TV HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. WOENSDAG 13 DECEMBER 193.» DE LEIDSCHÈ COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN TUSSCHEN AUTO EN HUIS BEKNELD. Veertienjarige knaap doodelijk gewond. Gisteravond heeft in de Kraaksche laan te Doesbufg een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto, bestuurd door een dame uit Apeldoorn veroorzaakte door de gladheid een lichte aanrijding. Toen de bestuurster daarop haar wagen achteruit wilde zetten, heeft ze, vermoedelijk in ze nuwachtigheid, vol gas gegeven met het gevolg, dat de auto in volle vaart tegen de woning van den heer Staring reed. Een circa 14-jarige jongen, Gijsbert van Ree geheeten, raakte daarbij tusschen den wa gen en den muur bekneld en werd zwaar gewond.. Behalve een hoofdwonde en ern stige inwendige kneuzingen werd een been totaal verbrijzeld. De knac\*> is naar het R. K, Ziekenhuis overgebracht, waar hem de laatste TI.H. Sacramenten zijn toegediend en waar hij in den loop van den avond is overleden. De botsing geschiedde met zulk een he vigheid, dat de huisdeur vernield werd en in den gevel een scheur ontstond. Een appel, dien de jongen juist at, werd achter in de slaapkamer; een der klom pen, totaal versplinterd, achter in de gang teruggevonden. De zwaar beschadigde wagen werd in zeslag genomen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE UTRECHT. Inzittenden ernstig gewond. Omstreeks kwart over twaalf is bij de Museumbrug te Utrecht een luxe auto, waarin 3 heeren en 1 dame gezeten waren, die met zeer groote snelheid uit de richting De Bilt naderde, tegen een boom gereden en daarna in brand gevlogen. Een der in zittenden werd uit den wagen geslingeid en kwam in de Biltsche Grift terecht. Door inmiddels toegeschoten voorbijgangers werd hij gered. Hij had een ernstige beenbreuk bexomen. Ook de andere inzittenden had den verwondingen bekomen, waarvan die van de dame zeer ernstig waren. Men vreest voor haar leven. Politie en brand weer waren spoedig ter plaatse. De auto is totaal vernield. De politie stelt een uitge breid onderzoek in. OP GLADDE WEGEN. Acht auto's in het Hoendiep. Het was gistermorgen in-de stad en de provincie Groningen ten gevolge van het opvriezen van de straten en wegen zoo glad, dat het autoverkeer, dat met het oog op de Dinsdagmarkt zeer groot was, grodte vertraging had en er vele ongelukken zijn gebeurd. Den bestuurders van de bussen uit Groo- tegast, Marum en Leek werd te Enumatil den raad gegeven niet langs het Hoendiep te gaan, 'maar voor de veiligheid de route naar Groningen langs de Frieschenstraat- weg te nemen. Op dien weg reden vier bussen tegen de boomen, terwijl een per sonenauto in een sloot terecht kwam. De passagiers van de autobussen tracht ten de bussen weer op den weg te schuiven, hetgeen hun na een half uur gelukte, zoo dat zij in Groningen aankwamen zonder ongelukken, maar met een uur vertraging. Bij Hoofdkerk is een vrachtauto met var kens tegen een boom gebotst met het ge volg dat de chauffeur, A. Broersma uit Tol- gert, doordat de cabine totaal werd inge drukt, zwaar werd gewond. Een passagier die uit den wagen sprong werd meege sleurd doch kwam er met eenige schaaf wonden af. De weg langs het Winschoter- diep was zóó glad, dat er zeven vrachtauto's die op weg waren naar de markt en een personen auto op het diep terecht kwamen. De kraan wagens van de firma Bakker te Groningen hebben niet minder dan tien auto's, die aan het Hoendiep tegen de boo men waren gebotst en defect waren ge raakt, moet ophalen. Aan den Emmasingel te Groningen is een meisje van 25 jaar van de fiets gevallen en direct daarop door een afglijdende auto overreden. De politiedokter constateerde, dat zij een rib had gebroken. Het meisje werd per Groene Kruisauto naar haar wo ning vervoerd. „Hbld." VAN KOUDE GESTORVEN. Maandagmorgen kwam een werkvrouw bij de politie te Doètinchem mededeelen dat een alleenwonende dame, mej. K., niet openmaakte. De politie forceerde de deur en vond de ruim 70-jarige in ellendigen toestand en geheel door de koude ver kleumd op haar bed liggen. Zij werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij Maandagavond Is overleden. Op haar lichaam werd nog een vrij belangrijk be drag aan geld gevonden. SPOORWEGONGELUK TE SIMPELVELD Een aantal losgeraakte kolenwagens veroorzaakte groote schade. Zaterdagavond tegen negen uur had op het stationsemplacement te Simpelveld een ernstig déraillement plaats, dat gelukkig zonder persoonlijke ongelukken is afge- loopen Van het raccordement der steenkolen mijnen Domaniale en Wiillem Sophia werd te ongeveer negen een convooi van onge veer zestig beladen kolenwagens door het personeel der N. S. weggehaald. Door een nog niet opgehelderde oorzaak schijnen de laatste twintig wagens zich van het voorste gedeelte te hebben los gemaakt en zijn de voorste wagens op een afstand gevolgd, aangezien de spoorlijn vanaf het raccordement naar het stations- emplacement een helling heeft van 1 op ongeveer 150 M. Zoodra de seinhuiswach- ter het gevaar bemerkte, legde deze de wissels voor een der kopsporen en tracht te nog op een rem te springen, om zoo het losloopende rangeerdeel tot stilstand te brengen, wat hem mislukte door de groote snelheid, welke de wagens reeds hadden. Telefonisch werd het station van het dreigend gevaar op de hoogte gebracht, doch het was reeds te laat. Met een donderend geweld stortten de wagens zich op een stootblok, veegden het van den aardbodem weg en drongen door tot in het kantoor van den ladingmeester, na eerst nog een groote lichtmast te heb ben versplinterd. De dienstdoende ladingmester had nog juist den tijd zjjn bedreigd hachje te ber gen, want nog geen tien seconden later brak de voorste wagen door den muur en versplinterde alles. De geheele zijmuur van het kantoor was ingestort en was één groote ruine. Twee uren later werd reeds door per soneel van Maastricht met de opruimings werkzaamheden begonnen. Zondagmorgen 10 uur waren de werk zaamheden zoover gevorderd, dat het hoofdspoor voor de personentreinen weder om vrij gemaakt was. De materieele schade is vanzelfsprekend nogal aanzienlijk. „Tijd." BRAND IN EEN HOUTEN KEET. Een aantal kano's verbrand. Gisteravond is door tot nu toe onbeken de oorzaak brand uitgebroken in een groo te houten keet aan de Jekerstraat te Utrecht, waar ongeveer 50 kano's lagen opgeslagen. De ontzaglijke vuurgloed deed een grooten brand vermoeden, maar het vuur bieef ten slotte toch beperkt tot de keet. Zoodra de brand was uitgebroken heeft men r*rg enkele kano's na r buiten sun neti brengen. De rest is, evenals de opslag plaats zelf, volkomen verbrand. Met twee stralen op de waterleiding heeft de a. dweer zich tegen de vlam men gewferd, maar het vuur vona in al het hout te gretig voedsel, dan dat het nog iets behouden kon worden. BRAND TE AMSTERDAM. Gistermiddag omstreeks half vier werd de brandweer te Amsterdam gealarmeerd voor een brand welke was uitgebroken in het achtergedeelte van een bel-etage van perceel Groenburgwal 61, waar gevestigd waren de magazijnen van de firma van der Kar en Sarphati en een corsetten-fabriekje. Het vuur vond gretig voedsel in een voorraad pantoffels, schoenen en corset- ten, welke daar lagen opgeslagen. Toen de brandweer arriveerde liet de brand zich nogal ernstig aanzien, want bet vuur had zich langs een open trap reeds een weg naar de boven gelegen verdieping gebaand, waar aan de achterzijde een groo te voorraad brandbare stoffen zijn opge slagen, terwijl de voorzijde dezer etage wordt bewoond. Met het oog op deze situatie achtte hoofdbrandmeester Hartdorff het raad zaam het signaal middenbrand te geven, waarop spoedig nieuw materiaal ter plaat se verscheen. Met drie stralen op de motorspuit was men het vuur spoedig meester. Alleen het magazijn waar de brand is ontstaan is uit gebrand. Een bediende heeft in de conster natie zijn handen bezeerd, waarschijnlijk door glasscherven. Hij is in het Binnen gasthuis verbonden. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Men vermoedt, dat hij is ontstaan door vonken welke uit de ko- lenkachel zijn gevallen. VLASFABRIEK AFGEBRAND. Gisteravond heeft een felle brand ge woed in de vlasfabriek van Alfons de Waele te Koewacht bij Axel. De brandweer van Koewacht kon niets tegen de vuurzee uitrichten, weshalve de autospuit uit- Axel gerequireerd werd om assistentie te ver- leenen. Men kon echter niet verhinderen, dat de fabriek waarin 30 electrische slin germolens waren ondergebracht, geheel een prooi der vlammen werd. De schade, die uit den aard der zaak zeer aanzienlijk is, v/ordt verzekering ge dekt. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. DE ARRESTATIE VAN EEN NOTARIS. Fraude zoo lang mogelijk geheim gehouden Omtrent de arrestatie van notaris Ch. A. te Ooltgensplaat vernam de „Tel." nog, dat de notaris Donderdag 30 November j.l. met zijn geheele gezin uit Ooltgensplaat vertrok, naar hij zeide, om bij familie het St. Nicolaasfeest te vieren. Den volgenden dag meldde de notaris zich aan bij den of ficier van Justitie te Rotterdam met mede- deeling, dat hij fraude had gepleegd. De officier van Justitie heeft hem onmiddel lijk in voorarrest laten stellen. Omtrent den aard en den omvang der verduisteringen kon men nog niets defi nitiefs zeggen. Gesproken wordt van een bedrag van zestigduizend gulden. Het juiste bedrag staat echter nog niet vast, doch het moet in elk geval om- een zeer aanzienlijke spm gaan. Het onderzoek moet reeds hebben uit gewezen, dat de verduisteringen door den notaris in hoofdzaak zijn gepleegd in zijn functie van rentmeester van de Ambachts heerlijkheid St. Adolphsland. De ambachts heer van deze heerlijkheid moet reeds eenigen tijd argwaan hebben gekoesterd, want hij had reeds voorbereidende maat regelen getroffen voor den verderen gang van zaken. Zoo had hij den notaris het in nen der kwitanties ontnomen. Oorspronkelijk had de notaris een druk ke praktijk. Allengs zijn de werkzaamhe den minder geworden, hoewel niet kan worden gezegd, dat hij niets te doen had. Had hij eerst drie klerken, thans is er nog één. De notaris is 53 jaar oud en werd in 1916 te Ooltgensplaat benoemd. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 14 Dec. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. 8.00, 9.15 en 10.Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst o. 1. v. Ds. M. Holtrpp 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonplaten. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.45 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing door Dr. F. E. Huizinga m. m. v. bariton en orgel. 5.00 Cursus handearbeid v. d. jeugd. 5.30 Pianorectital door mevr. A. J. van DuinKoerts. 6.30 Causerie H. Amelink. 6.45 Gramofoonplaten. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Concert in de St. Maartenskerk te Zaltbommel door „Tiels Mannenkoor" m. m. v. de „Vereen. Tielsche Zangers" (gem. koor), Di Moorlag (sopraan), J. Hamerling (orgel), M. Krijnen (viool), P. Jakma (piano)". Leiding: W. Wernicke. 9.30 Mr. H. Mulder ij e: „Procespartij en raadsman". 10.00 Vaz Dias. 10.10 Orgelconcert J. Zwart. 11.0011.30 Gramofoonmuziek. Hilversum 296 m. A VRO-uitzendin g. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert Rosette Polk (piano) en G. Ganzert (viool) 11.00 Voordracht W. Hunsche. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep en Gramofoonplaten. 2.30 Zang door D. Ising. A. d. vleugel: E. Veen. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Barnabas von Geczy en zfjn orkest. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Barnabas von Geczy en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 6.45 H. Felderhof: De nieuwe Zwitser- sche Sk'-School. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 3.05 Omroeporkest o. 1. v. A. v. Raalte. 9.00 „Spoken", hoorspel van C. Behr. Ver taling: G. Czopp. Regie: Kommer Kleyn (2de acte). 9.45 Omroeporkest o. 1. v. A. van Raalte m. m. v. Henr. Bosmans (uiano). 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Uit Deca-Clairige, Den Haag: Dansmuziek door John v. Brück and his Boys Da ven try. 1554 M. 10:35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 en 11.20—11.40 Lezingen, 12.20 Rutland Square en New Victoria Orkest. 1.20 Gramofoonplaten. 2.20 Northern Studio Orkest. 3.20 Vesper. 4.10 Concert. 4.35 Schotsch Studio-Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Piano-etudes. 7.10 Spaansche causerie. 7.50 Lezing. 8.20 BBC-Orkest. 9.20 Berichten en causerie 10.00 Roussel-piogramma. 10.50 Korte roenst. 11.0512.20 BBC-Dansorkest o. 1. van H. Hall. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05, 12.50 en 7.40 Cramofoonplaten. 8.20 Radiotooneel. 9.05 Zang en orkestconcert. Kalundborg, 1153 m. 11.201.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.00 Vioolrecital. 2.204.05 Concert uit rest. „Vivex". 7.30 Weensche muziek d. b. Radio-Sym- phonie- en solisten o. 1. v. Mahler. Operet te-programma. 10.1511.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 5.25, 6,35, 10.30 en 11.20 Gramofoonpl. 12.55 Omroeporkest o, 1. v. Görlich. 2.20 Gramofoonplaten. 3.20 Koorconcert o. 1. v. Heemann. 3.50 Pianoduetten. 4,35 Gramofoonplaten. 6.20 Omroeporkest en -koor o. 1. van Winter en solisten. 8.05 Omroeporkest o. L v. Rosbaud. 10.05 Gramofoonplaten. 10.20 Weragdans-orkest o. 1. v. Kühn. 11.5012.20 Gramofoonplaten. Rome, 441 m. 8.00 Orkestconcert m. m. v. Cloe Elmo (sopraan). 8.35 Radiotooneel. 9.05 Vervolg concert. 9.35 Dansmuziek. Brussel, 338 en 508 m. 338 nieter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Fanf.concert o. 1. v. Hadermann. 9.35 Vervolg concert. 508 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans I.30 Gramofoonplaten. 5.20 en 6.35 dito. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. van Lee mans. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 9.20 Vervolg orkestconcert. Deutschlandsender, 1365 M. 7.20 „Lumpenpack", hoorspel van G. Eich. 8.50 Concert door L. Betzou (sopraan), G. Ditter (bariton) en P. G. Scholz (vleu gel). 9.30 en 10.05 Berichten. II.2011.50 Dansmuziek o. 1. v. O. J. Kühn. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.2014.00 Luxemburg. I.00—15.20 Kalundborg. 15.2017.35 Langenberg. 17:3518.20 Londen National. 18.20—19.20 Weenen. 19.20—20.20 Warschau. 20.20afloop Weenen. Daarna Langenberg. (4e Programma). II.2012.20 Kalundborg. 12.2015.20 Daventry. 15.2016.20 Deutschl. Sender. 16.2018.20 Daventry. 182019.10 Berömunster. 10.1019.50 Praag. 19.5020.00 Rome. 20.0023.00 Loc. Uitzending (Gr.muz.) Daarna Daventry. (Wijzigingen voorbehouden). FEUILLETON. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 15) „Zij zal morgen bij het voorondei'zoek aanwezig moeten zijn om haar mededeelin- gen aan den rechter van instructie te her halen. Zegt u het haar maar vast. De po litie zal haar nog wel officieel oproe- pe „Dat zal ze wel niet erg prettig vinden", meende de verpleegster. „Nu wel te rus ten, mr. Bristew, en met deze woorden nam zij afscheid. Niet lang daarna kwam Greenleaf bin nen. „En wat heb je uit Withers kunnen krijgen?" begroette Bristew hem. „Niets dan een grooten mond", gaf de hoofdcommissaris hem somber ten ant woord. „En meer zullen we voorloopig ook niet van hem te hooren krijgen. Hij zei: „Jullie bent knap opgetreden met al je verborgen dreigementen. Opgerukt! Mor gen zal ik wel met Sam Braceway pra ten!" Maar één vraag heb ik hem toch nog kunnen stellen en wel, of hij gisteravond overschoenen heeft aangehad." „En wat gaf hij ten antwoord?" vroeg Bristew nem, innerlijk geamuseerd om de neerslachtigheid van zijn chef. „Hij zei, dat het me geen steek aanging.. Hij werd gewoon dol. toen ik dat gevraagd had. Hij ging nog veel erger te keer dan vanochtend hier. Hij zag er uit, alsof hjj gek was geworden, zóó was hij aan het ge- sticuleeren met vuurrood hoofd en het schuim op zijn lippen. Heusch, hij zag er uit. alsof hij voor geen moord terug deinsde." Verrast keek Bristew op. Wat de hoofd commissaris zei vertoonde veel overeen komst met wat straks de verpleegster over de uitlating van mevrouw Withers had ver teld. „Hij zag er uit, alsof hij me zou aanvliegen." „Hij blijft vannacht op No. 5 slapen. Hij, miss Fulton en de verpleegster, miss Kelly." „En", vroeg Bristew, terwijl hij het boek, waarin hij had zitten lezen, terzijde legde, „welke conclusie trekt je uit een en ander? Wat denk je morgen bij het vooronderzoek te doen? Ik heb ook nog nieuws voor je." Daarna vertelde hij hem, wat miss Rut gers hem had meegedeeld. „Ik wil me natuurlijk graag naar je goe den raad richten," merkte Greenleaf op, „maar ik had zoo g.dacht: we zullen alle bewijzen, die we tegen Perry bezitten, meedeelen en hem in arrest laten houden. We hebben voldoende aanwijzingen tegen hem de twee knoopen, zijn mislukte po ging om een alibi te verstrekken, de in druk van rubberzolen voor den ingang van het huis, de omstandigheid, dat Lucy Thomas niet meer weet, of ze hem al dan niet den sleutel van de keuken van No. 5 heeft gegeven." „Dat kan ze zich immers niet herinneren, is het niet?" „Neen: ze wist er zelfs geen steek meer van, voordat we haar 'n poosje achter slot en grendel hadden gehouden." „Greenleaf, ben je er heusch van over tuigd, dat Perry mevrouw Withers heeft vermoord en beroofd?" „Ik ben van oordeel, dat dit althans zeer wel mogelijk is", gaf de hoofdcommissa ris nadenkend ten antwoord. En als hij inderdaad onschuldig is, zal het feit, dat wij hem opgesloten houden, den waren schuldige onachtzamer doen zijn, zoodat we in dat geval grooter kans hebben, hem bij den kraag te krijgen." „Je hebt gelijk. Wat ben je te weten kunnen komen over den geheimzinnigen man, dien Withers zegt gezien te hebben. Den kerel met de diep over het hoofd ge trokken pet, den langen regenjas en den gouden tand?" „Maar een droevig beetje. Jenkens heeft zijn uiterste best gedaan. Een kellner van Mapplewood Inn dacht let wel: dacht dat hij zoo'n iemand een week of drie geleden in de hall had zien zitten. En een van mijn agenten, Ashurst verklaart er vrijwel zeker van te zijn, dat hij iemand, die aan 't signalement van den onbekende beantwoordt, ongeveer twee.maanden gelé den hier in de buurt heeft ontmoet, op den hoek van de Freeman Avenue. Het moet zoowat middernacht zijn geweest." ..Heeft Ashurst hem in de gaten gehou den?" „Dat niet bepaald. Hij zag hem de Free man Avenue afloopen, alsof hij naar de stad wilde gaan." „En wat zag de bewuste kellner. Wat voerde die kerel in de Mapplewood Inn eigenlijk uit?" „Niets hij liet zich alleen maar een doosje sigaretten brengen en ging een tijd je later weer heen." „Zag niemand anders hem?" „Voor zoover wij hebben kunnen nagaan, „Heeft hij zich niet in een van de hotels hier laten inschrijven?" „Ook daarvan hebben we niets kunnen vinden." „Merkwaardig", meende Bristew. „Heel eigenaardig. Ja, ik geloof ook, dat je ge lijk hebt, Greenleaf. Stel Perry in staat van beschuldiging, tot we iets beters ontdek ken. Als het laboratoriumonderzoek uit wijst, dat zich tusschen zijn nagels huid schilfers van een blanke bevinden, zal naar ipijn meening het bewijs tegen hem geleverd zijn. Maar daar het niet nood zakelijk is, dat- ik morgen bij het vooron derzoek ben, blijf ik liever thuis, om mij niet noodeloos te vermoeien." „Best, dat komt in orde, hoor!" „Dank je", antwoordde Bristew, op zijn horloge kijkend, wat voor Greenleaf een teeken was om aan zijn bezoek een einde te maken. „Morgenochtend tusschen acht en negen uur ben ik weer hier", zei hij opstaand; tenminste, als dat je schikt." „Wat kom je doen?" „We kunnen dan eens in den tuin achter No. 5 rondsnuffelen. Als de moordenaar misschien iets heeft laten vallen, wil ik graag degeen zijn, die het vindt." „O ja, dat had ik al heelemaal vergeten", antwoordde Bristew op een toon, waaruit duidelijk viel op te merken, dat hij dit zoeken al bij voorbaat nutteloos achtte. „Nu dan, dat is dan goed. Ik zal met je meegaan." Maar Greenleaf had nog iets op het hart. „Die Braceway". vervolgde hij op sarcastische*! toon, „zal morgenochtend hier aankomen. Wat moeten we doen? Met hem samenwerken?" „Natuurlijk," gaf Bristew luchtig ten antwoord, als wilde hij den tegenzin, dien Greenleaf tegen den detectieve koesterde, uit den weg ruimen. „Zelfs als hij niet bekwaam was, zou dat het beste zijn, wat we kunnen doen." „Goed", sprak Greenleaf op zuren toon. „Wat ik zeggen wil, met je aanstelling bij de recherche is het in orde. Ik heb dat vanmiddag even geregeld. Nu, wel te rus ten." En met deze woorden nam hij af scheid. HOOFDSTUK IX. Nervositeit. Lucy Thomas zat dien avond omstreeks middernacht op den rand van de brits in haar cel. Terwijl zij in de duisternis staal de, trachtte zij zich de gebeurtenissen van den vorigen avond weer voor den geest te halen. Lucy had niet het apathische, dom me uiterlijk van zoovele negervrouwen. Het was dan ook niet een tekort aan intel ligentie, waarmede ze op dit oogenblik te kampen had; ze vocht tegen den nevel van vergeetachtigheid, die haar dronken schap over haar uitgespreid had. 's Middags en 's avonds had de politie haar een verhoor afgenomen, maar zij had niets anders kunnen meedeelen dan dat zij en Perry in haar uit twee vertrekken be staande woning aan het drinken waren geweest. Wanneer hij was weggegaan, wat hij had gezegd of hij nog eens was terug gekomen dat waren alles dingen, die volkomen uit haar geheugen waren weg gevaagd. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9