zijn niet dpur, VELO's WASCHMACHINES vanaf fl. 30.- WRINGMAuHINES vanaf fl. 13, HONIG'S BOUILLONBLOKJES th ans 6 voor lOct. ■Oji DE LEIDSCHÉ COURANT ZATERDAG 9 DECEMBER 1933 UIT DE OMGEVING ALKEMADE Vleeschkeuring. In den loop der maand November zijn ter secretarie aangegeven de volgende slachtingen: bedrijfsslachtin- gen: 14 runderen, 28 varkens, 5 schapen en 2 geiten. Huisslachtingen: 38 varkens en 1 koe. Noodslachtingen: 3 koeien, 3 var kens. 3 schapen, 1 graskalf 1 n. kalf. Inge voerd werd 45 K.G. vleesch. Aan keur loon werd ontvangen 366.25. KATWIJK MS van 11.0011.15 uur; letters TZ van 11.2011.35 uur. Bouwvakarbeiders en andere vakken: alle letters van 11.3511.45 uur. De werkloozen gelieven in him eigen be lang hiervan goede nota te nemen. LEIMUIDEN. Rondgang crisiscomité. Maandag a.s. zal het crisis-comité weder een rondgang door de gemeente maken, voor het inza melen van oude kleedingstuKken, dekens, enz. Wij hopen dat de oogst weer even rijk zal zijn als vorige keer. Die iets te missen heeft, die geve. IJsclub. De IJsclub „Werkverschaffing" hield in het café van den heer J. Sneeboer zijn jaarvergadering. Ruim vijf en twin tig leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer H. J. Visser, opent de vergadering met een woor dvan welkom tot de aanwe zigen. De notulen der vorige vergadering worden door den secretaris voorgelezen. Daarna is het woord aan den penningmees ter voor het uitbrengen van zijn financieel verslag. De inkomsten hebben bedragen ƒ381.55 en de uitgaven ƒ150. Batig slot alzoo 231.55. De heerei A. Beuk en N. J. de Koning worden aangewezen tot nazien ers der re kening. De rekening wordt in volkomen orde bevonden. De heeren J. W. de Ren, secretaris en C. J. van Berken, penning meester, die aan de beurt van aftreden zijd worden met algemeene stemmen her benoemd. Beide heeren nemen hun benoe ming aan. Besloten wordt het uurloon voor de te werk gestelden te bepalen op ƒ0.30 per uur. De heer Barendse zegt, dat men in geen geval minder moet betalen. Per dag zal 7 uur worden gewerkt. Daarna sluit de voorzitter de vergadering. NOORDWIJKERHOUT. De werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling staan thans als zijnde geheel werkloos ingeschreven: 356 landarbeiders, 6 opperlieden, 15 timmerlie den, 8 metselaars, 1 mandenmaker, 1 rei ziger, 3 betonwerkers, 1 kistenmaker, 1 voeger, 1 monteur, 1 smid, 1 fabrieksarbei der, 1 transportarbeider, 1 schilder. Distributie rundvleesch. Ingediend zijn 300 aanvragen om goedkoop rund vleesch in blik. Deze week zijn reeds 356 bussen van 1 K.G. onder de werkloozen en onderstand genietenden gedistribueerd. De bevolking. De bevolking is in de afgeloopen maand met 13 personen achter uitgegaan. Thans bedraagt het aantal zie len in de gemeente 6707, n.l. 3792 mannen en 2915 vrouwen. Been gebroken. De heer M. B. alhier had het ongeluk van een trapje te vallen en brak zijn been. Hij is naar het zieken huis te Haarlem vervoerd. OUDEWETERING Schip in zinkende toestand. Gisteren avond kwam de schipper M., alhier met zijn j schip de Wetering invaren. Vermoedelijk j is het schip door het ijs lekgestooten. In ql- lerijl heeft de schipper met vrouw en kin- I deren het schip kunnen verlaten. Men kon j er evenwel nog in slagen het schip aan den kant van Leimuiden op den wal te zetten. In alerijl werd de brandweer gewaar schuwd, en werd het schip leeggepompt, zoodat erger kon worden voorkomen. zeiend. „Zij herhaalde het verscheidene malen, terwijl zij onder den invloed der injecties was, die- zij had gekregen." „Wat was dat?" „Wartaal. Ze zei: „als hij zegt ik ge slapen." Tusschen elk van haar woorden was een lange pauze. Vier of vijf keer herhaalde zij het. Maar nadat zij weer wakker is geworden, heeft ze geen woord meer gezegd." „Hoe lang is ze al wakker?" „Zoowat een kwartier. Vijf minuten ge leden heeft meneer Morley met haar ge sproken, maar hy is niet langer dan een minuut of twee bij haar geweest." „Dat was immers de tweede keer, dat Morley haar opzocht!" „Ja, maar geen van beide keeren wilde zij iets met hem te maken hebben. Zij heeft hem gewoonweg de kamer uit ge jaagd." „Hebt u niet gehoord, wat zij zeiden?" „Ik was niet in de kamer", antwoordde de verpleegster op koel-verontwaardigden toon. „Natuurlijk heb ik het niet gehoord." Terwijl Greenleaf en hij de ziekenka mer binnentraden, flitste het hem plotse ling door het hoofd, dat de losse woorden, die miss Fulton in haar droomtoestand had gesproken, konden beteekenen: „als hij (haar vader of de politie) mij iets vragen over den afgeloopen nacht, zal ik zeggen, dat ik den geheelen nacht heb geslapen." Het kwam tot hem als een ingeving en hij besloot dienovereenkomstig te handelen. Juffrouw Fulton lag diep in de kussens weggedoken in bed. Hoewel men aan haar oogopslag kon-zien, dat de inspuitingen nog niet waren uitgewerkt, bleek toch, dat zij aan hevige emotie ten prooi was. Dit laatste was Bristew niet onaange naam, daar het op die wijze gemakkelijker OEGSTGEEST Lezing over het Fascisme. Maandag avond zal in het gebouw „St. Willibrord" de heer A. H. J. Engels, lid van de Tweede Kamer, een lezing houden over fascisme en staats-socialisme. Deze bijeenkomst 's belegd door verschillende katholieke orga nisaties en is toegankelijk voor iedereen. .Personalia. Tot ambtenares aan 't bu reau voor gemeentewerken is door B. en W. benoemd mej. M. Knijnenburg. RIJNSBURG .Bloemenhandel. Het is mede door de streige vorst, met chrysanthen, anjers, enz. afgeloopen. Daarvoor zijn thans echter in de plaats gekomen de getrokken tulpen en hyacinthen, waarvan de kwaliteit, gezien vooral het vroegtijdige, best genoemd kan worden. Vooral van de soort Brillant Star en van ftyacinthen, kwamen al flinke col lecties. De prijzen waren te laag om van loonend te spreken. Witte Hyacinthen gin gen voor ƒ11.5013.10, idem rood ƒ8.50 9 20, Tulpen brachten van 2.102.50 per 100 op. Rozen per bos van ƒ0.751.10. ROELOFARENDSVEEN Treinontsporing. Gistermiddag is na bij het station alhier een goederentrein ont spoord, waardoor het spoor werd versperd. Het ongeval is ontstaan doordat de dienst doende beambte de wissel te vroeg over haalde, hetgeen tot gevolg had, dat de achterste wagens ontspaorden. Een dezer wagens kwam dwars over de rails te staan, terwijl de andere wagen op de ^os- plaats in de groote Pancratiuszaal, waarna is vrij belangrijk, doch persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Een en ander had tot gevolg, dat de personentrein van kwart voor vijf vertraging ondervond. Gouden Jubileum Maria-congregatie. Vrijdag was het 50 jaar geleden dat de Maria-congregatie alhier werd opgericht. Dat dit zeldzame jubileum niet onopge merkt voorbij is gegaan laat zich begrij pen. De dag werd begonnen me* een H. Mis waaronder algcrreene H. Communie. Dit H. Misoffer werd in dialoogvorm ge houden, welke eerste poging als werkelijk geslaagd mag worden genoemd. Na de H. Mis had een gemeenschappelijk ontuijt plaats in de groote pancratiuszaal, waarna om 10 uur een gezongen H. Mis uit dank baarheid aan God werd opgedragen. Deze plechtige H. Mis werd gedaan door den tegenwoordigen directeur den weleerw. heer A. Buijs met assistentie van den wel eerw. heer kap. Meerenboer en prof. "Ver- beem, oud-directeur en thans professor aan het seminarie Hageveid. Onder ie H. Mis werd de feestpredikatie gehouden door prof. Verbeem, die op de groote beteeke- nis van dezen dag wees en de leden op wekte trouwe leden ^an de congregatie te blijven. Om 3 uur had de opdracht plaats van de nieuwe leden, waarna d? kerkelij ke plechtigheid met een Te Deurn werd besloten. Des avonds had een feestelijke bijeen komst plaats in de zaal, welke voor deze gelegenheid in feesttooi was gehuld Na een welkomstwoord van den directeur, kap. Buijs. werd he* woord gevoerd door den zeeTeerw. her pastoor, die met trots kon getuigen het vele goede wat deze congregatie in den loop van deze halve eeuw heeft uitgewerkt in deze parochie. Zij neerw. bracht dank aan den oprichter, wijlen kap. Koopman en de overige direc teuren en wenschte deze veieeniginf een steeds stijgend succecs toe. De viooiclub wisselde de pauzen met opgewekte muziek af, terwijl de tooneelvereeniging een blij spel in drie bedrijven ten gehoore gaf. Dit zou zijn, iets uit haar te halen. Greenleaf en hij namen intusschen plaats op de stoelen, die de verpleegster voor het bed had gezet, terwijl zij zich bij de zieke verontschuldigden wegens hun bezoek. „O, dat is niets", gaf miss Fulton ten ant woord. „Het is nu eenmaal noodzakelijk. De dokter heeft het me al gezegd." Bristew zag haar lang aan. Hij kwam tot de overtuiging, dat mevrouw Allen met haar beschrijving gelijk had gehad, juf frouw Fulton was een ontevreden, onaan genaam mensch. Haar wenkbrouwen wa ren somber gefronst en haar blik drukte zelfbeklag en protest uit. „Het is noodig, dat we u een paar ge wichtige vragen stellen", begon Bristew. „We zullen zoo kort mogelijk zijn." Miss Fulton plukte ongeduldig aan de sprei. „Komaan," vervolgde Bristew, zijn oogen onafgewend op haar gevestigd. „Vertelt u ons eens iets over het meennigsverschil, dat u gisteren met uw zuster hebt gehad." Miss Fulton maakte een afwerende hand beweging. „O", antwoordde zij, „dat had niets om het lijf." „Waarover ging het?" „Dat weet ik werkelijk niet meer. Mijn zuster en ik konden het nooit met elkaar vinden." „Bristew gaf den hoofdcommissaris een teeken, waarop deze hem den ring ter hand stelde, dien men in Morley's hotelkamer had gevonden. „Kent u dezen ring?" wendde hij zich op nieuw tot de zieke. Miss Fülton zat eensklaps hijgend over eind. Zij werd nog bleeker dan zij reeds was geweest. Zelfs haar lippen verloren hun kleur. spel was vol humor en oogstte luiden bij val. De heer van Berkel liet in een 300-tal regels de revue van de congregatie pas- seeren en op duidelijke wijze kreeg een ieder een kijkje in het verleden van deze cogregatie, daarbij aan een ieder die zich op de een of andere wijze verdienstelijk had gemaakt een pluimpje toekennend voor de opofferende liefde in het belang van de goede zaak verricht. Het ontbrak in dit lijvig gedicht niet aan de humor, terwijl op sommige momenten op pakken de wijze hulde werd gebracht aan de na gedachtenis van degenen, die het tijdelijke met het eeuwige hadden verwisseld. Een woord van dank mag den heer van Ber kel voor deze prestatie niet onthouden worden. Nadat nog eenige oud-directeuren de congregatie hadden gelukgewenscht met dit zeldzame jubileum werd na een dankwoord van den directeur en het zin gen van het lied Roomsche blijdschap de avond gesloten. Bestuur en leden kunnen met zeer groote voldoening op dezen wel geslaagden avond terugzien. TER AAR Groot Gezellenfeest. Het jaarlijksche feest van de St. Jozef-Gezellenvereeniging zal dit jaar gehouden worden op Zondag 10 December. Des morgens om 7 uur is er een H. Mis voor de leden, waaronder ge- zamelijke H. Communie, uitsluitend voor de gezelen met de leden van den Raad v. Bestuur. Hierna gezamelijk ontbijt in het R.K. Vereen, gebouw. Des avonds om 7 uur begint de groote feestvergadering, waarbij zijn uitgenoodigd de praese, vice-praeses, de Raad van Be stuur, de gezellen vet hun dames, voorts de ouders, verder genoodigden. Het program van dezen avond zal bij de opening worden bekend gemaakt. Dit dur ven we wel te zeggen: een mooie avond zal het worden. Zoowel het officieele als ont spanningsgedeelte is extra verzorgd. Tevens zullen een aantal nieuwe leden worden geinstalleerd. Ouders en leden, toont uw belangstelling, heusch gij zult er blij om zijn, dat gij de koude getrotseerd hebt om te genieten van zoo'n bijeenkomst. Graalwacht. Morgen uit de Hoogmis club voor alle kleinen. Geen club dien dag voor de grooten wegens St. Nicolaasfeest voor de kruiskinderen. Is er geen Congre gatie voor de de grooten, dan is er van 4.305 uur inwijdingscursus. Graalleden, gelieve van bovenstaande goed notitie te nemen, daar de afspraak eenigszins anders was. Deze wijziging is geen vergissing. Excelsior. WARMOND Ontspanningslokaal. Maandag a.s. zal, naar wij vernemen, het voormalige gemeen tehuis worden opengesteld, als ontspan ningslokaal voor werkloozen van alle ge zindten. Naar ons wordt medegedeeld, zal de opening officeel plaats vinden. UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. Volksbond. Donderdagavond hield de Volksbond alhier haar maandvergadering, eveneens in de localiteit van den heer W. v. d. Berg. Er was een goede opkomst. De voorzitter, de heer M. Heiman, opende de vergadering met den chr. groet en heette daarna allen welkom in 't bizonder den heer W. Steinmetz, spreker van dezen „Waar hebt u dien vandaan?" vroeg zy zenuwachtig. „Dat doet niet ter zake. Wien behoort hij?" „Hij hij behoorde aan mijn zuster toe," stamelde het meisje. „Weet u, wie hem aan Morley heeft ge geven?" Sprakeloos staarde zij hem aan. „Weet u het?" hield Bristew vol. „Ja zeker", atnwoordde zij ten slotte met inspanning van alle krachten. „Ik ik heb hem aan hem geleend." „Wanneer?" „Gisteravond?" „Waarom?" Zij trachtte te glimlachen, doch het leek eerder op een grijnslach, tóen zij ant woordde: „Mr. Morley en ik hebben ons verloofd. Hij zeide mij, dat hij den ring een poos wilde dragen, omdat hij aan mij toebehoorde." „Maar hij wist toch, dat de ring uw eigendom niet was?" „Ik denk, dat hij hem wilde dragen, om dat ik hem eerst had gedragen." „Juist", beaamde Bristew. En snel voeg de hij er aan toe: „Hoeveel sieraden van uw zuster bevinden zich nog in huis?" Opnieuw staarde miss Fulton hem aan, zonder antwoord te geven. „Weet u het niet?" drong Bristew aan. „Hoeveel?" Zij wendde het hoofd af en staarde uit het raam. „Niets", antwoordde zij eindelijk. „Ik heb miss Kelly er naar laten kijken. Alles is weg." „Waarom hebt u miss Kelly er naar la ten kijken? Waarom dacht u, dat ze ver dwenen konden zijn?" „Het is toch de eerste gedachte. Het VIERDE BLAD PAG. 13 avond. Tevens sprak de voorzitter zijn leed wezen er over uit, dat niet aanwezig kon zijn de Geestelijk Adviseur wegens droe vige omstandigheden, namelijk het over lijden van diens moeder. Hiern^ werd het Bondslied gezongen. De secretaris las de notulen der vorige verga dering, welke zonder aanmerkingen werden goedgekeurd. De heer Steinmetz behandel de „De invloed van een Pauselijk stuk m het maatschappelijk leven". Ook het huidi ge dictatorschap in de fascistische bewe gingen van verschillende landen werd door spr. behandeld. Dit was zeer nuttig en in teressant voor de aanwezigen, zoodat spr. een hartelijk applaus na zijn lezingen had te accepteeren. Na dien genoten ook nog de leden van een gezellig St. Nicolaasfeest. „Hulp in nood" bracht op 80 cent. St. Nicolaasfeest. Donderdagmiddag bracht Sc. Nicolaas met zijn Pieterman een bezoek aan de kinderen van leden en do nateurs van den Volksbond alhier, in de zaal van den heer W. v. d. Berg. Onder groote geestdrift der jeugd werd de Sint toegezongen. Pieterman had somtyds heel wat te bedwingen. Maar hij kon niet na laten hen met gulle hand de surprises uit te reiken. Voor de moeders met een 120-tal kinde ren, welke aanwezig waren, voorwaar een aardig Sinterklaasfeest. De Pluimveetentoonstelling. Met het verloop der werkzaamheden van de Lus trumtentoonstelling van „Eendracht" blyft het nog steeds naar wensch gaan. Vorige week is de inschrijving gesloten. Ingeschre ven werden 176 nummers (vorig jaar 154), waaronder weer mooie nummers geexpo- seerd kunnen worden. O.a. komen er gan zen, fazanten en ook eenige nummers ca via's (marmotten). Hoewel vorig jaar de konijnen in de meerderheid waren, zijn er nu meer kippen ingeschreven. De tentoon stelling wordt geopend Donderdag 14 De cember en is toegankelijk Vrijdag 15 en Zaterdag 16 December. Een bezoek aan deze tentoonstelling kan zeker weer aan bevolen worden. Bekroning. Onze plaatsgenoot, de heer Jb. v. d. Lyn, behaalde op de tentoonstel ling te Amersfoort drie hooge bekroningen en wel voor de meest behaalde punten der tentoonstelling en meest behaalde punten afd. konijnen en mooiste nummer met Ja- pansche wit-zwartsstaart krielen, benevens 16 eerste prijzen. WOERDEN. Door het ijs gezakt. Gistermorgen te half twaalf waagde zich een zekere G. v. E. uit de Pannenbakkerijen, naast zijn fiets loopende, over het ijs op de buiten Singel gracht, om zoodoende eerder de overkant te bereiken. Deze onvoorzichtigheid (de avond tevoren toch was nog een schuit ge passeerd) kostte hem bijna het leven. Toen hij middenin was gekomen zakte hij plot seling weg. Onmiddellijk snelde men te hulp met ladders en touwen, waarbij zich de heer B. van de Woerdensche Reddings brigade zeer verdienstelijk maakte. Van E. wist zich een korten tijd zwemmende boven te houden in de zeer kleine oppervlakte water. Voor hem en mede voor de toeschou wers was het een groote opluchting, toen hij weder op het ijs stond. Een en ander veroorzaakte groote con sternatie bij de bewoners van het „Rooie Dorp" die de reddingspogingen in spanning hadden gadegeslagen. Moge dit een waarschuwing zijn voor meerdere onvoorzichtigen, die zich steeds wagen op onveilige plaatsen. Hulde aan hen, die medewerkten aan de redding. Aanrijding. Gistermiddag had een aan rijding plaats op den Leidschen Straatweg. Van tegenovergestelden kant naderden twee auto's ter hoogte van de maalderij van den heer V. D., waar een handkar langs den weg stond. De bestuurder van de eene auto, een zekere v. W., dacht nog juist de kar te kunnen passeeren, wat echter mis lukte. Met een geweldige smak werd de handkar aangereden, die door de etalage ruit van den heer v. 't W. ging. Van de ruit bleven slechts de scherven over, die in de etalage verspreid lagen. De handkar werd vernield. Schade zal worden vergoed. eenig verklaarbare motief was hebzucht." „Ja, dat is zoo", gaf Bristew toe, terwijl hij Greenleaf den ring terug gaf. „Miss Fulton", hernam hij vervolgens, doch op scherpen toon, „hebt u in den af geloopen nacht iets gehoord of gezien in verband met den moord op uw zuster?" „Neen, niets", antwoordde het meisje met geforceerd-vaste stem. „Hoe kunt u dat verklaren?" „Ik ben naar bed gegaan, voordat mijn zuster van het bal terug was. Ik had iets in genomen, dat mij door dr. Braley was voor geschreven om de hevige hoestbuien te voorkomen, waaraan ik lijd. Het middel is tegelijkertijd een slaapmiddel." „En slaapt u er vast door?" „Ja, erg vast." „Hebt u het middel zelf ingenomen?" „Ja." „Weet u, wat er in zat?" „Ja zeker, morphine". „Juist, een zestiende gram. Dat wordt al- tyd aan tuberculoselijders gegeven om de hoestbuien te verzachten, nietwaar?" Na eenige aarzeling gaf miss Fulton dit toe. „Maar dat is toch maar een uiterst gering «.wantum om iemand zóó vast te doen sla pen, dat hij niet de kreten van een vrouw hoort, die op het punt staat van het le- van te worden beroofd en al het lawaai, dat er mee vergezeld moet zijn gegaan. Vindt u ook niet?" „Maar", aarzelde zij, „u moet bedenken, dat ik niet aan morphine gewoon ben. In elk geval heeft die invloed op mij ge had." (Wordt vervolgd Steun. De voorloopige toeslag op vroege aardappelen, ook die aan de veiling zijn doorgedraaid, wordt Maandag en zoo noodig de volgende dagen uitzetaald. Voor de tuinders een Sinterklaasreprise. Niet on waarschijnlijk is dat later nog een tweede toeslag volgt. Deze eerste bedraagt 12 lA cent per kist van 25 K.G. KATWIJK AAN DEN RIJN .Groentenveiling. Door de vorst is de aanvoer aan de veiling eenigszins beperkt geworden. Dit is voor het bestuur aanlei ding om reeas nu te beginnen met twee keer per week te veilen en wel Dinsdag en Vrijdag. In de Kerstweek zal echter maar éénmaal geveild worden, Vrijdags. Men zie de advertentie in dit blad. .Tuinbouw. De commissie ter beharti ging van de belangen der tuinders heeft een vergadering uitgeschreven tegen Dins^ dag 12 Dec. a.s. des avonds te 8 uur, waar verschillende zaken op tuinbouwgebied zullen worden besproken. In de tegen woordige omstandigheden met teeltbeper- king, exportmoeilijkheden, slechte uitkom sten, hooge pachten, meent de commissie dat bespreking van al deze moeilijkheden kan leiden tot eensgezindheid en meer ge meenschapsgevoel. Het is thans, meer dan ooit: helpt elkander LIS SE. Brand. Gistermiddag omstreeks 12 uur ontstond er een begin van brand bij den landbouwer v. d. L. in den Roovers- broekpolder alhier. Een voer stroo hetwelk ongeveer een uur geleden was geost, ge raakte in brand. De brandweer werd ge waarschuwd en inmiddels werd door om wonenden een aanvang gemaakt met de blussching door het storten van emmers water. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, behoefde geen water te ge ven. Een nabij staande'koeienstal, waarin 6 koeien waren, werd voor alle zekerheid ontruimd. Het geloste voer stroo brandde geheel af, terwijl de koestal eenige brand schade bekwam. Een en ander is, dank zij de activiteit van de omwonenden nog goed afgeloopen. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. Dammen. De uitslag van de 8ste ron de om het persoonlijk kampioenschap van Lisse is als volgt: Hoofdklasse: S. van DuinA. Wijnhout P. C. de JeuD. Vergunst J. B. v. d. LaanJ. C. Hobo C. GastelaarsG. Balkenende Jac. v. d. PoelA. v. d. Poel De einduitslag der le klasse Schilder en A. v. Dijk een gelijk aantal punten behaalden zoodat een beslissings match moest worden gespeeld, waarvan de eerste partij door Schilder werd gewon nen. In de 2e klasse heeft Boogerd den kop weten te bereiken terwijl de 2e plaats voor Baartman is welke ook ongeslagen is maar een remise-partij meer had. Gem. Arbeidsbeurs. In verband met de groote stijging van het aantal werkloo zen is een nieuwe regeling getroffen voor het afstempelen der werkloozenkaarten vanaf a.s. Maandag 11 Dec. en wel: Landarbeiders: letters A—F van 9.15 9.30 ur; letters G—L van 9.40—10.00 uur; (van 10—11 uur. geheel gesloten); letters 1—1 2—0 X—X dat J. FEUILLETON. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. HOOFDSTUK VIL Miss Fulton Is overspannen. Bristew en de hoofdcommissaris werden op No. 5 door Miss Kelly, de verpleegster, ontvangen. Bristew deelde haar onmiddel lijk het doel van hun bezoek mede. „Kunt u ons misschien iets bijzonders vertellen", vroeg hij, terwijl hij haar door dringend aankeek. „Hoe bedoelt u?" luidde de wedervraag der verpleegster, een krachtige vrouw van naar schatting 26 jaar. „Natuurlijk wenscht u niets liever, dan dat deze misdaad wordt opgehelderd", be gon hij op vriendelijken toon. Ik dacht, dat er misschien iets zou kunnen zijn, dat u had gehoord of gezien?" „Neen, meneer, niets", gaf miss Kelly ten antwoord, overeenkomstig de instructie, dat een verpleegster de geheimen van een ziekenkamer niet mag onthullen. „U zult als getuige worden gedagvaard", merkte Bristew op en hij zag, dat deze op merking haar onzeker deed worden. „Uw plicht om aan de wetten van het land te gehoorzamen, gaat boven alles." „Ik heb juffrouw Fulton maar één ding hooren zeggen," zei de verpleegster aar-

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13