WOENSDAG 3 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 UIT DE OMGEVING GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE LEIDSCHENDAM. De Hanze. Zondag 7 Januari a.s. des avonds te 8 uur houdt de R. K. Midden - standsvereeniging „De Hanze" te Leid- schendam hare jaarlijksche feestavond in het Patronaat. Door het R. K. Beroepsgezelschap „Het Residentie-Tooneel" zal worden opgevoerd het beroemde blijspel „Mijn papa, het ka merlid", blijspel in 3 bedrijven, onder di rectie van Vincent Berghegge en Willem Huijsmans. Het belooft een mooie en gezellige avond te worden, zoodat de zaal zeker overvol zal zijn. Op 't nippertje. Toen Zondag de vee houder C. v. L. uit Wilsveen vanuit de kerk huiswaarts keerde met zijn mèt paard be spannen wagen, was hij juist den onbe- waakten overweg Veenweg S.S. gepasseerd, toen een trein vanuit Den Haag den over weg overreed. De machinist van den trein, die een ongeluk vermoedelijk had zien aan komen, had even over den weg zijn trein tot stilstand gebracht. Tegen v. L. is pro ces-verbaal opgemaakt volgens art. 1G5 W. v. S. OEGSTGEEST. St. Josephsgezellen. Donderdagavond worden alle leden verwacht op de verplich te vergadering voor het verkiezen van een nieuwe senior. Th. Lubbe, die de laatste jaren het Se- nioraat met zoo buitengewone toewijding vervulde treedt af wegens de behaalde leeftijd van 25 jaren. Openlijk brengen wij dank voor het vele goede werk en voor het plichtsgetrouw vervullen van z'n taak. God zegene hem er voor. Tevens is Donderdagavond bespre king voor het tooneel en opgave der mede spelers. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP.^ Geboren: Gerarda Elisabet Maria d. van J. Nederloff en A. Dongelmans. Geertruida d. van A. Kant en A. C. van Haiewijn. Jan Johannes z. van C. van der Wolf en N. Speksnijder. Alida Ma ria Elizabeth d. van J. C. Bulk en G. van Dalen. Huberta Cornelia Maria d. van W. van der Wel en A. M. Stolker. Ondertrouwd W. van Zoomeren 23 j. en L. Goudriaan 20 j. Overleden: Catharina Geertruida Hamers, echtgenoote van C. Overvliet 68 j. NIEUWVEEN. Nieuwjaarswensch van den pastoor. Zooals gebruikelijk heeft de zeereerw. heer pastoor van Nes op Nieuwjaarsdag zijn heilwenschen gebracht aan zijn paro chianen. Mag dit voor den buitenstaander van weinig belang wezen, voor den pastoor en de Nieuwveensche parochie was het een heugelijk feit. immers, op 14 Mei j.l. had zijneerw. voor het laatst tot zijn geloo- vigen kunnen spreken. 17 Mei rukte een beroerte onzen beminden herder uit zijn actief geestelijk ambt. Het parochiewerk, dat den pastoor zoo dierbaar was, moest hij noodgedwongen aan een anderen gees telijke overlaten. Welk een slag dat voor een priester is, kunnen wij leeken onmo gelijk ten volle beseffen. Vanaf den preekstoel dankte zijneerw. de geloovigen hartelijk voor hun vurig en veelvuldig gebed, dat O. L. Heer, zoo niet ten volle, dan toch voor een belangrijk deel reeds verhoord heeft. Voorts uitte de gewijde spreker zijn warme dank voor de vele stoffelijke blijken van belangstel ling, die hij mocht ondervinden. Merkbaar bewogen verzocht zijneerw. den parochia nen in hun gebed te volharden, opdat hij spoedig zyn priesterlijke bedieningen zal kunnen hervatten. Ten slotte wenschte de herder allen, vooral de in druk verkeerenden, van gan- scher harte een zalig en voorspoedig nieuwjaar en wees met nadruk op de dure plicht van iederen christen vooral in deze kommervolle tijden den evenmensch daad werkelijk te steunen. Laten deze woorden van onzen zielen herder een krachtige aansporing voor ons wezen in 1934 onze taak als christen te be grijpen. Vergeten we echter ook niet ge staag tot O.L. Heer te bidden, om het vol ledig herstel van onze geestelijken vader. Zwart tegen blank in de sneeuw. Het bestuur van V. V. N. had voor Zondag 1.1. uitgenoodigd de West.-Ind. Negerclub „Pa ramaribo", gevormd uit studeerende ne gers, te Amsterdam gedomicilieerd. Een vriendscappelyk treffen tusschen Zwart en Blank was op zichzelf reeds het kijken waard, het gespreide sneeuwtapijt bracht er bovendien nog meer kleur aan. Het spel der negers stond beduidend hoo- ger dan dat van hun blanke broeders. Het ongewoon gladde veld was voor de eersten echter een bijzonder zware handicap. Val partijen waren dan ook schering en in slag. Wondervlug stonden ze weer op hun zwarte onderdanen. „Paramaribo" had lan gen tijd de leiding, maar de eindstand werd toch 33. Uiteraard trok de zeldzame ontmoeting veel publiek, dat meermalen gierde om de luidruchtige, onverstaanbare woordenstrijd die de negers af en toe hielden. Ook op dit punt deden de zwarten niet voor de blan ken onder: hevig „bekvechten" bij onge lukkige doelschoten. J.l. Vrijdagavond kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemees ter, Boddens Hosang. De heer Vette was met kennisgeving af wezig. Bij het begin der raadsvergadering meent de voorzitter enkele woorden te moeten wijden aan het 12'/j-jarig ambtsjubileum van den heer Lieverse als wethouder dezer gemeente. Spr. memoreert in het kort het geen de heer Lieverse gedurende zijn lang durig wethouderschap en zijn langer raads lidmaatschap voor de gemeenschap heeft tot stand gebracht. Spr. meent de tolk te zijn van den geheelen Raad, indien hij hul de brengt aan het verrichte werk. In die periode van 121/» jaar is v§el ver anderd, de verantwoording is grooter ge worden en de taak zwaarder. Spr. wenscht den jubilaris nog vele jaren toe zijn krach ten in dienst der gemeenschap te stellen. De raadsleden wenschen den heer Lie verse hierna geluk met zijn jubileum. De heer Lieverse dankt hierna in de eerste plaats God, die hem den kracht ge schonken heeft al deze jaren werkzaam te kunnen zyn. Verder brengt hij een woord van dank aan den voorzitter voor de aan gename samenwerking. Na deze korte huldiging worden de no tulen voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Medegedeeld wordt dat Ged. Staten het besluit tot conversie van 2 geldleeningen hébben goedgekeurd; dat de verordening op de heffing van begrafenisrechten door de Kroon is goedgekeurd; dat de kas van den gemeente-ontvanger is opgenomen en in orde bevonden is. Ged. Staten hebben medegedeeld, dat de tijdelijke korting op de salarissen van bur gemeester, secretaris, ontvanger en ambte naren van den burgerlijken stand gecon tinueerd wordt. In verband met de door Ged. Staten voorgesteld algeheele salaris herziening in 1934 stellen B. en W. voor zich bij het voorstel van Ged. Staten, om de tijdelijke korting te handhaven, aan te sluiten. Aldus wordt besloten. De Raad vereenigde zich met het voor stel van B. en W. om aan Verkade, even als vorig jaar, een gedeelte tuin te verhu ren, gelegen nabij de o.l. school te Wou- brugge. Eveneens wordt een voorstel aan genomen om van de Erven Sprongh te koo- pen een perceel grond gelegen nabij de Ned. Herv. Kerk te Hoogmade, welke grond KOUDEKERK. De visch krijgt het te kwaad. In ver met het langdurige ijs, schijnt de visch- stand het hieronder te kwaad te krijgen. Allerwege ziet men dan ook de laatste da gen langs de oevers van den Rijn en ook wel op polderslooten alle mogelijke pogin gen aanwenden om deze „zieke" visch te bemachtigen. Daar blijkbaar nog velen van meening zijn, dat zulks geoorloofd is, zij men echter gewaarschuwd, dat dit verboden is en hier op ook streng zal worden toegezien. ZOETERWOUDE. HET DUBBELTJESFEEST EN TENTOONSTELLING. Met een forschen bijlslag viel de kabel. Na de heerlijk geslaagde Kerstfeestvie ring in het Patronaat is op Oude- en Nieu we jaar het Dubbeltjesfeest gevierd. Op Oudejaarsdag stond een groote volks menigte voor het gebouw te wachten, want in het f eestcourant je had in de Zoeter- woudsche taal gestaan, dat het feest ,,'smiddus om 2 uure" zou beginnen. De hoofdingang was nog afgesloten door een dik kabeltouw en precies op tijd ar riveerde de zeereerw. heer G. H. Klaver- weyden, pastoor van de Kruisheeren-paro- chie. De directeur van het Patronaat, kape laan Brans heette pastoor Klaverweyden van harte welkom en dankte zijneerw. voor zijn immer betoonde belangstelling voor het jeugdwerk en het roomsche vereeni- gingsleven en vooral nu voor de bereid willigheid dit feest van het jeugdwerk feestelijk te willen openen. Met het overhandigen van de „groote hakbijl" verzocht kapelaan Brans nu den pastoer de officieele opening te willen doen. Alvorens hiertoe over te gaan nam pas toor het woord om met een variant op de plichtsvervulling van de Pelikaancvliegers de Katholieken aan te sporen run plicht te doen, vooral tegenover God en zoo ook nu tegenover de jeugdbeweging. Spr. is te gen een kermis maar verklaart zich nu een voorstander van dit feest, vooral omdat het zoo nuttige jeugdwerk er mede ge baat zal zijn. En nu,met een forschen bijlslag viel de kabel doormidden,, de Sint Jans fanfare schetterde fanfares op de hooge muziektempel en het volk juichte en daar na ging onder een vroolijke marsch de commissie voorzien van een flessie eere limonade met een rietje in optocht naar binnen. Zoo was er al dadelijk een leuke stem ming. Toen de fanfare ophield, begon Manus Jordaan zijn groot draaiorgel te draaien, de groote bel van de schiettent klingelde maar aldoor, de scherven van de vroolijke keuken kletterden onder luiden schreeuw van „de baas van 't spul", in één woord de echter kermisstemming was er. De vele bezoekers van het feest gingen ieder op zijn manier het geheel af wer ken. q Wij gingen dus eerst naar de bovenzaal waar in een rustige sfeer de huisvlijt- en vaktentoonstelling van de Jonge Wacht en de St. Joseph-Gezellenvereeniging was ge organiseerd. Wij zijn vol lof over het werk. Zeker, er bestemd is voor het verbreede wegdek al daar. In verband met een door Ged. Staten ge maakte opmerking stellen B. en W. voor de begrooting voor het dienstjaar 1934 te wij zigen. Door het genomen raadsbesluit tot over name van den Achterweg moet uit den ge wonen dienst nog een gedeelte worden ge dekt wegens aflossing en rente. Uit een geconverteerde geldleening wordt een besparing verkregen van 400.ren te; het resteerende bedrag denken B. en W. te vinden in een verhoogd pensioenverhaal op de gemeente-ambtenaren. Deze korting zal eventueel in mindering gebracht wor den op de door Ged. Staten nader voor te stellen kortingen. De heer Tondu vraagt of B. en W. geen anderen weg kunnen vinden om het tekort te dekken. Spr. voelt niet voor salarisver laging en wil in geen geval vooruit loopen op het voorstel van Ged. Staten. De heer Boot zet uiteen, dat een verhoog de pensioenpremie geen indirecte salaris verlaging is, doch slechts een verhoogde premieverzekering. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen, nadat de voorzitter aantoont dat geen anderen weg mogelijk is voor dek king, een uiteenzetting, welke den heer Tondu niet overtuigd. De voorzitter deelt hierna mede een be spreking te hebben gehad met de gemeen ten Alkemade en Leimuiden om te komen tot het aanstellen van een gemeente-op zichter voor deze drie gemeenten. Na bespreking, waarbij de heer Tondu zich tegen een gemeenschappelijke rege ling verzet en hierbij gesteund wordt door de heeren van Ruiten en Noordam, wordt in principe besloten zelf een gemeeivte-op- zichter aan te stellen. Bij de rondvraag zegt de heer v. Ruiten, dat hij het verslag van de Woningbouw vereniging heeft gelezen, doch het vreemd vindt dat een commissaris hiertoe niet is uitgenoodigd. De voorzitter deelt den heer v. Ruiten mede, dat deze wel is aangewe zen als commissaris doch deze benoeming nog steeds niet heeft aangenomen. Op een vraag van den voorzitter of de heer v. Rui ten de benoeming aanneemt, antwoordt deze ontkennend. De heer Noordam dringt er op aan, dat bij gladde wegen de inwoners op grond van plaatselijke politieverordening ver plicht worden zand te strooien. Hierna wordt de vergadering gesloten. had meer ingezonden kunnen worden, maar wat geëxposeerd was, mocht gezien wor den. Daar was, als glanspunt van de tentoon stelling een echte banketbakkerswinkel ge heel van suiker vervaardigd met het fijn ste en kleinste banketbakkerswerk in de minatuur-talage. Van de timmerlieden wij zullen geen namen noemen een trap penhuis, en in het midden van de exposi tie prijkte een groot wapenschild op eter- niet met relief-bewerking waarop al le emblemen en symbolen betrekking heb bende op de Katholieke Gezellen Vereeni- ging zeer kunstzinnig waren afgebeeld. Dan was er nog veel banketbakkerswerk, een mocrie serie schetsteekeningen van onze dorpsgezichten, meubelwerk, en een groote en mooie verzameling van het fijnste hout snijwerk en houtzaag werk alsook tarso- bewerkingen. Ook stond te midden van de vele huisvlijt-artikelen als lampen, doo- zen, kruisen, enz., een eigengemaakte fi guurzaag-machine. In één woord de tentoonstelling was een eere-stempel voor et jeugdwerk. En wij die in het jaar 1919 de eerste ten toonstelling op dit gebied hebben gezien, wij staan zeer verbaasd over deze voort gang in deze dichting. De zelfwerkzaamheid, waar immers op aangestuurd is, wordt nu al bereikt. Nu moet in de toekomst de ware kunst zin en het schoonheidsbegrip nog meer door daartoe bevoegden worden aange leerd, want.hoe mooi of de voorwerpen afgewerkt waren, moet toch erkend wor den, dat er nog enkele wansmakelijke din gen gemaakt waren. Alzoo zien wij met groote belangstel ling de groote middenstandstentoonstelling die vroeger om de tien jaren gehouden werd, maar waarvoor plannen bestaan de ze bij het derde lustrum weder te houden tegemoet. Toen zijn we kermis gaan vieren. In de bioscoop konden we heerlijk even uitrus ten van 't loopen en lekker warm gepakt in de kleine tent een vroolijke film van „Harold" of „Charlie" genieten. En 't was alles zoo goedkoop! Voor een dubbeltje entrée: de bioscoop, schieten, gooien, museumbezoek, een glaasje bier. goed verstaan telkens voor een ander dub beltje. De schiettent keurig ingericht als een jachtveld had het aan één stuk druk, 't Kostte immers maar een dubbeltje. Eerst den jachtopziener de pet afschieten en dan maar mikken op het vele gevogelte. De eend die daar zoo rustig in zijn nestje te broeien zat werd gelukkig met rust gelaten, maar de vogelkoppen waren al gauw doorzeefd. Op de vrije baan won de laatste avond de heer Nic. Berg Czn. de eerste prijs n.l. een schijnwerper, met twee rozen te schieten. Op de vaste baan won de heer J. L. v. Heteren te Leiden het konijn met 135 p. Ook het overgeplaatst museum mocht een druk bezoek hebben. Hier was er een groote verzameling van oudheden en cu riositeiten. Wij noemen enkele uit de vele: het gemeente-fordje dat niet kwam, stond met het wapen van Zoeterwoude op de portieren naast een schenking van de IJs club n.l. flesch met baanveegerszweet. Daar hing weer een sikkel geschonken door een Raadslid, waarmede de subsidies besnoeid moesten worden, naast de zweep van de Propagandaclub om gichelende da mes op de lezingen te verjagen. Een blau we bril voor de bewoners van het dorp om de oogen te beschermen tegen de felle straatverlichting, en teekeningen van het vacantieoord van de L. T. B. (de Wierin- germeer waar de pinken gelogeerd heb- beh) en van de ruïne op de Waterkade. Het panopticum was ook niet te duur voor een dubbeltje, al zagen sommige be zoekers de ware schoonheid niet! (Toen de heele boel achter de kijkglazen omgeval len was). Het duurde niet lang of de kermisgas ten waren voorzien van gekleurde feest- petten en de muziek zat geheel in de ser- petine. Zoo ging het vroolijke, feest door tot zes uur en werd ou Oudejaarsavond geslo ten. Nieuwjaarsdag was de opening des mid dags weer om twee uur en na de herope ning des avonds kwam de groote fuif die zelfs getemperd moest worden. Zoo gauw de St. Jansfanfare de lustige moppen inzette ging de driehonderdkop- pige kermisgasten-menigte aan een ronde dans die evenwel hoe gezellig het ook was verdeeld moest worden, want het werd dien muzikanten daar in de hoogte te machtig. Bovendien moesten de gasten verdeeld worden naar de dubbeltjes zaken; het dan sen werd nu in rustiger tempo uitgevoerd en het feest bleef zoo jolig, zoo vroolijk als misschien nooit een echter kermis ge weest is. De fanfare-tonen werden langzamerhand steeds valscher, het draaiorgel hield ech ter goed stand en zonder eenige storingen verliep het feest schitterend. Kapelaan Brans kon met genoegen ieder danken die had meegewerkt. Er zijn nog enkele jassen en petten die verkeerd meegenomen zijn en in het Patronaat geruild kunnen worden. SPORT VOETBAL DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE ROME. De regeling voor Nederland. Naar wij vernemen zal a.s. Zondag 7 Ja nuari te Londen een conferentie worden gehouden tusschen de heeren R. W. Seel- draayers (België), J. J. Lotsy (Nederland) en Murphy en Rijder (Ierland) teneinde te geraken tot de definitieve vaststelling der data voor de wedstrijden Nederland Ierland en IerlandBelgië. Voorts zal ter conferentie besproken worden de verdee ling der recettes der voor deze grdep te spelen wedstrijden alsmede de benoeming van scheidsrechters voor deze ontmoetin gen. EENHEID IN DE WANDELSPORT? Dezer dagen had te Utrecht een tweede bijeenkomst plaats tusschen de besturen van de Nederlandsche Wandel Organisatie en de Wandelsportafdeeling K. N. A. U., teneinde de mogelijkheid onder oogen te zien om na de oprichting van een zelf standigen wandelbond in plaats van de wandelsportafdeeling der K. N. A. U. door fusie der beide organisaties te komen tot één nationale wandel-organisatie. Gezien de besprekingen mag verwacht worden, dat binnen zeer afzienbaren tijd een dergelijke fusie tot stand zal komen. DAMMEN Kampioenschap Lisse en Omstreken. Gisteren werden de laatste partijen ge speeld om het Persoonlijk Kampioenschap van Lisse en Omstreken. De uitslagen luiden als volgt: C. GascelaarsJac. v. d. Poel 20 Jac. v. d. PoelC. Gasielaars 1—1 C. GastelaarsJac. v. d. Poel 11 De heer S. van Duin had zich terugge trokken, zoodat de heer C. Gastelaars defi nitief de tweede prijs heeft gewonnen. De eindstand in de hoofdklasse luidt nu als volgt: v. v. d. Poel 13 punten, C. Gastelaars 12 pnt., Jac. v. d. Poel 12 pnt., S. van Duin 12 pnt., J. B. v. d. Laan 11 pnt., A. Wijn hout 11 pnt., P. C. de Jeu 6 pnt., J. C. Hobo 6 pnt., D. Vergunst 6 pnt., G. Bal kenende 3 pnt. Eindstand: 1. A. v. d. Poel 1ste prijs; 2. C. Gastelaars 2de prijs; 3. Jac. v. d. Poel 3de prijs. De officieele prijsuitreiking zal plaats vinden op de 8ste Januari voor de aanvang der Massa-kamp P.D.V.L.„Ontwikke ling". R.K. Damclub „Gezellig Samenzijn" De uitslagen der competitie van den Ned. R.K. Dambona, district den Haag, le klasse, tusschen D.D.K. den Haag en G.S. te Leiden luiden als volgt: D.D.K. G.S. P. Jansen—G. Geer lings 0—2 B. v. d. LeedeA. ter Haar 0—2 A. BechtoldH. B. Stipdonk 0—2 G. v. d. EndeA. H. Jansen 1—1 G. Trijter'sG. Jansen 0—2 H. UilenhoedC. H. Klein 0—2 F. BouthoornA. Bonte 2—4) G. BrouwerC. v. Bakel 2—0 J. v. AbswoudeW. v. d. Veer 2—0 F. v. DijkTh. H. D. Bonsie 1—1 8-12 Morgenavond 8 uur spelen bovenstaande clubs te Leiden, in den R.K. Volksbond. Belangstellenden hebben steeds vrijen toe gang. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. EEN KALME DINSDAG. Na opheffing der neutralisatie om 12 uur Dinsdagmiddag gebeurde er voorloopig niets bijzonders. Vermeld kunnen nog woY- den de sprintwinnaars van Dinsdagmorgen 1 uur, welke Richli, van Vlockhoven, Vlug gen, Pijnenburg, Richli en van Buggenhout waren, terwijl Braspenning, Richli, Pijnen burg, Richli, Pijnenburg en van Kempen die van 3 uur wonnen. Na drie uur Dinsdagmorgen was het rus tig gebleven en eerst 12 uur later, 3 uur Dinsdagmiddag kwam er weer wat leven in, n.l. bij de middagsprints. Deze waren voor Richli, Pijnenburg, Loncke, Schön,- Richli en Van Kempen. Na 90 uur rijden waren afgelegd 1909,185 K.M. Omstreeks 4 uur staakte Bonduel den strijd en reed zyn partner van Slembroeck verder als reserve. Het koppel had 14 ronden achter gelegen. Kort voor 5 uur ontstonden er eenige jachten. DurayAnhes wonnen een ronde en even later volgden H. AertsHazen- donckx eveneens. Ondanks krachtige pogingen van Vlock hoven, Haezendonck en ook van Jean Aerts om een ronde van den vrij grooten achterstand in te loopen mocht dit niet ge lukken, omdat de sterke koppels zich hier tegen verzetten. De sprint van 5 uur waren voor Slaats, Vluggen, van Kempen, Vluggen, Pijnen burg en Charlier, dus bijna geheel een Hol- landsche puntenzege. Na deze sprints gebeurde er weer niets bijzonders, het bleef kalm in afwachting van den komenden avond. De strijd tus schen de sterke koppels onderling, nu de zwakkere reeds zijn uitgevallen, zal spoe dig beginnen. Dinsdagavond 8 uur reden er nog 14 koppels in de baan, niet minder dan 7 paren hadden den strijd reeds moe ten opgeven. De stand op dat uur was als volgt: 1. RichliSchön 184 punten. 2. Loncke Charlier 132 p. 3. PijnenburgWals 122 p. 4. BuysseDeneef 109 p. 5. Braspenning van Kempen 82 p. 6. Broccardo—-Guim- bretière 43 p. Met 1 ronde achterstand: 7. Martin Smets 97 p. Met 2 ronden achterstand: 8. Slaats Vluggen 172 p. 9. van Hevelvan Nevele 73 p. Met 4 ronden achterstand: 10. J. Aerts Ghyssels 117 p. Met 6 ronden achterstand: 11 Haemer- lynckvan Buggenhout 43 p. 12. Billiet van Vlockhoven, 43 p. Met 7 ronden achterstand:13. Duray Anhes 50 p. 14. H. AertsHaezendonck 20 punten. Van Slembroeck reserve. Na de sprints van vyf uur werd er in snel tempo gereden, met af en toe kleine jachten. De sprints van acht uur hadden het vol gende resultaat: le sprint: Richli, Billiet, Broccardo, Braspenninx, Smets. 2e sprint: Charlier, Broccardo, Braspen ninx, Smets. 3e sprint: Charlier, Broccardo, Van Kempen, van Vlockhoven. Van Nevele gaf hierna op, waarna er een nieuw koppel werd gevormd tusschen van Slembroeck en J. van Hevel. 4e sprint: Smets, van Vlockhoven, Van Kempen, Hasendonckx. 5e sprint: Braspenninx, Wals, Duray, Haesendonckx. 6e sprint: Richli, Slaats, Duray, Deneef. Na 95 uur waren er 2079,900 K.M. af gelegd. De tribunes waren stampvol. Na de sprints van acht uur begonnen de jachten eerst goed. Het wordt een geweldige strijd, waarin CharlierLoncke zich in het bij zonder onderscheiden. 4 Als de jachten worden onderbroken en er in kalmer tempo wordt gereden liggen Pijnenburg—Wals, BuysseDeneef en RichliSchön aan den kop. Na korten tijd worden de jachten hervat. Premies van fr. 500 worden in de wacht gesleept door Deneef en van Buggenhout. Een premie van frs. 1000 wordt gewonnen door Mar tin. Er komt voortdurend wijziging in het veld. Broccardo krijgt dan uit Parijs de droeve tijding, dat zijn vader op sterven ligt. Hem werd onmiddellijk toestemming verleend de baan te verlaten, zoodat Guimbretière nu alleen verder rijdt. De sprints van elf uur hebben het vol gende resultaat: le sprint: Vluggen, Loncke, Braspenninx, Smets. 2e sprint: van Kempen, Loncke, Martin, Slaats. 3e sprint: Pijnenburg, Smets, van Slem broeck, Buysse. 4e sprint: Deneef, Charlier, Wals, Slaats. 5e sprint: Buysse, Loncke, van Slem broeck, Pijnenburg. 6e sprint: Van Kempen, Vluggen, Char- I lier, .Wals. Na deze sprints luidde de stand als volgt: I 1. RichliSchoen 204 p. 2. Loncke Charlier 165 p. 3. PijnenburgWals 135 p. 4. BuysseDeneef 122 p. 6. MartinSmets 110 p. 7. Guimbretière (alleen) 57 p. I Op 2 ronden: 8. SlaatsVluggen 204 p. 9. Billietvan Vlockhoven 74 p. Op 5 ronden: 10. Jan AertsGhyssels 117 p. 11. Van Hevelvan Slembroek 77 punten. Op 7 ronden: 12. HaemerlinckVan Buggehout 57 p. Op 9 ronden: 13. DurayAnhes 54 p. 14. H. AertsHaesendonck 26 p. WANDELSPORT DINSDAGAVOND.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7