VRIJDAG 15 DECEMBER 193J DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BUITENLAND MINISTER SIMON GAAT OP REIS. Om de ontwapeningsconferentie te redden. Als gevolg van de bijeenkomst van het Britsche kabinet, waarin het ontwapenings- vraagstuk is besproken, zal, naar de bla den vernemen, de Britsche minister van Buitenlandsche Zaken, sir John Simon, gedurende de Kerstdagen een bezoek bren gen aan Rome, Parijs en Genève en ver moedelijk ook aan Berlijn. Deze bezoeken, zoo wordt verklaard, zijn bedoeld als een uiterste poging om de ontwapeningsconfe rentie alsnog te redden. OOSTENRIJK. HEROPLEVENDE NAZI-ACTIE IN OOSTENRIJK. Een open brief aan Dollfnss. De laatste dagen is weder een opleving van de nationaal-socialistische propaganda merkbaar geworden, wat men toeschrijft aan de mislukking van besprekingen, die tusschen de nationaal-socialisten en een onverantwoordelijke groep gevoerd zijn over een verbetering der betrekkingen tus schen Duitschland en Oostenrijk. De regeering heeft aan de groep, die het initiatief tot deze besprekingen heeft genomen, doch in het geheel geen officieel karakter draagt, den raad gegeven, zich voortaan van dergelijke pogingen te ont houden. Daar studenten opnieuw traangasbom- men in de universiteit hebben laten ont ploffen, heeft de rector een proclamatie uitgevaardigd, waarin aangekondigd wordt, dat bij een herhaling van dergelijke voor vallen de schuldigen naar een concentra tiekamp gezonden zullen worden. Naar Wolff uit Mixnchen seint, hebben drie christelijk-sociale leiders uit Stier marken aan de „Reichspost" een voor kan selier dr. Dollfuss bestemden brief ge- richtt. Daarin heet het o.a.: „Wij schrijven u, opdat gij den Heer bondskanselier persoonlijk er opmerkzaam op maakt, dat een spoedige en afdoende verandering van politiek allerdringendst noodzakelijk is. Wij zijn van oordeel, dat het nationaal- socialisme aan aanhang wint, dat het ster ker is dan ooit te voren. Daartegenover staat de volkomen inertie van het vaderlandsche front. De zwakheid van dat front is den nationaal-socialisten wel bekend; even goed wordt zij trouwens door de socialisten gezien. Niemand heeft voor die instelling respect. Men rekent er hier op, dat het tegen woordige regime het voorjaar niet halen zal. De christelijk-sociale partij is zeer verzwakt. Men houdt ernstig rekening met de overwinning van het nationaal-socia- lisme. Op economisch gebied valt geen verbe tering te constateeren. Wij nemen tot dit schrijven van een open brief onze toevlucht, wijl wij weten, dat het geen zin heeft, ons tot den bonds kanselier rechtstreeks met een schrijven te wenden, daar hij dergelijke brieven toch - niet in handen krijgt". IERLAND IERSCHE BLAUWHEMDEN ONTBONDEN Nieuwe jeugdbond gesticht. Generaal O'Duffy heeft bekend gemaakt, dat de organisatie der Blauwhemden i is opgeheven. Tegelijkertijd kondigt hij aan, dat een nieuwe jeugdbond is gevormd en hij ver zocht den „attorney general" van den vrij staat, dat het hooge hof deze organisatie wettig zal verklaren. Hij beschrijft den bond als een niet gewapende, gediscipli neerde organisatie, welker doeleinden zijn bevordering van de vrijwillige aaaneen- sluiting der Iersche natie, bevordering van den strijd tegen het communisme en con troleering van den buitenlandschen invloed op de nationale aangelegenheden. dekt, in verband waarmede zeventien per sonen zijn gearresteerd. Dat de rust nog niet geheel is weerge keerd schijnt ook te moeten worden op gemaakt uit het feit, dat de bewoners van San Pedro de Ros de vrije communistische republiek hebben uitgeroepen. Aan den anderen kant hebben de arbeiders-organi saties te Gij on echter besloten morgen den arbeid te hervatten. Daar, waarschijnlijk in verband met de jongste arrestaties, de gevangenis te Sara- gossa overbevolkt was, zijn 125 gevangenen naar Pamplona in Navarra overgebracht. BUITENL. BERICHTEN SPANJE, NOG INCIDENTEN IN SPANJE. Mislukte aanslagen op kerken en kloosters. Op verschillende plaatsen in Spanje heb ben zich Woensdag toch nog incidenten voorgedaan, zij het niet van zoo ernstigen aard als eenige dagen geleden. Opnieuw zijn er bommen geworpen en heeft men pogingen gedaan kerken en kloosters in brand te steken. Deze pogingen zijn ech ter alle mislukt; nergens is schade van beteekenis aangericht. Het treinverkeer verliep nog niet geheel normaal; twee treinen hadden vertraging, omdat de rails opzettelijk waren bescha digd. Op de spoorlijn van Barcelona naar Irun zijn door anarchistische elementen ijzeren steunbalken op de rails geplaatst, eenige oogenblikken voor de sneltrein zou passeeren. Ook deze aanslag is mislukt, omdat men den trein had doen voorafgaan door een speciale machine, die de stalen steunbalken ter zijde schoof. In de provincie Coruna zijn 38 kisten in beslag genomen, welke in totaal 440 K.G. dynamiet bevatten. Voorts zijn te Palma del Condando 23 dynamiet-bommen ont DE KOU IN HET BUITENLAND. IJs zet zich vast op den Rijn. Gistermiddag om vijf uur heeft het drijf- ijs zich op den Rijn bij de Lorelei vastge zet. De stroom is over de geheele breedie met een compacte üsmassa bedekt. Omstreeks drie uur is het Nederlandsche passagierschip „de Nederlanden" in net drijfijs vastgeraakt. Het schip was niet meer in staat de vluchchaven van Sankt Goar te bereiken. De noodige hulpmaatre gelen zijn getroffen. De schiporug bij Coblenz, die eergiste ren weer voor het verkeer in gebruik was gesteld, moest thans opnieuw worden weg gesleept. De vluchthaven te Coblenz is overvol met schepen, die inderhaast aldaar een onderkomen hebben gezocht. Het koudste plekje in Frankrijk. Een record-koude is geregistreerd te Re- midemont in de Vogezen, waar de thermo meter een temperatuur van 28 graden Cel sius onder nul aanwees. Ook aan de Fransche kust zwaar weer. Aan de Fransche kust heeft de storm ver scheidene ongelukken veroorzaakt. De eer ste machinist van een Engelsch stoomschip is ter hoogte van Ouessant door een golf meegesleept. Aan de kust bij Kaap de la Hague liggen tal van wraKstukKen. De viscnvangsc is volkomen onmogelijk; op de rede van Cherbourg zijn vele schepen losge slagen. 15 graden vorst te Berlijn. Te Berlijn heeft het gisternacht 15 gra den gevroren. In enkele buitenwijken zijn zelfs temperaturen van 16 tot 18 graden vorst gemeten. In Oost-Pruisen blijft de vinnige koude aanhouden. In het gebergte van biiezié heerschc aaaroij nog een hevige storm. '1'e München sneeuwt het sedert Woens dagmiddag onafgebroken. Ook in de Beier- sche Alpen is veel sneeuw gevallen. Te Hamburg heeft het 13.8 graden gevroren. In de buitenwijken zelfs 18.3 graden. Te Freienwalder (Oder), werd een arbei der op de stoep voor zijn woning dood aan getroffen. De politie stelde vast, dat de man was doodgevroren. Het lijk is in beslag genomen evenals een flesch met jenever, welke de doode in zijn zak had. Men neemt aan, dat de ongelukkige zoo danig onder den invloed van den drank was, dat hij niet meer in staat was zijn woning binnen te treden. Zware sneeuwval in Spanje. Gisteren is in Madrid een groote hoe veelheid sneeuw gevailen, terwijl de koude steeds scherper werd. De geheele stad ligt onder een witte wade. Tal van personen, die in de omgeving van het te Madrid be trekkelijk ongewone schouwspel wilden gaan genieten, moesten terugkeeren, daar vanaf Vilalba de wegen onbegaanbaar zijn. Zeven werkloozen te Charbin doodgevroren Zeven werkloozen zijn te Charbin dood gevroren toen zij den nacht slapend op straat doorbrachten. De slachtoffers waren drie Russische bannelingen en vier Chi- neezen, die deel uitmaakten van het groote leger werkloozen. Verscheidene andere dak- loozen zyn met bevroren ledematen in het ziekenhuis opgenomen. SCHEEPSRAMP BIJ DE ALANDS- EILANDEN. Twaalf opvarenden van Finsch schip omgekomen. In de nabijheid van de Alandseilanden heeft in den nacht van Woensdag op Don derdag een scheepsramp plaats gehad, waarbij 12 personen om het leven zijn ge komen. Het Finsche schip „Plus" is namelijk in de buurt van Mariehamm in een storm aan den grond geraakt en binnen enkele seconden gezonken. Slechts vier leden der bemanning konden zich redden, terwijl de overige 12 zijn verdronken. Van het wrak zijn nog slechts de toppen van de masten boven den waterspiegel te zien. ACHT KINDEREN GEDOOD BIJ BOTSING. Vreeselijlt ongeluk in Florida. In de buurt van Palatka (Florida) heeft een goederentrein een vrachtauto aange reden, waarin schoolkinderen waren ge zeten. Acht kinderen werden op slag ge dood. Verscheidene ernstig en tal van lichtgewonde kinderen werden naar het ziekenhuis overgebracht. Gevreesd wordt voor het leven van enkele der jonge slachtoffers. LICHTSCHIPBEMANNING IN NOOD. De „Van Dyck" losgeslagen van haar ankers. Groote bezorgdheid bestaat er omtrent de zeven leden der bemanning van het Fransche lichtschip „Van Dyck". Aanvan kelijk was gemeld, dat het schip was ge zonken en alle opvarenden waren ver dronken, doch volgens nadere berichten is het van de ankers losgeslagen en ge strand op 5 K.M. afstand van Grevelin- gen. Vier mannen zouden gezien zijn in de lichtinstallatie, terwijl omtrent de drie andere mannen in het geheel niets be kend is. WANHOOPSDAAD EENER MOEDER. Uit Madras wordt gemeld: Een door ar moede tot wanhoop gedreven vrouw heeft haar vier kleine kinderen in een put ge worpen en is er tenslotte zelf in gespron gen. De kinderen kwamen allen om het le ven, maar de vrouw werd gered. OUDE VIJANDEN ONTMOETEN ELKAAR. Franschman geeft Duitscher zijn degen terug. De „Matin" meldt uit Nancy, dat aldaar door een voormalig Duitsch generaal der artillerie, wiens naam niet genoemd wordt, een bezoek is gebracht aan den Franschen artillerie-kapitein Maigret, die zich na den oorlog in Nancy gevestigd heeft. Maigret had op 25 September 1915 den generaal met zijn staf in het Bois Sabot :n Champagne gevangen genomen. Bij deze gelegenheid had de generaal hem zijn de gen overhandigd, dien hij van den kroon prins ten geschenke had gekregen. Het handvat van den de^en was ver sierd met edelsteenen en bevatte in platina- letters een opdracht van den kroonprins. Op uitnoodiging van den Franschman heeft de Duitsche generaal zich naar Nancy begeven. Even stonden de oude tegenstan ders roerloos tegenover elkaar, toen ver brak de kapitein het stilzwijgen: „Generaal, hier is uw degen. Ik geef hem gaarne aan u terug, daar hij voor u een herinnering vormt, waaraan gij zeker zeer gehecht zijt en dat te meer, daar ik in u een loyaal tegenstander, een soldaat ge vonden heb". De oude Duitsche generaal zeide daarop den Franschen officier dank en overhan digde hem een kostbaar geschenk. Vervol gens wisselden zij nog enkele woorden, schudden elkaar krachtig de hand en na men weer afscheid. UIT DE OMGEVING NED. OOST-INDIE KATWIJK AAN DEN RIJN. IJssport. Al is de Rijn zoodanig stuk gevaren dat hierop niet of moeilijk te rij den is, de IJsclub „Voorwaarts" doet niet temin al het mogelijk om het den leden doch v jornamelijk den jongen leden, zoo prettig mogelijk te maken. Daarvoor maak te zij gedurende het ijsseizoen de baan ge reed op de Zanderijvaart die zich hiervoor zeer goed leent, voornamelijk ook omdat deze baan eenigszins beschut ligt. Gisteren was een ringrijderij voor paren georgani seerd waaraan een twintigtal paren deel namen. En de belangstelling was ook bij zonder groot. Vooral op den wal bevond zich veel publiek, dat met spanning den uitslag van iedere rit volgde. De uitslag was ten slotte als volgt: le prijs Marie Fennes en Piet Boskamp, 2e prijs Henk v. Tol en Sophia van Tol, 3e prijs Mien van Paridon en Jan Meier, 4e prijs Tina Lange en Leo Lange. De voorzitter van „Voorwaarts" reikte onderhartelijke woorden den verschillenden gelukkigen de prijzen uit. Voor degenen, die een rit maken en denken te gaan langs het Additioneele ka naal, dat is ten Zuid-Oosten van Katwijk aan den Rijn,.bij de Sandtlaanbrug, is het zeker goed er op te wijzen, dat dit een ge vaarlijke route is, aangezien gisteren een sleepboot vanaf de Rijnsburgsche Vliet naar richurg Valkenburg i» doorgebroken en in het kanaal slechte plekken aanwezig zijn. Donderdagmiddag lag er zelfs nog een gedeelte open. Men zij dus gewaarschuwd. Tuinbouw. Na een paar dagen zach ter weer was er direct volop aanvoer van winter product en, doch al het weer van thans zich eenige dagen handhaaft zal er veel van het voorradige verloren zijn met esn vermoedelijke verhooging der prijzen van datgene, wat houdbaar gebleken is. Was het heelemaal niet druk in den tuin bouw,, dit winterweer heeft aan alle werk zaamheden een einde gemaakt. Of er deze winter van diepspitten met steun van Rijk en gemeente iets zal komen, is nog niet bekend. De deelname hiervoor zal, gezien de steeds slechter wordende financieele toestand di-r tuinders, wel aanmerkelijk ge ringer zijn dan vorig jaar. Een aanvrage hiervoor is bij de bekende commissie nog niet binnengekomen. Brand. Bij B. in de Voorstraat brak een schoorsteenbrand uit. De hulp der po litie werd ingeroepen, die de brand met een tweetal minimaxen bluschte. ZWARE STRAFFEN VOOR DE MUITERS VAN „DE ZEVEN PROVINCIëN". Bijna allen krijgen meer gevangenisstraf dan geëischt werd. Aneta seint uit Soerabaja: De Zeekrijgs raad legde de volgende straffen op aan de eerste groep Europeesche muiters van „De Zeven Provinciën". De korporaal-machinist M. Boshart 16 jaar (eisch 14 jaar). De korporaal-stoker G. F. Dannau 12 jaar (eisch 11 jaar). De korporaal-machinist M. Dooyeweerd 10 jaar conform den eisch. De korporaal-machinist B. van Leeuwen 8 jaar (eisch 7 jaar). De korporaal-machinist W. Tichelaar 1 jaar (conform den eisch). De stoker-olieman P. A. Peeters 8 jaar (eisch 7 jaar). De stoker-olieman W. Snel 4 jaar (eisch 4y, jaar). De stoker-olieman C. A. Vermeulen ll/« jaar (eisch 1 jaar). Alle straffen gelden met aftrek van pre ventieve hechtenis met uitzondering van beklaagden Tichelaar en Vermeulen, die niet in voorarrest zijn geweest, voorts met ontslag uit den dienst en ontzegging van de bevoegdheid om bij de gewapende macht dienst te nemen, behalve ten aanzien van de beklaagden Tichelaar en Vermeulen. De overwegingen van het vonnis zijn in hoofdzaak gelijk aan die in zake de in- landsche hoofdmuiters. Aan de beklaagden Boshart, Dannau, Dooyeweerd, Van Leeu wen en Tichelaar, die allen den rang van korporaal bekleeden, wordt als verzwaren de omstandigheid in aanmerking genomen, dat zij als meerderen opzettelijk, in deel neming met minderen in rang, het misdrijf hebben gepleegd. De Zeekrijgsraad acht het aan de be klaagden primair ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen, hetgeen tevens het geval is met het aan enkele beklaag den afzonderlijk ten laste gelegde. Het vonnis kwalificeert het bewezene als„muiterij aan boord van een oorlogs vaartuig, zich ergens bevindende, waar geen onmiddellijke hulp verkrijgbaar is". De ernst van het gepleegde feit vordert gestrenge bestraffing van allen die daar aan bereidwillig hebben deelgenomen. Als verzachtende omstandigheid neemt de Zee krijgsraad het feit aan dat geen letsel is toegebracht aan de officieren en onder officieren, die zich aan boord bevonden. De overwegingen ten aanzien van be klaagde Boshart zijn vrijwel gelijkluidend aan die in het requisitoir voorkomende. KOOPT BU ONZE ADVERTEERDERS RUNZATERWOUDE. Ringrijderij. Donderdagnamiddag had alhier op het Braassemermeer een natio nale rijderij plaats voor paren. Aan deze wedstrijd werd door 40 paren deelgenomen. Het weer en ijs was uitstekend, zoodat een massa menschen dezen wedstrijd bijwoon den. Het ringsteken op schaatsen is hier al tijd nog een van de meest gewilde ijsver maken. De prijzen werden gewonnen door: Bode wijn Bottelier en mej. Clara Knolange le prijs; Gerard Borgshoeff en mej. N. Heenk- Bergshoeff 2e prijs; I. Akerboom en mej. Jane Heins 3e prijs; H. Vink en mej. Ci- cilia Disseldorp 4e prijs De prijzen bestonden uit prachtige kunst voorwerpen w.o. een zeer fraai schilder stuk. Wat de aankoop van prijzen betreft schijnt dit het bestuur wel toevertrouwd te zijn. Jammer dat de wedstrijden bijna nooit op tijd beginnen. Dit schijnt alhier wel een oude vastgeroeste kwaal te zijn. De wed strijd moest om 1.30 uur aanvangen en 2.30 uur was reeds gepasseerd eer er een aan vang werd gemaakt. Dit is voor de men schen, die aan tijd gebonden zijn, niet erg aangenaam. RIJNSBURG. Tuinbouw. Begrijpelijk dat er in den groentenhandel met de strenge vorst die zich weer opnieuw heeft aangemeld, niet veel te doen is. De producten zijn moeilijk te vervoeren en gebrek is er nog niet. Daar om is het ook nog niet merkbaar aan de prijzen die nog laag blijven. Betaald werd voor roode kool, onbevroren van 3.40 tot 4.80, Gele ging voor 2.90 tot 3.60. Voor uien was iets minder vraag. Mogelijk dat na een paar dagen vorst de prijs weer iets oploopt. Thans wordt betaald van 1.70 tot 2.10 per 100 K.G. Waschpeen bracht van 2.50 tot 4.op. De laatste prijs al leen voor onbevroren peen. Spruiten 15 tot 15 per 100 K.G. OUD-ADE. Hardrijderij. Een nationale hardrij derij zal gehouden worden op Maandag a.s. op het Vennemeer om prijzen van 60.—, 30.—, 20.—, 10.— en 5.—. In een advertentie zullen nadere bijzon derheden worden bekend gemaakt. SASSENHEIM. Schaatsenrijden St. Josephgezellen. Gistermiddag om 2 uur had op de mooie sloot, welwillend door den heer Wester beek afgestaan, een wedstrijd plaat- onder onze gezellen. Om 2 uur startten de eerste twee rijders. Alles liep vlot van stapel. De Praeses fungeerde als jury. Na verschil lende mooie kampen werd 1ste winnaar J. Vrijburg, 2e Th. v. d. Voort, 3e J. v. d. Meer, 4e J. v. d. Slot, 5e P. Be/vkhout, 6e P. Ze* straten, 7e H. v. Veelen, 8e P. Pre- nen. De prijzen bestonden uit kleine geld prijzen voor de eerste 4 en verder siga ren en sigaretten. Na afloop werden allen bij de fam. v. d. Voort onthaald. Het was een echte gezellenmiddag. Chr. mondorgelclub „Excelsior". Deze vereeniging gaf in het Vereenigingsgebouw een uitvoering, die zeoer goed geslaagd is. De opkomst was zeer goed, het gebouw was geheel bezet. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 20 Decem ber des v.m. 9.45 uur, alwaar de nieuwe secretaris zijn intrede zal doen en de oude functionaris afscheid zal nemen. Vereeniging van Oud-Leerlingen. In het Wapen van Wassenaar hield de vereeni ging van Oud-leerlingen een ledenverga dering onder voorzitterschap van den heer H. Schipper. Door hem werd een kort openingswoord gesproken, waarbij hij er op wees dat er op de uitgeschreven prijsvraag „Het mooiste fantasie kerststukje" slechts twee inzendin gen waren gekomen, doch dat ze volgens hem een keuring alleszins waardig zouden blijken. Door den secretaris, den heer G. Verlint, werden vervolgens de notulen gelezen waarop hij eenige ingekomen stukken ter tafel bracht die voor kennisgeving werden aangenomen. Aan de orde is vervolgens de verkiezing van twee bestuursleden in de vacatures wegens periodieke aftreding van de heeren H. Schipper, voorzitter en W. Zoetemelk, 2e secretaris. De heer H. Schipper werd her kozen en gekozen werd de heer G. J. J. Wensveen tot 2e secretaris. Beiden nemen de functie aan. Vervolgens wordt overgegaan tot benoe ming eener kascommissie. Gekozen werden de heeren J. van der Kroft, J. Weekhout en H. J. Wunderink. Door den voorzitter worden tot jury leden om de inzendingen te keuren be noemd de heeren Weekhout, Terburg en van den Berg. Tijdens de pauze werd onder de leden verloot het leerboekje „Weten en kunnen". Na de pauze deelt de jury mede dat aan het tafelstuk den lsten prijs werd toege kend, inzender H. Schipper en aan een krans, inzender G. Verlint, den 2en prijs. Hierop werd door den heer W. Zoetemelk een lezing gehouden over het onderwerp de voorbehandeling en het treffen (forcee- ren) van seringen. Deze lezing, welke èn op eigen onder vindingen èn op die van speciale seringen trekkers steunde was zeer leerzaam. Aller eerst behandelde de spreker het vermenig vuldigen der seringen, het veredelen enz. de benoodigde grondsoort, vervolgens het forceeren, met de daarvoor te gebruiken bewerkingen zooals met ether, warm water en hoe zulks op de handelskweekerijen ge schiedt, voorts de te gebruiken tempera turen die ook hier van groot gewicht zijn om de juiste kleuren en grootte der trossen te verkrijgen en tenslotte de behandeling der struiken n? het forceeren om deze na twee jaar weer dezelfde behandeling te kunnen doen ondergaan. Hierop werd door den heer G. Verlint een korte causerie gehouden over het onder werp Kerstartikelen en hoe ze toe te pas sen. Beide sprekers werden door den voorzit ter hartelijk dank gebracht voor het naar vorengebrachte. De rondvraag leverde niets vermeldens waardigs op waarna de voorzitter allen een tot weerziens in het nieuwe jaar toeriep en mededeelde dat het bestuur dan een nieuw prijsvraagprogram hoopt te bren gen zoodat men het nieuwe jaar frisch en gezond hoopt -te beginnen. IJspret. Op de Vijver van het land goed „De Paauw" werd Donderdagmiddag door de Wassenaarsche IJsvereeniging een wedstrijd georganiseerd in het schoonrij- den voor paren. Hiervc^»- bestond zeer veel animo, zoowel wat deelnar.** v3treft als die der toeschou wers. De jury h.~* %^o"waar geen gemak kelijke taak en het -HCrische licht was reeds ontstoken vooraleer de einduitslag kon worden bekend gemaakt. Deze was als volgt: le prijs Mevr. van Veen-Rijkema en den heer G. Nell met 337 punten; 2e prijs Mej. F. Meijer en den heer D. Knijnenburg met 282 punten; 3e prijs Mej. van Aken en d enheer van Aken met 272 punten; 4e prijs Mevr. Klarenbeek en den heer J. G. Knijnenburg 254 punten; Toostprijs Mej. M. Knijnenburg en den heer J. van Elk. De prijzen bestaande uit luxe voorwer pen werden onder een toepasselijk woord uitgereikt. Voorts heeft het bestuur op het program staan voor Vrijdagmiddag een hardrijderij voor jongens en voor Zaterdagavond een gecostumeerd ij sfeest voor enkelen, paren en groepen. WARMOND. Gevestigd: P. Gunneweg, van Voor hout; P. Rouwenhorst, van Apeldoorn; A. M. C. van Kerkhoff, van Sassenheim; G. S. Verby, van Sassenheim; A. M. C. van Rooy, van Roosendaal; Th. M. Lubberson, van Westervoort; G. Schaart, van Leiden; Chr. C. van Wijngaarden, van Berkhout; G. M. Palte, van Oegstgeest; Th. Mesman, van Haarlemmermeer; J. M. v. d. Vooren, van Hazerswoude. Vertrokken: A. A. J. Buys, naar Al kemade; P. Perquin, naar Heemskerk; G. J. A. Beekman, naar 's-Gravenhage; Wed. Beisterveld naar Leiden; J. v. d. Heijden naar Velsen; C. van 't Westeinde naar Roo sendaal; M. P. van Eeden naar Alkemade; J. Hoos en gezin naar Renkum. C.dat is natuurlijk uw claxon. (U moest eens vragen aan menschen, die 'm hooren, wat dlè ervan zeggen I) iHlöï VSILIG

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6