WOENSDAG 13 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Dec. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 771.6 te Karlstad. Laagste barometerst.: 743.7 te Marseille. Verwachting tot den avond van 14 Dec.: Stormachtige, later afnemende Oostelijke wind, afnemende be wolking, weinig of geen sneeuw, matige tot strenge vorst des nachts, overdag ma tige tot lichte vorst. Een sterke toeneming van de drukking in het Noord-Westen en in Zuid-Scandinavië gepaard met een sterke daling van de baro meter in de Golf van Biscaje en Zuid- Frankrijk heeft in de omgeving van Ka naal en Noordzee de O.winden tot storm kracht doen toenemen en de korte dooipe- riode weer geheel verdreven. In Noord- Scandinavië viel weer een vrij diepe de pressie in en nam de vorst sterk af, ook in Frankrijk en Zuid-Duitschland is de strenge vorst in matige overgegaan, maar in Oost-Duitschland ligt een gebied met 20 graden Celsius vorst, en de wind voert deze koude lucht in de richting van ons land Bovendien is het in Duitschland en ons land opgehelderd, zoodat in de beide eerst volgende nachten strenge vorst te wachten is. Op de Britsche eilanden is de vorst tijde lijk verdwenen en viel matige regen; in Zuid-Frankrijk is zware regen gevallen, elders viel op verscheiden plaatsen sneeuw, zoodat geheel Duitschland en Scandinavië onder sneeuw ligt. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middag te half drie 4.9 gr. onder nuL LICHi OP VOOR FIETSERS cju: Van Woensdagnamiddag 4.17 uur tot Donderdagmorgen 7.32 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdage 14 Dec. nam. 12.16 uur. werd het gerenvoyeerd naar het bureau om praeadvies. Een dankbetuiging was ingekomen van de Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur te Haarlem voor het principebesluit tot deel neming in het Waarborgfonds, met de me- dedeeling, dat dit fonds waarschijnlijk 100.000 groot zal zyn. Medegedeeld werd, dat twee leden der Kamer op 4 December hun 70sten verjaar dag vierden, namelijk de heeren Alkemade en Van der Steen, aan wie op dien dag na mens de Kamer een bloemstuk is aangebo den. In antwoord op de klacht inzake de brug- gebouw in den weg LeidenUtrecht is toegezegd, dat tijdens den ombouw het doorgaand verkeer beter zal worden ver zorgd. Wat de slechte toestand betreft van den weg bij Noordwijkerhout, werd medege deeld, dat de gemeente Leiden met de provincie onderhandelt over overname van den weg langs de Leidsche Vaart. Voorgesteld werd om als lid toe te tre den tot de Ned. Bloembollen Exporteurs Centrale te Haarlem. Hiertoe werd zonder discussie besloten. Van de afd. Handel en Nijverheid van het Departement van Econ. Zaken was be richt ingekomen, dat de „Nederl. Mer- cuur" gaat verdwijnen als bijlage bij de „Handelsberichten". Een commissie, ter bespreking hiervan ingesteld, achtte 't zeer gewenscht, dat de Nederl. Mercuur blijft voortbestaan zij 't dan als particuliere uitgave. Het bureau der Kamer stelt voor 3 abonnementen te nemen op de „Mer cuur" om deze uitgave te steunen. De heer Heringa informeerde, of het eigen blad der Rijnl. Kamer dan kon ver dwijnen. De voorzitter achtte dit niet gewenscht; het blad vormt een goede band tusschen de Kamer en de aangeslotenen. De heer De Gooyer waarschuwde voor de hooge kosten aan de particuliere uit gave van de „Mercuur" verbonden. Het zal niet blijven bij het nemen van 3 abon nementen. De voorzitter antwoordt, dat de „Mer cuur" voldoende wordt gesteund, zoodat de vrees van den heer De Gooyer weinig grond heeft. Besloten werd, een drietal abonnementen te nemen. Bij de rondvraag vroeg de heer Reynders of het niet mogelijk was, dat, evenals het vle*»t.n, cok overvloedige groenten warden ingemaakt door de Regeeriig oeschik- baar weiden gesteld. Ook besprak spreker de spreiding van groenten ever het ge- toeeie land.- De voorzitter antwoordde, dat het bu reau deze zaak zal bespreken in eigen kring. De heer Van der Laan vroeg, of de ver zorging van den weg lar.gs de Leidsche Vaart moet wachten tot de onderhande lingen met de Provincie ten einde zijn Dan kan 't lang duren. De voorzitter antwoordde, dat naar zijn meening het wel in de bedoeling van Lei den ligt de grootste oneffenheden weg te nemen. Met een gegronde reparatie zal echter worden gewacht tot een overeen komst met de Provincie en de aanliggende gemeenten is getroffen De heer Alkemade dankte, mede namens zijn mede-70-jarige voor de attentie hun bij hun verjaardag bewezen. De heer Appel besprak de exploitatie van het eigen blad der Kamer. De heer G. Molkenboer wordt bij zijn heengaan hartelijk gehuldigd. Hierna richtte de voorzitter zich tot den heer Molkenboer, onder-voorzittér der Ka mer en voorzitter Kleinbedrijf, die zich niet meer heskiesbaar had gesteld, en die heden voor 't laatst de vergadering bij woonde. Ofschoon de Kamer evenals ik uw be sluit om uw mandaat ter beschikking te stellen, aldus spr., gaarne zal eerbiedigen, meen ik toch als voorzitter van deze ver gadering, welke de laatste zal zijn waarin u tegenwoordig zijt, uiting te moeten ge ven aan ons groot leedwezen, waarmede wij van uw besluit hebben kennis geno men. BINNENLAND DE BEDRIJFSRAAD VOOR DE MIJNINDUSTRIE. De taak van ae overheid. Wy hebben leeds melding gemaakt van den onwil der mijndirecties, om te komen tot de stichting van een bedrijfsraad. Het „Limburgsch Dagblad" zegt hiervan: „Wanneer dus gewacht moet worden op de ondervinding in andere bedrijven, die zich op hare beurt ongetwijfeld achter de machtige groot-industrie zullen verschui len, om haar afzijdigheid te motiveeren, dan kan het nog jaren duren, alvorens met de maatschappelijke ordening ook slechts een bescheiden begin wordt gemaakt". Ook de „Limburger Koerier" wydde aan dacht aan die zaak en keert zich tegen het standpunt der directies, waaronder die der Staatsmijnen, wier beleid de regeering toch zeker in dat opzicht in de Kamer niet zal kunnen verdedigen. „De afwijzing van den Bedrijfsraad door de gezamenlijke directies besluit het blad moge een zeer onaangenamen in druk hebben gewekt, over den verderen gang van zaken behoeft men zich in arbei derskringen niet veel zorg te maken. De Bedrijfsraad komt er! Als de voorteekenen niet bedriegen zelfs zeer spoedig". WERKLOOZENCIJFER STIJGT OPNIEUW. Percentage echter lager dan het vorige jaar. ONZE HANDELSBALANS IN NOVEMBER. Een slechte beurt maakt November 1933 in onze Nederlandsche handelsbalans. Nog altijd is de hoop niet verstorven, dat onze export eemgszins op verhaal zal komen. Dat de oude glorie-periode voor onzen uitvoer voorbij is, staat nu wel voor ieder vast: maar ook de verwachting dat de af brokkeling zich niet verder zal voltrekken en eenig herstel intreden zal, wordt flau wer. November was weer eon booze maand. Terwijl in November 1932, berekent de „Standaard", voor 70 millioen gulden werd uitgevoerd, is dit exorbitant lage cijfer n 1933 toch nog lager gekelderd en op 63 millioen gekomen. Daarentegen maakte de invoer een Spron getje van 106 tot 109 millioen. Gevolg is dan ook, dat, terwijl in No vember 1932 van onzen invoer 65.9 pet. door uitvoer gedekt was, dit percentage voor 1933 op 57.9 pet. kwam. Voor meer dan 40 pet. van hetgeen het buitenland ons levert, moeten wy betaling zoeken niet in leverantie van Nederland sche goederen, maar van andere diensten, die al moeilijker rendabel kunnen worden geléverd. DE WIJZIGING DER LAGER- ONDERWIJSWET. Het Kamerlid, de heer Suring, heeft op het wetsontwerp tot wijziging der Lagec Onderwijswet eenige amendementen inge diend. Eenige daarvan beoogen, de moge lijkheid te scheppen tot het in acht ne men van een opzegtermijn van ten minste drie maanden voor die onderwijzers, die ten gevolge van het verkorten van den overgangstermijn ontslagen moeten worden aan scholen, waar het loopende schooljaar of de loopende schoolcursus vóór 1 April 1934 eindigt. Een anaer amendement beoogt de voor gestelde wijziging van art. 97 der L. O.-wet een tijdelijk karkater tê geven. Andere amendementen hebben ten doel gemeente- en schooioesturen de aanspraak op de rijks vergoeding niet te doen verlie zen, indien zij bij een vacature als hoofd of als onderwijzer in plaats van een wacht gelder onderscheidenlijk en hoofd of on derwijzer benoemen, wiens jaarwedde toch reeds voor rijks vergoeding in aanmerking kwam. Bezuinigingsvoorstellen in den Haag. B. en W. van Den Haag doen den ge meenteraad een aantal nieuwe bezuini- gmgsvoorstellen, waaronder de opheffing van het gem. bureau voor beroepskeuze, de opheffing van de schooltandverzorging, vêr- hooging van de straatbelasting, verhoogir.g van het aantal opcenten op de gemeente- fondsbeJasting, verlaging van de salaris- sen der leeraren bij het m.o., en verhoo ging der schoolgelden. Klndertoeslagfonds Bloemboilcubedrijf De eerste uitbetaling uit het kindertoe- slagionds in het Bloembollenbedrijf over het contractjaar 19331934 is als volgt vastgesteld: Donderdag 21 December 1933: Hillegom: i R. K. Volksoond 5—7 uur; Lisse: idem 5—7 uur. Vrijdag 22 December 1933: Noordwyk: Juvenaat 5 y,6 uur; Sassenheim: K. S. A. 5'/,6yuur. Zaterdag 23 December 1933: Voorhout: Patronaat 2 y2 uur precies; Noordwijker hout: J. v. d. Voet (Nieuwe Duinstraat F. 24) 3'/j uur precies. Bennebroek: R. K, Volksbond 2% uur precies. Heemstede: R. K. Volksbond 3% uur precies. Overveen: St. Aloysiusschool 41/, uur precies. Zedelijkheid aan het strand. De gemeenteraad van Monster heeft in zyn Maandagmiddag gehouden vergadering j besloten tot wijziging der politieverorde- j ning, waarby het verboden wordt zulks in verband met het bad bedrijf te Ter Hey- j de zich op den openbaren weg te begeven I in een strandpyama. Voorts is het verbo- den in een badcostuum zich op het strand of in de duinen op te houden. De badpak ken zullen aan door B. en W. te stellen eischen moeten voldoen. Het ontkleeden en aankleed en op het strand is verboden. De raad heeft voorts besloten het ambte naren-reglement zoodanig te wijzigen, dat van dienstwoningen aileen de nationale- of oranje-vlag mag worden uitgestoken, en dat wegens revolutionnaire gezindheid aan een ambtenaar ontslag kan worden ver leend. Verworpen werd een voorstel om des Zondags alle café's enz. te sluiten, alsme de om dien dag het voetballen te verbie den. HET RIJKSDAGBRANDPROCES. HET BEGIN VAN HET EINDE. Het handschrift van „Peter". Heden is voor het Rijksgerechtshof te Leipzig het laatste gedeelte v'an het dra matische Rijksdagbrandproces begonnen. De belangstelling was hedenmorgen weer zeer groot. Het eerst is nogmaals het woord Bun den als deskund ge gehoorden grafo- AGENDA LEIDEN. Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenmakers- patroonsver. „St. Joseph", Kring Leiden, gebouw Concordia, 4 uur. Donderdag, De Leidsche Kunstkring „Voor Allen", concert Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. De nachtdienst der apotheken wordt voor deze week waargenomen door de apotheek C. W. D u y s t e r, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. loog, dr. Schatz over de overeenkomst tus schen het handschrift van de bij Popof ge vonden kwitanties van „Peter" met dat van den getuige Werner Hircsh, die den bijnaam Peter had. Dr. Schatz verklaart, dat het zeer merk waardig is, dat het handschrift op de kwi tanties en dat van Werner Hirsch zoo bui tengewoon veel op elkaar lijken, omdat bij nauwkeurig onderzoek kon worden vast gesteld, d.it er ongetwijfeld geen identiteit tusschen beide handschriften bestaat. Dimitrof interrumpeert: „God zij dank". Het requisitoir van dr. Werner. Na een korte pauze geeft de president het woord aan den procureur-generaal dr. Wemer voor het houden van zijn requisi toir. Dl Wemer zegt het v. igende: „Met den dag van heden komen wy in het laatste stadium van een proces, dat wel het ómvangrijkste is dat sedert het be staan van het Rijksgerecht voor zijn tafel is behandeld. De Duitsche Rijksdag is het offer gewor den van een misdadigen aansiag. De aan slag op het gebouw, dat aan de frontzijde de opdracht „Dem Deutschen Volke" draagt, gold niet slechts het gebouw, doch gold symbolisch het Duitsche volk. Het Openbaar Ministerie staat derhalve op het standpunt, dat deze misdadige aanslag het vuurteeken, het signaal zou zijn voor de vijanden van den staat, die daarmee hun groot offensief wilden openen om het Duit sche Rijk te vernietigen en in de plaats daarvan de dictatuur van het proletariaat en een Sovjetstaat bij de gratie der Derde Internationale te stellen. Bij de beteekenis •van dit optreden voor het lot van het Duit sche volk is het vanzelfsprekend, dat de daders, de achtergrond van de daad en de genen die achter de daders stonden, in Duitschland de grootste belangstelling heb ben gewekt. Doch ook in het buitenland, in geheel Europa, ja. in de geheele wereld heeft men zich niet kunnen onttrekken aan het belang van deze zaak. Dat is ook volkomen begrijpelijk. Ook het buitenland wist, dat wanneer het juist is dat deze ge beurtenissen de inleiding moesten zijn voor een burgeroorlog in Duitschland, met het doel het bolsjewisme naar de overwinning te leiden, dit niet slechts een Duitsche zaak was die zich hier zou afspelen, doch ook de andere landen er bij betrokken zouden zijn. Het is m zekere mate ook begrijpe lijk, dat men in het buitenland geprobeerd heeft, zelf eenigszins deel te nemen a^n het opsporen van de waarheid, de oorzaken van den brand te ontdekken en den achter grond uit te vinden. Tot deze objectieve zoekers naar de waarheid mag ik echter niét de lieden re kenen, die achter het z.g. Bruinboek staan. Het is onherroepelijk gebleken, dat het Bruinboek slechts als een smerig tenden tieus pamflet kan worden beschouwd. Bij dezen stand van zaken kan slechts met bevreemding worden opgemerkt, dat de Zweedsche advocaat dr. Branting bij de Zweedsche uitgave van het Bruinboek een voorwoord heeft geschreven. Dr. Wemer behandelt dan het contra proces der z.g. Londensche commissie en herinnert er aan, hoe hij indertijd heeft getracht het daar beschikbare materiaal te krijgen en hoe dit uit doorzichtige overwe gingen werd afgeslagen. Na nog enkele voorbeelden van gruwelpropaganda tegen Duitschland te hebben gegeven, verklaart dr. Wemer over de zaak zelf: „Toen in de late avonduren van 27 Febr. de bevolking door extra-edities en radio kennis kreeg van den brand in den Rijksdag, hadden slechts zeer weinigen eenig vermoeden van wat achter dezen brand stak. De meesten geloofden, dat men met een misdadigen daad van een enkeling te doen had en hadden geen vermoeden, dat deze daad bestemd was om een aanval op het bestaan van het Rijk te ontketenen. Ik acht het raadzaam in het kort den achtergrond te schetsen waartegen de gebeurtenissen, die het onderwerp van het proces vormen, zich hebben afgespeeld. Op de beklaagdenbank zitten louter communisten. Ook v. d. Lubbe is communist. Men zal mij antwoorden, dat hij dat hier ontkend heeft. Niettemin her haal ik: v. d. Lubbe is communist. De procureur-generaal schetst dan de politieke ontwikkelingsgang van v. d. Lubbe. Het kan aan geen twijfel onderhevig zyn dat v. d. Lubbe volgens zijn gezindheid en zijn optreden communist is, want hij heeft zelf verklaard, dat hij de brandstichting heeft gepleegd als een vlammenteeken voor den opstand van het proletariaat. Hij kon slechts een communistische revolutie wen- schen. Zelfs wanneer men zou willen aan nemen, dat v. d. Lubbe geen communist maar iets anders was, dan had hij door zijn daad toch de communistische revolu tie tot uitbarting kunnen brengen. Nie mand zal de K. P. D. kunnen vrijpleiten van de moreele verantwoordelijkheid van deze zaak.". Dr. Werner beschrijft dan de omstandig heden, die rondom de daad zijn gegroeid. Het zal in het a.s. voorjaar 12 jaar gele den zijn, dat de af deeling „Kleinbedrijf u tot haar voorzitter koos. Telken jare hebt gij uw mandaat met algemeène stem men hernieuwd gezien. Wanneer gij ons thans gaat verlaten, past hét ons u onze groote waardeering uit te spreken voor de wijze, waarop gij u van uwe dikwijls niet gemakkelijke taak hebt gekweten. Meer dan 12 jaren hebt gij in de bureau-vergaderin gen, die bijna zonder uitzondering eiken Zaterdagmiddag gehouden werden, de be langen van het Kleinbedrijf, wanneer deze ter sprake kwamen, naar uw beste weten gediend. Er was, u zult dit ongetwijfeld moeten toegeven, welèens verschil van opvatting tusschen ons, maar de prettige samenwerking is daardoor nooit verstoord geworden. Voor die van u ondervonden aangename samenwerking zegt ik u har telijk dank. Niet onvermeld moge ik laten, dat gij onze Kamer gedurende een periode van twee jaar op waardige wijze hebt vertegen woordigd in het bestuur van de Vereeni- ging van Kamers van Koophandel in Ne derland. Een belangrijk deel van uw leven en zeker niet het slechtste deel, hebt gij u bijna dag in dag uit bezig gehouden met de onderwerpen, die dagelijks de aandacht van het bestuur van de Kamer vergden. Nimmer hebt gy getracht u er met een Jantje van Leiden af te maken. Alles had steeds uw ernstige aandacht. Zooals ik reeds in den aanvang heb ge zegd, eerbiedigen wy gaarne uw besluit om zich thans terug te trekken. Gy trekt u terug na een langen tijd onvermoeid voor het algemeen belang op de bres ge staan te hebben. Daarom zal de naam Molkenboer in deze Kamer altijd blijven voortleven. Moge dan de woorden by dit afscheid tot u gesproken u de overtuiging schenken, dat allen hier vergaderd en in het bijzonder zij, die uit den aard van hun functie bijna dagelijks met u in aanraking kwamen, u slechts noode zien gaan, dat zy u in uw verder leven toewenschen gezondheid naar lichaam en geest. Moge het u en uw gezin in elk opzicht verder goed gaan. Zoo zij het! Vervolgens voerde het woord de heer Boot, voorzitter Grootbedrijf. Twaalf jaar heeft de heer M. zijn beste krachten aan de Kamer gegeven. Hij was daar zeker de rechte man op de rechte plaats. Wan neer men de revue laat passeeren, wat in deze twaalf jaren voor den middenstand is behandeld, is 't onbegonnen werk deze ar beid te bespreken. Spr. dankte den heer Molkenboer voor de aangename verstand houding. De heer Van der Steen, vice-voorzitter van het Kleinbedrijf, bood als blijk van waardeering der Kamer, een geschenk aan in den vorm van twee prachtige fauteuils. Spr. wenschte den heer Molkenboer en zijn echtgenoote toe, dat hy in dit ge schenk een welverdiende rust zal genie ten en aan de vriendschap van deze Ka mer zal terugdenken. De heer Molkenboer zeide, dat het moei te doet afscheid te nemen van hetgeen men jarenlang heeft liefgehad. Spr. heeft veel waardeering getoond, maar zelf heeft hij de overtuiging, dat hy toch te weinig tyd heeft gehad om zich aan de maat schappelijke belangen der Kamer te wij den. Spr. dankte voor de aangename sa menwerking, ondanks principieele verschil len. Dankbaar is spr. voor de twaalf jaren in het bestuur dezer Kamer doorgebracht, waar hij veel heeft geleerd. Spr. dankte ook den secretaris voor diens medewer king. Zeer ingenomen toonde spr. zich met het geschenk voor hem en zijn echtgenoo te, welk geschenk een schoone herinne ring zal zijn aan den tijd in 't bestuur der Kamer doorgebracht. Hierna werd een glas wyn geoffreerd. Besloten werd nog aan den heer G. J. M. J. Molkenboer, aftredende als voorzitter der Afdeeling Klein-bedrijf en onder-voor zitter der Kamer de gouden eere-penning der Kamer aan te bieden in verband met de wijze, waarop door hem circa 12 jaren het voorzitterschap van de Afdeeling Kleinbedrijf dér Kamer is vervuld. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mee, dat de werkloosheid onder de 598.000 leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereènigingen in de week 20 t.m. 25 No vember 1933 heeft bedragen 23.2 pet. (vo rige vetslagweek 25.2 pet.). In de overeen komstige week van het jaar 1932 bedroeg de werkloosheid 29.1 pet. Bij 1085 organen der openbare arbeids bemiddeling sconden op 25 November 1933 in totaal 344.945 werkzoekenden ingeschre ven, waaronder 328.555 mannen. In totaal waren werkloos 319.711, waaronder 308.864 mannen. Op 11 November 1933 bedroeg het aantal ingeschreven werkzoekenden bij een ge lijk aantal organen der openbare arbeids bemiddeling 331.391. Hiervan waren werk loos 30o.2d2 personen. Het totaal aantal werkzoekenden is derhalve sedert 11 No vember 1933 toegenomen met 13.554, het aantal werkloozen met 13.429. POLITIEKE AGITATIE DOOR AMBTENAREN. Voor ambtenaren in de provincie Utrecht bij motie als niet-weuschelijk beoordeeld. In de te Utrecht gehouden vergadering van de Prov. Staten werd de motie-Schorer aangenomen met 29 tegen 7 stemmen. Deze motie sprak uit de wenschelijkheid van ont houding door provinciale ambtenaren van tegen de overheid gerichte politieke agi tatie. PRIJS CONSUMPTIEMELK. De Crisis Zuivel Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 17 t.m. 23 Decem ber 1933, de prijs voor het taxe-gedeelte van consumptiemelk, gekocht op regeerings- contract voor de verschillende soorten melk is vastgesteld öp 6M, en 6% cent per liter en dat het bedrag der afdracht op an dere in consumptie gebrachte melk is vast gesteld op 2 cent per liter. De vastgestelde prys geldt af boerderij. HET LABORATORIUM VOOR BLOEMBOLLENONDERZOEK. Voorstel tot stichting van een Steunfonds. De afdeeling Haarlem van de Alg. Ver. van Bloembollencultuur heeft voor de al- gemeene vergadering het volgende voorstel ingediend: De afdeeling Haarlem der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur stelt voor het hoofd bestuur te verzoeken een fonds te stichten door vrijwillige bijdragen van afdeelingen en individueeien, uit welk fonds het Labo ratorium voor bloembollenonderzoek te Lisse kan worden gesteund. Aan de toelichting is ontleend: De afdeelingen mochten het met het hoofdbestuur eens zijn, dat, in verband met den ongunstigen toestand van het bedrijf tegenwoordig aan alle leden der Vereeni- ging niet de verplichting kan worden op gelegd 2 cent per roede te betalen ten be hoeve van het wetenschappelijk onderzoek in de onpersoonlijke reclame. Zou worden besloten in 1934, de heffing toch te doen geschieden, dan zal de ver- eeniging misschien ook daardoor een groot aantal ledan verliezen. De afdeeling Haai- lem zou het echter ten zeerste betreuren, wanneer de onderzoekingen aan het labo ratorium te Lisse wegens geldgebrek geen voortgang konden hebben. Zij is er van overtuigd, dat verschillende afdeelingen en particulieren volgaarne vrijwillig iets zul len bijdragen om het prof, van Slogteren en zijn helpers mogelyk te maken door te werken. De afdeeling Haarlem wil hierbij het goe de voorbeeld geven door een bedrag van 50.— beschikbaar te stellen als eerste stap ten behoeve van het bedoelde fonds. De afdeeling verzoekt tenslotte aan allen medewerking te verleenen, opdat ht amen dement voldoende steun krijgt om het nut tige werk van het laboratorium te kunnen voortzetten.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2