Het lijfje is geheel glad en heeft vanaf het armsgat naar den rok aan weerskan ten opgestikte rolnaadjes. De hals wordt met een klein zijden kraagje afgewerkt, terwijl een groote strik, die ephter alleen maar bestaat uit twee einden met aardige knoopjes op de japon- vastgeknoopt is, wat een aardig effect geeft. Ook de uit einden zijn verschillend. Links ziet u, dat de buitenkant in een punt uitloopt en daar staan de knoopen ook in een flauwen driehoek, terwijl rechts het uit einde recht is en ook de knoopen netjes onder elkaar zijn bevestigd. Een smalle ceintuur wordt om het middel gedragen. Het rugpand is eveneens geheel glad. De mouw is tamelijk wijd en moet prettig zitten en ons niet in de bewegin gen beiemmeren. Even voorbij den elle boog is een schuine baan over de mouw aangebracht, wat een aardige lijn geeft. Bij den pols is zij afgewerkt met een schuin biesje. De rok is van achteren geheel glad, doch van voren loopen de rolnaadjes, die wij bij het lijfje hebben gemaakt, hier door. Aan den onderkant van het heupstuk komen zij dichter naar elkaar toe en loopen dan evenwijdig naar bene den tot aan den zoom, terwijl de rokba- nen naar onderen toe wijder geknipt wor den om de vereischte ruimte te krijgen. Patroon verkrijgbaar a 58 ets. (plus 12 ct. verzendingskosten) L. v. Meerder- voort 45a, Den Haag). Ook, en niet in het minst, in de haar drachten zijn verschillende veranderin gen te bemerken. Wij krijgen nu weer zoo van alles door elkaar, dames met ge heel glad haar, met jongenshoofd, met kroeshaar en met dikke krullen en daar naast ook dames, die weer op een opge stoken ..knoetje" zijn begonnen. En het grappige van het geval is, dat niet de oudere dames zijn begonnen heur haar op te steken, neen integendeel, juist de CH1NEESCH BORDUURWERK. Veel van het borduurwerk, dat uit Chi na komt en da.t wij overal zien uitgestald, is uitgevoerd in den gewonen kruissteek ZELF-GEBREIDE E1ERWARMER. Het breiwerk is den laatsten tijd weer bijzonder in de mode gekomen. Ditmaal geven wij hieronder een beschrijving van een eierwarmer in den vorm van een ge- lukspopje. Benoodigdheden: een 20 c.M. groot popje, '1'/» knot rose (kleur natuurlijk naar verkiezing) wol, 1 kluw- tje korenblauwe kunstzijde en 4 stalen breinaaldjes. Men begint met het lijfje en zet hiervoor 20 steken op, dan volgt de eerste, terwijl de derde en de vierde pre cies andersom worden gebreid, dus eerst averecht. De tweede toer is gelijk aan de eerste toer, bestaande uit: 1 recht, 1 averecht, dan recht. Zoo gaat men door tot ong. 7 c.M. hoogte en begint dan aan de schouderbandjes. Twee steken worden afgekant, dan worden er vier gebreid en de rest wordt weer afgekant tot op 6 ste ken, na, waarvan er 4 worden gebreid en weer twee afgekant. De schouderbandjes worden ongeveer 4'/2 c.M. lang. Dan be gint men met het achterpandje. Ook hier voor worden 20 steken opgezet, terwijl de rest van het patroon hetzelfde is als van het voorpandje. Is ook dit pandje klaar, dan zet men de schouderbandjes aan het achterpand, men naait de zijkanten van beide pand jes dicht en haakt om het halsje en de armsgaten een pico'tje van de blauwe kunstzijde. Het lijfje is dan zoover gereed, dat 't kan worden aangetrokken en men aan 't rokje kan beginnen. Dit wordt als volgt vervaardigd: op drie naalden in het rond zet men gezamenlijk 150 steken op (dus iedere naalo 50). Men breit 't rokje in het patroontje van het lijfje, dus ook weer 1 recht, 1 averecht. Om het rokje dan verder tot aan het middel nauw te laten toeloopen, wordt één toer gewoon recht gebreid, daarna volgt de tweede toer, waarbij men steeds twee steken te zamen breit. De derde toer is weer als de eerste, terwijl de vierde als de tweede moet zijn. Is dit zoover klaar, dan kant men losjes af. Het rokje wordt op het lijfje aangetrokken, waarna het mutsje aan de beurt komt. Het mutsje wordt gehaakt omdat het te nietig is zooiets met breinaalden te vervaardigen. Men zet er 5 losse steken voor op en maakt er een ringetje van, zoodat men verder in de rondte moet haken. De eerste toer bestaat uit zeven vaste steken; de tweede bestaat uit tel kens twee vasten om de tweede steek van den vorigen toer verder tot men een goed 'platrond gedeelte heeft verkregen. Het afmaken van het mutsje geschiedt als volgt! op twee drie steken slaat men telkens een vasten over. Zoo kunnen nog twee toeren worden gehaakt. Na afhech ting van het mutsje kan er nog 'n leuke NIEUWE MODELLEN VAN JERSEY STOF. Links een costuum van lichtbruin tricot-cotelé met geaccentueerde halslijn en aardige schouderverbreeding. In het midden tweedeelig costuumpje van matgroen Walkung-jersy met typi sche hals- en sehoudergarneering. Rechts een chique Angora-jersey-cos- tuum, hetwelk geen garneering behoeft, daar het verwerkte materiaal zichzelf garneert en juist hierdoor zeer elegant staat jeugd schijnt dit bijzonder mooi te vin den. De heel gladde, zelfs met brillan tine ingevette haren ziet men bijna niet meer. Watergolven en nog eens water golven is wel het parool. Hier ziet u een tweetal kapsels; het bovenste met diepe ingelegde golven, doch waarvan de on dereinden glad zijn, alleen een klein, on deugend zij krulletje is geoorloofd en daaronder een kapsel, dat men veel ziet, namelijk het bovenhaar weinig of niet gegolfd en de punten dik omgekruld. Bij dit laatste model kan het haar bijzonder goed geheel achterover worden gedragen, waardoor de lijn van het gezicht weer mooi tot haar recht komt, hoewel over het algemeen het bovenste kapsel jonger zal maken. Belangrijk echter blijft het, dat u er steeds voor zorgt, dat uw haar behoorlijk gewasschen en gewatergolfd is, en dat er geen slordige pieken rond het hoofd vliegen, want in den tegen- woordigen tijd, nu zelfs het permanenten een kwestie van weinig geld is geworden, zijn wij het eigenlijk tegenover aftderen, waarmede wij den geheelen dag omgaan, verplicht te zorgen, dat wij er zoo ver zorgd en prettig mogelijk uitzien, want niet wij zelf, maar zij hebben den ge heelen dag het gezicht van ons en u zoudt toch ook zelf liever naar een ver zorgd uiterlijk zien. AARDIGE KERSTGESCHENKEN. en vaak in één kleur gehouden, alleen in verschillende schakeeringen. Het is merkwaardig, waarop men al niet borduurt; om te beginnen met een hoekje op den zakdoek, op onze lingerie en zelfs de huishoud- en handdoeken hebben vaak een of ander aardig mo tiefje. Onze teekening geeft u een drietal handdoeken te zien die afgewerkt zijn met een ajourzoom en geborduurd met een rikshan, dat is 'n wagentje met groote wielen, voortgetrokken door een Chi nees, een lampion en een Chineesche koopman. De lampion is in verschillende kleuren geborduurd, de rikshan alleen in blauw, doch in wel vier nuances, de koop man in enkele kleuren rood. Het Chi- neesch borduurwerk, dat niet met den kruissteek wordt gemaakt, doch met den gewonen borduursteek, onderscheidt zich in allerlei opzichten van dat van het Ja- pansche borduurwerk en over het alge meen wordt er aan dat Chineesche bor duurwerk veel meer zorg besteed, hoewel het niet te ontkennen is, dat het Japansch borduurwerk vaak veel meer voldoet, dan het kleine prikwerk van de Chinee- zen. pompoen van rose wol, doorstrengeld met blauwe zijde, op worden bevestigd. Ten slotte begint men aan de eigenlijke eier- warmers, welke van dezelfde rose wol kunnen worden gemaakt. Men zet vijf losse steken op en haakt een zakje, nét groot genoeg om een ei te kunnen om vatten. Zoo kan men er drie maken, waarna de zakjes met gekleurde zijde worden omzoomd. Zijn de warmers klaar, dan kunnen ze aan het lijfje van het popje worden bevestigd, en de eieren be houden hun warmte. ONZE WONING. Bijna iedere kamer leent zich voor 't inrichten van een gezellig hoekje, waar we met een vertrouwd vriend of vrien din zoo'n prettig gesprek kunnen voeren of ons met een mooi boek behagelijk kun nen terugtrekken. Over het algemeen houden wtf te veel vast aan het idee van „de tafel in 't mid den van de kamer". Een huiskamer, waar men tevens eet, zal zeker als de familie groot is en ron<i de tafel moet zitten, het meest gebaat zyn met wel een tafel in 't midden, maar voor hen, die zich de weelde kunnen veroorloven van 'n huis kamer en misschien zelfs wel van 'n sa lon, voor hen is het eenvoudig genoeg en zeker bereikbaar een of meer gezelli ge hoekjes te scheppen. Maar dan moeten wij eerst beginnen met het ongezellige en onbehagelijke idee van salon te laten varen. Er is volstrekt niets op tegen er een salon op na te houden, maar het in gewortelde begrip van de „salon" over het algemeen is dit van een vertrek, waar de kostbaarste meubelen kaarsrecht en stijf gerangschikt staan en waar de koudheid bij het binnenkomen direct overvalt, omdat het een vertrek is, waar meestal slechts bij hooge uitzondering een kachel brandt. Daarom moeten we eens wat verscheidenheid gaan brengen in de oude traditioneele manier van het inrichten van een kamer. Men ziet veel effen behangselpapier toegepast, liefst in een vroolijken, lichten toon. Effen behang doet zeer rustig aan en de schil derijen, welke vooral niet te groot in aantal mogen zijn, komen er meestal buitengewoon goed tot hun recht. Is uw kamer gemeubileerd met don kere meubelen, dan zal een behang in licht beige, zandkleur of terra cotta zeer goed staan. Van zoo'n interieur gaat iets rustigs uit en het doet ons prettig aan in zulk een kamer te vertoeven. De licht beige muren kunnen met randen van donker havanakleur worden afgezet, hoewel men zeer veel kamers ziet, waar in het geheel geen rand meer is toege past, wat zijn oorzaak hierin vindt, dat vaak de rand zeer duur is. Bij de moderne meubileering wordt veel ivoorkleurig behang aangetroffen, meubelen en gordijnen van diepblauw staan hier schitterend tegen, groen haast nog mooier! Het schilderwerk wordt dan b.v. uitgevoerd in groen en de donkere, eiken meubelen bekleed met groene stof. Zeldzaam fijn en gedistingueerd. Laten wij nu eens verder fantaseeren. Wij schuiven, zooals u op de teekening kunt zien, een tweetal gemakkelijke arm stoelen in een hoek van de kamer, maar daartegenover een heerlijke sofa en een moderne tafel en leeslamp. Ook de bloe- menstandaards zijn in allerlei fraaie uitvoeringen verkrijgbaar, terwijl men goed doet b(j eiken luien stoel een klein tafeltje neer te zetten voor het deponee- ren van het theekopje en dergelijke. Ook rieten meubelen, donker geverfd en voorzien van kapokzittingen en dito kus sens ziet men den laatsten tijd voor der gelijke hoekjes gebruikt en zijn niet meer uitsluitend bedoeld voor zomermeubelen in de serre of waranda De bekleeding der stoelen is soms van dezelfde stof als waarvan de gordijnen zijn gekozen, het geen op onze teekening ook het geval is. Zorg er voor, dat uw staande lamp of leeslamp een intiem, zacht licht ver spreidt en ziet, u hebt een hoekje in uw huis, waar gij u zeker veilig en op uw gemak zult voelen! ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. Patronen (in de maten 4250 k 58 ets. plus 12 ets. verzendingskosten) kunnen per giro 125025, per postwissel of per brief worden besteld bij de Redactrice Damesrubriek, Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag. Maat en nummer van het gewenschte model s.v.p. duidelijk vermel den. De gevraagde patronen worden bin nen drie zes dagen aan de aanvraag- sters toegezonden. EEN EENVOUDIGE JAPON. No. 642 is een eenvoudige japon, die wij iederen dag en ook in onze dagelijk- sche bezigheid kunnen dragen, omdat er geen bijzondere kragen of schouder klep pen of wel een lastige mouw aan zit. Nauwelijks is de gezellige drukte, wel ke aan het St. Nicolaasfeest voorafgaat, achter den rug, of men bereidt zich al weer voor op de viering van het Kerst feest. Vele huisgezinnen leggen onder I den mooi versierden met kaarsjes ver lichten boom kleine geschenkjes en meer en meer wordt 't thans ook gewoonte om vrienden en kennissen ook met Kerst mis een presentje te sturen. Willicht kunnen bovenstaande voor werpen de lezeres een handje helpen in haar keuze. Een boek, een handtasch, bonbons-e.d. zijn zoo de meest voorkomen de cadeautjes; aparter is het evenwel uw vriend of vriendin te verrassen met een mooie vulpen, een halssnoer, een moder nen uitschuifbaren aschbak of een nagel garnituur. Kies evenwel altijd een ge schenk, waarvan men zeker weet, dat het geapprecieerd wordt en bruikbaar is, dan zal de voldoening Voor de geefster des te grooter zijn!

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11