GROOTE PRIJSVERLAGING KOEL- EN VRIESRUIMTE KOOPT ONZE DE WASCH UIT HUIS j I MODEL-WASSCHERIJ SPRONK N.V. I BIESIOT's KOFFIE. KWALITEIT* KOFFIS. Adverteert Wollen Pullovers - Vesten - Shawls en Kinderkleeding Al onze Vitrages 50 a 60 lager ZATERDAG 16 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad De gemeenteraad ver gadert a.s. Maandag des voormiddags 10 uur, ter behandeling van de begrooting. Vechtpartijen op het ijs. Door den heer V. W. en verscmllenae personen, omge ving „Heul", werd de assistentie der poli tie ingeroepen voor het feit, dat ëen aan tal jongelieden door hun hinderlijk op treden tegen het schaatsenrijdend publiek de omgeving aldaar onveilig maakten, waardoor op het ijs vechtpartijen ontston den. nerste lustrum Missienaaikring „St. The- resia". Vrijdagavond heeft „St. Theie- sia" haar jaarvergadering gehouden, waar op tevens 't eerste lustrum werd herdacht, 't Zou te veel zjjn, alles op te noemen, wat in de aigeloopen vijf jaren door deze vereeniging voor de Missie is vervaardiga. Ieder jaar op lsten en 2en Pinksterdag kunnen de parochianen van Alphen a. d. Rijn op de tentoonstelling, die aan wordt genouaen, zich overtuigen, hoe vlijtig er wordt gewerkt door de dames ook eeni- ge jonge mannen, die veel voor Missie werk voelen, hebben 't hunne bijgedragen door hun zaag en timmerwerk en hue nuttig het geid wordt besleed, dat in de busjes komt, die voor dat scaoone doel bij u rond komen. Die veie Altaar- en H. Mis benoodigdhe- den, alsook de jurkjes voor de hciden-kin- dertjes, worden door de verschillende Mis sionarissen zeer op prijs gesteld. Dat bewij zen wel de dankoare brieven, die door de vereeniging worden ontvangen. Met veel dankbaarheid mag „St. Theresia" dus op de afgeloopen vijl jaren terug zien. Op de eerste plaats zegt zij een hartelijk woord van dank aan den hoogeerw. heer Deken, directeur der Missiewerken, voor de zeer gewaardeerde medewerking die de vereeni ging steeds van Z.eerw. heeft ondervon den. Ook dankt zij alle Missievrienden, die, op welke wijze dan ook, hebben medege- holpen. Bij voortduring blijft zij hare bus jes aanbevelen in de gunst der parochia nen, opdat 't mogelijk blijft, dat de voor raden, noodig om te verwerken, steeds weer aangevuld kunnen worden. Moge' onder Gods zegen en de beschei- ming van haar heilige Patrones, de ver eeniging met nieuwen moed haar tweede lustrum beginnen, opdat dit werk steeds meer vruchten afwerpe voor de Missiën tot heil van allen die er aan medewerken. Feesten op het ijs. Dank zij hiertoe door de burgers in staat gesteld, werd door de IJsclub „Het Goudsche Rijpad" op de prima banen nabij hotel „Rijnlust" giste renmiddag een hardrijderij om levensmid delen gehouden. De belangstelling bleek voor dezen wedstrijd begrijpelijk zeer groot. Niet minder dan een 50-tal gezinnen konden worden verrast op een pakket le vensmiddelen. Op dezelfde banen, die bij avond zijn ver licht, zal hedenmiddag een ringrijderij voor paren met hindernissen worden ge houden. De IJsclub „De Rijnstreek" zette gisteren haar werkzaamheden op de Rijn voort, zoo dat de Rijn ook in het Centrum onzer ge meente reeds goed berijdbaar is. Gelet op de gunstige weersgesteldheid werd ook gis terenavond door menigeen een baantje af gelegd. Ook aan 's-Molenaars werd gisterenavond op de verlichte baan nabij hotel ,,'s-Mole- naarsbrug" wederom een wedstrijd ringrij derij voor paren gehouden. Aantal deelne mers 25 paren. Uitslagen: le pr. de heer Versloot met mej. Rietveld; 2e pr. de heer Schoute met mej. Smit; 3e pr. de heer Wie man met echtgenoote; 4e pr. de heer Ta- berne met mej. Kromhout. Ook thans was de belangstelling zeer groot, terwijl de prijsuitreiking, bestaande uit kunstvoor werpen, plaats had in hotel ,,'s-Molenaars- brug". Ook heden zijn aan 's-Molenaars weder om verschillende wedstrijden georganiseerd o.a. hedenmiddag een estafette voor paren, terwijl de baan ook hedenavond verlicht zal zijn. De ijspret viert overigens wei hoogtij in onze gemeente als men weet, dat ook gisterenavond door particulieren aan de Heul de baan gedeeltelijk werd verlicht. Zelfs werd door middel van eenige luid sprekers een aardig nummer gramofoonmu- ziek ten gehoore gegeven. Voor hedenavond bestaan zelfs plannen om een draaiorgel te en gageer en. NIEUWKOOP. Vergadering IJsclub. Gisteravond kwam in hotel „Het Vliegende Paard" al hier de Nieuwkoopsche IJsclub in verga dering bijeen. Na opening en voorlezing notulen komt aan de orde de bespreking over het hou den van een Nationale wedstrijd. Dit punt is in de vorige vergadering reeds ter spra ke gebracht en toerj aangehouden, opdat het bestuur eens kon informeeren aan welke bepalingen men alzoo moet voldoen om een dergelijke wedstrijd te houden. Uit dit onderzoek van het bestuur bleek, dat men aan verschillende bepalingen moest voldoen o.a. moest de vereeniging lid zijn van de Nederlandsche Schaatsen- rijdersbond. Besloten werd daarvan af te zien en nu een wedstrijd in het hardrij den te organiseeren waaraan de beste rij ders uit de omgeving kunnen deelnemen. Punt 4 van de agenda „bespreking verlich te baan" lokt een langdurige discussie uit van verschillende leden. Vooral de heeren Biersma en Zekveld kwamen sterk op voor een verlichte baan. Nadat dit punt in stem ming was gebracht werd met 25 tegen 15 stemmen besloten een verlichte baan te maken doch alleen voor dezen winter als proef, zoodat men volgend jaar nog eens op dit punt terug kan komen. Punt 5 „Be spreking afstaan baan Crisis-Comité" wordt met algemeene stemmen goedge vonden. Verschillende leden zouden gaar ne zien dat de baan op een Zondag aan het Crisis-comité werd afgestaan, waarbij de heer Sannes voorstelt op Zondag voor niet- leden ook entrée te heffen. De voorzitter merkt hierbij ou, dat de leden van de IJs club bestaan uit inwoners van Nieuwkoop van alle Kerkelijke Gezindten en er bang voor is dat wanneer het voorstel-Sannes werd aangenomen verschillende leden zou den bedanken hetgeen te betreuren zou zijn. Hierop trekt de heer Sannes zijn voor stel in. Het Crisis-Comité krijgt nu op de eerstvolgende Donderdag de vrije beschik king over de baan. Na de rondvraag sluit de voorzitter met een woord van dank voor het aangename verloop van de vergadering deze bijeen komst. Vleeschkeuring. In de maand Novem ber werden ingevolge de vleeschkeurings- wet gekeurd 23 runderen, 4 kalveren, 71 varkens en 11 schapen, waarvan afgekeurd 1 rund, 3 kalveren, 1 varken en 3 scha pen. Waterleiding. Voor de inning van het waterleidingtarief zijn benoemd de heeren C. van Houten en W. Schellingerhout. Benoeming. De heer N. P. Zwart, al hier is benoemd tot Rijksveldwachter te Zeist. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag a.s. om 9.15 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. In gekomen stukken. 2. Voorstel van Burge meester en Wethouders tot vaststelling der percentages van afschrijvingen, wegens waardevermindering, opvde bezittingen van het Waterleidingbedrijf over 1933. 3. Sub sidieaanvragen, het voorstellen van B. en W. a. R.-K. Ver. Wit Gele Kruis, Zoeter woude, Hooge Rijndijk. b. Ver. voor zieken verpleging (wijkverpleging) te Leiderdorp, c. Oudercommissie te Zoeterwoude. 4. Sa menstelling stembureau. 5. Benoeming van een lid der commissie van toezicht op het Lager Onderwijs wegens periodieke aftre ding van J. Schenkeveld. De aanbeveling luidt: 1. J. Schenkeveld. 2. E. Hulsbos. 6. Voorstel van B. en W. met betrekking tot een schrijven van Gedeputeerde Staten tot toepassing eener tijdelijke korting op de jaarwedden van Burgemeester, wet houders, secretaris, ontvanger en ambte naren van den Burgerlijken Stand. 7. Ver zoek van K. v. d. Vliet om een tegemoet koming in de kosten van het volgen van een cursus in het besturen van motorrij tuigen enz. met voorstel van B. en W. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging der veordening veldwachters, in verband met vermindering rijwieltoelage. 9. Als voren tot aanvulling van het ambtenarenregle ment met bepalingen omtrent politieke ge zindheid van ambtenaren. 10. Verzoek van een 3-tal landarbeidersbonden, inzake steunuitkeering met voorstel van Burge meester en Wethouders. 11. Verzoek van de R.-K. Volksbond afd. Zoeterwoude, Dorp, tot toekenning van een Kerstgave aan werkloozen, met voorstel van B. en W. 12. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der begrooting 1934, in verband met een schrijven van Ged. Staten terzake. 13. Verzoek van het hoofdbestuur van den R.-K. Land- en Tuinbouwbond te Haar lem om een steunregeling te treffen voor noodlijdende tuinders. 14. Voorstel tot vast stelling eener jaarlijksche bijdrage in de onderhouds- en bedieningskosten van de Leiderdorpsche Brug in verband met een plan tot opheffing van den tol. 15. Rond vraag. ZOETERWOUDE (DORP). IJssport. Gistermiddag hield de IJs club „Zoeterwoude" een hardrijderij voor jongens van 12 tot 17 jaar op de schitte rende banen van de Noord-A. Er waren 34 deelnemers en de strijd was zeer vinnig. De prijzen werden gewonnen door: A. Paar- dekooper, le pr. ƒ4.Bertus Versteegen, 2e prijs 3, Cor van Veen (Weipoort) 3e prijs 2, Bertus van Klink, 4e prijs 1. De prijs voor den snelsten verliezer, uit geloofd door den tentbaas van der Lubbe, werd gewonnen door Willem Vink. Hedenmiddag wordt er een hardrijderij gehouden voor de jongste groep van 7 12 jaar. De eerste prijs, zijnde ƒ2.50 is uitge loofd door den oud-secretaris. Donderdagmiddag a.s. wordt een wed strijd in het schoonrijden voor paren uit deze gemeente gehouden. Inleggeld ƒ1. Aanmelding tot Dinsdagavond op de ge wone plaats. De prijzen zijn kunstvoorwer pen. ZOETERWOUDE (H.R.). Hardrijden. Bij de gistermiddag ge houden hardrijderij voor dames boven de 16 jaar werd de le prijs, 7.50, behaald door Zus Lemmerzaal.' de 2e pr. 5.mej. v. Tol, de 3e pr. 2.50 mej. Verhoorn en de 4e pr. door Annie Demmendaal. In café Voordouw werden de prijzen door den voorzitter van IJssport met eeni ge toepasselijke woorden uitgereikt. U hebt zeker al een vervoerkaarde voor Leeuwarden genomen, heeren? (Marius) --Mimi Miiiimiiiiiiii illinium ui ii in min mil ii ihiiiiiiiiimiiiiiiiiiii: S Dit is voor ieder mogelijk door de afdeeling s NATWASCH ad 15 cent per kilo. E Afgeleverd zóó vochtig dat/ronder voir te drogen geitreken kon Lorden. S Tevens vragen tcij Uw aandachtvoor on je afdeling I HEEREN WASCH 1 BOORDEN 7 CENT, OVERHEMDEN 25 CENT 1 Witte Singel 14, Tel. 1035, Leiden I GARANDEERT U PRIM A AF LEV 11 TG. .64 iiiiiiiiiiiimiiiiiiiniü VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 67. Ze zagen er uit als een paar gemas kerde bandieten met die donkergrijze streepen op hun gezicht. En toen ze zoo holden, vlogen ze juist in de armen van een paar politiemannen. Zonder pardon werden hun de boeien omgeslagen! Och,, och, wat moest ik lachen toen ik het zag! En ze had den het met die verf, die over hun neus in de mond droop, ook al te kwaad. 68. Ze konden onderweg geen woord zeg gen. Eindelijk, toen ze op het politiebureau waren gekomen, vertelden ze in kleuren en geuren wat ik gedaan had. Maar alleen ver gaten ze te zeggen, wat zij gedaan hadden. De hoofdagent, die altijd wel een helder inzicht had, zei: GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM Inzake de afsluiting der Ambachtstr. voor het verkeer met motorrijtuigen wordt breed gediscussieerd. Het voorstel wordt met alg. stemmen aangenomen. Bij het volgend punt vaststelling maximum-snelheid voor de Hoofdstraat zegt de voorz., dat aan diverse bezwaren der heeren is tegemoet gekomen. De heer Kerkhof zou in de Mariastraat het bestaande gehandhaafd willen zien en licht dit toe. De heer Paase heeft bezwaar tegen het voorstel van B. en W. en dient een voor stel in, dat niet gesteund wordt en dus niét in stemming gebracht. Het voorstel van B. en W. komt nu in stemming (ge amendeerd door de voorgestelde wijziging- Kerkhof) en wordt aangenomen met 13 te gen 2 stemmen. Tegen de heeren Jansen en Paase. Vervolgens kwam het voorstel van B. en W. tot wijziging der Bouwverordening (verbod tot het bouwen van houten ga rages). Deze wijziging vindt haar voor naamste oorzaak in het brandgevaar, doch ook andere motieven worden aangegeven en toegelicht. Het voorstel komt na eenige discussie in stemming en wordt aangeno men met alg. st.. Het voorstel inzake verhooging der hekken voor den woningbouw door Goed Wonen aan de Hof- en Middenstraten wordt met alg. st. aangenomen. Hetzelfde geschiedt inzake afschrijvingspercentages voor de Bad- en Zweminrichting. In de precario-verordening wordt uit billijk heidsoogpunt een wijziging aangebracht De onbewonobaarverklaring van het woon huis Leidschstraat 83 en van een keet aan de Molenlaan wordt goedgekeurd. Inzake verzoek crediet voor de electrificatie der straatverlichtnig deelt de voorz. mee, dat dit een jaarlijksche bezuiniging beteekent van 1600, vermoedelijk iets meer; gevraagd wordt 15000. Het voorstel, dat nog slechts een prin cipe-voorstel is, wordt na eenige discus sie met alg. stemmen aangenomen. Het crediet voor het herstellen van de ophaalbrug in den Stationsweg, begroot op 600 wordt toegestaan. Aangetoond wordt, dat onverwijld herstel noodzake lijk is. In verband met de reorganisatie van het Gasbedrijf wordt het voorstel der afvloeiing met alg. stemmen aangenomen. Vervolgens komt in behandeling punt 16, verlaging jaarwedden schoolarts en vergoe ding voor reis- en verblijfkosten. In de zen moet gestreefd worden naar een com promis, daar een en ander door 5 ge meenten wordt geregeld. Ingekomen is een brief van den schoolarts aan den Raad. Hierover is geen overleg gepleegd, noch met de commissie, noch met spr. als voor zitter dier commissie. Spr. leest dat schrij ven voor; met de genoemde 10.000 K.M. is spr. het niet eens, ook de Raad is zulks niet. Ofschoon met veel lof over den school arts getuigd wordt, is aan die kortingen in verband met de financiën niet te ont komen. Het voorstel komt in stemming en wordt aangenomen met alg. st. Bij punt 17 leest de voorz. het rapport der com missie voor. Deze bestond uit de .heeren Carlier,* Van Lierop en Meskers, waarbij bijstand verleenden mr. J. H. Peek en de heer Lychama. De commissie maakt eenige opmerkin gen en brengt dank aan B. en W. Mededeelingen. Ingekomen is een adres inzake 't optrekken van den voorgevel van 6 huizen aan de Ambachtstr. Dit is een merkwaardige zaak. Wij zouden een nieu we teekening ontvangen en wachten daarop al 2 maanden. De Raad kan zon der teekening toch het verzoek niet inwil ligen. Voorloopig wordt dit adres voor ken nisgeving aangenomen. Met het Bureau voor Verificatie wordt een contract geslo ten; ;t instituut is zeer billijk. Enkele comptabiliteitsbesluiten worden genomen. Inzake de uitkeering van het Rijk hebben we nog een meevallertje. Ged. Staten maakten enkele opmerkingen over de re kening 1930 van zuiver technischen aard. Hieraan zal tegemoet worden gekomen. Rondvraag. De heer Loerakker vraagt, of B. en W. zich al beraden hebben inzake een Kerstgave aan de werkloozen. (Spr. Is bijna onverstaanbaar). Weth. Vermeer: We hebben ons afge vraagd, zal het Rijk het toestaan en bij dragen? 25 pet. mag als Kerstgave gege ven worden. Het Rijk komt daarin tege moet. De voorz.: Zou het Rijk geen bijdrage geven, dan zou ik er zeer sceptisch tegen over staan, hoewel ik het den menschen gaarne gun. B. en W. zullen het verzoek van den heer Loerakker uitvoeren, daar juist bericht inkwam inzeke de houding der Regeering. Hierna sluiting. verstrekt eercte en tweede hypotheken op woonhuizen, hoerderijen en land, koopt ot beleent tevens gfossen van eerste hypotheek. - Kantoor te Leiden, Stationiweg 21a, Telef. 2297, geopend Dinsdag en Vrjjdag van 10 ufr- v.m. tot I uur n m! Kantoor te 's-Uravenhage, Kneuterdijk 2a, dagelijks geopend van 9 uur tot 12.30 v.m. en van 2 uur tot 5 uur n.m. Zater dags van 9 uur tot 12 uur v.m. 81 In verband met de oprichtii VRIESHUIS aan het OPENBAAR worden degenen, die voor de; stelling hebben of voornemens te n aken voor het opslaan van ai gevogelte, eieren, boter, fruit, büt ROEL. EN LEIDEN, belang- gebruk irtikeien als wild, embollen e.d. uit- genoodigd zich schriftelijk in verbinding te stellen met de Directie, Maresingel 20. 478 BREESTRAAT 146 BOTERMARKT 21-22 TELEF. 662 - LEIDEN PRIJXEN PER M PON 35 PAK JE 23cp2^ct. 37^ct.47V2ct. 0/ /O

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11