DONDERDAG 28 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 SPORT SCHAKEN HET TOERNOOI TE HASTINGS. Gisteren is het tournooi te Hastings be gonnen. De resultaten van de eerste ronde van het meestertournooi zijn: TylorAljechin afgebroken; Miss Men- chikMilliner Barry afgebroken; Flohr Thomas afgebroken; Eliskases—Alexander remise; Mitchell verl. v. Lillienthal. De resultaten van het B-tournool zijn: Walter verl. van Prins; Mortlock wint vtin de Jonge; Linsell wint van Morrison. SKTSPORT XEDERLANDSCHE SKI-OVERWINNING IN ZWITSERLAND. Het groote springconcours te St. Moritz werd gewonnen door Marcel Raymond met 344 punten en sprongen van 65, 66 on 68.5 meter. Tweede was Budrutt uit St. Moritz, met 284 punten en sprongen van 61, 65 en 67 meter. Van de Rigl-openingswedstrijden werd een lange afstandswedstrijd over 15 km. in een uur acht seconden gewonen door Wal ter Prager, terwijl een springwedstrijd met 38.75 punten gewonnen werd door den te Zürich studeerenden Nederlandschen stu dent Jan Loopuit. ZWEMMEN NED. RECORD VERBETERD. 10 x 100 meter vrije estafette. Tijdens de gisteravond in de zweminrich ting „De Regentes" tu 's-Gravenhage ge houden onderlinge wedstrijden slaagde de Haagsche Zwem- en Poloclub er in het Ne- derlandsch record 10 x 100 meter vrije slag estafette voor heeren te verbteren en het te brengen op 11 min. 29 sec. Het oude re cord stond op naam van de zwemvereeni- ging Het Y te Amsterdam met een tijd van 11 min. 58 sec. De Haagsche ploeg, die het record met niet minder dan 29 sec verbeterde bestond uit de zwemmers Offers, Jonker, v. Kleef, Prins, v. Haaren, Kieviet de Jonge, Beude- ker, J. Rekkers, v. Aelst, en Ingenluyff. DAMMEN it. K. Damclub „Gezellig Samenzijn". Op Zondag 7 Jan. zal een wedstrijd plaats hebben, tusschen een 10-tal ui't het district Wilnis en een 10-tal uit het District Den Haag van den Ned. R. K. Dambond, waar van voor het district Den Haag twee leden van G. S. zullen uitkomen. De wedstrijd zal plaats hebben te Wilnis. Door het bestuur van G. S. is een bedrag beschikbaar gesteld voor prijzen, tot het houden van een propaganda-wedstrijd, uitsluitend voor het tweede 10-tal. Hieraan kunnen ook mededingen. Zij die zich bin- nnen 14 dagen als lid opgeven hetzij Don derdag 'sc avonds in den R. K. Volksbond, zaal 2, of bij den secr. C. van Bakel, Lage Rijndijk 35. Het doel van deze wedstrijden is, dat zooveel mogelijk elke R. K. dam liefhebber, zich in R. K. verband aansluit en de rijen van G. S. kome versterken. LUCHTVAART „POSTJAGER" TE ATHENE. Vlucht heden voortgezet. De „Postjager" is gisteren van Grottaglie te Athene aangekomen. Het studiecomité had den piloten opgedragen niet verder te gaan dan Athene en vandaar vandaag vroeg te vertrekken. UIT DE OMGEVING LISSE PLUIMVEE-TENTOONSTELLING Schitterend geheel uit alle oorden des lands Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de inschrijving schitterend .geslaagd mag hee- ten. Ruim 1000 dieren zijn ingeschreven. Wy laten hier enkele hoofdrassen volgen: Bij de groote hoenders zijn het meest vertegen woordigd de Hollandsche hoenders (Ham burgers) en Leghorns in alle mogelijk kleurslagen, bij de Krielhoenders vormen de Nederl. Sabelpooten en Hollandsche Krielen de hoofdklassen. De inschrijving konijnen is buitengewoon, n.l. 360 stuks, waarvan wij noemen Vlaamsche Reuzen, Fransche Hangooren, Weeners, Papillions (60 stuks), voorts Hollanders en Tankonij nen, kortom alle mogelijke rassen. Ook sierduiven zijn er zeer vele ingeschreven, n.l. 160 stuks, waarvan zeer veel kropper- soorten, postduiven hoewel iets minder dan gewoonlijk, toch bijna allen van vooraan staande exposanten, tot slot noemen wij nog een schitterende collectie siervogels. Inderdaad is er voor liefhebbers iets moois te zien. Ook de werkloozen van Lisse kun nen den 2den dag, n.l. 2 Januari, hiervan profiteeren, op vertoon van hun stempel kaart hebben zij tegen betaling van 10 ct. toegang. Zie a.s. Vrijdag de advertentie in dit blad. NOORDWIJKERHOUT Het winkelweek-comité bijeenIn café „De Zwaan", vergaderde het winkelweek comité „Noord wij kerhout Vooruit". De voorz., de heer B. Buschman, heette allen welkom en sprak zijn genoegen uit, over 't feit, dat de gehouden winkelweek een waar succes geweest is. Den penningmees ter werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Eenige teveel betaalde gelden zul len worden teruggegeven. De voorzitter deelde nog mede, dat de niet afgehaalde prijzen tot 15 Jan. a.s. beschikbaar blijven. Verschillende winkeliers voerden hierna "t woord. WARMOND HET GRAALHUIS INGEWIJD Rond de Kribbe en dc Kerstboom Den tweeden Kerstdag is voor de Graal- wacht té Warmond een gedenkwaardige dag geweest. Reeds in den morgen wapper den van het oude Zustershuis waarvan de bovenverdieping voor Graalhuis is be stemd geworden aan vóór- en zijgevel de frissche Graalvlaggen ten teeken van de feestelijkheid, die daar binnen zou plaats vinden. Ten 1 uur n.l. zou dit huls door den zeereerw. heer pastoor Oudejan» worden ingezegend. Van vele genoodigden was helaas bericht van verhindering in gekomen. Allereerst hield de pastoor een speech, waarin zijneerw. zijn vreugde uitsprak deze inzegening te mogen verrichten, omdat de overgang van het eerste bedrijf van de Graal naar dit huis, zeer zeker alle reden tot blijdschap geeft. Voorts uitte den pas toor zijn warme sympathie voor de Graal beweging en hoopte dat de Graal in War mond zóó mocht groeien en bloeien, dat ook dit huls weer te weinig ruimte zou be vatten en een 2de inzegening in een nieuw huis noodzakelijk mocht worden. Hierna had de inzegening plaats. Daarnu nam de burgemeester, de heer Ketelaar het woord, feliciteerde allereerst den pastoor, de leidsters en leden van de Graal en hoopte, dat de Graalleden in steeds grooter aantal nog veel vruchtbaar werk In deze gemeente zouden verrichten on sprak even als den pastoor den wensch uit, dat de Graal binnen afzienbaren tijd een ghooter gebouw zou moeten betrekken. Hierna sprak mej. G. Walenkamp uit Lei den,'dankte den pastoor voor 't groote ge noegen de Graalwacht aangedaan om dit huis in te zegenen en voor de krachtige me dewerking die de Graal steeds van zijn zijde mag ondervinden. Spreekster dankte vervolgens den burgemeester voor zijn te genwoordigheid en zijn meeleven in deze. Als afgevaardigde van mej. Seybel Vr. v. N. sprak mej. Makke uit Amsterdam een woord van dank en hoopte ook, dat de Graal in deze parochie volop zal bloeien en veel goeds tot stand zal brengen. Om 3 uur was het huis te bezichtigen, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. De kamers waren op gezellige Graalsche manier ingericht en het aanbrengen van Kribbe en Kerstboom verhoogde nog de intieme sfeer, terwiil zich in iedere kamer een aardige attractie bevond, waarvoor flinke Graalleden zich beijverden lootjes te verkoopen. Ouders en belangstellenden, de Gjaal- wacht dankt u voor uw bezoek en hoopt dat deze nadere kennismaking uw blijven de symoathie voor deze beweging mag blij ven behouden. Uitvoering „St. Mathias". Ouder ge woonte getrouw gaf de R.K. Muziek-, Zang- en Tooneelvereeniging St. Mathias tweede en derde Kerstdag een uitvoering en was ditmaal deze taak opgedragen aan de dames van de afdeeling zang. De roep, die van dit tooneel-ensemble uitgaat, had velen naar hotel de Zon getrokken èn wij moeten direct zeggen, dat zij zeker niet zijn teleurgesteld. Zooals de voorzitter van St. Mathias, de heer C. Zwetsloot, bij zijn opening reeds zeide, is aan de leden een prettige en aangename avond bezorgd. Onder leiding van mej. M. Haverkort werd opgevoerd het bekende tooneelsoel in twee bedrijven „Het lokaas" van G. Nielen, een stuk, volkomen passende in het kader van dezen tijd. Betreffende de speelsters willen wij niet in bijzonderheden treden omdat allen de aan hen toebedeelden rol op waariik uitstekende wijze vervulden. Alleen willen wij een uitzondering maken voor de dames C. Cozvn en M. Koppers, die als draagsters van dit stuk aan het geheel een bijzonder relief gaven. Na de oauze kwam de vereeniging voor het voetlicht met het stuk ,.De familie Schelvisch". een bliisoel in drie bedrijven van A. J. Reider. Aan geestigheid en hu mor ontbreekt het niet in dit stuk en er is dan nok e°"s ongedwongen en harteliik gelachen. Het was een buitengewoon ge slaagde avond, waarvoor aan de vereeni- ging een woord van bijzonderen dank toe komt, inzonder aan mej. H. Haverkort, re gisseuse, voor de wijze, waarop zij haar leiderschap vervulde. Ook rest ons een woord van dank aan het muziek-ensemble, dat onder leiding van G. te Wiel de aan wezigen tijdens de pauze en tusschen de bedrijven aangenaam heeft bezig gehouden Als steeds had de heer B. van Styn belang loos voor de stoffeering en meubileering van de diverse tooneelen zorg gedragen en dit was nrima in orde. Na afloon bleef men nog eenigen tijd biieen en kwam ook het onontbeerlijke dansje voor den dag. IJs. Van verschillende zijden bereiken ons vragen of de Leede en de meren nog te berijden zijn. Hoewel deze nog steeds door enkele worden bereden moeten wij de liefhebbers ten sterkste aanraden de uiter ste voorzichtigheid in acht te nemen, daar op verschillende plaatsen het ijs niet meer betrouwbaar is. De Warmondsche IJsclub kan geen enkele verantwoordelijkheid op zich nemen. NOORDWUK. Geboren: Franciscus Hendricus, z. en Maria Gerardina, d. v. W. v. Graas en A. G. M. v. Stein. Leonardus Cornells, z. v. G. J. v. d. Meer en G. M. Hoogeveen. Marijtje, d. v. N. v. Veen en A. den Hol lander. Pieter Cornells, z. v. A. v. d. Bos en A. Monster. Jacoba Gerda, d. v. A. Varkevisser en H. B. Appel. Anna Paulowna, d. v. J. H. Heemskerk en J. Vliet Vlieland. Elisabeth, d. v. L. v. Es en A. P. Sprang. Albert Cornelis, z. v. A. D. v. Bee'len en J. v. Rooyen. Ondertrouwd: J. Smit 47 j. en A. Schmid 30 j. J. Kleton 29 j. en J. H. Dekker 24 j. Getrouwd: D. v. Duljn en N. de Bes. G. A. E. Duijster en A. Zoutendijk. J. E. A. Post Uiterweer en J. M. Seret. Overleden: Hendrikus Gerardus Blok wednr. van L. C. la Bohm, 80 jaar. Evert v. Duindam, 44 jaar, geh. met J. v. d. Niet. Gerardus Johannes v. Veen, 78 jaar, wednr. van A. v. d. Meer. Bernardus An- tonius Eijmer, 86 jaar, geh. met C. Zeestra ten. Femia Scheltema, 71 jaar. Helena Penning, 30 jaar. STOMPWIJK. Zonder vergunning op jacht. Tegen den 32-jarigen B. R. v. d. B., alhier is een tweevoudig proces-verbaal opgemaakt, ten eerste omdat hij zonder vergunning of acte op jacht was en ten tweede, omdat hij de jacht op Zondag uitoefende. Zijn dub belloops jachtgeweer en een koppel met vijf geladen patronen werden in beslag ge nomen. Manufacturen uit auto ontvreemd. Bij de rijkspolitie alhier werd aangifte gedaan van diefstal van kleedingstukken. De manufacturer Hooymans van Stomp- wljk bezocht op den Achterweg eenige klan ten; hij had zijn auto voor de deur laten staan. Tijdens zijn afwezigheid zijn er drie pakjes, inhoudende verschillende kleeding stukken uit den auto ontvreemd. De waar de wordt op 24 geschat. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. TER AAR Lidwina-uitvoering. Op uitnoodïging van de Lidwinavoreeniging werd oen twee den Kerstdag in het K.K. Ver. gebouw een liefdadlgheiusuitvoering gegeven ten bate voor arme menschen. hadden wij eerst ver wacht, dat de opkomst niet zoo groot zou zijn, vanwege de gladheid, later bleek, toen het aanvangsuur was .aangebroken, dat de, zaai stampvol was. De pastoor opent deze iéestverguderlng met den chr. groet, heet allen van harte welkom, en uit zijn tevredenheid over de zoo groote op komst. Met een bezoek te brengen aan dezen feestavond, aldus spr., steunen wij een goed doel. Deze vereeniging is zeer nuttig, ondersteunt de kraamvrouwen, doet op hygiënisch gebied ontzaglijk veel goed. Laten wij daarom zooveel als het kan, dit instituut steunen. Wanneer er aanstonds gelegenheid gegeven wordt om deel te ne men aan een verloting, koopt dan een lot; men moge gerust meer geven dan 't mini mum-bedrag. Na allen een genoegelijken avond te hebben toegewenscht, wordt ter stond een aanvang gemaakt met de opvoe ring van „Om 't Kind", oorspronkelijk fa milie-drama in vier bedrijven. Een goede gedachte is het geweest, dit stuk op te voe- re in zoo'n vereeniging. Een spontaan applaus weerklonk door de zaal, als dank voor het gepresteerde van de speelsters. De rollen werden vlot ge speeld, een ieder was geknipt voor haar rol. Een extra hulde aan de drie kleine meisjes, die meespeelden in dit stuk. Zij de den het zoo vrij en juist mogelijk. Een tweetal declamaties: „Moeders ven tje" en „Christen zielen" waren mooi, jam mer, dat het publiek, wat zich meer ach ter in de zaal bevindt, zoo rumoerig was, zelfs hinderlijk. De klucht „Kaviaar" deed dikwijls de lachspieren opwekken, vooral om Leentje Maritsa, die uitstekend in d'r rol was. Het zangstukje „De drie besjes" oogstte een groot applaus. Tijdens de pauze werd een verloting ge organiseerd, die meestal veel spanning ver oorzaakt. Een groot aantal prijzen waren beschikbaar gesteld, o.m. wollen dekens, taarten, tulband, zeep, kaas, koek, tafel kleedjes enz. Het was mooi tijd, toen het programma afgewerkt was, en we zeer voldaan huis waarts keerden. Met succes kan de Lidwi- naver. terugzien op deze zeer goed geslaag de avond. Mej. v. ZwietenSoierenburg met haar dames van den Naaikrans, een woord van dank, voor het vele, wat zij op offeren voor de arme menschen. Om een dergelijke feestavond te organiseeren, wordt veel tijd en inspanning gevraagd, Naast de wekelijksche bezieheden, die zij gratis verrichten voor de Lidwinaver., zien zij tijd over te hebben voor het instudee- ren van zware rollen. Deze avond is een succes geworden, ongetwijfeld ook voor de kas, maar het bestuur zal wel weten, en overtuigd zijn. dat de nood bij vele gezin nen groot is. Haar wacht nog een moeilijke taak. Laten wij haar 6teunen, het is zoo nuttig en mooi. Pols gebroken. De heer D. V. kwam gistermiddag op minder gelukkige wijze te vallen op het ijs tijdens het schaatsenrijden Aanvankelijk dacht men aan een lichte kneuzing, doch later bleek dat V. zijn pols gebroken had. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al- her, staan als werkzoekenden 199 personen ingeschreven. 18 timmerlieden, 16 metselaars, 9- opper lieden, 9 grondwerkers, 7 schilders, 88 land en tuinarbeiders, 16 losarbeiders, 1 zilver bewerker. 2 loodgieters, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 2 scheepmakers, 2 bankwerkers, 2 straatmakers, 2 chauffeurs, 1 radiotech- niker, 1 stucadoor, 1 betonwerker, 1 gereed schapsmid, 1 stuurman, 2 houtbewerkers, 2 monteurs, 1 electriciën, 1 kantoorbedien de, 3 schippers, 2 fabrieksarbeiders, 1 smid, 1 spoorwegarbeider, 1 handelsreiziger, 1 survaillant, 1 letterzetter, 1 loopknecht, 1 meubelstoffeerder. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Ondertrouwd: L. Breetveld, oud 25 jaren en J. M, Dolderman, oud 24 jaren. Overleden: M. Kooijman-Verburg, oud 56 jaren. E. G. van Dijk, oud 50 jaren Ingekomen: M. Bronikowski, Leid- scheweg 234, van Leiden; G. M. Spaa, Pa pelaan 172, van Voorburg; H. Ramrath, Tulpstraat 4, van Voorburg. Vertrokken: S. van der Form en ge zin, naar Leeuwarden; A. Roefstra, naar Leiden; L. Beurschgens en gezin, naar Lei den. WASSENAAR. Geboren: Anton Johannes, z. van J. Nell en J. Poot. Ondertrouwd: B. A. van den Bor on M. K. Biedmann. J. A. M. Timmermans en A. J. Knoester. W. Poldervaart en M. van Heukelingen. J. van velzen en Th. H. E. Max Lean. Ph. Kelderman en J. B. Zorn. Gehuwd: E. D. Haitema Muiier en H. L. N. Del Court van Krimpen. A. G. van der Helm en J. C. Konings. - S. W. van den IJsel en J. M. van der Boog. G. J. ter Braak en G. J. van Noort. Gevestigd: J. Schippers en gez., schil der uit Hillegersberg, Santhorstlaan 63 G. Dümmermann, R. K. Dtsche d.b. uit Voorschoten, Pr. von Wiedlaan 12 K. W. J. van der Loo en vr., R. K. accountant, uit Bennebfoek, Kievietslaan 3 Ph. Loggers en gez., N.H. Gemeente-Secretaris uit Enk- huizen, P. Twontlaan 12 J. de Jong, G.K. d.b. uit Enkhuizen, P. Twentlaan 12 G. F. G. van den Berg, N.H. uit Voorburg, KI. Hoefijzerlaan 1 C. G. Kerkvliet, R.K. ar beider uit Lisse, Ammonsiaantje 40 J. Hazenberg en gez., G.K. Secretaris Bond van huls- en grondeigenaren, uit Voorburg, Santhorstlaan 71 W. de Bruin, N.H. d.b. uit Voorburg, Santhorstlaan 71 P. H. Boukema, D.G. uit Deltt, Papegaaienlaun 19 H. L. Rielat, Apost. Dtscne d.b. uit Rijswijk Z.-H., Schouwweg 48 H. Kruijt, N.H. verpleegster uit Den Haag, Schouw weg 72 J. M. Baron van Voorst, tot Voorst en vr., R.K. uit Zwolle, 'dderlaan 1. Vertrokken: G. Boeschoten en gez. naar Hoenderlo, Haro.;ampweg 13 S. C. T. Vinkesteijn naar Olst, Over de We tering J. Kuh naar Den Haag, Laan van Meeraervoort 6/4 H. van der Kolk naar Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendrikstr. 23 D rood. H. Slob naar Hoornaar, Dorpsweg 122 M. K. Ofner naar Den Haag, Lange Houtstraat 34 J. Falbesoner naar idem L. K. Neu naar Amsterdam, Rubensstraat 26II W. Gostinski naar Den Haag, Zwarteweg 13 M. J. van Dorsser naar Uithoorn, Dorpsstraat 37 M. Biedmann naar Den Haag, Snijderstraat 53 A. G. Landaai en gez. naar Zeist, Juiianastraat 159 M. Marold naar Leiden, Vreewijk- straat 24 G. Wimper naar Den Haag, Bezuidenhout 265 d W. de Water naar Den Haag, van Miereveltstr. 114. J. G. van Tienhoven naar De Steeg, Hoofdstraat 29 S. J. Brommet naar Amsterdam, van Woustraat 92 J. J. Hendrikse naar Den Haag, Kijklof van Goenstraat 68. ZOETERMEER—ZEGWAART. Flulmvceientoonstclltng. De clubtentoonstelling, georganiseerd door de plaatselijke Plulmveevereeniging „Door Veredeling Verbetering", behoort weer tot het verleden. Zij werd gehouden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereeniging. Bij de opening door den voorzitter, den heer J. C. Swart, memoreer de deze de bijzonderheden tijdens het ló- Jarig bestaan. Hij herdacht den inmiddels overleden Beschermheer, wijle nden Edel- Achtb. heer F. S. G. Bos, in leven Burge meester van Zoetermeer en Zegwaart, die de vereeniging sceeas een waim nart tos- droeg, alsmede den oud-penningmeester, wijlen den heer A. van der Haak, die zoo noode gemist kon worden, waar hij altijd de technische leiding had bij het opbou wen der tentoonstellingen. Spr. releveer de het aamtu ïnzenuuieen op de jaariyxs gehouden tentoonstellingen en spreekt zijn leedwezen uit, dat door de slechte tijds omstandigheden de liefhebberij begint te tanen. Echter is het een verheugend ver schijnsel, dat de konijnensport met snelle schreden vooruitgaat, wat op deze tentoon stelling wel zeer uitkwam. Bij een aantal inzendingen van 132, waren 89 nummers konijnen. De voorzitter bracht een woord van dank aan de heeren Henneveld van Vlaardinger Ambacht en Böckelmann van Schiebroek, die zich bereid hadden verklaard de inge zonden dieren te beoordeelen. Zij waren zeer tevreden over het ingezendene. Voorts dankte spr. allen, die door hunne gaven en geld of natura tot het welslagen der ten toonstelling hadden medegewerkt. Na de opening volgde een rondwandeling langs de kooien. Vermeld worden de voor naamste prijswinnaars. Speciaal prijzen aid. Pluimvee: Wisselbe ker voor het hoogste aantal punten Witte Leghorns, uitgeloofd door de Holl. Mij. van Lanaoouw, aid. Z.-H., winnaar de heer J. van der Wel te Bleiswijk; Wisselbeker aan geboden door de gemeente Zoetermeer, voor de mooiste haan der tentoonstelling, win naar de heer J. van der Wel te Bleiswijk; Wisselbeker, aangeboden door de gemeen te Zegwaart, voor het mooiste trio groote Hoenderrassen, uitgezonderd Witte Leg horns, winnaar J. van der Wel te Bleiswijk. Hoogste aantal punten, afd. kippen, win naar J. van der Wel te Bleiswijk. Mooiste trio groote hoenderrassen op één na, de zelfde. Mooiste inzending witte Wyandot- ten, dezelfde. Wyandotten (wit, trio (oud) le prijs J. van der Wel, Bleiswijk; idem (jong) 2e pr.f idem; Leghorns (wit) trio (oud) le pr., idem; idem (jong) le pr., idem; Barneveledcrs (wit) hennen (oud), le pr. G. Klos te Zoetermeer, idem (jong) le pr., idem; Leghorns (wit) hanen (jong) le pr. J. van der Wel, Bleiswijk; idem 2e pr. J. Boon Az., Zegwaart; idem, hennen (jong) le pr. .1. van der Wel, Bleiswijk; idem 2e pr., idem; Ancona's, hennen (oud) le en 2e pr. J. N. van Reeuwijk, Zoetermeer. Mooiste inzending watervogels: C. M. van der Graaf te Zegwaart; Campbelleenden, woerd (jong), 2e pr. idem; Indische Loop eenden, woerd (oud), le pr., idem; Fluwee!- wykrïatfys ftricleirtricTs (oïïcu 3e pr!*7. Boon Az., Zegwaart; Hanen (jong) 2e pr. S. van der Velden, Zoetemeer; Hanen (jong) 2e pr., idem; Parelhoenders lo pr. J, van der Wel, Bleiswijk; idem 2e pr. P. Boon Az., Zegwaart; Kalkoenen (bronskleurig) le pr. J. van der Wel, Bleiswijk; iderti (Gröl- witzer) le pr. J. N. van Reeuwijk, Zoeter meer; Faisanten (goud) paren le pr. J. van der Wel, Bleiswijk; idem Hanen le pr. R. Kerkhoven, Zoetermeer; idem (zilver) le pr., idem. Afd. Konijnen. Speciaal-prijzen: Wissel- prijs, aangeboden door de Landbouwver- ecniging „De Eendracht", voor het mooiste konijn der tentoonstelling, winnaar de heer J. C. Swart, te Zegwaart. Prijs, uitgeloofd door den EdelAchtb. heer L. R. Mlddelberg. burgemeester dezer gemeenten, voor het hoogste aantal punten één ras en één kleur, winnaar de heer J. Pieterse te Zoetermeer, met inzending witte Weeners. Hoogste aan tal punten afd. Konijnen de heer J. Pieter se, Zoetermeer; idem op één na, de heer S. J. C. v. d. Burg, Zegwaart. Prijs uitgeloofd door den WelEdel. heer A. J. Bos te Zoe termeer, voor het mooiste fokpaar, de heer J. Swart, Zegwaart, met Tankonijnen. Wit te Vlaamsche Reuzen Rammen (oud) le pr. J. Berk, Zoetermeer; idem Voedsters (oud) le pr. R. Kerkhoven, Zoetermeer; Idem Rammen (jong) le pr., Idem; idem Voedsters (jong) le pr. II. Droogh, Zeg waart; Blauwe Vlaamsche Reuzen, Voed sters (jong) le pr. S. J. C. v. d. Burg, Zeg waart; Zwarte Vlaamsche Reuzen, Voed sters (oud) le pr., idem; Lotharingers, Voedsters (oud) le pr. G. Klos, Zoetermeer; Groot Chinchilla, Rammen (jong) le pr. J. Pieterse, Zoetermeer; idem, Voedsters (jong), le pr., idem; Belgisch Haaskonijn, Rammen le pr. L. Zonderdop, Zoetermeer; idem, Voedsters le pr., idem; Blauwe Wee ners, Rammen (oud) 2e pr. J. Pieterse, Zoetermeer; Witte Weeners, Rammen (oud) 2e pr. S. J. C. v. d. Burg, Zegwaart; idem Rammen (jong) 2e pr. J. Pieterse, Zoeter meer; idem, Voedsters (jong) le pr. S. J. C. v. d. Burg, Zegwaart; Japanners, Ram men (oud) le pr. H. Droogh, Zegwaart; Faure de Bourgogne, Rammen (Jong) le pr. J. Pieterse, Zoetermeer; idem, Voedsters (jong) lc pr. R. Kerkhoven, Zoetermeer; Black and Tankonijnen, Rammen (oud) le pr. J. Pieterse, Zoetermeer; idem, Voedsters (oud) le pr. H. Droogh, Zegwaart; idem, Ramemn (Jong) le pr. J. C. Swart, Zeg waart; idem, Voedsters (Jong) le pr., idem: Zilverkonijnen (geel), Rammen (oud) le pr. J. Pieterse, Zoetermeer; Maska, Ram men (jong) 2e pr. S. J. C. v. d. Burg, Zeg waart; Hollanders, Rammen (oud) le pr. C. M. v. d. Graaf, Zegwaart; Russische Brandneuzen, Rammen (oud) le pr. S. J. C. v. d. Burg, Zegwaart; idem, Voedster (oud) le pr., idem; idem, Voedsters (jong) le pr. C. M. v. d. Graaf, Zegwaart; Voed sters met jongen: Black and Tan met 2 jon gen, 2e pr. J. Pieterse, Zoetermeer; Witte Weeners (nesten) 4 stuks, le pr., idem; Faure de Bourgogne (neesten) 4 stuks, le pr., idem. Jonge dierenklasse: Vlaamsche Reuzen (Wit), Rammen, le pr. J. Berk, Zoetermeer; Witte Weeners, Rammen, le pr. J. Pieterse, Zoetermeer; idem, Voedsters le pr., idem; Russische Brandneuzen, Ram men, le pr., idem. Alle le en 2e prijswin naars ontvingen een eere-prijs. Het bezoek aan de tentoonstelling was niet groot. De reden hiervan zal wel voor het grootste gedeelte te wijten zijn aan de verandering van de plaats der tentoonstel ling en de tijdsomstandigheden. Toch kan de tentoonstelling als geslaagd worden be schouwd. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: L. Driebergen, Noord wykerhout. NED. OOST-INDIE DE MUITERIJ OP „DE ZEVEN PROVINCIëN". Aneta seint uit Batavia: Het Hoog Mili tair Gerechtshof heeft de behandeling in hooger beroep van de zaak van de eerste muitersgroep van de „De Zeven Provin ciën" (Kawilarang c.s.) voortgezet. Bij het hooren der getuigen is op verzoek van den verdediger der gedagvaarden aan den lui tenant ter zee. Van Hemert, de vraag ge steld of destijds te Olehleh voldoende hulp in de buurt aanwezig geacht kon worden. Requisitoir volgt op 29 dezer. GEVAL VAN MASSA-WAANZIN. Resident van Riouw stelt onderzoek in. Aneta seint uit Buitenzorg: De regeering heeft een telegram van den resident van Riouw, gedateerd 25 December, ontvangen, waaruit blijkt, dat te Parit Djawa tien man nen en een vrouw gearresteerd moesten worden aangezien zij collectief in een toe stand van verstandsverbijstering verkeer den. De door hen gepleegde excessen had den tot droevig resultaat, dat drie mannen mishandeld waren en de bewoners van Pa rit Djawa gevlucht waren. De resident sein de, dat hij naar de plaats van het gebeurde vertrok, ten einde een onderzoek naar het gebeurde in te stellen. De verklaringen, die in deze zaak tot dusverre waren afge legd, zijn voorloopig te verward om een inzicht in den gang van zaken te verkrijgen. Verwacht wordt intusschen, dat de orde en rust spoedig zullen wederkeeren. KOOPT BU ONZE ADVERTEERDE^

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11