FOTO JONKERn 0 BREESTRAAT 29 ZATERDAG 16 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. zal vanaf DINSDAG 19 DECEMBER gevestigd zijn: TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Dec. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 769. te Valencia. Laagste barometerst.: 732.0 te Roest. Verwachting tot den avond van 17 Dec.: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen Nevelig tot half of zwaar bewolkt Weinig of geen neer slag. In het Noorden: lichte vorst des nachts, overdag lich te dooi. In het Zuiden: matige tot lichte vorst des nachts, overdag temperatuur om het vriespunt. Het hooge drukgebied, dat zich gisteren van Ierland tot Zuid-Zweden uitstrekte, heeft,zich in Zuidelijke richting verplaatst. De depressie in het Zuiden vulde op, een zeer diep minimum kan eerst thans Noord- Scandinavië, gevolgd door stijgingen doch over IJsland nadert een nieuwe drukdaling. Over ons land bleeft het weer zijn karakter behouden: lichte dooi overdag in het Noor den, des nachts lichte vorst, in het Zuiden des nachts lichte tot matige vorst, overdag om het vriespunt. In Duitschland en Zuid- Scandinavië heerscht plaatselijk nog zeer strenge vorst, hoewel de temperaturen zijn gestegen. Vooral in Noord-Scandinavië is het veel warmer geworden, terwijl over IJsland en Groot-Brittannië de temperatuur Iets daalde. Hier en daar viel boven Scan dinavië vrij veel neerslag. Ook over Italië kwam plaatselijk nog zware neerslag voor, terwijl in Engeland en Ierland matige tot lichte regen werd afgetapt. Hoe de weers- toestand zich verder zal ontwikkelen is nog onzeker. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middag te half drie 2 gr. C. onder nul. LICHT OP VOOR FIETSERS C.A.: Van Zaterdagnamiddag 4.18 uur tot Zondagmorgen 7.34 uur; van Zondagnamid dag 4.18 uur tot Maandagmorgen 7.35 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: van Zondag 17 December voorm. 2,21 uur en nam. 2.48 uur; Maandag 18 December voorm. 3.10 uur en nam. 3.39 uur. Mevr. de VriesBruin (S. D.) betreurt de vermindering der subsidies voor de t. b. c.-bestrijding. De heer De Kander (Lib.) betreurt, dat Ged. Staten te weinig hebben gedaan Voor verlaging van het levenspeil. Spreker wenscht bespoediging van deze kwestie en dient een motie in, waarin Ged. Staten uitgenoodigd worden te be vorderen, dat de nieuwe salarisregeling zoo kort mogelijk na 1 Januari 1934 wordt ingevoerd. De heer M o o y m a n (R.-K.) kan niet met den heer De Kanter meegaan. Hij aanvaardt de leiding van Ged. Staten. In zake wegenverbetering dringt hij aan op voortzetting. De heer D e B r a u w (A. R.). be spreekt de salarisDolitiek. Ged. Staten zijn te langzaam in deze kwestie. Zij heb ben te lang „afgewacht". De heer v. E e s t e r e n (C. H.) zegt, dat onderscheidene wenschen thans niet in ver vulling kunnen gaan. De bevolking gaat immers onder hooge lasten gebukt en vele bedrijven hangen aan een zijden draad. Spr. onderbreekt zijn rede. De vergadering wordt verdaagd tot Dins dagochtend 11 uur. BURGEMEESTER VAN UTRECHT. Binnenkort is te verwachten de benoe ming van dr. Ter Pelkwijk, gemeénte-se- cretaris van Den Haag, tot burgemeester van Utrecht. De heer Ter Pelkwijk is 51 jaar oud; hij is bij geen politieke partij aangesloten. ARCHITECT DUDOK GEEN STEDEBOUWKUNDIGE VAN DEN HAAG. De Haagsche gemeenteraad heeft gister middag na een geheime vergadering, welke twee en een half uur heeft geduurd, be sloten het voorstel van B. en W. om archi tect Dudok tot stedebouwkundige van Den Haag te benoemen voor den tijd van twee jaar, aan te houden. Zijn wij wel ingelicht dan moeten bezwaren naar voren zijn ge bracht in verband met de kosten van de zen nieuwen post. Z. K. H. PRINS HENDRIK 25 JAREN VOORZITTER VAN HET HOOFD BESTUUR DER VEREEN1GING „HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS" Ter gelegenheid van de 25-jarige werk zaamheid van Z. K. H. den Prins der Ne derlanden als voorzitter van het hoofdbe stuur van de Vereeniging „Het Nederland- sche Roode Kruis" is hedenmiddag 12 uur in het gebouw van den Dierentuin een drukbezochte bijeenkomst van hoofdbe stuurders en leden dier vereeniging gehou den, welke door Z. K. H. werd bijgewoond. Luitenant-generaal b.d. jhr. J. H. Röell, eerste-ondervoorzitter van het Ned. Roode Kruis, sprak het eerst den Prins toe. Vervolgens hield prof. G. J. W. Koole mans Neynen, als oudste lid van het dage lij ksch bestuur, een rede. Z. K. H. de Prins der Nederlanden dankte in een uitvoerige rede. Naar aanleiding van dit jubileum lezen we in de „Telegraaf": „Onze voorzitter is altijd in het gebouw te vinden, want eiken dag werkt hij daar van 's morgens vroeg tot meestal in den middag", aldus de vice-president van het Roode Kruis, luit.-generaal jhr. J. H. Röell, met wien wij ter gelegenheid van het zil veren jubileum van Prins Hendrik als voor zitter er van een onderhoud hadden. „De talrijke vergaderingen worden im mer door den Prins voorgezeten, vervolg de generaal Röell. Men kan dan ook niet in het hoofdgebouw kómen of men komt den Prins tegen. Hij loopt van de eene werK- kamer naar de andere om zijn adviezen te geven. Het is een kenmerkende eigenschap van den Prins, dat hij in elk plan en in eiken brief terstond de zwakke plek ziet, zoodat zijn groote scherpzinnigheid alom gewaardeerd wordt. Uiteraard hebben de deskundigen, die bestuursfuncties vervul len bij de beraadslagingen het leeuwenaan deel in de beslissingen; als de geleerden het echter niet dadlijk geheel eens kunnen worden, dan weet de voorzitter de beraad slagingen steeds weer zoo te leiden, dat men tot een goed resultaat komt. Ik moet er daar by speciaal op wijzen, dat de Prins altijd buitengewoon goed en opgewekt van humeur is, hetgeen aan ons werk een pret tig cachet geeft. Voor een ieder heeft hij steeds een goed woord. Met een kwinkslag weet hij menigmaal de menschen op te beuren als er eens aanleiding tot somber heid zou kunnen ontstaan". Belastingverlaging voor Café's te Gouda? B. en W. van Gouda stellen den raad voor de personeele belasting voor de café- en restaurantbedrijven te verlagen door te bepalen, 'dat met ingang van het belasting jaar 1934 de huurwaarde van de betrokken perceelen voor tweederde als belastbare huurwaarde zal worden aangemerkt. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. De K.J.M.V. afd. Leidschen- dam gaat steeds verder op het pad der ont wikkeling. A.s. Maandag, des avonds te 8.15 uur zal kapelaan Dunselman de 4e instructie van de Oriëntatiecursus behandelen: „Cultureele verheffing". Zondagmiddag a.s. te kwart voor twee worden alle K.J.M.V.-ers aan het Vereeni- gingsgebouw aan de Damlaan verwacht. Ongeluk. Op de Molenvaart geraakte de circa 10-jarige Ph. Verhoog met de schaats in een ysscheur. Hij kwam daardoor te vallen en werd ernjtig aan den mond verwond, terwijl 2 tanden werden verbrij zeld. Werkloozen. Het aantal werkloozen bedraagt momenteel in de gemeente Stomp- wijk 172 en in de gemeente Veur 135. IJssport. Vrijdagmiddag had op de Molenvaart een hardrijderij voor jongens plaats, benevens een wedstrijd voor jon gens met prikslee. De uitslag der hardrijderij was als volgt: le prijs Jac. Deurloo; 2e pr. M. v. Elswijk; 3e pr. Van Haaften; 4e pr. A. Jansen; 5e pr. G. Rijnsburger. Uitslag prikslee-wedstrijd: le pr. D. Keijzer; 2e pr. P. Zwaan; 3e pr. J. Remmelzwaan; 4e pr. de Meijer; 5e pr. Fr. Muller. Nationale Hardrijderij. Gisteren had een nationale hardrijderij plaats uitgeschre ven door de afd. Veen weg-Nootdorp. Aantal deelnemers 19. le prijs: F. Tettero, Pijnacker; 2e pr. F. v. d. Helm, Pijnacker; 3e pr. C. v. Leeuwen, Nootdorp; 4e prijs S. de Vreede, Pijnacker; le Troostprijs J. v. d. Marei, Nootdorp; 2e Troostprijs E. Sikkema, Delft. SPORT SCHAATSENRIJDEN DE ELFSTEDENTOCHT. De deelnemers vertrokken. Het was hedenmorgen nog donker, toen de vele deelnemers aan den wedstrijd en aan den tocht langs de elf Friesche steden zich verzamelden in hotel „Spoorzicht" en hotel „De Klanderij" aan het Zuiderdiep te Leeuwarden. Velen die van verre geko men waren hadden in beide hotels den nacht doorgebracht. In het geheel waren er 340 toeristen- rijders, terwijl aan den start 159 wedstrijd rijders aanwezig waren. Onder de deelnemers aan de Elfsteden tocht treffen wij de onderstaande deelne mers aan: uit Leiden: B. E. van Zanten, Winsemius, C. Kijlstra, C. van der Meer, Lopes Cardozo, J. H. van Dalen, J. Dozy, S. ■Kruysse, J. W. Holleman en M. K. Poland; uit Wassenaar: dr. R. Leopold; uit Delft: H. W. Beerschot, Wiersum, K. Huis man, W. M. J. Werker, G. D. A. Kleinstra, R. J. van Wulf ten Palthe, J. C. Schöfeld en J. Tuininga; uit Schiedam: R. de Jong; uit Noordwijk aan Zee: A. C. Schuilen- burg, en uit Den Haag: mr. S. L. den Har- tog, mr. I. S. Hes, mr. R. I. Leopold en J. J. Hornstra Jr. Tegen vijf uur vertrokken de wedstrijd rijders in autobussen en luxe wagens naar Boxumerdam. De afrit toch kon niet in Leeuwarden zelf plaats hebben, daar door het heete water van de electrische cen trale de grachten voor een deel nog open liggen en anderdeels het ijs niet betrouw baar is. Het was te Boxumerdam, dat midden in het land gelegen is, op dezen morgen ge weldig druk. Een groot aantal wagens en autobussen met deelnemers en belang stellende toeschouwers waren langs den smallen weg geparkeerd, terwijl tusschen deze voertuigen een groot aantal fietsen op den grond lag. Een touw was dwars over het kanaal de Zwette gespannen. Achter dit touw verza melden zich de deelnemers, die allen vol goeden moed waren. Het weer was dan ook prachtig. Koud was het in het geheel niet en het was bladstil. Precies vier minuten vóór half zes, nadat mr. Hepekema nog een kort woord had ge sproken en de beste wenschen voor dezen tocht, die de eerste na 1929 is, had geuit, werd het startschot gelost. Het touw werd weggetrokken en de tocht van de 159 wed strijd-rijders had een aanvang genomen. Spoedig waren zij uit het schijnsel dat de lampen der geparkeerde auto's verspreid den, verdwenen. Dat er bij de deelnemers veel vuur was, bleek wel uit den snellen start.... velen waren spoedig in het half donker niet meer te zien. Men wil zeker in de morgenuren, wanneer prachtig ijs- weer verwacht wordt, een zoo groot moge lijk gedeelte afleggen. Een aantal fotogra fen nam foto's van den start. Nauwelijks waren de deelnemers aan den wedstrijd weg of de 340 toeristen-rijders ar riveerden met autobussen. Hierbij verliep alles veel gemoedelijker. De toeristen-rij ders reden in groepjes af. Spoedig was ook de laatste man vertrokken en lag Boxumer dam weer in al zijn verlatenheid temidden van de kale weilanden. Meegedeeld kan nog worden dat zich on der de deelnemers aan den wedstrijd geen enkele vrouw bevindt. Onder de toeristen bevinden zich evenwel vele vrouwelijke deelnemers. Eerst tegen half vier hedenmiddag ver wacht men de eerste wedstrijd-ryders aan den finish. OP DE SCHAATS NAAR MARKEN. Naar men ons meldt, is de baan Monni kendamMarken gedeeltelijk uitgezet door de ijsclub „Monnikendam" en gedeeltelijk door de ijsclub „Marken". Het ys is nog niet geschikt voor zware auto's of autobussen. Lichte auto's moeten nog groote voorzichtigheid betrachten en aangeraden wordt de banen nauwkeurig te te volgen en bij parkeeren zich te houden aan de instructies van aangestelden door de ijsclub, kenbaar aan een band om den arm. Voor het rijden op de baan worden geen entree's geheven, doch op ongeveer een halve kilometer afstand van Marken staan eenige Markers voor het inzamelen van geld ten behadlve van werklooze eilandbe woners. LUCHTVAART VLIEGRAMP IN ZOELOELAND. Vijf dooden. Drie personen zijn gedood en één per soon is ernstig gewond bij een botsing tegen den grond van een vliegtuig der „Union Airways" te Eshowe (Zöeloeland). Het vliegtuig was er één van den plaat- selyken luchtdienst. De marconist en een passagier bleven ongedeerd. Het aantal dooden is thans tot vijf geste gen, o.w. de marconist en een passagier, die stierf tengevolg van „shock". DOOR DE LUCHT OVER DEN OCEAAN. Spoedige opening van den dienst. Nadat dezer dagen de „Air France" en de Pan American Airways hebben aangekon digd voornemen te zijn, begin volgend jaar een veertiendaagschen trans-Atlantischen luchtdienst te openen, deelt thans de Luft hansa mede, dat de Duitsche trans-Atlan tische dienst tusschen Bathurst in West- Afrika en Zuid-Amerika eveneens binnen kort zal worden geopend. De Lufthansa wil trachten in zes dagen tijds mail te vervoeren van Berlijn naar Pernambuco in Brazilië. Gewone landvlieg- tuigen zullen de mail van Berlijn naar Ca diz brengen; vandaar met vliegbooten via Las Palmas op de Kanarische eilanden naar Bathurst en vervolgens via de „Westfalen" naar Pernambuco. De dienst zal een veer- tiendaagsche zyn. Hij zal worden verricht in samenwerking met de „Air France", zoo dat iedere week een vliegtuig post over den Atlantischen Oceaan zal vervoeren. STADSNIEUWS 125-JARIG JUBILEUM. Naar wij vernemen, zal op 10 Januari a.s. de firma Wed. P. de Wilde en Zonen alhier haar 125-jarig bestaan herdenken. Als bijzonderheid kunnen wij melden, dat de zaak steeds van Vader op Zoon is over gegaan en thans staat reeds de 5de generatie mede aan het hoofd van deze bekende Leidsche firma. Wij hopen t. z. t. nader op dit jubileum terug te komen. DE CENTRALE ONDERLINGE In „In den Vergulden Turk" is gister avond een openbare vergadering gehouden van de Centrale Onderlinge, Afdeelings- rayon Raad van Arbeid. Deze vergadering was zeer matig bezocht. Na de opening door den voorzitter, den heer A. P. de Rooy en het lezen der notulen, hield dr. E. J. Buning, directeur van de C. O. een in leiding over de uitvoering der sociale ver zekering in het algemeen en die der ziekte wet in het bijzonder. Deze spreker trad op in de plaats van prof. J. A. Veraart, die verhinderd was. Dr. Buning begon met een kort overzicht over het ontstaan der sociale wetten. De ongevallenwet kwam eerst en heeft tot heden toe uitstekend gewerkt. Het tot stand brengen der ziektewet had meer voeten in de aarde. Eerst in 1930 is zij tot uitvoering gekomen. De invaliditeitswet kwam tot stand in 1913. De invaliditeitswet is alleen 'n spaar kas, terwijl de ongevallenwet het karakter van een verzekering draagt. Naar sprekers meening heeft daarom de invaliditeitswet aanvulling noodig. Er ontstaat door dit ver schil in karakter allerlei moeite en geschil, omdat er veel afhangt van de beslissing, volgens welke wet uitkeering moet worden verleend. De weten moesten op elkaar aan sluiten en elkaar aanvullen. Er zijn ook wel wegen om de uitvoering der wetten meer efficient te doen geschie den. De ziektewet wordt uitgevoerd door de Raden van Arbeid en door verschillen de bedrijfsorganisaties. Ook deze laatste werken goed. Zou het niet eenvoudiger zijn wanneer ook de Invaliditeitswet en de On gevallenverzekering mét de Ziektewet in handen toerden gegeven van één orgaan, zoodat dus de bedrijfsvereenigingen alle drie de weten zouden kunnen uitvoeren. Voor een monopolie voelt spr. niets. Meerdere organen die de sociale verzeke ring uit mogen voeren, zullen er voor zor gen, dat deze uitvoering zoo goed en zoo goedkoop mogelijk geschiedt. Tenslotte wees spr. er op, dat de Cen trale Onlerlinge het karakter van een Al- gemeene bedrijfsvereeniging heeft. Het is geen vakbedrijfsvereeniging, zooals er ook verschillende zyn. De C. O. deelt de leden in naar de verschillende groepen, naar het risico dat ze fcelf opleveren, niet naar het vak. Naar sprekers meening heeft dit veel voor. Er volgde op deze uiteenzetting eenige bespreking, waarbij dr. Buening nog ver schillende inlichtingen gaf. INBRAAK Hedennacht is ingebroken ten huize van den kruidenier K. W. aan de Haarlemmer trekvaart. Men heeft zich aan de Frans v. Mierisstraat toegang verschaft aan de ach- terzijle van het huis. Eerst heeft men gepro beerd de stopverf van een ruit te verwijde ren. Toen dit niet goed gelukte, werd een ruit met vet besmeerd en daarna uitgebro ken. Nagenoeg het geheele huis beneden is overhoop gehaald, doch daar werd blijk baar niets van de gading der dieven ge vonden. Daarop heeft men zich naar den winkel begeven, waar men uit de toon banklade een bedrag van ƒ5 heeft ont vreemd. De bewoners, die boven sliepen, hebben van het nachtelijk bezoek niet be merkt. TRAMONTSPORINGEN Gistermiddag te 5 uur is op het derde perron van de N.Z.H T.M. een leege tram ontspoord, welk déraillement te kwart over zeven door een tweede werd gevolgd. Hier betrof het 'n wagen met passagiers van de lijn KatwijkLeiden. De ontsporingen zijn vermoedelijk te wijten aan verkeerden wis selstand en hadden nogal stagnatie in het verkeer tengevolge. Gisteravond te 9 uur is bij de Jan v. Houtbrug aan den Zoeterwoudsche Singel I 'n jongen door het ijs gezakt. Hij werd evenwel door een schaatsenrijder weer I spoedig op het droge gebracht. AGENDA LEIDEN. Woensdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, „Den Burcht", 8.15 uur. Donderdag, Alg. R. K. Propagandaclub „Dr. Schaepman", „Den Burcht", 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen zal worden waargenomen door de doktoren: Nieuwzwaag, Poortman, Rassers en Veld- huyzen. De Zondagsdienst der doktoren te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. De nachtdienst der apotheken wordt voor deze week waargenomen door de apotheek C. W. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. ITALIAANSCHE OPERA La Bohème Een voorstelling, die er in vele opzichten wezen mag. Wat stemmenmateriaal en ac tie betreft een representatie om van te ge nieten. Om het Italiaansch opera-ensemble in geheel eigen sfeer te hooren zingen, doet je weer eens goed. Was er nog wat meer publiek geweest, dan was de zaak „in orde" Enfin, het enthousiasme was er niet min der om, noch bij de spelers noch bij de toe schouwers, die er op los apolaudisseerden, wat open doekjes noodzakelijk maakte eri den knappen kapelmeester Marini aan het slot op het tooneel deed komen. Er was ook reden tot dien bijval. Zingen kunnen ze allemaal, en in hun stemmen zit een glans en résonance, Cen melodisch charme, die van de fijnste nuance tot het grootste corto (somtijds aan overdrijving grenzend) wordt aangewend. De belangstelling schaart zich om de hoofdpersonen. Enrica Alberti als „Mimi". Zij bezit een mooie lichte en lichtende sopraanstem, mild en soepel-verrukkelijke lyriek. Buitengewoon is de manier, waarop zij het recitativo zégt, simpel en klaar de détails gevend. Sober het laatste bedrijf houdend gehouden. Nor- ma Zanni verving Oria Valle (die door on gesteldheid verhinderd was als „Musetta". Zij beviel ons goed in haar rol, heeft een mooie sopraansstem,welluidend in elke laag vlot en snaaksch in haar spel voldoet zij aan de eischen van muzikaliteit en dra matiek. Het spel van Carlo Merino als „Ro- dolfo" toü iets meer charme en dienere doorleving kunnen hebben. Wij vinden hem meer zanger dan acteur. Zijn stem is won- der-mooi. Naast lyrische begaafdheid bezit hij de capaciteit van een tenor-fort. Bui tengewoon stralend in Zijn hooge tonen. Dan volgt Piccioli als „Mercello", Coda als „Colline" en Serpo als „Schaunard". Lang niet gemakkelijk van uitbeelding zijn de zoogenaamde kleinere rollen. Piccioli heeft een uitgesproken muzikaal zang en speel- talent, terwijl ook de andere twee artistiek werk deden. Federici bracht ook nog de noodige humor bij in zijn twee grappige rollen. De solisten-ensembles waren zwie rig van zang, vol geest en stemmenweelde. Gaaf was de muzikale vertolking. Maëstri Marini leidt met vaste hand en verzorgt de noodzakelijke muzikale climax. Het 2e bedrijf is druk. De ensembles van solisten en koor, die behooren tot de meest moei lijke uit de opera-literatuur, slaagden best Marini hield het rhythme nauwkeurig vast en het koor klonk beschaafd en ge acheveerd. Regie en tooneelmoeiliikheden hebben zich stellig voorgedaan. Voor de bedrijven II en III was er wat weinig ruim te om alles tot zijn recht te doen komen. De kleur van het avondfeest was levendig. In I voelt men zich wel wat onwennig in het schamele artistenrommeltje; een beetje dwaas deed dat houten kastje aan, dat voor haard moest dienen. Niemand zal wel betwijfelen of het moet wel heel moeilijk zijn een opera-opvoering in een beperkte ruimte zonder eenig smetje te geven. Zijn de situaties somtijds wat dik opgelegd, ze spelen zoo los en gemakkelijk de Bohè- mien-typen en ze zingen zoo buitenge woon, en geven zulke rake accenten, dat het een lust is. Kapelmeester Marini heeft ons gefrappeerd door het bereiken van treffende momenten. Onbegrijpelijk, dat er niet meer belangstelling is geweest. Is er een operette, dan loopt het tjokvol, maar nu gapende leegten in baignoire en loge. Maar die er waren, zijn voldaan door zang en spel. Puccini's meesterwerk is met veel bekwaamheid ten tooneele gevoerd. Het succes was volkomen! BEGRAFENIS PROF. MR. H. B. GREVEN Hedenmiddag te 12 uur heeft op de be graafplaats aan de Groenesteeg alhier de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van prof. mr. H. B. Greven, oud-hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit. Onder de belangstellenden merkten we o.m. op prof. mr. D. van Blom, rector-mag- nificus der Universiteit, wiens leermeester de thans ontslapene was, prof. dr. W. v. d. Woude, secretaris van den Acad. Senaat, mr. Idenburg, secretaris van het College v. Curatoren, prof. mr. R. P. Cleveringa, als voorzitter van de Ver. tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen, prof. j mr; W. H. Methorst, directeur van het Cen traal Bureau van de Statistiek, dr. J. R. B. de Roos, secretaris van de Centrale Com missie voqr de Statistiek, prof. dr. H. Frij- da, uit Amsterdam, verschillende Leidsche hoogleeraren, afgevaardigden van het L. S. C., Sanctus Augustinus, de Unitas en de V. V. S. C., benevens vertegenwoordigers van de Woningstichting „Eigen Haard". Toen allen zich rond de groeve hadden geschaard, sprak prof. van Blom ongeveer als volgt: Het zou zeker zijn tegen den geest en den wensch van hem, dien wij hier ter ruste ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" I H Prima Heerenbaai 45 ct. per pond, 18 ct. per ons Q Fa.W ed. C. J. VISTER - HAVEN 20 - LEIDEN .^ÜWKRÜ/S.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2