DONDEKDAG 21 DECEMBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 1 Is een echte gentleman. Als ik een bonbon uit m'n mond laat vallen, raapt h\j 'm voor me van den grond op. (Tit Bits). den burgemeester, vervolgens aan het Dag. Bestuur, aan den Raad, aan de Ambtena ren ter Secretarie, aan andere autoritei ten, colleges, ingezetenen, waarmede spr. in aanraking is gekomen. Hierna werd de vergadering een oogen- blik geschorst. Tijdens de pauze werd aan de ambtenaren gelegenheid gegeven offi cieel afscheid te nemen van den heer Eg- gink. Daarbij trad als woordvoerder op de heer Brouwer, hoofdcommies ter Secre tarie. Deze roemde de prettige omgang met den heer Eggink, diens eenvoud, toe gankelijkheid en hulpvaardigheid. Namens rdlen bracht hij den heer Eggink dank, vergeving vragend voor fouten. De heer Eggink stelde zich nooit op een verheven standpunt, beschouwde zich nimmer de chef, maar meer de gelijke van de ambte naren. Hy was hun altijd tot stuw en hulp in moeilijkheden. Spreker bracht daarvoor dank en bood namens allen een schitterende electrische lamp aan. Daarna voerde de heer P. L. Huibers, directeur van openbare werken, het woord, die den heer Eggink dank bracht voor zijn h ulp vaardigheid. Hiermede was officieel van den heer Eggink afscheid genomen. De vergadering werd daarna heropend, waarna aan de orde was de installatie van den heer Ph. Loggers als gemeente-secre taris. Nadat de heer Loggers In handen van den burgemeester de vereischte eeden had afgelegd nam de burgemeester het woord. Deze wees erop, dat waar zooeven bij het afscheid van den heer Eggink weemoed te beluisteren viel, er thans weer mag worden gezien levende actie. De burgemeester wees erop, dat Wassenaar een snel groeien de gemeente is, waar zich vele belangrijke vraagstukken opdringen, en waar dus voor den secretaris geen gemakkelijke taak is weggelegd. Spr. hoopt dat hij zich met liefde aan zijn taak zou geven in het belang dezer gemeente. Spr. wenscht den heer Log gers geluk en heette hem van harte wel kom in Wassenaar. Hij kan zich voorstel len, dat hij zich voelt als spreker nu 4 ja ren geleden, hier staande met frissche jeug dige moed, maar voor het onbekende. Spreker hoopt, dat hij er zich in zal on derdompelen, zich geheel zou geven maar met behoud van zijn persoonlijkheid. Spreker uitte daarna de beste wenschen voor een bestendige vriendschap en goede samenwerking. De secretaris, de heer Loggers, daarna 't woord verkrijgend, bracht dank voor zijn benoeming en wilde daarna in groote trek ken ontvouwen hoe hij zich de vervulling van zijn taak ziet. In de gemeentewet, die op dit punt zeer sober is, staat: „De secretaris is B. en W., den burgemeester en de raadscommissies in de hun opgedragen taak behulozaam". Hiermede is alles nagenoeg, doch ook heel veel gezegd. Het verleenen van hulp aan de drie ge noemde bestuursorganen in dezen tijd en in deze gemeente zegt veeL Spreker is er zich van bewust. Hij wijst dan op het dienende handelen van het secretarisambt, dat hem goed ligt, al stelt hij er prijs op, waar het pas geeft, eigen meening te zeggen. Spreker doet 'n beroep op den Raad, B. en W. en den bur gemeester. Vervolgens doet spreker een beroep op het personeel ter secretarie, op de hoofden van takken van dienst. Spreker dankt voor de woorden, door den voorzitter gesproken en hoopt het in hem gestelde vertrouwen niet te beschamen. Eenige ingekomen stukken worden hier op voor kennisgeving aangenomen. Tot lid der Commissie van advies inzake werkloosheidsvoorziening wordt benoemd de heer T. J. van der Veen. Tot lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs de heer F. B. J. Gips. De overeenkomst met den heer P. H. Goemans inzake zieken en gewonden wordt verlengd. Aan W. van Jaarsveld wordt een perceel grond verhuurd aan den Storm van 's Gra- vesandeweg en aan Th. C. van der Zalm aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat. Na behandeling van eenige belasting reclames wordt de vergadering gesloten. UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Vertrokken: Rendert Drenth naar Aalsmeer Gijsbertus J. van Nieuwkoop naar Aalsmeer Jan K. Versteeg naar Aalsmeer Adriana Blok naar Aalsmeer Elsje van Rijswijk naar Amsterdam Arjaantje Luime wed. J. W. van Laar naar Aalsmeer Johanna M. Muller naar Ara- sterdam Jacobus Schravemade naar Am sterdam Petrus J. Mesman naar Heel en Panheel (L.) Paul E. F. Geerdes naar Amsterdam Cornells van der Kwast naar Amsterdam Pieter M. Godvliet naar Haarlem Johanna F. Meij naar Am sterdam Teunis Dekker naar Oosthui zen Theodorus W. J. Raijmakers naar Haarlem Klasina Kulk naar Amsterdam Leendert G. van der Bijl naar Zonne- maire, B. 145 Hubertus Willems naar Arnhem Paul A. van Lingen naar Am sterdam Christiaan H. Hun tel aar naar Amsterdam Helena P Dam naar Oud en Nieuw-Gastel Margaretha J. van Dijk naar Hillegom Andries Goossens naar Amsterdam Maart je de Groote naar Mij drecht Jan van Strien naar 's-Graven- hage Wed. Theodorus Schoorl naar Haarlem. Gevestigd: Beitske Beijdorff van Amsterdam Gerrit Frölich van Amster dam Adrian Schuurbiers van Voorscho ten Adrianus P. Smulders van Raams- donk Leopold Snelle van Ouder-Amstel Mar tin us S teem er s van Amsterdam Mattheus Stut van Haarlem Wed. A. Treffers van Haarlem Ludovicus C. M. van de Ven van Tilburg Teunis Vinke van Hillegom Leendert de Vries van Amsterdam Willem de Vries van Aals meer Wed. C. N. van Warmeradm van Amsterdam Adolf E. Wier sum van Am sterdam Gjjsbert Jongkind van Aals meer Albertus den Otter van Waarden burg Petrus C. Muller van Amsterdam Pieter J. Kruger van Amsterdam Alida Kamp van Leiden Maria F. E. Jur- gens van Amsterdam Johannes Does van Hillegom Maarten den Boer van Lisse Dirk Doorn van Oegstgeest. Geboren: Jozef, z. van H. F. v. d. Meer en J. P. van Emden Klaas Bernar- dus, z. van J. Leegwater en P. Weening Hendrik us Bernardus Jozef, z. van J. C. M. Bölte en J. C. Vertegaal Maria, d. van G. Roubos en L. Bakker Teunije Cornelia, d. van P. v. d. Lek en W. M. Sla ger Anna Willemijntje Trijntje, d. van H. A. Berkhout en T. Spaargaren Pie- ternella Adriana, d. van W. P. de Kon mg en A. Goudriaan Johanna, d. van C. End hoven en G. J. Ellenbaas Elisabeth Jo hanna Maria, d. van J. L. A. Drieman en J. Volckmann. Getrouwd: C. Ippel 21 j. en P. Tame- rus 25 j. H. Vreeken 22 j. en A. de Koter 24 j. Overleden: J. de Haan 88 j., wede. van P. Mulder J. Verburg, 75 j., wedr. van L. M. van Gilst Jan, 15 j., z. van J. Blesheuvel en T. Joore A. A. Boer 80 j., wede. van G. Hagen J. van Bemden 65 j., wede. van C. Sprokkelenburg. NOORD WIJKERHOUT. Vergadering Bond Z. H. Klein kweekers. Woensdagmiddag vergaderde in café Gouwenberg alhier de afd. Noordwijker- hout van den Z. H. Bond van Kleine Bloem bollenkweekers. De vergadering was zeer druk bezocht. Een honderdtal leden hadden aan de oproep voor de vergadering gehoor gegeven. De voorzitter, de heer M. C. J. Braun, opende de vergadering en riep alle aanwe zigen een hartelijk welkom toe. Hy zeide zeer tevreden met de goede opkomst der leden te zijn. Nadat hij de vergadering voor geopend had verklaard werden de notulen der vorige vergadering door den secretaris den heer H. van Kampen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna ried de voorzitter de leden, die niet voor de volle 100 pet. ingevolge de sa neering voor de bedrijven hebben ingele verd omdat zij geen voldoende hoeveelheid bollen bezaten, aan, om zoo spoedig moge lijk hiervan mededeeling te doen aan de Centrale te Haarlem. Door het bestuur is bij de Kweekerscentrale te Haarlem geïnfor meerd wat hieraan te doen is om toch een vol teeltbewijs te krijgen. Dit zal wel in orde komen als men de verplichting op zich neemt het volgend jaar het tekort ingele verde alsdan in te leveren. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de Bond van Z.-H. klein kweekers een accoord heeft getroffen met de „Hobaho" te Lisse, waardoor het mogelijk wordt, dat voortaan in het blad van de Hobaho een aparte rubriek gereserveerd wordt voor den Bond van Zuid-Hollandsche Kleinkweekers Regelmatig zullen dan berichten van het Hoofdbestuur in de „Hobaho" verschijnen. Ook de afdeelingen zullen gelegenheid krij gen op nader aan te geven wijze gebruik te maken van beschikbare plaatsruimte, ter wijl rekening zal worden gehouden met den wensch van enkele Lden om in de gere serveerde ruimte van de Hobaho hun vrije meeningsuiting tot haar recht te doen ko men. Op de eerste plaats zal vereenigings- nieuws opgenomen worden. De voorzitter bracht dank aan de Directie van de Hobaho voor het welwillend beschikbaar stellen van de noodige plaatsruimte. Voortaan zullen dus geen convocaties meer verzonden worden voor de afdeelings- vergaderingen doch de oproepingen zullen gebeuren in de rubriek: „B°nd van Z. H. Klein Kweekers" „Ons Hoekje". Het hoofdbestuur heeft echter de verplichting op zich genomen, dat alle leden van den Bond abonné zullen worden voor zoover zij zulks nog niet zijn van het orgaan „de Hobaho". Hierna kwam in bespreking de candidaat- stelling voor het Hoofdbestuur. De afdeeling Hillegom heeft reeds de volgende candida- tenlijst ingediend: P. v. d. Nouland, Voor hout; M. C. J. Braun, Noord wij kerhout, J. Hoogstraten, Wassenaar, A. H. de Bekker, Voorhout, J. Hageman, Lisse, L. Vink Noord wijk; E. Cordol, Hillegom; K. Oudshoorn, Sassenheim; D. Bol, Valkenburg en B. Molenaar, Breezand. Met algemeene stemmen ging de verga dering met deze ingediende candidatenlijst accoord. De voorzitter spoorde vervolgens alle leden aan spontaan achter het bestuur te staan, waar dit ook noodig mocht blijken te zijn. Bij de rondvraag vroeg een der leden of het niet op den weg van den bond zou leggen om actie te voeren voor het verla ten van den gouden standaard in ons munt wezen. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit probleem zoo mo -ilijk is dat hij het niet aandurft om het voor en tegen ervan te weerleggen. Na de rondvraag volg'e nog een mooie verrassing voor de leden. Er werden nL le vensmiddelen verloot, o.a. koffie en carbo- nade. Dit viel goed in de smaak. Nadat de verloting was gehouden sloot de voorzitter de zeer geanimeerde vergadering onder dankzegging voor de opkomst Vergadering R. K. Middenstandsvereenl- ging. In café Gouwenberg vergaderde de R. K. Middenstandsvereeniging, alhier. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet, heette alle aanwezige leden hartelijk welkom, in 't bijzonder de Wel Eerw. heer kapelaan Dekker, geestelijk adviseur der vereeniging. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorge lezen en onveranderd vastgesteld. Bij punt 3 van de agenda deelde de voorzitter mede, dat a.S. Vrijdag 22 Dec. des avonds om 8.30 uur te Noordwijk in café „Flora", de heer Mol, komt spreken over de omzetbelasting, de leden, die belangstellen in deze wet kunnen naar de rede van dezen heer gaan luisteren. Voorts werd medegedeeld dat het be stuur 30 boeken zal bestellen „Als ge za ken doet", deze boeken zullen de leden te gen een zeer lagen prijs kunnen koopen. Kapelaan Dekker deelde hierna mede, dat er een R. K. Bakkersvereeniging is opge richt waarvan de heer A. v. Eeden wel meer ,zal weten te vertellen. De heer P. P. van Denzen deelde mede bezoek gehad te heb ben van den heer adjunct-commies der pos terijen die mededeelde, dat P. v. d. Bosch wederomb bij de posterijen te werk is ge steld, dit zal wel verband houden met de bemoeiingen van de R. K. Middenstand in dertijd toen van den Bosch was ontslagen wegens bezuiniging. Hierna volgde verslag van den Centralen Raad. Wegens afwezigheid van den heer J. van den Burg werd het verslag voorgelezen door den secretaris. De voorzitter dankte v. d. Burg voor het keurige verslag. Nu volg de rondvraag. J. van Dam wilde dat de Vereeniging meer deed voor „Santos", bijv. met een busje collecteeren op de vergade ringen. De heer Buschman opperde het idee om een vaste bijdrage aan Santos te ge ven. Het Bestuur meende in de volgende vergadering over te gaan tot het benoemen van een „Santos-commissie". Het lid J. van Dam liet weer eens uitkomen dat het elec- trisch licht zoo duur is. De leden Hensber- gen en E. Bakker wilden actie voeren voor de retraiten. Besloten werd een retraiten- fonds op te richten. De voorzitter stelde voor om de contributie wekelijks te innen en wel 25 cents per week. Dit zal nader overwogen worden. De geestelijk adviseur stelde voor het volgend jaar iets te doen voor de kinderen van den Middenstand, b.v. een St. Nicolaasfeest, hetwelk voor de kin deren zeer aardig zal zijn. Daar verder niets meer aan de orde was sloot de voorzitter de vergadering met den Chr. groet. SASSENHEIM. Verkeersongevallen. Gisterenmorgen kwam door de gladheid van den weg een vrachtauto van de Fa. Jamin in de rails te recht ter hoogte van de Fa. G. van Egmond. De electrische tram, die uit de richting Sassenheim naderde, bemerkte ondanks het schreeuwen van de bestuurders dit ongeval te laat en reed in volle vaart op de ge strande auto in. De schade aan auto en tram waren aanzienlijk. Een tweede vrachtauto die ook naar de plek des onheils afgleed, greep de tram in de zij en scheurde de zijwand open van de tram. Andere auto's kwamen door de opstopping en de glad heid kris cn kras door elkaar te staan. Eerst na geruimen tijd arriveerde de politie en de gem. vrachtwagen om zand te strooien. Aan de Oude Postbrug kantelde een auto met varkens die van hun onverwachte vrij heid gebruik maakten door lustig knorrend door elkander op den weg heen te krioelen. Mcndeltentoonstelling. Op 16 Januari a.s. zal in Bloemlust de jaarlijksche groote tentoonstelling voor gebroeide Mendeltul- pen worden geopend. Broeiers gelieven met dezen datum rekening te houden. A. R. Kiesvereeniging. In een zeer druk bezochte vergadering van de A. R. Kiesvereeniging werd de gemeente-politiek besproken. Door de heeren raadsleden Herm. van Zonneveld en A. Warnaar Jzn. en door den wethouder den heer W. War naar werd het woord gevoerd en verschil lende vragen die vooraf schriftelijk waren ingediend beantwoord. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Vrijdagmorgen te 9.30 uur ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Ver zoek van exploitanten van café's. Restau rants om vermindering Personeele Belas ting. 4. Nota's betreffende steunverleening en Armenzorg. 5. Huurprijzen weiland. 6. Begrootingen van Gemeente en Bedrijven 1934. BESTUUR CENTRALE VEILING LEGT MANDAAT NEER. Was het ontslag van den Directeur rechtvaardig? In het R. K. Vereenigingsgebouw hield de Centrale Veiling een ledenvergadering onder praesidium van den heer M. Höl- scher. De le Voorz. de heer C. v. d. Hoorn was wegens ziekte verhinderd. Even half acht opent de voorz. de bijeenkomst, heet allen welkom, bijzonder de Commissie van Advies, de afgevaardigden van de Boeren leenbank te Nieuwveen, en de leden. Spr. hoopt, dat de besprekingen een zakelijk verloop mogen hebben. De secretaris, de heer Alb. v. Straaten, leest de notulen, welke worden goedge keurd. Hierna krijgen wij het eenige punt van de agenda: Rapport Commissie van Controle De voorz. van de commissie, de heer C. de Bruijn, deelt mede, dat de heer Joh. v. d. 1 Jagt het Rapport zal uitbrengen. Spr. vraagt verder of er nog eenige inlichtingen of vra gen gesteld mogen worden naar aanleiding van dit Rapport. De voorz. antwoordt be vestigend. Hierna leest de heer v. d. Jagt het Rap port voor, over het gehouden onderzoek inzake de ontslagverleening aan den voor- maligen Directeur. Dit concludeert dat het ontslag ongemotiveerd is. De heer Lemkes bestreed het Rapport. De heer M. Mank stelde voor, den Pas toor het woord te geven, waartegen de heer Lemkes geen bezwaar maakte. Het gaat om de eenheid. Verschillende leden wensch- ten alleen leden aan het woord te laten ko men. De Pastoor verklaarde zich een grooten voorstander van de eenheid in de Veiling Nooit heeft spr. gezeg: „Houd er aan vast dat Post terug moet komen, desnoods ten koste van het Bestuur", maar wel geadvi seerd om de eenheid te bewaren, dat in het uiterste geval zelfs het Bestuur moest wor den opgeofferd. Het gaat niet om persoon lijke belangen, alleen om rechtvaardigheid, naastenliefde. De wijze van de ontslagver leening aan den Directeur kon spr. niet goed keuren. Het is gegaan zonder reden, en de directeur heeft niet eens de gelegenheid ge- ,had zich te verdedigen. Ook minder mooi vond spr. de uitlatingen van den heer Lem kes in een vorige vergadering. De Pastoor is van meening, dat het Bestuur wel te hard is vein stapel geloopen en wijst nogmaals op de naastenliefde, vooral onder de Christe nen. Spr. blijft een warm voorstander van ééne veiling. De heer Lemkes vindt het ideaal, dat de Pastoor streeft naar eenheid in de Veiling, doch wijst erop dat het Bestuur de Ambte naren beenoemt en ontslaat, dit is hiervoor verantwoordelijk. Wat de uitlatingen van spr. betreft in een vorige bijeenkomst, zij zijn gebaseerd op vertrouwelijke mededee- lingen van den heer Post aan hem gedaan. Wanneer de heer Post het goedkeurt, wat in dat vertrouwelijk onderhoud is bespro ken, meegedeeld wordt aan de leden, zal spreker dit doen. De heer Post gaf hierop direct geen antwoord en stelde eerst enkele vragen aangaande het ontslag. Het afgetreden bestuurslid Hoogervorst zeide, hiervan nooit iets vernomen te heb ben. Hierna ontspon zich nog al een tamelijk roerig debat, waarna de voorz. de verga dering sloot, en mededeelde dat na Nieuw jaar een bijeenkomst zal belegd worden, tot goedkeuring van eenige voorstellen van het Bestuur, aangaande de a.s. campagne. Verschillende aanwezigen namen hiermee geen genoegen, en werd de vergadering heropend door den heer Lemkes, die de lei ding nam. De heer Jac. Lek vond het wen- schelijk voor den goeden gang van zaken, dat het Bestuur zijn mandaat neerlegde. De heer v. Spronsen nam hiermee geen ge noegen. Het geen toestemming geven van den heer Post tot mededeeling van het be sprokene met den heer Lemkes, zegt spr. genoeg. De heer v. Emmerik drong aan, dat het Bestuur blijft bij haar besluit, wat de heeren v. Eijk en Klein ondersteunden, want zij hebben nog rekening te houden met een kleine 400 leden. Dan kon de kloof nogal grooter worden. De heer A. C. Hoo gervorst zag gaarne een Veiling-Reglement Statutenverandering inzake doperwten, een betere regeling met de inhouding van de liquidatie-schulden en glasgelden. De heer Joh. Rekelhof wenschte mee actie te voe ren voor een verhooging van de minimum prijzen der tuinbouwproducten. De Pastoor blijft van meening, dat er on recht is gepleegd met de ontslagverleening ning, en kan zich niet indenken dat er Christenmenschen zijn in Ter-Aar die de gepleegde rechtmatige daad niet zouden willen goedmaken. Het Bestuur moet aftre den en de eenheid dient hersteld. De heer Lemkes beantwoordde de ver schillende sprekers, maar was het niet eens dat het Bestuur onrechtvaardig gehandeld heeft. Spr. stond niet vijandig om een klein comité te vormen, dat alsnog tracht een oplossing te vinden. De heeren Klein en Schellingerhout (be stuursleden) protesteerden tegen de uitla tingen van den Pastooor, waren bewust van hun besluit, alleen stond het belang van de Veiling voor hun oogen. De heer Schellin gerhout voelde zich geschokt als Christen- mensch en vroeg de bewijzen, waarom hij onrechtvaardig gehandeld heeft. De heer Jonker spoorde de uitgetreden leden aan, nu lid te worden van de Veiling, daar. Hierna sloot de heer Lemkes de vergade ring. LUCHTVAART LINDY'S THUISKOMST. .In vijf maanden tweemaal den Oceaan overgestoken. Het echtpaar Lindbergh is, zooals ge meld, Dinsdagavond van zijn wereldvlucht te New-Vork teruggekeerd en op de Hudson bij College Point voor Long Island dus niet, zooals abusievelijk werd gemeld, op het vliegveld van New-York gedaald. Het laatste gedeelte van de reis van Charleston in Zuid-Caroiina naar New- York, is zonder bijzondere voorvallen ver- loopen. Op Long Island had zich een geweldige menigte verzameld, om „Lucky Lindy" en zijn vrouw bij hun thuiskomst te begroe ten, terwijl boven het eiland een aantal foto-vliegtuigen van Amerikaa nsche bladen kruisten, om de primeur van Lindbergh's aankomst te hebben. Spoedig hadden deze vliegtuigen de be kende „Lockheed" van de Lindoerghs ont dekt en trachtten het vliegtuig te naderen, om foto's ervan te maken, Lindberg poogde de „persmuskieten" te ontwijken, doch zij bleken snellere vlie gers te zijn dan het watervliegtuig van Lindbergh. Toen zij echter hun slachtoffer genaderd waren, dook Lindbergh plotseling in een wolkenbank en zag kans uit het ge zicht te verdwijnen. Over de Hudson vloog hij in de richting van Manhattan en cirkel de laag boven Engewood, waar het huis staat van zijn schoonmoeder, mevrouw de weduwe DwinghtMorrow, aldus zijn eer sten groet brengend aan zijn één-jarig zoontje John. Toen vloog hij weer terug en daalde op de rivier. Na een korte ontvangst begaf het echt paar Lindbergh zich per auto naar de wo ning van mevrouw Morrow. Op hun vlucht van 48.0U0 kilometer, wel ke vijf maanden geduurd heeft, heeft het echtpaar twee Oceaan-vluchten gemaakt en wel een langs de Nooraelyke route in Oostelijke richting en een langs de Zuide lijke route in Westelijke richting. Doel van de vlucht was het verzamelen van gege vens omtrent de technische mogelijkheden voor de instelling van trans-Atlantische luchtdiensten tusscnen Amerika en Euro pa. Het echtpaar Lindbergh vloog over La brador, Groenland, IJsland naar Scandina vië, bezocht o.a. Moskou en andere plaat sen der sovjet-unie en verschillende andere Europeesche hoofdsteden, die een belang rijke plaats innemen in het internationale luchtverkeer. Het bezoek van de Lindberghs aan ons land en hun aankomst in de Amsterdam- sche marine-vlieghaven Schellingwoude ligt nog versch in het geheugen. Over Afrika vloog hij via de Zuidelijke route over den Atlantischen Oceaan naar Brazilië en vandaar via de midden-Ameri- kaansche eilanden terug naar de Vereenig- de Staten. De Lindberghs gebruikten een Lockheed- watervliegtuig, uitgerust met slechts 1 mo tor. Lindbergh bleek zooveel vertrouwen in de betrouwbaarheid der Wright Cyclo- ne-motoren te hebben, dat hij al zijn lange afstandsvluchten zonder aarzeling met zijn één-motorig vliegtuig durft te ondernemen. Ook zijn beroemde eerste solo-vlucht over den Atlantischen Oceaan naar Parijs en zijn groote luchtreis in 1931 naar Japan en China maakte hij met Wright Cyclone-mo- toren. Eigenaardig is het, dat men juist den laat- sten tijd in Nederland zooveel pech heeft gehad met de motoren van een fabriek met overigens zoo uitnemende reputatie. Zoo wel de weigerende motor van de „Postja ger" als de defecte motor van de „Zilver meeuw" zijn Wright Cyclone-motoren. Zeor veel andere vliegtuigen der K. L. M. zijn uitgerust met een ander type motor van dezelfde fabriek, de Wright Whirl-wind- motoren. H. Homerus. Zélfs hij sliep wel eens. Maar hij reed geen auto Achter het stuur beteekent siaap: de dood (Voor u of 'n ander). RUDT VrILIG VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 75. Gelukkig had de man ook een schep net bij zich en hij had ze nu maar voor 't grijpen. Hij nam er zooveel als hij noodig had en borg ze in zijn emmertje. Zoo heb ik genoeg hoor! en ik dank je wel voor je goede hulp, zei de man met een blij gezicht. 76. Ik had zelf zoo'n schik in al die vis- schen, dat ik nog een poosje doorspeelde. Ze kwamen hoe Jonger hoe dichter bij me, ze likten zelfs mijn schoenen. Toen kwam er plotseling een geweldige hond aangevlo gen en ploef, ploem, ploem, alle vbschen verdwenen weer in 't water.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10