VRIJDAG 22 DECEMBER 193* DE LEIDSCHE COURANl DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP Donderdag kwam de Raad dezer ge meente voltallig bijeen in een zitting, wel ke bijna 5 uren in beslag nam. De mededeelingen gingen op 'n enkele uitzondering na vrij vlot onder den hamer door. De crisispaehtcommissie besliste, dat P. Kapteijn over 1933 aan landhuur ver schuldigd zou zijn 160, in de plaats van ƒ459. Voor het verleenen van een 2e hy potheek ten bate van het ontginningsbe- drijf werd machtiging verleend. Een vor dering van D. van Zutphen ad 120.70 we gens schade door het inbeslag nemen van vleeschwaren. waarvoor de rechtbank hem vrijspraak verleende, leverde wat stor voor bespreking, doch na voldoende toelichting door den voorz. die hiervoor 'n ambtelijk advies in 't geding kon brengen, werd met algemeene stemmen besloten de vordering af te wijzen. Een korting op de jaarwedde van Bur gemeester, Wethouders; Secretaris, Ont vanger en Ambtenaren van den Burger lijken Stand voor 1934, waarover Gedepu teerde Staten het gevoelen vragen, wordt conform goedgekeurd. Voor enkele perceeltjes grond wordt machtiging verleend om deze ondershands voor een jaar te verhuren. De agenda leverde als eerste punt de opheffing van de O.L. school te Noorden, welke opheffing thans vaststaat. Besloten wordt deze te doen ingaan op 1 Januari a.s., met ingang van welken datum aan het personeel eervol ontslag wordt ver leend. Over de gebouwen werd men het eens om deze publiek te verkoopen. Uitvoerige discussie over de gemeenterekening. Aan de orde komt nu de rekening over 1932,over een onderdeel waarvan zich een zeer uitvoerige discussie ontspon. De voorz. laat voorlezen het advies van de Commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren S. Splinter, A. van Wijngaar den en Th. Mourits. Daaruit blijkt, dat be zwaar gemaakt wordt tegen een post van 300, uitbetaald aan wethouder den Har- tog „wegens schadevergoeding voor het doen afgraven van graszoden ten behoeve van den weg". De voorz. bengt de Commissie lof voor haar minutieus onderzoek van de reke ning, want niet minder dan 4 keeren kwam men hier voor bijeen, doch spreker kan niet goedkeuren, dat zij zich over die zoden-kwestie met voorbijgaan van den Raad gewend heeft tot Gedep. Staten. Spr. licht nu uitvoerig de zaak toe. Reeds in 1931, vóór spreker burgemeester was, heeft wethouder den Hartog gratis zoden aangeboden uit zijn land aan den Noord- schen weg, welke men noodig had voor het opzetten van den wegberm voor de in 1932 plaats gehad hebbende wegrestaura- tie onder voorwaarde, dat het land weder in goeden staat zou opgeleverd worden. Dit is gebeurd, een besluit, door B. en W. te goeder trouw genomen, en na afloop is hem een bedrag van 300 uitbetaald we gens allerlei tegenvallers, na deskundigen daarover geraadpleegd te hebben, waartoe B. en W. volkomen bevoegd waren. Spr. vraagt of dit nu een reden is om de reke ning niet vast te stellen en voegt er aan toe, dat zij vóór 1934 moet ingezonden wor den tegelijkertijd met de opgaven voor 't bekomen van de rijksbijdrage ingevolge de financieele verhoudingswet, bij gebreke waarvan deze bijdrage gevaar loopt, zoo dat bij weigering B. en W. zich genc^d- zaakt zullen rekenen gebruik te maKen van hun bevoegdheid om zelf de rekening voorloopig vast te stellen en in te zenden. De heer Splinter maakt er aanmerking op, dat deskundigen gehoord zijn over de schadevergoeding en de Raad hierin in 't geheel niet erkend is, waarin evengoed deskundigen zitting hebben, die bovendien nog onder eede staan. Toen met het afgra ven begonnen werd zegt spreker kon men de genoemde tegenvallers wel voor- De heer Van Houten vreest verlies van fechten wanneer tot vaststelling wordt overgegaan. Weth. den Hartog licht nu toe, dat de zoden zijn af geploegd ter dikte van onge veer 15 cM., terwijl het zijn bedoeling was geweest van 6 tot 8 cM. dikte. Spreker had gemeend, dat zij uitsluitend moesten die nen voor afdekking van den berm, doch deze is er op veel plaatsen geheel mede opgezet, het geheele jaar heeft hij 2 H.A. uit zijn bedrijf moeten missen, aan kunst mest en graszaad heeft hij voor 150 uit gegeven, zoodat voor schade van die 2 H.A. 150 is uitbetaald niettegenstaande de schade aanmerkelijk grooter is ge weest. De heer Splinter zegt, dat de opper vlakte van afgraving en pad slechts 1 H.A. bedraagt, voor het uitrijden heeft de ge meente enorm veel moeten betalen en vraagt of die kunstmest voor rekening van de gemeente besteld is in opdracht van B. en W. De voorz. zegt, dat B. en W. hiertoe geen opdracht gaven en zegt ook een amb telijk advies ingewonnen te hebben alvo rens tot de uitbetaling is overgegaan. De heeren Stam, Van Wijngaarden e.a. zeggen, dat zoden steeds duur betaald moe ten worden, doch hadden 't beter gevon den, dat zij niet betrokken waren van den heer den Hartog uit hoofde van zijn wet houderschap of dat althans de Raad van stonde af er in gekend was. De rekening goedgekeurd. De voorz. wil dit niet geheel betwisten, brengt vervolgens in stemming om de re kening voorloooig vast te stellen, zooals zij is aangeboden, welk voorstel nu met 5 tegen 3 stemmen wordt goedgekeurd, waarbij de wethouders ingevolge de wet zich van stemming onthouden en de heer Mourits niet aan de stemming deelneemt. De heer Splinter vraagt nog het advies te mogen kennen van den gemeente-op zichter over het beschikbaar stellen van de zoden, waarop de voorz. zegt, dat B. en W. volkomen vrij zijn dergelijk advies al dan niet te volgen. De heer Van Houten vraagt voorlezing van het antwoord van B. en W. aan Ged. Staten over hst schrijven van de Commis sie, waaraan voldaan wordt. Ged. Staten geven den Raad in overwe ging het ambtenaren-reglement der ge meente aan te vullen met bepalingen in zake politieke gezindheid, enz., wat wordt goedgevonden, waarbij de heer Zwart wil aangeteekend zien daar tegen te zijn, om dat hij de vrijheid er te veel door beknot acht. Wijziging der begrooting 1934 Thans komt weder een zwaar punt aan de orde, wijziging van de begrooting voor 1934 in verband met de bekende maat regelen van de Regeering voor het toeken nen van een rijksbijdrage in den steun voor werkloozen. De uitgaven -wegens steunuitkeering en loon bij werkverschaffing over 1933 zullen een eindcijfer toonen van rond 15.000 en in verband met den gemeentelijken draag krachtfactor zal de gemeente aanspraak maken op een rijksbijdrage van 64 pet. of 9.600. Als gevolg zal voor 1934 de rijks- bijdage maximaal bedragen 46/75ste ge deelte of/ 5.900. B. en W. willen nu den post voor werkloozensteun, aanvankelijk geraamd op 19.200, terugbrengen tot 15.000, een post aandeel in de kwade posten wegens de directe belastingen ad 2.000 uitlichten en zien voor het restant geen anderen weg open dan de opcenten op de personeels belastingen te brengen van 150 op 200, wat ook het standpunt is van Gedeputeerde Staten. Vanuit den boezem van den Raad rees tegen dit voorstel zeer ernstig verzet. De heer Stam kan er zich heelemaal niet mee vereenigen, de belastingen staan in den top, en dit bedrag moet nu maar door bezuinigng gevonden worden. Met den aankoop van het nieuwe raadhuis heeft spreker alreeds ernstig gewaarschuwd en nu zitten we in de misère. De voorz. zegt dit evengoed van den weg te kunnen zeggen, wat 30.000 gekost heeft. De heer Van Houten wil den weg dan voorloopig maar aan zijn lot overlaten, wat de voorz. doet opmerken, dat alsdön de geheele 30.000 wordt weggegooid. De heeren Stam en Van Houten willen een commissie instellen, die de begrooting nagaat om door middel van bezuiniging dekking te vinden. De voorz. licht uitooerig toe, dat de begrooting in uitgaven reeds zeer krap is opgezet, de belastingopbrengst is zoodanig geraamd, dat zij niet anders dan tegenval len kan, op de griffie is nog uitvoerig be sproken op andere wijze het tekort aan te vullen, doch daar wilde men niet van hoo- ren, omdat nu reeds eenigszins rekening gehouden moet worden met 1935 en 1936, in welke jaren een beteekenende korting op de uitkeering uit het gemeentefonds te verwachten is en tenslotte vanuit den Haag waait een anderen wind dan voor heen, we worden er eenvoudig vóór ge plaatst evenals Ged. Staten en een verant woordelijk beleid eischt den maatregel, waartoe ook B. en W. zeer noode en niet dan na veel overleg mede komen. Na deze met klem opgezette verdediging door den voorz. wordt het voorstel aange nomen met 8 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Stam en Van Wijngaerden, waarbij de heer Van Houten zich van stemming onthield. Een verzoek van de vergunning- en verlofhouders om bij verordening hun be drijven geheel of gedeeltelijk te ontlasten van personeele belasting, wordt aangehou den, omdat dit besluit vóór 1 September tot stand moet komen, wil het in het daar opvolgend belastingjaar effect sorteeren en dus heeft men hier nog wel den tijd mede. Van de rondvraag werd een goed deel besteed aan de waterleiding, waarover voornamelijk de heer Stam eenige vragen stelde n.l. over het plaatsen van meters, over de tekorten en de aanvulling daar van door wijziging van de tarieven, over de huishoudelijke kosten, enz. waarom trent de voorz. aan de hand van de notu len der vergadering van het bestuur der waterleiding afdoende inlichtingen weet te verschaffen. De heer Baas stelt voor, dat de Raad zich wendt tot den Minister om voor de landarbeiders met 6 of meer kinderen het uitkeeringspercentage te verhoogen van 70 tot 90, welk voorstel verwezen wordt naar B. en W. voor advies. De heer Van Houten stelt voor een toe slag te verleenen voor de kastrekkers op het bedrag dat zij missen bij een gemeen telijke steunuitkeering. Na uitvoerige be spreking en toelichting, waarbij de heer Van Houten stemming vraagt, wordt dit voorstel aangenomen met 7 tegen 4 stem men. Tegen de heeren den Hartog, Augus- tinus, Oskam en Stam. De heer Van Houten vraagt nog naar de Kerstgave voor de werkloozen, waarop de voorz. zegt, dat B. en W. hier afwijzend op beschikten, in de plaats waarvan het Crisis-Comité voor een gave zorgde in den vorm van brandstoffen. De heer Verhaar wijst nog op het slech te onderhoud van de Hollandsche Kade, waarna de voorz. de vergadering sluit met de leden een zalig en gelukkig Kerstfeest te wenschen en een gelukkig en in alle opzichten voorspoedig Nieuwjaar. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS Voorzitter: E. Vernède, Burgemeestr. Aanwezig 10 leden. Afwezig met kennis geving de heer J. Braggaar. Een ingekomen adres van 't bestuur der Koningin Wilhelminavereniging met reke ning en verantwoording, waaruit blijkt dat het nadeelig saldo bedraagt f 135.94 en 'n adres van het Groene Kruis om een subsidie van f 350 voor de T. B. C. bestrijding. Deze beide adressen worden verwezen naar B. en W. om prae-advies. Eveneens een inge komen adres inzake de stichting van een sportpark en een speelplaats. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Tot leden der commissie tot wering van Schoolverzuim worden herbenoemd de hee ren: J. A. Mens, J. Eggink, J. H. Romijn, J. H. Rutten, J. J. Smits, E. Vernède en Th. J. Broers. Van de commissie van beheer van den Schoolartsendienst Kring „Katwijk" is een voorstel ingekomen om een tijdelijke kor ting toe te passen op het salaris van den schoolarts van 5 pet. over het jaar 1934, wat eene vermindering voor dezen dienst betee- kent van f 335. Het college van B. en W. kan zich met dit voorstel vereenigen en adviseert den raad aldus te besluiten. Wordt aldus besloten zonder discussie of hoofdelijke stemming. De verordening vastgesteld op het beheer der bedrijven geldt tot einde 1933. B. en W. stellen den raad voor deze verordening op nieuw ongewijzigd vast te stellen met in gang van 1 Januari 1934. Aldus besloten. Naar aanleiding van eene missive van Gedeputeerde Staten inzake korting op de salarissen van Burgemeester, Secretaris, Ontvanger en vaste jaarwedden van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand stellen B. en W. den raad voor de vastge stelde korting voor 1934 te continueeren. Aldus aangenomen. Kerstgave. De voorzitter deelt den raad mede, dat naar aanleiding van eene circulaire van den Minister door het college van B. en W. van af 29 October jl. aan ondex-steunde werk loozen voor zoover kostwinners of op zich zelf staande personen brandstoffenbons zijn verstrekt en verzoekt goedkeuring van deze maatregel. Aldus goed gevonden. Eveneens wordt aangenomen een voorstel van B. en W .om in de week van 17 tot ^en met 23 December a.s. aan ondersteunde arbeiders 'n Kerstgave te geven van 25 pet. van het bedrag, hetwelk zij in die week aan steun ontvangen, ook aan hen dit uitkeering genieten uit een werkloozenkas. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor div. perc. aantekoopen liggende in de kom der gem., toebehoorende aan de N. Z. T. Tramwegmaatschappij, welke voor de gemeente wel belang hebben a f 0.10 per vierk. meter. De heer W. G. Duijnisveld vraagt den voorzitter eenige inlichtingen, welke hem worden verstrekt. De heer J. J. Dijkman meent dat de tramwegmaatschappij deze perceelen wel voor niet aan de Gemeente kon afstaan, daar deze perceelen voor de maatschappij toch van geen belang meer zijn. De voorzitter zegt, dat de Maatschap pij deze perceelen vroeger ook heeft moe ten koopen, waarna dit voorstel wordt aan genomen met algemeene stemmen. Bestrating van wegen. Daarna wordt op voorstel van B. en W. besloten van het R. K. parochiaal Armbe stuur, van de vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen voor L. O. en L. U. O. op Gereformeerden grondslag en van W. A. Caron, groot te samen 9 Aren en 27 centiaren om niet over te nemen voor den aanleg van straten. De kosten van over dracht zijn voor rekening van de eigenaren. De heer L. J. van Leeuwen vraagt of deze perceelen worden bestraat. De voorzitter zegt, dat de gemeente later deze wegen moet bestraten, want de gelden zijn er voor gestort door de eigenaren der perceelen. Aldus goedgevonden. Door mej. S. van Os is verzocht het Am bachtshuis te huren voor het houden aldaar van de naaischool in de middaguren van 2 tot 6 uur. B. en W. stellen den raad voor aan S. van Os het Ambachtshuis te verhu ren voor f 150 per paar en de subside van f 8.per leerling en per jaar ook voor deze naaischool te handhaven. Aldus besloten. Aan de politie-radio omroep wordt eene bijdrage verleend van f 5.per jaar. Geen geschikt terrein voor een fabriek. Door Jhr. C. C. Hora Siccama, Directeur der N. V. Intern, kunsthoornindustrie alhier is verzocht overeenkomstig art. 22 der bouwverordening om een fabriek te mogen bouwen in een gedeelte der gemeente, daar toe in het uitbreidingsplan niet aangewezen, ook om ontheffing om anders te bouwen dan langs wegen of weggedeelten. Tegen dit verzoek is door Dr. T. W. T. Hunger een bezwaarschrift ingediend. B. en W. ad- viseeren den raad aan het verzoek van Jhr. C. C. Hora Siccama niet te voldoen, daar dit terrein naar het oordeel van het college van B.*en W. niet geschikt is voor dat doel. De heer W. G. Duynisveld vraagt den voor zitter eenige inlichtingen. De heer D. de Jong verklaart zich geheel te kunnen ver eenigen met het prae-advies van B. en W. Spr. meent dat men niet overal maar in de gemeente fabrieken moet bouwen, waarna met algemeene stemmen wordt besloten afwijzend te beschikken op het verzoek van jhr. C. C. Hora Siccama. Door mej. P. L. M. L. de Graaf is een adres gericht aan den raad le om gratis aansluiting op de rioleering in de Hyacint straat, 2e het trottoir voor hare perceelen te maken op een breedte van 2 meter en 3. terugbetaling van teveel betaalde gelden voor aanleg van een straat. B. en W. bren gen een uitgebreid prae-advies uit en weer leggen in dat prae-advies de uitgebrachte beschuldigingen van dat adres. De gemeen te heeft destijds eene overeenkomst aan gegaan met mej. de Graaf en er is niet te veel betaald geworden, dus van terugbeta ling is geen sprake en B. en W. stellen den raad voor adressante gratis aansluiting te vei'leenen op de rioleering mits adressante de grond van straat en trottoir afstaat aan de gemeente en de rioleering harer wonin gen in orde is. Wanneer adressante niet genegen is deze grond af te staan dan blijft ook het onderhoud van dezen weg en trottoir voor hare rekening. Aldus zonder eenige discussie besloten. Punt 14 der agenda vermeldt: „Wijziging ambtenaren-reglement". Het betreft het be kende verbod van het dragen van uniform, insignes of andere onder schei iingsteeken en, inzake het doen blijken van- politieke ge zindheid, het lidmaatschap van sommige vereenigingen voor ambtenaren enz. De heer D. Limburg vraagt of er haast bij is om deze zaak te behandelen, daar er een lid afwezig is, die eene afwijkende mee ning omtrent deze wijzigingen bezit, en spr. zou ook dit lid het volle pond willen geven, als dit mogelijk is. De voorzitter antwoordt dat aanvankelijk Ged. Staten vóór 15 De cember antwoord hadden gewenscht op deze misive, doch door verschillende om standigheden was dit niet mogelijk en heeft de voorzitter van Ged. Staten gemeld, dat in ieder geval voor 1 Januari a.s. zal wor den medegedeeld het gevoelen van den raad, zoodat uitstel niet mogelijk is, waar na deze wijzigingen in het ambtenarenre glement worden aangenomen met alge meene stemmen. De begrooting teruggezonden. De voorzitter deelt tot zijne gi'oote spijt den raad mede, dat de begrooting door Ged. Staten is teruggezonden, daar de post onvoorziene uitgaven niet lager mag wor den geraamd dan 5 pet. van het budget ge- j wonen dienst, zoodat belastingverhooging thans onvermijdelijk is. B. en W. stellen den raad voor: le 25 opcenten te heffen op de vermo gensbelasting, wat een vermeerdering van inkomsten geeft van f 1108.33. 2e. 80 opcenten te heffen op de Gemeen tefondsbelasting, (inplaats van 55 zooals thans) wat een vermeerdering van op brengst geeft van f 6016.17. 3e. 3 pet. pensioensvei'haal gemeenteamb tenaren, zoodat deze in het vervolg 3 pet. zullen moeten bijdragen voor de pensioen premie, wat eene vermindering van uitga ven beteekent van f 1020.78. 4e. Post gezondheidscommissie vervalt, wat eene vermindering van uitgaven betee kent van f 93.54. De heer D. Limburg betuigt ook zijn spijt over deze voorstellen, doch er is niets aan te doen zegt spr.: en de opmerkingen van sommige organisaties houden geen steek, inzake de 3 pet. pensioensverhaal, waarna dit voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor aan te sluiten bij de N.V. „Gekro" te Overschie het Destructiebedi-ijf inzake ver nietiging van afgekeurd vee en vleescch en een contract aan te gaan voor den tijd van twee jaren. De kosten zullen bedragen l3 cent per inwoners en 15 cent per Hectare, zoodat de kosten bedragen voor 5691 inwo ners en de grootte der gemeente is 1398 H.A. aldus te samen f 106.33% per jaar. Nadat de heer W. G. Duijnisveld zijne te vredenheid heeft betuigd over dit voorstel wordt aldus besloten. Daarna worden nog eenige besluiten comptabiliteit genomen en de openbare vergadering gesloten. Is 't een rashond? Ik denk het wel. Z'n vader was een hoogbekroond Ko nijntje; z'n moeder 'n bulldog. (Ric Rac). BOSKOOP. Verhooging der gas- en electriteits- tarieven. Ingevolge de wet van 25 October 1933 tot heffing van een omzetbelasting, zijn oow de leveringen door de gemeenten aan deze belasting onderworpen. Dit beteekent dat voor de leveringen door de bedrijven de gemeente aan het Rijk de belasting ver schuldigd is. Vrijgesteld van omzetbelasting, inge volge artikel 18 der wet zijn echter de le veringen van gas en electrische energie, bestemd voor verlichting van cpenbare wegen, straten en pleinen, en water, benevens de electrische energie voor industrieeele doeleinden. Krachtens artikel 17 der wet is bij alge meene maatregel van bestuur (besluit 1 December 1933 St.bl. 649) ook gas voor in- dustrieele doeleinden van omzetbelasting vrijgesteld. Hoewel nog verscheidene vra gen omtrent de toepassing der wet en de geldelijke gevolgen van deze belasting voor de bedrijven niet zijn opgelost, kan worden gezegd, dat deze gemeente voor electriciteitsbedrijf en gasfabriek haar aan deel in deze belasting zal moeten bijdra gen. Inien niet tijdig, aldus schrijven B. en W. aan den Raad, niet tijdig maatregelen worden genomen, zal het evenwicht tus- schen ikomsten en uitgaven van deze be drijven worden verstoord. Zij hebben zich beraden op welke wijze zij dit kunnen voorkomen en zijn daarbij uitgegaan van de bedoeling van de wet, welke o.m. blijkt uit art. 39 n.l. deze, dat de belasting door de verbruikers wordt be taald. Ofschoon de gemeent neiet tot afwente ling van de belasting verplicht is, komt het B. en W. voor, dat bij de tarieven, welke in deze gemeente gelden, een zeer matige verhooging niet onbillijk is. Te meer is hiervoor reden, nu elke verhooging der uitgaven van de bedrijven een ver storing van het evenwicht cq vermin dering van de uitkeering aan de gemeente tot gevolg heeft. Zij zijn tot de con clusie gekomen, dat de door de bedrij ven (gas en electriciteit) vei-schuldigde belasting door de verbruikers moet wor den betaald, en hebben zich dit aldus voor gesteld, dat voor de levering van gas elke kwitantie wordt verhoogd met 4 pet, van het voor levering verschuldigde. Ook voor de levering van gas over een muntmeter zouden zij hetzelfde systeem willen toe passen. Hierbij doet zich echter de moei lijkheid voor, dat een munt, die thans 10 cent kost, niet voor 10.4 cent kan worden geleverd. Dit Dit bezwaar vervalt, als 5 munten tegelijk worden gekocht. In dat geval kan 5 maal 10 cent is 50 cent en 4 pet. van 50 cent is 52 cent worden be taald. In de practijk wordt zelden 1 munt gevraagd; gebruik is, dat meestal 5 mun ten tegelijk worden gekocht; zou derhalve de prijs voor 1 munt op 11 cent moeten worden bepaald, bij koop tgeelijk van 5 munten of een veelvoud van 5 kan vol staan worden met een verhooging van 4 pet. Met betrekking tot de levernig van elec triciteit achten B. en W. het noodzakelijk de prijs voor verlichting en huishoudelijk gebruik, welke 20 cent per K.W.U. be draagt, te verhoogen tot 21 cent. Overigens willen zij geen wijziging in de tarieven brengen. Zij stellen den Raad voor, met ingang van 1 Jan. 1934: le. de verbruikers van gas in rekening te brengen 4 pet. van het door hen voor het gebruik van gas ver schuldigde. 2e. de prijs van één gasmunt, waarvoor één M.3 wordt geleverd, te be palen op 11 cent, en bij aankoop van vijf gasmunten, of een veelvoud van vijt tege lijk, de prijs vast te stellen op 52 cent of een veelvoud daarvan. 3e. het tarief, als bedoeld in art. 8 der veordening betreffende de levering van electriciteit, zoo te wijzigen, dat in art. 1, onder a en b, in plaats van „20 cent" wordt gelezen „21 cent." WOERDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Vrijdagmorgen te 9.30 uur. Agenda: 1. Voorloopige vaststelling reke ning Woningbedrijf 1932; 2. Idem gemeen terekening 1932; 3. Behandeling en vast stelling gemeentebegrooting en Bedrijfs- begrootingen 1934. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 77. En nu gaan jullie ook weer gauw al lemaal naar huis, want anders zwaait er wat dat weten jullie. Morgen is het Zaterdag en als bet goed weer is gaan we 's middags naar het bosch, om 2 uur komen we daar allemaal bij elkaar. Blij met dat vooruit zicht vlogen de jongens naar huis. Einde lijk, zuchtte Hobbeltje. 78. Jan -ruimde nu vlug op en nadat hjj met Hobbeltje zijn laatste stuk brood had gedeeld, bracht hij het paard naar boer Gras. Hobbeltje vond dat heel wat pretti ger dan op de markt staan, want nu kreeg hij heei'lijk hooi. Hij vloog dan ook nor harder dan de jongens

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10