Bleyle? M. BRINKS - TURFMARKT II - TEL. 2336 Kerst-Etalage VRIJDAG 22 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Dec. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De .Bildt. Hoogste barometerst.: 780.6 te Parijs. Laagste barometerst.: 734.9 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 23 Dec.: In het Noorden: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuide lijke wind, betrok ken tot zwaar of half bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte dooi tot temperatuur om het vriespunt. In het Zuiden: Zwak ke wind uit Zuidelij ke richtingen, neve lig tot zwaar bewolkt, later wellicht opkla rend, waarschijnlijk droog weer, tempera tuur om het vriespunt tot lichte vorst. Het gebied van hoogen luchtdruk bleef over Frankrijk onveranderd. Het breidt zich echter naar het Oosten uit en begint zich aan te sluiten aan een tweede zeer koud luchtdrukmaximum over Finland. Langs den West- en Noordrand trekken actieve depressies,, die den barometer afwisselend snel doen dalen en weer even snel doen stij gen, doch in het geheel-* Noord-Westen tem peraturen brengt van zes tot tien graden Celsius boven normaal, en aanleiding geeft tot zware neerslagen tot hoog in het Noor den (Janmayen meldt 20 m.m. regen). In het geheele Oosten is het zeer koud gewor den, daarentegen heben de Westelijke win den de vorst uit het noorden van Scandi navië verdreven. In Frankrijk ligt nog een gebied van abnormale koude. Bij de Pyre neeën en de Riviera is de temperatuur tot 10 graden beneden, op IJsland tot 10 gra den en in Lapland tot 12 graden boven nor maalwaarden. Uit Centraal Europa wordt zware sneeuwval gemeld (10 m.m. in Wee- nen, 70 in München). In de Alpen is het zeer koud. De mogelijkheid bestaat dat het gebied van koude in h;t Zuiden en Oosten zich weer naar het Noorden zal gaan uit breiden en met continentale winden de vorst weer zal doen terugkeeren. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middag te half drie 2.8 gr. C. boven nul. L1CH'. OP VOOR FIETSERS c.a.: Van Vrijdagnamiddag 4.20 uur tot Zaterdagmorgen 7.38 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zaterdag 23 Dec. voorm. 7.16 uur en nam. 7.46 iur. BINNENLAND DE ZILVEREN DAGBLADPERS. De voorzitter onderscheiden. In Hotel de l'Europe te Amsterdam heeft het bestuur van de Nederlandsche Dag bladpers gistermiddag gerecipieerd en ve len kwamen er den voorzitter, den heer J. W. Henny, en zijn medebestuursleden met het zilveren jubileum complimenteeren. Op het officieele diner, waaraan o.m. als gasten aanzaten Prins Hendrik en de mi nisters Verschuur en Marchant is den heer J. W. Henny, voorzitter der Vereeniging door minister Verschuur medegedeeld, dat het H.M. de Koningin behaagd heeft, hem te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. INVOER VAN EIEREN. Eieren-import-centrale aangewezen als monopoliehoudster. De Minister van Economische Zaken heeft aangewezen als monopoliehoudster, aan wie uitsluitend is toegekend de invoer van eenden- en kippeneieren in schaal en van niet meer in schaal aanwezige bestand- deelen van vogeleieren, bewerkt of onbe werkt, verwerkt of onverwerkt. Ie stichting „Eieren-import-centrale", gevestigd te Apeldoorn. Voorts is bepaald, dat het verschil tus- schen den prijs, waarvoor de Eieren-im port-centrale haar monopoolie-producten zal mogen koopen en verkoopen, pf voor het geval zij die producten in commissie neemt, het door haar te bedingen commis sieloon zal bedragen: 1. voor eenden- en kippeneieren in schaal 60 cents per 100 stuks; 2. voor niet meer in schaal aanwezige bestanddeelen van vogeleieren 15 cents per K.G. bruto. De minister van Economische Zaken heeft bovengenoemde stichting aangewe zen als crisis-organisatie. Uit de statuten der centrale blijkt, dat het doel is: 1. medewerking te verleenen aan de uitvoering van de Landbouwcrisis- wet 1933 en de regeeringsmaatregelen tot uitvoering daarvan, in het bijzonder die ten aanzien van eieren; 2. het uitoefenen van een monooplie van eieren; 2. het uit oefenen van een monopolie van eieren, voor zoover die daartoe zijn aangewezen. Volgens het huishoudelijk reglement wor den door den Minister uit het bestuur twee Goud, Zilver, Horlogerie Verlovings-A ?fegel- en Fantasieringen HET WEER OP DE KERSTDAGEN HET IS VOORLOOPIG MET DE VORST GEDAAN Sedert eenige dagen hebben zeer belang rijke veranderingen plaats gehad in de al- gemeene luchtdruk-verdeeling. Zoodang over dg Noordelijke helft van j Europa een krachtig gebied van hoogen druk lag en over de Zuidelijke staten een j diepe depressie trok kon een sterke Ooste- j lijke luchtstroom zeer koude lucht uit het j Oost-Europeesche gebied van strenge vorst aanvoeren. Deze luchtdruk-verdeeling is langzamer- hand geheel gewijzigd, In het hooge Noor- den liep al sedert verscheidene dagen een warme Westelijke luchtstroom, waarin zeer diepe depressies (720 mM.) zich over IJsland en de Noordelijke IJszee West waarts bewogen. Thans trekken zeer diepe depressies uit den Atlantischen Oceaan in Noordooste lijke richting over IJsland naar de Noor delijke IJszee en een zeer warme Zuid westelijke luchtstroom loopt over het ge bied tusschen IJsland en Schotland. Hier van takt zich een gedeelte af, dat over de Noordzee als een Noordwesten wind naar Centraal-Europa vloeit. Deze warme lucht stroom, die ook tot ons land is doorge drongen, veroorzaakte dooiweer tot diep in Centraal-Europa. Onder deze omstandigheden is het bo vengenoemde gebied van hoogen druk in Zuidelijke richting verdrongen hoewel het nog in intensiteit toenam. Het blijft waar schijnlijk voor de, weersgesteldheid bij ons nog van beteekenis maar de depressie invloeden zullen gaandeweg zich meer naar het Vasteland doen gelden. Onder deze omstandigheden kunnen wij verwachten, dat de aanvoer van warme lucht over het hierboven genoemde gebied voorloopig zal aanhouden, zoodat in de eerstvolgende dagen de vorst niet meer in Centraal- en West-Europa zal terugkee ren, afgezien van de overigens geringe kans dat nlaatseliik lichte nachtvorst zal optreden in heldere nachten. De afkoelen de werking van de nog niet overal ont- I dooiden boden is daarbij van eenigen in- vloed. Het is niet te verwachten, dat opnieuw koude lucht uit het gebied van hoogen druk over Finland naar West-Europa zal afvloeien. Voor het einde der week en Zondag kunnen wi.i dus dooiweer met een temoe- ratuur van hoogstens enkele graden boven het vriespunt. Westelijken wind, afwisse lende bewolking en vochtig, mistig weer verwachten. Een spoedige overgang op zacht regenweer is zeer wel mogelijk. leden benoemd, die met een voorzitter het dagelijksche bestuur vormen. De directeur der centrale is bevoegd handelsdaden in den zin van hét crisis-monopoliebesluit 1933 te verrichten. Handelsdaden kunnen slechts worden aangegaan met door het be stuur erkende contractanten of met pro ducenten van monopolie-producten. KERKELIJK CREDIET. Commissie voor regeling in het Bisdom Haarlem. In het jongste nummer van „St. Bavo" deelt Z. H. Exc. mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, het volgende mede: „Naar aanleiding van een daartoe tot ons gericht verzoek hebben Wij onze me dewerking verleend bij de vorming van eene Commissie, welke tot taak zal hebben. Ons van voorlichting en advies te dienen bij het zoeken naar eene opiossing van de finantieele moeielijkheden, waarin eenige Kerkbesturen van ons Bisdom wegens de moeilijke tijdsomstandigheden zijn geraakt. De door Ons zeer gewaardeerde méde werking, welke Wij in dezen van de zijde der emittenten heb oen mogen ondervinden, wekken bij Ons de verwachting, dat voor bovenvermelde moeilijkheden eene oplos sing zal kunnen worden gevonden, welke de belangen van alle hierin betrokkenen (Kerkbesturen), zooveel mogelijk waar borgt en behartigt. Aan de Kerkbesturen deelen Wij dienten gevolge mede, dat door Ons geen maatre gelen tot reorganisatie van hunne financiën meer zullen worden in overweging geno men, wanneer daaromtrent niet is inge wonnen het advies van bovenaangekondig- de Commissie. De Commissie is samengesteld uit de vol gende leden: Mgr. Th. Bekkers, Rector Bij dorp, Voorschoten; Th. Pichot, Secretaris van het Bisdom Haarlem; J. A. Schippers, Dir. Ned. Landb. Bank, Amsterdam; mr. Th. Westerwoudt, Dir. Spaarne Bank, Haar lem. Voor hen, die haar advies wenschen in te winnen, is het adres van de Commissie: Mgr. Th. Bekkers, Rector Bijdorp, Voor schoten". ZUID-HOLLANDSCHE BOND VAN HET WIT-GELE KRUIS. Woensdag hield deze bond zijn winter vergadering in het Zuid-Hollandsche Kof fiehuis te 's-Gravenhage onder voorzitter schap van dr. Klasens uit Rijswijk. Verte genwoordigd waren 21 afdeelingen. Na opening met den chr. groet en een kort woord van den voorzitter werden de notulen gelezen en onveranderd goedge keurd. Medegedeeld werd, dat over een aanstel ling van een districts-kinderarts, waarover in de jaarvergadering het een en ander was gezegd, niets meer was gehoord. Inzake samenwerking met het „Groene Wat is Bleyle is de ideale voor DAMEi MEISJES en JONGENS Scjiittwende pasvorm. Kefcrigi aparte modellen uoor veel g'oedkooper dan welke andere kleeding ook ZIET ONZE SPECIALE met beweeglijke kinderfiguren Haarl.str. 137. hoek Donkersteeg 2-4-1 schrijven. H.G. aan allen; w.g. M. v. d. L." De enveloppe draagt het poststempel 14 December 1933. Aan het hoofd van den brief was echter geen datum geplaatst. Wat den inhoud aangaat, maakt het schrij- vens eensdeels den indruk, dat het reeds veel eerder dan den dag van verzending geschreven zou zijn (het zinnetje over den verdediger is bedoeld als antwoord op een brief, dien Sjardijn aan v. d. Lubbe schreef toen deze geweigerd had mr. Stomps als verdediger te aanvaarden) en aan den an deren kant wijst de uitlating „dat het proces wel spoedig ten einde zal zijn", er op, dat de brief pas kort geleden geschre ven werd. Mij heeft Sjardijn aangeraden, een brief te schrijven aan v. d. Lubbe en hem te vra gen iets naders over zijn gezondheidstoe stand te melden. Deze brief zou Sjardijn wegsturen. Sjardijn vertelde ons, dat hij, waar 'de familie alles wil doen wat nog eenige mo gelijkheid tot vermindering van de straf van zijn zwager kon bieden, van plan is een verzoek om gratie in te dienen, indien v. d. Lubbe ter dood veroordeeld zou wor den. „Tel." SPORT AGENDA Kruis" in consultatie-bureaux voor zuige lingen waren door het Wit-Gele Kruis voor stellen gedaan, doch bericht hierover was nog niet binnengekomen. Aan Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. Aen genent was kennis gegeven van het feit, dat afdeelingen Bisschoppelijke goedkeuring haddeii gekregen doch niet aansloten bij den Bond. De tusschenkomst van Mgr. was verzócht. Opgericht was een commissie voor gees telijke volksgezondheid. Tot oprichting van een commissie voor reglement-herziening was nog niet overgegaan, omdat het bestuur eerst wilde afwachten, hoe de vertegen woordiging zou worden in de Nationale Fe deratie Met het bestuur der R. K. Statenclub had een conferentie plaats gehad, waar bespro ken was de houding der R. K. fractie bij het subsidieeringsvoorstel. Een hierover van de R. K. Stacenclub ontvangen schrij ven werd voorgelezen. Door den voorzitter werd er sterk op aangedrongen, dat de afdeelingen geen on gediplomeerde verpleegsters zullen aanstel len, terwijl ook de aandacht werd gevestigd op het doen geven der moedercursussen. De bakeropleiding in Den Haag is over gegaan aan den R. K. Bond voor Groote Gezinnen onder controle van den Z. II Bond. Besloten werd een commissie samen te stellen, die toezicht zal houden op de bakeropieiding en samenwerking tusschen de bakeropleidingen zal trachten tot stand te brengen. Deze commissie zal bestaan uit dr. v. Bouwdijk Bastiaanse uit Rotterdam, den voorzitter en den secretaris van den Z.-H. Bond van het W. G. Kruis en 1 afge vaardigde uit Den Haag en 1 uti Rotter dam. Hierna kwam in behandeling de begroo- ting-1934. De voorgestelde korting op het salaris der enquétrice werd van 10 pet. te ruggebracht óp 5 pet. behoudens voorschrift van Gedeputeerde Staten. Zoo gewijzigd werd de begrooting met een totaal aan ont vangsten en uitgaven van 6011.94 goedge keurd. Het voorstel-Leidschendam, waarbij het bestuur werd uitgenoodigd de mogelijkheid van R. K. Schoolartsen te onderzoeken, lokte langdurige besprekingen uit. Pastoor Kammcrs van Leidschendam bepleitte de ideëele zijde van de zaak. Door Pastoor Möller van Voorburg werd voorgesteld be spreking met de schoolbesturen. Het be stuur zegde toe aan deze aangelegenheid volle aandacht te besteden en zoo mogelijk op de jaarvergadering met voorstellen of een rapport te komen. Een voorscel-Hillegersberg betreffende contributieregeling by verhuizing werd we gens den tijd tot de jaarvergadering aan gehouden. Door mej. Michielsen uit Utrecht, direc trice der R. K. Vereeniging voor ziekte- en invaliditeitsverzekering ten behoeve van personen in dienst van katholiek-maat schappelijke instellingen werd een cause rie gehouden over ziekte- en invaliditeits verzekering, waarna door ir. J. A. Post directeur der ziekenhuisverzekering, opge richt door het Wit-Gele Kruis, een causerie werd gehouden over „Onze ziekenhuisver zekering", Na# beantwoording van enkele vragen aan sprekers werd de vergadering te ongeveer half zeyen op de gebruikelijke wijze ge sloten. EEN BRIEF VAN VAN DER LUBBE. Familie zal eventueel gratie verzoeken. Bij Van der Lubbe's zwager, Sjardijn te Oegstgeest, hebben wij heden inzage ge had van den brief, dien hij Vrijdagavond van van der Lubbe ontving en waaruit blijkt, dat de jongen ziek is of ziek is ge weest. De brief luidt aldus: „Beste vr.: Daar ik uw brief ontvangen mocht, wilde ik dit even antwoorden. Zelf ben ik nog niet heelemaal in orde. Met uw brief was ik blij. Misschien dat het proces spoedig ten einde is. Zelfs is hier ver dediger aangewezen. Nog eens denkende te SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De stand der competitie. Na de in de afgeloopen week gespeelde wedstrijden is de stand der competitie ge wijzigd en als volgt geworden: gesp.gw.gel.vrl. v.-t. totaal Hazerswoude 2 215 Ji 3'/2 4 p. Leiderdorp 2 214JJ- 5'/2 4 Philidor 3 2 1 18 -12 4 Bodegraven I 3 1-1 10)i- 972 2 L. Aro. Sch.club 3 1 2 11 -19 2 S.c.a.e.c. 2 2 5 -15 0 Bodegraven II 22 4^-15'/2 0 UIT DE OMGEVING DE TREIN IN DE HAARLEMMERMEER Opheffing gevraagd In de Woensdag gehouden vergadering van hoofdingelanden van de Haarlemmer meerpolder heeft de financieele commissie aan het Dag. bestuur van dezen polder in overweging gegeven zich met andere open bare lichamen in verbinding te stellen om te komen tót opheffing van de spoorlijnen in de Haarlemmermeer, omdat deze voor den polder te duur worden. De Dijkgraaf heeft toegezegd, de moge lijkheid hiervan te zullen onderzoeken. LEIMUIDEN Brandstoffen-uitdeeling. Door het plaatselijk Crisis-comité zal nog voor Kerstmis een groote uitdeeling van brand stoffen plaats hebben aan personen, die door de crisis zijn getroffen en ondersteu ning behoeven. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling staan heden 83 personen als werkzoekenden ingeschre ven. Sedert begin December is het aantal dus enorm gestegen. Inenting. Op 28 Dec. a.s. des nam. te twee uur zal ten huize van dr. Stapensea gelegenheid worden gegeven tot kosteloo- ze inenting en herinting. LEIDSCHENDAM. Aanbesteding. B. en W. van Veur heb ben aanbesteed het maken van hekwerken aan den Voorburgschen weg. De uitslag was: J. Lakkerwa, Veur perc. a f 550. perc. b f 895.—; Den Heeten en Zoon, Veur perc. a f 619.—, perc. b f 524, samen f 1144.— N.V. Machinefabriek „Leidschendam" perc. a f 350.—, perc b f 675 en f 775.—, samen f 1000.— en f 1100.—. Het le bedrag bij de N.V. Machinefabriek is electrisch gelast en het 2e is gesmeed. De gunning is:aangehouden. B. en W. hebben aanbesteed de electri- ficatie van de gemeenschappelijk Openbare Lagere school en onder wijs woning: De uit slag werd: v. d. Pas f 369.Zwennes f 489 en Bakker f 370. Reinigingsdienst. De gemeentelijke reinigingsdienst deelt mede, dat in ver band met de a.s. feestdagen het huisvuil zal worden opgehaald, als volgt: Te Stompwijk in plaats van Dinsdag 26 December op Woensdag 27 Dec. a.s. Te Veur in plaats van Maandag 25 Dec. op Zaterdag 23 De cember a.s. Onderwijs. Voor de jongens van 1216 jaar bestaat gelegenheid het ambachtson- derwijs te Den Haag te volgen. Inschrijving 8, 9 en 10 Jan. a.s. van 10—11.30 uur en van 79 uur aan de School aan de Nieuwe Haven. Biljartwedstrijd. Donderdag speelde de biljartclub der St. Josephsgezellenvereeni ging te Leidschendam een competitiewed strijd tegen de Poedelaars II uit Den Haag Het was een aangename en spannende wed strijd, waarin het eerste viertal van Leid schendam de sterkere bleek van Den Haag. Leidschenda mwist 3 partijen te winnen tegen Den Haag 1 partij, terwijl Leidschen dam 230 tegen Den Haag 199 caramboles behaalde. De uitslag werd als volgt: Car. brt. gem. G. van Heiningen (ADO) 60 20 3.00 P. Klaassen, Den Haag 36 20 1.80 Vrijdag, ledenvergadering „St. Christoffel", Den Burcht, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 18 tot en met Zondag 24 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, Tel. 807 en J. E. M. ten Dijk, Ha ven 18, Tel. 80. Maandag 25 Dec. (lsten Kerstdag) neemt waar apotheek M. Boekwijt, Visch- markt 8, Tel. 552. Dinsdag 26 Dec. (2den Kerstdag) ne men waar de apotheken: G. F. Reijst, Steen- straat 35. Tel. 136 en A. J. Donk, Doeza- straat 21, Tel. 1313. C. v. d. Togt W. Klaassen J. Coomans J. Brandsma Th. van Heiningen P. Jansen 60 27 2.22 46 27 1.74 60 38 1.58 57 38 1.50 50 42 1.19 60 43 1.39 NOORDWIJK. Vergadering Kleine Kweekers. De afd. Noordwijk vergaderde in de „Zwaan" van de heer Vink aan de Voorstraat. De voor zitter L. A. Vink, opent en laat de notulen lezen. De voorzitter raadt aan dat zij die niet of niet voldoende hebben ingeleverd, alsnog zullen teekenen om dit in 1934 te zullen doen. Het gevaar is anders groot dat men een kleiner teeltbewijs ontvangt. De voorzitter zegt dat hij de verschillen- gen spreken tot hen, die minder bollen heb ben geplant dat ze hadden mogen planten en bevreesd zijn dat het teeltbewijs in over eenstemming zal worden gebracht met de werkelijkheid. Vervolgens werd een nogal langdurige discussie gehouden over de sa menwerking met een vakblad. In dit geval werden genoemd het Kweekersblad en de Hobaho. De voorzitter zegt dat h ijde verschillen de meeningen nu kent en in het Hoofdbe stuur daarvan zal laten blijken. Hierna volgde het jaarverslag van secretaris Braun dat keurig gesteld in een optimistischen toon was gesteld. Bij voorstellen voor de algemeene vergadering werd voorgesteld om actie te voeren voor het wijzigen van veilingsreglementen, verlaging manden- huur en het gebruik van zoo'n mand, die voor de kweekers op 4 dagen staat ook te brengen op 8 dagen zooals aan de exporten is toegestaan. Gevraagd werd ook om moei te te doen, dat de inkrimp der bijbedrijven in het bollenvak niet zoo groot zal worden gemaakt. Vervolgens bij de rondvraag werd nog meegedeeld, dat het verzoek om in de commissie voorsteunverleening aan kleine kweekers enkele leden te doen opnemen af gewezen is. De commissie is groot genoeg en volgens ervaringen van den voorzitter ook zeer welwillend. Ook werd ter sprake gebracht het houden van een beursdag in Noordwijk, zooals dat vroeger ook reeds was. Toen was er altijd flink belangstelling. Nu er weer een strooming bestaat om met particulieren zaken te doen en niet over een veiling om de hooge percentages der veilingen te ontloopen en bovendien zijn de veilingen dan ook niet in staat het volle bedrag uit te keeren. Het bestuur zal dit in overweging nemen. Gevraagd werd of de voorzitter moeite wil doen om alle kleine kweekers in aanmerking te doen komen voor bussen vleesch. Ook werd gevraagd om te trachten die bonnen niet te halen aan het werkhuis, omdat men daar zoo'n tijd moet wachten. Maar bijv. bij den secretaris of voorzitter die het voor alle leden tegelijk ontvangt. In andere naburige gemeenten gaat het ook zoo bijv. in Noordwijkerhout, waar men een stamkaart heeft met 13 bon nen tegelijk. De voorzitter zal dit bepleiten Hierna sluiting. NOORDWIJK AAN ZEE. Villabouw. Aar* den heer Imthorn aannemer alhier, werd den bouw opgedra gen van een zomerverblijf aan den Zuid- Boulevard voor rekening van Dr. Wolvius te Rotterdam. SASSENHEEM. Propaganda-avond A.N.W.B. Gelijk op vele omliggende plaatsen is ook hier een propaganda-avond gehouden in het Bruine Paard. De belangstelling hiervoor was zeer goed. De avond werd geopend door den plaatselijken consul en voorzitter, den heer P. Westerbeek Jz, die de belangstellenden het welkomstwoord toesprak en het werk van den bond, welke haar 50-jarig bestaan herdacht, een groot volksbelang noemde, hetgeen in den loop van den avond ook uit de vertoonde films bleek. Namens den burg-meester, die verhin derd was, sprak de secretaris, den heer W. Los, eenige woorden van waardeering aan hen, die den boni gedurende die 50 jaar hebben bestuurd. Vervolgens werd van de gelegenheid ge bruik gemaakt om in de zaal tentoongestel de boekwerken, aanwijzingen, kaarten, tee- keningen, wegwijzers enz. te bezichtigen. Onnoemelijk veel is het nuttige werk, door den A.N.W.B. verricht. Dat voor dit alge meen doel veel animo bestaat, bewijst de statistiek van het ledental, welke vanaf de oprichting met 704 nu gestegen is tot 95.756 leden Een aanschouwelijke film over het werk van den bond werd te zien gegeven, waaruit bleek, wat ook tot in het kleinste plaatsje in ons land is gedaan. De spreker van dezen avond, de heer Kanters* heeft de belangstellende Sassen- heimers opgewekt. Tot slot werd door den heer Westerbeek dang gezegd voor het gebodene en voor de betoonde belangstelling. Teylingen. Woensdag j.l. hield deze vereeniging een wedstrijd in 't hardrijden op de schaats. Een 60-tal hadden zich hier voor aangemeld. Spannende ritten waren hier te aanschouwen, vooral tusschen W. Guldenmond en P. v. Nobelen, C. Imerseel en J. v. Nobelen. le prijs P. v. Nobelen,' 2e pr. Jac. Hulse bosch, 3e pr. H. Vrijburg enz. enz. Ten slotte ontvingen alle deelnemers een prijs in den vorm van een doosje sigaren. Allen waren vol lof over dezen wedstrijd.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2