Advertentiën ZATERDAG 16 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 leggen naast zijn vrouw, die de zon van zijn leven is geweest, indien hier langdurig werd gesproken. Zijn wensch was, niet of ficieel te worden uitgeluid, en zoo is het niet als rector, maar als vriend, dat ik hier een kort woord spreek. Daartegen had hij geen bezwaar en dit laatste wat :k voor mijn leermeester kan doen doe ik van harte gaarne. Het is nog geen twee weken geleden, dat ik hem sprak, physiek verzwakt, doch gees telijk ongebroken en vol belangstelling voor de economische vraagstukkenvan de ze dagen. Dit was een der trekken, die hem markeerden, zijn nooit rustende ijver om economische nooden te begrijpen eerst, met kracht te bestrijden daarna. Hij wist veel en grondig en de adel van zijn hart schreef hem voor, zijn kunde te benutten ten meeste bate van zijn medemenschen. Wij hier in Leiden behoeven niet ver te gaan om de blijvende sporen van Greven's werkzaamheid te zien: het Leidsche Volks huis, waar hij een der oprichters was met Drucker en Van der Vlugt, stukken volks huisvesting, waar hij, met Drucker in onze stad een der stuwkrachten is geweest. Dit soort werk verrichte hij met groote toe wijding, maar steeds onder de controle van zijn critisch gescherpten geest. De theoreti sche staathuishoudkunde, naar klassiek model, en de statistek, in welke beiden hij thuis was als weinigen zijn jarenlang lidmaatschap en ondervoorzitterschap van de Centrale Commissie voor de Statis tiek behoorden tot het werk, waaraan hy lieft terugdacht deze waren hem de gid sen op den weg, dien zijn nobele geest hem drong te begaan. De allengs uitservende kring dergenen, die hem goed gekend heb ben, en tot zijn niet zoo licht toegankelijk innerlijk zijn doorgedrongen, staart hem na met hartelijke dankbaarheid en grooten eerbied. De schoonzoon van den overledene, dr. H. Rutgers v. d. Loeff, dankte hierna mede namens den kleinzoon van den overledene, voor de eer aan den ontslapene bewezen. Hierna daalde de kist in het graf en ver lieten allen den doodenakker. KERST-GAVE. B. en W. stellen den Raad voor, om we derom op 23 December 1933 voor de a.s. Kerstweek een extra-ondersteuning van 25 pet. op de gewone uitkeeringen te verleenen aan gehuwden, kostwinners en alleenstaande personen, die door den Ge meentelijken Dienst voor Sociale Zaken worden gesteund; de Gemeentelijke Commissie voor*Maat- schappelijk Hulpbetoon te verzoeken aan de overeenkomstige categorieën van per sonen een zelfde extra-uitkeering te ver strekken; deze extraa-uitkeering eveneens te ver leenen aan die werkloozen, die op 23 De cember 1933 trekkend zijn van hun werk- loozenkas en die, na uitgetrokken te zijn, voor steunuitkeering in aanmerking ko men. WINKELSLUITING KERSTMISDRUKTE. Vanaf 18 December tot en met 24 De cember a.s. (behalve op Zondag) mogen de winkels geopend blijven tot des avonds 10 uur. Het winkelpersoneel van 18 jaar of ouder mag vanaf 18 December tot en met 24 December a.s. gedurende die periode 11 uur per dag en 62 uren per week ar beid verrichten. Indien van deze bepaling gebruik wordt gemaakt, moet naast de Arbeidslijst een geschrift hangen, waarop de werk- en rusttijden zijn aangegeven. OPENING TENTOONSTELLING „DE BRUG" In de „Lakenhal" is hedenmiddag, in te genwoordigheid van 'n aantal genoodigden «n belangstellenden, door den voorzitter der Leidsche Kunstvereeniging, den heer mr. J. Slagter, een tentoonstelling geopend van schilderijen en beeldhouwwerken van leden der Vereeniging van Ned. Beeldende Kunstenaren „De Brug" geopend. Mr. Slagter sprak- daarbij het volgende openingswoord Voor de afwisseling heeft de L. K. V. ge meend, thans eens een vereeniging van beeldende kunstenaars te moeten uitnoodi- gen tot exposeeren, om daardoor aan Lei den eens een overzicht te geven van werk van een geheele groep van schilders en beeldhouwers, een groep, die intusschen weer anders geaard is dan de groep van den Nieuwen Schilders- en Beeldhouwers- kring", welkè dit jaar hier exposeerde. De leden van „De Brug" vormen niet een een heid in dien zin, dat hun werk in één bed ding loopt; ook hier is verscheidenheid in bedoeling, stijl en vormgeving. Men kan al leen zeggen, dat er geen uitersten zijn en dat het geen vereeniging is van voortrek kers, maar van gematigde voortschrijders. Veler werk vormt een „brug" naar den be schouwer in dien zin, dat het gemakkelijk te aanvaarden is ook voor dat deel van het publiek, dat allereerst vraagt naar de voor stelling. Wanneer men dan langs dien weg ook tot ontdekking van het schilderkunsti ge kan komen, tot het beleven van de ont roering, los van de voorstelling, dan kan de brug naar dien anderen oever worden geslagen. Breede kringen zullen hier, ieder op zijn manier, genot kunnen vinden en zoo kan deze tentoonstelling in de komende Kerstweek menigeen oogenblikken schen ken, waarin hU de zorgen van den tijd vergeet. Spr. eindigde met de opwekking aan hen, die daartoe in staat zijn, om ook met de daad de kunstenaars te steunen, door hun werk aan te koopen. Men vergete niet, dat de kunstenaar ook een mensch is met mate- rieele behoeften en dat vele kunstenaars het thans zwaarder hebben dan menig steuntrekkend arbeider. Moge de Kerstge dachte in de komende weken vaardig wor den en uitwerken, dat jn vele kunstenaars gezinnen de nijpende zorgen worden ver licht, Kinder-Operette Hans Drift. Donderdag 4 Januari a.s. zullen de leer lingen van de Burger zangschool onder lei ding van den heer P. de Rook in de Stads gehoorzaal een opvoering geven van de kinder-operette Hans Drift van J. Prins. De regie is in handen van mevrouw van der Lijke, de heer Han Ziirkzee verzorgt de begeleiding. In de gistermiddag te den Haag ni het Gebouw van deii Hoogen Raad gehouden jaarvergaderng van de Orde van Advoca ten bij den H. R. is in de plaats van mr. E. C. Wiersma, die aftrad, met vrijwel al- gemeene stemmen gekozen tot lid van den Raad v. Toezicht en Discipline mr. P. E. Briët, alhier. De deken, mr. J. H. Telden, heeft onder luide instemming der verga dering mr. Wiersma dank gebracht voor de vele en belangrijke diensten in zijn functie bewezen. '„Prinses Zonneglans* We willen er even de aandacht op vesti gen, dat reeds a.s. Donderdag 21 December, het plaatsbespreken begint voor de uitvoe ring op 28 Dec. Dit even voor de velen, die aan onze kinderen verzochten, nog eens terug te komen, toen ze de kaarten aanbo den. Besluit u dus even, en zet u door, dan is u ook zeker van een goede plaats. En 't is zeker, dat de avond voor u om zal vliegen! Voor iedereen, voor klein en groot. De kleinen zien onze jongste ac teurs en actrices als dwerg, soldaat of ja ger. De leden van ons ddmeskoor vervul len de hoofdrollen, en vullen, met de grooteren van ons kinderkoor, 't getal van edellieden aan! In de laatste acte volgt een keurig menuet! 't Is werkelijk de moeite waard! En wat zouden we gaarne, aan de Kath. Kinderuitzending een flinke kerstgave aan bieden! Daarom, we hopen van harte, dat de kaarten, die er nog zijn, in de volgende week nog zullen wegvliegen. Ouders, u kunt uw kinderen in de Kerstvacantie voor belooning, nergens beter heen sturen, dan naar de uitvoering van „Prinses Zonne glans!" Bestuur van „Ruim Baan". Een gouden jubileum Op 17 December 1883 werd wijlen de heer L. van Sonderen aangesteld als agent van de N.V. Assurantie Mij. „de Nederland den" van 1845. De heer van Sonderen heeft tot aan zijn overlijden, 27 Juli 1924, dit agentschap verzorgd, waarna het overging aan zijn vrouw, mevr. de wed. E. J. v. Son deren v. Bos. Zij slaagde er tevens in aan dit agentschap nog meerdere uitbreiding te geven. Zij is nu dus de jubilaresse en deswege werd zij hedenmiddag te haren huize, Kaiserstraat 28, namens de directie der Maatschappij gecomplimenteerd door den heer mr. Alberti, die haar 'n couvert met inhoud overhandigde. Ook notaris Stumpel, waar wijlen de heer L. van Sonderen, vele jaren in be trekking is geweest, kwam mevr. v. Son deren feliciteeren, benevens de oud ressort- inspecteur, de heer K. Weeshoff uit Oegst- geest. Ook van de zijde van familie en beken den mocht mevr. v. Sonderen vele geluk- wenschen in ontvangst nemen. Geveilde perceelen. Ten overstaan van Mr. H. M. A. Coe- bergh, notaris te Leiden: Winkelhuis met bovenwoning Narm- straat 15 hoek Kruisstraat in bod 3550. kooper de heer J. de Geest voor 3550. huis met tuin Hansenstraat 18 in bod 2250.kooper de heer W. Pardon q.q. voor 2260.huis Kraaierstraat 34 niet gegund. Ten overstaan van B. J. J. N. Troosot, notaris te Leiden: Twee perceelen bouwterrein a. h. Utr. Jaagpad tezamen in bod 4150.kooper de heer W. J. Wurzer q.q. voor 4250. huis Prinses Wilhelminastraata 4 in bod 2600.kooper de heer K. L. van Duuren q.q. voor 2710.huis Emmastraat 2 in bod 1100.kooper de heer W. 'Pardon q.q. voor 1107.huis en erff Haarlem merweg hoek Maresingel in bod 7700. kooper de heer J. Zitman q.q. 7700. huis met bovenwoning Korte Diefstéeg 3- 3a in bod 1500.kooper de heer E. de Jongh q.q. voor 1540.heerenhuis met tuin Hooge Rijndijk 6, heerenhuis Zoeter- woudsche Singel 104 zijn niet gegund. Ten overstaan van H. M. Markusse, no taris te Leiden: De fabrieks- en kantoorgebouwen met bergplaatsen, woonhuizen en erven Oude Singel 166, 168, 170, Zandstraat 3, 5 en 7, Oude Singel 174, 176, 178, 180, 182, Baat straat hoek Zandstraat, Baatstraat naast het voorgaande, Oude Singel 184 na ver schillende afmijningen tezamen in bod 48.6133.kooper de her Th. L. J. Zitman q.q. voor 51.413.heerenhuis en erf Oude Singel 190, pakhhuis en erf Oost- dwarsgracht 10 hoek Baatstraat en open terrein Baatstraat 2, na verschillende af mijningen tezamen in bod 13.200.— hoo per de heer J. van Iterson q.q. voor 13.850.huizen met afzonderlijke bo venwoningen Baatstraat 4, 4a, 6, 6a, 8, 8a, tezamen in bod 7650.kooper de heer Th. L. J. Zitiman q.q, voor 7900. werkplaats met afzonderlijke bovenwoning en erf Oude Singel 158, 158a, en 160a en heerenhuis Oude Singel 160 na afmijning tezamen in bod 10.520.kooper de heer J. 't Hart q.q. voor 11.420.huis en erf Zandstraat 6 in bod 1750.kooper de heer H. Boehmer q.q. voor 1750.huis en erf Zandstraat 6a in bod 21.00 kooper de heer P. J. van der Kleij q.q. voor 2100; pakhuis met afzonderlijk oppg. bovenwo ning met bergpla.atsen en tuin Zandstraat 4, 4a in bod 6500.kooper de heer J. 't Hart q.q. voor 6500. MIDDAGCONCERT HET RESIDENTIE ORKEST Op tweeden Kerstdag. Dinsdag 26 December, a.s., tweeden Kerstdag, geeft het Residentie-Orkest hier ter stede een middagconcert. Op dit con cert zal een Beethoven-programma ten ge- hoore worden gebracht. Solist is de pianist Arthur Rubinstein. Als dirigent zal optre den Georg Széll. Széll is in 1897 te Budapest geboren en had reeds op zeer jeugdigen leeftijd buiten gewoon succes als componist en als pia nist. In 1914 trad hy te Berlijn voor de eerste maal als dirigent op, wasvervol gens twee jaren werkzaam onder Richard Strauss, en werd op diens aanbeveling in 1917 benoemd tot opvolger van Klemperer te Strassburg. Na tournées door Duitsch- land en Oostenrijk werd hij eerste dirigent aan de Berlijnsche Staatsopera en leidde als zoodanig premières van werken van Richard Strauss (Itermezzo), Komgold Die tote Stadt) Pfitzner e.a. In 1929 volg de zijn benoeming tot leider van de opera en de philharmonische concerten van het Deutsche Theater te Praag, en als profes sor aan de Deutsche Musikakademie aldaar, Széll is ook dikwijls als gastdirigent opge treden. Vermeld dienen te worden zijn i concerten met het Symphonie-orkest van St. Louis (U.S.A.) in 1930 en 1931. Széll wordt tot de beste dirigenten gerekend, ter vestiging van welke reputatie zijn Beet hoven-vertolkingen niet weinig zullen heb- bij bijgedragen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 5757. H. Smits, Leiden, Prinsessekade 34, dames- en heeren mode-artikelen. Uittr. E.: H. S. J. Smits. 's-Gravenhage, d.d. 9 Dec. 1933. Wijz. han- delsnsaam in: Frans Bus. BIOSCOPEN. Trianon. Het programma van deze week toont een groot gemis aan moreele beginselen ten opzichte van het huwelijk e.a., zoodat wij dit programma moeten ontraden. Lnxor. De hoofdfilm van het Luxor-programma van deze week is „de Wite Non", een ver filming van de roman „The White Sister", van F. Marion Crawford. Het is het verhaal van Angela, de doch ter van een Italiaanschen prins, die zich te gen den wil van haar vader wiens echt- genoote hem ontrouw werd verlooft met Giovanni, een officier der Italiaansche luchtmacht. Wanneer haar vader haar op zoekt om haar van een huwelijk met den officier terug te houden, botsen onderweg de auto's van vader en dochter tegen el kaar en de vader komt daarbij om het leven. Nu blijkt, dat de prins zijn doch ter niets dan schulden heeft achtergelaten, doch dit vindt Giovanni, die haar niet lief heeft om haar geld, geen bezwaar. Spoedig zullen zij trouwen, maar plotseling breekt de oorlog uit. Bij het uitvoeren van een moeilijke opdracht stort Giovanni's vlieg tuig brandend neer in het vijandelijk land Hij wordt in zijn vaderland als gesneuveld vermeld, maar in werkelijkheid is hij al leen zwaar gewond. Angela, die hem dood waant, treedt in het klooster der Witte Zus ters en legt er de eeuwige geloften af. Giovanni weet na zijn herstel uit het krijgsgevangenkamp te ontsnappen en naar Italië terug te keeren. Hij poogt nu Ange la over te halen ontheffing van haar ge lofte te vragen en met hem te trouwen. Maar Angela blijft na hevigen strijd haar gelofte trouw en als Giovanni kort daar na bij een luchtbombardement zwaar ge wond, stervende het klooster wordt bin nengedragen, staat zij hem als Zuster in zijn laatste oogenblikken bij.. De „Witte Non" is 'n film met vele goede verdiensten, vooral wyl de katholieke op vattingen en gebruiken dit in tegenstel ling met zoovele andere films er over het algemeen vrij juist in worden weerge geven. De vertolking van de hoofrollen is bo vendien bij Helen Hayes en Clark Gable in goede handen. In het voorprogramma zien we o.m. *n interessante film over haaien- en zwaard- visschenvangst met den hengel. Casino. „Circusschaduwen", de hoofdfilm van Casino, draagt terecht dezen naam. Men ziet de levensgevaarlijke toeren der acro baten in den nok van het circus; hoort het gebrul der wilde dieren, het klappen van de zweepen ,het geschetter van de typische circusmuziek. De schaduwen dat zijn de gespannen verhoudingen tusschen de direc trice (Liane Haid), den plaatsvervangen- den directeur (Oscar Marion) en den acro baat Artonis, waarvan laatstgenoemde het slachtoffer wordt. Het is een uitstekend ge speeld en goed geslaagd filmwerk. „Zeemansvuisten", voor de pauze, beeldt de geschiedenis uit van den levensloop van twee broers, waarvan de een predikant wordt en de ander zich verlaagd tot zee roof. Aan het slot zeer interessant. Het pro gramma is voor volwassenen. Majoor J. van Voorthuijsen, ingaande 1 November j.l. tot dien rang benoemd en werkzaam onder de bevelen van den com mandant der le divisie te 's Gravenhage, wordt 1 Januari overgeplaatst naar hier en is bestemd tot hoofd instructeur bij het 4e regiment infanterie alhier. Aan het Nutsseminarium voor Paedago- giek te Amsterdam slaagde voor de akte Paedagogiek de heer A. van der Baan, al hier. Met numrrter 245 der St.crt. zijn verzon den de koninklijk goedgekeurde statuten van de Mij. tot voortzetting der zaken van de firma J. J. Krantz en Zn. alhier. LEIDEN. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar lederen HIen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Gezellen, die aan de Kerstretraite deel nemen, worden eraan herinnerd, dat heden Zaterdag de noveen begint voor het welsla gen der retraite. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur en van 8.3010.15 uur verplichte bijeenkomst van 8.309.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men door de heeren P. van Bergen Hene- oguwen. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. 8.30 uur voortzetting wedstrijd in kruis jassen en kegelen, eveneens prijsbiljaren. Van half 1 tot 2.30 en van'8.3010 uur is er gelegenheid, de vergoeding te voldoen voor de retraite. „DE GRAAL". Zondag van 12.001.30 contributie beta len. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 36. Zondag van 12 uur bibliotheek. Zondag 3.45 Teekenclub. 4.00 J. W. club. 4.30 Ontspanningsclub onder de 14 jaar. Damclub A en B. Postzegelclub. 5.45 Korte bijeenkomst St. Elisabethpen- ning. 6.15 Missieclub. 7.45 Don Boscoban. 89.15 uur Ontspanningsclub boven de 14 jaar. Begin der kruisjas wedstrijden. ST. FRANCISCUS-LIEjcTOEWERIL. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek 10.0010.15 Ontbijt 10.1511.30 uur ontspanning voor Afd. I. 6 uur Lof, waarna ontspanning voor alle afdeelingen; 6.30 uur Bibliotheek en Spaar bank. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag Contributibetalen voor alle jon gens. Bibliotheek en spaarbank. Zóndag 4 uur Contributie betalen voor jongens onder de 14 jaar, daarna ontspan ning. 7.30 uur geen bijeenkomst. Maandag en Dinsdag. Geen groep en clubs. Woensdag 6 uur Postzegelclub, jongste afdeeling. 7 uur Postzegelclub hoogste afd. 7 uur Zaagclub 8 uur Esperantoles. 8.15 uur Tooneelclub. Vrijdag 8 uur Antoniusgroep. 6.30 uur Hubertusgroep, van 7.30 uur tot 8 uur groep K. en P. Zaterdag van 77.30 uur contributie be talen, Bibliotheek en spaarbank. 5 uur Zangclub. R. K. HARMONIEKAPEL „PEROSI". Secr.: Marnixstraat 43. Maandag. Geen tamboers-repetitie we gens H. Missie. Woensdag: Harmonieleerlingen 7.308.15 uur. Harmonie 8.30 uur Pieterskerkgracht. ii FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: S. P. Warmerdam, bloembollenkweeker te Noordwijkerhout. Cur.: mr. E. A. Cos- man, Leiden. C. M. van Winden, landbouwer te N o o t- dorp. Cur.: mr. W. Jonker, Den Haag. Opgeheven: A. J. Jordaans, L e i d e n; L. Stolk, P ij n- acker; P. J. Ketelaar, Noordwijker- hout. LAATSTE BERICHTEN TIMMERFABRIEK UITGEBRAND. Vermoedelijk brandstichting. In den afgeloopen nacht heeft een groote brand gewoed in de timmerfabriek van de fa. Soons aan de Laandersstraat te Heer len. Te omstreeks half 2 werd de brandweer gewaarschuwd dat er brand was uitgebro ken en spoedig was zij met twee motor spuiten ter plaatse en tastte het vuur met acht stralen van drie zijden aan. Het duur de ongeveer een uur voor de brand zoo ver was bedwongen, dat geen gevaar meer voor de belendende perceelen was te vree zen. De fabriek zelf was echter geheel uit gebrand. Door de politie werd gearresteerd de 30- jarige W., die een inbraak pleegde in een sigarenwinkel gelegen tegenover dé tim merfabriek, even na het uitbreken van den brand. Toen W. naar het politiebureau werd overgebracht bleek, dat hij dezelfde per soon was, die tevoren tegen eenige surveil- leerende agenten gezegd had, dat, wanneer zij hem geen onderdak zouden verleenen hij den boel in brand zou steken. Men ver moedt thans, dat hij meer van den brand in de timmerfabriek afweet. Tengevolge van den brand in de timmer fabriek komen 60 personen zonder werk. De schade door den brand veroorzaakt wordt op ruim 100.000 gulden geschat. De fabriek was op beurspolis verzekerd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. G e b o r en: Magdalena Elisabeth d. van F. J. Brusclie en D. F. Rentel Anna Cor nelia d. van C. W. de Koning en A. C. v. Woudenberg Dieuwertje d. van A. J. Koudijs en G. E. Quax Willemijntje d. van G. v. Egmond en M. C. de Mooy Leonardus Adrianus z. van G. P. v. d. Drift en H. C. v. Nieuwkerk Paulus z. van M. Beekman en J. Chr. Sjardijn. Overleden: E. H. de Tombe zn. 7 m. TELEGRAMMEN VRIJGESPROKEN EN GELYNCHT. Nieuw geval van lynchjustitle in Tennessee. NEW YORK, 16 Dec. (V.D.) De neger Cord Cheek, die beschuldigd was van aan randing van een blank meisje, was na ver scheidene weken in voorarrest te hebben gezeten door de juryrechtbank te Nashville onschuldig bevonden een vrijgesproken. Kort nadat hij in vrijheid was gesteld vond men zyn lijk hangende aan een boom op een afstand van 5 K.M. van Columbia in den staat Tennessee. Uiti het onderzoek bleek, dat hij gelyncht was door een groep personen die niet aan zijn onschuld ge loofde. De daders zijn niet gevonden. DRIE BAKKERSGEZELLEN DOOR KOLENDAMP VERGIFTIGD. BERLIJN, 16 Dec. (V.D. Drie jeugdige bakkersgezellen uit een bakkerij in de Dornroeschenstrasse te Köpenick zijn in den afgeloopen nacht indirect slachtoffer van de koude geworden. Zij waren op den gebrui- kelijken tijd gisterenavond naar bed gegaan in hun slaapkamer op den zolder, doch aangezien het slaapvertrek niet verwarmd was, hadden zij vanwege de hevige koude een emmer met gloeiende houtskool op de kamer gezet. Toen zij vanmorgen te 5 uur niet tijdig op hun werk kwamen begaf de bakker zich naar boven en toen hij op zyn kloppen geen gehoor kreeg opende hij de kamerdeur om tot zijn ontsteltenis te zien, dat de drie jongens dood op bed lagen, om het leven gekomen tengevolge van het koolmonoxyde, dat door de gloeiende houts kool was ontwikkeld. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 2.107.70, savoye kool f 1.806.50, groenekool f 1.102.70, pieterselie f 1.103.30, prei f 2.409.90, selderie f 1.405.20, knolselder ie f 1.00 3.10, per 100 kg.: kroten gek. f 35, witloof f 629, boerenkool f 1.503.40, spinazie f 2128, uien f 1.002.70, wortelen f 1.00— 5.20, spruiten I f 1527, spruiten II f 10 18. 16 Dec. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: 330 kg. prima fabrieksboter (controle) f 1.70. prima boerenboter f 1.501.60 per kg. Handel matig. Eieren. Totale aanvoer 4845 stuks. De prijzen waren: kippeneieren f 5.006.00, kuikeneieren f 3.504.75 per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt van 11 tot en met 16 Dec. Lange turf geen aanvoer, prijzen f 78 per 1000 stuks. KATWIJK a. d. RUN, 15 Dec. Groenten- veiling. Per 100 stuks: roodekool f 4.506.10 gelekool f 3.?04.10, groenekool f 1.501.70 per 1£ kg.: uien f 1.90—2.60, peen f 4.25— 5.spruiten f 1520 BOSKOOP, 15 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 100 stuks: Hadley 40 70 cent, Claudius Pernet f 1.301.90, Co lumbia 5075 cent, Butterfly 6090 cent, Wilh. Korodes f 0.80—1.30, Rosalandia 60 91 cent, Florex 4060 cent, Phoebe f 1.50 —1.30, Briarcliff 30—60 cent, Edith Helen f 1.40—2.10, Aug. Noack f 0.70—1.40, Hel- leboris 20-50 cent, Blauwe Starren 2435 cent, Mahonia 714 cent, Andrimeda 612 cent, Chrysanten grootbloemig 7090 cent, idem tros 1530 cent, Asparagus 1325 cent, Seringen 3056 cent, 134 Dec.: Bes hulst I 4065 cent, idem II 2035 cent, sparrengroen 2035 cent. ZEVENHOVEN, 15 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 695 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3.90—5.70, eendeneieren f 3.00 per 100 stuks, kaas 1518 cent per pond, konijnen f 1.001.20 per stuk WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Geboren: FRANS zoon van J. J. BAZELMANS en M. BAZELMANS—SMITS. Oegstgeest, 16 December 1933 Nassaulaan 18. 2164 59.36 8.MI/4 1.59i/2 9 743/s 34 56 48.14 13 08 20 35 40 95 36 45 42.— 7.S9

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3