ZATERDAG 16 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 BUITENLAND DUITSCHLAND. GöBBELS OVER HET SOCIALISME. Het Marxisme heeft van jas verwisseld. Minister Göbbels heeft Donderdagavond in het Sportpaiast te Berlijn een rede over het socialisme gehouden voor de Duitsche studenten. Toen wy, aldus de minister, met onzen nationaal-socialistischen arbeid begonnen, was Berlijn en Moskou de roodste hoofdstad van Europa. Het parool onzer tegenstanders was toen: „Berlijn blijft rood", en het was het eerste stoute stuk van een groep dap- pere lieden dit parool te veranderen in zijn tegendeel. Wij zagen in het Marxisme een politie- ken waanzin, welken wij ten slotte tegen den grond hebben kunnen loopen. Volko men uitgeroeid is het echter niet. Vaak komt het in nog gevaarlijker vorm weer voor den dag dan toen wij nog in de oppositie stonden. Het Marxisme is niet veranderd. Het heeft slecht een andere jas aangetrok ken, maar zijn zin is dezelfde gebleven. Om geen verdenking op zich te laden, heeft het een nationaal-socialistisch jasje aange trokken. Al het verderfelijke van het Marxisme is echter gebleven en indien, al dus spreker, wij hiertegen niet bijtijds front maakten, zouden wij het eerdaags beleven, dat de dragers van het marxisme den na- tionaai-socialisten bijbrengen, wat natio- naal-socialisme eigenlijk is. DUITSCHE HANDEL IN ZUIVEL PRODUCTEN EN EIEREN. Kabinet keurt wetsontwerp goed. Het Duitsche rijkskabinet heeft in zijn gister gehouden zitting het wetsontwerp aangenumen in zaxe eten handel in zuivel producten en eieren. Het doel dezer wet is, de fluctuaties in de marktprijzen in het belang der verbruikers zooveel mogelijk te elimineer en. Volgens de nieuwe wet mogen in Duitsch- land boter, kaas en eieren slechts via rijks- bureaux op de markt worden gebracht, op dezelfde wijze als dit reeds met mais, olie en vetten het geval is. Deze bepaling geldt zoowel voor binnenlandsche als buiten- landsche producten. Alle op de markt te brengen boter kaas en eieren moeten eeist aan de rijksinstanties te koop worden aan geboden. Wenscht het betreffende rijksbu reau de waar niet af te nemen, dan mag zij niet op de Dinnenianuscne marxc worden gebracht. De rijksminister van Landbouw en Volks voeding, dr. Darré, bepaalt de prijzen, waartegen de producten door de rijksbu- reaux worden overgenomen, oexievens ue prijzen, waartegen ze aan de markt worden gebracht. De regeling kan ook van toepassing wor den verklaard op andere zuivelproducten dan boter en kaas. Voorzoover dit met de oogmerken der wet in overeenstemming kan worden ge bracht, zal bij de toepassing ervan niet wor den overgegaan tot gecentraliseerden in koop door de rijksbureaux, doch zal reke ning worden gehouden met de bestaande commercieele relaties. De beperkingen, die den handel worden opgelegd, zulen zich tot het strikt noodzakelijke beperken. PRIESTER TOT GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD IN DUITSCHLAND. De vierde groote strafkamer te Keulen veroordeelde gisteren den katholieken priester Josepr Schmitz, wegens „verachte lijk maken van de vlag der Duitsche regee ring", tot drie maanden gevangenis. De geestelijke had in Juni j.l. in verband met een te houden Sacramentsprocessie -in het parochieblad van Quadrath een artikel gepubliceerd, waarin het heette, „dat de geloovigen hun huizen eenvoudig zouden sieren en opsmukken en dat vaandels met heidensche symbolen en verbogen kruisen bij een Sacramentsprocessie niet pasten". HEIL HITLER AAN BRIEFSLOT VOORSCHRIFT!! By verordening van den rijksminister van posterijen en telegrafie, Freiherr von Eltz-Reubenach, moeten alle Duitsche brie ven, hetzij zakenbrieven of particuliere correspondentie, eindigen met de woorden: „met Duitschen groet en Heil Hitier". In de correspondentie van de officieele instellingen werden de brieven reeds op deze wijze beëindigd. POLEN POLEN VERSTERKT DE MACHT VAN ZIJN PRESIDENT. Deze zal den premier benoemen. Het Poolsche telegraafagentschap deelt mede, dat in de zitting van de fractie van het regeeringsblok de oud-minister van Ju stitie, Car, de beginselen van de grondwets herziening heeft uiteengezet. Het in te dienen wetsontwerp is geba seerd op de autoriteit van het staatshoofd, die als scheidsrechter optreedt tegenover de wetgevende, uitvoerende en gerechtelij ke instanties. Het artikel schaft het stel sel van parlementaire onbekwame regee ringen af en stelt een krachtige stabiele re geering in. Polen is omringd door staten, die sterke regeeringen hebben en kan het parlementaire spel niet toestaan. De Land dag zal het orgaan van de openbare mee ning zijn. De methodes van dictatuur en „Cesarisme" worden verworpen. Voorgesteld wordt, dat zekere handelin gen van den president der republiek niet gecontrasigneerd behoeven te worden. De president wordt voor zeven jaar gekozen, by volks-stemming, waarby de keuze gaat tusschen twee candidaten, een aangewe zen door den aftredenden president, de an dere door een kiescollege, bestaande uit den premier, den voorzitter van den Se naat en dien van den Landdag, den presi dent van het hooggerechtshof, den inspec teur-generaal van het leger, 50 burgers, ge kozen door den Landdag en 25, die door den Senaat worden aangewezen. Bevoegdheden van Landdag en Senaat. De president benoemt den premier, die tegenover hem verantwoording verschul digd is. De Landdag kan het ontslag van het kabinet eischen doch een dergelijk verzoek moet door beide Kamers in een gewone Z't- ting worden aangenomen. De Landdag wordt voor vijf jaar gekozen door alge meen geheim kiesrecht, doch kan door den president ontbonden worden, of in buiten gewone zitting bijeengeroepen. De Senaat zal, volgens het voorstel, bestaan uit 120 leden, van wie 40 door den president en 80 door het volk worden gekozen. De eer ste Senaat zal bestaan uit ridders van de onafhankelijkheidsorde en van de orde „Virtuti militari". Voor de aanneming van wetsontwerpen, welke door den Senaat zyn verworpen of aangenomen is 3/5 meerder heid in den Landdag noodig. Landdag en regeering hebben het recht van initiatief. Het parlement moet de staatsbegrootingen goedkeuren. Het wetsontwerp zal waarschijnlijk nog voor de feestdagen bij den Landdag wor den ingediend. BUITENL. BERICHTEN WOLKBREUK BOVEN VENETIE. Vijftien dooden te Chioggia. Een wolkbreuk heeft in de geheele stad Venetië overstroomingen veroorzaakt. Het water staat meer dan een meter boven het normale peil. In het stadje Chioggia zijn vijftien menschen omgekomen. WEER OVERVAL OP EXPRES IN MANDSJOERIJE. Zeven reizigers gedood. Te middernacht is gisteren de trans-Sibe rische exprestrein nabij Tsitsihar door roovers overvallen, nadat deze den trein eerst hadden laten ontsporen. Er ontstond een bloedig gevecht tusschen de bandieten en de passagiers, waarbij zeven reizigers werden gedood en acht gewond. Japan- sche troepenafdeelingen wisten de roo vers ten slotte met machinegeweren te verdrijven. DRIE KINDEREN VERBRAND. Bij een brand in Le Plessis-Robinson (Frankrijk) zijn drie kinderen van resp. 15 maanden, twee en vijf jaar om het le ven gekomen. Vijf dooden geborgen van de „Van Dyck". Zooals reeds gemeld werd zijn de ver moedens, die men had omtrent het lot van de achtkoppige bemanning van het Fran- sche lichtschip „Van Dyck", dat tijdens den jongsten hevigen storm van zyn ankers los sloeg en zonk, helaas uitgekomen. Een uit gezonden reddingsboot is er gistermiddag in geslaagd het wrak van het schip te na deren en drie matrozen aan boord te ne men, die zich in den lichtmast in veilig heid hadden gebracht. Van de overige vijf opvarenden vond men de lijken. Zij waren van koude en uitputting gestorven. DE FELLE VORST IN EUROPA. Scheepvaart op den Rijn stilgelegd. Op den Ryn bij Duisburg, het havenge bied van Ruhrort van Walsum tot Hoch- feld en ook verder stroomafwaarts, moest de scheepvaart worden gestaakt wegens den sterken ijsgang. Ook de Duitsche Be nedenrijn is onbevaarbaar en de scheep vaart naar Rotterdam en Antwerpen ligt stil. „De Nederlanden", die zich Woensdag nabij Lorelei in het ijs had vastgevaren, kon zich gisteren weer bevrijden, doch het ijs sloot zich onmiddellijk weer achter het schip. In Thuringen is door hevigen sneeuw val groote stagnatie veroorzaakt. O.a. zijn in de nabijheid van Erfurt drie personen treinen in de sneeuw blijven steken. Voorts moesten de autodiensten der rijksposte- rijen op diverse trajecten worden ge staakt. De binnenscheepvaart moest vrijwel in het geheele rijk worden gestaakt. Slecht weer in Engeland. Aan de Engelsche kust zyn als gevolg van den storm verschenden schepen ver gaan. Tevens doen geruchten de ronde, vol gens welke twee Britsche vliegtuigen wor den vermist. Italië's verkeer belemmerd. Noord-Italië wordt nog altijd door onge kend bar winterweer geteisterd. Hevige sneeuwstormen belemmeren er het ver keer. Milaan is door een dikke laag sneeuvr bedekt. Te Venetië sneeuwde het bij een temperatuur van 4 gr. C. Te Fiume en Triest moesten ruim 200 personen, die als gevolg van de gladheid verwondingen had den opgeloopen, naar het ziekenhuis wor den overgebracht. In laatstgenoemde plaats en te Pola daalde de temperatuur tot 14 graden Celsius onder het vriespunt. Daarentegen wordt uit Midden- en Zuid- Italië voortdurende regenval gemeld. De „Tsjeljoesjkln" geheel door het ijs ingesloten. Het Russische volkscommissariaat voor Verkeerswezen heeft bericht ontvangen, dat de ijsbreker „Tsjeljoesjkin" thans door het pakijs tot een punt is voortgestuwd, noordelijker dan tot dusver ooit door een schip is bereikt. Het schip is thans geheel door reusachtige ijsmassa's ingesloten. De bemanning heeft herhaaldelijk geprobeerd het ijs rondom het schip met behulp van dynamiet te doen springen, teneinde een vaargeul te krijgen; zij heeft haar pogin gen ten slotte echter moeten opgeven. De ijsbreker zendt voortdurend S.O.S.-signa len uit. INVOERRECHTEN IN ENGELAND ONTDOKEN? Nederlander verdacht. Uit Kingslynn (Norfolk) wordt gemeld: De 32-jarige Nederlander J. van E., die bij zijn aankomst gearresteerd werd als ver dacht van het ontduiken van de invoer rechten op bloembollen, moest voor den rechter verschijnen. Daar een 24 gevallen in verband met deze zaak behandeld moes ten worden, werd aan van E. op verzoek toegestaan om voor de Kerstdagen naar Nederland terug te keeren tegen borgstor- ting van 500 pond sterling. Dit geld blijft zoolang onder berusting van de douane. De behandeling van de zaak, die geval len betreft, welke gebeurd zouden zijn tus schen 1 Aug. 1932 en 28 Febr. 1933, is nu uitgesteld tot 4 Januari 1934. GRATIE OP LAATSTE OOGENBLIK. President wilde Kerstvrede niet verstoren. Voor 't eerst is gisteren sedert de weder invoering van de doodstraf in Oostenrijk, een doodvonnis uitgesproken en wel in Wels, tegen een zekeren Breitmesser, die zijn verloofde had vermoord. Volgens de wet moet het vonnis drie uur na de uitspraak door ophanging voltrok ken worden. De advocaat te Wels stelde zich onmiddellijk in telefonische verbin ding met een collega te Weenen, die zich direct naar den president begaf om een verzoek om gratie in te dienen. President Miklas was echter naar Meilnitz vertrok ken voor de opening van een nieuwe elec- trische tramlijn, doch men wist hem nog te bereiken en de president wijzigde het dood vonnis in levenslange zware kerkerstraf met een dag per kwartaal opsluiting in een donkere cel. Ter motiveering deelde de president mede, dat hij den Kerstvrede van de adventweken niet door een terechtstel ling wilde verstoren. De gratieverleening kwam drie minuten voor het verstrijken van den termijn in Wels aan De veroordeelde, die reeds in de doodencel zat, brak in snikken uit toen hij vernam, dat hy niet ter dood zou worden veroordeeld. NED. OOST-INDIE MUITERS IN HOOGER BEROEP. Ook fiscaal teekent appèl aan. Aneta seint uit Soerabaja: Zoowel de fis caal bij den Zeekrijgsraad te Soerabaja als de beklaagden Boshart c.s. teekenden hoo- ger beroep aan tegen de gisteren door den Zeekrijgsraad uitgesproken vonnissen. Van vonnissen van den Zeekrijgsraden in Indië komt men in hooger beroep bij het Hoog Militair Gerechtshof te Batavia. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. IJsfeest. Vrydagmiddag werd op de Drecht alhier door de IJs vereeniging „Nut en Vermaak" alhier een kinderfeest geor ganiseerd. Een groot aantal kinderen deed aan de wedstrijd mede, het weer was betrekkelijk zacht en er werd genoten naar hartelust. Veel belangstelling was er ook van de zyde der ouderen, welke deelden in het genot der kleinen. De uitslagen der wedstrijden zyn als volgt: Hardrijden voor jongens van 10 tot 14 jaar: 1. G. Loogman, 2. W. van Haaster, 3. C. Turk, 4. H. de Vos. Hardrijden voor jongens van 8 tot 10 jaar: 1. G. Kraan, 2. H. Mollers, 3. J. van Bergen, 4. C. van Graas. Turfrapen voor jongens van 6 tot 8 jaar: 1. G. Kolijn, 2. M. van der Voort, 3. A. Wes- selius, 4. J. Dompeling. Meisjes van 6 tot 8 jaar: 1. N. Breedijk, 2. Van Berkel, 3. C. Voshart, 4. A. v. d. Bregge. Turfrapen Meisjes van 8 tot 10*jaar: 1. D. Kolijn, 2. J. Blom, 3. D. v. d. Voort, 4. M. Semp. Hardrijden voor meisjes van 10 tot 14 jaar: 1. A. van Graas, 2. T. Drost, 3. C. Semp, 4. C. van Veen. Als de vorst blijft doorgaan zal het Zondag een ijsdag bij uitnemendheid wor den. Een tocht Amsterdam via Westeinder- plas, Drecht, Oudewetering, Braassemer- meer Wijde Aa en Does tot Leiderdorp en eventueel verdgr langs den Meerburger wetering in de richting van Leidschendam is zeer aan te bevelen. Dank zy de dooi van deze we'ek is het ijs er in kwaliteit niet op verminderd. De Oudewetering is thans ook te berijden zoodat hier thans niet behoeft te worden afgebonden. LISSE. IJssport. Vanwege onze IJsclub werd gisternamiddag op de baan van de IJsclub „Lisse en Omstr." een schoonrijderij voor paren gehouden, waaraan door 12 paren werd deelgenomen. De belangstelling was groot. De prijzen bestonden uit luxe voor werpen. Na een mooien wedstrijd noteer den we de volgende uitslag: le pr. Ph. Boot en Mevr. Heykoop; 2e pr. B. v. d. Zaal en Mej. R. v. Grieken; 3e pr. L. Vreeken en Mej. Bakker; 4e pr. J. ten Hagen en Mej. ten Hagen. De jury bestond uit de heeren Notaris Wachter, H. P. Zwetsloot uit Sassenheim en C. Grullemans alhier. Hedenavond wordt een gecostumeerd ysfeest op de baan georganiseerd. Dammen. De uitslag der laatste ronde om het persoonlijk kampioenschap van Lisse is in de Hoofdklasse als volgt: A. v.vd. PoelS. v. Duin 02 G. BalkenendeJac. v. d. Poel 02 J. C. HoboC. Gastelaars 20 D. VergunstJ. B. v. d. Laan 11 A. WijnhoutP. C. de Jeu 11 De uitslag der afgebroken partyen is: Jac. v. d. PoelA. v. d. Poel 02 C. GastelaarsG. Balkenende 20 De heer A. v. d. Poel heeft alzoo met 13 part. met persoonlijk kampioenschap van Lisse gewonnen. Een mooi succes! De kam pioen van het vorig jaar, Jac. v. d. Poel, zal met S. v. Duin de tweede plaats bezet ten, terwijl ook C. Gastelaars kans heeft, dit puntenaantal te bereiken door de partij van Hobo te winnen wat echter nog niet zeker is. De match om de eerste plaats in de le klasse is door J. Schilder van G. v. Dijk gewonnen, hetgeen ook een mooie prestatie is van Schilder. Concours. De Harmonie „Trouw moet Blijcken", directeur de heer M. Bolderdijk te Leiden, zal op 2en Kerstdag deel nemen aan het te Rotterdam t^ houden internatio nale concours uitgeschreven door de Har monie-Industrie aldaar. De vereeniging zal uitkomen met als verplicht nummer „Les Pécheurs de Perles" (de Parelvisschers) van G. Bizet en met het vrije nummer „Ouverture La Poupee de Nuremberg" van A. Adam. Wij wenschen „Trouw moet Blycken" het beste succes! HILLEGOM. BeurscommissieGisteren hield de Hil- legomsche Beurscommissie in Flora een vergadering. Tegenwoordig alle leden. De voorz., de heer K. Velthuys, opent met een woord van hartelijk welkom, waarna de secretaris de notulen leest, die onder dank zegging voor de keurige weergave onver anderd worden goedgekeurd. Ingekomen in een schrijven inzake ad- verteeren in het Kw.bl. Na ampele bespre king wordt besloten, dat de voorz. deze zaak verder met den heer Dix zal bespre ken. Medegedeeld wordt, dat reeds 37 beurstafeltjes zijn verhuurd; in de naaste toekomsi zal ook gelegenheid worden ge geven voor Beurskamertjes. Verder wordt besproken de kwestie weigering leden KI. Kw. B., die geen lid zijn van BI. of H.B.G. op de Beurs. De secretaris doet voorlezing van zijn schrijven dienaangaande in ebt Kweekersblad van 17 Nov. Met dén in houd gaat de verg. volkomen accoord. Hierna wordt overgegaan tot de benoe ming van een sub-commissie ter beoor deeling weigering Beursbezoek. Benoemd worden de heeren Bijl, Nic. Heemskerk en de secretaris. In de beoordeelling zal de uiterste voorzichtigheid worden betracht en bewijzen aanwezig moeten zijn, voor de commissie handelen optreedt. Zy die ge boycot zijn door den Bond van Bloembol lenhandelaren of door de veilingen moeten geweigerd worden. Zij dienen geroyeerd te worden door BI. en H.B.G. De commiss:e vertrouwt, dat op de Beurs te Haarlem hetzelfde zal geschieden. Hierna rondvraag en sluiting. NOORDWIJK. Hardrijderij. Gisteren had op de prachtige baan van de Noordwijksche IJsclub op de SpoelsJoot een hardrijderij plaats, waaraan 26 perhonen deelnamen. Voor deze wedstrijd bestond groote be langstelling, terwijl er vinnige kampen door de rijders werden gegeven. De prij zen bestonden uit geldprijzen, resp. 8, 6, 4 en 2 gulden, welke gewonnen werden door C. v. d. Berg, le pr., P. Caspers 2e pr., H. v. d. Vonk 3e pr., G. J. v. d. Berg 4e prys. De wedstrijd verliep zeer vlot, waarbij echter wel wat meer medewerking van het publiek mocht verwacht worden, door de baan vrij te laten, hetwelk de wed- strijdcommissie veel werk zou besparen. Gisteravond had in café „Flora" de prijs uitreiking plaats door den voorzitter, den heer Just Imthorn, die aan de deelne mers dank bracht voor de betoonde mede werking, ondanks de prijzen door de tijdsomstandigheden slechts laag waren. Met een woord van gelukwensch reikte hij hierna aan de winnaars de prijzen uit, de wensch uitsprekende dat allen bij een vol gende wedstrijd hun gewaardeerde mede werking weder zouden verleenen. Verder deelde de voorz. nog mede, dat hedenmid dag (Zaterdag) een wedstrijd zal gehou den worden voor schooljongens, terwijl er ook besprekingen gaande zijn, om op de Leidsche Vaart een hardrijderij te doen plaats hebben, uit te schrijven door de gezamenlijke IJsclubs van Noord wijk, Noordwijkerhout en Voorhout, waaraan it ieder dorp de 6 beste rijders zullen deel nemen. Na nog enkele besprekingen over den te houden wedstrijd voor de school jongens, sloot hierna de voorzitter onder dank voor de belangstelling deze bijeen komst. „Hulp in de Huishouding." De bij uit stek zoo mooie vereeniging op charitatief gebied, ,Hulp in de* Huishouding", her denkt heden haar 12)4 -jarig bestaan en or ganiseert bij deze gelegenheid een tentoon stelling in het Juvenaatsgebouw. Redenen 0 D.dat ts de durf. Durft u bijvoorbeeld, om eens iets te noemen Weest wijzer I I Rijdt veilig! RUDT VS)LIG om op dit jubilé verheugd te zijn, zijn er te over, want veel zegenrijk werk is er in de afgeloopen periode door deze vereeniging in het belang van het zieke of arme gezin gedaan. Bij een feest is het gebruikelijk een feestgave te doen. Laten Noordwijk's Parochianen zich nu niet onbetuigd laten. Wij weten zeker, dat, als allen morgen de tentoonstelling bezoeken, de feestgave van zelf tot stand komt. Hiermede zullen de dames van „Hulp in de Huishouding" zeer gediend zijn, want daardoor zullen zij in staat worden gesteld hun zegenrijk werk ook in de toekomst voort te kunnen zetten. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Dinsdag 19 Dec. nam. te 2 uur. De agenda vermeldt: Voorstel van B. en W. tot het continueeren van de op 31 Dec. a. .s. vervallende kasgeldleeningen. Voor stel van B. en W. tot het aangaan van een Rekening-courantovereenkomst met de plaatselijke Raiffeisenbank. Herstemming over het voorstel van den heer J. W. van Parera om den brandstoffentoeslag aan de werkloozen te verstrekken in den vorm van bons, welke alleen inwisselbaar zyn bij Noordwykerhoutsche brandstoffenhandela- ren. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding ingevolge artikel 101 der L. O. wet over 1931 aan de besturen der bijzondere scholen uit te keeren. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het verleenen van credieten aan klein-bloem- bollenkweekers voor het jaar 1934. Adres sen van de plaatselijke caféhouders en van den Ned. R. K. Bond van Caféhouders „St. Joseph" te Utrecht, houdende verzoek de personeele belasting voor de koffiehuisbe- drijven te verlagen. Voorstel van B. en W. tot intreekking van de bij Raadsbesluit dd. 22 Jan. 1931 no. 10 aan E. J. Hogervorst al hier verleende vergunning tot het leggen en hebben van vaste rails in den Buurtweg. Voorstel van de commissie van beheer van den Schoolartsendienst Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noofdwijkerhout en Noordwijk tot intrekking van de bij Raadsbesluit dd. ling voor genoemden schoolartsendienst. Voorstel van B. en W. tot het geldig ver klaren van de aanvullende steunregeling voor arbeiders, die uit de werklozenkas sen hunner organisatie trekken, voor het jaar 1934. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldi ging van de gemeenteveldwachters. Prachtige verbetering. De z.g. „Steeg" alhier zal binnenkort geheel van aanzien veranderen. Na de muziektent, welke reeds verdwenen is. volgt de pomp, welke nog een sta in den weg voor het verkeer vormt. Langs het hek voor het plantsoen bij de Ned .Herv. Kerk komt een trottoir van 2.25 meter breedte, terwijl het verdere vrijge komen gedeelte met klinkers zal worden bestraat. Middenvoor de Havenstraat komt een vluchtheuvel van ïy, x 1.2 M. Dit voor namelijk om het verkeer een goede richting aan te geven dat uit en in de Havenstrat komt. Geboren: Helena Adriana, dochter v. C. A. Schrijvers—Venings Carolina Jo hanna Jozina, dochter van J. den Elzen- Vosmeer Arie, zoon van L. van der Niet Hij wegen Antonius Johannes, zoon v. A. van EedenRooijers Adrianus An tonius Johannes, zoon van J. A. Braat Hertogh Johanna Helena, dochter van B. N. GeversWesselman. Overleden: Johanna M. Baptist, 51 jaar, ongehuwd Comelis van den Berg, 84 jaar eechtgenoot van A. M. Weijers Pieter Spreeuw, 62 jaar, weduwnaar van Johanna Does Cornelis F. Warmerdam 1 jaar Petrus C. van den Burg, 30 jaar. Getrouwd: Gerardus Koomen, 28 jaar en Theodora J. Venings 25 jaar Willerti Bloemendaal 31 jaar en Johanna P. Bouw meester 22 jaar. OEGSTGEEST. R. K. Werkloozen. Na een onderhoud met den Z. E. Pastoor in verband met het openstellen van een locaal in St. Willibrord, is het volgende besloten. Dinsdagmiddag a.s. zal te drie uur deze gelegenheid door den pastoor worden geopend en voorts zal er voor de werkloozen gelegenheid zijn sa men te komen in het zaaltje der St. Josephs- gezellenvereeniging dagelijks: 's morgens van half 10 tot 12 uur, 's middags van 2 tot 5 uur. Alle werkloozen worden Dinsdagmiddag te 3 uur verwacht. Kap. Roest is belast met het geestelijk toezicht. Wij hopen, dat de werkloozen veel bijeen zullen komen om in den goeden geest van christelijke liefde elkanders last te helpen verlichten. St. Josephsgezellenvereeniging. Alle leden der St. Josephsgezellen vereeniging worden Zondagavond half acht verwacht in het Patronaatsgebouw voor het vervolg van den cursu;. Nogmaals dringen wij er op aan, allen dezen cursus te volgen. Aspi rantleden zijn verplicht deze cursus bij te wonen. Tenzij het ijsvermaak aanhoudt is de Gezellenzaal Zondagmiddag geopend van 35 uur. OUD-ADE. Collecte. De collecte langs de huizen door eenige heeren vein het plaatselijke Crisis-Comité gehouden heeft opgebracht de som van 10.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9