DINSDAG 9 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 DE INBRAAK IN EEN GOUDSMIDS- WINKEL TE BREDA. Nadere bijzonderheden. Zondag zijn, zooals reeds gemeld, te Til burg P. J. v. Z. en M, C. D., beiden uit Breda, gearresteerd, verdacht van den diefstal voor een^ge weken te Breda ge pleegd bij de firma W. aan den Ginneken— weg aldaar. Zooals bekend, hadden de dieven zich tot een goudsmidswinkel toegang verschaft door een losliggend kelderrooster, en een groot aantal horloges en gouden ringen ontvreemd, ter waarde van ongeveer f 3000. De „Msbd" meldt thans nog het volgende: Hoe men de dieven op het spoor kwam. Zondagmorgen meldde zich op het poli tiebureau te Breda een chauffeur van een taxi-onderneming te Breda, die zich kwam beklagen over oplichting. Hij had nl. twee personen in zijn wagen gereden over een grooten afstand, en deze hadden na het volbrengen van den rit betaling ge weigerd. Bij onderzoek bleek nu, dat de rit was geweest naar Antwerpen, waar meer dere lugubere kroegjes waren bezocht in het schinoerskwartier. De commissaris van politie, die een beschrijving der personen ontving, en vermoedens had, die nu wer den versterkt, wilde thans zijn slag slaan. Met den bedrogen chauffeur werd opnieuw de reis gemaakt, zooals deze ook door de twee bewuste personen was gemaakt. In een caé te Princenhage, waar de heeren waren geweest hadden ze eerst een ring met zwarten steen en later een met rooden steen ter betaling aangeboden. In Antwer pen bleek, dat voor betaling een ring met blauwen steen voor dit doel was vertoond. Het stond thans bij den commissaris van politie vast, dat men op het goede spoor was. Intusschen was het onderzoek komen vast te staan, dat de heeren Zondag naar Tilburg moesten. De chauffeur had dit des nachts uit ee.± onderling gesprek opgevan gen en men hoorde het ook te Princenhage in het café, waar de heeren hadden ver toefd. Dit had den commissaris aanleiding gegeven, om bij voorbaat een tweetal re chercheurs naar Tilburg te zenden om daar een oogje in het zeil te houden. Dit ging te gemakkelijker, daar één der rechercheurs één der verdachten zéér goed kende. De commissaris die zelf het onder zoek te Antwerpen leidde, kwam daar tot de overtuiging, dat de verdachten geen „zaakjes" hadden kunnen maken en daar om onverrichterzake waren teruggekeerd. De arrestatie te Tilburg. De recherche, die naar Tilburg was ge zonden, had te Breda spoedig uitgezocht, dat bedoelde personen met een B-taxi naar Tilburg waren afgereisd. Met een auto werd de achtervolging begonnen. De chauf feur kreeg het nummer der gezochte taxi op, met opdracht deze zoo snel mogelijk te achterhalen. In de St. Josephstraat te Til burg kreeg men den wagen te pakken. Maar toen de rechercheurs uit hun wagen sprongen, bleek de B-tqxi leeg. De chauf feur, die echter zijn passagiers volgde, wijl deze nog niet betaald hadden, wees ze op een 150 meter afstand aan. Op een draf zet ten de rechercheurs de verdachten na, maar een dezer keek om, herkende één der re chercheurs en zette het op een loopen. Zijn misvormde voet was oorzaak, dat de re chercheur hem spoedig te pakken had. D., die een doodloopend straatje inliep, werd eveneens gepakt. Spoedig rukte assistentie aan der Tilburgsche politie en werden de beide gearresteerden overgebracht naar den politie-post op den Heuvel, vanwaar ze per auto naar Breda werden overgebracht. De buit voor een groot deel terecht. Direct na de arrestatie van D. greep een der rechercheurs in een der zakken van D., waarin zich enkele honderden gouden rin gen bevonden, terwijl een greep in den an deren zak de horloges te voorschijn bracht. Het bleek, dat het grootste deel der ge stolen voorwerpen nog op D. aanwezig was, nL 215 gouden ringen en 13 zilveren horloges. Vermoedelijk mankeeren slechts een dertigtal gouden ringen. Bekend hebben de verdachten echter niet en voor zoover de politie ze kent zullen ze ook niet bekennen. De Bredasche recherche, die de laatste weken rusteloos heeft gewerkt aan de op sporing, heeft met de arrestatie mooi werk geleverd. INBRAAK IN DE KERK TE BEEK. Te Beek, gemeente Princenhage, is een kerkdief aan het werk geweest. Zaterdag bemerkte de dienstbode der pastorie bij de Kerstkribbe een man, die een beeldje in de hand hield, doch dit neerzette, toen hij het meisje zag. Heel gewoon vroeg hij haar of de koster ook in de kerk was, of de pastoor. Het meisje antwoordde hierop van neen, waarop de man zich verwijderde. Toen de dienstbode den pastoor met het voor val in kennis stelde begaf deze zich di rect naar de kribbe en zag, dat het offer blokje,- dat als voetstuk aan het beeldje was bevestigd, was opengebroken. Er was niets meer in. Van den dader was geen spoor meer te bekennen. Dit is de tweede maal dit in deze kerk in korten tijd een ongewenscht bezoek werd gebrhcht. De vorige dader was dezelfde, die te Teteringen vorige week is gearres teerd. URK IN ZIJN ISOLEMENT. Geslaagde vliegtocht van Viruly. Maandagmiddag om half drie is het K. L.M.-vlïegtuig, de P.H.A.G.R., dat, zooals gemeld 's morgens van Amsterdam was vertrokken naar Urk, op Urk aangekomen. Het vliegtuig had 34 zakken post aan boord. Bij den terugtocht naar Amsterdam nam het toestel 3 zakken post en 3 passagiers mede. Omstreeks kwar'. voor 4 arriveerde piloot Viruly weer op Schiphol. De mogelijkheid bestaat, dat nog meer vluchten naar Urk zullen plaats vinden en in verband daarmede wijst de K.L.M. er op, dat voor reizigers de gelegenheid be staat de vlucht naar zoowel als van Urk, mede te maken. Ook voor vrachtverzen ders bestaat de gelegenheid goederen mede te geven. Het bovenstaande geldt natuurlijk voor zoover de laadruimte der vliegtuigen niet door post wordt ingenomen.- HET EINDE VAN EEN SMOKKELBENDE? De chauffeur van de beruchte „Blaue Vogel" aangehouden. Een toevallige aanhouding door de doua ne-beambten van het Duitsche grensdovp- je Waukum bij Venlo heeft geleid tot de ar restatie van den chauffeur van den beruch- ten smokkelauto de „Blaue Vogel", waar mee de onlangs nogmaals veroordeelde smokkelkoning Szymanski nog niet zoo lang geleden zijn uitgebreide smokkelza- ken dreef. De Duitsche kommiezen hielden n.l. een wagen aan die een dubbel dak bleek te bezitten. De ruimte was precies hoog genoeg om een laag pakjes van een half pond boter in te verbergen. De bekende chauffeur van de „Blaue Vogel" en zijn begeleider werden naar de gevangenis te Kempen overgebracht. Men vermoedt, dat thans de heele beruchte smokkelbende van Szymanski achter slot en grendel zit. De te Wankum aangehouden vrachtwa gen, die nog steeds het eigendom van Szymanski was, werd in beslag genomen en naar de Zollfahndungstelle te Crefeld overgebracht. TWEE SMOKKELAUTO'S AANGEHOUDEN. Zondagnacht hebben de kommiezen te Valkenswaard twee smokkelauto's met 6200 K.G. suiker in beslag genomen. De chauf feurs sprongen op het stopsignaal der kom miezen uit de auto's en namen de vlucht, zoodat een der auto's tegen een paal van het electrisch net terecht kwam. Er ont stond kortsluiting en als gevolg daarvan kwam een gedeelte van Valkens waard in het donker te zitten. De andere auto reed tegen een grenspaal. Van de vluchtenden is zekere G. uit Venlo gearresteerd. GEVAREN AAN DE GRENS. De A.N.W.B. Toeristenbond voor Neder land heeft een adres gericht aan den Minis ter van Financiën, naar aanleiding van bij den Bond ingekomen klachten over de ge varen welke het toeristen- en ander ver keer bedreigen, door de wijze waarop, spe ciaal in de grensstreken, rijksambtenaren controle uitoefenen op het verkeer, in het bijzonder het autoverkeer. Erkennende, dat de toenemende smokke larij per auto een streng toezicht noodzake lijk maakt, meent de A.N.W.B., dat deze overweging, hoe belangrijk ook, geen con trole-systeem kan rechtvaardigen, waarbij de argeloos passeerende automobilist ge vaar loopt, zonder noemenswaardige waar schuwing door revolverschoten te worden gewond of gedood, dan wel tot gevangenis straf te worden veroordeeld en adressant betreurt het daarom, dat bij het thans gel dende systeem van bewaking der wegen door niet in uniform gekleede ambtenaren, dagelijks vele personen, die te goeder trouw zijn, toch wel zeer kwade kansen loopen. Het bezwaar dat grensbeambten in uni form, wegens hun opvallend uiterlijk, hun taak bestrijding der smokkelarij niet naar behooren kunnen vervullen, kan wor den ontgaan, door in bepaalde gevallen niet-geuniformde ambtenaren te bezigen bij het besluipen van smokkelbenden, of door het sluipwerk langs de grens te schei den van de controle op den weg en het con troleeren van passeerende auto's als een op zich zelf staande taak te beschouwen. Het adres wijst er op, dat in deze tijden, waarin de onveiligheid langs den weg een bekend verschijnsel is en waarin men per auto reizend dagelijks tientallen personen passeert, die door een handbeweging te kennen geven, te willen meerijden, het van ren automobilist niet te eischen is, dat hij in grensstreken voor iederen in burger ge- kleeden persoon, die hem aanroept, zonder meer stopt; vooral van de vele dames 'die autorijden mag men dit in het belang van haar eigen veiligheid, niet verlangen. Dat men als straf voor het niet-stoppen met revolers beschoten wordt, of gevangenis straf krijgt, is zeker niet te rechtvaardigen, Het bezwaar geldt niet alleen het abso luut onvoldoend karakter der thans voor geschreven herkenningsteekens (een uni formpet, een witte lantaarn, een douane vlaggetje, een z.g. plaque e.d.), maar ook de afwijkingen daarvan, welke de rijks ambtenaren zich veroorloven. Het adres noemt verscheidene gevallen, waarbij zich het volgende voordeed: Een blootshoofds terzijde van den weg staande man wuifde met een rood vlagje in de hand naar een automobilist, die eerst remde, maar daarna, omdat hij al zoo vaak door „meerijders" aangeroepen was, en het de dag vóór de verkiezingen was, doorreed, toen de man verder geen notitie van hem nam en zich met volgende autó's bezig hield. Later kreeg hij een proces-verbaal thuisgestuurd. Een auto met 8 inzittenden (een beken de Amsterdamsche familie), w.o. vijf kin deren, werd slechts 200 Meter na het on dergaan van de officieele controle aan de grens, op 21 October om over half zes, dus in volslagen duisternis, door verscheidene revolverkogels getroffen, terwijl de langs den weg staande ambtenaren later ver klaarde, enkel met een vlag gezwaaid te hebben, niet met een lantaarn. Een automobilist ontmoette bij avond vier wielrijders .althans zoo leek het hem, afgaande op de vier witte lichtjes; drie we ken behoorlijk uit, het vierde lichtje bleef op den rijweg, waarop hij zelf naar rechts uitweek, om den wielrijder niet aan te rij den. Bij het passeeren zag hij, dat het licht je niet bij een rijwiel behoorde, maar in ie hand gehouden werd door een man, die een douanevlag zwaaide, waarop hij remde; 15 Meter verder bleek een tweede ambtenaar te staan, de revolver tot schieten gereed. Het vertoonen van een eenvoudig wit licnt. volmaakt gelijk aan een rijwiellicht (er werd niet mee gezwaaid) was naar de meening van deze ambtenaren voldoende om iemand duidelijk te maken, dat hij moest stoppen; zij betitelden het gedrag van den automobilist als „spelen met zijn le ven!" Een automobilist reeds 's avonds half elf tegen een over den weg gespannen staai- draad en kreeg ernstige schade. Hem bleek, dat de staaldraad voor een hem te gemoetkomende auto bestemd was ge weest; de ambtenaren hadden hem niet op gemerkt en hij zelf had door de lichten van een tegenligger den staaldraad niet kunnen zien. Eén automobilist zag 's nachts een rood licht op den weg; hij gaf signaal, waarop het roode licht verdween en door een wit vervangen werd. Dit werd begrijpelijker wijs opgevat als een teeken dat de weg vrij was; later volgde bekeuring en veroordec- ling tot gevangenisstraf van één maand. Uit deze voorbeelden blijkt, welke afwij kingen van de bestaande voorschriften zich voordoen. Maar ook de voorschriften zelf acht adressant ten eenenmale onvoldoende. Wil men den automobilist een duidelijk stopsein geven, dan zal overdag een ver sperring op den weg, of de aanwezigheid van minstens één, zooveel mogelijk op den weg staand ambtenaar in uniform vereiscnt moeten worden. Des nachts zal een sterk opvallend rood licht (welke kleur alge meen als „onveilig" erkend is) op den weg, zoo mogelijk heen en weer gezwaaid, al gemeen begrepen worden. Bovendien is het mogelijk deze lamp of transparant te voorzien van het woord „douane" of „halt", of wel een bord met de woorden in door reflectoren gevormde letters op den weg te plaatsen. Wil men ten overvloede met een douanevlag doen zwaaien, of deze 's avonds door een lantaarn doen beschij nen, dan kieze men daarvoor een duidelijke vlag van voldoende afmeting en uitvoering, welke vergelijkingen met een lap, een zak doek of halsdoek (zóoals o.a. dikwijls bij woonwagenpersoneel in gebruik) voortaan uitsluit. Door* dergelijke maatregelen zal de eer bied voor het gezag toenemen, terwijl de bestrijding der smokkelarij er in geen en kel opzicht door zal worden belemmerd. Aangezien het adressant gebleken is, dat schieten op passeerende auto's en het op leggen van zware straffen (ook gevange nisstraf) voor dergelijke overtredingen thans een dagelijks voorkomend verschijn sel in de grensstreken geworden is en net onvoldoende „opmerken" van de ambtena ren daarvan in zeer vele gevallen de eeni- ge oorzaak is, doet adressant een beroep op de medewerking van den Minister, over tuigd, dat Z.Exc. maatreglen in den door adressant aangegeven zin zal willen over wegen. ONGEWONE ONTMOETING MET EEN RAT. De heer J. H. H. de Haan te Weert over kwam volgens het Natuurhistorisoh maand blad in Limburg, in de bosschen tusschen Weert en Budel het volgende avontuur. Op een bosch weg ontmoette hij een drie kwart volwassen rat, die met schuin opge heven staart naar hem toe kwam. Op onge veer een halven meter afstand bleef ze roerloos zitten, den bek tegen den grond, de heldere oogjes horizontaal. Maar spoe dig begon ze den heer De Haan te besnuf felen, liep om hem heen en ging eindelijk tegen een den in de zon zitten, met den rug naar hem toe gekeerd; ze scheen hem dus te vertrouwen. Ze liet zich over den rug strijken; maar toen wat hardhandig te gen de haren werd ingestreken, draaide de rat zich om, als wilde ze een oog in 't zeil houden. Na een oogenblik scheen ze iets te ruiken en sprong omhoog om iets te grijpen, dat snel verorberd werd; om daar na weer tusschen de knieën van den heer H. door te loopen en door heidestruiken en wagensporen een onderzoekingstocht te beginnen. Op een zacht geluid met den mond reageerde ze aanstonds door op een holletje terug te komen. De heer H. hield haar een vinger voor; deze werd eerst be snuffeld, toen ging het diertje op haar ach terste pootjes zitten en sloeg de voor pootjes, waaraan zich zeer scherpe nagels bevonden, om den vinger. Dit was het mo ment, om deze snel terug te trekken. De aardigheid werd verschillende malen her haald, met het gevolg, dat de rat fanatiek werd en den vinger achtervolgde, zelfs tot op den dunnen tak van een heidestruik. Toen de vinger een ondeelbaar moment te laat werd teruggetrokken, had de rat hem met den bek te pakken; ze maakte een luchtreis van eenige meters en belandde boven op een andere struik; het bloed liep uit den vinger. Maar wie zou meen en, dat het nu uit zou zijn, zal bedrogen uitkomen; de rat was blijkbaar, nu het spel op zoo hy permoderne aëronautische wijze gevoerd werd, niet in het minst geschrokken: ze kwam weer terug. Toen de eigenaar van den vinger geen lust vertoonde om dezen nog verder te later perforeeren, ging de rat maar weer op jacht tusschen padden stoelen, dennenappels, heide en gras, ten einde iets van haar gading te vinden. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL .VOETBALBOND. R. K. S. V. „N. V. C." NVC I toog Zondag naar IJmuiden-Oost om OIV I partij te gaan geven. De weken lange rust was voor NVC geen beletsel om zich den geheelen wedstrijd de meerdere te toonen en had OIV niet zulk een schitterenden keeper gehad, een over winning voor de Noordwijkerhouters ware de uitslag geweest. Nu moesten zij zich met een puntloos ge lijk spel tevreden stellen. De wedstrijd Adolf Kolping INVC II vond geen doorgang, terwijl de wedstrijd Teylingen IVNVC III eindigde in een 21 overwinning voor onze jongens, waar mede zij hun kampioenskansen aanmerke lijk verbeterden. WANDELSPORT DE ANTILOPEN. In aartsluiting op vorige berichten over de op Zondag 14 Januari a.s. door bovenge noemde vereeniging te organiseeren tweede Prop. Serie-wandeling kan thans nog wor den medegedeeld: Start en kleedgelegenheid zullen weder om zijn in het St. Antonius-Clubhuis aan de Hazewindsteeg. Geen rijwielstalling. De route zal zijn als volgt: Hazewindsteeg, Oude Vest, Turfmarkt, Princessekade, Kort Rapenburg, Rapenburg Kaiserstraat, Witte Singel, Heerenstraat, Spoorwegovergang (hierna mogen de groe pen elkaar passeeren), Zoeterwoudscheweg, Vouwen weg, Zoeterwoude, Stompwijksche weg, Stompwijk, Leidschendam. Hier rust op ongeveer 12 km. vanaf het eindpunt). Verder langs den straatweg naar Voorscho ten, De Vink, Haagweg, Noordeindsplëin, Noordeinde, Kort Rapenburg, Princessekade Turfmarkt, Oude Vest, St. Antonius Club huis. Op verzoek van verschillende zijden is de volgende wijziging aangebracht in de regeling der marschen: Het hoofd-peleton der „Antilopen", dat gedurende den geheelen marsch niet -mag worden gepasseerd, vertrekt een kwartier voor de andere deelnemers. Deze laatsten vertrekken gelijktijdig om 13 uren en blij ven in de stad bijeen. Na het passeeren van den spoorwegovergang aan de Heerenstraat (Zie route) mogen de groepen elkander on derling passeeren. Tevens zullen de groepen slechts één start kaart ontvangen, waarop het getal leden der groep vermeld staat, zoodat dus elke groep verplicht is bijeen te- blijven voor de con trole. Spoedige inschrijving meet gelijktijdige storting van het verschuldigde inschrijfgeld ad 30 cent per deelnemer worden inge wacht bij Jan Th. Witte, Secr. „De Antilo pen", Cobetstraat 85, Leiden. Postrekening no. 163414, is zeer gewenscht. BOKSEN VAN VLIET BLIJFT KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Bokswedstrijden te Den Haag. In den Dierentuin te Den Haag vond gisteravond onder zeer groote belangstel ling een aantal bokswedstrijden plaats, waarbij o.m. een ontmoeting werd gehou den tusschen Beb Donnaars (Den Haag) als uitdager en Arie van Vliet (Rotter dam) als titelhouder om het middenge- wichtkampioenschap van Nederland. De resultaten van de bijpartijen luid den: Goudsaard en Huttemand, beiden Rot terdam boksten match nul in een wedstrijd over 4 ronden, elk van 3 minuten. Frans Diesen kreeg in de eerste ronden tegen zijn stadgenoot en Rotterdammer Ameling een oogblessure, waarbij de par tij door ingrijpen van den geneesheer werd gestaakt. De jury gaf geen beslissing. Paul Hofman (Amsterdam) bokste tegen Harry Staal (Rotterdam). De eerste, die kampioen van Nederland zwaargewicht is, woog 93, de laatste 99 K.G. Deze partij 101. En zoo reisde hij al de groote zee schepen af. Ze hielpen hem dan met een touwladdertje naar boven. Hobbeltje was er al zoo aan gewend, dat hij heel alleen als de vlugste naar boven klauterde, en Jan volgde dan. Aan boord deed Jan gewoon lijk goede zaken want er was vaak behoefte aan boordenknoopjes en veiligheidsspelden. werd na 4 ronden gestaakt, beide boksers hadden toen een oogblessure opgeloopen. De jury gaf geen uitspraak. Na de pauze volgde de hoofdpartij van den avond, n.l. die tusschen van Vliet en Donnaars in een gevecht over 15 ronden, elk van 3 minuten, om het kampioenschap van Nederland middengewicht. Beide bok sers wogen 70 K.G. De beide vorige ont moetingen tusschen dit tweetal eindigden in een puntenoverwinning voor van Vliet. De partij van gisteravond was aanvan kelijk uiterst vinnig. Donnaars was op de afstand de meerdere, doch van Vliet zocht het steeds in lijf en lijf werk, waarbij zijn grootere ringroutine hem eenig voordeel gaf. Langen tijd ging de strijd gelijk op. Tij dens een inzinking van Donnaars in de 5e en 6e ronde kreeg van Vliet eenig over wicht. Donnaars herstelde zich goed en weer ging het gevecht gelijk op. Langza merhand kwam van Vliet echter meer in den aanval, waardoor hij punten kon ver zamelen. Tot een knock out brdcht hij het echter niet. Donnaars wilde tegen het einde een k.o. forceeren, doch slaagde hierin evenmin. Van Vliet werd winnaar ver klaard op punten, en blijft dus in het bezit van den titel. SCHAKEN COMPETITIE HAAGSCHE SCHAAKBOND. De uitslag van den gisterenavond in Den Haag gespeelden wedstrijd was de volgende: L. Sch.Gen. IH. Westerkw. I W. H. BosschaA. v. Steenis y.y2 W. DemmendalJ. H. Sybrandy y2 y G. BosschaDr. E. J. W. Holleman yy Ir. J. J. G. v. Hoek—Dr. F. W. Stief W. H. v. d. Nat—A. Behagel *0—1 M. M. SegaarJ. de Lion y2yt Ir. J. WestraC. v. d. Vecht 01 L. J. RuttenIr. A. E. Scher yy S. P. OuwerkerkA. Schweiner 10 Mr. A. G. de BlécourtP. M. Pauls y2y Totaal 4 y5J4 De Leidenaars leden dus de nederlaag, al was het verschil niet groot. De kans no. I te worden, is er nu niet beter op gewor den, want L. S. G. moet nu nog spelen te gen Disc. Disc. II en Resid. Schaakclub I, de sterkste tientallen uit deze groep en bei de wedstrijden moeten nu gewonnen wor den. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MIJ. NEDERLAND. SALEIER (thuisr.) pass. 7 Januari Perim. KON. NED. STOOMB. MIJ. ALKMAAR (thuisr.) vertr. 7 Januari van Cristobal naar Cura&ao. AMSTERDAM uitr.) vertr. 6 Januari van Curasao naar Cristobal. ATLAS vertr. 4 Jan. van Curasao naar Cap. Haitien. BAARN (thuisr.) vertr. 6 Jan. van Val paraiso. BAR ALT vertr. 6 Jan. van Curasao naar de Bovenw. Eilanden. CERES arr. 8 Jan. van Istanbul te Ca- valla. HERCULES arr. 6 Januari van George town te Greenock. MIDAS vertr. 4 Jan. van Curasao naar San Domingo. NEREUS vertr. 8 Jan. nam. 3 uur van Calcutta naar Amsterdam. POSEIDON vertr. 8 Jan. van Izmir naar Messina. SATURNUS 8 Jan. Constanza naar Samos pass. 8 Jan. Istanbul. KON. PAKETV. MIJ. LE MAIRE arr. 5 Jan. te Batavia. N. HOLLAND arr. 5 Jan. van Melbourne te Batavia. N. ZEELAND arr. 6 Jan. van Singapore te Melbourne. VAN SPILBERGEN arr. 6 Jan. van Ba tavia te Beira. STOOMV. MIJ. OCEAAN. ACHILLES, Japan naar LondenRotter dam vertr. 7 Jan. van Plymouth. PERSEUS, Japan-Rotterdam arr. 6 Jan. te Dairen. EMZETCO LIJN. JONGE JACOBUS arr. 3 Jan. van Ant werpen te Savona. 102. Eens had hij in een paar dagen geen boot gezien en verlangde hij ook weer eens naar land. Hoera!! daar in de verte zag hij een rotstachtige streep. Jan roeide nog een beetje harder en binnen een paar uur had hij het land bereikt, 't Leek hem wel een onbewoonde streek, want havens of huizen of iets dergelijks kon hij niet ont dekken. Hij vond al spoedig een mooie ge legenheid om aan land te gaan.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10