UIT DE OMGEVING MAANDAG 18 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT (TIERDE BLAD PAG. 11 HILLEGOM. HOE MOET DE BEGROOTING SLUITEND WORDEN? Wij ontvingen te dezer zake de Memorie van Toelichting op de gemeentebegroo- ting en eenige stukken als inleiding Het eerste is een lijvig boekdeel, zoodat het ondoenlijk is daaruit een resumé te geven. Woensdag en Donderdag hoopt de Raad dit door te komen. We ontleenen een en ander uit de inleiding, De verwachting, reeds geruimen tijd vóór het samenstellen der begrooting voor 1934 uitgesproken, dat wij dit jaar voor schier onoverkomelijke moeilijkheden zouden worden geplaatst, is helaas bewaarheid. Dit wordt verklaarbaar als men bedenkt, dat de begrooting v. 1933 aanving met een batig saldo van vroegere dienstjaren ad f 58950. Overeenkomstig het Raadsbesluit van 6 Januari 1932 tot vast stelling der begrooting voor 1932 was voor 1934 nog gereserveerd f 58943.78. Over laatstgenoemd bedrag werd echter reeds beschikt bij raadsbesluit van 18 Mei 1933 tot gedeeltelijke dekking van het ge raamde tekort over 1933 ad f 67000, zoodat deze begrooting als aanvangspost aangeeft een nadeelig saldo over 1932 ad f 14740.73 in plaats van bovengenoemd bedrag saldo van f 58943.78. De eenige lichtzijde hiervan is, dat de begrooting dit jaar voor het eerst een even wichtig karakter draagt. Het somber geheel wordt nog geaccentu eerd door de omstandigheid, dat de post „uitkeering aan werkloozen" moest ver hoogd worden met f 40.100, terwijl het be drag voor subsidie aan werkloozenkassen een stijging vertoont van f 12.200. Hierbij zij tevens opgemerkt, dat tal van bronnen van inkomsten der gemeente trager vloeien, en dat het belastbaar inkomen we derom lager moest worden geraamd. Wan neer men daarbij overweegt, dat de wets ontwerpen tot korting op de uitkeering uit het gemeentefonds en tot regeling van het rijks-subsidie percentage voor de uitkee ring aan werkloozen de moeilijkheden ver scherpen voor deze gemeente beteeke- nen deze maatregelen een vermindering van inkomsten van pl.m. f 20.000 behoeft t geen betoog, dat geen enkel gebied, waarop vermindering van uitgaven of verhooging van inkomsten zou kunnen worden ver kregen, onaangetast mag worden gelaten. Ofschoon de begrooting voor Burg. Arm bestuur, Gasbedrijf, Waterbedrijf, Slacht- bedrijf. Bad- en Zweminrichting en Open bare Werken ook wel stof geven tot een gedetailleeerde beschouwing zullen wij- ons uitsluitend bepalen tot de begrooting der Gemeente zelf voor 1934. Ten einde te doen uitkomen, hoe bezwaar lijk het was om tot een sluitende begrooting te komen, zij vermeld, dat het tekort, het welk het ontwerp der aanvankelijk opge maakte begrooting aanwees, niet minder dan f 145.800 bedroeg, en dat wel ondanks de uiterste soberheid, welke ook door de bedrijfshoofden werd betracht. Een der belangrijkste en meest vérstrek kende der voorstellen betreft een wijzi ging in de normen voor steunuitkeering. Êen minderheid stelde voor: 1. de aan vulling op de uitkeering uit de werkloozen kassen tot het steunbedrag te doen verval len. 2. de steunuitkeering terug te brengen tot de bedragen van de uitkeering uit de werkloozenkassen, eventueel verhoogd met een toeslag van f 0.50 per kind tot een maximum steunbedrag van f 13 per week c. q. tot het huidige maximum steunbedrag. 3. de steunuitkeering, voor zoover deze niet valt onder de Rijkssteunregeling, evenals de steunuitkeering aan de ouden van dagen te doen vervallen en over te hevelen naar het Burgerlijk Armbestuur. De meerderheid meende evenwel, dat ver slechtering van de positie der steuntrek- kenden niet kan worden aanvaard, Eveneens werd besproken de mogelijk heid van korting op gemeentelijke pen sioenen en wachtgelden. Overwegingen van moreelen aard hebben hiervan weerhouden. Bovendien was de beslissing inzake de In dische pensioenen toen nog niet bekend. Het voorstel tot schrapping van de sub sidie aan de bewaarscholen werd verwor pen. De meerderheid meende zich te moe ten beperken tot het 'vaststellen van het subsidie-bedrag per leerling op f 2.in plaats van op f 3. Ook is wederom de vraag gerezen, of de Gsm. Ontvanger moet worden gehandhaafd als Ambtenaar ter Secretarie. Deze vraag werd door de meerderheir bevestigend beantwoord. Thans moge volgen een uiteenzetting van de middelen tot dekking van het reeds ver melde tekort ad f 145.800. In de eerste plaats is getracht om het tekort te verminderen door nog verder doorgevoerde versoberin gen en door scherpere vorming van ver schillende posten. Deze maatregelen heb ben opgeleverd f 12800.Dit wordt be reikt -door schrappen van den post: con sumpties ad f 750; intrekking vergoeding wnd. hoofden van scholen; electrificatie der straatlantaarns f 2000.afvoeren van tijdelijke, werklieden verbonden bij Openbare Werken (ook gem. Reiniging) ad f 8400.Verder een nieuwe korting op de wedden en loonen van het gemeente- personeel. Besloten is voor te stellen met ingang van 1 Jan. 1934 over de geheele linie 19 procent te korten nl. 8% pet. pensioen- verhaal en 6j-< pet. vaste korting. In over weging wordt gegeven het tijdelijk karakter der korting op te heffen. Dit beteekent een besparing van f 7000. Het resteerend tekort van f 126000 zal moeten gevonden worden als volgt: a. meerdere opbrengst door ver hooging der rechten voor het ledigen van beerputten f 1000.b. meerdere opbrengst door verhooging beg« afenisrechten f 800 c. meerdere opbrengst door verhooging Se cretarieleges (incl. leges bouwvergunnin- .gen) f 1050.d. meerdere opbrengst door verhooging straatbelasting voor bebouwd met 50 pet. f 6000.e. meerdere op brengst door heffing 100 opcenten op de hoofdsom der gemeente-fondsbelasting met ingang van het belastingjaar 1934'35 f 8000.f. meerdere opbrengst door plaat sing der gemeente in de 3e klasse voor de heffing der gemeentefondsbelasting f 3700; g. meerdere opbrengst door heffing 200 op centen op de hoofdsom der personeele be lasting f 60.000.h. opbrengst door hef fing van rechten voor het ophalen van huis vuil f 8000.i. beschikking over een ge deelte van de -reserve van het gasbedrijf f 10.000.j. winst over 1932 uitgekeerd door de N.V. Electriciteitsbedrijf Hille- gom—LisseSassenheim f 8450.—; k. be schikking over een bedrag ad f 19000.uit den post „onvoorzien", waardoor deze wordt teruggebracht tot pl.m. f 4000. Hierbij komt nog een nadeelig verschil van f 6000.tengevolge korting op de uit keering uit het gemeentefonds. Dit kan slechts worden opgevangen door de aan vankelijk uitgetrokken subsidie voor het Burgerlijk Armbestuur van f 38.000 terug te brengen tot f 32.000. J. van Til Rzn. t Alhier overleed in den ouderdom van 83 jaar de heer Jan van Til Rzn. (Trans- forma). Met hem is heengegaan een zeer kundig en vooraanstaand vakman in het Bloembollenbedrijf. De heer van Til is jaren lid van den Raad geweest (tot 1919), had jaren zitting in het College van Zetters van Inkomstenbelasting en was Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk. Hij ruste in vrede. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Woensdag 20 December 1933 nam. 1.45 uur. Aan de orde: 1. Benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur wegens perio dieke aftreding van den heer J. M. Goe- mans; 2. Vaststelling van de begrootingen voor 1934 van: a. het Burgerlijk Armbe stuur; b. het Gasbedrijf; c. het Waterbe drijf; d. het Slachtbedrijf; e. de Bad- en Zweminrichting; f. het bedrijf Openbare Werken; g. de gemeente. 3. Vaststelling van de: a. verordening op de heffing van leges; b. verordening op de heffing en in vordering van begrafenisrechten; c. veror deningen op de heffing en invordering eener straatbelasting; d. verordeningen op de heffing en invordering van rechten ledi gen beerputten; e. verordeningen op de heffing en invordering van rechten opha len asch en vuilnis; 4. Vaststelling Politie- Ambtenaren Reglement; 5. Verzoek om de Personeele Belasting voor café's e.d. te ver minderen; 6. Mededeelingen. Kostelooze inenting. Woensdag 29 de zer zal van half 4 tot 4 uur in de Gemeen teschool gelegenheid wor.den geboden tot kostelooze inenting en herinenting. Trouw boekje meenemen! Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs zijn thans in geschreven 789 werkloozen tegen 694 voor één week. Het aantal is hoogst treurig. Hieronder zfjn 74 bouwvakarbeiders, 40 losse arbeiders en 603 bloemist- en landar beiders. Cursus electriciteitsleer. Onder lei ding van den heer Henkes, Bedrijfsleider N.V. Electr. Bedr. H.L.S. wordt voor de werkloozen een cursus gegeven in de Elec triciteitsleer. Dit zoo interessante en prak tisch nuttige onderwijs drage veel vrucht! Geboren: Cornelia Petronella Maria, d. v. Chr. N. van der Eist en A. C. P. Top per. Johanna Maria, d. v. F. J. v. d. Lubbe en P. Zuiderduin. Wilhelmus Adolf, z. v. L. A. J. Stroombergen en J. van Rooden; Rutgerus Martinus, z. v. B. Assen delft en C. A. Wijtvliet. Ondertrouwd: L. P. Dekker en E. Walraven. P. Giesbergen en W. van der Wolf. Overleden: A. Does, echtg. van L. Lij ten, 68 jaar. S. S. J. van Meerendonk, echtg. van P. van der Zwart, 71 jaar. J. van Til, 83 jaar (m.). Gevestigd: A. C. van den Berj£ Wee- resteinstr. 64; M. J. van Dijk, Hoofdstr. 116; J. W. de Haas, Weeresteinstr. 1; M. W. E. Wijnoogst, Beekkade 17a; A. Zwartjes, Vee- nenburgerlaan 25. Vertrokken: H. van de Beid, naar Haarlem; L. Unk, naar Lisse; B. G. Kerk hof, naar Bussum; N. Rusman, naar Oud- heusden-Elshout; A. W. Goemans, naar Oudenbosch; L. M. van Dreunen, naar 's-Gravenhage; W. de Rooy, naar Benne- broek; C. van der Neut en gezin, naar Bo degraven; J. M. en S. M. van de Poll. naar Wognum. KATWIJK. Werkloosheid. Als gevolg van het winterweer is het aantal werkloozen met den dag stijgende. Het gelal werkzoeken den, ingeschreven bij het het correspon dentschap der arbeidsbemiddeling is thans de 1000 reeds gepasseerd. Hiervan zijn 104 grondwerkers, 35 timmerlieden, 38 metse laars, 9 scheepsmakers, 17 motordrijvers, 8 binnenschippers, 9 scheepmakers, 36 opper lieden, 19 schilders, 8 fabrieksarbeider:- 182 losse arbeiders, 243 landarbeiders, 4 tuinlieden, 31 venters, 5 stucadoors, 6 bloe misten, 3 loodgieters, 5 varensgezellen, 201 visschers. KATWUK AAN DEN RIJN. Een R. K. kleuterschool Door B. en W. is aan het R. K. Kerkbestuur vergunning verleend tot het bouwen van een Kleuter school van twee lokalen aan de N. O. zijde van het Parochiehuis, Zeeweg. Een door genoemd Kerkbestuur gehou den aanbesteding had tot uitslag dat laag ste inschrijvers waren C. Aanhane A. C. van Schie, alhier voor f 4140.Met den bouw zal zoo spoedig mogelijk worden begonnen. IJs. Wel betrouwbaar doch niet be rijdbaar, dat kan nog gezegd worden van het ijs bij ons dorp. De schaatsenrijders (sters) maken in groote getale gebruik van de Zanderijvaarten, die des avonds door het bestuur der IJsclub verlicht worden. De heer Anker kwam op het limineuze idee om langs de baan de boel op te vroo- lijken door het plaatsen van een Radio toestel, aangesloten-op de antenne van den heer Hub. v. P. Ook dat trekt publiek. Spoedig zal ook de baan op de Rijn berijd baar worden gemaakt. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 21 December 1933, des v.m. 10 uur. 1. Vaststelling notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Voorstel wyziging ambtenaren reglement; 4. Voorstel vaststelling veror dening krachtens artikel 31 duodecies par. 2, tweede lid, der wet op de personeele be lasting 1896; 5. Wijziging begrooting dienst 1934; 6. Behandeling schrijven Ged. Sta ten betreffende korting op jaarwedden; 7. Behandeling schrijven Ged. Staten van Z.H. dd. 12/12 1932; 8. Voorstel tot wijzi ging besluit tot verhaal van pensioensbij dragen; 9. Voorstel tot het verleenen van medewerking tot het verstrekken van Cre- diet aan kweekers Aalsmeersche Cultures; 10. Benoeming lid Algemeen bestuur van de Stichting Drinkwaterleiding „De Drie Gemeenten" in de vacature van den heer J. van Dam; 11. Vaststelling Comptabel be sluit; 12. Kerstgave werkloozen; 13. Behan deling Reclames Hondenbelasting. En het geen verder ter tafel zal worden gebracht. LISSE. Gecostumecrd ijsfeest. Zaterdagavond had het traditioneele ijsfeest plaats op de Gem. IJsbaan. De deelname overtrof aller verwachtingen. Deze keer was de baan af gezet met zeildoek, omdat tegen een ge ringe kosten, een ieder op do baan mocht. De belangstelling was groot, doch op den weg. De uitslag was als volgt: Afd. dames: le prijs Gez. Matthijs, pier rot en pierrette; 2e prijs Mevr. ten Hage, Saksisch porcelein; 3e prijs A. Clemens en F. Muller, Zigeunerinnen; troostprijs A. Geerdes en J. Cammenga, Winter en Lente Afd. Heeren: le prijs J. ten Hagen, J. de Graaf en J. Vreeken, kozakken te paard; 2e prijst C. v. d. Zaal, M. v. d. Zaal en G. v. d. Zaal, Boerenkool met worst; 3e prijs S. v. d. Linden, Leo Beelen en P. Beelen Mzn., Michelin Banden. De prijzen bestonden uit luxe voorwer- .pen. Na afloop had een bal plaatst in „De Witte Zwaan", waarbij het Bestuur aanwe zig was. IJs en weder dienende zal a. s. Dinsdagmiddag de wedstrijd voor behoef tige gezinnen plaats vinden. Giften in geld en natura worden gaarne ingewacht bij het Bestuur, f 10.voor dit doel is reeds geplaatst. Schaakclub. Onze R. K. Schaakclub O. D. I. alhier speelde Vrijdagavond haar eerste wedstrijd en wel tegen U. D. uit Roe lof arendsveen. eD uitslag was als volgt: O. D. I—U. D. N. v. d. PoelP. Seip 1/21/2 C. Th. DuivenvoordenH. Bakker 10 Th. de JeuP. Paauw 01 J. B. v. d. LaanD. Hoogeboom 10 H. v. DiemenJac. Heemskerk 01 J. KozijnJ. Paauw 10 J. GrimbergenJ. Seip 1/21/2 A. v. d. PoelJ. van Klink 01 Jac. v. d. PoelG. Huigsloot 01 A. ReissenJ. v. d. Zwet 01 4—6 Een mooie wedstrijd met groote belang stelling. NOOTDORF. Ijsvermaak. De ijswedstrijden wer den deze week door de afdeeling Veenweg vol animo voortgèzet. Woensdag werden vanwege de koude de kinderwedstrijden uitgesteld tot een nadere aankondiging. Donderdag was een groote nationale hard rijderij op de plas aan de Goo. De belang stelling op de banen was buitengewoon groot. De prijzen werden als volgt be haald: le prijs F. Tetteroo van Pijnacker f 40.2e prijs R. v. d. Helm van Pijn acker 25.3e prijs C. v. Leeuwen, Noot dorp 10.4e prijs S. de Vreede Pijnacker 5.le troostprijs J. v. d. Marei, Noot dorp 10.3e troostprijs Esiccema van Delft 5.—. Vrijdag werd een hardrijderij gehouden ten bate der armen. De belangstelling was jammerlijk bjj dezen wedstrijd niet zoo groot. Ook voor dezen wedstrijd waren geldprijzen beschikbaar gesteld. De eerste prijs werd toegekend aan den winnaar J. v. d. Marei; op hem volgde A. Lelieveld, L. de Vreede. Deze laatste stelde zijn prijs beschikbaar voor het goede doel. De troost prijzen werden behaald door C. v. Leeu wen, Th. v. d. Sande en J. v. d. Helm Adr.z. respectievelijk le, 2e en 3e. Het ligt in de bedoeling van deze afdee ling, wanneer Koning Winter zijn regee ring zal voortzetten, om a.s. Dinsdag een hardrijderij te houden met hindernissen en tevens wedstrijden te organiseeren voor de dames. Gcmcenteopzichter. B. en W. betoo- gen aan den Raad in 'n uitvoerig voorstel de noodzakelijkheid een ambtenaar, belast met bouw- en woningtoezicht, aan te stellen. Zij dragen ter benoeming als gemeente-op zichter voor den heer F. J. Peters, architect te Voorburg, terwijl zij den Raad tevens in overweging geven bedoelden persoon als opzichter van het Gemeente Electrici- teitsbedrijf aan te stellen. Aanvulling Politieverordening. Den Raad wordt voorgesteld de politieverorde ning aan te vullen met de volgende bepa ling: Het is, behoudens vergunning van B. en W., verboden iets in, op, aan of over de openbare straat of weg te planten, plaat sen, hangen, vast te hechten of te bouwen. Precario-verordening. Mede in ver band met de aanvulling der politieveror dening, stellen B. en W. den Raad voor een verordening vast te stellen tot heffen en invorderen van precariorechten voor het gebruik of genot van openbaren gemeente grond of openbaar gemeentewater, of voor door of vanwege de gemeente in verband met het gebruik of genot van openbaren ge meentegrond of openbaar gemeentewater verstrekte diensten. NOORDWIJK. Hardrijderij. Onze Noordwijksche IJs club geeft wel blijk van activiteit, al was het alleen maar door den aanleg van de prachtig verlichte Ijsbaan, waarvan een geweldig druk gebruik wordt gemaakt. Doch daarnaast heeft zij ook al verscheide ne wedstrijden georganiseerd Zaterdag middag was het feest voor de jeugd door het uitschrijven van een wedstrijd voor schooljongens. Een 52-tal rijders in den dop namen hieraan deel en het moet tot hun eere strekken, dat deze jongens zich stipt aan de regels wisten te houden, waar door alles vlot verliep. De prijs winners hierbij werden: 1. N. de Hollandei-, paar schaatsen, 2. G. van Dam, paar schaatsen, 3. J. van Kampen, paar schaatsen, 4. J. van Hoorn, voetbal, 5. J. van Eeden, handwar mers, 6e prijs E. v. d. Linden passerdoos, 7. A. Hoogendam, etui potlood met kleur boek, 3. A. Steenvoorden, zilveren potlood 9. A. Caspers, actetasch, 10. N. Earnhoorn verfdoos, 11. N. Zoet, electr. zaklantaarn, 12. E. Vink, schooletui, 13. J. v. d. Linden schooletui. De overigge deelnemers kregen als troostprijs een reep chocolade. NOORDWIJKERHOUT (ZILK). Pauselijke zegen. Door bijzonderre om standigheden waren onze geestelijke her ders in de gelegenheid gesteld een reis naar het Eeuwige Rome te maken ter bij woning der Zaligvei'klaring van Bemadette Soubirous. Ook hadden zij het voorrecht met nog vele andere geestelijken uit bijna alle werelddeelen, in buitengewone audiëntie ontvangen te worden door Z. H. den Paus Pi us XI. In een toespraak door Z. H. den Paus tot de aanwezige geestelij ken gehouden, waarbij ook onze Z.E. heer Pastoor de Kok en de weleerw. heer ka pelaan Paap tegenwoordig wax-en, schonk Z.H. alle aanwezigen en al degenen, die hun dierbaar zijn, zijn Vaderlijken zegen. In beide H.H. Missen van Zondag jl., had den de Parochianen der H. Hart van Je- zuskerk te Zilk het voorrecht den Pause- 1 ij ken Zegen van onze geestelijken te mo gen ontvangen, die daartoe door eene bij zondere goedheid van Z. H. den Paus ge machtigd waren. Voorwaar, voor onze Pax-ochie, een groot voorrecht. Derde Orde. In verband met het komend Kerstfeest, zal in ons Parochiehuis, op een nader vast te stellen datum, een tentoonstelling worden gehouden van al hetgeen door de Derde Orde is gepresteerd in het afgeloopen jaar voor de armen on zer Parochie. Iedereen begrijpt, waarom en waarvoor zoo'n tentoonstelling wordt ge houden of gegeven. Reeds mocht het be- stuxxr verschillende giften ontvangen, o. a. een van f 25.een van 7 en 5 gulden. Komaan, Parochianen van de Zilk, gij die wijd en zijd bekend staat om uwe milddadigheid, toont ook nu, door een flinke gift te geven aan een der onder staande adressen, dat gij ook nu, in dezen benarden tijd, het bestuur der Derde Orde niet in den steek wil laten, door een gift in geld of goed af te geven bij mej. P. Bekkers., Regenvlietweg, Mej. v. Graven en mej. Nederstigt beiden aan den Zilker Duinweg. Ook de heeren bestuursleden o.a. H. v. d. Vossen, Th. van Haaster en J. v. d. Linden zijn u niet onbekend. Wij wenschen de Derde Orde van harte veel succes toe. Kerstgave voor werklooze gezinnen. Evenals het vorige jaar heeft het bestuur der R. K. Werkliedenvereeniging „Leo XIII", alhiex-, besloten in de komende dagen met een inteekenlijst langs ée huizen te komen, met het doel, gelden te verzamelexi om m de gelegenheid te worden gesteld de gezinnen der werkloozen met de komende Kerstdagen een extratje aan te kunnen bie den. Komaan, Zilkers, er zijn toch nog wel adressen waar men de inteekenlijst een flin- ken duw (figuurlijk dan) geven kan. Wedstrijden afgelast. De wedstrijd Van Nispen IVogelenzang I, vond wegens den vorst geen doorgang. Voor de talrijke sup porters van Van Nispen wel een teleur stelling, daar deze big-match nu reeds twee maal geen doorgang vond. Maar „wat in het vat zit verzuurt niet." Tooneel. Gisteravond werd in het Pa- i'ochiehuis een tooneeluitvoering gegeven, door een combinatie bestaande uit leden der Meisjes- Mariacongregatie en de Graal. Te half acht blijkt, dat de zaal zoo goed als geheel bezet is. Ook de zeereërw. heer Pas toor De Kok, alsmede de weleei*w. kape laan Paap, doen door hunne aanwezigheid, van him medeleven in het schoone doel der Maria Congregatie en Graal blijken. De Z. E. Heer Pastoor hield een openingsrede, waarin hij vooral wees op de twee deugden welke de leden der .congregatie, Gi-aal, en ieder voor zich moet beoefenen, nl. de deugd van nederigheid en zachtmoedigheid. Vooral en voornamelijk deze deugden zijn noodig voor eene goede verstandhou ding en samenwerking, niet alleen voor U, leden der Maria-Congregatie en Graal, maar vooi'al ook op het geheele maat schappelijk terrein. Z. E. wenschte alle aanwezigen een genotvollen en genoeglij ken avond, welke toespraak met een luid applaus wex-d beloond. Vervolgens werden opgevoerd een 7-tal stukjes, nl. spreekkoor, „Jetje zonder ze nuwen", „Kerstlied". Des Zondags als de klokken...., Het Boerenmeisje, „Veimage- ringskuur" en Adeste. Er werd, gezien het nog kort bestaan der tooneelvereeniging, mooi en vlot gespeeld, terwijl verschillende malen de lachspieren in beweging werden gebracht Tusschen de verschillende stukjes door werd een schitterend stukje pianomuziek ten gehoox-e gebracht door mej. Appelman van Hillegom, hetwelk in goede smaak viel. Jammer was het, dat verschillende da mes tijdens het spel wat al te luidruchtig waren, waardoor aan het gehoor eenigszins afbreuk werd gedaan. Niettemin was het een genotvolle avond, waarvan de talrijk opgekomen ouders der speelsters geen spijt zullen hebben. ROELOFARENDSVEEN. ..Geslaagd. Geslaagd voor het examen van Ned. Handelscorrespondentie Mej. An- ny Hölscher leerlinge aan de school der Zusters van Liefde te Leiden. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 21 Decem ber 1933 des namiddags te half drie. Agenda: 1. Notulen; 2. Behandeling inge komen stukken; 3. Adres Bond Caféhou- dei's; 4. Schrijven Ged. Staten betx-effende korting op jaarwedden; 5. Kerstgave werk loozen; 6. Vaststelling Comptabel besluit. En hetgeen verder ter tafel zal worden ge bracht. SASSENHEIM. Tentoonstelling Vrouwenbond. Ze zijn weer ten einde, de weken van voorberei ding, groote actie en moeizaam werk van het bestuur van den Vrouwenbond. Voor twee dagen had de Vrouwenbond haar ten ten opgeslagen in het K. S. A.-gebouw om de gemaakte onder- en bovenkleeding, ruim 600 stuks, ten toon te stellen, om straks aan de behoeftigen, welke jammer genoeg zoo talrijk zijn, uit te deelen. De tentoonstelling werd gehouden om weer nieuwe moed te vergadering voor het volgend jaar voor alle onderafdeelingen, zooals: Naaikrans, Eli sabeth vereeniging, Kraamverpleging, Kraamverzorging, allen nuttige instellingen welke we zeker niet graag missen. Voor deze instellingen is een massa geld noodig. De fancy fair dreigde echter een fiasco te worden, welke zijn oorzaak vindt in het ijsvermaak. De belangstelling op den laat- sten avond bleek nóg wel eens mee te val len, d daar druk gebruik gemaakt werd van de vele vermakelijkheden, zooals vis- schen, tombola, tafel-, voetbalspel, spijker slaan, koekslaan, schieten, ringen gooien, rad van avontuur, prikken en oliebollen- bakken, waarvoor altijd groote interesse bestaat! De tentoonstelling werd muzikaal opge luisterd door de dames Blom en RotteveeL Bij het scheiden van de markt werden de winnaars van de prijzen bekend gemaakt. Dit geschiedde door den geestelijk advi seur kap. Westerkamp, die hierbij een dank woord sprak namens het bestuur voor de betoonde belangstelling. i Voor een reis naar Lourdes. In onze gemeente is door middel van een comité een verloting georganiseerd voor een gra tis reis naar Lourdes van een zieke. De loten zijn verkocht e nhet comité maakt bekend, dat de prijzen in volgorde zijn ge vallen op 813, 434, 461, 473, 883, 164 en 898. Deze prijzen kunnen worden afgehaald bij mej. Mathot, alhier. Dr. du Boeuff. Zaterdagmiddag had in het vereenigingsgebouw het afscheid plaats van dr. du Boeuff, die van hier ver trekt naar Amersfoort. Vele patiënten en kennissen, welke hy tijdens zijn verblijf alhier heeft verworven, kwamen hem een laatsten handdruk geven. „Dorcas". Door de meisjes-vereeniging Dorcas" alhier, zijn voor de a.s. Kerstuit- deeling 542 kleedingstukken vervaardigd, welke Woensdagmiddag zullen tentoonge steld worden in de Geref. consistoriekamer. Hardrijderij. Nu de voetbalsport niet kan beoefend worden heeft de V. V. Ter Leede een hardrijderij gehouden op schaat sen, waarvoor groote belangstelling bestond De baan was gelegen nabij de Ruine vau Teylingen. Voor de afd. Aspiranten waren 16 deel nemers. De uitslag was als volgt: 1. A. van Breda, 2. B. van Breda, 3. R. Roodenburg 4. W. Los, Voor de grooteren waren 56 deelnemers, waarvan de uitslag was: P. van Egmond, 2. N. Overvliet, 3. D. Zonder wijk, 4. C. Wilbrink. In dezen wedstrijd waren spannende rit ten te zien. VOORHOUT. IJsclub. De ijsclub alhier hield Don derdag een vergadering in café „Boer- haave", welke diuk was bezocht. Van de 130 leden waren er 88 aanwezig. Na ver welkoming door den voorzitter, den heer C. van Velzen, leest de secretaris de notulen. Het verslag van den penningmeester gaf een batig saldo van 84.92. Boeken en be scheiden waren in orde. Volgde het jaarverslag van den secretaris en verslag van den Bondswedstrijd te Voor burg door den penningmeester. De secretaris deelde mede, dat een rond rit door den Z.H.IJ. was uitgeschreven, hier aan kunnen alle leden deelnemen. De in schrijving sluit op 20 December. Hierna deelde de voorzitter mede dat H. J. Vester 25 jaar bestuurslid is. De voor zitter feliciteerde den heer Vester namens de vergadering met dit jubileum. Als blijk van waardeering werd hem een kistje siga ren aangeboden. De heer H. J. Vester, dankt voor de waardeerende woorden en het geschenk. Het bestuur stelde vervolgens voor als nog een ringrijderij voor paren te houden, inleggeld voor leden van de ijsclub 0.50, niet-leden 1.Er zullen luxe prijzen uit geloofd worden. Hierna had' de bestuursverkiezing plaats. Aftredend C. v. Velzen, P. J. v. cL Hulst en P. Werkhoven, die bij acclamatie wer den herkozen en allen hun herbenoeming aannamen. Vacatures: P. v. d. Hulst Jz en H. Bakker. Gekozen werden de heeren G. Olsthoorn en G. v. Leeuwen, die beiden hun benoeming aannamen. Van het Crisis-Comité was een schrijven ingekomen voor een bijdrage. Hiervoor werd op de vergadering gecollecteerd, wel ke collecte 8.10 opbracht, welk bedrag aan bovengenoemd comité zal worden afge dragen. Na x-ondvraag en een verloting, waarvoor door den Middenstand vele prijzen beschik baar waren gesteld, volgde sluiting.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11