Ettectenkoersen DONDERDAG 21 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHÊ COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 DE VERDEDIGER VAN PROF. DES- SAUER GEARRESTEERD FRANKFORT, a. Main, 21 Dec. (V.D.) De verdediger van prof. Dessauer, die van de tegen hem ingebrachte beschuldigingen is vrijgesproken, de advocaat dr. Thor- mann, is, naar door de politie wordt me degedeeld, gearresteerd. HET CORRUPTIE-SCHANDAAL IN BELGIE Thans ook hooge departementsambtenaar gearresteerd. BRUSSEL, 21 Dec. (V.D.) Zooals ver wacht werd, blijft het Begische corruptie schandaal zich nog steeds uitbreiden en thans is men tot arrestatie ook buiten po litiekringen overgegaan en wel van den 52- jarigen referendaris van het Belgische de partement van arbeid, Lejeune, die na een langdurig onderzoek van passieve corrup tie wordt beschuldigd. Ook Lejeune heeft van den benzine- en oliehandelaar Pau wels gelden en verschillende geschenken geaccepteerd, waarvoor hij vrienden en re laties van Pauwels verschillende ridder orden heeft bezorgd. Men verwacht dat nu de eerste arrestatie in departementskrin gen is gevallen er weldra meer in deze kring zullen volgen. LAATSTE BERICHTEN DE KERSTVLUCHT VAN DE K. L. M. De „Pelikaan" op weg naar Akyab. De Kerstvlucht van de K. L. M., die met Smirnoff en Soer als bestuurders wordt uitgevoerd met de „Pelikaan" heeft tot dus ver een zeer vlot verloop. De beide vliegers gunnen zich zeer weinig rust en vliegen met weinig oponthoud op de vliegvelden van het eene vliegveld naar het andere. Woensdagmiddag te 17.45 (G.M.T.) kwam de „Pelikaan" te Jodphur aan. Ook de „Ijs vogel" van de K.L.M., die de post van den „Poscjager" aan boord had, arriveerde on geveer tegelijkertijd op dit vliegveld. L'e post van den „Postjager" werd hier door de „Pelikaan" overgenomen. Te 8 uur gisteravond vertrokken Smir noff en Soer, thans met zoowel de Kerst- post van den „Postjager" als van de „Zil vermeeuw" aan boord van Jodphur. Twin tig minuten na middernacht (G.M.T.) kwa men zij te Allahabad aan. Een half uur la ter stegen zij weer op en vlogen naar Cal cutta, waar zij te 5.20 (G.M.T.) hedenoch tend ariiveerden. Volgens mededeelingen van de K.L.M. is de „Pelikaan" ook reeds weer uit Calcutta vertrokken op weg naar Akyab; de tijd van vertrek kon echter nog niet worden opge geven. PROTEST TE BERLIJN. Wegens verlaging der transfer-quoten. Naar wij te bevoegder plaatse vernemen, heeft Hr. Ms. gezant te Berlijn namens de Nederlandsche Regeering uiting gegeven aan de ernstige bedenkingen, die dezerzijds bestaan tegen de door de Rijksbank aange kondigde eenzijdige vaststelling, in den zin van een verlaging, van het naar Nederland over te maken bedrag, dat in het eerste •halfjaar van 1934 door Duitsche schulde naars aan Nederlandsche gerechtigden moet worden betaald terzake van rente van obli- gatiën, hypotheken e.d. BELOONING VOOR FLINK GEDRAG. Door de directie van de N.V. Spaarbank- brief „De Toekomst" te 's-Gravenhage, waarvoor de bij den roofoverval gewonden Le Large het agentschap waarnam, is aan den heer burgemeester van Overschie voor A. van den Enden, werkloos schilder te Schiedam en Willem Bliek, werkloos-slager te Oversehie, respectievelijk 150.en 100.ter hand gesteld, wegens hun flink gedrag, dat heeft geleid tot de aanhouding van de verdachten van den roofoverval te Overschie op 16' December 1.1. Genoemde directie heeft zich verder be reid verklaard de opleiding van deze twee jongemannen tot politiebeambte te zullen bekostigen. BRAND IN EEN FOTO-HANDEL TE UTRECHT. Hedenmorgen tegen half negen is in een fotohandel aan den Steenweg te Utrecht een brand uitgebroken. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. De brand ont stond echter in een opname-vertrek, waar veel linnen schermen en licht ontvlambaie meubels stonden en waar een bediende he denmorgen een blauwbrander had aange stoken. De jongeman had het vertrek even verlaten om werkzaamheden te verrichten in de donkere kamer en toen hij terugkwam stond het opname-vertrek reeds in lichter laaie. Het vuur vond gretig voedsel in de vele meubels en sloeg door een trapgat naar bo ven, waar fotomateriaal lag opgeslagen en het vuur dus opnieuw voedsel kreeg. De vlammen sloegen dan ook spoedig naar buiten. De brandweer heeft het vuur met een zestal stralen op de waterleiding aan getast en was den brand na ongeveer een uur meeseer. De beide bovenverdiepingen zijn geheel uitgebrand en de winkel kreeg aanzienlijke waterschade evenals een belendend perceel. OMHOOG GEVAREN EN WEER VLOT GEKOML V. Uit Temeuzen wordt gemeld: Tijdens dik ke mist is het van Huil komende Engel- sche stoomschip „Otte" gisteravond op de Westerschelde nabij de Noordennol om hoog gevaren. De sleepbooten „Simson" en „Goliath" zijn er hedenmorgen half vier in geslaagd de „Otto" :.i diep water te bren gen, waarna he; schip zijn reis naar Ant werpen heeft voortgezet. SCHIP OMHOOG GERAAKT. Het Belgische motortankschip „Motocar- line", geladen met benzine en bestemd voor Antwerpen, hetwelk sedert Maandag in den Biezelingscheham te Hansweert voor anker lag, is hedenmorgen omstreeks half zeven bij het rondzwaaien omhoog geraakt en blijven zitten. Het schip zit met het achterschip omhoog en zeer gevaarlijk. SCHOUWBURGZAAL TE STEENWIJK AFGEBRAND. Hedenmorgen is de groote schouwburg zaal achter hotel „Varrenhorst" te Steen- wijk tot den grond toe afgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan in de kleedka mers. Een voorstelling in de schouwburg zaal van de Meppeler Operettevereeniging was juist eenige uren geleden afgeloopen. Verzekering dekt de schade. Omliggende perceelen kregen belangrijke waterschade. De brandweer heeft het hotel en de garage kunnen behouden. De Pelikaan is om 16.05 uur plaatsel. tijd in Rangoon aangekomen en om 15.45 uur vandaar weer vertrokken. LEIDEN. GEMEENTERAAD. HET RAADHUIS-DEBAT VOORTGEZET. Hedenmiddag kwam de gemeenteraad opnieuw bijeen ter hervatting van het Maandagavond afgebroken Raadhuisdebat. Het woord is thans aan wethouder Splin ter, die niet verheelt, dat zijn taak een zware zal zijn. In het praeadvies hebben B. en W. hun standpunt bepaald en de R. A. C. heeft de gronden uitvoerig uit eengezet van haar voorkeur voor het plan- Blaauw. In aansluiting met de woorden van den heer Beekenkamp wil ook spr. alle politiek buitensluiten. Het vraagstuk vor dert met een slakkengang, doch daaraan zijn niet B.en W., doch is de raad voor een groot gedeelte schuld. Spr. releveert nog eens de historie van die lijdensgeschie denis. De enkelvoudige opdracht is spaak- geloopen, thans dreigt de meervoudige op dracht ook spaak te loopen. Toen was de rechterzijde in de oppositie evenals nu. Wat is daarvan nu de reden? Eerstens zegt men, dat de R. A. C. niet objectief is geweest. Spr. protesteert daartegen, de Comm. staat daarvoor te hoog. De perso nen, die daarin zitting hadden, hadden al lerlei relaties met de andere uitgenoodigde architecten en toch hebben zij de voor keur gegeven aan het plan-Blaauw. Den voorstanders van Kropholler kan men even goed partijdigheid verwijten. Dat verschil lende heeren zich hebben laten leiden door het advies, is geen wonder. Men volgt toch ook blindelings het advies van een medicus. Snr. komt daarna op de kwestie der bil lijkheid. B. en W. hebben steeds op het standpunt gestaan, dat de gemeente de plannen hebben gekocht, zonder eenige verdere gebondenheid. De gemeente kan alle plannen eenvoudig ter zijde leggen en de opdracht geven aan een ander. De be langen der architecten staan hierbij ge heel op den achtergrond. Het plan-Blaauw biedt de beste waarborg en daarom kan en moet de gemeente dit plan kiezen, al wijkt het ook af. De heer Donders ver heft het billijkheidsargument tot juridisch argument. De heer Blaauw heeft geen en kel recht op uitvoering maar de gemeente heeft wel recht om zijn plan te kiezen, hoewel het niet beantwoordt aan haar oor spronkelijke wenschen.De R. A. C. heeft indertijd voorgesteld om de andere archi tecten ook gelegenheid te geven om een ander plan in te dienen, hetgeen B. en W. geweigerd hebben op het advies van de Comm. v. Fabr., welk advies met alge- meene stemmen is genomen. Spr. vindt het zoo erg niet, dat Blaauw is afgeweken van de rooilijn. Het gaat toch maar om betrekkelijk kleine en on dergeschikte dingen. De heer Kropholler heeft dat trouwens ook gedaan, door de indiening van een variant-plan. De een deed het in meerdere mate, de andere in mindere mate. Ingaande op de plannen zelf, bespreekt de wethouder de „stedebouwkundige vondst" van Blaauw, het plein aan de Vischmarkt. Blaauw heeft een buitenplein, de anderen hebben binnenpleinen. Dat de Korenbeurs zou wegvallen acht spr. on juist. Slechts aan één kant komt er meer ruimte. Het karakteristieke van het Hol- landsche stadsbeeld zijn de wallen, de boomen en het water, niet de onregelmati ge bebouwing. Handhaaft men de wallen, de boomen en het water, dan wordt de ka rakteristiek niet aangetast. Het karakter van de huizenbouw wordt in ieder geval grondig gewijzigd door elk plan. Het plan- Blaauw vult het gat door den brand ge slagen nog het beste aan. Men heeft de plaatsing van den toren in het plan-Blaauw becritiseerd, maar spr. ontkent de superio riteit in dit opzicht van Krophollers op lossing, integendeel spr. acht de plaatsing van Bl.'s toren beter. Raadzaal en toren verschiulen zich bij BI. niet aan een bin nenplein, maar toonen zich naar buiten als symbolen van het stadsbestuur. Spr. citeert eenige citaten van deskundigen ter staving van zijn betoog. De positie van een stadhuis moet zooveel mogelijk vrij zijn in het stadsbeeld. Dat wordt bevorderd door het plein aan de Vischmarkt. Wethouder T e p e: Het raadhuis moet aan de Breestraat staan! Wethouder Splinter: Maar het nieuwe gedeelte komt nu eenmaal aan de Visch markt. Aan de Vischmarkt moet ruimte zijn voor het verkeer. Wethouder Tepe hecht meer waarde aan de vormgeving dan aan de plattegrond, maar spr. heeft altijd geleerd dat men bij eiken bouw moet be ginnen met de plattegrond; de vormgeving is slechts uiterlijk. De plattegrond van Blaauw acht spr. verreweg te verkiezen boven die var» Kropholler, en beroept zich daarbij op de meening van prof. Watjes e.a. Hij maakt een nadere vergelijking tus- schen Bl.'s plan en dat van Kr. Vooreerst de beweerde te lage verdie pinghoogte van BI. Deze is bij berekening echter nog hooger dan die van Krophollers I plan. Spr. gaat vervolgens nader in op het hoogte-verschil, dat bij Kr. veel erger is dan bij BI. Inzake het gemis aan daglicht merkt spr. op dat dat bij groote gebouwen nu eenmaal onvermijdelijk is wanneer de ruimte beperkt is, hetgeen hy illustreert met voorbeelden van bestaande groote ge bouwen. Het binnenhof is trouwens niet zoo klein, want het wordt aan de hand van de variant 21 bij 17 M., waarvoor een lichtinval onder een hoek van 45 gr. ge garandeerd is. Als dit te klein is, dan is het binnenplein van Kropholler ook te- klein. Spr. herinnert in verband hiermede er aan, dat de grootste breedte van de Bree straat 17 M. is. De gangen van het variant plan BI. zijn z.i. heelemaal niet donker. In het plan-Kr. is het gangensysteem een labyrinth. De heer Wilmer: U maakt Kropholler belachelijk. De heer Groeneveld: Blaauw is ook zwart gemaakt. (Gelach). Wethouder Splinter zou niet zoo in details op de plannen zijn ingegaan, wan neer de merites van Kropholler ook niet breed uitgemeten waren. Spr. begrijpt ver der niet de bewering van den heer Man- ders, dat de burgerzaal van BI. even „Ro- maansch" is als die van Kr. Resumeerend komt spr. tot de conclusie, dat de platte grond van BI. het verreweg wint en dat het aesthetische gedeelte zeker aanvaard baar is. Prof. Watjes schrijft dat Krophol ler hier geen gelukkige hand heeft gehad en beneden zijn algemeene capaciteiten is gebleven. Daarna bespreekt de wethouder het voor stel om ook het plan-v. Nieukerken op te nemen. Spr. staat verbaasd van dat voor stel. De Comm. v. Fabr. (waarvan de heer v. Beekenkamp lid is) heeft tientallen tee- keningen van autoriteiten laten komen, maar nimmer heeft de heer Beekenkamp de gebr. v. Nieukerken genoemd. Hij heeft tijd genoeg gehad om dat voorstel eerder in te dienen. Waarom geeft hij den heeren v. d. Laan, Mertens en Huurman ook geen kans? Maar dan komen wij nooit tot een einde. De gebrs. v. Nieukerken hebben niets anders gedaan dan het plan van Du- dok overnemen voorzoover dat in hun kraam te pas kwam. Bovendien hebben gebrs. v. Nieukerken ook de voorgeschreven ruimte overschreden en nog veel erger dan Blaauw. CRISIS-COMITE LEIDEN. Postrekening 188690. De Kerstcollecte heeft, zooals vermeld, bijna 2000 opgebracht. De Woensdagcol lecte is in den laatsten tijd helaas wat te- ruggeloopen en brengt thans ongeveer 400 op. Is dit verschil niet heel groot? Vrienden van het Crisis-Comité, kunt gij niet trachten nieuwe vrienden te winnen? Helaas zijn de collectrices wel eens genood zaakt één, een enkele maal zelfs meerdere huizen voorbij te gaan, omdat geweigerd wordt te offeren voor stadgenooten, en dat in dezen tijd. Hoe menig gezin is reeds van een ge wisse ondergang gered! Leidenaars beschouwt uw wekelyksche bijdrage als een plicht van naastenliefde. Op dan medeburgers, spant uw krachten in: geeft u op als collectrice (Stille Rijn, tel. 1946),draagt bij met dankbaarheid, dat u hiertoe in staat zijn! Eerst dan zal aan alle hulp die verlangd wordt kunnen worden voldaa.n 75 collecten liggen thans achter ons, thans met goeden moed verder. Stelt hen, die om uw steun vragen, niet teleur. Tot op heden ontving de penningmeester op postrekening 188690 nog ƒ82.50 aan na gekomen giften en nog 10.„omdat het zoo koud is". WOEKERBESTRIJDING. STICHTING LEIDSCH BORGSTELLINGS FONDS. Verslag over 1933. Gunstige resultaten. In een dezer dagen, onder voorzitter schap van mr. P. A. Pijnacker Hordijk, ge houden vergadering van de Stichting Leidsch Borgstellingsfonds, heeft de secre taris, de heer P. A. van Aggelen, verslag uitgebracht over de werkzaamheden van het fonds over het afgeloopen jaar. Dit vijfde jaarverslag toont aan, dat het fonds met zeer veel succes werkzaam is om den woeker in het volkscredietwezen te bestrijden. Het fonds, dat zijn werkingssfeer tot de gemeente Leiden beperkt, geniet in den lande veel belangstelling. Naar het Leid- sche voorbeeld zijn in onderscheidene ge meenten borgstellingsfondsen opgericht. Ir> Allernaar, Dordrecht, Groningen, Apeldoorn, Den Haag, 's Hertogenbosch, Utrecht en Arnhem kwamen borgstellingsfondsen tot stand, terwijl in meerdere plaatsen de op richting van een dergelijk fonds in voor bereiding is. Teneinde de kleine middenstand, die ten gevolge van de crisisomstandigheden vaak dringende behoefte heeft aan een voor schot, de helpende hand te bieden, bevor dert het Nationaal Crisis-comité mede de oprichting van plaatselijke crisis-borgstel lingsfondsen, omdat gebleken is, dat derge lijke instituten een krachtig middel zijn om de zelfhulp te bevorderen en verval tot ar moede te voorkomen. Een vijf-jarige ervaring van het Leidsch Borgsteilingsfonds, dat ten doel heeft woe kerbestrijding door borg te staan voor cre- dietwaardige credietbehoevenden, die trots ernstige pogingen niet slaagden in het vin den van voor credietverleening geëischte borgen of in het stellen van gevorderde za kelijke zekerheid, heeft aangetoond, dat op dit terrein prachtig werk valt te doen. In 1933 werden 502 aanvragen voor een borgstelling behandeld, waarvan er 435 werden ingewilligd voor een totaal bedrag van 39.257. Ongeacht de gevallen, waarin gebleken is, dat belanghebbenden geen ernstige pogin gen hadden gedaan om een borg te vinden, moesten 67 aanvragen worden afgewezen, omdat de aanvragers niet credietwaardig waren, of omdat hun aanvragen niet waren overeenkomstig het doel der stichting. Afgedaan werden 407 borgstellingen tot een totaal bedrag van ƒ38973.75. Het saldo bedraagt 373 borgstellingen voor een bedrag van 18.656.50. Er werd slechts een verlies geleden van ongeveer 300.Het gemiddeld bedrag per borgstelling bedroeg ƒ90.—. Dat het fonds in een groote behoefte voorziet en met veel succes werkzaam is bewijst wel, dat in de 5 jaar dat het fonds bestaat behandeld zijn 2138 aanvragen, waarvan werden ingewilligd 1671 borgstel lingen tot een totaal bedrag van 145.685.50. Hiervan werden afgedaan 1298 borgstellin gen tot een totaal bedrag van 127.029. De voorschotnemers voldoen over het algemeen uitstekend aan hunne verplich tingen, hetgeen wel blijkt uit het geringe bedrag dat het fonds als borg behoefde te betalen. Het verslag eindigt met een woord van dank aan allen, die het fonds op een of an dere wijze steunden. Voorts werd besloten, om, in nauwe samenwerking met de Nederlandsche ver- eeniging voor Volkscredietwezen en Woe kerbestrijding, ook de woeker op preventie ve wijze te bestrijden, door een g^ede uit voering der Geldschiterswet te bevorderen. Gistermiddag te 4.15 uur is de 45-jarige P. de H., monteur bij de Sted. Lichtfabrie ken, wonend Bronckhorststraat 32, op den Oude Vest nabij den Schouwburg met zyn rijwiel geslipt, tengevolge waarvan hij den rechterarm brak. Na door den dokter van den E. H. D. in het brugwachtershuis je te zijn verbonden, werd hij naar het Diaconessenhuis vervoerd. Gisteren slaagde te 's-Gravenhage voor het voorloopig uipioma machinist ter koop vaardij de heer W. P. v. d. Scheur te Ryp- wetenng, leerling van den machinisten cursus, verbonden aan de Ambachtsschool, alhier. Wat was dat voor een raan in de keuken? Mijn broer, me vrouw. En hoe heet die broer van jou? Ik meen Har. ie. (Sondagsnisse ifc.. Strix). MARKTBERICHTEN GOUDA, 21 Dec. Vee. Aangevoerd in to taal 774 stuks, waarvan 127 slachtvarkens: vette 18.18.5 cent en Londensche 1415 cent per pond levend met 2 pet. korting. 229 magere varkens f 1220, 376 biggen f 48, 5 runderen f 150200, 26 nuchtere kalveren f 48, 4 schapen f 47, 7 bokken en geieten f 25 per stuk. Handel stug. 300 crisisrunderen. Kaas. Aanvoer 265 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk f 2527, 2e kwal. idem f 2224. Handel matig. Boter. Aanvoer 196 ponden. Goeboter 8590 cent en weiboter 8085 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 50750 stuks. Prijzen: kippeneieren f 45, eendeneiren f 4, kleine kippeneiren f 3.003.50 per 100 stuks. Han del vlug. VOORSCHOTEN. 20 Dec. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 4.805.50 per 100 stuks, konijnen f 0.402.25, kippen 22 50 cent, hanen f 0.901.35, duiven 9 cent en eenden 6090 cent per stuk. KOUDEKERK RIJNDIJK, 20 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 1407 stuks Prijzen: kippeneieren f 5.106.10, kuikeneieren f 3.904.50 en eendeneieren f 4.404.50 per 100 stuks; boter 7578 cent en kaas 2327 cent per pond, kippen 30—80 cent, hanen f 1.001.60 en konijnen f 0.462.50 per stuk. LOOSDUINEN, 21 Dec. Melk veiling. Op de heeden gehouden melkveiling werd van 145 aanvoerders verkocht, im in de week van 25 Dec. tot 1 Jan. dagelijks te le veren 23000 liter melk. Prijs af boerderij f 6.756.80 en melk voor industrie f 5.50 5.60 per 100 liter. LEIDEN, 20 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 4.606.50, sa- voyekool f 1.904.80, groenekool f 0.70 1.90, pieterselie f 1.10—3.50, prei f 1.905.40 kropsalade f 2.00—3.20, selderie f 1.20— 4.20, knolselderie f 0.502.20, per 100 kg.: kroten, gek. f 35, witloof f G—31, boeren kool f 1.50—3.00, uien f 1.002.80, wortelen f 4.10—7.20, spruiten I f 10—19, idem II f 510, andijvie per kist 18—93 cent. Melkveiling. Week van 24 tot en met 30 Dec. Consumptiemelk le klas f 6.75, 2e klas f 6.50, 3e klas f 6.25, industriemelk 5.00—5.90. BOSKOOP, 20 Dec. Bloemenveiling. Hadley 100190; Claudius Pernet 130250; Columbia 110200; Butterfly 120200 Wilh. Kordes 80150; Rosalandia 130160 Edith Helen 150—320; Aug. Noack 110—170; Steword 140—210; Briancliff 100—160; Ma- honia 512; HeReboris 2660; Chrysanten, grootbloemig 4060; idem tros 1025 per bos van 10 st.; Bonte Hulst 60; Beshulst I 30—45; idem II 12—25; J. C. v. Tol 30—45; Sparregroen 1015 per Kilo. Verstrekt door: INCASSO-BANK NV., LEIDÈN 21 Dec. 1933 L.K. Heden. I Industrie: Alg. Kunstz. Unie 311/4 311/4 Berkeis Patent 201/2 20Va Calvè Delft c. v. A 585/g Küchenm. Acc. 7ls 7/8 Ned. Ford 161'/! 1641/n Philips Gem. Bez. 249*/, 249/51 Uni Lever 917/8 921/4/3/4 Petroleum: 1751/, Kon Olie 1747/s Perlak IOU/2 102 Rubber: 94»/4 A'dam Rubber 951/4 Deli Bat. Rubber 38 38 Vico 46 46 Serbadjadi 381/2 281/, Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 46 45 Oude Boot ii'/s 111/8 Mijnbouw: 7 V» 7V« Boeton Alg. Explor. Mij. 1238/a 123 Suiker: H.V A'dam I66I/2 168 Vorstenlanden 2U/4 22 Java Cultuur 94 94 N.l.S.U, «41/s 641/, Tabak: Deli Mij. 1055/8 1071/, Senembah 125 1278/4 Deli Bat. Tabak IO9I/4 1121/2 Oostkust 181/, 18 Am. Foudsen: Am SmePing 263/, 26 Anaconda 9 Ass. Gas en Elec 9/lö 5 Bethlehem Steel 22-Va Gities Service lS/4 1 Vi Jentral Public. GontinentaJ Oil 107/8 107/8 Gen Aviation 31/2 31/3 Int. Nickel 13s/8 1-1/4 Kennec. Copper 121/2 12V4 Milwaukee 31/4 2,5A« ld Pref. 51/16 5 Keesport Tin PI. 541/2 54 North American 91/» Nevada Shell Union 47/g 4*/w Unit St Leather 5«/, SI/, Union Pacific 70'/, 70 Wabash 2 2 Tidew. Ass. Oil 57/8 57/g United St. Steel 301/2 30 W1SSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parys Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest 59.37 8.113/, 1.61 9 751/8 34 59 48.10 13 O6I/2 20 371/2 41 00 36 50 42.00 7.39i/2 Ondertrouwd: PIET GOUVERNEUR en RIE VAN DEENE. Sassenheim, Huiie.ySa sem. Leiden, Breestra|t' ',12. Huwelijksvoltrekking 9 Jan. as. om 10.30 uur i. d, kerk O. L. Vr. Onbevlj Ontv. Har- tebrug, Leiden. 561 Receptie van 2.304 uur, Maison Bruyns, Rapenburg 8, Leidén. Heden overleed, zacht en kalm, na voorzien te zyn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Broeder, BeJau\fdbvoeder en Oom JOHANNES WILHELMUS VERDEGAAL. in den Ouderdom van I ruim 65 jaar. Uit aller naam: W. J. VERDEGAAL Lisse, 21 December 1933. Heerenweg 309. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden Zaterdag 23 De cember te half acht, haif negen en half 10, de plechtige Requiem-mis, waarna begrafenis in 't familiegraf op het R. K. kerkhof van de parochie van de H. Agathe te jjj Lissi 536 Wij bevelen de dier bare overleden- in uu godvruchtige g°beden aan.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3