AAN ONZE ABONNÉ'S DINSDAG 9 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURAN1 TWEEDE BLAD - PAG. 8 FIJNZATERWOUDE. .Wïütedightriilsceneert. Woensdagavond a.s. zal er in het Nutsgebouw te Rijnzater- woude een weldadigheidsconcert gegeven worden door de zangvereenigingen „Excel sior" en „Sursum Corda", beiden van Lei- muiden. Dit weldadigheidsconcert is ten bate van het Crisiscomité ie Rij nzaterwon de. De entree bedraagt slechts 0.25. We hopen, dat velen deze mooie avond niet zullen verzuimen. De zang van beide ver- eenigingen is uitstekend en men steunt er tevens het plaatselijke Crisiscomitè mede. Gezien de hulp die dit Crisiscomité ver leende, twijfelen wij niet of het zal dien avond storm loopen. Vroege Lente. Bij den heer W. Tim- mers alhier merkten we in de weide reeds jonge lammeren op, wat zeer zeker als een bijzonderheid mag vermeld worden. Nog steeds ijspret. Hoewel het 's nachts weinig meer vriest en de dooi al reeds geruimen tijd is ingetreden, ziet men op het Braassemermeer nog dage lijks liefhebberij voor ijspret. Dagelijksch scheren de ijsschuitjes met vliegende vaart over de ijsvlakte. Zaterdag is er zelfs nog een wedstrijd gehouden. Toch wordt het Ijs door de aanhoudende dooi zeer gevaar lijk. Zoodat het gevaarlijk wordt zich op het ijs te wagen. SASSENHEIM. K.J.C. In de groote zaal van het K.S.A. igebouw werd Zondagavond door de Jonge Wachters een Kerstspel opgevoerd, dat zoo veel belangstelling trok dat de zaal over vol was. Hoewel het eigenlijk in de bedoe ling lag om dit spel op Kerstmis zelf uit te voeren, is dit niet mogelijk geweest, daar de tijd van voorbereiding te kort was. Na het Lof ging men naar het K.S.A.- gebouw om dit mooie mysterie-spel bij te wonen. Alvorens het scherm werd opge haald, opende de' Geestel. directeur, kap. Veldhuijsen, met een korte toespraak, waarin hij schetste het vele werk van voor bereiding. Spr. wei}schte allen een devote aandacht. Door den Hoofdleider, den heer Keijzer, werd een uiteenzetting gegeven van het Kerstspel, wat hierna een aanvang nam. Dit spel, bestaande uit vier acten, telkens voorafgegaan door een proloog, werd met groote aandacht gevolgd. De eerste acte handelde over de geboorte van Joannes den Dooper, de tweede vertelde over de uitver kiezing van Maria tot Moeder des Heeren, de derde besprak het verschijnen aan de herders van engelen en in de vierde kwa men de drie Koningen, die de ster van den grooten Koning hadden aanschouwd. Dit spel brach. de aanwezigen in een echte Kerstmis-stemming. Over het spel niets dan lof, want spel en regie waren schitterend, welker effect nog verhoogd werd door de kleurige costumes en décors. Ieder was vol lof over de vertolking. Na beëindiging werd door kap. Velt- huijsen een hartelijk woord van dank ge bracht aan allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen avond, die alle verwachting overtroffen had. In het bijzonder dankte hij den hoofd leider, den heer Keijzer, voor zijn onver moeid werken, om in zoo korten tijd dit Kerstspel door de Jonge Wachters te doen uitvoeren. De aandacht waarmede het spel door een geheel volle zaal is gevolgd, is wel het beste bewijs, dat het in de smaak is ge vallen, en spr. twijfelde niet dat het werk dat thans door het Juvenaat gedaan is, veel zal bijdragen om alle jongens bij deze in stelling te doen aansluiten. Hierna volgde een korte pauze, waar onder „Maria en Jozef" een collecte hiel den tot delging van de gemaakte kosten. Vervolgens werden door de declamatie club eenige voordrachten gegeven, welke bijzonder tot lachen aanleding gaven. Deze club stond onder leiding van den heer de Greef, welke voor diens bemoeiingen ook een bedankje kreeg van den Geest, direc teur. Na afloop ging men voldaan huiswaarts met een gunstigen indruk van ons zoo dier baar jeugdwerk. Het ligt in de bedoeling binnenkort een extra uitvoering te geven, waaraan medewerking wordt verleend door de declamatieclub, welke uitvoering tegen een laag entree ieder kan bijwonen. Loop dezer bevolking. Op 1 Januaii 1933 was de stand: m. 2744, vr. 2801, totaal 5545. Vermeerdering: door geboorten m. 72, vr. 81, totaal 153; door vestiging m. 123, vr. 151, totaal 274; totaal m. 195, vr. 234 427. Vermindering: door overlijden m. 14, vr. 33, totaal 47; door vertrek m. 119, vr. 195, totaal 314; totale vermindering m. 133, vr. 223 361. Totale vermeerdering: m. 62, vr. 4 66. De stand op 31 December 1933: m. 2806, vr. 2805, totaal 5611. Mendeltulpen-tentoonstelling. „Bloem- lust" opent hei expositie-seizoen op 16 Jan. met een Mendel-tentoonstelling. Van 20 tot 24 Febr. wordt de groote narcissententoon- stelling gehouden. TER-AAR. Veel liefhebberij. Nu het Aarkanaal opengebroken is, wemelt het langs de kan ten van personen, die bezig zijn, de paling te vangen welke een weinig versuft boven komt. Ook vele jongens zijn in actie om een maaltje te vangen, alhoewel wij ge- looven, dat zij het eerder beschouwen als een soort sport. Gevaren zijn er aan ver bonden. Gistermiddag gleed een zoontje van H. van een ijsschots af, en dank zij het moedig optreden van een paar voorbijko mende heeren, kon hy nog bijtijds gered worden. Geboren: Jacobus Cornells, z. van J. C. v. d. Berg-Mank Jacobus Johannes, z. van Th. G. v. d. Hoorn-Akerboom Ma ria Catharina, d. van Joh. v. d. Jagt-Winter Theodorus Jacobus, z. van G. Verlaan- Aartman Wouter Joahnnes, z. van J. v. d. Starren-Snijders. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Begrafenis ds. Veldhoen. Gistermid dag werd onder zeer groote belangstelling op de algemeene begraafplaats aan de Schoolstraat in het familiegraf bijgezet het stoffelijk overschot van wijlen mr. dr. N. G. Veldhoen, voorheen gedurende 17 jaar predikant bij de Ned. Herv. Gemeente al hier. Onder de zeer talrijke belangstel lenden waren o.m. professor Visser, burge meester Colijn, verschillende Raadsleden, besturen en afgevaardigden van tal van vereenigingen, voorts kapitein Bologne als vertegenwoordiger van generaal Duymaer van Twist, benevens vele hoofd- en subal terne officieren e.a. Door verschillende aanwezigen werd aan de groeve gesproken, terwijl .een de familieleden dank bracht voor de laatste eer aan den overledene be wezen. De politie, die versterkt was door den majoor der Rijksveldwacht, den heer van Eyk en zijn manschappen, had zoo danige maatregelen getroffen, dat trots de groote belangstelling, alles ordelijk ver liep. BODEGRAVEN. L. T. B. Vergadering afd. L. T. B. Bo degraven en Omstr. gehouden op Maan dag 8 Januari des morgens half tien in het Parochiehuis. Voor deze vergadering was tamelijk goede belangstelling. Voorzitter was de heer A. de Vos. Aanwezig was ook de geest. adv. Oe voorzitter sprka een kort openingswoord en wenschte tevens alle le den namens het bestuur nog een Zalig Nieuwjaar. De notulen werden daarna ge lezen en goedgekeurd. Voorts werden nog enkele mededeelingen gedaan o.a. dat onze afd. toegetreden is tot de kring Rijnland van den L. T. B. Tevens is in dit bestuur gekozen een lid onzer afd. n.l. de heer J. v. Niekerk. Vervolgens bracht de secreta ris het jaarverslag uit, waaruit we op merkten, dat het ledental iets gedaald was. Thans telt onze afd. 60 leden en enkele donateurs. Er hadden 6 bestuursvergade ringen en 4 ledenvergaderingen plaats. Een lezing werd gehouden. De penningmeester deed vervolgens re kening en verantwoording over het afge- loopen jaar. Deze bescheiden werden in orde bevonden. Er was een flink batig sal do. Daarna werd door den afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering van den L. T. B. te Haarlem een keurig verslag uit gebracht. Hierna werden benoemd de af gevaardigden naar de vergadering van den Boerenvakbond van den L. T. B. en de vergadering der kring Rijnland. Benoemd werd de heer A. N. Notenboom met als plaatsverv. de heer S. v. Velzen. De af tredende bestuursleden de hr. A. de Vos, S. de Jong en M. Stolwijk, werden bij ac clamatie herkozen. Hierna Werd bespro ken het verzoek van de aspiranten-afdee- ling tot het houden van een feestavond voor den L. T. B. Na verschillende dis cussies werd besloten deze te houden op Woensdag 24 Januari a.s. Hierna werd nog behandeld de afdee- lingscontributie voor dit jaar. Deze werd op hetzelfde bedrag gehouden. Bij de rondvraag sprak de geest. adv. nog een opwekkend woord tot vertrouwen in onze besturen van organisaties. De heer Veelenturf zegt nog, dat door enkele L. T. B.'ers afbrekende critiek wordt uitge oefend op de plaatselijke commissies der diverse crisis-instanties. Echter bedankt hij de andere L. T. B.'ers, die hun volle medewerking en vertrouwen gaven aan onze L. T. B.-afgevaardigde in deze com missies. Ook wordt nog besproken het niet uitkesren der 5 per koe aan sommige van onze leden. Door den heer Stolwijk wordt medegedeeld, dat deze heeren zich ver voegen moeten, met een verzoek om als nog uitkeering, bij de Crisis Rundvee Cen trale. Daarna sloot de voorzitter, met een woord van dank aan de vergadering voor het zeer geanimeerde verloop der gehou den besprekingen, deze vergadering met den chr. groet. ZOETERWOUDE. Bondswedstrijden D. H. G. B. In het eere-comité voor de Bondsdag van den D. H. G. B. heeft ook zitting genomen de hoogeerw. heer A. H. M. J. Homulle, de ken van Leiden en waarn. Deken van Zoe- terwoude. Z.H.Exc. J. D. J. Aengenent heeft aan den D. H. G. B. een wisselbeker geschon ken, welke uitgeloofd wordt voor de wed strijd A de vijf kamp turners in drie gra den. Voor de wedstrijd B vijf kamp turners in 2 graden is door het eere-comité een wis selbeker uitgeloofd. Voorts is nog een groot aantal medeailles beschikbaar gesteld. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Als maar verkeersovertredingen. Voor het kantongerecht te Leiden wer den gisteren tal vanverkeersdelicten be recht. Zekere W. F. R. M. uit V o o r s c h o t e n had niet aan het bevel van den brugwach ter M. voldaan om te stoppen voor de pas voor het verkeer geopende brug aan het Rijn- en Schiekanaal. Een getuige ver klaarde uit de gegeven teekens gedacht te hebben, dat voetgangers en fietsers voor gaan. Het O. M. eischte echter 10 subs. 5 da gen, doch de kantonrechter sprak ver dachte vrij. Precies andersom ging het bij S. H. uit Den Haag, die met zijn auto voor de Haag- brug te Leiden geen voorrang verleende. Hier vroeg de Ambtenaar vrijsuraak, doch verdoordeelde de kantonrechter verd. tot 10 subs. 10 dagen. B. H. uit K a t w ij k had bij den over weg aan de Vink met zijn auto links on der de spoorboomen doorgereden, wijl de rechter reeds gesloten waren. Eisch en uit spraak 10 subs. 5 dagen. P. v. L. te Leiden had onder den in vloed van sterken drank verregaande roe keloosheid met 'n vaart van 60 K.M. op de Haarlemmerstraat te Leiden gereden en was tegen de afsluiting van de openstaan de Havenbrug gereden. Het O.M. eischte 30 subs. 30 dagen met intrek van zijn rij bewijs voor een jaar. T. W. v. R., te Uithoorn stond te recht wegens het veroorzaken van een aanrijding op den Maresingel. Verd. ont kende, doch 'n drietal getuigen verklaar de anders. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uit spraak over 8 dagen. C. v. d. W. te Oud A d e heeft op den Morschsingel te Leiden door te snel achter uit rijden met zijn auto 'n wielrijder aan gereden en de fiets vernield. Eisch 15 subs. 10 dagen. Uitspraak 10 subs. 5 dagen. J. v. T., los werkman te Zoeterwou- d e stond terecht wegens het met paard en wagen in gevaar brengen van het ver keer en een auto te hebben aangereden. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspraak con form met toewijzing van civiele vordering van 17.— KERKNIEUWS EM.-RECTOR L. A .ROOZEN. t Maandagmiddag is in de Mariastichting te Haarlem overleden de zeereerw. heer L. A. Roozen, em.-rector van het St. Jansgast huis te Hoorn. Z.Eerw. was Maandagmorgen in zijn woning te O ver veen, waar hij sinds zijn emeritaat verbleef, plotseling zoo ongesteld geworden, dat hem de H.H. Sacramenten der Stervenden moesten worden toege diend. Hij werd ter verdere verpleging naar de Mariastichting overgebracht. De overledene bereikte den leeftijd van 51 jaar. Hij werd priester gewijd 15 Augus tus 1907 en was achtereenvolgens assistent te Beverwijk, kapelaan te Berkel en Ro denrijs, kapelaan te Hoorn en rector van het St. Jansgasthuis te Hoorn. Te Hoorn is hij ook tegelijkertijd vele jaren redacteur geweest van „Onze Cou rant". In frissche en vaak origineel geschre ven artikelen heeft hij ook aldus, door zijn voorlichting in de pers, leiding gege ven aan het katholieke leven aldaar. Een lichamelijke kwaal doofheid heeft dezen priester reeds vroeg genoopt, ontslag uit de priesterlijke bediening te vragen, wat voor dezen begaafden en ta lentrijken mensch een zwaar offer moet zijn geweest. PATER MAXEVIUS O. M. CAP. t In het Capucijnenklooster te Udenhout overleed gistermorgen de Hoogeerw. Pater Maximus, Lector der philosophie. Pater Maximus werd geboren te Asten 23 Mei 1881. Na zijn studies gemaakt te hebben op het Seraphijnsch Seminarie der Paters Capucijnen te Lange weg trad hij 4 Octo ber 1899 in de Orde der Capucijnen. Den 23sten December 1905 werd hij priester ge wijd. Na voleinding zijner studies werd hij benoemd tot Lector der philosophie, welk ambt hij nog steeds bekleedde. In Septem ber 1932 vierde hij onder algemeene be langstelling het zeldzaam jubilé van zijn vijf en twintigjarig Lectoraat. Tevens wijd de P. Maximus zich met grooten ijver aan de zielzorg. Een hevige hartaandoening, welke zich sedert eenigen tijd openbaarde, dwong hem sedert eenige weken tot rus ten. Op Oudejaarsavond werden hem de laatste H.H. Sacramenten toegediend. BEGRAVEN VANUIT DE KERK. Een R. K. Begrafenisvereeniging. Het bestuur van de Liturgische Vereeni- ging in het Bisdom Haarlem, welk bestuur dezer dagen te Delft vergaderde, nam met belangstelling kennis van het doel en den opzet der R. K. Begrafenisvereeniging „St. Marius" aldaar: het doen begraven van alle overleden Katholieken, óók de armste, van uit hun parochiekerk. Bij mon de van den president, den H.Eerw. heer Mgr. H. J. M. Taskin, heeft het dan ook genoemde organisatie geluk gewenscht met haar prachtige bedoeling, welke leiden moge tot navolging in andere parochies in het Bisdom. DOE MEE! Hebt u gelezen, wat Z. H. de Paus in zijn laatste Kerstrede gezegd heeft over den huidigen nationalen toestand? „Deze laat", aldus de H. Vader, „zoo veel vuldige tegenstellingen, zulk een onrust en vruchteloos zoeken zien als de geschiede nis nooit gekend heeft. Over dit alles kun nen Wij geen oordeel uitspreken. Slechts één woord kunnen Wij zeggen, wanneer men vraagt, wat zij, die bezorgd zijn voor den vrede en het welzijn der wereld, kun nen doen: bidden en nog eens bidjan". Welnu, dan bidden! Er staatt een uitste kende gelegenheid voor de deur. De Inter nationale Bidweek van 18 tot en met 25 Januari U weet, ook niet-Katholieken doen hieraan mee. Het doel is van God te ver krijgen, dat het menschdom één worde in Christus. Zooals onze Hoogepriester Jesus op den laats ten avond van Zijn leven Zelf gebeden heeft: „Dat allen één zijn!" Ons gezamenlijk gebed, vol vertrouwen, brengt ons tot de éénheid in Christus, wat alleen de oplossing kan geven van heel de we reldcrisis. Doe dus mee, ieder die dit leest! Doe mee en spoor ook allen in uw omgeving en in uw huisgezin hiertoe aan. Voeg het voor geschreven gebedje bij uw morgen- en avondgebed, bid het tijdens de H. Mis en na de H. Communie, bid het 's avonds bij het gezamenlijke rozenhoedje in uw huisge zin. Loop eens een keer extra de kerk bin nen en vraag den Zaligmaker in het taber nakel, dat toch eindelijk in vervulling mo ge gaan de eenheid van het menschdom in Hem, waarvoor Hij Zelf heeft gebeden en Zichzelf heeft geslachtofferd. De gebedsblaadjes zijn verkrijgbaar in het Bestelhuis van het Apostolaat des Ge- beds, Hertogstraat 47, Nijmegen. Gironum mer 121378. Prijs 100 ex. 50 ct.; 500 ex. ƒ2.—; 1000 ex. ƒ3.—; 10.000 ex. ƒ25.—. WILLEM KEA, S.J. Dir. Bureau v. h. Apostolaat d. Gebeds. Loyola, Vught. WILT U IETS WETEN? Vraag: Kunt u mij het juiste adres ge ven omtrent het dr. Schaepman-fonds? Antwoord: Mauritskade 25, Den Haag Vraag: Hoeveel km. is de afstand tus- schen (St. Bavo) Noordwijkerhout en Wa teringen, berekend langs de groote wegen. Antwoord: 35 km. Vraag: Hoeveel km. is de afstand tus- s'chen Lisse (Vierkant) en Wateringen be rekend langs de groote wegen. Antwoord: 34 km. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Hazerswoude naar Borculo per auto? Hoeveel km.? Antwoord: Hazerswoude, Alphen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Wouden berg, Scherpenzeel, Renswoude, de Klomp, Ede, Arnhem, Velp, De Steeg, Ellecom, Doesburg, Laag Keppel, Hummelo, Henge lo, Ruurlo, Borculo. Afstand 175 km. Vraag: Welke is de kortste weg per Antwoord: Leiden, Sasenheim, Lisse, fiets van Leiden naar Midden Beemster? Hillegom, Haarlem, Spaarndam, Assendelft Krommenie, West Knollendam, Spijkerboor, Jisperweg, Midden Beemster. Vraag van een abonné inzake de waarde van oud epapieren kronen, marken en roebels. Antwoord: Niets waard. Vraag van een abonné, die graag zijn R.-K. geloof verdedigd wilde zien, en vraagt tot wien hij zich het beste kan wenden. Antwoord: U kunt zich het beste wenden tot een der heeren geestelijken. Abonné. Genoemde kerk is nog geen parochiekerk. Plechtigheden als door U be doeld vinden plaats met goedvinden van den Pastoor der parochiekerk, dus als naar de meening van den Pastoor daarvoor ge gronde reden aanwezig is. Dinsdagmdidag en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied. (Kosteloos). Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de abonné's van „De Leidsche Courant". Elke abonné van „De Leidsche Courant", die zijn abonnementsgeld tijdrg heeft vol daan is verzekerd voor een bedrag van ƒ300.— tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rechtstreeksclie oorzaak is van den dood van de(n) abonné. hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongeval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot tiet ontvangen der uitkeering gerechtigd zijn: le. de echtgenoot(e); 2e. kinderen; 3e. de ouders; 4e de stiefouders of (zoo deze ontbreken) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinner de overledene was; 5e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hij of •ij, die tenminste een derde van zijn of haar verdiensten geregeld uitkeert &ao de(n) persoon of personen, die hij of zij bij het levensonderhoud te hulp komt. Onder verzekerde abonné wordt ver staan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder dan vijf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen recht op uitkeering: a* Wanneer de verzekerde abonné tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigueid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overprikkehng of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te water of ie land uitoefende, in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval op een vis- schers-. Marine- of ander vaartuig varen de was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-Hollandscfce stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonné zich tijdens het ongeval bezig hield met de bereiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht ontvlam- of ontplofbare stof fen of daarbij desbewust tegenwoordig waa. b. (foor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dergelijke waagstukken uit voerende personen, indien het ongeval ont staat tijdens de uitoefening van hun beroep of de daarmede gepaard gaande bezig heden; of voor krankzinnige, lamme, nard- hoorige, sterk bijziende, aan duizelmg hartgebrek of vallende ziekte lijdende personen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien bet ongeval het gevolg ia: van het gebruikmaken van voertuigen met mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaams gebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfverminking, zelfmoord of poging daar toe; van tweegevecht of vechtpartij, waar bij de verzekerde betrokken was; van handelingen in strijd met wetten, verorde ningen, Koninklijke besluiten of voorschrif ten van Spoorweg-, tram-, boot- en derge lijke ondernemingen voor personenvervoer, van verregaande roekeloosheid of het zich moedwillig of onnoodig blootstellen aan eenig gevaar door de(n) verzekerde(n) abenné. d. Ongevallen door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van een ervaren bootsman zijn al leen dan onder de verzekering begrepen als het bewijs wordt geleverd, dat den dood rechtstreeks is veroorzaakt door een plot selinge geweidadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van ae(n) verzekerde (niet b.v. door beroerte, Kram pen, enz.) Daarenboven geeft verdrinken in binnenwateren, rivieren of meeren aiieen dan recht op uitkeering, wanneer onder meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vin den van een persoon (lichaam) in het water zonder meer wordt niet als een bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eens anders lijf of poging tot redding van per sonen. Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede- deeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van „De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men dan moet zoo spoedig mogelijk ge nees-, of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen, in het laatste gevaJ zaJ de gewonde verplictil zijn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd zijn indien door het niet tijdig inroepen van genees- of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen voor de(n) patiënt ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op 3traffe van het te niet gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van „De Leidsche Courant' aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden ter mijn in „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had(den) be- hooren te doen. daartoe niet in de mogo- lijkheid was (waren) en hij (zij) evenmin in staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra de bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met de verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant" binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeering bewezen is aan de(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is niet verplicht uitbetalingen te doen, wanneer haar niet wordt verstrekt een extract uit het regis ter van overlijden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8