ALS KONING WINTER REGEERT HONIG'S BOUILLONBLOKJES tha>« 6 voor lOcl WOEMSDAG 6 DECEMBER 193J DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AANVARING OP DE MERWEDE. Een man verdronken. Gisteravond is op de Mervvede voor Dor drecht de sleepboot Mansweert, die met een leeg sleepschip van Antwerpen kwam, in botsing gekomen met de goederenboot Leerdam. De schok was zóó hevig, dat de machi nist van de Hansweert, Glerum, wonende te Hansweert, die zich aan dek bevond, overboord viel, in de diepte verdween en verdronk. De schepen liepn geen ernstige schade op. De oorzaak van de botsing zou te wijten zijn aan verkeerd manoeuvree ren. PAARD MET WOONWAGEN OP HOL. Drie inzittenden gewond. Gistermiddag reed de kermisreiziger P. met vrouw en kind in een woonwagen van Grave naar Nijmegen. Onderweg reed hem onder Wychen een automomilist in razen de vaart voorbij. Het paard sloeg op hol en de drie inzittenden werden met groot, ge weld tegen den grond geslagen. De vrouw kreeg een ei-nstige fractuur 'aan den voet, terwijl de man en het kind aan het hoofd gekwetst werden. Het paard holde met den leegen" wagen den weg over en werd een kilometer ver der opgevangen. De wagen was zwaar be schadigd. De drie gewonden warden door dr. v. Kessel verbonden en later naar het woonwagenkamp te Nijmegen overge bracht. De razende Roeland van een chauffeur reed snel voorbij alsof er niets gebeurd was en keek naar zijn sclachtoffers niet om. De dader is nog onbekend. BEDWELMD DOOR KOOLMONOXIDE. In de garage van den heer J. Moejes te Heer Hugowaard- zijn gistermiddag vier personen bedwelmd geraakt door het ont snappen van koolmonoxyde uit een auto, waarvan men den motor in verband met den vorst had inwerking gesteld. Door een dokter zijn zij met behulp van een zuur- stifapparaat bij kennis gebracht. De men- schen zijn buiten levensgevaar. DE ROOFMOORD IN DE RESIDENTIE. De officier van justitie looft een belooning uit. De Officier van Justitie te 's-Gravenhage looft een belooning uit, in totaal van 300, uit te betalen aan dengene(n), die zooda nige inlichtingen verschaft (verschaffen) welke leiden tot de opsporing, aanhouding en veroordeeling van den dader van den roofmoord, gepleegd op 2 Dec. j.l. op me vrouw- H. in de Johan Maetsuyckerstraat te Den Haag. KOEIEN ZONDER VOEDSEL IN DE KOUDE GELATEN. Een ergerlijk geval van dierenmishande ling heeft de politie te Deventer aanleiding gegeven krachtdadig in te grijpen. Het ge val betreft het volgende: Maandag zag de politie, zoo vertelt de „Tel." een achttal koeien op- de Bergweide loopen. De dieren waren verstijfd van de koude en hadden voedsel noch drinken. Onmiddellijk heeft men de dieren uit de weide gehaald en in een stéil geborgen. Zij behooren toe aëin den veehandelaar H. U. te Deventer, die daarvoor proces-verbaal kreeg. Dinsdagmorgen bleek het der politie op nieuw, dat op de z.g. Mars koeien rondlie pen. De dieren waren geheel verstijfd van de koude en hadden in een paeir dagen niets te eten of drinken gehad. Ook nu bleek, dat deze dieren toebehoorden aan denzelfden veehandelaar, die ondanks het feit, dat hij reeds een proces-verbal kreeg, opnieuw koeien in de weide had gezet. De dieren zijn thans in beslag genomen en op een schutstal gezet, in afwachting van de beslissing van den officier van justitie. De eerste ijs-slachtoffers Twee knaapjes te Aalsmeer verdronken Zobals wij gisteren reeds in een gedeelte onzer oplage konden melden, zijn op de Westeinderplassen nabij Alsmeer twee jon gens van ruim 10 jaar van de tuinarbeiders Kluinhaar en Klok door het ijs gezakt en verdronken. De Westeinderplassen zijn nog absoluut ongetrouwbaar door de vele zwakke plek ken en wakken, die in 't ijs voorkomen. De „Tel." meldt nader, dat dit ongeluk groote verslagenheid in het dorp gebracht heeft. Het 12-jarige Jaap je Kluinhaar en de 10-jarige Henk Klok. kinderen van ar me daglooners te Kudelstraat en Leimui- den, onder de gemeente Aalsmeer, wilden tuschen den middag met eenige vriendjes het ijs van de Poel probeeren, ofschoon de meester hen er nog ernstig tegen gewaar schuwd had. Daar er echter reeds 's mor gens enkele grooteren een baantje gereden hadden, sloegen de kinderen den raad in den wind. Plotseling zagen enkele voorbij gangers, die zich reeds ergerden aan de roekeloosheid van het vijftal, dat twee jongetjes zich afscheidden van de anderen en over 't ijs naar de school stapten. Plot seling zakten beiden door het ijs, op een plaats, waar enkele uren van te voren nog een wak was geweest, en verdwenen on der water. Onmiddellijk begaven enkele getuigen van het ongeluk zich op het ijs om de kinderen te helpen, doch daar er ter plaatsje nog maar een zeer dun vliesje lag, lukte het niet de slachtoffers van hun eigen onvoorzichtigheid tijdig meer te be i-eiken. Met behulp van een vischhaak haalde men hen later van den bodem op; de levensgeesten waren toen reeds gewe ken. Aan den oever, waar de toegesnelde ouders hun kinderen, die even te voren nog vroolijk de deur uitgehuppeld waren, zoo terugvonden, speelden zich# hartver scheurende tooneelen af. Het jongste slacht offer, dat deze maand elf jaéir zou worden, is het zoontje van een zeer armen boeren arbeider, wiens oudste zoon sedert gerui- men tijd in het séinatorium opgenomen is. Toen wij het huisje midden in den polder bezochten, waren enkele vém de zeer vele kinderen nog op, omdat er voor hen geen plaats meer was nu het lijkje in de bedstee lag, waar zij anders tezamen sliepen. De moeder verkeerde in doffe berusting; voor den vader was het gewone, harde leven reeds weer verder gegaan. Hij moest de koeien melken van zijn baas. Ook in het gezin van den daglooner Kluinhaar, aan wien het op één na jongste zoontje ontviel, heerschte groote droefenis. De geheele streek leeft mede met de zwaar getroffen ouders, voor wie het toch al zoo sobere Sinterklaasfeest op zoo noodlottige jvijze voorbijging. Dergelijke ongelukken gebeuren vaak in dit waterrijke land, 's zomers bij het zwemmen en 's winters wanneer de plas dicht ligt. Het ijs op deze winderige vlak te is zeer onbetrouwbaar, en zeker na een zoo korte periode van vorst. BERICHTEN VAN OVERAL. Postboot vastgevroren. Nadat de overtocht een paar dagen ver traagd was en met een bark tevergeefs getracht is den overkant te bereiken, ver trok de postboot „Waddenzee" Maandag avond van West-Ameland, doch kon den aanlegsteiger tot slechts 100 Meter afstand naderen. De passagiers zijn er gistermorgen uitgewaad. De terugtocht, die gistermorgen zou plaats vinden, is door den lagen water stand mislukt. De boot zit rondom ijs. Ameland is nu reeds drie aagen zonder post. Een beurt schip van Harlingen naar West-Ameland is ook op de Wadden vastgeloopen. Er zit veel ijs tusschen de Friesche Kust en Ame land. Scheepvaart in Friesland gestremd. De meeste binnenwateren in Friesland zijn zoodanig bevroren, dat scheepvéiart niet meer mogelijk is. Men rekent er op, dat heden de meeste binnenwateren goed be rijdbaar zullen zijn. Alleen zijn de groote kanalen nog, zij het met moeite, gisteren voor de scheepvaart opengehouden. Mislukte verkenningstocht. De sleepboot „Jan Goedkoop" van de ree- derij Goedkoop te Amsterdam is gisteren naar het IJsselmeer vertrokken voor een verkenningstocht. De boot, die niet van een ijsploeg was voorzien, is na een moeizamen tocht niet verder gekomen dan de vlieg- loods nabij Schellingwoude. Gisterenmid dag is zij naar Amsterdam teruggekeerd. Op de Maas. De opening van de stuw in de Maasbrug in den weg weg Grave-Nijmegen, welke gis termiddag om drie uur zou geschieden, is in verband met de weerberichten niet door gegaan. Wanneer zich in den avond of nacht drijfijs mocht voordoen, zal de stuw worden geopend. Drijfijs in de Lek. Sedert Dinsdagmorgen vertoont zich in de Lek bij Culemborg licht drijfijs, dat nog niet hinderlijk is voor de scheepvaart. De overtocht gaat nog geregeld per gierpont. Tegen hedenmorgen werden zwaardere ijsschollen verwacht. Bij aanhoudenden vorst vreest men, dat het niet lang zal du ren, of het ijs gaat zich vastzetten, vooral in verband met den lagen waterstand op de rivier. IJsbericht Z.H.IJ.B. De Zuid-Hollandsche IJsbond meldt: Als de vorst van de laatste twee dagen aanhoudt, kan heden over de Schenk en Veen wetering naar de Vink worden gere den. Ook in het Westland zijn vele yswegen al in gebruik. Van Voorburg af wordt al gereden naar Veenweg, Nootdorp en Delft. Lange toch ten kunnen nog niet worden aanbevolen, daar het ijs niet overal even sterk is. De eerste wedstrijd voor leden van afdee- (lingen van den Z. H. IJ. ten Westen van de Schie wordt gehouden Donderdag a.s. te 's-Gravenzande. De feestelijke rondrit wordt niet ver vroegd; de inschrijving daarvoor blijft open tot 20 December a.s. Twee zwanen vastgevroren. In den Noordsingel te Rotterdam zijn gis teren twee zwanen in het ijs vastgevroren. De beesten zijn met, veel moeite losgehakt en naar veiliger oorden gebracht. BAANBERIC1ITEN UIT DIVERSE PLAATSEN. Naar de Zuid-Hollandsche IJsbond mede deelt, zullen de beide vijvers in het Haag- sche Bosch heden voor het publiek geopend worden. Ook de Schenk is tot Leiden be reid baar. De vijvers in het Zuiderpark kunnen nog niet worden opengesteld. Hedenochtend om 10 uur zullen de banen van de Haagsche IJsclub aan het Bezuiden- hout volledig geopend zijn. Het ijs is prach tig. Hedenmiddag één uur zullen de banen van de IJsclub te Voorburg, achter Huis Te Werve worden geopend. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 7 Dec.. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst o. 1. v. Ds. G. W. van Deth. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonplaten. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing door Dr. M. M. den Her tog m. m. v. bariton en orgel. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Concert door C. Kint (viola d'amore) en P. J. Kesseler (piano). 6.30 Gramofoonplaten. 7.15 Causerie door Mr. F. L. J. Rambon- net. 7.30 Journalistiek weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Concert. Mevrouw H. Ludolph (so praan), mevr. J. v. d. Meent-Walter (alt), en G. Hengeveld (piano). 9.00 Ouderuurtje. 9.30 Vaz Dias. 9.40 Orgelconcert door M. B. Bouwmeees- ter. 10.4011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Vioolrecitcil M. Valkenburg. A. d. vleugel: E. Veen. 11.00 Gramofoonplaten. 11.15 Piano-recital Engelb. Heijmans. 11.45 Gramofoonplaten. 12.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. en Gramofoonplaten. 2.15 Mevr. Ina Boudier-Bakker: De op voeding onzer dochters. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Voor grootere kinderen. 5.30 Aansluiting met „Windsor Hause", te Rotterdam. Concert door Leo Sar en zijn Wiener Stars. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Concert door het Omroeporkest o. I. v. Alb. van Raalte. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.15 Zang-declamatie door Mariette Serlé. 9.35 Gramofoonplaten. 9.45 Concertgebouw-orkest o. 1. van Ed. v. Beinum m. m. van A. Kipnis (bas-bari ton). 10.15 Uit het Geb. voor K. en W. Den Haag: Kovacs Lajos en zijn orkest m. m. v. de Fidelio Singers. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 en 11.2011.40 Lezingen. 12.20 Het Rutland Square en Nev/ Vic toria orkest. 1.20 Gramofoonplaten. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Duitsche les. 4.25 Midland Studio orkest. 5.35 Kinderuur. 6.50 Bach's cellosuites. 7.10 Spaansche causerie. 7.50 Economische causerie. 8.20 „Good night Vienna", radiu-operet- te van H. Marveil, muziek van G. Pos ford. 9.40 Causerie door de R. T. Hon. J. Ram say Mac Donald. 10.00 Concert. 10.50 Korte dienst. 11.0512.20 BBC-dansorkest o. 1. v. Henri Hall. „Radio-Pari s", 1724 M. 8.05, 12.50 en 7.40 Gramofoonplaten. 8,20 „Julius Caesar," spel van Shakes peare. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit hotel l'Angleterre. 2.204.05 Concert uit Rest. „Wivex". 7.30 Radio-symphonie-orkest o. 1. v. Hans Weisbach m. m. v. Annie Konetzni (zang). 10.2011.50 Dansmuziek uit Rest. „Wi vex". L a n g e n b e r g, 473 M. 5.25. 6.35, 10.45 en 11.20 Gramofoonplaten 12.55 Omroeporkest o. 1. v. van Görlich. 2.20 Gramofoonplateen. 3.20 Orkeslconcert o. 1. van Altmeier. 6.20 Silezisch Philh. orkest o. 1. v. H. Matzke. 7.30 Gevar, concert. 8.30 Sürag-orkest o. 1. v. Görlich. 10.05 Gramofoonplaten. 10.20 Dansorkest o. 1. v. Kühn. 11.30J.20 Gramofoonplaten. Rome, 441 M. 8.05 Orkestconcert m. m. v. Scavizzi-Fa- bris (sopraan). 9.20 Dansmuziek. Brussel, 338 en 508 M. 338 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.00 Orgelconcert. 1.50 Omroepkleiorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 7.05 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Heil. uur uit de St. Maartenskerk te Kortrijk. 9.20—10.20 Omroeporkest o. 1. v. André 508 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o.~l. v. Leemans. I.30 Gramofoonplaten. 8.2010.20 Symphonie-concert o. 1. van J. Kumps m. m. van piano-solist. Deutschlandsender, 1635 M. 7.25 Gramofoonmuziek. Toelichting: G. Fricke. 8.35 Dansmuziek door R. Siegel en zijn ensemble. 9.20 Berichten, Voetbalpraatje, Weerbe richt. 10.2011.50 Concert uit Keulen. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. (3e Programma), 8.0012.20 Langenberg. 12.2013.50 Luxemburg. 13.50-14.20 Parijs Radio. 14.2015.20 Kalendborg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—13.20 Brussel (VI.) 18.20—19.20 Weenen. 19.20afloop Warschau. Daarna: Luxemburg of Kalundborg. (4e Programma). II.2012.20 Kalundborg. 12.2013.50 Luxemburg. 13.5015.20 Midléind Reg. 15.2016.35 Deutschl. sender. 16.35—18.20 Rome. 18.2019.30 Deutschl. Sender. 19.3020.20 Luxemburg of Kalundborg. 20.2021.20 Daventry. 21.20—22.15 Brussel (VI.) 22.15afloop Daventry. Uit Alphen aan den R\jn: Op den Damschen Rijn werd gisteren reeds schaatsen gereden; bij aanhouden der vorst wordt een stremming der scheep vaart spoedig verwacht. Uit Woerden: De ijsbaan is gistermiddag geopend. We den Sinterklaasavond was er op de verlichte baan slechts geringe belangstel ling. Een uitgebreid programma is reeds opgesteld, dat bij blijvend vriezend weer zal worden uitgevoerd. Uit Katwijk aan den Rijn: Er wordt flink gereden op de Zanderij- vaarten, Nieuwe en Oude Zanderij vaart. Op de Rijn is het niet alleen nog niet over al betrouwbaar doch daar de Rijn 1.1. Maan dag nos is opengebroken is het ijs allesbe halve mooi. Op het kanaal Katwijk aan den RijnOegstgeest en op de Noordwij- kervaart is het ijs mooi. FEUILLETON. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 9) „Ik begaf me naar het Brevord Hotel en liet me daar onder dennaam Waring in schrijven. Nadat ik ontbeten had, ging ik regelrecht naar het pandjeshuis van Abrahamson, het eenige pandjeshuis in de heele stad. Ik vertelde hem, dat ik op zoek was naar gestolen sieraden, die men waarschijnlijk bij hem zou trachten te be- leenen. Hij vond goed, dat ik op den loer zou blijven en ik verborg me achter cle dik ke gordijnen, achter in den winkel. Be halve dat ik er een paar minuten tus schen uit ben getrokken om te gaan lun chen. ben ik er den heelen dag blijven staan." „F hebt u iets verdachts kunnen ont- dekl.on?" „Ja", gaf Withers aarzelend ten ant woord. „Een man kwam op een gegeven oc-genblik den winkel binnen en beleen de er een ring, die mijn vrouw toebe hoorde. De ring was met drie diamanten ingelegd; de waarde" bedroeg 150 dollar. Abrahamson gaf hem er echter maar 100 op." „Waarom maar zoo weinig?" „Ik had hem dit verzocht om hem het bewijs te leveren, dat de mar, die de sie raden kwam beleenen. een dief was u begrijpt me wel, zoo iemand neemt met elk bedrag genoegen." ..Ja. dat deed hij." „En wat gebeurde er toen?" Nadat hij den winkel had verlaten, heb ik hem een poos achtervolgd,, maar ver loor hem helaas uit het gezicht. Hij ging een warenhuis binnen en ik bleef buiten wachten, tot hij er' weer zou uitkomen. Hij liet zich echter niet meer zien. Natuurlijk had ik mij door een oude truc laten beet nemen, de kerel had zich doodeenvoudig door een anderen uitgang uit de voeten gemaakt." „En", vroeg de hoofdcommissaris, die evenals Withers in groote opwinding ver keerde, „hoe zag die man er uit?" „Hij was van middelmatige grgotte. In de bovenkaak had hij een gouden tand. Zijn neus was scherp. Hij droeg een langen, donkeren regenjas en had een pet op, waarvan de klep zijn gelaatstrekken groo- tendeels verborg. Verder had hij een brui nen baard. Dat is alles, wat ik van hem kan vertellen, want het was al schemer achtig. toen hij bij Abrahamson kwam". „Dank u", onderbrak Bristew hem. „En nu praten we weer over den avond zelf. Wat deed u toen?" „Ik begaf me hierheen", antwoordde Wi thers, zijn uitgebrande sigaret wegwer pend, „en hield No. 5 in het oog, in de hoop, dat de kerel daar wel zou verschij nen." „En deed hij dat?" „Neen". „Vanwaar hield u een oog in het zeil?" „Het grootste deel van den tijd zat ik op de stoep van No. 4, d.w.z. recht tegen over den ingang van No. 5 U weet zelf wel, hoe het hier is. Na donker gaan de zieken slapen. Trouwens, ik stond geheel in de schaduw. 'Niemand zag me dan ook, toen mij.i toen mevrouw Withers al vrij vroeg in den avond in gezelschap van den heer haar huis verliet." „Bent u blijven wachten, tot ze weer thuis kwam?" „Ja". „Goed, dus u bent blijven wachten. En wat zag u?" De laatste paar minuten had er in Wi thers houding een verandering plaats ge grepen. Het leek. alsof hij, na van den eer sten schok bekomen te zijn, geleidelijk zijn kalmte herkreeg, die noodig was, om de snelle opeenvolging van Bristew's vragen te kunnen weerstaan. Laatstgenoemde, die duidelijk de verandering bespeurde, ver snelde het tempo van het verhoor zooveel mogelijk om van het gebrek aan zelfbe- heersching van den ander te profiteeren. „Ik zag haar met denzelfden heer terug- lceeren", vervolgde Withers. „Zij gaven elkaar de hand, waarna zij naar binnen ging en de deur sloot. De heer stapte weer in zijn auto, zette den motor aan en reed naar de stad terug." „Maakte de auto veel lawaai?" „Neen." „Hebt u nog geprobeerd toegang tot uw vrouw te krijgen?" „Neen. Daarop was ik op dat oogenblik niet voorbereid." „Nu ,nog dit", vroeg Bristew hem, „kon u het dén laatsten tijd goed met uw vrouw vinden? En nog iets. Hebt u ooit meenings- verschillen van duurzamen aard met el kaar gehad?" Het effect der beide vragen op Withers was verrassend. Hij sprong eensklaps van zijn stoel op, zijn gezicht vertrok van woede. „Voor den duivel!" schreeuwde hij op doordringenden toon, terwijl zijn blik eerst op Bristew en vervolgens op GreenJeaf bleef - sten. „Waar villen jullie toch heen? Jullie steil, n ie vragen, alsof ikzelf mijn vrouw zou hebben vermoord. Wat schiet ik met die nuttelooze vragen op?" Dreigend schudde hij de vuist tegen Bris tew. „Weten jullie dan nog niet, waar je den moordenaar moet zoeken? Vermorsen jullie zoo je tijd met hulpeloos in het rond te hannessen? Voor den duivel! Ik moet een behoorlijken detective hebben en ik zal zorgen, dat ik er een krijg." Met deze woorden plantte hij zijn hoed op het hoofd en liep naar de deur. „Daarop kun je je laatsten -dollar verwedden", schreeuwde hij zijn ondervragers opnieuw toe. „Ik Iaat er onmiddellijk een komen en morgen zal hij hier zijn. Ik zal Sam Bra- ceway vragen, den knapsten kerel uit het Zuiden. Ik wil, dat de moordenaar wordt gestraft voor zijn afschuwelijke daad. En niet zuinig ook!" En met deze woorden liep hij de kamer uit en sloeg de deur met een smak achter zich dicht. „Heb ik ooit van mijn leven", zuchtte Greenleaf. „Begrijp je dien idioot?" „Neen," stemde Bristew kalm toe. „be halve. dat het wcnschelijk is, wat meer van dien meneer Withers en zijn tempera ment te weten te komen." „Dat ben ik met je eens", meende Green leaf. „Op die manier maakte hij natuurlijk op de gemakkelijkste manier aan het ver hoor een einde,", vervolgde Bristew. „Ik geloof namelijk niet, dat zijn woede echt was. Misschien wel niets dan bluf. Maar die Braceway over wien hij het had, is een fameusc kerel. Hij heeft schitterend werk gedaan." „Overigens", merkte Greenleaf nog op, „begrijp ik niet, waarom Withers niet di rect de hulp van de politie heeft ingeroe pen, toen hij gistevrarniddag den kerel met den gouden tand uit het oog had ver loren?" „Ja", zei Bristew afwezig, „waarom deed hij dat eigenlijk niet?" HOOFDSTUK VI. Morley heeft baast. Bristew keek op zijn horloge. Het was al bijna half drie. „Heb je nog iets van Perry gehoord?" vroeg hij. „Ja", lichtte Greenleaf hem in. „We heb ben hem te pakken. Hij zit op het hoofd bureau. Ik heb me telefonisch op de hoog te gesteld, toen ik op No. 5 was. Hij had een slokje op." „Zoo. Als hij wat wil loslaten, zal dat nu gemakkelijker gaan dan wanneer hij heelemaal nuchter is. Weet je, wat je moest doen? Neem hem nu een verhoor af en daarna Douglas Campbell. Later in den namiddag kunnen we dan met miss Fulton en haar vader praten." „Haar vader zal vandaag nog niet ko men. Hij heeft straks getelefoneerd, dat hij morgenochtend eerst hier zal zijn." „Goed. Dat is momenteel ook niet van gi'oot belang. Kom dan om een uur of vier bij me terug, wil je?" Toen de hoofdcommissaris was heenge gaan, kon Bristew eindelijk wat gaan zit ten eten. Terwijl hij zoo eenzaam aan zijn middagmaal zat, liet hij de verschillende feiten In gedachten de revue passeeren: Perry, de neger, die had zich verdacht gemaakt doot do knoopen van zijn werk kiel en door de gemakkelijke wijzen, waar op hij zich in het bezit van den sleutel van Lucy Thomas had kunnen stellen, (Wordt vc: 1

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9