Ettectenkoersen VRIJDAG 15 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 ssowel Duitsche als buitenlandsche com munisten bij Kaempfer vertoefd, doch P.opof nooit. Het zelfde geldt voor de ver klaringen van Kaempfer's vrouw. Dr. Teichert besloot zijn pleidooi met de woorden: „Naar mijn overtuiging zijn de Bulgaren niet in den Rijksdag geweest. Ook een bewijs voor de medeplichtigheid der Bulgaren aan de te bestraffen daad is niet geleverd. Daaruit concludeer ik tot het voorstel in overeenstemming met het voorstel van den procureur-generaal: vrij spraak van de beklaagden Dimitrof, Popof en Tanef van de beschuldiging van brand* stichting in het Rijksdaggebouw en daar door gepleegd hoogverraad". Hierna wordt een korte pauze gehou den. Het pleidooi van dr. Seuffert. Na de korte pauze hield v. d. Lubbe's verdediger dr. Seuffert zijn met spanning tegemoet gezien pleidooi. „Hooge rechters van het rijksgerecht. Mij is van ambtswegee de taak opgedragen den bekl. v. d. Lubbe, den brandstichter van den rijksdag, te verdedigen. Deze of- ficieele opdracht verplicht den advocaat naar zijn eer en geweten alles te doen wat hij ook in geval van een persoonlijke op dracht zou doen. Ik heb reeds in het begin van het proces moeten meedeelen, dat bekl. v. d. Lubbe mij elke inlichting en elk gesprek heeft geweigerd en tot mijn leedwezen is dit ook zoo gebleven. Ik moet mij dus op grond van de mondelinge pro ces-besprekingen een oordel vormen. De geestelijke initiatiefnemers tot de onge hoorde daad van de brandstichting' zijn gevonden in de communistische partij, haar leiders, sprekers en agitators van el- ken rang. Het Duitsche volk dankt mi- nister-president Göring, dat hij met zijn groote kracht dit gevaar heeft overwon nen, doch voor v. d. Lubbe, dienen schuld en straf volgens de geldende wetten te worden bepaald. Ik ga ervan uit, dat het besluit van v. d. LuLbbe om drie gebouwen in brand te steken op zijn vroegst is ont staan op 22 Febr. te Neuköln, toen hij het gesprek voor het bureau van maatschap- pelijken steun aanhoorde. Het besluit is geboren des Maandags op weg naar Ber lijn. Deze mededeeling van v. d. Lubbe acht ik geloofwaardig. In tegenstelling tot de aanklacht is het mijn vaste overtuiging dat slechts zucht om te protesteeren en zucht naar roem de motieven van zijn daad zijn geweest. Dan moet echter ook het standpunt van den aanklager worden afgewezen, dat hier een man heeft gehandeld met de bedoeling met geweld den staatsvorm.in den uitge- breidsten zin te willen aantasten. Dr. Seuffert komt tot de conclusie, dat van hoogverraad en brandstichting met de bedoeling een opstand te verwekken, geen sprake kan zijn en verzoekt den rechter dit gedeelte van den eisch van den procu reur-generaal af te wijzen en slechts een oordeel te vellen wegens vierr-dubbele brandstichting desnoods in vereeniging met het misdrijf van voorbereiding van hoog verraad. Hieruit volgt de conclusie, dat als gerechte straf voor deze misdaad een aan zienlijke tijdelijke tuchthuisstraf kan wor den opgelegd. Morgenochtend zal dr. Sack zijn plei- doi ter verdediging van Torgler uitspre ken. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Ontvangst Pater Meijer. Zondag 17 Decemoer a.s. zal Pater Meijer, dien tien jaar axs missionaris m Barnca en Bünton heeft gearoeid, voor eenigen tijd met ver lof terugxeeren. Op dien aag zal Zij neer w. om 2 uur aan de ouderlijke woning (Dain- laan 39) aankomen. Verscniiiende inwoners hebben reeds hun auio s ter beschikking gesteld, tenein de de familie in de gelegenneid te steden den missionaris in Den Haag aan de Hol- landsche Spoor ai te halen. De Harmonie „St. Cecilia" zal -hare welwillende mede* werking verleenen en zich op dat uur te genover de woning opstellen. De leden van gymnastiek, patronaat, St. Josephs-gezellen en andere vereenigingen woruen verzocht zich met hun vaandels en vlaggen op te stellen aan weerszijden van de Damlaan, vanaf de firma Dunsel man tot aan de woning van de familie Meijer. L»e missionaris zal ter hoogte van de fir ma Dunselman de auto verlaten, zoodat hij te voet langs de vereenigingen gaat. De autos, versierd met wit-geie vlag,, zullen rijden langs Vlietweg, Achterweg, Veenestraat, Siuisplein, Sluiskant, Dam straat. Het is zeker onnoodig te verzoeken om Zonaag te vlaggen. Het huis van de fami lie Meyer zal op keurige wijze worden versierd, dank zjj de medewerking van de Jonge Middenstandsvereeniging en haar voorz., den heer W. Bleijs. Met de algeineene leicung heeft zich Bur gemeester W. Keijzer belast, die den Mis sionaris ook aan het station zal begroeten. Jeugdige inbrekers. Gisterenavond is door ae gebr. v. B., resp. oud 14 en 17 jaar, wonende in de Veenestraat, ingebroken bij den boterhandelaar P. v. d. Kr., Veenestraat 103. De jongens zijn over het ijs aan de acnterzijde van het huis gekomen en daar via een door hen geopend raam binnenge komen. Eenmaal binnen zijnde hebben zij de kasten aan een onderzoek onderworpen; juist toen zy met den gasmeter bezig wa ren, werden zij verrast door de huishoud ster, de ca. 50-jarige mej. E. Deze was zelf zoodanig uit het veld geslagen, dat zij de jongens netjes de voordeur weer uitliet; echter waren ze door haar herkend. De jongens zijn echter des nachts niet in het ouderlijk huis teruggekeerd. De Rijkspoli tie zoekt hen thans. Lokaal voor werkloozen. Maandag 18 December a.s. is het Patronaat weder open gesteld voor de werkloozen. Het bestuur vertrouwt, dat alle R. K. werkloozen (geor ganiseerd en) gebruik zullen maken om zoo veel mogelijk de bijeenkomsten te bezoe ken. Biljartwedstrijd. Donderdag 14 Dec. speelde het 2e viertal van de biljartclub A.D.O. van de St. Josephsgezellenvereeni ging te Leidschendam een competitiewed strijd tegen Carambole I uit Den Haag. De Leidschendammers bleken tegen de Hage naars met opgewassen. Den Haag was over het geheel veel sterker. Zij wisten 3 van de 4 partijen te winnen en behaalden m totaal 211 tegen A.D.O. 157 caramboles, wat gezien den sterken tegenstander nog een behoorlijk resultaat is. De gladde wegen. Door de gladheid is op den Vlietweg door een onoekende auto een straatlantaarn vernield. Door de gladheid geraakte bij het ne men van een bocht op den Vlietweg een auto van de firma Gr. uit Zoetermeer van den weg. De auto kwam tegen een boom terecht en werdzwaar beschadigd. Het voer tuig is weggesleapt. ..Volksbond. Vrijdag 22 December '33 des avonds te 7.30 uur houdt de R. K. Volksbond te Leidschendam hare maande- lijksche vergadering in net Patronaat. Agenda: 1. Opening. 2. Strjjdiied. 3. Notu len. 4. Ingekomen stukken, Mededeeim- gen. 5. Reae van den Weleerw. heer Kape laan v. Vugt, geestelijk adviseur. 6. Beant woording vragenbus. 7. Rondvraag en Sluiting. NOOTDORP. Aanbe&teding vervoer schoolkinderen. Belanghebbenden worden er op gewezen, dac Dinsdag 19 December a.s. des voormid dags 11 uur ten Raadhuize door Burgemees ter en Wethouders zal plaats heooen de openoare aanbesteding voor vervoer van scnoolkinderen per autobus naar de open bare lagere school te Pynacker. Bestek en voorwaarden zyn er secretarie vericrijg- baar. Usbaan Schuilenburg. Reeds eenigen tijd heeft de aldeeling „Nootdorp" van den Zuid-Hollandschen IJsbond getracht een geschikte ijsbaan te vinden; tnans is het haar mogen gelukken de beschikking te verkrijgen over de groote plas bij de Coox, welke bij alle Nootdorpers zeer zeker als ijsbaan goede bexendheid geniet. De „Ijs baan Schuilenburg", zooals deze is ge naamd, is per schaats, per fiets en per auto te bereiken van de Bresserskade af, alwaar een duidelijk zichtbaar teeken zal worden aangebracht voor de te volgen weg. De wedstrijdbaan en de banen daarnaast zul len gratis toeganKelijk zijn, slechts bij wed strijden zal een zeer lagen entreeprijs ge heven worden. Wij spreken bij deze den wensch uit, dat het bezit van een eigen baan voor de afdeeling Nootdorp ten gevolge mag heb ben, dat ieder Nootdorper-schaatsenlief- hebber de vereeniging daadwerkelijk zal steunen door lid te worden of reeds lid zijnde, anderen op te wekken het goede voorbeeld te volgen. Verkoop bij executie. Op Woensdag 20 December a.s. zal des v.m. 10 uur ten lasce van A. E. van der Kley, Veen weg 13, alhier, doof den deurwaarder C. van Breen een verkoop bij executie gehouden worden van eenige roerende goederen, be staande in meubilaire goederen, keukenge reedschappen enz. De goederen zijn één uur voor den verkoop door een ieder te bezich tigen. KAAG. Hardrijderij. Gistermiddag had plaats een hardrijderij voor heeren, districtwed strijd vanden Z.-H. IJsbond, baanlengte lbO M. 34 deelnemers: le prijs C. Meskers Gz„ Warmond, verguld zilveren medaille; 2e prijs G. P. v. Nobelen, te Sassenheim, zil veren medaille; 3e prijs P. Schuilenburg, Kaag, bronzen medaille. STOMP WIJK. Ringrijden. Gistermiddag had de aan gekondigde wedstrijd plaats in het ring rijden. Het weer was gelukkig minder streng dan vorige dagen, zoodat er nog al volk op de baan aanwezig was, het ging er dan gezellig aan toe. Er werd aan den wed strijd deelgenomen door 20 paren. De prij zen werden gewonnen door: Joh. Zonderop met mej. M. Vogelaar 1ste, N. Groeneweg mte mej. Joh. Groeneweg 2de, J. Vogeaalr met mej. II. Vogelaar 3de, J. v. Kestereh met mej. W. Waaier 4de, Meester Floor met mej. D. Janson 5de prijs. VOORHOUT. Ijsvermaak. Donderdagmiddag om half twee heerschte een gezellige drukte op de banen van de Voorhoutsche IJsclub op de Leidsche vaart. Er was n.l. uitgeschre ven een wedstrijd „hardrijden" ten bate van behoeftigen in deze gemeente, waaraan alleen door leden van bovengenoemde IJs club mocht worden deelgenomen. Circa 30 personen namen aan den stryd deel. De prijzen werden als volgt gewon nen: 1. C. Kooyman, 2. H. van den Berg, 3. Joh. Lakeman, 4. A. Eigenbrood. Gezien het enthousiasme waarmee de sportliefhebbers waren bezield, heeft het bestuur op heden, Vrijdagmiddag, een wed strijd georganiseerd voor het ringrijden op de schaats. ZEGWAART. De weg DelftZegwaart. Naar aan leiding van een door den A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan den betrokken Hoofdinge nieur van den Provincialen Waterstaat ge richte verzoeken werd welwillend bericht ontvangen, dat de eigenaar van de ophaal brug te Pijnacker de getting van de klap- brug zal verplaatsen, zoodat deze niet meer boven den verharden weg hangt en het VAN ONZE ADVERTEERDERS. KOEK- EN BANKETZAAK D. VAN TONGEREN. Hedennamiddag wordt in perceel Hoo- gewoerd 53A de zaak in koek, banket, cho colade- en suikerwerken van den heer D. van Tongeren, welke zaak voorheen was gevestigd Hoogewoerd 45. Met etalage- en winkelopstanden maakt het geheel 'n goeden indruk. Het schilder mans, de electrische installatie geschied werk werd verzorgd door den heer Koop- de door den heer v. Kleef en de heer Schoondergang zorgde voor de etalage-op standen. In verschillende vitrines krijgt men, behalve uit hetgeen geëtaleerd wordt, 'n goeden indruk van de voorradige arti kelen, welke grootehdeels in de eigen bak kerij vervaardigd worden. De nieuwe bak kerij in dit pand zal binnen enkele dagen gereed zijn. KOUSENMAGAZIJN D. OVERSTE. gevaar voor hooge voertuigen, welke al daar passeeren, wordt voorkomen. Het ligt voorts in de bedoeling tegelijker- Onder bovengenoemden naam is heden in perceel Korevaarstraat 3 geopend 'n kousenmagazijn, dat gelukkig en ongeluk kig begon. Gelukkig, wijl gisteren en he den reeds vóór de opening verschillende nieuwsgierigen koopers werden; ongeluk kig wijl hedenmorgen de boel onder water stond, doordat de waterleiding van het bovenhuis vannacht gesprongen was.... Maar, 'n ondernemende firma weet daar overheen te komen en zoo zal het hier ook wel gaan! De dames (en heeren) kunnen hier hun kousen (en sokken) te kust en te keur uit zoeken. Er wordt vrij entrée verleend. tijd met de verbreeding vein de brug bij het Voorhoekje (wegsplitsing van den Pro vincialen planweg van Pynacker naar Zeg waart met den weg naar Berkel bij Kat wijk) maatregelen te treffen om het ver- Keer ter plaatse van de aansluiting van den Noordeindschen weg aan den weg Delft Zegwaart meerdere leiding te geven. Deze voorzieningen zullen echter reeds thans worden aangebracht. SPORT WIELRENNEN ZESDAAGSCHE TF 'VELAND. P. v. KempenA. innaars. Het NederlandschAmerikaansch koppel P. v. KempenAudi hebben den Zesdaag- schen wielerwedstrijd van Cleveland ge wonnen. Beide renners wonnen met 226 punten en een afgelegden afstand van 40.023 K.M. Vijf van de 10 koppels vielen tijdens den wedstrijd uit. LAATSTE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Bejaarde wielrijder door trein gedood. Hedenmorgen is op den onbewaakten overweg in den weg Appingedam naar Hol- wierde de 70-jarige wielrijder C. Dijk uit Appingedam door den trein, welke om half tien uit Delfzijl naar Groningen was vertrokken, overreden en op slag gedood. De machinist heeft van het ongeluk niets bemerkt. Een andere wielrijder had den ongelukkige door gebaren op het gevaar opmerkzaam trachten te maken. NOODLOTTIG ONGEVAL. Door schot uit buks getroffen. Gistermiddag is de 22-jarige H. S., te Steen deren terwijl hij zich met een gela den buks op het jachtveld bevond, door de gladheid uitgegleden, met het noodlottig gevolg, dat de buks afging en S. werd ge troffen. Zwaar gewond en in hoogst ernstigen toestand is S. naar het ziekenhuis te Zut- phen vervoerd. DOODELIJKE VAL OP HET US. Gisteravond is de 15-jarige K. de Boer te Boven Knijpe tijdens het schaatsenrij den met het hoofd op het ijs gevallen. Met een ernstige hersenschudding is het slacht offer opgenomen. Korten tijd daarna is B. overleden. HET IJS OP HET IJSELMEER. De Burgemeester van Stavoren maakt bekend, dat het ijs op het IJsslmeer onder de Friesche Kust over een breedte van on geveer 400 meter van den wal is verwij derd. Overtochten worden ten zeerste ont raden. DEN DIENST SCHIERMONNIKOOG— OOSTMAHORN HERVAT. De Rijksveerboot „Brakzand" die den dienst SchiermonnikoogOostmahorn on derhoudt, en gisteren wegens het vele ijs den dienst moest staken, heeft hedenmor gen den dienst hervat en een vlotte reis volbracht. DE MAAS. Sedert Donderdagmiddag heeft de Maas zich vastgezet te Ravenstein en Batenburg. Verder zit de rivier vast te Mook, Sam- beek en Vierlingsbeek. Van Mook tot Ravenstein is het water gedeeltelijk open. De waterstand bij den stuw was hedenochtend om 9 uur 5.67 m. plus N. A. P. DE POSTBOOT „WADDENZEE". Na zestig uur te Nes aangekomen. Vanochtend is de postboot „Waddenzee", welke Dinsdagmiddag uit Holwert vertrok ken is, na zestig uur onder weg te zijn geweest, te Nes aangekomen. De passa giers zijn, na 48 uur aan boord te hebben vertoefd, over het ijs naar Holwert geloo- pen. De reserve-boot „Ameland", die gister middag uit Nes vertrok, kwam twaalf uur later te Holwert aan. De terugtocht van morgen was normaal. Op Ameland bevindt zich een persoon, wiens blindedarm moet worden geopereerd. Waarschijnlijk zal hij per vliegtuig naar het ziekenhuis te Gro ningen worden vervoerd. BRAND IN EEN DAKPANNENFABRIEK. Gisteravond is te Reuver een gedeelte van de dakpannenfabriek der Firma Lau- mans, waarin het winterbedrijf wordt uit geoefend, door brand totaal verwoest. Be halve een groot aantal dakpannen gingen ook de transporteur en de motorinstallalie verloren. De schade is zeer groot. De brandweer uit Steijl, welke met een motor- spuit assistentie verleend, vermocht weinig tegen het vuur uitrichten. 20 arbeiders zijn door dezen brand werk loos geworden. TELEGRAMMEN TRANS-SIBERIE EXPRESS IN MANDSJOEKWO OVERVALLEN. Zeven dooden en acht zwaar gewonden. MOSKOU, 15 Dec. (V. D.). Uit Char- bin wordt gemeld, dat op Mandsjoerijsch gebied een overval is gepleegd op den Trans-Siberië expres. Volgens de voorloo- pige opgave zijn zeven passagiers gedood en acht ernstig gewond. Op het laatste moment grepen Mandsjoerijsch-Japansche troepen in een verdreven de bandieten. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK BIJ POSEN. Tien dooden, 50 gewonden. POSEN, 15 Dec. (V. D.). Hedenmor gen te half acht reed een uit Somber ko mende personentrein door een onveilig signaal en kwam dientengevolge in bot- I sing met een stilstaanden trein uit Ro- gasen. Van dezen laatsten trein werden 3 wagons geheel vernield en van de 10 me ter hooge spoordijk geworpen. Zes- perso nen werden gedood en veertien ernstig ge wond. De slachtoffers zijn voor een groot deel schoolkinderen. POSEN, 15 Dec. (V. D.). Het aantal slachtoffers van het spoorwegongeluk bij Posen is gestegen tot 10, terwijl het aantal gewonden, wier toestand grootendeels ernstig is, is gestegen tot 50. De oorzaak van dit ongeval moet worden gezocht in een verkeerden signaalstand, zoodat twee treinen op elkaar inreden. MARKTBERICHTEN 230, 148 pinken 60115, 16 vette kalveren 2050, 248 graskalverei 1860, 232 nuchtere kalverei 47, 546 vette schapen 817, 95 wei de-schapen 612, 488 lammeren 511, 502 vette varkens 3080 per stuk, 3237 ct. per K.G., 2'0magere varkens 1540 cent per K.G. 28 kleine biggen 49 per stuk, 15 bokken en geiten, 34 paarden. Totaal aanvoer 3026 st. 15 Dec. Kaas. Sleutelkaas 21, Nagel kaas 20, Goudakaas 1735, Edammerkaas 1732, aanvoer. 13096 K.G. 15 Dec. Boter. Mijnboter 1.58, 1.52, 1.47, veilingboter 1.49, 1.27. Aanvoer 12/6, 2/12 vaten, Commissie 0.62 per K.G, 15 Dec. Vrije veiling. Kipeieren aanvoer; 6000 K.G., Pr. 3,55 3/4 cent per stuk. Han- delsprijs 8090 cent per K.G. Eendeieren aan voer 250 K.G., prijs 44.25 ct. per stuk. Handelsprijs 5560 p. K.G. 25 sltchthanen: 5080 ct. per stuk, 40 slachtkippen 61100 ct., 50 jonge hanen 50110, 15 jonge duiven 10, 25 eenden 5570 ct. per stuk. 25 konij nen 1920 ct. per pond. NOOTDORP, 14 Dec. Eierenveiliiig. Aanvoer 2580 stuks. Kippeneieren f 5.50 6.65, Eendeneiren f 5.255.40, Kuikeneieren f 4.055.15 per 100 stuks. Kippen f 0.85 1.05, Konijnen f0.601.55 per stuk, Kaas f 0.260.30 per pond. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 15 Dec. 1933 L.K. Heden. I Industrie: Alg. Kunstz. Unie 30% 30% Berkels Patent 20% 20% Calvè Delft c. v. A 60% 60 Küchenm. Acc. Ned. Ford 172% 172% Philips Gem. Bez. 256% 257%/% Uni Lever 93% 03%/% Petroleum: 175% Kon Olie 175% Perlak 102% 102 Rubber: A dam Rubber 96% »5 39 Deli Bat. Rubber 3fe3/s Vico 47% 49% Serbadjadi 27% 27% Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie *5% 46% Oude Boot 10% 11 Mijnbouw: Boeton 7 Alg. Explor. My. 123V, 124 Suiker: H.V. A'dam 169 169/81'3 Vorstenlanden -3% 231/4 Java Cultuur 98 97 N.I.S.U. 66% 66 Tabak: Deli My. 097/g IO91/4 Senembah 130% 1291/2 Deli Bat. Tabak 114% 114/; Oostkust 18% 19 Am. Fondsen: Am Smel'ing 27% 28 Anaconda 9% 9%/Vl6 Ass. Gas en Elec Va Bethlehem Steel 231/16 233/,6 Cities Service IVa Central Public. Continental Oil 11% 11% Oen. Aviation 3'%6 3% Int. N ickei 13% 13% Kennec. Copper 12%6 3% 12% Milwaukee 3% ld. Pref. 5% 56 51/2 Keesport Tin PI. 56 North American 10% 10% Nevada Shell Union 5% 5%« Unit. St. Leather 6%« Union Pacific 73% 71.% Wabash 2 Tidew. Ass. Oil 6% 6%fi United St. Steel 3U/8 31 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel), van gisteren. Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De Amsterdamsche fondsenmarkt had heden een ongeanimeerd vehloop. De han del was zeer stil en de koers fluctuaties waren daarbij onbeteekenend. In de mor genuren was de stemming over 't alge meen iets flauwer onder invloed van de ge drukte stemming in Wallstreet alsmede in verband met de onzekere politieke situa tie in ons werelddeel en de ondoorzichtige Amerikaansche monetaire politiek. Aan den anderen kant verleende de vastere houding van de Duitsche Obligaties (Youngleening steeg 1 pet.) eenigen steun Van de Industrieelen openden Philips 3 1/2 pet. lager, doch onmiddellijk trad een na genoeg volledig herstel in. Unilevers lagen wat luier, na de reden van de jongste koersstijging, het verleenen van een Re- gistermarken-crediet aan een Duitsche on derneming, algemeen bekend is. Auku's on veranderd. Oliewaarden gaven nagenoeg geen koerswijzigingen te zien, evenmin als Cultuurwaarden; slechts viel een koers winst van 1 pet. voor Oude Deli's te memo- reeren. Scheepv. prijshoudend. Amerika nen gaven slechts minimale wijzigingen te zien, doch over het geheel genomen was de tendenz gedrukt. Ned. Staatsfondsen bleven op peil. Alleen Nederlandsch Indi sche leeningen verkeerden eenigszins in reactie. DE IJSGANG IN DE FRIESCHE WATEREN. Het te Leeuwarden opgerichte IJs- bevrijdingscomité heeft druk werk. Naar wij vernemen is het IJsbevTijdings- comité, dat een week geleden ,in den geest van de te dien aanzien bestaande regeling te Amsterdam en Rotterdam, te Leeuwar den is opgericht onder voorzitterschap van den heer J. Kruyne, directeur van de Scheepvaart- en Steenkolen Mij. te Har- lingen, in volle actie teneinde het onder zijn bemoeiingen vallende gebied van waterwe gen zoo lang mogelijk bevaarbaar te hou den. Het comité heeft voor deze werkzaam heden de beschikking over een krachtigen ysbreker. In dit verband kunnen wij mededeelen, dat het scheapvaartverkeer door de Har- linger trekvaart niet door het ijs wordt ge stagneerd. Zo ovindt ook het verkeer met motor- dekschuiten, die de producten van de IJs- en Melkproductenfabriek (Lijempf) te Leeuwarden van deze stad naar Harlingen vervoeren, geregeld voortgang. LEIDEN, 15 Dec. Vee. Aanvoer runderen 627, kalveren 106, schapen 487, Stieern 23: 75—220, kalf- en melkkoetn 76: 95—230, varekoeien 265: 70140, vete ossen 263: 125230, sch. a. d. haak 3262 ct. Handel resp. matig, vlug, stroef en matig. Vette kal veren 20: 3060, sch. a. d. h. 5085, nuch tere kalveren 81: 59, gras, 5, handel matig. Vette schapen 350: 1115, weide schapen 137: 711, handel zeer matig. Mestvarkens 205: 1120, handel zeer matig. Biggen 170. 26, bokken en geiten 4: 37. LEIDEN, 15 Dec. Kaas. Aanvoer 57 par tijen. Goudsche kaas 45, Leidsche kaas 12 p. le s. Goudsche kaas 2527, 2e s. 2224, le s. Leidsche kaas 2425, 2e s. 2123. Handel matig. ALKMAAR, 15 Dec. Kaas. Aanvoer 39 stapel, -zijnde 42.000 K.G. Fabriekskleine ƒ22.50 per 50 K.G. Fabrikscommissie ƒ18.50 per 50 K.G. Boerenkaas kleine 20 per 50 K.G. Boerenkaas commissie 21 per 50 K.G. Handel goed. LEENWARDEN, 15 Dec. Vee. 58 enter- stieren: 85—150, 52 Twenterstieren 150260 per st. 257 vette koetien: 100185, per st., 32 52 ct. per K.G. 297 melk- en kalfkoeien 100 59.351/2 8.121/., 1.58 9 745/g 34.5?i/2 48 16 13 Oll/j 20 321/.. 40 80 36 30 41.90 7.59

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3