DONDERDAG 21 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 RONDVRAAG. De heer Vos zegt, dat hij Dinsdagavond heeft gestemd tegen, waar hij bedoelde voor (het voorstel-v. Stralen). Spr. betreurt dit te meer, daar anders de uitslag anders om zou zijn geweest. Mevr. Braggaar vraagt of juist is, dat huisbezoekers van M. H. gewapend zijn met gummiknuppels; zoo ja, dan heeft dit haar volle afkeuring. De voorzitter zegt, dat inderdaad vergunning aaneenige huisbezoekers is verleend. Hij zal dit nader onderzoeken. Voor Nieuwjaar zal het sectieverslag met antwoord van B. en W. afkomen, terwijl 22 Jan. a.s. aan de behandeling der begroo ting zal worden begonnen. Hierna om plm. 12.45 gaat de raad in geheime zitting. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. Afsluiting electrisch net. Belangheb benden zij medegedeeld, dat in verband met werkzaamheden aan het electrisch net op Donderdag a.s. het geheele net tusschen 12 en 2 uur van stroom zal zijn afgesloten en van 2 en 4 uur uitsluitend het Dorp. Kerstgave aan werkloozen. Burge meester en Wethouders hebben besloten ter gelegenheid van het Kerstfeest aan alle werklooze gezinshoofden, die steun trek ken van de gemeente of werkloozenkas, een Kerstgave te verstrekken van 25% van het steunbedrag. LISSE. St. Joseph's Gezellen. Op den eergis teravond gehouden bijeenkomst der St. Jo- zefgezellenvereeniging trad als spreker op de heer J. Kortekaas, die een nuttige en leer zame causerie hield over het ontstaan en de groei van het vereenigingsleven op so ciaal en politiek terrein, vanaf het einde der 19e eeuw tot nu toe. Spreker zette daarbij uiteen, hoe de verhouding was in het Parle ment tusschen de schakeeringen van rechts en links en schilderde daarbij de strijd, welke is gestreden voor het bijzonder on- dex-wijs. Hij schetste de groei van de sociale vereenigingen sinds de verschijning van de Encycliek Rerum Novarum en wees op het machtige bolwerk der katholieke ver- eenigingc terwijl hij met nadruk deed uitkomen, dat wij alle krachten moeten in spannen onze eenheid te bewaren om onze volle kracht te ontwikkelen. Na nog te hebben g -wezen hoe slecht de toestand mo menteel in Duitschland is voor de katho lieken sloot hij zijn leerzaam betoog. De Senior dankte spreker voor zijn be reidwilligheid om de gezllen een leerza me avond te bezorgen. Na den leden te hebben medegedeeld dat op Dinsdagavond 2den Kerstdag de tooneelclub „Guido Ge- zelle" het tooneelspel „Onder de Sovjet- vlag" voor de lede en hunne ouders zal opvoeren, sloot hij deze leerzame avond met den Kolpingsgroet! ZOETERMEER—ZEGW AART Goede daad. Door de besturen van De Hanze en de neutrale middenstandsvereeni- ging, alhier is besloten, na een verga dering met de leden van de Winkelweek- Commissie een bedrag van f 50.te schen ken aan hei. Plaatselijk Crisis-iComité. Kerst-uitkeering. Naar wij vernemen hebben de Colleges van B. en W. van deze gemeente besloten geen gebruik te maken van de toestemming van den Minister van Sociale Zaken om met de Kestdagen aan de steuntrekkenden een extra uitkeering te doen. B. en W. zijn tot dat besluit genood zaakt doir de groote lasten, welke aan de gemeenten zijn opgelegd door de steunrege ling, waarvoor een aanzienlijk grooter be drag moet worden uitgekeerd, dan waarop bij de begrooting was gerekend. Hoewel dit besluit voor velen een teleurstelling betee- kent, mag daax-bij niet uit het oog worden verloren, dat men over het algemeen de kerken in onze gemeenten met Kerstfeest en Oudejaar vele hunner leden wat extra's doen toekomen en dat de burgerij het plaat selijk Crisis-Comité in ruime mate in de gelegenheid heeft xsteld, de ergste armoede in groote gezinnen te verzachten. Door een uitkeering van de gemeenten aan het Plaat selijk Crisis-Comité, wordt dat Comité voorts in staat gesteld circa Nieuwjaar brood enz. te distribueeren, welke uitkee ring in de plaats komt van de vroegere Nieuwj aarscollecte. Ook door de beschikbaarstelling van goed koope margarine en vleesch en door de be schikbaarstelling van de maximum kolen- toeslag aan de steuntrekkenden, wordt in de b^. :eften der werkloozen voorzien, zoo dat inderdaad gezegd kan worden, dat de werkloozen in Zoetermeer en Zegwaart naar vermogen worden gesteund, vooral waarnaar de st eunbedragen zijn berekend, was.. - .-tot - n berekend, hooger is, dan in het bedrijf kan worden verdiend. Pluimveetentoonstelling. De pluimvee- vereeniging „Door veredeling verbetering" alhier, houdt op 21 en 22 December a.s. in een der lokalen van café „De Gouden Leeuw" te Zoetermeer, een clubtentoonstl- ling. Kerst-uitvoering. Den 2en Kerstdag a.s. en Donderdag d. a. v. geeft de R. K. Too- neelvereeniging „Excelsior" alhier een twee tal najaarsuitvoeringen. Opgevoerd wordt „de Pauselijke Zouaaf", een dramatische schets, en „de firma Aron Slootjes", een blijspel. ZILK. Prijsjassen. Dinsdagavond was voor de liefhebbers van kaarten de gelegenheid opengesteld om te kunnen prijsjassen in café „Zomerzorg" van den heer O. aan den „Zilkerduinweg" alhier. Er werd door 24 deelnemers gejast om prijzen, bestaande uit carbonade. Na een genoeglijk verloop van den wed strijd werden winnaars van de eerste prijs C. van Elk en J. van Elk, tweede prijs P. Witteman en Th. van Tol, derde prijs C. van Diest en D. Zuiderduin. Daar vooral de eerste prijswinnaars werklooze huisvaders zijn, komt hun een hartig stukje met de komende Kerstdagen wel toe. Een en ander had een aangenaam en or delijk verloop. Onverbeterlijk. Gistermorgen werd door den jachtopziener D. alhier, zekere C. W. W., wonende te Hillegom, betrapt op strooperij in het „Paardenkerkhof", al hier. W. krijgt nu z'n achtste bekeuring in deze maand, alleen voor strooperij, zoodat men hieruit wel kan opmaken, dat zulks niet gedaan wordt o:.. iets bij te verdienen, maar uitsluitend uit z.g. hartstocht. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Schapenvreter. Op het weiland van den landbouwer v. D. aan den Steekterweg heeft een hond zijn woede aan de schapen gekoeld. Een der dieren werd verscheurd en bijna gelieel opgegeten. De eigenaar van dë hond is vermoedelijk bekend. Op gladde wegen. Tengevolge van de gladheid ondervond het verkeer gisteren morgen groote stagnatie. Vooral was dit het géval in de Emmalaan, alwaar een groot aantal autobestuurders hun weg niet verder durfden te vervolgen. Sommigen, die wat meer moed aan den dag legden en verder wilden rijden, kwamen spoedig dwars over den weg te staan. Nabij de Willemstraat botste zoon voertuig tegen een boom op, met als gevolg een flinke be schadiging. BOSKOOP. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesvor- eeniging alhier hield op Dinsdag j.l. een le denvergadering in het R. K. Vereenigings- gebouw. De voorzitter, de heer Th. Hou- dijk, opende deze vergaderxng met den chr. groet, en sprak zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst der leden. Spie ker memoreerde in het kort de huidige toe stand op politiek terrein, wat er te doen valt, en waarop het bestuur haar volle aan dacht heeft geconcentreerd. Spx\ verzoekt de leden mede te werken ter bevordering der eenheid in onze partij, wat vooral met het oog op Nationaal-socialisme en Fascis me zeer noodzakelijk is. Hierna werden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer R. Pannebakker, verslag uit over de finantiën der vereeniging. De boeken welke sluiten met een batig saldo vein /95.84y3, door de commissie van onderzoek nagezien, worden in orde bevonden. Ook het jaar verslag. door den secretaris voorgelezen, wordt vastgesteld. Aan de orde was de bestuursverkiezing. De aftredende heeren R, Pannebakker en Th. -Verbey werden herkozen, terwijl de aftredende voorzitter, de heer Th. A. Hou- dijk, als zoodanig wederom wei'd benoemd. Door den heer Blom werd het verslag voorgelezen van de vergadering van den Centralen Raad. Vervolgens werd overge gaan tot de verkiezing van afgevaardigden voor de Centr. Raadsvergaderingen. Geko zen werden de heeren H. G. Mathot en P. L. Binken, de laatste als plaatsvervanger. De voorz. deelt mede, dat het bestuur voornemens is in Jan. 1934 een algemeene vergadering te beleggen, op welke verga dering een spreker over een nader vast *e stellen onderwerp het woord zal voeren, rekening houdende met den hedendaagschen toestand. Na een zeer geanimeerde rond vraag sluiting der vergadering met den chr. groet. KOUDEKERK. Hardrijderij. Maandagmiddag had we derom op den Rijn een hardrijderij plaats om levensmiddelen waaraan ruim 100 per sonen deelnamen. De belangstelling was zeer groot. Aan dezen wedstrijd waren een zeven tal prijzen verbonden waarvan de uitslag v/as als volgt: le pr. T. Blijleven, 2e pr. R. Vergunst, 3e pr. Ant. van Harskamp, 4e pr. J. Snippe, 5e pr. D. van Wetten, 6e pr. J. Bijleveld, 7e pr. J. van der Meijden. Bor vendien werden door den heer C. O. alhier een tweetal troostprijzen beschikbaar ge steld, die gewonnen werden door W. van Katwijk le pr. en C. Kraan 2e pr. NOORDEN. Schaatswedstrijd. Gisteren werd alhier voor de derde maal een schaatswedstrijd gehouden, ditmaal ten bate van de armen. Het betrof een hardrijderij, waaraan 43 personen deelnamen. Iedere deelnemer ver wierf voor den betrokken arme een bon van gelijke waarde, terwijl de prijswin naars voor ziphzelf 4, 3, 2, en 1 gulden kon den winnen. De eerste prijs werd behaald door M. M. de Jong Nzn., de tweede door J. Groeneveld, de derde door J. van Trigt en de vierde door G. Vroonhof. Woensdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig waren de heeren Leliveld, Boer, Burggraaf en Lugtenburg. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten over de salariskorting, wordt op voorstel van den heer Baars besloten de aandacht van dit college te vestigen op het feit, dat de bezoldiging van den Gemeente ontvanger te hoog is, in verband met het werk dat verricht moet worden. Hier wordt dat gecompenseerd door een laag salaris als administrateur van het G.E.B., maar de toestand deugt niet. Een bedrag van 560.wordt beschik baar gesteld wegens uitbreiding van een tweetal Chr. scholen. De Inspecteur ver klaarde, dat de aanvragen volkomen aan de wet voldeden. Bepalingen op de politieke gezindheid van den ambtenaar werden'zonder bespre king geaccepteerd. Voortaan zullen deze geen politieke onderscheidingsteekenen mo gen dragen, geen reclame maken op hun huizen, alleen nationale vlaggen uitsteken en ontslagen worden als ze revolutionair gezind zijn. Zonder discussie werd conform het voor stel vastgesteld de driejaarlijksche afreke ning met de Bijzondere scholen. De heer Bijen huldigden de ambtenaar, die deze zoo voortreffelijk in orde bracht. Enkele scholen krijgen belangrijke bedragen toe, andere moeten zwaar storten. O.a. de R. K. school in de Meije ƒ224.11. De begrooting 1934 gewijzigd. Langdurig werd gediscussieerd over een voorstel van B. en W. tot wijziging van 'den aangenomen begrooting 1934. Deze is noodig, omdat de aftrek van de Gemeente- fondsoelasting 1600.tegenviel, terwijl nog enkele andere kleine nieuwe posten zijn verschenen. Voorts is in de bekende nachtzitting geen volleaige dexxmg veriaegen aoor nee nei- fen van 10 opcenten. B. en W. willen deze opcenten, die. vroeger 15 bedroegen, daar om weer met 10 verhoogen en nu ineens brengen op 60. De heer Baars wil terugkomen op de be slissing van de vorige vergadering en als nog de 4500 gulden winst van het electriscli bearijf op de begrooting brengen. De voorz. merkt op, dat Ged. Staten zich tegen dit voornemen reeds hebben verzet. De heer v. d. Poli zoekt een oplossing in het veria gen van enkele posten, 500 van Reiniging, 150 door opheii'ing gezondheidscommissies enz. Voorts door de winst van het G. E. B. 1000 hooger te ramen, wat wel kan en waardoor de gemeentekas 500.— meer krijgt en door 300 te halen uit onvoorzien. B. en W. daarentegen vinden deze laatste post te laag en willen er ƒ800.— bijdoen. Hoofdbezwaar tegen de voorstelling van den heer v. d. Poll is het feit, dat de be- grooting te krap zou zijn opgemaakt om nog verlaagd te worden. Tegenvallers, vooral uit steun en armenzorg achtte men heel sterk te verwachten. De heer Jongeneel merkte op, dat men Voor een paar weken betoogde, dat daar niet veel kans op was, wat weth, v. d. Marei doet verzuchten, dat men geen maand meer kan vooruitzien en dat thans de steunbedragen weer regelma- NIEUWKOOP. Ijsvermaak. Dinsdagavond werd een vergadering, uitgeschreven bij den heer C. Kelder om ook in het Zuideinde eenig ijs vermaak te organiseeren. De heer P. Kuijf nam de leiding van dien avond op zich en opende de besprekingen. Breedvoerig werd van gedachten gewisseld, waarna werd be sloten een voorloopige vereeniging te stich ten voor het organiseeren van een buurt feest. Alle aanwezigen gaven zich hiervoor op, zijnde 45 leden, die hierna allen een gulden betaalden om de onkosten te dragen. Een comité werd gevormd om de verdere werkzaamheden in handen te nemen, be staande uit de heeren J. Woerden, S. H. v. d. Loo, Ant. Kwakkenbos, H. Voorsluis, W. de Rooij, D. Kraneburg en C. Kelder. Besloten werd zoo mogelijk nog deze week een kinderwedstrijd te organiseeren: De prijzen zullen dan bestaan uit levens middelen. Na nog eenige besprekingen sloot de heer Kuijf de bijeenkomst en sprak de hoop uit, dat deze pogingen mochten slagen. Stationschef. Op 1 Januari a.s. treedt de nieuw benoemde Stationschef alhier, de heer Van der Berg, eerder chef van het opgeheven spoorstation MoercapelleZe venhuizen in functie. De weduwe en kin deren van den op 7 November overleden chef, den heer R. Th. Havekes, gaat in de volgende week de gemeente verlaten om zich te vestigen te Denekamp (O.). INGEZONDEN STUKKEN EEN WOORD VAN HULDE. De Vereeniging „De Nederlandsche Dag blad Pers" viert haar zilveren feest. Nu ligt voor de hand, dat de leden van de jubilee- rende vereeniging zeer zeker publiciteit zullen geven aan het groote werk, dat op velerlei terrein door de N. D. P. in de afge- loopen 25 jaren is verricht. Wat deze ver eeniging en hare leden voor het adverten tiewezen hebben gedaan is bewonderens waardig. 25 Jaar geleden begon het bij den Neder- landschen zakenman door te dringen, welk een groote reclamewaarde de advertentie vertegenwoordigde. En zooals bij elke haus se lokte ook hier de mogelijkheid om geld te verdienen velen aan als bemiddelaar tusschen adverteerder en courant op te treden. Om advertentiebureau te worden behoefde men zich eigenlijk slechts een pas send rubberstempel aan te schaffen! Tot welk een toestand dit leiden moest is begrijpelijk. Er werd met prijzen gemar- MTERAAD VAN BODEGRAVEN tig stijgen, zoodat nu al een 1000 gulden per week wordt uitbetaald. De heer Vreeken wil een middenweg zoeken en stelt voor het aantal opcenten te verhoogen met 5. Erkend wordt dat dit mogelijk is, zonder al te veel te wringen, maar zoowel de voorz. als de beide wethouders zijn van meening, dat men nu maar radicaal den knoop moet doorhakken en 10 nieuwe op centen erbij doen. Met 5 zou de begrooting, die toch al zoo krap is opgezet, te weinig soepel worden en dat is gevaarlijk. De heer v. d. Poll, die inziet dat zijn voorstel geen kans heeft, trekt het in en beveelt dat van den heer Vreeken aan. Dit wordt echter ouk verworpen met alleen de stemmen der bei de aanwezige R. K. leden en den Staatk. Geref. voorsteller voor. Met dezelfde stemmen werd verworpen een voorstel-v. d. Poll om de gevraagde subsidie van 110.voor een landbouwhuis- houdcursus, uitgaande van de Holl. Mij. van Landbouw niet toe te staan. De voorz. verdedigde deze. Er zijn 16 deelneemsters. De ijsclubs te Bodegraven en Nieuwer- brug hebben al de gelden uitgegeven aan baanvegers en willen nu verder gaan met gemeentegeld. B. en W. voelen daarvoor en stellen voor 20 dagen steun te geven voor 25 en 10 menschen. Dat zal een goede 1300 gulden kosten, waarvan nog iets terug komt aan lagere steun. Men prijs het werk der clubs, waarvan de Bodegraafsche 65 menschen aan het werk had. Ten slotte komt de heer Vreeken terug op vroe ger door hem gestelde vragen. Hij meent, dat art. 107 van de Pol. Verord. weliswaar is vervallen door de Rijkswet op de win kelsluiting, maar dan maar opnieuw bij de Kroon moet worden voorgedragen. De voorz. wil dat overwegen, maar deelt mede, dat in 1932 het artikel 107 door den Raad is opgeheven. Het zou dus een nieuw arti kel moeten worden. Klachten over de politiepost. Voorts wijst dezelfde heer op den ver koop op Zondag, waarop strenger gelet moet worden en geeft tenslotte verschil lende klachten over den politiepost weer Deze zou niet geschikt zijn, de cellen zou den niet kunnen worden verwarmd. Ar restanten zouden er niet verhoord kun nen worden, omdat het te gehoorig was en 's nachts moesten de kinderen van den in- wonenden chef-veldwachter worden weg gebracht omdat een dronken arrestant zoo te keer ging en het zoo gehoorig is. De voorz. ontkende den ernst der klachten. De post voldoet uitstekend, beter als men bij den opzet vermoedde. De bron van «le meeste klachten is weggenomen. De ver warming van de binnencellen is goed, die van de buitencellen bij heel koud weer niet zoo bijzonder. Een enkele klacht moet men dragen. Het is geen volkomen inge richt politiebureau maar een veldwachters- woning met cachotten. Ook andere leden hebben klachten gehoord, waarop besloten wordt een excursie te houden onder leiding van den voorzitted. Daarna sluiting van de vergadering. chandeerd; de een betaald te veel, de an der te weinig, zulks tot groote schade van den adverteerder, de toenmaals bestaande bona fide advertentie-bureaux en de bla den. Het is aan het initiatief van de Ver eeniging „De Nederlandsche Dagblad Pers" te danken, dat spoedig regelend en organi- seerend werd opgetreden. De N. D. P. voerde het systeem der „officieele erken ning" in, waardoor het mogelijk werd het advertentiebedrijf van verkeerde el'emen- ten te zuiveren. Door strenge eischen te stellen aan betrouwbaarheid, kapitaalkracht en vakkennis, werd het mogelijk den ad verteerder een waarborg te geven, dat zijn zaken door een erkend advertentiebureau ten volle zouden kunnen worden behartigd. Door het instellen van den „Uitvoerenden Raad", waarin thans zoowel dagbladdirec teuren als de bureaux zitting hebben, werd de mogelijkheid tot controle geschapen. Gezien het feit, dat de NedeiTandsche za kenwereld voor millioenen aan dagblad advertenties uitgeeft, is het organiseerend werk van de Vereeniging „De Nederland sche Dagblad Pers" van niet te onderschat ten beteekenis. Nergens ter wereld vindt men een dergelijke regeling terug. Men heeft het geprobeerd, maar men kan de be staande moeilijkheden niet overwinnen. Door de „Regelen voor het Advertentie- Wezen" hebben de Nederlandsche bureaux zich, wat werkwijze en inrichting betreft, tot een hoog peil kunnen verheffen. Vele advertentiebureaux beschikken over een eigen studio en zij geven een zoodanige ser vice aan den adverteerder, dat deze op eco nomische en systematische wijze reclame kan maken. Hier wordt dus een belangrijk economisch belang gediend. Als voorzitter van de Vereeniging van Erken.de Advertentiebureaux heb ik ge meend deze feiten eens ter algemeene ken nis te moeten brengen. Een woord van hul de aan de N. D. P. en aan hare leden! Door de mooie, eendrachtige samenwer king is de regeling van het Nederlandsch advertentiewezen tot een model voor de geheele wereld geworden! HanG. D. Coppens. 'Langeraar, 14 December. Onrechtvaardige handelwijze. Mynheer de Redacteur. Ik heb opgemerkt, dat er nog tuinders zijn in Ter-Aar, die land in half teelt ge ven, er niet toe overgaan om aan hun half- telers de steun of toeslag die van de regee ring toegekend is met hun halftelers te dee- len, wat erg onbillijk is. Immers halftelen zegt niets anders dan dat die menschen voor hun arbeid de halve opbrengst van de pro ductie, die ze aanvoeren zullen, ontvangen en dan blijft het net eender, of het van de veiling ontvangen wordt of van de regee ring; 50 procent moet de halftsler hebben anders zou het geen half teler zijn. Nu zijn het" maar enkelingen, die zoo handelen, gelukkig, want van die menschen zyn ex- gauw genoeg, maar de halfteler, die zoo'n baas hebben, zijn er de dupe van. M. de R.. ik kan het niet begrijpen, dat er bazen zijn, die nu alles prakkizeeren om maar 'n reden aan te geven, dat ze die halfteler niets van die steun behoeven te geven, wat aan de half-telers m.i. waarachtig toekomt. Hebben die menschen ook niet van het vroege voorjaar tot het late najaar van 1932 geploeterd? want, daar gaat het over. Heb ben die menschen ook niet hitte en koude doorstaan? Hebben ze ook geaarzeld de vrouw mee te nemen naar het land? Had die vrouw geen werk genoeg in haar gezin? Maar om alles nog ten beste te ge ven en toch maar te zorgen, dat alles op tijd aan de veiling kwam, werd alle moeite getrotseerd en ten slotte was alles voor niets en werd er ongeveer niets verdiend. Nu heeft de regeering zich nog eenigszxns ontfermd over 't lot van de tuinderij, en nu gaat men toch nog zoeken naar de laat ste letter van de wet om toch die arnxe half teler met 'n kluitje in 't riet te sturen, 't Is vreeselijk. M. de R., mochten die bazen meenen, dat ik het wel wat overdrijf, ik zal met alle genoegen een schrijven terug ontvangen. Ik hoop echter, dat dit schrij ven doel zal treffen. Mijnheer de Redacteur, mijn dank voor de plaatsruimte P. HOOGERVORST-DAMMAN. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. Heemskerk, koopman, Rijnsburg, Cur. mr. W. de Clercq, Leiden.. Margaretha Leenslag, wed. C. Grisnigt, tuinierstex-, Haarlemmermeer, Lis- serweg 716. Cur. mr. W. Briët, Haarlem. WILT U IETS WETEN? Vraag: Kunt u my opgeven 'n boekje of handleiding, dat het quadrille-spel be handeld. Antwoord: Misschien weet een on zer lezers dezen vrager te helpen! Vraag: Is het u soms bekend, dat met 1 Januari het bonnenstelsel voor cadeaux opgeheven wordt Antwoord: Niets van bekend. Uit Leiden vertrokken: D. de Boer, Utrecht, Varkenmarkt 4. Chr. Damschen, Wassenaar, Oostdorperw. 122. D. A. v. Deursen, de Bilt, Hobbemd- laan 41. H. Doorn, Utrecht Boorstr. Wed. M. v. Offeren-v. Eijk, Apeldoorn, Beeklustweg 54. P. Groenendijk, Arnhem, W. Barentzstr. 34. M. J. K. Hansen, Born- holm. T. Heemskerk, Rijnsburg, Vliet Zuidzijde 37. M. J. J. v. Kessel, Seve- num. L. Kooien, Amsterdam, Delistr. 19 III. A. A. Meiman, 's Bosch, Knxisstr. 39. L. Mensink en Fam., Hilversum, Pol- luxstr. 7. H. M. Wijtsma-Meijer, Zoeter- woude, Vrouwenweg E 81. A. C. Reijst, Eindhoven, Hoogstr. 265. H. W. Polder mans, Haag, Noordeinde 125. E. Salamon, Hamborn. H. E. Salamon, Hamborn. L. Bakker-Termond, Soest, Soesterbergstr. 10. W. P. Verhoeven, Waalwijk, Groote straat 275. A. Voerman en Fam,, Hazers- woude, Groenendijk A 85. G. P. Wattez Oudenrijn, Leidschestr.weg 16. E. P. v. d. Werken. Koudekerk, Hoogewaard. M. E. M. C. Wouterlood, Oisterwijk, Kinder huis Rustoord. H. Wijtsma, Zoeter wou- de, Vrouwenweg E 81. W. A. Zieseniss, Bergedorf, Wentorferstr. 145. In Leiden gevestigd: G. G. Barendse, loswerkman, Oude Vest 85a. E. Bartel, dienstbode, Oegstgees'cer- laan 1. J. Bink, bediende, Middelstegr. 20. G. M. Bi-ugman, dienstbode, Waard- gracht 161. F. v. Buren en Fam., kellner. Leeuwerigstr. 23. J. Burger. Fagelstr. 50. G. Chr. Deters, dienstbode, Haar- lemmerstr. 218. J. H. A. Dubois, Burg- steeg 1. E. Geurtz, naaister, Utr. Jaag pad 31. C. A. Hoogervorst, loopknecht, Gortestr. 32. Jhr. E. W. de Jonge, Pie- terskerkstr. 12. G. Jonker, bedienjuffr., Haarlemmerstr. 46a. L. J. Koert, Rijnsb. weg 77a. M. Koert, Rijnsb.weg 77a. H. J. Koevoet en Fam., oelieventer, Hert- zogstr. 11. W. Koopstra, dienstbode, Plantsoen 77. J. J. Kunst en Fam., Zoe- terw. singel 41. J. G. Lipse en Fam., monteur chauffeur, Heefenstr. 33a. C. J. Kuyvenhoven-v. d. Maat, H. Morschweg 45. K. Mendel, Mariënpoelstr. 15. J. Bleyie-Mieremet on Fam., Morschweg 111. J. Willems-Paddist en Fam., Fr. c. Mie- risstr. 20a. C. E. de Graaf-Pauwels, ver pleegster, Hoogewoerd 82a. J. v. Pien- broek, Rodenb.str. 14. J. J. Plugge, dame v. gezelschap, Rapenburg 122. A. C. Ponstein en Fam., R. Visscherstr. 20. J. L. v. Riet en Fam., monteur, Decimastr. 16. A. M. A. Robertz, slager, Hoogewoerd 71 C. M. Rodenburg, verpleegster. Rijnsb.weg 3. W. J. Rooyakkers, han del reizigers, Duivenbodestr. 41a. J. M. v. Rossum en Fam., arts, v. Oldenbarne- veldstr. 32. C. A. Spoelsira. Hooge woerd 127. M. v. d. Zwan-Su-eitlw Kraaierstx-. 3b. J. Tukker. wa^e:yr ser, Doelensteeg 17a. J. D. We"1 bode, Plantage 3.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15