MAANDAG 18 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SLACHTOFFER GASVERGIFTIGING TE TILBURG. De 71-jarige alleen-wonende heer J. de Rooy te Tilburg, werd gistermiddag in zijn woning aan de Alleenhoudstraat dood op bed gevonden. Toen de oude heer gis termorgen niet verscheen hij was ge woon des morgens even uit te gaan wekte zulks argwaan bij de buurtbewo ners. Herhaalde malen hebben zij op de voordeur geklopt, echter zonder resultaat, waarop men besloot dt deur te forceeren. Toen de deur was bezweken kwam een sterke gaslucht uit de woning, welke men eerst na tien minuten kon betreden. Men vond den ouden man dood te bed leggen. Onmiddellijk werd de geneeskundige dienst gewaarschuwd, welke met behulp van zuurstofapparaten nog getracht heeft de levensgeesten op te wekken. Men ver onderstelt, dat de ongelukkige Zaterdag avond bij het naar bed gaan de gaskraan inplaats van geheel dicht, geheel open heeft gedraaid. „De Crt AANVARING BIJ TERNEUZEN. Het Finsche s.s. „Atlanten", dat op weg was van Terneuzen naar Gent, is tengevol ge van een defect aan de stuurketting bij het passeeren van de Hoeksche Brug bij Terneuzen, in aanvaring gekomen met den lichter „Te ja" van de Nederlandsche Transport Maatschappij te Rotterdam. De binnenzijwand van de „Teja" is hier bij opengescheurd. De „Atlanten" heeft haar reis voortgezet. De „Teja" blijft te Terneuzen om te rapareeren. ONTSPORING BIJ ZWIJNDRECHT. Tien wagons van goederentrein uit de rails Gistermiddag omstreeks 1 uur heeft on der Zwijndrecht een ontsporing plaats ge had van een tiental wagens van een goe derentrein. Door onbekende oorzaak zijn onder de buurtschap Pieterman twee wa gons van een goederentrein komende van Zwijndrecht, uit de rails geloopen. De an dere goederenwagens reden tegen de twee wagons, die dwars over de rails kwamen te staan, waardoor ook deze wagons ont spoorden. Persoonlijke ongevallen kwa men hierbij niet voor. De materieele scha de is vrij aanzienlijk en van sommige goe derenwagens is niet veel meer over. Men probeerde zoo spoedig mogelijk de rails weer vrij te maken doch het mocht in den loop van gisteren niet gelukken de chaos op te ruimen. Het verkeer Dordrecht Rotterdam moest dan ook over één lijn worden geleid. De spoorrails ter plaatse zijn vernield. Omtrent de ontsporing vernemen wij na der, dat deze is geschied op een wissel, welke de verbinding vormt tusschen het hoofdspoor en een z.g. inhaalspoor, nabij den post Oud-Zwijndrecht. De goederen trein, welke op weg was van Dordrecht naar Rotterdam moest op dat inhaalspoor wachten, totdat een personentrein was ge passeerd. De oorzaak van de ontsporing is nog fgeheel onbekend. Het feit, dat reeds wtintig wagons den wissel hadden gepas seerd, voordat de ontsporing plaats greep, bewijst wel, dat er aan een verkeerden wisselstand, waarvan aanvankelijk sprake was, niet moet worden gedacht. Een aan tal goederenwagons is ernstig beschadigd. Van sommige zijn de bakken van de onder stellen losgerukt en gedeeltelijk ingedrukt Een olietankwagen, welke in den trein liep, kwam er goed af. Over het alge meen liepen ook de vervoerde goederen weinig schade op. Enkele der ontspoorde wagons waren geladen met gedroogde pulp. De opruimingswerkzaamheden waren in den laten avond nog in vollen gang. Men verwachtte toen, dat het nog wel eenige uren zou duren, voor men de lijn vrij zou hebben. WINKEL UITGEBRAND. Het gevaar van wasch-benzine. Zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur ontstond een felle uitslaande brand in het modemagazijn van den heer Akerlaten, Heerenstraat 12 te Den Haag, doordat de bewoonster in den winkel van het perceel tegen een flesch wasch-benzine opliep, welke omviel, waarna de benzinedampen ontvlamden. In een oogenblik tijds vatte het vloerkleed vlam. Het vuur verspreid de zich met een zoodanige snelheid, dat in korten tijd de geheele winkel uitbrandde. Onmiddellijk werd de brandweer ge alarmeerd en kort daarop verscheen de motorspuit van de Louise-Henriëttestraat, mede gevolgd door die van de Prinsestraat. De bewoners van het bovenhuis vlucht ten aan de achterzijde op het dak, omdat zij meenden, dat ook de trap in brand stond, hetgeen niet het geval was. De brandweer slaagde er in, het vuur spoedig te blusschen, zoodat geen gevaar meer aanwezig was voor het daarachter gelegen gebouw van het Algemeen Rijksarchief, waarvoor de politie-brandweer bereids be schermende maatregelen had getroffen. De schade in den winkel en die der bo venbewoners wordt door verzekering ge dekt. FABRIEK BIJ EMMEN IN ASCH GELEGD. Zaterdagnacht is door tot nog toe onbe kende oorzaak brand uitgebroken in de turfstrooiselfabriek van gebr. Velema te Z war temeer (gem. Emmen), welke fabriek reeds sinds eenigen tijU buiten bedrijf ge steld is, schrijft de „Tel.". Reeds een groot gedeelte van het gebouw stond in brand voordat deze ontdekt werd. De gewaarschuwde brandweer, die met de motorspuit arriveerde, behoefde echter geen dienst meer te doen, daar de bevel voerende brandmeester dit onbegonnen werk vond met het oog op het stadium, waarin de brand verkeerde, terwijl gevaar voor omliggende gebouwen niet bestond. Het door de politie ingestelde onderzoek had tot heden nog geert resultaat. Geen der firmanten, die in verschillende deelen van ons land wonen en van wie één bui tenslands vertoeft, was te Zwartemeer aan wezig. Naar wij vernemen was^het gebouw verzekerd. De brand trok ondanks de koude een groot aantal nieuwsgierigen. DRONKEMAN STICHT BRAND. Na twist met zijn hospita. De 37-jarige koopman D. te Haarlem, heeft Zaterdagnacht brand gesticht in de woning van zijn hospita, de 79-jarige we duwe R., aan het Zuider-Buiten-Spaarne 64. De man was om één uur dronken thuis gekomen en kreeg ruzie met de juffrouw. Hij greep een bus petroleum en goot den inhoud over vloed en meubelen. Toen hij een lucifer aanstak, vluchtte de vrouw de straat op en waarschuwde een brugwachter, die de politie en de brand weer alarmeerde. Toen men aankwam, was een kamer uitgebrand. In deze kamer zat de brandstichter en praatte wartaal. Hij is gearresteerd. Mêelü met een arm crisis* slachtoffer. Wat is je beroep dan eigen lijk? Handtaschjesdief mevrouw, maar er zit tegenwoordig geen sou meer in. (Le Rir), LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat Leliestraat 7. Maandag Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken, 's avonds van 8.30 tot 8 uur. Bondsgebouw Steenschuur 15. Woensdag Tweede sociale Cursus-avond, spreker den heer Ant. Angenent uit Haar lem. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 7 Brandstoffencommissie 78 uur. Biblio theek 7.308.30 uur. Ziekenkas 7 uur. Woensdag-27 December Ledenvergadering R. K. Volksbond 8 uur Bondsgebouw. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Maandag is de zaal gesloten vanwege de Missie. Dinsdag is de zaal gesloten. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". 8.30 uur vergadering Commissarissen, Afd. Gezellen. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Vrijdag 8.15 uur Symphonie ,;Franz Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaar. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en lede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Zondag 24 Dec. sluiting der noveen voor het welslagen der retraite. Maandag 25 December zijn alle retraitanten om half 5 uur in de zaal aan wezig, wy vertrekken naar Noordwijker- hout met twee autobussen. Een ieder dra- ge het insigne. Ook de Liederenbundel medebrengen. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Maandag 8.30 Aloysiusban. 8.15 uur Godfriedban. Dinsdag 7 uur Tarcisiusban. Woensdag 6.15 uur Franciscusban. Donderdag 6.15 uur Willibrordusban. Zaterdag 4 uur huis vlij tclub, van 89 uur bibliotheek. Vrijdag 8.30 uur repetitie K. N. G. Maandag 8.009.30 uur Handteekenen. Dinsdag 6.157.30 uur Vlecht- en Carco- nagewerk, jongste afdeeling. 7.309.00 uur Teekenen. Woensdag 7.30 uur Lof, 8.008.30 uur Ontspanning. Donderdag 6.157.30 uur, Vlecht- en Car- tonnagewerk hoogste afdeeling; 7.309.00 uur Huisvlijt. Vrijdag 6.157.00 uur Zang. 8 uur Apo logie. Zaterdag 67 uur Gymnastiek jongste afdeeling. 78 uur Gymnastiek hoogste afd. 810 uur Ontspanning. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomstea voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11,00 uur. AvondbijeenKomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. „DE GRAAL". Woensdag 23 uur gym. kleinen. 15 uur kruiskinderen. 8.009.30 uur naaien, knippen en rei dansen. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 19 Dec. Huizen, 1875 M. K. R. O.-Uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8.— Morgengroet. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door de K. R. O.- boys. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Afgestaan de H. I. R. O. 5.30 Piano-recital door Kathe Hoffenreich, afgewisseld door gramofoon. Te 6 uur Max Gerisch over Kerstmis en Nieuwjaar in Duitschland. 6.40 Esperanto-nieuws, 7.15 Dr. L. Veeger over „Natuurbaden", waarna gramofoon. 7.45 Verbondskwartlertje. 8.00 De KRO-boys. Te 8.30 Vaz Dias. 8.35 „De Vampier" hoorspel. 9.Isolde Menges, viool. Daarna solisten concert door het K. R. O.-orkest. Te 10.00 H. v. d. Eerenbeemt over „Ramses de Groote." 11.Gramofoon. Hilversum 296 m. AVRO-Uitzending 5.30—600 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Kamermuziek door het Residentie kwartet. 11.00 Kook- en bakpraatje door mevr. R. LotgeringHillebrand. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep en Gramofoonplaten. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Knipcursus. 4.è00 Pianorecital Rie Batenburg. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o. 1. v. J. Hamel. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v d. VPRO. door Ds. B. J. Aris. 6.00 Orgelconcert P. Palla, m. m. van Boris Lensky (viool). 7.00 L. Willink: De kunst in noodo. 7.15 Gramoonplaten. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Cabaret-programma m. m. van Bar nabas von Geczy en zijn orkest, the Har mony Kings, Lisl Löffler (harp), Treiber von der Treib (7-snarige viool), Josephine Baker en haar ensemble. Hierna Gramo foonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Uit „The House of Lords", Den Haag; Ensemble Lennartz. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05en 12.2011.40 Lezingen. 12.20 Orgelspel. 12.50 Commodore Grand-orkest. I.50 Gramofoonplaten. 2.20 Midi. Studio Orkest. 3.20 Sted. Orkest Torquay. 4.50 Concert. 5.35 Kinderuur. 6.50 Mendelssohn's Strijkkwartetten. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 Radio-Militair Orkest. 8.50 Lezing. 9.40 Kamermuziek. S. Schönning (zang) en de „Chamber Music Players". 10.55 Voordracht. II.0012.20 Lew Stone en zijn orkest. 7.15 uur Alle, die aan de Kerstuitvoering mee mogen doen moeten dan zorgen in het clubhuis te zijn. 9.15 uur Dadenclub „Sic Facio." Donderdag 56 uur Gym. Kleinen Kee- rensingelschool. 67 uur Gym. Muloclub Ursulasteeg. 8.159.15 uur gymn.club „Actief". 8.009.30 uur reidansen, handwerken, houtzagen. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05, 12.20 en 7.40 Gramofoonplaten. 8.20 „Les saltimbanques", operette van Ganne. M. m. v. orkest o. 1. v. Labis en so listen. Kalundborg, 1153 m. 11.201.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.204.20 Concert uit rest. „Wivex". 7.20 Pianorecital F. Jensen, 7.35 Radiotooneel. 9.10 Gramofoonplaten. 9.45 Mandolineconcert o. 1. v. A. Bra- cony. 10.3011.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 5.25 Gramofoonplaten. 6.35 en 10.15 dito. 11.20 Omroepkoor en solisten o. 1. v. R. Merten. 12.55 en 2.40 Gramofoonplaten. 3,20 Süragorkest o. 1. v. Seyfert. 6.20 Omroeporkest o. 1. v. Rosbaud. 7.30 Weragorkest o. L v. Buschkötter. 7.50 Vocaal kwintetconcert. 8.10 Gramofoonplaten. 10.05 dito. 10.20 „Ski Heil", gevar. progr. m. m. v. Omroeporkest o. 1. v. Görlich. Rome, 441 m. 7.35 Gramofoonplaten. 8.00 Concert door het Romeinsch Kwar tet. Hierna radiotooneel. 9.20 Gramofoonplaten. 9.50 Populair concert o. I. v. Bonavolonta. B r u s s e 1, 338 en 508 m. 338 meter. 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 dito. 5.20 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 8.20 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps, m. m. van solisten. 508 meter: 12.20 Gramofoonplaten en zangvoor dracht. I.30 Pianorecital en Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 6.35 en 6.50 Gramofoonplaten. 5.20 Omroepokst B dCijh fèèè49 7.05 Religieuze muziek. 8.20 Omroeporkest o. L van André. 9.2010.20 Symphonieconcert o. 1. van Kumps. Deutschlandsender, 1365 M. 7.20 Dr. Paetzold: Wehrpolitiek und Weih- •nachtsfrieden. 7.30 Uit Keulen: Reise durch Westfalen. 8.20 Gevar. muzikaal programma. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Zie Langenberg. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.2014.10 Luxemburg. 14.10—15.20 Kalundborg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—19.35 Brussel (VI.). 19.3520.20 Langenberg. 20.20afloop Parijs Radio. Daarna Luxemburg of Kalundborg. (4e Programma) II.20—12.20 Kalundborg. 12.2017.35 Daventry. 17.3517.55 Londen National. 17.5518.20 Warschau. 18.2019.20 Deutschl. Sender. 19.2020.00 Boedapest. 20.0021.50 Rome. 21.50afloop Daventry. (Wijziging voorbehouden.) 810 uur mandolineclub. 7.308.30 uur Rep. Kerstspel. Vrijdag: 8.1510.00 uur costuumnaaien op de Vakschool. 6.308.00 uur naaien en knippen. 8.009.30 naaien en knippen. 78 uur repetities Kerstspel. 9.15 uur Dadenclub „Roode Graal." Excelsior Alleluia Vooruit! FEUILLETON. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 19) Bristew dacht even na. „Het zou zoo kunnen zijn", verklaarde hij. „Morley had moeilijkheden aan de bank. Hij had een tekort, waarschijnlijk reeds geruimen tijd. Twee maanden ge leden, vertrouwde hij zijn geheim aan juf frouw Fulton toe en vertelde haar, dat hij gevaar liep gearresteerd te worden. Hij vroeg haar hulp en gaf haar de verzeke ring, dat het met duizend dollar inorde zou komen." „Maar, in plaats, dat hij die duizend dollar bij de bank deponeerde, ging hij er mee spelen, in de hoop, het bedrag te- verdubbelen of te verviervoudigen en en hij verloor. Met andere woorden, hij heeft zich gegeneerd aan zijn verloofde te vertellen, hoeveel hij werkelijk aan de bank schuldig was en toen speculeerde hij met die duizend dollar in de hoop genoeg te winnen om het tekort te dekken." „Ik geloof werkelijk", merkte Bristew op, „dat u den spijker op den kop slaat." „Toen hij die duizend dollar kwijt was", vervolgde Bristew, „was hij ten einde raad. Hij ging weer naar haar toe en vroeg om nog meer geld." „Misschien had mevrouw Withers, op aandrang van haar zuster, al eerder dui zend dollar voor hem opgenomen", meen de Braceway, „en misschien nog meer door een deel van haar juweelen te verpanden en nu zal hij er op aangedrongen hebben, dat Maria mevrouw Withers zou bewegen om tot het uiterste te gaan en al haar juweelen te verpanden." „Drommels!" barstte Bristew uit, „dat kan die ruzie ophelderen, die juffrouw Rutgers, de verpleegster op No. 7, op den dag vóór den moord heeft gehoord. Blijk baar had mevrouw Withers geen lust in verdere aderlatingen. En verder?" „Dat is duidelijk genoeg", antwoordde Braceway. „Morley was doodsbenauwd om gearresteerd te worden wegens verduis tering. Mevrouw Withers bezat nog ge noeg juweelen om hem uit den nood te helpen. Wat was dus het gevolg daarvan? Waarschijnlijk was het nooit zijn bedoe ling den nachttrein te halen. Hij deed een voudig, wat hij zich voorgenomen had te doen, kwam op No. 5 terug en vroeg me vrouw Withers, nadat haar begeleider naar huis was gegaan, om de juweelen. Zij weigerde. En toen, verblind door angst en woede, vermoordde hij haar en stal de juweelen." „Dat lijkt allemaal heel aannemelijk," meende Bristew, „maar we hebben geen bewijs tegen hem geen werkelijk be wijs." „Als wjj hem", opperde Brqaceway, „eens uit Turmville lieten weggaan, dan is het zeer waarschijnlijk, dat hij in Washington het gestolen goed zal beleenen?' „En als wij zorgen" voegde Bristew er by, „een gedetailleerd inventaris tev krij gen van al de iuweelen, die mevrouw Wi thers bezat en de politiebureaux van de voornaamste steden tusschen hier en Wash ington en tusschen hier en Atlanta er mee op de hoogte brengen? Dan kunnen zij al de pandjeshuizen in de gaten houden." „Dat is uitstekend!" En Braceway sloeg met zijn handen op de armen van zijn stoel en stond tegelijkertijd op. „Zoo zullen we hem zeker vangen." „Nog iets anders", voegde Bristew er bij. „U zei vanmorgen, dat Withers iets tegen u had gezegd over het leven, dat u wist, dat hij had gehad. Wat bedoelde hij daar mee?" Braceway dacht een oogenblik na. „Er is geen reden, waarom u het niet zoudt weten", vertrouwde hij hem toe. „Withers had een moeilijk leven met zijn vrouw. Het was eigenlijk onbegrijpelijk. Zij hield van hem en hij hield van haar. Zij was een allerliefste vrouw, maar met Withers was zij nooit heelemaal openhar tig. Hij had daar eerst veel verdriet van en later werd hij jaloersch. U kent het type wel. En die jaloezie van hem was de oorzaak van bittere oneenigheid en hevige twist. Sommige van hun kennissen be moeiden zich er mee en konden maar niet begrijpen,, hoe een vrouw als zij en een goede kerel als Withers niet met elkaar over weg konden. Het werd steeds erger Ik geloof niet, dat Withers er op tegen had, dat zij hier bij haar zuster was. Die tijdelijke scheiding was misschien voor al lebei wel goed. Maar nu wat ons karwei tje betreft: het is het beste om die inven taris aan Withers of aan zijn schoonvader te vragen." „Kan het u niet schelen miss Fulton te ontmoeten?" vroeg Bristew belangstel lend. „O, neen," antwoordde hij iets verle gen. „Maar ik heb geen lust om haar te gaan ondervragen. Dat begrijpt u wel. U zult u werkelijk met dat gedeelte moeten belasten." „Best, ziet u'dan, dat u die inventaris krijgt. Ik zal onderwijl Greenleaf telefonee- ren om aan Morley te zeggen, dat hij mor gen naar Washington kan gaan als hij wil, maar niet vandaag." Braceway ging de stoep af, zeggen, dat Withers wel op No. 5 zou zijn aangeko men en daar wel met den heer Fulton zou wachten. Zoowel de vader als de echtge noot zouden het lijk van mevrouw Withers naar Atlanta begeleiden en met den trein van vier uur dien middag vertrekken. Bristew, die met Greenleaf tijdens de lijkschouwing telefoneerde, vertelde hem van hetgeen hij en Braceway met betrek king tot Morley overeengekomen waren en deelde hem mee, dat zij gaarne zouden zien, dat Greenleaf de beschrijving van mevrouw Withers' juweelen rondseinde. Nadat Greenleaf had toegestemd, keerde Bristew naar zijn veranda terug. „Wel, wel", dacht hij, het zal dus Morley moeten zijn of de neger". En toch, niettegenstaande de theorieën, waarin hij en Braceway zich verdiept hadden, was er maar weinig kans om de misdaad definitief op de schouders van Morley te leggen. Hij scheen van de ju weelen niets in zijn bezit te hebben. De politie had zijn bagage en zijn hotelkamer doorzocht, maar zonder resultaat. Het zou waarschijnlijker zijn, dat de jury Perry zou veroordeelen. De directe bewijzen waren tegen hem. Het zou een groote satisfractie zijn als hij de schuld van den neger kon aantoonen. Hij voor zich was vast beslo ten om te handelen, alsof Perry de schul dige was. Dat denkbeeld zou hij steeds voor oogen houden. Intusschen zou hij wel met Braceway meewerken, zoolang diens theorieën tenminste eenigerlei grond sche nen te hebben. Hij wilde niet het risico loopen van voor een knoeier te worden aangezien. „En dus", zoo besloot hij, „als Perry ten slotte veroordeeld wordt, dan krijg ik er de eer van. En als Morley de schuldige is, krijg ik ook wat van de eer mee. Op geen van dc- twee misschien kan ik er bij verliezen. En nu, wat Withers betreft. Dien moet ik zelf voor mijn rekening ne men. Braceway staat als een muur tus schen Withers en mij. Hij is een vriend van Withers en hij is verliefd op diens schoonzuster. En hij gelooft, dat Withers onschuldig is Dat is duidelijk. Dus op het oogenblik kan ik in die richting niets doen." Hij riep Mattie, die hij in de eetkamer hoorde rondscharrelen. „Lucy Thomas", zei hij, „is uit de gevangenis. Ik wou, dat je haar dadelijk ging opzoeken. De lijk schouwing is nu afgeloopen en zij zal thuis zijn. tegen den tijd, dat jij daar aan komt. Breng haar hierheen mee terug. Zeg haar, dat het een order va nd epolitie is en dat ik maar een paar minuten met haar wil praten. Vergeet niet tegene haar te zeg gen, dat ik haar geen kwa?d zal doen." „Ja, meneer, ik zal het haar zeggen; ik geloof, dat het met dien armen neger ge daan is." Plotseling zag Bristew de gedaanten van Braceway en Fulton, die van No. C kwa men. Zij hielden stil en kwamen de stoep van No. 9 op. „Meneer Fulton", legde Braceway uit, nadat hij hem aan Bristew had voorgesteld „wil u iets vertellen over zijn over mevrouw Withers. Wat hij te zeggen heeft, maakt de zaak nog gecompliceerder en moeilijker voor ons." (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10