ZATERDAG 30 DECEMBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 MAANDAG, NIEUWJAARSDAG. ZAL „DE LEIDSCHE COURANT" NIET VER SCHIJNEN. BAROMETER. TELFGRAFISCH WEERBERICHT morgen van 30 Dec. 1933, medegedeeld naar «vaarnemingen verricht ui aen door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De BUdt Hoogste barometerstand: 77.8 te Vardö. Laagste barometerst.: 735.6 te Thorshaven. Verwachting tot den avond van 31 Dee.: Zwakke winden uit Noordelijke richtin- gen, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, tempe ratuur om het vries punt in het Noorden, in het Zuiden licht vorst. Do depressie in het Weston is diep ge worden, maar trekt hoofdzakelijk Noord waarts, zoodat de booge drukking in Noord- Scandinavië nog slechts weinig afnam en zich weder Zuidwaarts uitbreidde. Door de vr\j sterke stijging van den barometer in het Zuidwesten en in Frankrijk vormde zich nu een ondiepe depressie in Duitsch- land, terwijl die in de Middel. Zee min der diep werd. Indien de drukstijging zich verder over de Britsche eilanden uitbreidt, blijft onze omgeving onder den invloed van Noordelijke tct Oostelijke winden. De war mere bovenstrooming houdt om de Oost zee nog verdere ontwikkeling van vorst tegen. Bij Hamburg viel zelfs lichte dooi, maar de zeer lage temperaturen in Finland en de hooge drukking daar blijven een be dreiging vormen, zoodra krachtige Noord- Oostelijke winden doorkomen. Aan de Brit sche Westkust waaien stormachtige Weste lijke en Zuidelijke winden. Om de Oostzee en aan de Noordelijke kust nam de wind al Nog steeds is vrijwel het geheele waar nemingsgebied betrokken met lichte regen in Duitschland bij temperatuur onder 0 gr. en sneeuw in Scandinavië en Frankrijk. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middag te half drie 0.8 gr. C. onder nul. LICHI OP VOOR FIETSERS GJL.' Van Vrijdagnamiddag Van Zaterdagnamiddag 4.24 tot Zondag morgen 7.41. Van Zondagnamiddag 4.25 tot Maandag morgen 7.40. Van Maandagnamiddag 4.26 tot Dinsdag morgen 7.40. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op: Zondag 31 Dec. v.m. 2.21 uur en n.m. 2.39 uur. Maandag 1 Jan. v.m. 2.40 uur en n.m. 3. uur. Dinsdag 2 Jan. v.m. 3.17 uur en n.m. 3.36 uur. STADSNIEUWS KATH. JONGENS CENTRALE. Leidersvorming. Door de Districts-K.J.C. Leiden wordt, nu de twee eerste welgeslaagde Algemeene Cursussen voor Jeugdleiders geëindigd zijn, nog een 3de Algemeene Cursus ingericht. Ook deze Cursus zal weer vier avonden om vatten en wil een inzicht geven in de be- teekenis van het jeugdwerk en de ver- eischten voor een leider, gezien de moei lijke leeftijd van 1317 jaar. Deze cursus wordt algemeene genoemd in deze betee- kenis, dat zij openstaat voor alle takken van jongensjeugdwerk voor onder de 17 jaar, alzoo voor leiders van de kerngroe pen van de Juvenaatsafdeelingen (z.g. Jonge Wacht of Kruisvaart) van de Kath. Verkenners, van het St. Franciscusliefde- werk en voor de Juniorleiders van de Sport verenigingen. Nadere inlichtingen zijn te Verkrijgen bij de par. directeuren van de K.J.C. of bij den Districts-directeur Rector H. van der Ven, Hooge woerd 57. De eerste bijeenkomst heeft plaats op Woensdag 10 Januari en zoo vervolgens op Woensdag 17, 24 en 31 Januari a.s. Gezien de overgroote belangstelling voor de twee vorige Cursus sen toen een twintigtal candidaat-deel- nemers bij gebrek aan ruimte moesten worden afgewezen en de ingenomenheid, waarmede alle deelnemers aan de vorige cursussen op deze avonden terugzien, zal er ook nu zeker weer zijn een groote deel name. Wat slechts ten goede kan komen aan de zoo hoognoodige opbouw en uitgroei van het katholieke jongensjeugdwerk. Zuiderzeeraad. Bij Kon. besluit is herbenoemd als lid van den Zuiderzeeraad de heer prof. mr. D. van Blom, hoogleeraar aan den Rijksuniver siteit, alhier. STILLE ARMEN der St. Vincentiusvereeniging Hartelijk dank aan hen die ons bedach ten met: ƒ2.50 aan huis afgegeven; 10 Vincentiusgebouw, 2.50 uit dankbaarheid II. v. B.; 1 Giro Zoeterwoude J. v. L., ƒ25 ter navolging B. God loore u! St. Vincentius bidt voqr u! Allen, geevrs en begunstigden, van har te een zalig nieuwjaar toegewenscht. Dat de goede God meerderen zal opwekken om hen te steunen, die niet openlijk daarom vragen, maar 't dikwijls zoo dringend noo- dig hebben. JAC. CREYGHTON, President van den Bijz. Raad St. Vincentiusvereeniging. Rijnsburgerweg 149. Giro 71164. HET JUBILEUM VAN HET GEREF. MINNE- OF ARME VROUWEN- EN MANNENHUIS By de officieele herdenkingsplechtigheid, die gistermiddag in het gebouw Heeren gracht 35 werd gehouden, waren behalve het college van regenten o.m. tegenwoor dig de burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen en de heer T. S. Goslinga, na mens het gemeentebestuur. Verder de. hee- ren mr. P. Idenburg en A. Couvée als ver tegenwoordigers van het Diaconescanhuis, notaris Bon namens regenten van 't Wees huis aan de Hooglandsche Kerkgracht, de heer van Zwieten als regent van het Schachtenhof, verder de voorzitters en se cretarissen van de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente en van het Gereformeerd Minne huis der Diaconie, de heer v. Waveren, commandant en W. E. Wichers Rollandet secretaris van het Kon. Militair Invaliden huis; de heer ir. Cosijn uit Wassenaar, oud voorzitter van het College van Regenten, inr. Sormani, namens regenten van het H. Geesthofje, het Sint Jacobs- en Salvator- hofje, dr. Heinsius namens regenten van het Pesynshofje, ds. Riemens, voorz. en dr. Locher, scriba van den Kerkeraad der N. Kerv. Gemeente, pastoor Smit en mr. P. A. Toorenburg, voorzitter en secretaris van den Armenraad, de heeren dr. Boonacker en Filippo, voorz. en secr. van de Z. H. Vereeniging het Groene Kruis, mej. v. d. Velden, secretaris van den Voogdijraad, en dr. Renaud, huisdokter. Na de herdenkingsrede van den heer He ringa verkreeg de burgemeester het woord. Mr. v.Cd. Sande Bakhuyzen bracht uit naam der gemeente de gelukwenschen aan heeren regenten over. De wet draagt het gemeentebestuur het toezicht op over Godshuizen en andere in stellingen van liefdadigheid. Ongetwijfeld heeft de wetgever voor de hand liggende redenen gehad om zulks te doen, maar het Leidsch gemeentebestuur ziet zich wel overgrootvaderlijke verplichtingen opge dragen, wanneer het onder zich ziet zulke bekwame regenten en zulk een toegewijde vader en moeder. Hier wordt een groote stedelijke zorg het Gemeentebestuur van de schouders ge» nomen door den voortreffelijken burger zin der regenten. De ouden van dagen in Leiden zijn goed verzorgd, al blijven er voor de gemeente altijd nog wenschen over. De samenwerking tusschen beide is ech ter altijd voortreffelijk geweest en als het allerergste geschil uit die 150 jaar wordt in de notulen besproken de vraag, of de vader en moeder der minnekinderen van 70 jaar nog zelf kribbe-kinderen mochten hebbenDe Gemeente won daarbij, ten gevolge waarvan drie regenten sneuvelden. Het jaarlijksch bezoek van het Gemeen tebestuur overtuigt telkens, dat de uitge oefende zorg door de regenten niet beter zou kunnen geschieden. De burgemeester uit daarom zijn dank, dat de regenten het werk van hun voor gangers op zoo loffelijke wijze hebben voortgezet en hij besluit met 'n hartelijken gelukwensch namens het Gemeentebestuur. Nadt de heer Heringa den burgemeester had dank gebracht voor zijn hartelijke woorden, recipieerde het bestuur in de bo» ven gelegen regentenkamer, waar tevens eenige ververschingen werden aangeboden. Een vijftiental bloemstukken sierden het huis, terwijl verrassingen werden ontvan gen van Ant. Jurgens' Margarinefabrieken, de Leidsche Broodfabriek, de fa. Masten broek, de apotheek van Herding en Blan ken, de firma's Stigter, Eggink en Marks. Des aovnds was er feest voor de ver pleegden in de recreatiezaal. Door de bemoeiingen van den heer A. P. A. Eskens, hoofdinspecteur van politie, werden de films verkregen voor de avond bijeenkomst; deze films werden gratis ge leverd door den heer R. Uges, directeur van het Luxor-Theater. Het apparaat om de films te demonstreeren werd gratis ge leverd door de Sted. Lichtfabrieken door de vriendelijkheid van dr. G. A. van Klin kenberg, den directeur. De films werden gedemonstreerd door den heer P. van der Meer, hoofdambtenaar bij de Lichtfabrie ken. Door de vriendelijkheid van den heer J. Blitz werd een strijkje verkregen, bestaan de uit de heeren E. Hangjas, viool, Jaap Stotijn, piano, Vrijhoff, cello, allen leden van het Residentie-orkest. Deze drie zeer bekende musici stelden zich beschikbaar voor dezen eenvoudigen atfond. Dat de oudjes genoten en langen tijd aangename herinneringen aan dezen mooien avond zullen bewaren, behoeven we niet te zeggen. De loten der Elisabeth en St. Vincentius vereeniging zijn ook verkrijgbaar bij de firma's Mevr. Wed. Huibers, Haarlemmer straat, J. A. Geier, Botermarkt en Zand vliet, Haarlemmerstraat. Arbeidsbeurs. Op den 29sten December waren 3521 (v.j. 3795) werkzoekenden ingeschreven. NED. R.K. BOND VAN P.T.T.-PERSONEEL De afd. Leiden en Omstreken „St. Jan" heeft op tweeden Kerstdag haar derde lus trum op eenigszins feestelijke wijze her dacht. Des morgens werd tot intentie van de leden door den geestel. adv., kap. B. Dorbeck, een H. Mis opgedragen in de Jt Jozefskerk, waaronder Algem. H. Commu nie der leden, 's Avonds was er een feeste lijke bijeenkomst in de kleine stadszaal, waartoe, behalve de leden ën familie, wa ren uitgenoodigd de besturen van ver schillende andere organisaties en zusteraf- deelingen. Door velen was aan deze uit- noodiging gehoor gegeven. Bloemen waren ingekomen van den bond St. Raphael en de zusterafdeeling Haarlem. De avond werd op muzikale wijze inge zet door 't strijkje van den heer J. Gordijn. Daarna opende de voorz. op gebruikelijke wijze en gaf vervolgens in eenige korte trekken een overzicht van 't wel en wee in 't leven der vereeniging van haar op richting tot nu toe. 't Woord was daarna aan de Cabaretclub der Haagsche zuster af deel in.g, die voor een geestig program hac5 gezorgd en zich daar van op verdienstelijke wijze heeft gekwe ten. Een woord van lof komt vooral «oe aan den leider der club, den heer B. Paar- dekooper. Voor de pauze sprak namens het bonds- bestuur het lid daarvan, de heer R, H. de Ruiter, uit dén Haag. Spreker feliciteerde de afdeeling namens het bondsbestuur en sprak de verwachting uit, dat zij, evenals tot nu toe 't geval was, steads achter het bondsbestuur zou staan. Het bondsbestuur heeft in dezen tijd een groote dosis moed noodig en kan dit het best verkrijgen door de wetenschap, dat de afdeelingen met hun leden het in alle op zichten steunen en vertrouwen schenken. Spr. memoreerde de vriendschapoeliike verhouding tusschen de afdeeling Leiden en den Haag, waarvan hij voorzitter is en het gezamelijk jaarlijks opgaan naar de retraite. Hij overhandigde daarop namens de Haagsche afdeeling, een fraaj verguld zilveren medaille ter bevestiging aan het vaandel, waaroo de voorz. van Leiden eeni ge hartelijke dankwoorden sprak. Na afloop van het programma-gedeelte werd nog eenigen tijd in gezellig samen zijn doorgebracht, waartoe weder mede werking verleende 't muziek-ensemble van den heer Gordijn. De avond werd gesloten met den chr. groet. MILITARIA. Benoemingen reserve-personeel. Bü Koninklijk Besluit van 27 December zyn met ingang van 1 Januari 1934 be noemd: bij het reservepersoneel der landmacht: bij het wapen der infanterie: a. tot reserve-tweede-luitenant bij het 4e regiment infanterie, de vaandrigs: S. M. Speelman, D. Ferwerda, J. G. Crabbendam, J. Hirsch, W. Haars, A- L. Hes, J. A. Meij- link, allen van dat regiment; by Jiet wapen der artillerie: tot reserve-tweede-luitenant bij het 6e regiment veldartillerie: de kornetten H. Hanisch ten Cate, F. J. Heeris, A. Gouka, J. J. Sirks, P. van der Breggen, F. J- Dun, P. de Vries, W. A. van Kempen, F. Berge nia, M. J. Denijs, W. de Graaf, A. Stempels, B. Schipper, D. Hans, G. J. Broekhuijsen, F. H. Westermann, P. E. E. Briët, W. J. Rut gers, allen van dat regiment; bij het dienstvak der mil. administratie: tot reserve-tweede-luitenant bij het 4e reg. inf.: de vaandrig A. W. Aarts, van dat reg.; de vaandrig H. Scheffer, van het 6e reg. veldart. Bij Kon. besluit is benoemd bij het wapen der infanterie tot res.-majoor bij het 4e reg. infanterie, de kapitein H. Sieperda van het 20e reg. infanterie. Bij Kon. besluit is den kapitein W. baron van Ittersum, adjudant van het reg. jagers, op verzoek, eervol ontslag verleend; be noemd bij het res.-personeel der landmacht, bij het wapen der infanterie, tot res.-majoor bij het 4e regiment inf„ de eervol ontslagen kapitein baron van Ittersum, voornoemd. Missie-Naaivereeniging „St. Franciscus Xaverius. Dinsdag 2 Januari zal wederom naaiclub worden gehouden. Kinderoperette Hans Drift. Zooals wij reeds eerder meldden zal de Burgerzangschool op Donderdag 4 Janu ari a.s. onder leiding van den heer P. de Rook in de Stadsgehoorzaal opvoeren de Kinderoperette Hans Drift van E. en J. Prins. Wij laten hieronder een korte be schrijving van de operette volgen; wij zijn er van overtuigd, dat zü den kinderen een prettigen avond zal verschaffen. Het eerste bedrijf voert ons naar den tuin van den Koning, waar des Konings tuin man met zijn zoontjes, waaronder Hans, bijgenaamd Hans Drift, met vrindjes van de kinderen bezig is een heg te scheren. De vrouw van den tuinman vlecht met eenige meisjes kransen en maakt bloemenmanden op, ter gelegenheid van den verjaardag van de Prinses. Zij allen bespreken het komen de feest. Tijdens dat gesprek laat Hans zich oneerbiedig over den Koning uit. Zijn vader, de tuinman, wil hem straffen, doch zijn vrouw weerhoudt hem daarvan. Hans gaat heen en wil troost zoeken bij zijn vriend den molenaar. Onderweg ontmoet hij een paar meisjes, die hem plagen. In zijn drift slaat Hans één der meisjes en het blijkt achteraf, dat het meisje de Prinses is. Be ducht voor straf vlucht Hans naar zijn ouderlijk huis. Hij verstopt zich en valt in slaap. Intusschen komt een Maarschalk om Hans te arresteeren. Hans is echter niet te vinden. Hij slaapt op de tuinbank en droomt. Het tweede bedrijf doet ons zien wét hij droomt. Hans dwaalt in het paleis van den Ko- Gemeentelijke Aankondigingen. KOSTELOOZE GENEES- EN HEEL KUNDIGE HULP. Burgemeester en Wethquders van Leiden brengen ter kennis van h toe hebben aangemeld, d£t bekoming *ran kostelooze zich daar» aarten ter geheefc- heel kundige hulp gedurende hjet aan lj#4, moe ten worden afgehaald in aan de Oude Vest en w Januari 1934 van des vcWmidfaags negen tot twaalf uur en van des namiddags twee tot vier uur. Leiden, 30 December 1933. J. SPLINTER Gzn., Weth. lo-Burgemeester. J. A. VAN DER STOK, lo-Secretaris. GEMEENTELIJK VOLKS- EN SCHOOL- BAD v. d. WERFFSTRAAT. Burgemeester en Wethouders maken be kend, dat vanaf 1 Januari 1934 het Ge- mentelijk Volks- en £5ciy5?jlbad in de van der Werf f straat volgt: Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag ipend zal zijn als ,-J-0 n.|i. L-8. n.m. jjn.9.30 n.m. DIENSTPLICHT. Aangifte ter inschrijving. De Burgemeetser van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op de daarvoor in die gemeente aangewezen plaatsen is aangeplakt een openbare ken nisgeving, betreffende inschrijving voor den dienstplicht in Januari a.s. van de in 1915 geboren mannelijke personen. Voor vorenbedoelde inschrijving zal meer bepaald zitting worden gehouden aan de afdeeling Militaire Zaken der Gemeente secretarie, Breestraat 119, hoek Wolsteeg, alhier van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 12.30 uur en van des namiddags 1 tot 3 uur: op Dinsdag 2 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de letter A of B tot en met Br; op Woensdag 3 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam, aanvangt met de let ter B van Bs af, C, D, E of F; op Donderdag 4 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter G of H; op Vrijdag 5 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de letter I, J, K of L tot en met La; op Maandag 8 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de letter L van Lb af, M, N of O; op Dinsdag 9 Januari a.s. voor hen wier geslachtsnaam aanvangt met de letter P, Q, R of S tot en met Se; op Woensdag 10 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter S van Sf af, T, U of V tot en met Ve; op Donderdag 11 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter V van Vi af, W, X, Y of Z. Door een ieder, die tot aangifte verplicht is, moet een uittreksel uit het geboorte register betreffend^ den in te schrijven per soon of het huwélijksbo :kje van diens ouders worden overgeleg i. Indien het huwejijk der mders door echt scheiding ontbondpnSs v :rklaard of de voogdij door een ander wordt uitgeoefend, moeten bovendien de hferop betrekking hebbende stukken worden getoond. Nadere inlichtingen omtrent het boven staande kunnen worden verkregen aan de afdeeling Militaire Zaken voornoemd, op werkdagen van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 12.30 uur en van des na middags 1.30 uur tot des namiddags 3 uur; des Zaterdags van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 12.30 uur. Leiden, 30 December 1933. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. De Directeur van den Gemeentereini- gings- en Ontsmettingsdi :nst brengt ter algemeene kennis dat, in verband met den Nieuwjaarsdag, het ophc len; van huisvuil uit die perceelen, welke gewoonlijk op Maandag worden bedierjd, jou zal plaats hebben op Woensdag d.a.y. Met het buitenplaatsen van vuilnisem mers houde men hiermede rekening. De Directeur J. H. DE JONG. AGENDA LEIDEN. Woensdag, „De Hanze", „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lel den wordt van Zaterdag avond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren: W. J. Bruins Slot, J. de Bruync, P. v. Es, P. J. M. Niemer en A. A. M. StarckLoeber. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt Zondag en Maandag waargenomen door dr. Bertel. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Woensdag 27 tot en met Zondag 31 Dec. a.s. waarge nomen door apotheek W. Pelle, Kort Ra penburg 12, tel. 594. Maandagl Jan. 1934 (Nieuwjaarsdag) nemen waar dé apotheke G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, en D. J. van Driesum, Mare 110, telef. 403. TRIANON THEATER Bespreekt vooral uwe plaatsen voor het grootsch Nieuwjaar-Programma. De voorstellingen zijn op Zondag van 24 uur Kinder- en Familie-voorstelling, als hoofdfilm: Klopstohia wint.de Olympiade. Van 4.15—7.15, van 15— $0.15: Groote Voorstelling. Maandag, Nieuwjaarsdag, van 24.30: Kinder- en Familievoo filing; van 4.30 7.30, van 811 uur: fcroote Voorstelling. ..Dinsdagmiddag: Maurice Chevalier in The Way to Love. Woensdagmiddag: Klopstohia wint de Olympiade. Donderdagmiddag: The Way to Love. Toegang boven 14 jaar Adv. ning rond en wordt door de lakeien mede genomen om voor den Koning gebracht te worden. Een van de lakeien heeft mede lijden en laat hem gaan, doch een valsche lakei verraadt dit en het slot er van is, dat Hans voor den Koning terecht staat. De Koning laat Hans het lied, waarmede de meisjes hem geplaagd hebben, nog eens zingen. De Koning en ook de andere aan wezigen komen onder den indruk van den schoonen zangen Hans kan vry gaan. In het derde bedrijf zien wij Hans nog slapen. Meisjes en jongens zingen rond hem ter eere van den verjaardag van de Prinses en doen spelletjes. Langzamerhand ontwaakt Hans en als hy goed wakker is komt juist de Koning. Hans' vader wil den Koning vergiffenis vragen, maar de Ko ning weet niet wat de tuinman bedoelt. Hij weet van geen bevel tot arrestatie en het blijkt, dat de Maarschalk alles buiten den Koning om heeft gedaan. De Maarschalk wordt door den Koning gestraft, evenals de Prinses, omdat zij zich onaardig jegens Hans heeft gedragen; zij is de eigenlijke oorzaak van alles. De Prinses geeft dit be schaamd toe en betuigt haar spijt. Thans moet Hans in werkelijkheid het bedoelde lied zingen. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. In een flink bezochte vergadering hield de Byz. Vrijw. Landstorm j.L Donderdag 21 December haar jaarvergadering in Café Centraal. Nadat de heer E. Raams (PI. Leider) de vergadering geopend had, en Ds. Thomas als gast had verwelkomd, had de vergade ring verder een genoegelijk verloop. Vol gens het Reglement trad als secretaris af de heer J. Lamers, in wiens plaats Dr. N. C. Wuffraat gekozen werd, terwijl tot 2de penningmeester de heer A. Scheele werd gekozen. De heer E. Raams apprecieerde het bui- KOOPT NU ELISABETH EN ST. VIN- CENTIUSLOTEN. ZIE DE PRIJZEN KOORNBRUGSTEEG v/h FIRMA J. P. DRIESSEN. tengewoon dat weer 20 B.V.L.-ers scherp schutter waren geworden en bovendien 2 Koningschutter hetgeen een heele eer voor onze afdeeling is. Hierna had de uitreiking plaats der me dailles aan de volgende heeren voor de ko- ningsschuttersonderscheiding: D. Cossee en A. Scheele. De volgende personen kwamen voor scherpschutter in aanmerking: J. de Leeuw, P. Grasman, A. Scheele, J. Paulides, N. C. Wulf f raad, R. Regeer, S. den Os, A. Teleng, M. Barkema, J. J. Stafleu, P. J. Lemair, L. J. van Apeldoorn, J. H. Visser, A. W. Somerwil, Th. Burgerhout, L. Slootjes, A. van Biemen, D. van Gelder, A. Brugman en T. van der Sluit. Nadat nog een geestige toespraak door Ds. Thomas werd gehouden en afscheid had genomen, werd deze enthousiaste en ge zellige bijeenkomst door den voorzitter ge sloten. Jeugdige boefjes. De politie is er in geslaagd de hand te leggen op de daders van de inbraken in clubhuisjes en koffietentjes, den laatsten tijd gepleegd, 'n Vijftal jongens van 10-^17 jaar uit het Transvaalhof en omgeving werd aangehouden. Geveilde perceelen. Ten overstaan van den notaris H. M, Markusse alhier: het buitenverblijf „Bui tenzorg" met garage, chauffeurswoning aan den Hooge Rijndijk F36 en F37 en den Rijp bij de Leiderdorpsche brug te Zoe terwoude in bod 15.600, kooper de heer Th. L. J. Zitman qq te Leiden voor 15.600; het buitenverblijf „Zonnehof" te Zoeter woude aan den Hooge Rijndijk F42 en den Rijn is niet gegund. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3832. Electrische Ban- ketfabriek „de Hoop", Leiden, Oranjegracht 40/42. Uittr. Gevolm.: S. Bakhuyzen, Kat wijk aan Zee, dd. 27 Dec. 1933. 162. Verf- en Vernisfabrieken Herfst en Helder. N.V. Leiden, Hoogewoerd 10. N. Proc.: P. Herfst, Leiden. (B.P.). 446. K. Wielinga Ezn„ voorheen J. G. v. d. Mark Azn., Leiden, Haarlemmerstraat 256. Detail- en engroshandel in huish. ar tikelen, enz. Vest. fil.: Leiden, Mare 76 on der den naam Kawee. Nieuwe inschrijving. J. Th. L. Withof Keus, Alphen aan den Rijn, den Hoorn 160. Kaashandel. E.: J. Th. L. Wit hof Keus, Alphen aan den Rijn.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2