DONDERDAG 7 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 ONTROUWE PENNINGMEESTER. Deezer dagen vernam de gemeente-veld wachter H. J. Keij te Kesteren, dat het be heer van de gelden van de afd. Kesteren van den Ned. Bond van Arbeiders in het land- en tuinbouwbedrijf, te wenscheu overliet. Deze geruchten deden de ronde naar aanleiding van een aldaar gehouden algemeene ledenvergadering, waarop de penningmeester in tegenwoordigheid van een lid van het Hoofdbestuur rekening en verantwoording zou doen. De penning meester oordeelde het evenwel verstandi ger niet te komen. De burgemeester heeft toen vergezeld van voornoemden gemeen- veldwachter ambtshalve een onderzoek in gesteld ten huize van bedoelden penning meester den 43-jarigen J. W. V. en ontdekte een tekort van f 486.67. M. a. w. de heele kas was door dezen afdeelingspenningmees- ter ten eigen bate aangewend. TELEGRAMMEN EEN REDE VAN ROOSEVELT. WASHINGTON, 7 Dec. (V.D.). President Roosevelt heeft voor den Federalen Raad van Christelijke Kerken in Amerika een rede gehouden, waarin hij ten sterkste al len veroordeelde, die het lynchrecht door de vingers zien. Hij deed een beroep op Amerika door de openbare meening een grootere rechtvaardigheid en betere justi tie af te dwingen. Deze verklaring van Roosevelt is zyn eerste uitlating na de jongste gebeurtenis sen in Californië en in eenigé andere sta ten. Roosevelt zeide verder, dat de nieuwe generatie niet tevreden is met het preeken tegen dien verachtelijken vorm van de col lectieven moord het lynchrecht welke thans is uitgebroken. Wij weten dat het moord is en dat het in strijd is met het ge bod: Gij zult niet dooden. Roosevelt zeide tenslotte dat er geen verontschuldiging be staat voor hen op hooge plaatsen of in lage functies, die het lynchrecht aanvaar den. Vervolgens sprak Roosevelt optimis tisch over den verbeterden economischen toestand en gaf als zijn overtuiging te ken nen, dat het land op den zekeren weg naar het herstel was. DE VORST IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 7 Dec. (V.D.). Hedenochtend is in verschillende steden, vooral in het Westen, een lichte regen gevallen, waar door het op vele plaatsen zeer glad is ge worden. Uit Dusseldorf en Keulen komen berichten omtrent verkeersstoornissen ten gevolge van de gladheid. Te Kiel is gister avond een machinist op het station tenge volge van de gladheid onder een trein ge komen en gedood. Twintig minuten na dit ongeval kwam eveneens tengevolge van de gladheid de dienstdoende stationschef on der een trein. Ook hij werd gedood. Op de rivieren in het Westen begint zich drijfsijs te vormen. DE TOES'xAND IN FOEKIEN. De buitenlanders vluchten. PEIPING, 7 December (V.D.). De Ame- rikaansche legatie deelt mede, dat de Ame rikanen en andere buitenlanders uit vrees voor vijandelijkheden uit de steden in de provincie Foekien in Zuid-China vluchten. De rebellenregeering, die in Foekien in het leven is geroepen, bereidt, naar gemeld wordt, een aanval voor op de regeerings- troepen om te trachten haar macht over de geheele provincie ten Zuiden van Sjang hai te vestigen. TEGEN ONEERLIJKE JAPANSCHE CONCURRENTIE. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: -Volwassenen. Trianon: Volwassenen. f 48, 11 schapen f 46, 9 bokken en gei ten f 25 per stuk, 350 crisisrunderen. Handel stug. Kaas. Aanvoer 185 partijen. Ie kwal. met rijksmerk f 2527, 2e kwal. met rijks- merk f 2324, zware f 27. Handel matig. Boter. Aanvoer 182 ponden. Goeboter 8590 cent en Weiboter 8085 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 35500 stuks, kippen eieren f 5.506.25, eendeneieren f 4.00 4.50 en kleine kippeneieren f 3.504.50 per 100 stuks. Handel willig. ZOETERMEER— ZEGWAARTe, 6 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd 1000 stuks. Prij zen: kippeneieren f 5.506.50 en eenden eieren f 4.55 per 100 stuks. STOMPWIJK, 6 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd 1828 stuks. Prijzen: kippen eieren f 5.756.45, henneneieren f 3.85 4.45 per 100 stuks. Effecten koers en Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V.t LEIDEN 7 Dec. 1933 L. K. Heden. II Industrie: Alg. Kunstz. Unie 92»/s 81 Berkels Patent 20 V, 201/, CaJvé Delft c. v. A 563/, <7 Küchenm. Acc. V» Ned. Ford 171 169/72 Philips Gem. Bez. 259 255L/,/6 Uni Lever 87 871/, Petroleum: Kon. Olie 1781/, 1771/6 Per lak 99 Rubber: A'dam Rubber 981/, 96»/, Deli Bat Rubber 993/, 371 ys Vico 47V, 471/, Serbadjadi 98 27 Scheepvaart: Oude Vaart 451/, N. Scheepv. Unie 485/, 46»/, Oude Boot 91/, Mijnbouw: 8»/s Boeton T Alg. Explor. Mij. 124»/, 125 Suiker: H.V. A'dam 176 1711/,,» Vorstenlanden 27V, 24 Java Cultuur 102»/, 98 N.I.S.U. 72 671/, Tabak: Deli My. 110 108 Senembah 135Vs 139 Deli Bat. Tabak 1131/, 1121/, Oostkust 19 19 Am. Fondsen: Ani. Smering 28V, 26 Anaconda 9V, 8»/, Ass. Gas en Elec ®/l6 Bethlehem Steei 22l/ia 32»/» Cities Service l'/2 1'/, Central Public. Continental Uil 111/, 11®/$ Cen. Aviation 3"/w 3"^ LnL Nickel 13'%, Kennec. Copper '3'1/w 13V, Milwaukee 31/, 3 V, ld. Pref. 5Vw 51/8 Keesport Tin PI. 56»/, 561/, North American 101/, 101/, Nevada ShelJ Union 5'/, 51/, Unit. St. Leather 63/16 61/, Union Pacific 701/, 7H/, Wabash 2'/» 2'/l$ Tidew. Ass. Oil «s/l$ 6®/u United St. Steel 30 30»/,, LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Schenking van boekwerken. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen maakt bekend, dat het col lege van curatoren der Ryksuniversileit te Leiden van mevrouw de weduwe A. M. S. Heeresvan Troostenburg de Bruijn, ten behoeve van de universiteitsbibliotheek, ten geschenke heeft ontvangen een belang rijke verzameling boekwerken, welke heeft behoord tot de bibliotheek van wijlen haar echtegenoot prof. mr. J. E. Heeres. De re geering heeft met erkentelijkheid dit ge schenk van waarde aanvaard en de schenk ster dank betuigd. VERBINDING TH0R3ECKESTRAAT— KONINGINNELAAN. Bouw van 107 woningen. Binnenkort zal uitvoering worden ge geven aan een plan tot den bouw van een complex van 107 huizen op het terrein tus- schen den Lammenschansweg en den Zoe- terwoudsche Singel. Door deze bebouwing, welke zal bestaan uit blokken van midden stands en van boven- en benedenwoningen, wordt een verbindingsweg gevormd tus- schen de Koninginnelaan en de Thorbecke- straat met een brug over de Stadsmolen- sloot. De terreinen, onmiddellijk achter den Singel en aan den Lammenschansweg gele gen zullen echter voorloopig nog niet be bouwd worden. Zilveren jubileum. Heden herdacht de heer A. v. d. Veer den dag, waarop hij voor 25 jaar in betrek king kwam bij den heer E. J. J. van der Linden, drukkerij Rapenburg-Vliet alhier. Deze jubileumdag begon voor den jubi laris op schoone wijze, wijl tot zijne inten tie in de St. Lodewijkskerk een H. Mis werd opgedragen, waarbij behalve de ju bilaris en zijn familie, ook zijn patroon en het personeel der drukkerij aanwezig was en tot de H. Tafel naderde. In den loop van den morgen werd de ju bilaris ten kantore ontvangen en hartelijk toegesproken door zijn patroon, den heer E. J. J. v. d. Linden, die hem de gebruike lijke enveloppe onder couvert overhandig de. Namens het personeel werd vervolgens het woord gevoerd door den oudsten knecht, den heer P. v. Remundt* die als aanden ken aan dezen dag een schilderij aanbood. De heer v. d. "Veer dankte hierna zijn pa troons en collega's voor de hartelijke woor den en geschenken en kon verder den dag in den familiekring doorbrengen. Handelsregister K. v. K. Opheffingen. Pension „Duin en Dal", Noordwijk, Rembrandtweg 12. Pen sion. 5504. P. J. H. van der Pluym, Leiden, Heerengracht 61-66. In- en verkoop van 2e handsch goederen, tevens fabricatie- en handel in consumptie-ijs. W ij z i g i n g: Firma den Hartog en Wou denberg, Sassenheim, Hoofdstraat 24a. Kweeken van en handel in bloembollen en wat verder tot dit vak behoort. Bovenge noemde handelszaak is per 12 Augustus 1933 omgezet in een commanditaire ven nootschap met één vennoot bijwijze van geldschieting. Soort van bedrijf: bloembol- lenkweekerij en handel. Beh. venn.: C. den Hartog, Sassenheim. Venn, bij wijze van geldschieting: 1 (één). Proc.: J. J. van den Bosch, Sassenheim. Het R. K. Comité voor Werkloozenzorg had Woensdagmiddag ruim twee honderd kinderen van katholieke werkloozen in het gebouw van den Volksbond uitgenood'gd en deze daar een Sint Nicolaasfeest aange boden. De kinderen werden ruim onthaald en kregen nog een kleine verrassing mee naar huis. Den heer Williams uit Rotter dam wist met zijn poppenkast en met goo chelen de kinderen aangenaam bezig te houden. Dank aan hen, die het comité in de ge legenheid stelden dit kinderfeest, dat tot aller genoegen was, aldus te organiseeren. ACADEMIENISUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wy-begeer te, op proefschrift getiteld „Het object der psychologie", de heer J. Brederveld, gebo ren te Vlaardingen. Geslaagd: Candiclaats-examen Semitische letteren de heer Th. C. Vriezen, Den Haag: Doctoraal examen Indonesische letteren, de heer P. J. Zoetmulder, Den Haag (cum laude). RECHTZAKEN PROCEDURE TUSSCHEN TWEE POLDERS. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden arrest gewezen in de procedure tusschen den Polder Nieuwkoop en Noorden en het Hoogheemraadschap van Rijnland. Bij inleidende dagvaarding had de polder Nieuwkoop en Noorden gesteld, dat de per- ceelen land en water, tezamen groot 25 HA. 43 A. en 70 c.A., waarvoor de *>o der in het kohier van den door Rijnland over 1922 te heffen omslag is aangeslagen voor een bedrag van ƒ4.20 per H.A., gelegen zijnde onder Nieuwkoop en wel in den polder Nieuwkoop en Noorden, een deel van het oude vry'e ambacht van Nieuwkoop, en dat hij tegen het desbetreffende dwangbe vel in verzet is gekomen op grond dat die perceelen niet onderhevig zijn aan eenige verplichting tot betaling van Rynlands- bundergeld, welke vrydom volgens den polder voortvloeit uit een dading of ac- coord, in de 14e eeuw tot stand gekomen tusschen den Baljuw en Hoogheemraad van Rijnland eenerzyds en de vrije am bacht van Nieuwkoop en „die met hem van regte plegen te wateren" anderzijds, en voor de contractanten ter andere zijde de verplichting medebrengende om „te be- waeren alsulcke aertwerke, als Rhijnlaut heeft ende ongehoefslaegt is op Swammer- damme", tegenover net recht van vrije uit watering in den Ryn, welke uitwatering zou zijn en blijven vrij zonder dat dooc Rijnland eenige meerdere lasten zouden kunnen worden opgelegd, welke dading ge confirmeerd is eerst op 26 April 1394 door Albrecht Hertog van Beieren en daarna tot meerdere zekerheid is bevestigd door Keizer Karei V op 22 Maart 1618. Voorts stelde de polder dat in 1921 Pro vinciale Staten van Zuid-Holland hebben besloten om vanaf 1 Januari 1922 bovenge noemde dading of accoord vervallen ie verklaren voor zoover daarbij de omslag- plichtigheid van de in den polder Nieuw koop en Noorden gelegen landen ten behoe ve van Rijnland mochten zyn geregeld en om artikel 154 van het Reglement van het Hoogheemraadschap Rijnland te wijzigen in dier voege, dat vóór het laatste lid het na volgende nieuwe lid is ingevoegd: „Vrij dom van omslag tot een bedrag van 1.40 per HA. wordt toegekend aan de landen en wateren gelegen in den polder Nieuw koop en Noorden en tot een bedrag van 0.35 per H.A. aan de landen en wateren gelegen in den polder Nieuwkoop". De polder stelde verder dat dit besluit niet geldig is, daar de Prov. Staten niet het recht hadden hetzij regelend of beslis send op te treden ten aanzien van het be staan en de rechtsgevolgen van een privaat- rechtelyke overeenkomst als bovengenoem de dading of accoord en welke private rechten aan ook woroen beheerscht door het in de wet geregelde burgerlijke recht en staan onder de hoede van de rechter lijke macht. Hiermede meende de polder zijn onver schuldigdheid om Rynlands-bundergeld te betalen te hebben aangetoond en op grond hiervan vorderde de polder nietigverkla ring van het dwangbevel. De Haagsche rechtbank verklaarde dit verzet tegen het dwangbevel echter on gegrond. In hooger beroep heeft het Hof thans overwogen, dat het geschil tusschen par ty en in de eerste en voornaamste plaats betreft de vraag, of het besluit der Prov. Staten tot vervallenverklaring van het ac coord en tot regeling van de omslagplicht voor de landen en wateren gelegen in den polder Nieuwkoop en Noorden ten behoe ve van het Hoogheemraadschap van Ryn- land rechtsgeldig is en Nieuwkoop en Noorden met vrucht een beroep kan doen op genoemd accoord om zijn onverschul digdheid tot betaling van de in het dwan- bevel vermelde geldsbedragen aan te too- nen. Voorts overwoog het Hof, dat de Grond wet van 1848 in art. 190 en de thans gel dende Grondwet in art. 192 aan de Prov. Staten de bevoegdheid geeft om met goed keuring van de Koningin en de bestaande inrichtingen en reglementen der water schappen, veenschappen en veenpolders veranderingen te maken, waterschappen, veenschappen en veenpolders op te hef fen, nieuwe op te richten en nieuwe re glementen voor zoodanige instellingen vast te stellen, en dat deze zelfde be voegdheid eveneens in art. 193 der Pro vinciale Wet is toegekend. Volgens het Hof vloeit hieruit voort, dat de Prov. Staten bevoegd zijn een bestaan de inrichting van een waterschap te wy- gen, hetzij door een nieuwe te vervarrfcn, zoodat, waar tot zoodanige inrichting zon der twyfel ook behoort de regeling van de omslagplicht der ingelanden, de Prov. Staten eveneens bevoegd zijn een op dat stuk bestaande regeling te veranderen of door een nieuwe te vervangen. Vervolgens ovèrwoog het Hof, dat het accoord inhield een regeling van de rech ten en verplichtingen van de ingelanden van het vrije ambacht Nienwkoop met be trekking tot de waterloozing van de in dat ambacht gelegen gronden en wateren in den boezem van het Hoogheemraadschap van Rijnland en derhalve, nadat de pol ders Nieuwkoop en en Noorden in 1857 waren getrokken binnen het gebied van het Hoogheemraadschap van Rijnland, deel uitmakende van de inrichting van dit waterschap, waaraan niets afdoet, dat die regeling was neergelegd in een overeen komst tusschen twee ten tijde van het sluiten der overeenkomst onafhankelijk van elkaar bestaande lichamen. Waar dus deze regeling in elk geval na dat de polders Nieuwkoop en Nieuwkoop en Noorden deel zijn geworden van het Hoogheemraadschap van Rijnland, deel uitmaakte van de inrichting van dit water schap. als betreffende de rechten en ver plichtingen van de in een zeker gebied van dit waterschap gelegen ingelanden met betrekking tot de waterloozing hunner gronden en wateren, zoodat de Prov. Sta ten ook volkomen bevoegd waren om in de bovenbedoelde regeling verandering te brengen en met vervallenverklaring van de bestaande regeling op dat punt de om slagplicht van de ingelanden van de pol ders Nieuwkoop en Nieuwkoop en Noorden vast te stellen. Het Hof heeft derhalve het vonnis van de rechtbank -bevestigd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Frans Dirk, z. van F. Boeff en G. v. d. Kaaij. Hermanus, z. van P. C. v. Hagen en A. Kurpershoek. Gerrit, z. van G. Branderhorst en C. Maarssen. Lizette, d. van G. v. Oost en H. W. Veling. David Meijer, z. van B. Harzstark en J. Dziubas. Johanna Cornelia Nicoline, d. van C. E. J. Sloots en C. W. Segaar. Jan Anno, z. van C. Ligthart Schenk en G. Chr. Lek. Ondertrouwd: J. Crama jm. en J. v. Riet jd. Gehuwd: C. A. Hoogervorst jm. en J. H. Wassink jd. J. A. de Jong jm. en J. M. v. d. Wijngaard jd. Chr. Kriek jm. en C. Sloos jd. L. v. d. Linden jm. en A. Bodijn jd. P. Marijt jm. en J. Onvlee jd. A. v. d. Muijan jm. en J. de Lange jd. P. M. Nau jm. en M. M. Bierholz jd. P. Veelenturf jm. en G. Prins jd. H. Kors jm. en N. Paarts jd. E. C. Schouten jm. en C. Stammers jd. Overleden: Z. v. Putten dr. 15 mnd. J. Sloos dr. 36 j. J. v. d. Mey-v. d. Eijkel wede. 71 j. SPORT WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE KEULEN. Laatste nacht. Guimbretière gaf op. De jacht in den laatsten nacht van den Keulschen Zesdaagsche duurden zeer lang en omstreeks 10 uur begonnen kwam eerst tegen 1 uur in den nacht de rust op de baan terug. Wij vermeldden .eeds dat het koppel BroccardoGuimbretière gedurende deze jachten vele ronden was achterge raakt en op een gegeve- moment lagen de Franschen reeds 7 ronden achter het lei dend peleton. Guimbretière verdween daarop van de baan en kwam niet meer terug. De Franschman was totaal uitgeput wegens een darm- en maagstoring. Broc cardo bleef alleen op de baan als reserve. SchönGöbel waren intusschen alleen aan den kop gekomen en wisten deze ondanks heftige aanvallen der andere koppels te be houden. De klassementsprints van 2 uur des nachts werden gewonnen dooo Thierbach, Oszmella, Göbel, Göbel, Schön en Ippen. Die van 4 uur waren voor Ippen, Charlier, Oszmella, Charlier, Rausch en Pijnenburg. Door de lange jachten van den avond en den nacht waren de renners dermate ver moeid, dat zij tijdens de klassementsprints van 2 uur en van 4 uur geen enkele uitloop poging waagden. Om 6 uur Donderdagmorgen b'j de neu tralisatie waren afgelegd 3095.660 km., dus na 127 uur ryden. De stand was toen: 1. SchönGöbel 397 punten. Met 1 ronde achterstand: 2. Pijnenburg Weds 411 punten; 3. IppenCharlier 259 punten; 3. RauschHürtgen 185 punten; 5. VopelKilian 170 punten; 6. ZimsKuster 14 7punten. Met 2 ronden achterstand: 7. Siegel Thierbach 177 punten. Met 5 ronden achterstand: 8. Oszmella— Schorn 157 punten. Broccardo reserve. LAATSTE BERICHTEN EERSTE KAMER. Onteigeningswetsontwerpen. De Eerste Kamer heeft heden zonder beraadslaging of stemming aangenomen de wetsontwerpen tot onteigening van per ceelen, erfdienstbaarheden en andere za kelijke rechten, noodig voor het verbree- den en verbeteren van den Haarlemmer weg en van den Maresingel te Leiden en dat tot onteigening van perceelen, erf dienstbaarheden en andere zakelijke rech ten, noodig voor de verbetering van de Zijl door afsnijding van tochten met bijbehoo- rende werken in de gemeenten War mond en Oegstgeest. BOTSING OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Paard in stukken gereten. Toen hedenmorgen de landbouwer T. Borst met paard en wagen, komende uit Broek op Langendijk den onbewaakten overweg te Heerhugowaard de z.g. Boter- huizen overstak, kwam uit de richting Alk maar een goederentrein. Het paard werd gegrepen een 60-tal meters meegesleurd en in stukken gereten. Ook de wagen werd meegesleurd en vernield. De heer B. zelf kwam er wonder boven wonder met lichte kwetsuren af. OP WEG NAAR ZIJN WERK VERDRONKEN. De 21-jarige H. Keulers, stoker aan de tricotagefabrieken onder Aarle, verscheen hedenmorgen niet op de fabriek. Toen men een onderzoek instelde, bleek dat hij wel van huis was gegaan. Men verondeistelde dat hy op weg naar zijn werk met zijn fiets nabij sluis 7 waarschijnlijk van het rijwiel pad was geraakt en ir. de Zuidwillems vaart gereden. Het personeel van de sluis heeft gedregd en tegen half elf het lijk van den jongeman opgehaald. Het werd naar de natij liggende ouder lijke woning vervoerd. LONDEN, 7 Dec. (V.D.). In het Lager huis is gisteren een kort debat gehouden over de gevolgen van de Japansche concur- rentie voor de Britsche aardewerkindustrie. De parlementaire secretaris van de Board of Trade verklaarde, dat men zich ernstig moet bezighouden met elke poging van un faire concurrentie door het namaken of imiteeren van vormen, handelsmerken en namen. De regeering is niet voornemens iets van dien aard te laten voortgaan. Wanneeer dergelijke gevallen ter kennis van Brit sche belanghebbenden komen, dan moeten deze zoo spoedig mogelijk ter kennis van de regeering worden gebracht. REVOLUTIE IN MONGOLIë. TOKIO, 7 Dec. (V.D.). Volgens by het Japansche Departement van Oorlog ont vangen berichten is tengevolge van de on tevredenheid der bevolking over den in vloed der communisten in de districten Urga en Sanpeitze in Mongolië een ernsti ge opstand uitgebroken. Verder wordt gemeld, dat de Russische autoriteiten hun onderdanen hebben opge dragen zich uit de betrokken gebieden terug te trekken. GEHEIMZINNIGE KINDERSTERFTE. PANAMA, 7 Dec. (V.D.). Een geheim zinnige besmettelijke ziekte heeft meer dan honderd kinderen van inlanders van de door San Bias Indianen bewoonde eilanden voor de kust van Panama het leven gekost. De quarantaine-autoriteiten deelen mede, dat de meeste slachtoffers beneden vier jaar oud zijn. MARKTBERICHTEN GOUDA, 7 Dec. Vee. Aangevoerd in to taal 839 stuks, waarvan 81 slachtvarkens, vette 1819 cent, Londensche 1516 cent per pond levend gewicht met 2 pet. kor ting; 279 magere varkens f 1622, Gelder - sche biggen f 911, 411 biggen f 79, 27 runderen f 125200, 23 nuchtere kalveren WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Berlijn Londen New York Parys Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT De Amsterdamsche fondsenmarkt had heden een lusteloos verloop. Het gebrek aan belangstelling was oorzaak van een langzaam afbrokkelen van het koersniveau waardoor het koerspeil dat aanvankelijk iets hooger was geweest, ten slotte vrij al gemeen beneden het slot van gisteren te recht kwam. Er was weinig nieuws dat de markt een stimulans zou kunnen verlee- nen en al is men geneigd de toekomst wat optimistischer te beoordeelen, zoolang er geen duidelijker aanwyzingen zijn om dat oordeel te fundeeren durft men weinig ondernemen. Van de Industrieelen lagen Philips na vaste opening onder het vorig slot, hetgeen eveneens met Unilevers het geval was. Ned. Ford en Aku's waren bei de iets zwakker. Rubbers trokken zoo goed als geheel geen attentie in afwachting van de beslissingen die door den Raad van In- dië inzake de rubberrestrictie zijn geno men. Tabakken waren prijshoudend ter wijl Suikers van aanbod te lijden hadden. H.VA.'8 zoowel als de minder courante fondsen stelden zich enkele pets. lager. Oliewaraden waren zeer stil, doch de stem ming was goed prijshoudend. Scheepv. ge drukt. Ned. Scheepv. Unies pl.m. 1 pet. la ger. Duitsche obligaties bleven op peil evenals de Ned. Staatsfondsen. Alleen dol lar-leeningen Indië waren vaster. 69.25 8.12 1.59 9 731/o 34 551/2 48.14 13 10 20 35 40 85 36 30 41.90 7. £8l/2

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3