m pJiSL. Fietsers, opgelet RIJWIELPAD MAANDAG 18 DECEMBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT riERDE BLAD PAG. 12 ZOETERIVIEERZEGWAART. „Beter wonen". Door de bevoegde in stantie is thans het raadsbesluit van den Raad der gemeente Zegwaart goedgekeurd tot het verleenen van een bouwvoorschot aan de woningbouwvereeniging „Beter wo nen", voor den bouw van 12 woningen van de Molenstraat te Zegwaart. Het werk is opgedragen aan de laagste inschrijvers, gebroeders Smits te Zoetermeer. LJswedstrijd. De ijsvereeniging alhier zet haar programma voort met het orga- niseeren van wedstrijden op de ijsbaan. Zoo werd Vrijdagmiddag de uitgestelde wedstrijd in het schoonrijden voor paren, leden der vereeniging, gehouden, waar voor 9 paren hadden ingeschreven. Een terzake kundige jury beoordeelde het rijden en gaf menige nuttige wenk. De uitslag was als volgt: le prijs mevr. P. van HerwijnenFranx en de heer P. Houtman; 2e prijs mej. M. Jongerius en de heer E. Akkerman; 3e prijs mej. S. Blonk en de heer D. O. Brussé; 4e prijs mej. A. Ooms en de heer P. Lam mens. De prijzen bestonden in geld. De le prijs- winner bekwam bovendien een vulpenhou der. Vrijdagavond, op de verlichte baan, had een wedstrijd plaats in het „hardsleden", voor paren, met hindernissen. Een 18-tal paren bekampten elkaar, tot vermaak van deelnemenden en toeschouwers. Hiervan was de uitslag: le prijs mej. S. van der Marei en de heer J. van Duijven- bode; 2e prys Mej. A. Klos en de heer P. Klos, 3e prijs mej. B. Lingbeek Jd. en de heer H. Groenheijde Hzn., 4e prijs mej. C. van Reeuwijk en de heer L. Veelenturf; 5e prijs mej. B. Lingbeek en de heer A. Groen- heijden Hzn., De gelukkigen en de vlugste sledevaart bewegers (sters) ontvingen een prijs in geld. Voor het jeugdig mannelijk geslacht was Zaterdagmiddag een wedstrijd georgani seerd; voor jongens van 10, 11 en 12 paar. en voor jongens van 13 en 14 jaar. Voor de eerste groep hadden 48 jongens; voor de twee ed groep 20 jongens ingeschreven. Zooals altijd zijn de ritten zeer interessant. Leuk zijn de „groote rijders" manieren, die ze aannemen. De helpers rijden met pet en jas de baan af, en zoodra de kampritten zijn afgeloopen, worden ze door hunne hel pers van de warme kleedingstukken voor zien. Aan de allures van verschillende deel nemers zou men zeggen, dat worden „schaatkampioenen". De prijzen, diè in geld bestonden, wer den als volgt behaald: jongens van 10, 11 en 12 jaar: le prijs: K. Brussé, 2e prijs B. Vogelaar; 3e prijs A. Bierman, 4e prijs A. Deurloo, 5e prijs Bert Tilburg. Jongens van 13 en 14 jaar: le prijs J. van Rijs, 2e prijs A. Maaskant, 3e prijs J. van Opdam, 4e prijs A. van Rijs, 5e prijs C. den Hertog. Het wachten is nu weer op een andere soo:t wedstrijd. UIT DE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN. IJsberichten. Dank zy het bijzondere prachtige winterweer werd zoowel Zater dag als gisteren de yssport in onze ge meente overal buitengewoon druk be oefend. Het aantal toeristen, dat onze ge meente passeerde was zeer groot, terwijl ook vanuit onze gemeente naar de Braase- mermeer en omgeving vele tochten werden ondernomen. Door de windstilte konden hier de ijsschuitjes niet zeilen, zoodat ver schillenden werden voortgetrokken door middel van een auto. Ook op den Rijn werd door den heer B. gisteren een toertje met zijn auto gemaakt. Zaterdag werden weer eenige wedstrij den gehouden, allereerst noemen wij de estafette voor paren, die werd gehouden op de IJsbaan nabij Hotel „'s-Molenaars- brug" en veel belangstelling trok. Gelet op de bekwame rijders die hadden ingeschre ven kreeg men menige mooie ronde te zien. De uitslag was als volgt: le pr. de heer v. d. Nagel met mej. de Kruijff; 2e pr. ie heer en mej. Bergshoef; 3e pr. de heer T. Bezemer en mej. Overvliet; 4e pr. de heer en mevr. Prumers. Na afloop had de prijs uitreiking van schitterende kunstvoorwer pen plaats in genoemd hotel. Ook hier ter plaatse zal vandaag een wedstrijd schoonrijden en iets verder een wedstrijd hardrijden om levens middelen worden ge houden. Deze laatste wedstrijd wordt ge houden voor de Hoorn bewoners. Op de verlichte baan aan Gouwsluis bij Hc.el „Rijnlust" werd des avonds een wed strijd ringrijden gehouden. Aantal inschrij vers 25 paren. Na spannende ronden was de uitslag: le pr. de heer Overes met mej. Zimmerman; 2e pr. de heer E. v. d. Werf met mej. v. d. Werf; 3e pr. de heer J. Zaal met mej. Zaal. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Aanbesteding. Door den architect, den heer G. W. Vis, te Alphen a. d. Rijn, werd Zaterdagmiddag in Hotel L. Rutten aan de Stationssi.r., te Alphen a. d. Rijn, aan besteed het bouwen van een dubbelwoon- huis op den hoek van DijkstraatHazeveld aldaar. De inschrijvingen waren als volgt: Perceel 1. Graaf-, beton- en metselwer ken: L. v. d. Leek f 7933; Gebrs. J. P. v. Wijk f7695; W. Barreveld f7928; H. Oude nes f 7282; A. J. J. v. Engelen f 7186. Perceel 2. Paalfundeering, Timmer- en Smidswerken: Gebrs. J. J. A. Bons f7627; S. D. v. Hemsbergen f7765; L. v. Beusekom Jr. f 7306; P. v. d. Bijl, Katwyk f 7890; C. Slingerland f 8300; A. v. Dam f6889; fa. Verhoeff Tromp f 10.576; J. Vonk f7100. Perceel 1 en 2 tezamen: Gebrs. J. J. A. Bons f 15.172; S. D. v. Hemsbergen f15.558; J. Vonk f14.800; A. J. J. v. En gelen f 13.789; W. v. d. Helm f 16319; C. M. Deerenberg f 14.824. Perceel 4. Lood- en Zinkwerk, Sanitair en afvoeren: Jac. J. Bonte f1148; Ponsioen Zn. f 1233; W. Tromp f 1164; A. C. den Braber f 1220; A. J. v. d. Linden f 1100. Perceel 5. Electrische geleidingen: J. J. Bonte f 255; Ponsioen Zn. f255; W. Tromp f240; A. C. den Braber f275; A. J. v. d. Linden f 375. Perceal 6. Glas-, Verf- en behangwerken. H. v. Essen le opl. f150; 2e opl. f795; II. Bons Jr. le opl. X 1735; 2e opl. f 995; Bauor v. Keeken le opl. f 1697.50, 2e opl. f 1097.50; J. W. Kommer, le opl. f1192; 2e opl. f694; H. Hoogendoorn le opl. f1197; 2e opl. f703; Gebrs. Verhoeff le opl. f 1562; 2e opl. f980; J. Z. v. Hellemond le opl. f 1576; 2e opl. f 1000; A. v. d. Snoek in totaal f2308; C. Blom Jr. le opl. f 1287, to«.aal le en 2e opl. f 1530. Massa: Fa. Gebrs. Bons le opl. f 18.243; 2e opl. f 19.243; Gebrs. v. Wyk le opl. f18.275; 2e opl. f 19.275; W. v. d. Helm le en 2e opl. f 18.113. Terwijl nog was in geschreven voor perceel 3, 4 en 5 te zamen door J. Vonk voor f 16.275. Waar geen woonplaats is vermeld, wonen aannemers te Alphen aan den Rijn. De gunning werd aangehouden. BOSKOOP. „Aboricultura". De vereeniging van leerlingen en oud-leerlingen van de Rijks- tuinbouwschool te Boskoop „Arboricultura" heeft Donderdag haar 25-jarig bestaan ge vierd, terwijl de voorzitter, de heer N. F. Weijer, het 10-jarig voorzitterschap dezer vereeniging vierde. Van de receptie welke te 3 uur in Hotel Klaassen werd gehouden, werd een druk gebruik gemaakt en werden het bestuur bloemstukken aangeboden o.a. van Direc teur en leeraren der R.T.S., de Boskoopsche Boys V.V., en de Commissie van Toezicht. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. B. en W. van Boskoop, Directeur en leer aren der R.T.S., de heer Doornbos, dir. der Gemeentelijke Plantsoenen te 's-Hage en vertegenwoordigers van verschillende or ganisaties op gebied van boomkweekerij. De voorzitter, de heer N. F. Weijer, nam bij de opening der receptie- het woord het welk in het bijzonder tot den Directeur en leeraren der R.T.S. was gericht. In het kort memoreerde spr. de afgeloo pen 25 jaren, waarin duidelijk naar voren kwam, dat naast de gezellige sfeer, weike de vereeniging kenmerkte, ook het leer zame niet moet worden onderschat. Alleen de lezingen en voordrachtsavonden hebben er zeer veel toe by gedragen de kennis van de leerlingen uit te breiden. In het slot van zijn toespraak dankt de spreker de autori teiten voor hun samenwerking en hoopt dat Boskoop wederom zijn glorie mag terug vinden. Ir. C. Ph. Moerlands, Dir. der R.T.S., bracht namens de leeraren, vereeniging en bestuur de gelukwenschen over. Spr. feli citeerde eveneens den voorzitter met zijn 10-jarig bestaan. Burgemeester E. P. Verkerk dankte den heer Weijer voor zijn vriendelijke woor den tot het gemeentebestuur gericht en hoopte dat de goede verhouding tusschen „Arboricultura" en het college, zal blijven bestaan. Verschillende sprekers voerden hierna nog het woord, o.a. wethouder J. v. Gelde ren namens den Bond van Plantenhande- laren, de heer P. Boer Gz., namens de Vereen, voor Boskoopsche Culturen en de heer S. G. A. Doornbos, die zich in 't bij zonder tot den voorzitter wendde, en hem ter gelegenheid van zijn jubileum als voor zitter namens de oud-leerlingen een mooi antieke kist aanbood. In de pauze werd aan H.M. de Koningin een telegram gezonden van aanhankelijk heid. Des avonds te half acht werd met mede werking van de Muziekvereeniging „Ex celsior" een fakkeloptocht gehouden, welke zeer veel belangstelling trok Te half negen werden in Hotel Klaassen de feestelijk heden voortgezet. De voorzitter opende dezen feestavond met een woord van welkom tot de aanwe zigen en dankte de oud-leerlingen voor hun blijken van belangstelling bij dit jubileum. Spr. dankte ook diegenen, die hadden medegewerkt om dit feest te organiseeren. De heer Moerlands verkreeg hierna het woord en overhandigde den voorzitter na mens het bestuur en leden der vereeniging, de kenteekenen van het eere-lidmaatschap der vereeniging, welke onder luid applaus door den voorzitter gaarne werden aan vaard. Verkoop van Gasmunten. De directeur der Gem. gasfabriek alhier brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat de Zaterdag verkoop van gasmunten vanaf Zaterdag 16 December voortaan zal plaats hebben in het oude Raadhuis bij de brug. Geboren: Willem Hugo, z. v. H. Hard- ijzer en M. Bonnema. Getrouwd: W. C. den Braven, 25 j. en G. de Bruijn, 25 j. Overleden: Antonie Kant, 2 jaar. NOORDEN. Schaatswedstrijd. Gisteren werd door de Noordsche IJsclub een wedstrijd gehou den op De Vliet in het ring-hardrijden voor paren. De prijzen werden gewonnen als volgt: le prijs 10.J. de Jong en Mej. j Burggraaf; 2e prijs 7.50 J. Vink en E. Pieterse; 3e prijs 5.G. Lelieveld en W. Leliveld 4e prijs 2.50 J. van Trigt en N. de Beer. Voor deze wedstrijd bestond zeer veel belangstelling. NIEUWVEEN. LTswedstrijden. Vrijdagmiddag heeft de Nieuwveensche IJsclub onder zeer veel belangstelling en groote deelname ijswed- stryden gehouden, waarmede ze eer en reclame heeft ingelegd. De uitslagen laten we volgen: uwe huid _JS1 Gesprongen I SPÜROL Bij Apo+hekers en Djrogistera Groep I: hardrijden met hindernissen voor kinderen tot 9 jaar om speelgoed. Winnaars: 1. Nellie Wolmerstett; 2. Dirk van Vliet; 3. Nico Lenting; 4. Wiesje Ver- meueln; 5. Rinus Spekman; 6. Annie Schoorl. Groep II: hardrijden voor jongens van 913 jaar om speelgoed. Winnaars: 1. Gijs Schalij; 2. Toon Wittebol; 3. Henk Splin ter; 4. Joop Ran. Groep lil: hardrijden met hindernissen voor meisjes van 913 jaar, eveneens om speelgoed. Winnaresjes: 1. Marietje Speel man; 2. Gretha Ran; 3. Cornelia v. d. Laan; 4. Neeltje van Leeuwen Pd. Groep IV: hardrijden voor grooten om levensmiddelen voor behoeftige gezinnen. Winnaars: 1. A. Maat (ham); 2. Herm. van Leeuwen Dzn. (schouderham); 3. H. Schreuder (zij spek); 4. H. Fokker (zij spek); 5. C. Zwetsloot (zij spek). Persoon- lyk kregen deze winnaars ieder een doosje sigaren. De 36 andere deelnemers reden als een soort Sinterklazen voor evenveel gezin nen pl.m. 3 pond vleesch of spek. De leve rantie van het varkensvleesch was bij loting gegund aan den heer Joh. Janmaat. Geen betere propaganda voor de ysclub had het bestuur kunnen bedenken dan het met deze wedstrijden gevoerd heeft Onge twijfeld zal het ledental sterk toenemen en dat verdient de club ook. Houdt de vorstperiode aan, dan zullen ook wedstrijden in het schoonrijden enz. plaats vinden. ZOETERWOUDE. Prinses Juliana op de Noord-A. Op de Noord-A is Zaterdagmiddag door de IJsclub Zoeterwoude de derde hardrij derij gehouden. Er waren 50 jongens van 7 tot 12 jaar. Alle deelnemers kregen een reep chocolade. De prijzen werden gewon nen door: H. Versteegen (Westeinde) le prijs ƒ2.50; Henk van der Hoeven Lz. 2e prijs 1.Jo van der Hoeven Lz. 3e prijs 0.75; L. Onderwater Cz. 4e prijs 0.50. Terwijl de jongens voor de cnocolade- tractatie aangetreden stonden reed H. K. H. Prinses Juliana met drie dames en hee- ren voorbij. Jammer zag men het te laat om een luid hoera aan te heffen. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. Maatschappelijk Hulpbetoon. Blijkens schrijven van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbe toon, stellen de leden dier Commissie, in verband met het voorstel tot wijziging van art. 7 van de verordening, hun mandaten, met ingang van dien dag, ter beschikking. Ter voorziening in de aldus ontstaande vacatures en m de wegens uitbreiding van het aantal leden te vervullen plaatsen, bie den B. en W., in overeenstemming met het gevoelen van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon, de vol gende aanbevelingen aan: Leden van den Gemeenteraad: vacature mevr. C. P. BraggaarDe Does; lo. mevr. C. P. Braggaar—De Does; 2o. mevr. J. C. de ClerDe Briiyn. Twee nieuw te vervullen plaatsen: lo. a. Jac. Wilbrink, b. M. H. de Reede. 2o. a. Th. B. J. Wilmer; b. H. M. Simonis. Ingezetenen der gemeente Leiden: va cature mevr. P. J. van Kampenhout— Ruhe: lo. mevr. P. J. van Kampenhout Ruhe; 2o. mevr. J. MandersVermeulen. Vacature C. Kuypers: lo. C. Kuypers, 2o C. Schout. Vacature mej. F. W. C. Riphaagen; lo. mej. F. W. C. Riphaagen, 2o. mej. A. C. van Nes. Vacature: Jhr. C. C. Roëll; lo. Jhr. C. C. Roëll, 2o. ir. J. J. G. van Hoek. Vacature J. C. M. de Roo: lo. J. C. M. de Roo, 2o. H. Oostveen. Vacature Th. C. F. Stijnman: lo. Th. C. F. Stijnman, 2o. W. T. A. Bergers. Vacature H. P. Veldhuyzen: lo. H. P. Veldhuyzen, 2o. dr. J. C. M. Timmermans. Ontslag. B. en W. stellen voor op verzoek eervol ontslag te verleenen aan mej. C. W. S. Nagel als onderwijzeres aan de opleidings school voor U.L.O. aan de Langebrug (A). DE STADHUIS-BOUW. Op een' ledenvergadering van den B.N.A., gehouden te Amsterdam, op Zaterdag 16 December is de volgende motie aangeno men: „Aan den Gemeenteraad van Leiden. De Bond van Nederlandsche Architecten, in leden vergadering bijeen te Amsterdam, op 16 December 1933, gehoord de discus sies over den Raadhuisbouw te Leiden, van meening, dat die actie, welke tegen het rapport van de Raadhuis-Adviescom missie is gevoerd, waarbij de goede trouw van deze commissie in twijfel is getrokken, als onwaardig moet worden beschouwd, spreekt de verwachting uit, dat de Ge meenteraad dit rapport, zijnde het inzient van ernstige en onpartijdige deskundigen, zelfstandig op zijn eigen waarde zal weten te beoordeelen". KERKNIEUWS Mgr. C, V. d. Pas f EEN ENERGIEK MISSIONARIS OVERLEDEN. Te Malang is Zaterdag de Apostolisch Prefect van Malang, Mgr. Clemens van der Pas, die dezer dagen van de laatste H.H. Sacramenten was voorzien, overle den. Monseigneur van der Pas werd in 1885 in Heeswijk (N.-B.) geboren. Hy bereikte dus den leeftijd van 48 jaar. Aan de abdij te Heeswijk kreeg hy zijn gymnasiale opleiding, waarna zijn intrede in de Carmel-Orde volgde. 3 October 1905 mocht hy te Boxmeer zijn H. Geloften af leggen. Na de voltooiing zijner filosofische en theo logische studiën werd hy op 10 Juni 1910 door Mgr. Hoffmann z.g. priester gewijd. Een jaar na zijn priesterwijding werd de jeugdige Pater Clemens benoemd tot lee- raar aan het gymnasium der Orde te Zen deren (O.), waar hij ruim tien jaren zou blijven. Toen in 1921 het pas opgerichte klooster te Aalsmeer een prior noodig had, werd Pater Clemens met.deze moeilijke en ver antwoordelijke functie belast. Ook hier was hij weldra bemind en geacht, niet alleen door de bewoners van het klooster zelf, maar ook ver daarbuiten. Het was daar om voor Aalsmeer geen prettige tijding, toen in 1923 het bericht kwam, dat de Prior van het klooster tot eerste Missie- Overste van Oost-Java benoemd was. Op Hemelvaartsdag 1923 vertrok hij met twee confraters naar Indië, waar de P.P. Carmelieten de statie Malang van de Pa ters Jezuieten zouden overnemen. Naast de zielzorg als hoofdpastoor der Euorpeesche parochie (geen kleinigheid bij zulk een verscheidenheid van menschen en tusschen Indische toestanden) wijdde hij al zijn tijd, elke vrije minuut, aan de stu die van het Javaansch. Geheel de energie van zijn krachtigen wil was noodig, om er bij te blijven; maar hij bleef er bij en vorderde steeds meer, zoodat hij na een paar jaar reeds zich vrij goed kon uit drukken en preeken en biechthooren in die taal. Een enorme prestatie, als wy eenigs- zins weten, hoe moeilijk en ingewikkeld de Javaansche taal is. Hij mocht zyn werk met succes bekroon zien. In enkele jaren slechts zijn honderden Javanen voor de Katholieke Kerk gewonnen, vooral dank de verschillende inlandsche scholen die Monseigneur in die jaren stichtte en de hulp van leekenapostelen, die hierbij een krachtige steun waren. Doch ook de Europeesche katholieke be volking werd niet vergeten. Met de hulp van nieuwe onderwys-congregaties stichtte Mgr. Europeesche scholen te Malang, Dj ember en Probolinggo, die in de toe komst voor het katholiek leven veel belo ven. Den 19den Juli 1927 mocht Mgr. C. van der Pas het genoegen smaken, dat de mis sie, waar hij werkzaam was, tot apostoli sche prefectuur werd verheven. De nieuw benoemde apostolisch-prefect was Mgr. van der Pas» Den lDden Juli 1927 mocht Mgr. C. van der Pas nog zijn zilveren professiefeest in de Orde van O. L. Vrouw van den Berg Carmel vieren. Aan dit nog zooveel belovende priester missionarisleven is thans een einde geko men. Zijn dood beteekent een groot en smartelijk verlies voor de Malangsche pre fectuur. „Tijd." LAND- EN TUINBOUW BLOEMBOLLENS ANEERING .fc De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur heeft tezamen met vijf an dere vereenigingen op bloembollengebied een adres gezonden aan den Minister v;n Economische Zaken, in antwoord op een van den minister ontvangen "brief, waarin het veïzoek der organisaties om een be paalde financieele afwikkeling der bloem- bollensaneering te bevorderen werd afge wezen. Nogmaals wordt aangedrongen op een credietverleening. LETTEREN EN KUNST TOONEELSTUK VAN VONDEL. Naar de „Geld." mededeelt heeft prof. B. H. Molkenboer O.P. het voornemen met een aantal studenten te Nijmegen op te voeren het tooneelstuk „Salomon" van Von del. De voorbereidingen zijn reeds in een ver stadium. De opvoering zal geschieden naar aanleiding van het lustrum van het Studenten-corps. WILT U IETS WETEN? Vraag: a. Ik las in uw blad, dat de Zwaluwen tegen het elftal van Krakau spelen op 19 December. Als het blijft vrie zen, gaat de wedstrijd dan niet door of is het VUC-terrein met stroo bedekt? b. Speelt het Nederlandsche elftal nooit tegen Engeland? Waarom niet? c. Waarom spreken de Hollanders in het voetbalspel Engelsch? Antwoord: De wedstrijd van de Zwaluwen tegen krakau gaat in ieder geval door. Het terrein is hard, doch mooi gelijk. Afdekken met stroo was niet goed moge lijk, wijl dit dan reeds weken geleden had moeten gebeuren. En zoo'n strengen winter in December kon men niet voorzien. b. Vroeger heeft Nederland wèl wed strijden tegen Engeland gespeeld. Engeland is nu echter geen lid meer van F. I. F. A. Bovendien vraagt Engeland als vergoeding de helft van de bruto ontvangsten en daarop wil de K. N. V. B. niet ingaan, ge zien de hooge kosten aan belasting, terrein- huur, enz. c. Het voetbalspel, zooals het hier ge speelde, katholieke spelers uitkwamen komen. De wetgeving, voor zoover het de spelregels betreft, berustte tengevolge daarvan bij de International Football Asso ciation Board. Vandaar de verschillende benamingen: goal, hands, corner, out, pe nalty, offside, halftime, backs, enz. Vraag: Weet u, of er in het Ned. elf tal, dat vorigen Zondag tegen Oostenrijk speeldee, katholieke spelers uitkwamen. Zoo ja, wie dan? Antwoord: Voor zoover wij weten déze drie: Puck van Heel, Sjef van Run en Pelikaan. Vraag: Welke is de beste rijdbare weg om per schaat te rijden van Ter Aar naar Marken? Antwoord: Daarop kunnen wij u geen antwoord geven. Vraag: Zoudt u mij inlichtingen kunnen geven of er arbeiders zitting hebben in Kerk of Armbestuur? Zoo ja, welke plaatsen? Antwoord. Natuurlijk zijn er Kerk- en Armbesturen, waarin arbeiders zitting hebben, ook in meerderheid. Wij kunnen niet de plaatsen opnaemen; er is geen statistiek van. Dit nieuwe bord (blauw, met een witte fiets erop) langs een rijwielpad geeft aan, dat fietsers verplicht zijn, uitsluitend op dat pad te rijden I De gewone weg ernaast is daar voor hen verboden. 't Is voor Uw eigen veilig- heid, dus: mijdt den rijweg, S7 ytr berijdt uitsluitend het VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 69. Als Jan Rommelzak jullie zoo trak teert, zullen jullie ook wel wat op je kerf stok hebben. Het is weer een echte streek van Jan en poets nu maar gauw je gezicht schoon bij de pomp, en maak dat je weg komt. En net als een hond, met de staart tusschen de beenen, dropen ze af. 70. En nu is mijn verhaal uit, jongens en ga ik weer opbreken. Nee, nee, schreeuwden nu de jongens. Gisteren heb je ons heele- maal niets verteld, dus nu moeten we nog een verhaal! Je hebt er nog genoeg in je bol zitten en wij zitten erg stil. Jan voelde even aan zijn hoofd of er nog wat in zat en zei:

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12