VRIJDAG 22 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 HAAGSCH NOTARIS GEARRESTEERD Wegens onregelmatigheden Naar wij vernemen is gisteren op last van den Officier van Justitie te 'sGraven- hage aangehouden de aldaar wonende no taris M. J. F. F P., di everdacht wordt, zich te hebben schuldig gemaakt aan on regelmatigheden in de uitoefening van zijn ambt. Na verhoor is de notaris in arrest ge steld, in afwachting van het nader justi tieel onderzoek. De notaris is gearresteerd wegens het opmaken van een valsche hypotheekacte en gebruikmaking daarvan. Bovendien wordt hij verdacht van verduistering van een bedrag van ongeveer 15.000. Het juiste bedrag is intusschen nog niet vast gesteld. Het verdere onderzoek zal dat moeten doen blijken. De gearresteerde notaris, die naar wij vernemen, een bekentenis heeft afgelegd, is nog maar enkele jaren als zoodanig in Den Haag werkzaam. DOOR BEKLEMMENDE BENAUWDHEID LEKEN 40 TREDEN 40 K.M. „Als ik begon te hoesten duurde het wel een kwartier voor ik tot bedaren kwam. Ik was zoo vermoeid en afgemat, dat ik niet heen of weer kon. Toen ik echter met Abdijsiroop begon, ging ik met den dag vooruit en na het gebruik van een flesch ben ik weer geheel de oude geworden in 4 dagen tijd. Ik klim bij ons i de trap op vaA $0 treden zonder hoest of benauwdheid. Ivoor mijn zoontje, waar voor ik verscfl|qènde middelen heb ge bruikt zonder siléces, heb> ik altijd een flesch Abbdijsirqpp in hu\s, welke hem direct helpt". Zoo sohrijft ons de heer D. D. van E. te A„ wiens orfgineele brief voor iedereen ter inzage ligt. Akker's Abdijsyoop bevrydt de adem halingsorganen vam slijm en andere ziekte verwekkende stoffen. Abdijsiroop verruimt de ademhaling, verdrijft benauwdheden, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Onovertroffen bij Hoest, Bronchitis, In fluenza, Asthma. Alom verkrijgbaar Thans per flesch 1.1.50 en 2.75. Vraagt voor gebruik buitenhuis Abdij siroop-Bonbons („gestolde" Abdijsiroop) even geneeskrachtig! 35 en 60 ct. per doos. (Reel.) 594 JEUGDIGE KERKDIEF Woensdagavond bevond zich in de Do minicaner kerk aan de Broerstraat te Nij- megen een dame, die had plaats genomen in den biechtstoel. Toen zij uit de kerk wilde vertrekken, miste zij haar hand- tasch, die o.m. zes bankbiljetten van 25 bevatte. Direct werd van de vermissing kennis gegeven aan de recherche, die een onderzoek instelde. Daarbij bleek, dat te gelijk met de dame een jongen van onge veer twaalf jaar en een meisje van negen jaar in de kerk waren. Uit het signale ment maakte de recherche op, dat het hier een knaap betrof, die reeds meerma len met de politie wegens diefstal van rij wielen en snoepgoed uit winkels in aan raking was geweest' zoodat het vermoe den rees, dat deze de tasch had gestolen. De knaap werd opgespoord en bekende al spoedig den diefstal inderdaad te heb ben gepleegd. Hij had van het oogenblik, dat de dame in den biechtstoel zat, ge bruik gemaakt om de tasch te stelen en had zich dadelijk uit de kerk verwijderd, Buiten onderzocht hij den inhoud van de tasch en vond de bankbiljetten. Drie er van had hij aan een 24-jarigen man gege ven, om door deze te laten onderzoeken, of ze echt waren. Die man had dit op zijn kamer gedaan en daarna twee biljetten weer teruggegeven en de derde tusschen de balken op zolder verstopt. De politie heeft thans alle gestolen biljetten terug gevonden. De tasch had de jongen in de Burchtstraat weggeworpen, waar deze is gevonden. Zoowel de 12-jarige knaao als de 24-jarige man zijn in arrest gesteld. UIT DE OMGEVING LISSE. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te is op Donderdag, 28 December a.s. des namiddags om 2 uur, in openbare vergade ring bijeengeroepen ter behandeling van oe navolgende punten: 1. Wijziging van het besluit tot beschikbaarstelling van het ge meentelijk sportterrein; 2. Instelling van eene gemeentelijke sportcommissie; 3. Wij ziging van de salarisverordening voor het gemeentebestuur; 4. Wijziging van net Ambtenarenreglement; 5. Vaststelling van verordeningen voor de levering van gas en water; 6. Verzoek van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café- Restauranthouders en Slijters, om koffiehuizen voor de Perso- neele Belasting gelijk te stellen met winkels en logementen; 7. Verzoek van het Ned. Herv. Schoolbestuur om beschikbaarstelling van een bedrag van 200.— voor de aan schaffing van 10 schoolbanken; 8. Verzoek van den heer C. Caspers, om ontslag als lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim: 9. Vaststelling van onder- wijsvergoedingen 1930; 10. Wijziging van de regeling Schoolartsendienst; 11. Heffing en invordering van opcenten op de hoofdsom der Vermogensbelasting; 12. Heffing en in vordering van opcenten op de hoofdsom der Gemeente-fondsbelasting; 13. Heffing en invordering van besmettelijke ziektegel- den; 14. Kweekerscredieten 1934; 15. Voor- loopige vaststelling van: a. de gemeente rekening over 1932; b. de bedrijfsrekenin- gen over 1932 en c. de rekening Vleesch- keuringsdienst 1932; 16. Comptabiliteit; 17. Ingekome nstukken en mededeelingen. Personalia. Tot onderwijzer aan de Ned. Herv. school, hoofd den heer J. Dek ker, is benoemd de heer J. C. van der Hilst, alhier. Gemecntefondsbelasting. Burg. en j Weth. dezer gemeente stellen den Raad voor om voor het belastingjaar 19341935 wederom 100 opcenten te heffen op de hoofdsom der Gemeente-fondsbelasting. Deze opcenten zijn gelijk aan het getal op- 1 centen van het vorige belastingjaar. Vermogensbelasting. Burg. en Weth. i stellen den Raad dezer gemeente voor om voor het belastingjaar 19341935 wederom j 50 opcenten te heffen op de hoofdsom der Vermogensbelasting. Deze opcenten zijn gelijk aan het getal opcenten van het vorige belastingjaar. Schoolartsendienst. Burg. en Weth. stellen den Raad dezer gemeente voor om overeenkomstig het advies van de Commis- J sie van Beneer van den Schooiarisendienst j Hhiegom, L.isse, Sasseniieim, Noordwijker- hout en Noordwijk, te besluicen tot: a. ver laging van de jaarwedde van den School arts met 5 pet. voor het tijdvak 1 Jan. 1934 tot 1 Apr. 1936, mits na dien datum den schooiai isenaienst niet wordt opgeneven en b. tot verlaging van het bedrag van 10DU (vergoeding voor reis- en ver olijf kosten) tot op 8UU. Onderwijsvergoedingen 1930. Buig. en Wetn. dezer gemeente stellen den Raad voor de vergoeding aan de bijzondere scnoolbescuren ingevolge artixei 101 der Lager Onderwijswet 1920, te bepalen voor het lager onderwijs op 39.41 en voor het uitgeoreid lager onderwijs op 48.33 per leernng. Deze bedragen zgn genomen naar den kostprijs voor net openoaar onderwijs. De voorscnotien over net dienstjaar 1930. inclusiei de airexening der vergoeding over de jaren 1925 toe en met 1927 te bepalen op: a. K. K. Meisjesscnool par. St. Agatha op ƒ11.221.92; b. R. K. Jongensschool par. St. Agatna op 11.221.92; Ned. Herv. School bestuur op ƒ4247.41; d. Geref. Schoolbe stuur op 9431.78 en e. R. K. Scholen par. H.H. Engelbewaarders op 2000. Ambtenarenreglement. Burg. en Weth. stellen den Raad dezer gemeente voor in het amotenarenreglement toe te voegen eenige bepalingen, waarbij het den amb tenaar veroouen zal zijn om lid te zijn van eene vereeniging, waarvan de Minister, Voorzitter van den Raad van Ministers, voor de rijksambtenaren verklaard heeft dat zij om doeleinden, die zij nastreeft, cf de middelen, die zij aanwendt, de behoor lijke vervulling van hun plicht als ambte naren in gevaar brengen of schaden, of die op eenigerlei wijze medewerking of steun verleent aan eene zoodanige vereeni ging of van haar uitgaande actie. Evenmin mag een ambtenaar revolutionaire begin selen zijn toegedaan. In deze gevallen Kan eervol ontslag volgen. Vervolgens is een bepaling opgenomen, dat het verboden is om insignes te dragen of uniformen anders dan verstrekt door het rijk, gemeente of provincie. Tenslotte is het den ambtenaar verbo den van zijn dienst- of ambtswoning an dere dan de nationale of oranjevlaggen te hijschen of uit te steken. Jaarwedde-regeling. Burg. en Weth. stellen den Raad dezer gemeente voor om in de jaarwedde-regeling voor de ambte naren, de werklieden en de veldwachters der gemeente eene wijziging aan te bren- j gen. Deze wijziging is slechts van adminis- I stratieven aard. De Pensioenraads wenscht namelijk in den pensioengrondslag van de ambtenaren te betrekken de kindertoesla gen, welke door de ambtenaren worden ge noten. Hiertoe wenschen Burg. en Weth. niet mede te werken, omdat zij steeds op het standpunt hebben gestaan, dat een kin dertoelage uit den aard der zaak geen vaste aan de betrekking verbonden in komst is, zoodat zij niet bij het vaststellen van den pensioengrondslag behoort te wor den medegerekend en hiervoor geen pen sioenspremie behoeft te worden betaald. Zij stellen derhalve voor in de jaarwedde-re- gelingen, voor zooveel daarbij kindertoeslag wordt toegekend, voor het woord „kinder toelage" te voegen het woord „tijdelijk". De organisaties kunnen zich hiermede ver eenigen. Bouwvergunning. Burg. en Weth. de zer gemeente hebben aan den heer J. Mijn- ders Gzn., alhier, vergunning verleend lot het verbouwen van het perceel Kanaalstraat no. 91, kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3682, in een woon-winkel- huis. Sportterrein. Burg. en Weth. stellen den Raad dezer gemeente voor om zijn be sluit van den 25en Augustus 1933 in te trek ken en opnieuw te besluiten het van ge meentewege ingericht sportterrein, onder nader door Burgemeester en Wethouders te stellen voorwaarden, ter beschikking te stellen aan de voetbalvereenigingen R. K. „Lisse" en „Lissesche Racing Club" voor het tijdvak van Kerstmis 1933 tot Kerstmis 1937, zulks tegen eene vergoeding van 400.per jaar, waarvan 250.ten laste van de voetbalvereeniging Lisse en 150. van de voetbalvereeniging L. R. C. Werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs staan 735 personen ingeschre ven, die zich als werkloos hebben aange meld. Het aantal werkloozen was eenige weken (2 weken) terug nog slechts 619, zoodat de aanwas van het aantal sterk in de hoogte gaat. De groote toename der werkloosheid is groo ten deels ook toe te schrijven aan de saneering van het bloem bollenvak en de slechte tijden. H. K. W. Gisteravond hield de R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bediende haar ledenvergadering in den R. K. Volksbond. Opkomst was gering, hei geen de voorz. in zijn openingswoord ook betreurde. De voorz. verwelkomde twee nieuwe leden. Hij hoopte, dat zij trouwe leden zullen zijn, ook wat betreft het ver- gaderingbezoek. De notulen werden na voorlezing goedgekeurd. Als candidaat voor den Bondsraad werd gesteld de heer Lom- bert uit Leiden. In verband met een schrij zijn niet alleen dé beste maar ook de goedkoopste Koopt bij orsp. *S Iedereen weft 't, U bespaafa-4ian geld. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK ven betreffende een Kerstgave voor werk- looze leden van dezen R. K. Bond in den lande, deelt de voorz. mede dat de afd. Lisse alleen voor hare leden, die werkloos zijn, reeds een bedrag noodig heeft van 42.50, om te kunnen voldoen aan de Kerslgave door den Bond voorgesenreven. Besloten werd hiertoe over te gaan. De voorz. deelde mede, dat de contnoutie per 1 Januari met 10 ets. verhoogd wordt, aspi ranten beneaen de 16 jaren zijn hier vrij van. Vervolgens werd een verslag voorge lezen van de gehouden feesivergadering te Amsterdam. Besloten werd de jaarvergade ring ditmaal te houden op Zondag. Dan zal een spreKer komen voor de propaganda, waaraan verbonden eenige attracties. Beslo ten werd geen feestcommissie te vormen, daar deze leden steeds juist dezelfde zijn, die op de vergaderingen nooit verschijnen. Van de ronavraag werd geen gebruik ge maakt, waarna smiting met den chr. groet. Geboren: Johanna Gerarda, d. van J. M. van der Eist en J. C. Elfering. Overleden: Simon Hmzer y mnd. Jonannes Wilhelmus Verdegaal 65 j. Gevestigd: J. J. Vos uit Maastricht. M. H. Verdoes uit Sassenheim. L. Unk uit Hillegom. VertrokKen: J. M. van Hoek naar Herten. J. W. Westerink en gezin naar Haarlemmermeer. J. Th. H. Rellen wed. A. Toonen naar Nijmegen. M. C. van der Zwet naar Haarlem. H. van Oosten naar Heemstede. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gtemeente kwam Woens dag n.m. in openoare vergadering bijeen. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burge meester. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden aangehouden tot de volgende. Van Ged. Staten is ingekomen een schrij ven waarin medegedeeld wordt, dat Ged. Staten voornemens zijn op de wedden van Burgemeester, Secretaris en Omvanger een korting toe te passen voor 1934 van 5 pet., welke korting gelijk is aan die over 1933. Een nieuwe salarisregeling is in voorberei ding. Juist met het oog op het laatste stel len B. en W. den Raad voor om zich mei het voorstel van Ged. Skaten te vereenigen. De Raad besluit conform. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad daarna om aan ondersteunde arbeiders, zoowel trekkende uit werkloozenkassen als aan door de gemeente ondersteunde arbei ders een kerstgave te verstrekken van 25 pet. van het Dearag hetweiK zij over de wek .van 17 tot en met 31 Dec. aan steun of uit de bondskassen ontvangen. Vastgesteld wordt nog een besluit tot wijziging van de begrooting dienst 1933. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad meue te werKen tot het verscrexken van crediet aan kweekers van Aalsmeersche cultures. De gemeente is garant voor 10 pet. van het te verstrekken crediet. In verband met ontvangen inlichtingen van de belastingadministratie stellen B. en W. voor het adres van den Bond van Café houders voorloopig nog aan te houden. De heer van Tol vraagt of hij de corres pondentie mag zien inzake de electrificatie van den Woudschendijk. De voorzitter zegt deze zaak in B. en W. ter sprake te zullen brengen. Ten slotte zegt de heer van Tol, dat hij niet voldaan is over het optreden der po litie. De veldwachter zou zijn plicht niet hebben gedaan. De voorzitter zegt, dat de heer van Tol maar een klacht bij hem als hoofd van politie moet indienen. In een openbare raad kan deze zaak niet behan deld worden. Niets meer aan de orde zijn de sluit de voorzitter de vergadering. TER-AAR. Geborep: Pie ter Oomer, z. van L. Koets-Groenendijk Jacoba Alida, d. van J. P. v. d. Laan-v. d. Laan Maria Johan na Adriana, d. van A. L. v. Gils-A. A. van Veen. Overleden: R. Blommestijn 68 j., echtgen. van J. Zevenhoven. Vertrokken: W. de Lange naar Voorburg J. M. Moonen naar Leiden M. N. Voorthuizen naar Voorburg II. Jansen naar Dordrecht. Gevestigd: J. Reineker van Nieuw- veen J. Fransen van Nieuwveen C. C. M. v. d. Berg van Nieuwveen E. L. W. M. Hoeufft van Den Haag M. J. v. d. Meer van Zaandam M. A. G. v. Nie van Aalsmeer. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier staan als werkzoekenden 199 personen ingeschreven; 18 timmerlieden, 16 metse- De heer H. Parlevliet vraagt of we al aan Noordwijk zijn verbonden. Tot nog toe heeft de hulpkeurmeester practisch het werk gedaan. Kan dit zoo niet blijven? Voor het bacteriologisch onderzoek, kan wel hulp van buiten worden verleend, zoo als b.v. te Wassenaar. Hebben B. en W. al de mogelijkheden bekeken? Spr. vreest in de toekomst uitbreiding van personeel. Ook Dr. J. Hueting heeft bezwaren. Spr. acht het geen gelukkigen greep, dat de tegenwoordige functionaris te Noordwijk hoofd van den dienst zal worden. Dit toch is een man opgevorderden leeftijd, 58 jaar. (De voorzitter meent 52 jaar). Nu zal zijn dienst worden verzwaard. En dat, terwijl tegenwoordig zooveel jongere krachten naar een betrekking uitzien. Bovendien wordt deze persoon ons' door Noordwijk opgedrongen. Spr. had gaarne gezien, dat Katwijk wat meer stem in het kapittel had gehad. De heer H. W. Grimbergen merkt aller eerst op, dat de gemeente per jaar 1700. meer winst zal maken. Dat het begrijpelijk is als de slagers straks zullen verzoeken de keurloonen te verlagen. Voorts zegt hij, dat de stichting van een slachthuis, waarvan in art. 7 sprake is, voor de gemeente groote nadeelige gevolgen zal hebben. De voorzitter beantwoordt, de sprekers. Door de fusie zal het hoofd van den dienst een volle dagtaak krijgen, 's Morgens in Noordwijk en 's middags in Katwijk. Met cijfers wordt de te verkrijgen bezuiniging aangetoond. Daarom wordt de reorganisa tie van hoogerhand bevorderd. De betrok ken inspectie heeft voor het hoofd van nieuwen dienst ingestaan. Er is geen ge dachte aan in dezen tijd een slachthuis te stichten. Ged. Staten hebben er op ge staan, dat art. 7 in de regeling werd opge nomen, omdat in de praktijk is gebleken, dat er groote moeilijkheden kunnen ont staan, wanneer deze zaak niet van te voren is vastgesteld. Van keurloonen wijziging is geen sprake. Ook uitbreiding van perso neel is pure fantasie. Nadat is gerepliceerd wordt overgegaan tot artikelsgewijze be handeling van het ontwerp-besluit betref fende de nieuwe gemeenschappelijke rege ling. Bij art. 7 betreffende het slachthuis, stelt de heer H. W. Grimbergen voor dit artikel te schrappen. Wethouder Veltkamp wijst er op dat dit artikel niet de verplichting op legt een slachthluis te stichten, doch dat de mogelijkheid er toe wordt geopend. Het voorstel wordt verworpen met 619 stemmen. Voor de heeren Grimbergen, Par levliet, v. d. Perk, Hueting, v. Tongeren en v. Ryn. Over het ontwerp-besluit staken de stem men 88, zoodat in de volgende vergade ring nogmaals gestemd moet worden. Tegen de heeren M. v. d. Bent, J. v. d. Perk, H. Parlevliet, P. Guijt, H. W. Grimbergen, J. Hueting, C. v. Tongeren en D. v. Riessen. Rechtsvordering tegen Aaltje Schaap. Hierna volgt het voorstel tot het instel len van een rechtsvordering inzake land- huur tegen Aaltje Schaap, echtgenoote van Carel de Vink, Commandeurspad 15, die een drietal perceel en land huurde van de gemeente bij de openbare verpachting en aan betaling van de landhuur die in twee termijnen, ieder van 197.50, moet wor den betaald, schijnbaar niet denkt. Behal ve Aaltje die zich als pachtster heeft ver bonden, hebben zich ook aansprakelijk ge steld L. Schaap en W. Schaap, Adrianastr. 52. Aaltje bleef, ondanks herhaalde aan maning in gebreke en ook de borgen heb ben geweigerd de schuld aan te zuiveren. Aangezien B. en W. van verder uitstel geen heil verwachten geven zij den Raad in overweging tegen Aaltje Schaap en de borgen L. en W. Schaap een rechtsvorde ring, zoo in eerste aanleg als in hooger beroep in te stellen tot betaling van de ver schuldigde landhuur en voorts zoo noodig faillisement aan te vragen. Na eenige bespreking aangenomen. Punt 14 is een praeadvies van B. en W. op het verzoek van de Bouwvakpatroons inzake het houden van aanbestedingen van bouw- en onderhoudswerken door de ge meente, alsmede by aanbestedingen van die werken welke met financieele steun van de gemeente tot stand komen, om daar bij enkel en alleen de georganiseerde werk gevers als gegadigden te beschouwen. De meerderheid van B. en W. is het met de patroons eens, de minderheid niet, die meent dat het teveel leidt tot vrijheidsbe perking van den werkgever in zooverre deze gedwongen wordt zich te organisee- ren en dit laatste kan niet op den weg van de overheid liggen. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. De heer P. Guijt verdedigt zeer uitvoe rig het standpunt van B. en W. Hier heeft de overheid een taak maatregelen te tref fen, om den bedrijfsvrede te bevorderen en richting te geven aan het sociale en maat schappelijke leven. Wethouder Veltkamp verdedigt zijn standpunt als minderheid in het college en bestrijdt den heer Guijt. Met de algemeene beginselen van den heer Guijt kan spr. mee gaan. Niet met diens opvatting van het vrij heidsbegrip. Wethouder Dubbeldam verdedigt het voorstel. De overheid heeft den plicht te bevorderen alles wat de gezonde ontwik keling van het bedrijf mogelijk maakt. De ongeorganiseerde tracht den tegenwoordi- gen toestand uit te buiten en voert een moordende concurrentie tegen de bestaan de bedryven. Met alle vrijmoedigheid dringt spr. op deze vrijheidsbeperking aan. De heeren C. v, Tongeren en J. v. d. Perk scharen zich bij de tegenstanders. Nadat nog eenige leden hun stem hebben gemotiveerd, wordt het voorstel met 511 stemmen aan genomen. Tegen de heeren C. A. Veltkamp, C. v. Tongeren, J. v. d. Perk, D. F. E. Meer burg en A. v. Rijn. Punt 15. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van de woning Hoogstraat 13a. De woning is onbewoond, eigendom van B. Verdoes en niet meer door het aanbren gen van verbeteringen in bewoonbaren staat te brengen, redenen waarom B. en W. voorstellen, gehoord mede het advies der Gezondheidscommissie, de woning on bewoonbaar te verklaren. Conform beslo ten. Het bestuur der Christ, school te Kat wijk aan Zee vraagt medewerking tot het beschikbaar stellen van een lokaal ten be hoeve van meergenoemde school omdat 1 Jan. a.s. door het te groote aantal leerlin gen der 7e klasse, deze zal moeten worden verdeeld in 2 klassen, en in de bestaande school daarvoor geen lokaal aanwezig is. Aangezien de aanvrage aan de wettelijke eischen voldoet, geven B. en W. den Raad in overweging het verzoek in te willigen door een der lokalen van de o.l. school met ingang van 1 Jan. a.s. tot wederopzegging aan voormelde vereeniging in bruikleen te geven. Nog wordt besloten ook aan de Naai school gedurende twee avonden per week een kölaal van de o.l. school ter beschik king te stellen, voor het houden van een avondcursus. Aan den nieuw benoemden kantoorhou der van het Hulp-post en telegraafkantoor willen B. en W. het gebouw voor dezen dienst verhuren. De vorige kantoorhouder, J. Touw, gaf hiervoor 450 per jaar. De nieuwe kantoorhouder, H. Bestebroeder te Kamerik, is genegen het gebouw te huren doch niet tegen den bestaanden huurprijs Gezien de tegenwoordige omstandigheden en na gevoerde onderhandelingen met Bes tebroer stellen B. en W. voor het gebouw te verhuren tegen 375.per jaar. Tot commissarissen der Gemeente- Spaarbank worden herbenoemd de heeren Van Riessen, Ouwehand en Schonenberg. B. en W. stellen voor evenals vorig jaar een Kerstgave te verleenen aan steuntrek kende arbeiders. De heer B. v. d. Bent zegt B. en W. dank voor dit voorstel. Spr. wijst op een onbil lijkheid in de regeling, zooals die door het rijk is vastgelegd. Zij, die uit de werkloo zenkassen trekken, krijgen deze kerstgave niet, terwijl toch velen van dezen het ook hard noodig hebben. Spr. geeft B. en W. in overweging voor hen 2.50 uit de ge meentekas ter beschikking te stellen. Nadat B. en W. zich hebben beraden deelt de voorzitter mee dat hoewel zij er voor gevoelen voor deze menschen iets te doen, zij met oog op de kosten (plm. 1000) en de moeilijkheid, wie er wel en wie niet voor in aanmerking komen, zij geen vrij moedigheid hebben een voorstel te doen. De heer v. d. Bent dient daarop zelf dit voorstel in, dat echter met 412 stemmen verworpen wordt. Z.h.st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Rondvraag. De heer C. v. Tongeren vraagt naar de kosten van de omzetbelasting voor de ge meente over 1934. De heer M. v. d. Bent verzoekt aan B. en W. om in overleg met de IJsclub bij vorst werkloozen aan het werk te zetten. De heer B. v. d. Bent vraagt of de goed keuring al verkregen is om als werkver schaffing den Zuid-Boulevard te verlen gen. De voorzitter antwoordt ontkennend. Hierna sluiting met dankgebed. laars, 11 opperlieden, 10 grondwerkers, 6 schilders, 84 land- en tuinbouwarbeiders, 16 losarbeiders, 1 zilverbewerker, 2 lood gieters, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 2 scheepmakers, 2 bankwerkers, 1 straatma ker, 4 chauffeurs, 1 fadio-techniker, 1 stu- cadoor, 1 betonwerker, 1 gereedschapsmid, 1 stuurman, 2 houtbewerkers, 2 monteurs, 1 electricien, 1 kantoorbediende, 3 schip pers, 3 fabrieksarbeiders, 1 smid, 1 spoor wegarbeider, 1 handelsreiziger, 1 survail- lant, 1 leterzetter, 1 loopknecht, 1 meubel stoffeerder. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Geboren: Alida Maria Liduina, d. v. N. J. van Os en M. Ch. van den IJssel. Elisabeth Maria, d. v. A. C. van der Poel en G. H. M. Meijer. Overleden: A. M. L. van Os, oud 1 dag. A. Owel, oud 78 jaren. Ingekomen: A. M. Meijer, Leidsche weg 96, van Hazerswoude; A. P. van Velzen, Papelaan 72, van Hazerswoude; K. Feld- haus, Veurschweg 27, van 's-Gravenhage; J. Baart, Bij dorpstraat 22c, van Rotterdam. Vertrokken: E. Wolthuizen, naar Stavoren; W. C. van Slingerland, naar Zoe- terwoude. WOUBRUGGE. Veenderpolder. In de vergadering van Geërfden van den Veenderpolder d.d. 21 December j.l. is, in de vacature wijlen den heer K. Kammeraat, benoemd tot secreta ris-penningmeester van dien polder, de heer H. E. H. Schaminée. Kerstgave. Evenals vorig jaar ligt het ook thans in de bedoeling van het gemeen tebestuur aan de werkloozen een Kerstgave te verstrekken op de door den Minister ge stelde voorwaarden. Aan niet-steuntrekkerden zal op andere wijze worden voorzien in het geven va1' een gave.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6