ZATERDAG 30 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 Een nieuw meer ontstaan. B5at>ü de oude Servische stad Petch is tusschen Koprivnik en Gubavatz-bergen, in het bassin van een meer uit den ijstijd op nieuw een meer van groote diepte ontstaan. Herders, die hun kudden weidden op de bergen zagen plotseling het water opkomen en snelden naar Petch onder den kreet „Vlucht, nu het nog mogelijk is". De bewoners verzamelden in der haast hun voorwerpen van waarde en maakten zich gereed voor de vlucht, doch toen het oude bassin vol was, hield de watertoevloed op. in verband hiermede wordt nog gemeld, dat in 1926 Petch werd overstroomd, door een plotselingen waterstroom uit het ge bergte. 35 menschen.zijn hierbij om het le ven gekomen en honderden huizen werden vernield. NED. OOST-INDIE DE BERECHTING VAN DE MUITERIJ OP „DE ZEVEN PROVINCIëN". In hooger beroep zwaardere straffen geëischt. Aneta meldt uit Batavia: De advocaat- fiscaal by het hoog militair gerechtsnof eiscnce tegen den inlandschen kwartier meester R. T. 12 jaar gevangenisstraf in plaats van 10 jaar zooals hem door den Zee- krygsraad te Soerabaja was opgelegd. Tegen den Inlandschen matroos der tweeue klasse M. S. eischce de advocao't-fis- caal 10 jaar in plaats van 9, tegen den In landschen korporaal-monteur H. W. P. 10 jaar in plaats van acht, tegen den Inland- scnen matroos-schrijver S. 9 jaar inplaats van 8, tegen den Inlandschen stoker der lste klasse A. K. 9 jaar in plaats van 8, en tegen den Inlandschen stoker der lste klasse D. T. 10 jaar in plaats van 9. Overigens eischte de advocaat-fiscaal be vestiging van de vonnissen van den Zee- krygsraad te Soerabaja. De raadsman der bexlaagden, de officier der administratie van 't Hof, hield een zeer uitvoerig pleidooi. UIT DE OMGEVING VOORHOUT. EEN BEDENKELIJK VONNIS. Onder deze titel schrijft „De belasting ambtenaar": Vrijdag 15 December j.l. heeft ons bonds lid v. H. te Voorhout terecht gestaan voor den politierechter te 's Gravenhage, mr. van den Boom. Hem was overtreding van art. 370 Wetb. v. Strafr., ten laste gelegd. Ontdaan van alle franje, komt de zaak hierop neer, dat beklaagde zich, vergezeld van een collega als getuige, aan de woning van een belastingschuldige heeft vervoegd, teneinde herhaald bevel tot betaling van acncerstallige belasting te doen en ev. be slag te leggen bij niet-betaling. Zeer nadrukkelijk verklaarde beklaagde door een dochter van den belastingschuldi ge te zijn opengedaan, waarna hij zich, ver gezeld van zijn getuige en zonder een zweem van verzet, in de vestibule heeft be geven. Het dochtertje haalde moeder en deze verlangde, dat de deurwaarder maar terug moest komen als haar man thuis was. Beklaagde heeft zich daar niet aan ge stoord en, waar van feitelijke weigering van toegang geen sprake en geen deur ge sloten was, beslag gelegd, omdat betaling achterwege bleef. Het beslag werd nader door den ontvan ger geprolongeerd op verzoek van den be- slagene zelf, die daarbij geen enkele klaent deed hooren. Eerst geruimen tijd later kwam de veld wachter ter plaatse aan beklaagde een z.g. verhoor afnemen. Welke invloeden hier in het spel zijn gefeest, kunnen wij slechts bevroeden, doch doen minder ter zake. Het bedenkelijke van de zaak is, dat te gen de pertinente verklaring van den gang van zaken door den beklaagde gegeven en door den getuige bevestigd, de politierech ter geloof heeft gehecht aan de door geen enkel getuigenbewijs gestaafde verklaring, die beweerde, dat beklaagde zich in de openstaande straatdeur bevond, toen zij verscheen en waarop zij hem den toegang heeft geweigerd. De politierechter ging zelfs zoover, door te verklaren, dat, al zou worden aangeno men dat beklaagde en zijn getuige zonder verzet waren binnengekomen, zij zich heb ben te verwijderen, als een huisgenoot zich tegen verderen toegang verzet, waaronder de politierechter kennelijk ook verzet in woorden alleen verstaat, omdat in het ge geven geval van feitelijk verzet geen spra ke was. Deze zienswijze is in flagranten stryd met de in fiscuskringen vrij algemeen gangba re opvatting, steun vindende in het leer boek van Caljé. De verdediger van beklaagde bracht niet veel van zijn taak terecht en het resultaat was een onmiddellijke veroordeeling tot 10.boete, nadat vooraf door den ambte naar van het Openbaar Ministerie een geld boete van 20.was geëischt. En om het zonder meer geloof slaan aan de bewering van aanklaagster èn om de opvatting van den politierechter van het begrip „huisrecht" achten wy dit vonnis bedenkelijk. De beklaagde kan nu 10 dagen buiten gewoon verlof vragen en aan boete ontko men door vervangende hechtenis te onder gaan, hij kan echter ook in- beroep gaan. Naar wy vernemen is beroep aangetee- kend en het zal ons niet verwonderen als Onder voorzitterschap van Burgemeester Schölvinck kwam gisteren de Raad voltal lig in openbare vergadering bijeen. Na ope ning door den voorzitter worden de notu len vastgesteld. De voorzitter leest vervolgens de inge komen stukken, voor, waaronder een schrij ven van den Minister van Sociale Zaken, dat de verlaging van den steunnorm met 1.per 1 Januari 1934 wordt goedge keurd. Het nieuw benoemde raadslid, de heer A; 't Hart, legt in handen van den voorzitter de by de wet voorgeschreven eeden af en wordt door den voorzitter met eenige har telijke woorden welkom geheeten. Voor de praktijk van vaccinatie en dood- schouw wordt na eenige discussie voor 1934 aangewezen de heer S. P. Perquin, arts te Leiaschendam. Vervolgens besluit de Raad het ambtena renreglement aan te vullen met eenige be palingen, betrekking hebbende op de staat kundige gezindheid der ambtenaren. De Raad geeft z. h. st. aan B. en W. de beschikking over de gelden, benoodigd voor het uitkeeren van de wachtweek, de gezinsledeh- en kolentoesiagen aan de werkloozen, die uit de werkioozenkassen trexken, waartoe door de betrokken orga nisaties een verzoek was ingediend. Het agendapunt betreffende gemeente lijk bduw- en woningtoezicht wordt cp voorstel van den voorzitter in geheime ver gadering behandeld, waarna in de heropen de openbare vergadering de voorzitter me dedeelt, dat het voorstel van B. en W. is aangehouden. Het verzoek van de ouders van de open bare school bezoekende kinderen om de op heffing van die school op te schorten tot den eersten van den maand, volgende op dien waarin de Koninklijke beslissing be treffende het beroep is gevallen, wordt z. h. st. op voorstel van B. en W. van de hand gewezen, terwijl tevens de Raad besluit, dat Nootdorp zich gedurende 1934 garant zal verklaren voor de bezoldiging van een assistente, berekend naar 600.per jaar. De voorzitter zegt goede hoop te hebben, dat dit bedrag niet of althans slechts voor een gedeelte behoeft te worden aangespro ken. De Raad besluit eveneens zich tot de Koningin te richten met het eerbiedig ver zoek voor het eerstvolgend tijdvak van 5 de administratie thans de verdediging voor hare rekening neemt, immers, wanneer ze de zienswijze van dezen weinig ambte- naarsvriendelijken politierechter gangbare opvatting zou worden, zou het toch al wei nig benijdenswaardig ambt van deurwaar der al te riskant worden en er werk aan den winkel komen voor burgemeesters en commissarissen. Met belangstelling zullen wij de volgen de stadia van deze merkwaardige zaak vol gen. Nader vernemen wij, dat op advies van hét Departement hooger beroep tegen het vonnis is aangeteekend en dat de Rijks advocaat de nadere verdediging op zich zal nemen. („De Belastingambtenaar"). RIJNSBURG. BloemenhandelNu de vorst voorbij is, komt er een ietsje opleving in den bloe menhandel. De pryzen waren in het laatst der week weer wat beter en de kwaliteit gaat dagelijks vooruit. De eerste Darwm- tulpen gaan graag weg. Roode Darwinnen en Copland komen al in aardige partijtjes. Ze brengen van f 0.62 tot 0.85 per bos op. Vroege tulpen gingen voor redelijke prij zen. King of the Yellow van 0.52 tot f 0.65. Cramoisie Brillant f 0.360.43, Scarlet due per 100 f 0.80—1.30, Due de Berlin f 1.10 1.80, Fred. Moore f0.400.46 per bos. Hya- cinthen f 5.508.— per 100. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP Werkloozensteun met contraprestatie. In de nieuwsbladen van enkele dagen te- rug kon men het bericht lezen, dat van de werkloozen te Alphen a. d. Rijn een con tra-prestatie voor hun ondersteuning zal v/orden gevorderd. Dit systeem wordt in Boskoop al geruimen tijd toegepast. Zulks geschiedt in dezen vorm, dat de gesteunde personen ten behoeve van de gemeente, werkzaamheden verrichten tegen een uur loon van 35 ct. gedurende een zoodanig aantal uren, dat wekelijks een som gelijk aan het bedrag der ondersteuning, aan hen kan worden uitbetaald als belooning voor gedanen arbeid. Alleen die werkzaamhèden worden verricht, welke anders zouden wor den nagelaten. Hoofdzakelijk betreffen deze den dienst van publieke werken, waarmede voorko men wordt, dat de groote bezuiniging, wel ke in dezen tijd eisch is, het onderhoud van verschillende objecten van publieke wer ken zal doen verwaarloozen. Bij dit alles wordt ervoor gewaakt, dat geen arbeid ter hand wordt genomen, wel ke thans zuiver door het gemeenteperso- neel dient te worden verricht. Het practische voordeel is, dat straks bij een algeheele opleving geen groote uitga ven behoeven te worden gedaan om een achterstand in het onderhoud van verschil lende gemeente-eigendommen in te halen Maar daarboven staat wel, dat werkloozen, die thans tot lediggang gedoemd zijn, nut tigen arbeid voor de gemeenschap kunnen verrichten, hetgeen vele van de minder prettige gedachte geheel op kosten van de gemeenschap te leven, zonder ook maar iets in haar belang te doen, bevrijdt. Een bezwaar, hetwelk zich in de prac- GEMEENTERAAD VAN NOOTDORP. jaar ontheffing te verleenen om in deze gemeente de openbare school in stand te houden; dit besluit wordt z. h. st. aange nomen met de aanteekening dat de heer Post geacht wil worden er tegen gestemd te hebben. Tot aanvulling van de politieverordening met eenige bepalingen wordt besloten, waarna een verordening in het leven wordt geroepen tot heffen en invorderen van pre cariorechten. De Raad kan zich vereenigen met het voornemen van Gedeputeerde Staten om te besluiten tot voorloopige continueering van de korting, die over 1933 op de jaar wedden van den Burgemeester, de Wet houders, de Secretaris, den Ontvanger er, den Ambtenaar van den burgerlijken stand wordt toegepast. Bij de vergoeding voor den brandweer wordt door den heer Lindeman opgemerkt, dat hij gaarne verschil had gezien in ver band met de uren, waarop de brandweei dienst doet, n.L of deze vallen op den dag, in den nacht of op Zondag. De voorzitter stelt zich op het standpunt, dat de hulp Dij brand een daad van burgerzin is en de ge meente een vergoeding geeft voor even tueel door brand weer ia eden geleden scha de, waarop de heer Lindeman zich tevreden voelt gesteld en de vergoeding voor het lei dinggevend- en toezichthoudend personeel wordt bepaald op 1.25 voor de eerste 3 uren en 0.75 voor elk volgend uur, voor het overige personeel wordt voor de eer ste drie uren de vergoeding vastgesteld op 0.75 en voor elk volgend uur op 0.50. De Raad besluit nog tot wijziging der be grooting 1934. Nadat de Raadsleden bij de rondvraag gelegenheid hadden gekregen enkele vra gen te stellen, welke alle op voor hen be vredigende wijze door den voorzitter be antwoord werden, wijdde de voorz. enkele woorden aan de veranderingen, welke in het bijna afgeloopen jaar in deze gemeen te hadden plaats gehad en dankte hij den Raad en allen voor de aangename samen werking, die hij had mogen ondervinden; spr. zwaaide het voor de gemeente werken de personeel allen lof toe voor de wijze, waarop zij zich gedurende 1933 van hun taak hadden gekweten. De voorzitter wenscht allen een zalig uiteinde en een goed begin, waarna hij de vergadering sluit. tijk heeft doen gevoelen is wel, dat de werkloozen meerdere slijtage aan kleeding en schoeisel dit laatste nogal in vrij ster ke mate ondervinden. Dit kan voor een groot deel worden ondei-vangen, door een milde uitgifte van kleeding en schoeisel en de afgifte van z.g. reparatie-bons voor schoenwerk vanwege het crisis-comité. VERBRUIKER EN OMZETBELASTING. Zooals bekend, zal op 1 Januari a.s. de Omzetbelasting in werking treden. Niet al leen voor het bedrijfsleven, doch ook voor het publiek zullen de gevolgen daarvan aanstonds merkbaar zijn. Immers komt er, behoudens een beperkt aantal uitzonderin gen, een heffing van 4 pet. op alle afge werkte producten; op z.g. weelde-ai-tike- len zelfs 10.pet., bij invoer van buitenland- sche goederen zelfs resp. 5 en 12 pet. Waar deze belasting als een verbruiks belasting is bedoeld, heeft de wetgever den fabrikant de verplichting opgelegd haar aan zijn afnemers in rekening te brengen. Grossiers en winkeliers zullen haar dus als een verhooging van hun in koopprijs op hun facturen vinden en maat regelen moeten nemen om deze van hun koopers terug te ontvangen. Dit is trouwens geheel in den geest der wet en uit hoofde van het bedrijfsbelang noodzakelijk. Het publiek zal dus straks de prijzen van de meeste artikelen verhoogd zien en de Commissie van Overleg uit de drie Neder- landsche Middenstandsbonden wil niet nalaten hierop bij voorbaat de algemetne aandacht te vestigen, opdat men begrijpe, dat deze prijsstijging een noodzakelijk ge volg is van de inwerkingtreding der Om zetbelasting. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKE CENTRALE ïi. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat Leliestraat 7. Zondag. Het gebouw den geheelen dag gesloten. Maandag. Het gebouw den geheelen dag gesloten. Eerstvolgende zitting Rechtskun dig Bureau Maandag 8 Jan. 1934. Dinsdag Ontwikkelingsavond voor de R. K. Werkloozen 8 uur in de groote zaal van het Bondsgebouw. Woensdag Ledenvergadering St. Joris Slagersgezellen, 8 uur. Woensdag Bestuursvergadering R. K. Volksbond 8 uur. Woensdag Kinder Kerstfeest (Propa- gandaclub Ct. Petrus) 57 uur in de groo te zaal van het Bondsgebouw. .Donderdag Kinder Kerstfeest (idem) 57 uur, in de groote zaal van het Bondsge bouw. Donderdag. Bestuursvergadering Bak kersgezellen 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 7— 8 uur, Bibliotheek 7.30—8.30 uur. Zieken kas 7 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Besturen van Vak- en Onderafdeelingen hebt gij U al opgegeven als deelnemer aan de Sociale Zondag op 14 Januari 1936, geeft U nog heden op. INTERPARCCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Uien Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men door de heeren C. van Oerle en L. Bayer (extra beurt). Van 1 tot 2 uur bibliotheek. Oudejaarsavond is de zaal gesloten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 12.302.30 uur en van 7.0010.15 uur. 8.30 uur prijsbiljarten. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". 8.30 uur Repetitie tooneelclub „Adolf Kolping". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Vrijdag 8.15 uur Symphonie „Franz Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaar. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededcelingen: Vanaf heden kan men geregeld op elke bijeenkomst sparen voor de a.s. Retraite. Dinsdag 9 Januari a.s. verplichte maand vergadering Afd. Gehuwde Gezellen. De aspiranten zullen binnenkort worden op geroepen om een cursus te volgen. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 36. Zondag van 12 uu." bibliotheek. 3.45 Teekenen en Missieclub. 4.30 Ontspanningsclub onder de 14 jaar. Damclub A en B. Postzegelclub. 7.00 uur Don Boscoban. Maanodag Nieuwjaar 8 uur ontspanning, boven de 14 jaar, voortzetting kruisjassen. Dinsdag 7 uur Tarcisiusban. Woensdag 6.15 uur Franciscusban. 8.15 Godfriedban. Donderdag 7.00 uur Tarcisiusban. 8.30 uur Aloysiusban. Vrijdag 8.30 uur K. N. G. repetitie. Zaterdag 4 uur Huisvlijt. Van 89 uur bibliotheek. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek 10.00—10.15 Ontbijt 10.1511.30 uur ontspanning voor Afd. I, 6 uur Lof, waarna ontspanning voor alle afdeelingen; 6.30 uur Bibliotheek en Spaar bank. Maandag 9 uur Morgengebed, waarna H. Mis. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag Contributibetalen voor alle jon gens. Bibliotheek en Spaarbank te 7 uur. Zondag 4 uur Gezamenlijke bijeenkomst voor alle leden ter verwelkoming van on zen Directeur. Contributie betalen en ontspanning. 's Avonds wegens Oudejaar geen ont spanning. Maandag 4 uur Ontspanning voor de le den onder de 14 jaar. Na het Lof ontspanning voor de leden boven de 14 jaar. Woensdag 6 uur Postzegelclub, jongste afdeeling. 7 uur Postzegelclub hoogste afd. 7 uur Zaagclub 8 uur Esperantoles. 8.15 uur Tooneelclub. Donderdag 6.30 uur Franciscusgroep. Vrijdag 6.30 uur Hubertusgroep. Van 7.30 tot 8 uur Groep K. en P. Zaterdag van 77.30 uur contributie be talen, Bibliotheek en spaarbank. 5 uur Zangclub. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomstea voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. A vond bijeen komsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.00—10.20 uur. R. K. HARMONIEKAPEL „PEROSI". Secr.: Marnixstraat 43. Woensdag: Harmonieleerlingen 7.308.15 uur. Harmonie 8.30 uur Pieterskerkgracht. Donderdag 8 uur Tamboers Pieterskerk gracht. Aanmelden nieuwe leden op de lesavon- den. „DE GRAAL". Zaterdag 4 uur Repetitie „GIoria"-groep, in de R. K. H. B. S. Marien Poelstraat. 5.30 uur repetitie „Rorate-groep" in de H. B. S. 7 uur tooneelclub cadetten, clubhuis. 7.30 uur repetitie „Joden-groep". 8.309.30 uur Contributie betalen. Zondag: 121 uur contributie betalen. 23 uu danscursus. 3.30 uur Engelsche dansrepetitie. 3.30 uur Kruiskinderleidstervergadering. 5 uur „Adeste-groep". 5 uur zangclub. Maandag geen H. Mis. Clubhuis gesloten. Dinsdag 7.45 uur H. Mis. 7 uur Repetitie herders in het clubnuis. 9 uur zangclub. 79 uur naaien, knippen, handwerken. 8 uur ontwikkelingsclub. Woensdag 10.30 uur repetitie van alle kleuters der gymn. clubs, die met het Kerst spel meedoen. 9 uur „Adeste-groep". 8.009.30 uur naaien, knippen en rei dansen. 23 uur gymn. kleinen Ursulasteeg. 24 uur Kruiskinderen. Alle kinderen moeten dan komen. Donderdag 56 uur Gym. Kleinen Kee- rensingelschool. 67 uur Gym. Muloclub Ursulasteeg. 8.159.15 uur gymn.club „Actief". 9.1510.00 gym. club „Spirit". 8.009.30 uur reidansen, houtzager^ man doline, huisvlijt. 7.30 uur. Allen die aan 't Kerstspel mee doen moeten dan in de H. B. S. zijn om te repeteeren. Vrijdag: 6.308.00 uur naaien en knippen. 8.009.30 naaien en knippen. 7.009.30 uur handwerken. Willen jullie er om denken, dat alle kaar ten voor het spel, alle kalenders en loten a. s. Woensdag afgerekend moeten zijn? Excelsior Alleluia Vooruit! WILT U IETS WETEN? Vraag van G. v. d. L. te Z. inzake de soliditeit van een Bouw- en Administra tie Mij. Antwoord: Daaromtrent kunnen wij u geen inlichtingen verschaffen. Vragen P. te W. Antwoord: Do gemeenteraad is be voegd een straatbelasiing als nieuwe be lasting in te voeren. Scnoolgeldheffing is geen belasting, deze kan ook geheven wor den over een tijdvak voorafgaande aan het wijzigingsbesluit. Plaatselijke belastin gen moeten door de Kroon worden goedge keurd, nadat Ged. Staten er verslag van hebben uitgebracht. Door plaatsing van de gemeente in een andere klasse kan het voorkomen, dat iemand, die vroeger geen belasting betaalde, thans daartoe wel ver plicht is. Vraag: Ik huur een huis per week; hoe lang kan ik nu nog' blijven zitten als mij de nuur wordt opgezegd. Antwoord: De opzegtermijn bedraagt 1 week. Vraag: Is iemand verplicht over een uitweg publiek toe te laten, als op een verder gelegen stuk grond een wielerbaan wordt aangelegd? Antwoord: Neen; zonder schadever goeding behoeft hij dat niet toe te laten. Vraag: Als ik iemand uit mijn win kel wil verwijderen mag ik dan zelf geweld gebruiken of moet ik daar de politie voor halen. Antwoord: U moogt zelf geen geweld gebruiken. Vraag: Is een dienstmeisje van 16 jaar, weike in Leiden in dienstbetrekking is en boven kost en inwoning 4.per week verdient, verplicht belasting te be talen? A n t w o o r d: Ja, zij zal een paar gulden inkomstenbelasting moeten betalen. Vraag: Mijn zoontje wordt 1 April 6 jaar en het nieuwe scnooljaar gaat hier 1 April in. Mag hij nu naar school of moet hij nog een jaar wachten? Antwoord: Hij mag toegelaten wor den. Vraag: Hoeveel sterken drank mag men in huis hebben voor eigen gebruik? Antwoord: In een gesloten huis zoo veel men wil. Uit een uwer andere vragen blijkt evenwel dat u een winkel hebt. Wan neer dat een winkel is, waarin zwak-alco- holische dranken worden verkocht, moogt u in een localiteit, welke met dezen win kel binnenshuis gemeenschap heeft, niet meer sterken drank in voorraad hebben dan redelijker wijs benoodigd kan zyn voor het gebruik van het gezin. Hoeveel dat precies is, moet de rechter in ieder afzonderlijk ge val bepalen. Vraag: Als ik goederen ontvang onder rembours of als er op de factuur staat „con tant geleverd" mag dit dan zonder plakze- gel, als het de f 10.te boven gaat? Antwoord: Volgens de Zegelwet zijn zulke bewijzen van ontvangst onderwor pen aan zegelrechten. Vraag: N. H. P. te L. inzake uitkee- ring wegens ziekte in loondienst. Antwoord: Welke uitkeering men geniet bij ziekte hangt ervan af of men in loondienst is bij een onderneming of bij een particulier. Als dienstbode bijv. (dus bij een particulier)" heeft men recht op uit betaling van het volle loon gedurende een betrekkelijk korten tijd, doch niet langer als de dienstbetrekking duurt. Is de dienst bode inwonend, dan heeft hij of zy boven dien recht op verpleging gedurende eer.i- gen tijd. Is men in loondienst bij een on derneming dan valt men onder de Ziekte wet, of bij een ongeval onder de Ongeval lenwet, die gedurende zekeren tijd een per centage van 80 of 70 pet. van het loon uit- keert. Voor nadere gegevens gelieve u ook nadere inlichtingen te verschaffen. Dinsdagmdidag en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied. (Kosteloos).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11