DONDERDAG 21 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN MOTORRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Kort daarop overleden. Gistermiddag is de heer Tj. de Jong uit Scharnegautum, die op een" licht motorrij wiel den weg van Sneek afkwam te Roor- dahuizum op het kruispunt van den Leeu warder Straatweg aangereden door een auto, komende uit de richting Leeuwar den. Het slachtoffer werd zwaar gewond en overleed enkele oogenblikken na de aanrijding. De politie stelt een onderzoek in. DE BERUCHTE NIEUWE RIJKSWEG BIJ OVERSCHIE. Ernstige aanrijding. Gisteravond omstreeks acht uur heeft op den Nieuwen Rijksweg onder Overschie wederom een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Aan de rechterzijde van den weg stond op genoemd tijdstip de bejaarde schipper M. Oosterom uit Rotterdam met een klein motorrijwiel langs den weg. Daar de ver lichting van het motorrijwiel geleverd werd door middel van een dynamo was het onverlicht. Uit de richting Delft naderde een vrachtauto, bestuurd door J. v. d. Lin de met groote snelheid. Door de duister nis zag de chauffeur het motorrijwiel te laat en kon hij een aanrijding niet meer voorkomen. Doordat de bestuurder van de vrachtauto sterk remde geraakte deze in slingerende beweging en botste daarop te gen een uit tegenovergestelde richting ko mende personenauto, bestuurd door den heer T. A. Loeff, een 34-jarig koopman uit den Haag. In deze wagen was tevens ge zeten de heer S. Os uit Den Haag. Geneeskundige hulp en politie was spoe dig ter plaates. De motorrijder en de in zittende van de personenauto bleken er het ergst aan toe te zijn. In zeer ernstigen toestand zijn zij per Roode Kruis-auto naar het Eudokia-ziekenhuis te Rotterdam over gebracht. De heer Loeff die een ernstige beenfractuur en hoofdwonden had, is even eens naar genoemd ziekenhuis overge bracht. De bestuurder van de vrachtauto kwam er wonder boven wonter zonder let sel af. De auto's en het motorrijwiel wa ren zwaar beschadigd. Zjj werden door de politie in beslag genomen en moesten weg gesleept worden. Hiermede was het echter nog niet af- geloopen. Kort nadat dit ongeval had plaats gehad botsten twee auto's tegen el kander. Het bleef thans echter beperkt tot materieele schade. Omstreeks half tien toen men nog bezig was met het wegsleepen van de auto's stond de hoofdagent van politie, P. van Doesburg uit Overschie midden op den weg en gaf met een lantaarn een stop- teeken tegen eenige uit Delft naderende vrachtauto's, welke geladen waren met appelen. Door de gladheid van den weg konden deze niet tijdig genoeg stoppen en de hoofd agent van politie, die 'niet snel genoeg weg kon komen, raakte tusschen de wagens en werd ernstig aan de rechterhand gewond, zoodat hij verder geen dienst meer kon doen. Ook deze auto's werden door de bot sing zwaar beschadigd terwijl de lading op den weg terecht kwam en deze bezaaid lag met appels. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Bejaarde man gedood. Gisteravond omstreeks half acht is' op den onbewaakten overweg te Spankeren de ruim zestigjarige P. Vriezenkolk uit Brummen door een trein uit de richting Zutfen overreden en op slag gedood. GASVERGIFTIGING TE SCHEVENINGEN. Eén der beide slachtoffers overleden. Toen de woning van de familie De Br. in de Frankenstraat te Scheveningen Woens dagmorgen gesloten bleef, hetgeen zeer on gewoon werd geacht, hebben anderen zich toegang verschaft. Men vond toen den heer De Br. en zijn vrouw bewusteloos liggen. In de woning hing een sterke gaslucht. Bij aankomst in het Roode Kruis-zieken- huis bleek de man reeds overleden. De toe stand van de vrouw is zorgwekkend. Een onderzoek wordt ingesteld. TENGEVOLGE VAN EEN VAL OVERLEDEN. Zondag deed de 25-jarige mej. M. Klein uit Weesp, assistent-apothekeres te Goes, een val op het ijs. Per auto naar Amster dam vervoerd, werd ze in het Wilhelmina- gasthuis opgenomen. Dinsdag is ze overle den. SLACHTOFFERS VAN ONS KLIMAAT. In één week 117 dooden. Het aantal sterfgevallen aan influenza, bronchitis en pneumonie in de 48 gemeen ten met meer dan 20.000 zielen omvattende op 1 Juli 1933 een bevolking van 4.049.715 inwoners, is gedurende de week van 10 tot en met 16 December belangrijk toegeno men en bedraagt niet minder dan 117. Daarvan stierven aan infuenza 11 perso nen, aan bronchitis (acuta, chronica) 18, aan bronchopneumonia (croupeuze pneu- manie) 13 en aan pneumonie zonder meer 28. FABRIEK TE ENSCHEDE UITGEBRAND. Katoenafval een gretig voedsel der vlammen. Gistermiddag te twaalf uur werd de brandweer gealarmeerd voor een grooten brand in de katoenafval- en dekenfabriek van de firma Gebrs. Baarschers, gelegen aan de Wilhelminastraat te Enschede. Het vuur vond gretig voedsel in den grooten voorraad katoenafval en greep zeer snel om zich heen. De brandweer slaagde er niet in het vuur te bedwingen. De geheele fabriek met tal van machines, benoodigd voor de dekenfabricage brandde geheel uit. Van den voorraad katoenafval bleef niets behouden. Fabriek en inventa ris zijn verzekerd. BRANDSTICHTING IN DEN „IJZEREN MAN" TE VUGHT. Gisteravond te circa half acht heeft ver moedelijk een insluiper getracht brand te stichten in de Paviljoens van de luxe bad gelegenheid „De IJzeren Man" te Vught bij 's-Hertogenbosch. Op dat uur was het dienstmeisje, mej. Sater, alleen thuis, terwijl de heer en me vrouw Pijnenburg, pachters der gebouwen bij kennissen op visite waren. Mej. Sater wilde zich naar bed begeven, toen op een der gangen van de eerste etage haar een dichte rookwolk tegemoet sloeg. Het meis je drong door den rook heen en ontdekte, dat een niet in gebruik zijnde badkamer, welke tijdelijk met rieten meubelen was gevuld, in, brand stond. Het meisje gilde luidkeels om hulp en rende terug naar be neden, waar zij telefonisch haar patroon waarschuwde. Een passeerende boschwach ter had het hulpgeroep van het meisje ge hoord en ontdekte, wat er gebeurde. Zonder verwijl alarmeerde hij brandweer en politie. De gemeente-brandweer van Vught was in een minimum van tijd met zeer veel personeel en een groote auto spuit op de plaats aanwezig. Intusschen echter was het moedige meisje er in ge slaagd met emmers water het vuur te blus- schen. Onder leiding van den inspecteur van politie, den heer Salimans, is een zeer in tensief onderzoek begonnen. Men kwam daarbij tot de ontdekking, dat in de bewuste badkamer, niet gebruik te lucifers op den vloer verspreid lagen, terwijl closetrollen, waartegen rieten meu belen waren geplaatst, in brand waren ge stoken. De deur van de badkamer, die voert naar den omgang rond het hotel, was niet op slot. Het dienstmeisje heeft verklaard, dat zjj op het uur, dat de brand was be gonnen een licht gestommel had vernomen ter plaatse, waar zich deze badkamer be vond. Omdat in het groote leege gebouw wel eens maer onverklaarbare geluiden worden gehoord, welke later aan natuur lijke oorzaken bleken te moeten worden toegeschreven, schonk zij hieraan verder geen aandacht. Voorts verklaarde zij, dat in den voorgaanden nacht de huishond zeer luid en abnormaal lang had geblaft. In verband met de groote branden, welke in het begin van dezen winter te Vught hebben gewoed de kapitale boerderij van wethouder van Uden, de woning van den heer Laak en het groote café met boerderij van den heer van Oorschot brandden alle onder verdachte omstandig heden af wordt het politie-onderzoek met zeer groote zorgvuldigheid gevoerd. De politie vermoedt, dat een insluiper zich langs de buitenzijde van het gebouw omhoog heeft gewerkt tot den omgang en vandaar in de badkamer is binnengedron gen. HET LIEFDESDRAMA TE TILBURG. Het meisje opnieuw aangehouden. De Tilburgsche politie is thans opnieuw overgegaan tot de arrestatie van mej. H. Sch., die er van verdacht wordt haar vroe- geren verloofde de vorige week Woens dagavond bij een ontmoeting in de Hout straat te Tilburg uit een fleschje zwavel zuur in de oogen te hebben gegooid, waar door laatstgenoemde, zekere M. B., zoo danig aan de oogen werd gewond, dat er nog steeds ernstig gevaar bestaat, dat hij het licht er uit zal moeten missen. Het meisje was reeds aanstonds na de aangifte van het geval gearresteerd, doch later weer vrijgelaten wegens gebrek aan bewijs. (Men herinnert zich, dat zij zelf bij de politie was komen vertellen, dat haar verloofde haar met zwavelzuur had gegooid). Uit het on derzoek der politie is intusschen gebleken, dat het meisje van de fabriek, waar zij werkzaam was, in een fleschje eenig zwa velzuur had meegenomen. Ook is komen vast te staan, dat zij eenige dagen voor het gebeurde aan verschillende personen van haar omgeving naar een bijtende vloei stof heeft gevraagd, waarbij zij informeer de hoe de uitwerking van een bepaalde vloeistof zou zijn. In verband met een en ander heeft de politie het meisje thans opnieuw gearres teerd. Zij zal worden overgebracht naar het Huis van Bewaring te Breda. „Msbd." DE KERSTVIERING VAN DEN K.R.O. Zondag, 24 December op Vigilie van Kerstmis wordt het FÜohi-Programma van 2.303.30 uur weder over den K.R.O.-zen- der uitgezonden. Dit programma is geheel gehouden in de stijl van het Kerstfeest: Pater Lector Dito spreekt over „Kerstmis", Olga Schwind en Corry de Rijk zingen en kele oude Kerstliederen met begeleiding van oude instrumenten. Zondagavond, 24 December om 8.21 uur opent de K.R.O. de uitzending van het Kerstprogramma met een uitzending van een kwartier uit de Kerk van de Geboorte te Bethlehem en het luiden der Kerstklok ken. Daarna volgt de uitvoering van het Weihnachtsoratorium van J. S. Bach. Dan een intermezzo van Harmoniemuziek door de Kon. Harmonie uit 's-Hertogen bosch met een programma van alle bekende Kerstliedjes. Verder vermeldt het programma een uit voering voor Koor, Orkest en Altsoliste van „Die heilige Nacht" van Niels Gade, waar na de Epiloog volgt. Om 11 uur 's avonds volgt een heel in teressante uitzending van speciaal voor dit Kerstfeest opgenomen platen, waarop is vastgelegd door de verschillende Europee- sche zenders de tekst: „Gloria aan God in den hooge en vrede op aarde aan de men- UIT DE RADIOWERELD Programma's van Vrijdag 22 December. Huizen, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 GramofoonpL 10.30 Morgendienst o. L v. ds. B. J. C. Rijnders. 11.00 Zang door Ap in der Maur (tenor) a. d. vleugel: S. C. Jansen. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Orgelspel F. Kloek. I.30 Ensemble v. d. Horst. 2.30 Chr. lectuur. 3.00 Vervolg concert 4.00 GramofoonpL 500 Kamermuziek door W. Brederode (viool en altviool); C. Rietveld (viool) en H. Schouwman (piano). 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Literaire causerie door dr. J. Petri. 8.00 Gramofoonpl. 8.10 „Weihnachtsoratorium" van J. S. Bach. Gem. Koor „Sursum Corda", o. L v. A. v. d. Horst, solisten en het Utrechtsch Sted. Orkest, in de pauze Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonpl. Hilversum 296 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie en Orgelspel. II.30 GramofoonpL 12.00 Ensemble Otto Hendriks en gra- mofoonpL 2.00 Kinderkerstfeest vanwege het Leger des Heils in het Gebouw van K. en W. te den Haag. 3.00 Causerie. 3.304.50 GramofoonpL 4.50 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest 6.05 Orgelspel. 6.30 GramoioonpL 6.35 Vervolg concert 7.00 Mr. B. J. Mijksenaar: Luchtbescher ming. 7.20 Vervolg concert 8.00 Causerie dr. W. Banning. 8.30 Concert. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert 10.00 Vrjjz. GodscL Persbureau en Vaz Dias. 10.15 Declamatie. 10.45 GramofoonpL 11.00 GramofoonpL Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, benenten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert. 12.50 BBC-dansorkest 1.35 Northern Studio-orkest 2.20 Reportage van het Jaarlyksche feest der kleine Londenaars. 2.50 Solistenconcert (sopraan, cello en piano). 3.20 Het John MacArthur kwintet 4.20 Het Midland Studio-orkest 4.50 E. Colombo en zyn orkest 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Mendeissohn's strijkkwartetten. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 „Bethlehem" kerstspel. 9.20 Berichten. Gramofoonpl. 9.50 Uit Amerika: S. P. Mais: The modern Columbus. schen van goeden wil", gesproken in de taal van het land en gevolgd door een voor dat land specifiek Kerstlied. Eerste Kerstdag heeft de K.R.O. alleen van 8.309.30 uur uitzending van een Mor genwijding. Het programma van Tweede Kerstdag staat ook geheel in het teeken van het Kerstfeest. Begint met een Hoogmis, waar na om 12.15 uur Kerstklokken van de Ka- 10.10 BBC-orkest. 11.10 Voordracht. 11.1512.20 Harry Roy en zijn orkest ..Radio-Pari s", 1724 M. 8.05, 12.50 en 7.40 GramofoonpL 9.05 „La véritabele histoire de Mignon" muziek van Schubert, bew. Aubert Kalundborg, 1153 m. 11.201.20 Concert uit Hotel Angleterre. 2.004.00 Omroeporkest o. 1. v. Reesen. 7.30 Strausz-programma o. L v. F. Mah ler. 8.30 Reportage. 8.50 Koorconcert met pianobegeleiding. 9.35 Mozart-concert 10.1511.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35, 10.45 GramofoonpL 11.20 Omroepkleinorkest o. L v. Klosz. 2.35 Concert 3.20 Omroeporkest o. L v. Rosbaud en Caspar. 6.20 Orkest v. d. Königsb. Opera en het Omroepkleinorkest o. 1. v. Brückner. 7.30 Weragorkest o. L v. Kühn en koor o. 1. v. Breuer. 10.05 GramofoonpL 10.20 Omroeporkest o. 1. v. Rosbaud. Rome, 441 m. 8.00 „II matrimonio segreto" opera van Cimarosa. Leiding: PaolettL B r u s s e L 338 en 508 m. 338 M.: 12.20 GramofoonpL I.30 Omroepkleinorkest o. L v. Leemans. 5.20 Paedagogisch concert 6.20 GramofoonpL 8.20 Trioconcert 9.05 „De Kerstmis van mr. ScroogeK naar Dickens van E. W. Schmidt. 10.0510.20 GramofoonpL 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Kumps. 6.35 GramofoonpL 7.15 Cello-recital door A. Rops. 8.20 Voor Oud-strijders. 9.2010.20 Symphonieconcert o. L Kumps m. m. v. solisten. Deutschlandsender. 1365 M. 7.20 „Bergkistrall" hoorspel van M. Mohr. 8.35 Robert Gaden en zijn orkest. 9.20 Berichten. Sportpraatje. 10.2011.20 Concert uit Breslau o. L v. dr. H. Matzke. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.2014.10 Luxemburg. 14.1016.00 Kalundborg. 16.0017.20 Langenberg. 17.20—19.35 Brussel VL 19.35—20.55 Weenen. 20.5521.20 Praag. 21.20—22.20 Brussel Fr. Daarna: Langenberg. 4e Programma. II.2012.20 Kalundborg. 12.20—13.30 Brussel Fr. 13.3017.40 Daventry. 17.4018.20 Warschau. 18.2019.00 Langenberg. 19.0023.00 Locale uitzending. 19.0019.30 Tuinpraatje door den heer J. Jonker, chef afd. Plantsoenen. 19.3020.00 Accordeon-muziek door den heer G. Riethoven. 20.0023.00 Gramofoonmuziek. Daarna: Daventry. thedrale Basiliek van St. Jan te 's-Herto genbosch door Toon van Balkom. Des middags om 2.40 uur wordt een spe ciaal Kerstprogramma uitgevoerd door de Schola Cantorum o.l.v. Hubert Cuypers. Des avonds zingt Jo Vincent voor de K.R.O. Microfoon met het K.R.O.-orkest. Het pro gramma vermeldt o.m. Oud-Fransche en Duitsche Kerstliederen en een Kerstspel door de Ver. Haagsche Spelers. FEUILLETON. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 22) Niettegenstaande deze geruststellende woorden ontging de vrouw de scherpte in zijn stem niet en zij werd koppiger. „Ik weet heelemaal niks bijzonders; ik heb alles al op het politiebureau verteld." „Luister naar mij", beet hij haar toe. „Ik wiL dat je me alles zegt, wat je je herin nert van wat Perry Carpenter gedaan en gesproken heeft, verleden Maandagavond eergisteravond." Zij sloeg haar oogen snel op en weer neer en haar oogleden knipperden. „Ik weet wel, wat u wilt en ik weet er heelemaal niks van", protesteerde zij. Hij staarde haar twee minuten lang aan. „Vertel me geen leugens!" zei hij, een beetje schor. „Het is niet noodig en het zal jou noch Perry eenig goed doen." Zij begon te schreien. „Schei uit met dat gegrien en vertel me wat je Maandagavond hebt gedaan. Her inner je je niet, dat Perry je zei, dat hij naar het huis van mevrouw Withers ging om haar juweelen te nemen?" „Ik heb u al zooeven gezegd, dat ik me niks herinner." Hij deed een stap naar haar toe en licht te zijn hand op, alsof hij haar wou slaan. Zonder den slag af te wachten, liet zij zich van haar stoel afglijden en viel op den grond, waar zy weeklagend bleef liggen. „Sta op!" Zij gehoorzaamde, terwijl zy de armen over het hoofd hield als een schild tegen mogelijke slagen. Hij hinkte snel naar de deur, ging de kamer uit en riep Mattie, die in de keu ken was. „Ga jij eens even naar Sterreth en haal een dozijn sinaasappelen. Haast je wat, ik wil limonade hebben." Hij ging naar de kamer terug en sloot de deur. Lucy leunde kermend voorover in haar stoel. „Hoe daarmee op", zei hy, overtuigd, dat hij thans zichzelf en haar onder den duim had. „Als je niet stil bent,, zal ik je iets geven, waarover je echt grienen kunt. Vooruit nu! Wat heb je te vertellen over Perry?" „Alsjeblieft meneertje, laat me gaan", zoo veranderde zij nu haar toon. „Ik heb niks niet te zeggen. Ik heb een gevoel, dat ik iets zou zeggen, dat niet waar was. Ik ben erg bang, dat u me wat zal laten zeg gen, dat ik niet zeggen wil." Hy trok met bevende vingers zijn jas en vest uit en hing ze achter op zijn stoel. Het was warm en benauwd in de dichte kamer. Er was gegons op zijn ooren. Hy hield zichzelf steeds voor, dat, als hij zyn geduld verloor, zy nooit iets zou losla ten. Hy begon van voren af aan, geduldig hardnekkig Toen Mattie met de sinaasappeleen te rugkwam, liep zij Lucy juist bij de keuken deur tegen het lijf. Er waren geen tranen in de oogeft van vrouw Thomas, maar zy scheen erg verdrietig. „Wat moest hij van je weten?" vroeg Mattie nieuwsgierig. „Niet veel", antwoordde de andere, ter wijl ze over Mattie's schouder heen zag. „Hij vroeg me alleen maar, wat ik van Perry wist dien avond." „Ik heb je toch gezegd, dat er niks was om bang voor te wezen", sprak Mattie. „Ja, da's waar", stemde Lucy toe. Toen ging ze langzaam weg. Halverwege haar huis gekomen, begon zij hard te loopen en kermend liep zy den heelen verderen weg naar huis, waar ze zich op haar bed wierp en langen tijd snikte. Intusschen was Bristew naar de badka mer gegaan om zijn handen te wasschen; daarna liep hij fluitend naar de woonka mer. Hoe onverkwikkelijk het tooneel met de koppige Lucy ook was geweest, het voor naamste was, dat hij een belangrijk do cument in zyn zak had. Lucy Thomas had gepraat en geteekend. „Mattie", riep hij, „maak mjj wat limo nade. Meneer Greenleaf is laat voor het eten en ik moet een opfrissching hebben." Hij ging weer naar het raam van de woonkamer en staarde met peinzende, droefgeestige oogen naar de bergen. „Die politie-menschen", dacht hij vol minachting. „Zy weten niet, hoe zy kop pige menschen moeten laten vertellen, wat zy vertellen kunnen. Er zyn manieren en manieren." HOOFDSTUK XIV De pandhuishouder vindt het spoor. Frank Abrhamson, pandhuishouder en uitdrager, antwoordde dadelijk op den gul len lach van Braceway. Hij mocht dezen scherpzinnigen man wel, die met een air van gezag sprak. „De man met den gouden tand?" ant woordde hij op het verzoek van Braceway om inlichtingen. „Of er iets bijzonders aan hem was? Zeker, zeker. Alles aan hem was bijzonder." De pandhuishouder, mager, rond van schouders met een groote haviksneus en diepliggende, heldere oogen, had een vlug ge manier van spreken. „Ziet u, meneer Bracewaye wij pandhuis houders, wij moeten onze klanten goed op nemen. Die man met zijn gouden tand en bruinen baard dacht misschien, dat hij goed vermomd was. Het was grappig! Moet je net mij hebben. Ik zag dadelijk, dat die gouden tand onecht was, namaak. Toen hy met mij praatte, had ik grooten lust om over de toonbakn hem dien tand nog har der in zijn kaak te drukken. Goud is zwaar weet u. Ik was bang, dat hij op mijn vi trine zou vallen en het glas zou breken." Abrahams lachte, Braceway ook. „En zijn baard, meneer Braceway? Die was beter. Voor een gewonen opmerker zou die wel echt hebben kunnen lijken maar voor mij niet. Dien achtermiddag was het niet de eerste maal, dat ik hem gezien heb neen." „Heb je hem dan twee maanden gele den gezien?" „Ja, meneer twee maanden geleden en een maand vroeger ook nog." „Hier in den winkel?" „Ja. „Wat wilde hij?" „Geld, gr'd voor juweelen. Hij had de juweelen en ik gaf hem het geld een heele boel; misschien meer dan goed voor mij was, als u bedenkt, dat ik altijd pro beer een redelijke winst te maken. Hij marchandeerde; hy had verstand van de waarde." Dit interesseerde Braceway meer dan al les, wat hij tot nog toe had gehoord. „Dat bracht u op een idee", opperde hij. „U bent slim, meneer Braceway. Ja, het bracht me heusch op een idee. Ik dacht: hij heeft die juweelen al eerder beleend, pre cies dezelfde. Hij wist de waarde te goed." Abrahamson haalde zijn schouders op. „Hy wist het hoor en ik gaf hem het geld. Dat wil zeggen, ik deed dat de twee eerste keeren. Deze laatste keer, nu drie dagen geleden, toen was het anders, gehaast, nam maar aan, wat ik bood. Hij marchan deerde niet. Ik kon zien, dat hij bang was. Ja deze laatste keer was hij anders." De detective, de aanwezigheid van den ander even vergetend, blies een wolk van rook over de toonbank, zoodat de oude man uit den weg ging en kuchte. „Dus u hebt hem drie maanden geleden gezien", zei Braceway „en drie dagen ge leden ook weer. Had u hem nooit eerder gezien?" Abrahamson lachte en terwijl hy zich voorover boog, klopte hij Braceway zacht jes op den schouder. „U bent zoo ongeduldig, meneer Brace way. Ik kan er niet op zweren, dat ik hem ooit eerder gezien heb, maar ik geloof het wel niet met zijn gouden tand en zijn baard, maar met een knevel en bor stelige wenkbrauwen, al te borstelige wenkbrauwen. „Waar? Waar hebt u hem gezien?" (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5