FINANCIëN EN ECONOMIE MAANDAG 8 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 WIELRENNEN ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. Voor den zesdaagschen wielerwedstrijd, die van 9 tot 15 Februari te Antwerpen wordt gehouden, is geconstateerd met de volgend koppels: PijnenburgWals (Ned.); BuysseDe Neef (België); LinariDi Pacco (Italië); De BruyckerVan Hevel (België); De PauwVan Nevile (België); C. Bogaert Slaats (Ned.); Jan Maasvan der Horst (Ned.); LonckeCharlier (België); van KempenBrespenninx (Ned.); Mortel- mansVerschueren (België; van Oers— E. Muller (Ned.); MeulemanDe Graeve (België); RaesMortier (België); J. Aerts Hürtgen (BelgiëDuitschland); Schön Richli (Duitschl.Zwit.); De BaetsLe- tourneur (BelgiëFrankrijk); van Hout van Hoek (Ned.); MertensMeerschaert (België). PIJNENBURG WINT TE ANTWERPEN. In het sportpaleis te Antwerpen werd o.a. een course achter tandems over 20 en 25 K.M. gehouden. De uitslagen luiden: le reeks, 20 K.M.: 1. Pijnenburg 22 min. 25 sec., 2. Ronsse op 10 M., 3. Lemoine 125 M., 4. Richli 950 M. 2e reeks 25 K.M.: 1. Ronsse 28 min. 31/5 sec., 2. Pijnenburg op 1/2 M., 3. Lemoine op 5 M., 4. Richli opgegeven. Algemeene rangschikking: 1. Pijnenburg 44 K.M. 999 1/2 M. 2. Ronsse 44 K.M. 990 M. 3. Lemoine 44 K.M. 870 M. L. R. en T. V. „SWIFT". Gistermorgen is de 3 K.M. verreden der Hometrainers-competitie, waarvan de uit slag is geworden: J. Rietbroek 1.27 3/5 m., A. Amsterdam 1.29 m., P. Pluym 1.32 1/5 m., R. v. Aart 1.34 2/5 m., Chr. de Vink en R. Riethoven beide 1.35 m., C. Paats 1.37 1/5 m., Th. de Roode 1.37 2/5 m., F. Gros 1.42 3/5 m. Hierna had de 1 K.M. wedstrijd plaats, waarbjj als uitslag volgde J. Rietbroek 26 1/5 sec., P. Pluym en R. v. Aart beiden 27 4/5 s., A. v. Amsterdam 28 s., Chr. de Vonk 28 1/5 s., R. Riethoven 29 s., C. Paats 29 33/5 s., Huvenaars 36 1/5 s., J. Schuller 36 1/5 s„ C. de Water 39 3/5 s. W. de Roode 37 3/5 s. AUTOMOBILISME DE RALLYE MONTE CARLO. De Sporting Club de Monaco is er in ge slaagd om ieder jaar gedurende de maand Januari alle automobiel clubs in Europa, alle douaneautoriteiten en de geheele Euro- peesche pers voor haren „Rallye Monte Carlo" te mobiliseeren. Er gaat van dezen rit, waarin naast hooge sportieve en touris- tische elementen ook heel veel romantiek zit, een fascineerenden invloed uit op het publiek. Gedurende vier dagen lang van 2024 Januari wordt Europa in een tournooiveld herschapen en rollen de auto's vanaf de uithoeken van ons werelddeel naar Monte Carlo toe, door sneeuw en ijs en mist in het Noorden en over de onbe gaanbare wegen van den Balkan, door de lange donkere winternachten en gedurende de korte uren van koud en glansloos zon nelicht. Dit jaar is deze rit voor ons land van spe ciaal belang, omdat zich onder de deelne mers een aantal bekende Nederlandsche rijders bevinden, o.a. de Fordrijders Dr. J. Sprenger van Eyck, A. A. J. Wieleman, J. v. d. Meulen, N. Went en anderen. Startplaatsen en controles zijn over ge heel Europa verspreid, vanaf John O'Groats het noordelijkste punt van Schotland, Gi braltar in Spanje, Valencia in Portugal, Umea in den Poolcirkel en Athene den uitersten Zuidhoek van den Balkan. En alle hoofdplaatsen die daartusschen liggen zijn controleposten waar de verre reizigers zich moeten melden en van waar ook nieuwe lingen kunnen starten, die eerst ondervin ding van zulk een winterrit willen opdoen alvorens zich een volgend jaar als strijder voor de prijzen in den kamp te werpen. Want uit den aard der zaak zijn de prijzen slechts weggelegd voor hen die de grootste moeilijkheden overwinnen, waaronder de verste afstand een voorname plaats in neemt. Een belangrijke, maar toch niet de allerbelangrijkste factor voor prijstoeken ning vormt de afstand. Zoo geeft Athene 3786 K.M., duizend pun ten, terwijl Umea, dat slechts 2 en Tallin dat slechts 6 K.M. dichter bij Monte Carlo ligt 910 dus 90 punten minder geeft, het zelfde als Stavanger, dat op 3700 K.M. van Monte Carlo ligt. Behalve met den afstand is dan ook wel terdege rekening gehouden met de speciale moeilijkheden van ieder traject en deze zijn voor de reizigers van uit Athene zoo zwaar, dat het tot dusverre nog geen enkelen deelnemer gelukt is om op tijd door den Balkan te komen. De keuze van de startplaats is een „gok". De inschrijvingen sloten 26 Dec.. Wat weten de inschrijvers dan van weersomstandig heden, die een maand later, 20 Januari in de verschillende deelen van Europa zullen heerschen. Het kan wezen, dat het Noor den door sneeuw volkomen is geblokkeerd, maar het kon ook zijn, zooals de laatste maal, dat alle deelnemers uit het Zuiden in den Balkan bleven steken in de sneeuw- hoopen, die op sommige plaatsen tot boven de wagens uitstaken, terwijl de winnaars, die uit Tallin aan de Russische grens kwa men. langs een vrije route naar Monte Carlo snelden. Uit toeristisch oogpunt is de Ralley Mon te Carlo van een niet te onderschatten be lang, omdat zij er toe bijdraagt het gebruik van de auto zelfs onder de meest ongunsti ge omstandigheden mogelijk te maken. Welke ondervindingen hebben de deelne mers niet gebracht aan de fabrikanten van sneeuwkettingen, die het mogelijk maken, om zonder slipgevaar over spiegelgladde wegen te rijden. Hoevel ingenieuse vin dingen van deelnemers voor electrische ruitverwarming of verwarming van den wagen zijn a1 niet door de industrie overge nomen, voordeelen, die misschien in ons klimaat van niet overheerschen'd belang zijn, maar die in minder gezegende streken de auto verlost hebben uit haar winteriso- lement. Begrijpelijk is dan ook de geest drift waarmede ieder jaar de deelnemers aan den Rallye Monte Carlo juist in het hooge Noorden, in Noorwegen en in Zwe den, in Lapland en den Poolcirkel door de bevolking ontvangen worden. Zwaar is de rit voor de deelnemers, en zeer veel wordt van de wagens gevergd. De reizigers kun nen zich beschermen met warme kleeding, sneeuwlaazen, schapenvellen en bontmut sen en bovendien wisselen zij elkander aan het stuur af, daar in iederen wagen twee of drie of vier bestuurders zitten. Maar de wagons krijgen nimmer rust, die moeten rijden dag en nacht over de meest onbe gaanbare wegen over den ijzel en sneeuw in het Noorden en over de wegen van den Balkan die vergietteilen van diepe kuilen in rotsachtigen bodem zijn. Veel extra voor zorgen kunnen voor de wagens niet geno men worden, omdat het reglement stan daard modellen voorschrijft. Een der voor zorgen, die genomen worden belasten die beklagenswaardige wagen nog des te meer, Welk extra gewicht torsen zij niet aan sneeuwschoppen en houweelen, bestemd om ze uit de graven uit de sneeuw of los te hakken uit diepe greppels, aan takels waar mede zij met paarden uit een sloot getrok ken moeten worden als zij door gladheid van den weg zijn geraakt, ondanks de sneeuwkettingen, waarvan ook een aanzien lijk aantal in den wagen meegevoerd moet worden om de gebroken kettingen om de wielen te vervangen. Verder groote reserve tanks voor benzine en olie, die noodzakelij ke brandstoffen, die in Europa onherberg zame streken, zoo moeilijk en gedurende de lange nachten in het geheel niet te krij gen zijn. Eeladen met al die honderden kilogrammen extra gewicht moeten deze standaard wagens voortsnellen over de af grijselijkste wegen onder de meest abnor male omstandigheden, dag en nacht door, zonder rust, zonder onderhoud, zonder gele genheid tot reparatie met een gemiddelde van 40 km. per uur, dat onder de normale omstandigheden der mooie wegen in onze beschaafde streken reeds niet gering te noemen is. En als zij dan eindelijk komen op die mooie wegen van ons werkelijk Europa, dan krijgen zij nog geen rust, maar worden zij opgejaagd door een gemiddelde van 50 km. per uur, d?t het reglement voor de lartste 1000 km. eischt. Een wagen, die Monte-Carlo uit een der uithoeken van Europa bereikt onder der gelijke omstandigheden heeft daarmede zijn brevet van absolute betrouwbarheid verdiend. En dat telken jare nog zoovele wagens de Azuren kust bereiken is een triomf voor de Auto-industrie. Dit gevoel van zekerheid en vertrouwen in de moderne auto, dat de Rallye Monte Carlo ieder jaar bij den aanvang van het nieuwe seizoen het publiek schenkt is zeker niet de gering ste verdienste van dezen grootsch opgezet ten rit. P. L. LAMBERTS HURRELBINCKè MOTORSPORT TECHNISCHE LEZING DER L.M.T.C. Nog frisch ligt in ons geheugen de lezing op 22 December van den heer Brandt, waar bij deze de geheele werking der dynamo behandelde, of Vrijdag 5 Jan. j.l. was er al weer een dergelijke lezing. Na een kort openingswoord door den voorzitter der L.M.T.C. en een hartelijk welkomstwoord voor deze eerste lezing in het niéuwe jaar, werd het woord gegeven aan den heer Brandt van de Boschdienst. Heel duidelijk werd dezen avond door den heer Brandt behandeld de accu en de de bougie, terwijl veel tijd werd besteed aan het welgekozen onderwerp „Hoe wordt het motorrijwiel en de automobiel in den winter opgeborgen of hoe worden zij on derhouden". Dat deze avond wederom zeer in den smaak viel en zeer leerzaam was, bleek uit tal van vragen, die den heer Brandt wer den gesteld. Eerst te ruim elf uur werd deze avond door den voorzitter der L.M.T.C. besloten met een woord van dank aan de aanwezi gen en in het bijzonder aan den heer Brandt. De heer Brandt deelde nog mede, dat hij op de eerstvolgende lezing, welke door de L.M.T.C. op Donderdag 1 Februari, zal wor den uitgeschreven, al het voorgaande van zijn lezingen nog eens in het kort zal her halen, aangezien hij in het bezit is geko men van lichtbeelden, welke hierop betrek king hebben. De L.M.T.C. zet haar tweede vereeni- gingsjaar wel goed in, en is van plan om in 1934 nog heel wat van zich te laten hooren! SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. De 18 deelnemers aan den wedstrijd om het Kampioenschap 1934 van den Schaak bond voor Leiden en Omstreken zijn inge deeld in de volgende drie groepen: le g r o e p: W. Demmendal, Ir. J. Westra, C. Brunt, L. Ph. Schreinemachers, E*. v. d. Valk en A. E. J. Modderman. 2e g r o e p: G. Bosscha, L. J. Rutten, Mr, A. G. de Blécourt, C. J. van Goor, A. Blaauw en H. Slaats. 3e g r o e p: M. M. Segaar, S. P. Ouwer- kerk, Mr. C. J. Goudsmit, M. Koert, G. Pels en D. A. Smit. De eerste ronde wordt, zooals we reeds gemeld hebben, gespeeld op Vrijdag a.s. 's avonds 8 uur in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk". Dan vindt tevens de loting plaats, die de volgorde der spelers bepaalt. Schaakliefhebbehs hebben tot de zen wedstrijd vrijen toegang. COMPETITIE HAAGSCHE SCHAAK BOND. Het eerste tiental van het Leidsch Schaak genootschap speelt hedenavond in Den Haag zijn derden competitiewedstrijd, nu tegen het eerste tiental van het Haagsche Westerkwartier. Hét Leïdsche tiental zal dezen wedstrijd moeten winnen, om de eerste plaats in deze groep te behouden. Hierop bestaat nog wel goede kans, want wel missen de Leidenaars een paar beste spelers, n.l. Rassers en Van Eybergen, maar gelukkig kon het tiental tot dusver aange vuld worden met eenige jonge enthousiaste spelers. Het Haagsche Westerkwartier is echter een niet te onderschatten tegen stander. Het speelt met 4 tientallen in de competities en beschikt dus ook over een aantal geoefende spelers. Het tiental van L.S.G. is nu als volgt sa mengesteld: 1. W. H. Bosscha, 2. W. Dem mendal, 3. G. Bosscha, 4. Ir. J. J. G. v. Hoek, 5. M. M. Segaar, 6. W. H. v. d. Nat, 7. Ir. J. Westra, 8. L. J. Rutters, 9. S. P. Ouwerkerk, 10. Mr. A. G. de Blécourt, re servé M. Koert. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. In deze maand moeten de volgende wed strijden gespeeld worden: Donderdag 11 Januari: LeiderdorpPhi- lidor. Maandag 22 Januari: HazerswoudeBo degraven I. Dinsdag 23 Januari: S.c.a.e.cL. Arb. Schaakclub. Dinsdag 30 Januari: Bodegraven IILei derdorp. De uitgestelde wedstrijd Hazerswoude Leiderdorp is uitgesteld tot Maandag 5 Fe bruari te Hazerswoude. Ook de wedstrijd LeiderdorpPhilidor wordt waarschijn lijk later gespeeld. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 2e KLASSE. Gehrels wint den titel en wordt le klasser. Onder groote belangstelling zijn Zaterdag en Zondag de wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland 2e klasse groot biljart in café Dubois te Amsterdam voort gezet en beëindigd. De eindstand van het tournooi werd: gesp. gew. pnt. brt. h.s. moyenne Gehrels 5 5 1200 105 88 14.28 Beuming 5 3 1308 120 76 10.90 Wolthekker 5 3 1314 174 40 7.50 Cremer 5 2 1145 144 48 7.95 Keyzer 5 1 1049 138 117 7.60 Kappel 5 1 892 156 41 5.71 Door met een algemeene moyenne van boven de 12 te spelen heeft Gehrels behal ve zijn kampioenschap ook het eerstekla seschap behaald. Daarentegen zijn Wolthekker, Cremer, Keyzer en Kappel allen gedegradeerd naar de derde klasse omdat hun algemeen ge middelde beneden de minimumgrens, zijnde 8, ligt. De eenig overgebleven tweedeklas ser van dit tournooi is dus Beuning. De heer A. Pijper, secretaris van den Ned. Biljart Bond, reikte na afloop de prij zen uit. EERSTE KLAS KAMPIOENSCHAP GROOl BILJART. Op 9, 10 en 11 Februari vinden de Ne derlandsche kampioenschappen le klas groot biljart te Amsterdam plaats. Orga- niseerende vereeniging is de biljartvereeni- ging „Victoria". Naar wij vernemen zul1en waarschijnlijk de volgende zes spelers aan deze kampioen schappen deelnemen, n.l.: Dommering, Sweering, De Leeuw, Van Vliet, Wiemers en Gehrels. Voor wedstrijden zullen niet plaats vin den. De deelneming van Wiemers hangt nog van verschillende omstandigheden af doch het uitkomen van dezen Noordelijken ver tegenwoordiger in het tournooi zou zeer toe te juichen zijn. DAMMEN Damclub „T. en P." De uitslagen der partijen, gespeeld voor den borden wedstrijd, zijn als volgt: A. G. de JeuA. Sannier 20 J. J. BekkerE. V. Tongeren afgebr. I. JuP. Ligt voet 02 N. WassenaarTh. Barten 20 K. Tol—F. Zeüstra 2—0 N. VerverW. Flaman afgebr. G. BlijlevenM. J. Moerkens 20 A.s. Vrijdag 12 Jan. is het een jaar gele den, dat Theorie en Practijk is opgericht. Zij is in dien tijd van een zwak clubje tot een sterke vloeiende vereeniging gegroeid, met een gezelligen, amicalen omgang der leden onderling. Dat het zoo door moge gaan. De clubavonden zijn voor ieder, die niet storend optreedt, toegankelijk. IJSSPORT WEDSTRIJDEN BRAASSEMERMEER. Zaterdagmiddag werden door de Zeil- vereeniging Braassemermeer wedstrijden met ijsbootjes gehouden op het Braasse mermeer. Deze hadden den volgenden uit slag: 1. P. Loos 37 min. 29 sec. 2. A. Loos 38 min. 5 sec. 3. P. Bakker 38 min. 57 sec. 4. Th. Wesselman 39 min. 10 sec. 5. G. de Koning 42 min. 48 sec. 6. Jan Loos 47 min. 35 sec. 7. J. v. d. Meer 51 min. 12 sec. 3 bootjes moesten wegens averij den wedstrijd opgeven. De af te leggen wed- strijdbaan was tweemaal het geheele meer rond. Ieder die dus het Braassemermelr kent, kan aan den gemaakten tijd nagaan, dat de bootjes een groote snelheid hadden. Jammer, dat de snelste booten niet aan deze race deelnamen. GYMNASTIEK „Jeanne d'Arc". Het bestuur maakt bekend, dat de va- cantie voorbij is. Allen worden dus mor genavond wederom op tijd in het gymnas tieklokaal verwacht. BEZOEK VAN NEDERLANDSCHE JOURNALISTEN AAN ANTWERPEN. Met de nieuwe reiswagens van de N.V. Reederij v. d. Schuyt. Op uitnoodiging van de N.V. Reederij van der Schuyt, hebben een aantal pers vertegenwoordigers Vrijdag j.l. een reis naar Antwerpen gemaakt, met als begin punten Den Haag en Rotterdam. Deze „trip" is gemaakt met het nieuwe type kleine reiswagens, dat door genoemde on derneming in exploitatie zal worden ge bracht. Van de twaalf wagens, waarmee het bedrijf zal worden gevoerd, zijn er vier afgeleverd en met deze eerstelingen werd de kennismaking aangeknoopt. Er is naar de meening van de directie en bedrijfslei ding behoefte aan een meer intiemer type reiswagens dan de groote autobussen en touringcars. De groote taxi in het stadsver keer wordt verdrongen door de kleine taxi, die goedkooper kan worden geëx ploiteerd en dus ingrijpende tariefsverla ging toelaat. Dus is het niet onwaarschijn lijk te achten dat vooral door kleine gezel schappen en vereenigingen veelvuldig ge bruik zal worden gemaakt van een goed kooper en toch confortabel vervoermiddel. Bovendien ontmoet bij een aantal men- 'schen het reizen in groote groepen bezwa ren en zal ook hierin door invoering van een klein wagentype worden voorzien. De door de N.V. v. d. Schuyt in gebruik gebrachte wagens onder den naam van „club coach", wij hebben het op onzen tocht naar de Scheldestad ervaren, vol doen aan alle eischen, die aan een moderne reiswagen kunnen worden gesteld. Zij bie den plaats aan hoogstens veertien perso nen; de zitplaatsen zijn ruim en gemak kelijk; de veering soepel en van bijzondere constructie. De door den motor ontwik kelde warmte wordt voor den wagen be nut en ondanks het onaangename weer was het in de wagens zeer behagelijk. Ver der zijn de wagens voorzien van een open- dak-constructie en van drie op 1 rij ge plaatste achterlichten en een stoplicht, wat de veiligheid op den weg buitenge woon verhoogt. De carrosserieën zijn evenals aankleeding en meubileering van Nederlandsche fabri kaat en geleverd door de firma Verheul in Waddinxveen. Deze firma geeft blijk haar werk te verstaan, de stalen meubelen doen het best. Van de vier wagens zijn drie chassis van de General Motors en een van de firma Van Beers in Den Haag. Gedurende de reis hebben wij ervaren, dat het personeel voor zijn taak volkomen berekend is en dit geeft met de inrichting der wagens, de verzekering voor de grootst mogelijke veiligheid op den weg. Het is niet de bedoeling van de onderneming, zelf reizen te organiseeren, althans voorloopig niet, maar de wagens te verhuren aan ge zelschappen en vereenigingen. Voorts zal ook stadswerk worden gedaan. De prijs hiervoor is 50 cent voorkomen en verder 15 cent per kilometer. Het bezoek van de persvertegenwoordi gers aan de Sinjorenstad met de nieuwe reiswagens is door het bestuur van den Antwerpschen Journalistenbond aange grepen om de Nederlandsche confraters een min of meer officieelé ontvangst te be reiden. Men stelde het op prijs aan de Belgische journalisten bij een be zoek aan Nederland een zeer hartelijk ont haal was te beurt gevallen. Het was dus een officieel bezoek dat door bemiddeling van de N.V. Reederij v. d. Schuyt was ge organiseerd, maar van het „officieele" was geen der Nederlandsche persmannen op de hoogte voor hen de uiteenzetting van het doel van de tocht werd overhandigd. De N.V. v. d. Schuyt trad te Antwerpen als gastvrouw op en toen na een zeer voor spoedige reis de Scheldestad werd bereikt, werden de journalisten in Hotel Century welkom geheeten door den heer de Roy, voorzitter van den Antwerpschen Journa listenbond. Hij wees op de goede verstand houding en de wijze waarop door de Hol- landsche pers de goede verstandhouding tusschen de beide landen wordt bevorderd. De heer Cnössen antwoordde namens de Nederlandsche journalisten met een kort, geestig woord. Daarna begaf het gezelschap zich naar het Stadhuis, waar het door bur gemeester en wethouders werd ontvangen. Dé heer Vesters, directeur van de N.V. Reederij v. d. Schuyt bracht dank aan het gemeentebestuur voor de betoonde belang stelling en zette het doel van den tocht uit een. Hij wees op de groote waarde van het contact en de vriendschap tusschen de beide landen. De burgemeester, Camiel Huysmans, 99. Jan wilde nu maar zoo gauw mogelijk slapen en de waard bracht hem met een kaars naar boven. Hè, wat is 't hier heer lijk, denkt Jan, als hy in zyn nachtkleeren voor.'t open raam staat. De maan schijnt vlak in zijn bed en als hij het kabbelen van de vaart hoort, verbeeldt hij zich dat het de zee is en zoo slaapt hij heerlijk in. antwoordde met een rede, zooals men die van hem kan verwachten. Hij toonde zich burgemeester, koopman en geestig spreker. Hij wenschte de firma geluk met het ini tiatief en drukte haar op het gemoed, de Antwerpsche industrie niet te vergeten. Wjj hebben van alles zei hij, en wat we hebben, is van prima kwaliteit. Hij wees op de goede inrichting der Antwerpsche ha vens evenals die van Rotterdam en betoog de dat samenwerking noodig is. De heer Cnossen dankte voor de vrien delijke ontvangst en goede wenschen en constateerde, dat de burgemeester van Ant werpen niet alleen was een goed stadsbe stuurder, maar tevens handig koopman. De ambtelijke heeren in Nederland kun nen in dit opzicht een voorbeeld nemen aan hun Belgische collega. Hierop interrum peerde de heer Huysmans: „Ja maar dat zijn ook deftige heeren". Na bezichtiging van het stadhuis ver- eenigde men zich aan een lunch in „Hotel Londers" waaraan de burgemeester en en kele autoriteiten aanzaten, benevens de Antwerpsche journalisten. Tijdens de lunch werd gesproken door wethouder Eekeiers daar de burgemeester slechts korten tijd kon blijven de heer Vesters en de re dacteur van „Sportwereld" de heer Clei- zen. Na afloop van de lunch werd een rond vaart gemaakt met de „Flandria" door de havens, aan boord waarvan de thee werd gebruikt. Een bezoek aan de tunnels, on der leiding van ingenieur Thonet, besloot den dag. Het klokje van afscheid had geslagen. De Nederlandsche journalisten namen af scheid van hun Belgische collega's, waarbij hartelijke woorden werden gewisseld. De terugreis verliep» vlot en om kwart over tien arriveerde het Rotterdamsche ge deelte der deelnemers weer op den Cool- singel. Nogmaals het materiaal heeft uitstekend voldaan, wij wenschen de N.V. Reederij v. d. Schuyt succes met haar initiatief. N.V. Verzekerings-Maatschappij „Sint Petrus". Het jaar 1933 was gunstiger dan 1932. Dit weerspiegelt zich vooral in de produc tie. Het netto ingesohreven bedrag Kapi taal- en Volksverzekering steeg n.l. over 1933 met totaal 2.557.753 (v. j. 1.583.273), zoodat de totale verzekeringsstand op 31 Dec. 1933 bedroeg ƒ26.661.078 (v. j. ƒ24.103.325). In de afdeeling Spaarbrieven liep het ingeschreven bedrag terug van ƒ7.254.652 op ulto Dec. 1932 tot 6.075.596 op ula Dec. 1933, wat grootendeels een gevolg is van het tot uitkeering komen van Spaarkas 1933. Vanaf 1 Januari 1934 nemen wij geen spaarbrieven meer aan. In kas 1933 werd gemiddeld per 11-jarige spaarbrief van 360.uitgekeerd ƒ444.63; per 11-jarige spaarbrief van f 125.— werd uitgekeerd gemiddeld 153.15. De uitkeeringen by ov^-^en Kapitaal- en Volksverzekering bedroegen ƒ48.887.10 (v. j. ƒ53.213.20). Hef koersverlies over 1933 was zeer ge ring n.L ƒ950.35 (v.j. ƒ4275.40). De overige beleggingen gaven, behou dens een geringe achterstand in de beta ling der hypotheekrente 677.22 tegen v. j. 4937.68, geen bijzondere moeilijkheden. Naar verwacht wordt, zullen de finan- sieele resultaten over 1933 bevredigend zijn. N.V. Hollandsche Spaarverzekering Mij. De bedrijfsresultaten over 1933 waren gunstiger dan die over het voorafgaande jaar. De netto vooruitgang in verzekerd bedrag Kapitaal- en Volksverzekering be draagt n.l. ruim ƒ500.000 (vorig jaar 232.779) zoodat de totale verzekerings stand op 31 December 1933 bedroeg pl.m. ƒ5.624.000 (v. j. ƒ5.123.457). De afdeeling Spaarbrieven, waarin sinds 1 Januari 1933 geen nieuwe posten meer worden aangenomen, liep terug tot pl.m. ƒ712.770 (v. j. ƒ912.770). De uitkeeringen Kapitaal- en Volksver zekering bedroegen 7.384.99 (v. j 14.573.10). De beleggingen gaven geen bijzondere moeilijkheden. Het koersverlies bedroeg ongeveer 2.200 (v. j. koerswinst 2.415.45) In de betaling der hypotheekrente be stond een zeer geringe achterstand van ƒ106.27 (v. j. ƒ86.62). De financieele uitkomsten over 1933 zul len, naar verwacht wordt, bevredigend zijn. 100. Toen hij na een heerlijk slaapje wak ker werd, kwam hij tot de ontdekking, dat hij met Hobbeltje weer het ruime sop had gekozen. Hij was al midden in de ver schrikkelijk groote zee en roeide en roeide, zittend op zijn paard, steeds maar doo Zijn zak had hij voor zich op Hobbeltje bonden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8