Bij Schrale Kippen Purol WOENSDAG 6 DECEMBER 19Jj DE LEIDSCHE COURANl VIERDE BLAD PAG. 11 UIT DE OMGEVING Bloembollencultuur. Onze afdeeling van de» Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur hield gisteravond m „De Witte Zwaan" haar jaarvergadering' onder voorzitterschap van den heer A. Verduyn Jr. De opkomst was goed. De voorzitter opende met een woord van welkom. Hij wees er op,dat nu de tijd daar is, dat we allen de balans hebben op gemaakt, de resultaten van de bedrijfsop brengst niet vreugdevol stemmen. Ech ter is er weer eenige opklaring. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de afd. Voorhout inzake de motie. Voorts een schrijven van de Wetenschappelijke Commissie met het voorstel om een vol gend jaar de 2 cent per roe niet te heffen. Ook was een schrijven ingekomen om de bewoners aan gene zijde der Engelbrug telefonisch bij Lisse aan te sluiten. De af gevaardigden Werd opgedragen daarvoor te ijveren. Hierna is aan de orde verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke af treding van den heer A. F. de Graaf (niet herkiesbaar). Gekozen de heer G. Grulle- mans, die met zijn benoeming werd geluk gewenscht. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer D. W. Lefeber, bleek, dat naast een ontvangst, inclusief hst saldo 1932, van 1347.88, een uitgave viel te boeken van ƒ462.36, alzoo een kas saldo van ƒ885.52. De heeren J. Kortekaas en G. Segers werden aangewezen als con troleurs en verklaarden na onderzoek alles in de beste orde. Op voorstel van den voor zitter werd den penningmeester décharge verleend. Aan de orde is voorts de behan deling van den beschrijvingsbrief voor de 172e Algemeene Vergadering van de Al- gemeeno Vcreeniging voor Bloembollencul tuur. De andere punten gingen onder den hamer door. Bij het punt „Wetenschappe lijk Onderzoek" deed de voorzitter uitko men het groote nut van het Laboratorium, hetgeen door den heer v. Til met een korte rede werd onderstreept, waarbij deze deed uitkomen, dat als we een volgend jaar de 2 cent per roe niet bijdragen, het Labora torium wel kon sluiten. De voorzitter meende wel accoord te kunnen gaan met een voorstel Santpoort om volgend jaar 1 cent per roe af te dragen. De heer Grullemans wees er op, dat het Rijk 30.000 gulden subsidie betaalt. Nu meende hij, dat aan het Laboratorium ook maar moet bezuinigd worden. De voorzit ter toonde aan, dat elke- bezuiniging tot, schade zou lijden aan de export. De heer Segers deed uitkomen, dat als wij onze bij dragen stopzetten de Regeering haar sub sidie intrekt. De voorzitter wees er op, dat op de inningskosten wel heel wat kan be zuinigd worden. Hij wilde het aan het hoofdbestuur overlaten 'of zij 1 cent op een 1/2 cent zal heffen. De heer Lefeber wees er op, dat in de inningskosten ook de sa larissen zijn begrepen. De afgevaardigden kregen ten slotte over dit punt een vrij mandaat. Bij punt 10, de motie-Voorhout, bepleitte de heer v. Zanten steun aan be doelde motie. De voorzitter wees er op dat deze medaille ook haar keerzijde heeft, waardoor hij vreesde, dat geen instemming zal worden verkregen. De heer P. Warmer dam wees er op, dat men een Open oog moest hebben voor de zwakke broeders in ons vak, want die worden door hét voor- stel-Voorhout geholpen en daar móeten wij unaniem achter staan. De heer D. W. Lefeber, lid van het Dag. Bestuur der Kweekerscentrale hield een warm pleidooi voor de mótie-Voorhout, welk pleidooi afzonderlijk in dit blad is opgenomen. Dat de heer Lefeber naar veler hart had gesproken bleek uit het applaus dat los brak! Behoeft het nog betoog, dat de mo tie-Voorhout met 54 stemmen vóór, 7 te gen en 7 blanco werd aangenomen. De héér De Graaf oefende critiek uit op het vei lingpercentage en wel naar aanleiding van het gesprokene van den heer Warmerdam voor de motie. De voorz. wist hen handig af te poeieren daar deze zaak op de ver gadering der Veilingvereeniging thuis be hoort. De heer Warmerdam diende hem echter dermate van antwoord, dat de heer De Graaf zich genoodzaakt gevoélde zijn woorden terug te nemen. RIJNSBURG. Bloemcnlust. De veilingvereeniging „Blóemenlust" hield de gewone najaars vergadering in de zaal „Centraal" van J. Verbrec. Een honderdtal leden woonden de vergadering bij. De voorzitter, de heer G. den Heijer. opende de vergadering met een wóórd van welkom aan de vele opgekomenen en bracht in herinnering wat in het afgeloopen sei zoen al zoo had plaats gehad. Dit seizoen had zich buitengewoon gekenmerkt als bij zonder ongunstig in financieel opzicht. On derhandelingen met de zustervereeniging om tot verhooging van veilingkosten te ko men, faalde. Later heeft de zustervereeni ging tot tot een zelfde besluit moeten komen. De oorzitter deelde nog mede, dat door den Bond van veilingen vrijstelling is verkregen voor de omzetbelasting, ingaan de 1 Januari a.s. De voorzitter deed dan mededeeling van dé pogingen gedaan om tot een zelfstandigen Bond van bloemen veilingen te komen. Deze pogingen hebben echter gefaald. Verder werden nog besproken de rege lingen der saneering voor de bloembollen- trekkers. In bespreking kwam dan het ver plicht veilen. Het bestuur meende, dat dit moeilijk streng kan worden doorgevoerd. De groote meerderheid der vergadering was het met het bestuur in deze eens. Dus zul len geen maatregelen voor doorvoering van het verplicht veilen worden getroffen. Dan kwam in behandeling de vraag of het contant betalen kan worden doorge voerd. Vele moeilijkheden werden naar Voren gebracht, vooral het feit dat niet- kapitaalkrachtigen onmiddellijk Uitgeslo ten worden. Besloten werd crediet te blij ven verleenen tót de volgende veilingsdag. Voor het mininmumprijzenstelsel werd niet gevoeld, omreden dit een wanverhouding zou scheppen van den een tegenover de ander. Principalen zullen hun bloemen mo gen ophouden, doch zullen hiervoor 3% vei lingkosten betalen. Na êên niet belangrijke rondvraag sluiting der vergadering, waarna verloting. Bloemenhandel. Vorst komst bijna al tijd ongelegen in bloemisterij of tuinderij. Bovendien heet het meestal onverwachts te komen. Men heeft er n.l. niet op gerekend. Of dit laatste geheel juist is, meenen we te mogen betwijfelen. Wel is aan te nemen, dat zulke strenge vorst als men nu kreeg, wel wat onverwachts en ongelegen komt. De straathandel ligt meteen stil en ook voor de markt is er weinig te beleven. Vandaar dat de handel mat en stroef is. Betaald werd voor Troschrysanthen in meerdere soorten van 0.07—0.23. groot- blóenüge ƒ0.070.12, Rozen per bos van 0.380.73. Er komt den laatsten tijd ook heel wat Fransch goed aan de veiling, dat voor redelijke prijzen weggaat. De eerste tulpén werden evenzoo aangevoerd, Pro serpine en Scarlet due. Ze brachten van 0.050.10 per-stuk op. 't Waren de eerste lingen wdaarvóor als regel ecu goede prijs wordt betaald. STOMP WIJK. K^slelooze vaccinatie. B. èn W. van Stompwijk en Veur maken bekend, dat de gelegenheid zal zijn opengesteld tot koste- looze vaccinatie of revaccinatie voor kin deren uit deze gemeente, beneden 1 jaar. De vaccinatie en revaccinatie zal geschie den: In de voórmalige O. L. School te Leid- schendam op Woensdag 13 December 1933, des namiddags tusschen 3 en 4 uur. In de O. L. Schóól te Veur (Veürsche Straatweg) op Zaterdag 16 December 1933, des namiddags tusschen 2 en 3 uur. Voor een juiste vermelding in de vac- cinebewijzen van de namen en geboorte datums der kinderen, is 't noodzakelijk, dat de trouwboekjes der ouders of geboorte bewijzen worden medegebracht. Géboren: Waltherus Wilhelmus, z. v. S. J, van Leeuwen en C. J. v. d. Maat. Cornelia Petronella, d. v. C. Th. van Haas ter en A. C, Groenwegen. Gehuwd: T. J. H. Molenaar én A. Ro- mijn. P. Rehling en J. Blijleven. NOOTDORP. Werkloozen. Doordat eenige werkloo- zen te werk zijn gesteld bij den wegenaan leg döor de Amsterdamsche Ballast Maat schappij is hec aantal werkloozen in deze gemeente iets teruggeloopen; er staan mo menteel 52 werkloozen bij de Arbeidsbe middeling ingeschreven. Kosteloozc inenting. Er wordt de aan dacht op gevestigd, dat Donderdag 7 De cember a.s. des middags 12 uur ten Raad- huize gelegenheid wordt gegeven tot kos- teloozè inenting. Gevestigd: Th. Goeman en gezin van Stompwijk W. Bouman van Nieuw- Beijerland M. Geerlings en gezin van Zwijndrecht. Vertrokken: M. van der Méij naar Valkenburg (Z.-H.) J. C. en A. N. Stee- neveld naar Stompwijk D. van Karssen naar Rijswijk M. Wittkowski naar Duitschland H. G. van der Wilk naar Wateringen. Geboren: Marinus Jacobus z. van J. Mark on M, Voskamp Helena Maria d. vail C. A. de Koning en H. M. de Groot Cornells Plein z. van C. Braat, en T. de Lange Helena Catharina Maria d. van A. N.' Janssen en C. A. van der Loos. Overleden: Nicolaas de Groot 56 j. eclitg. van C. Windmeijer Monica Ca tharina van der Meer, 74 j., echtg. van J. Jansen. KATWIJK. Rectificatie. In de „Leidsche Courant" van 1 Dec. j.l, heèft een bericht gestaan uit Katwijk, dat een vergadering, georgani seerd door de N. S. B. afd. Leiden, wegens gebrek aan belangstelling niet kon door gaan. Men wijst ons er op, dat dit bericht niet juist is. De vergadering blijkt uitge schreven te zijn, niet door de 'N. S. B„ doch door den Alg. Ned. Fase. Bond. Geboren: Ar ie. z. v. J. Heemskerk en E. Impthorn. Ida Jacoba, d. v. J. v. d. Plas en N. v. d. Plas. Hester, d. v. W. v. Egmond en E. v. Duyn. Maarten, z. v. D. v. d. Plas en M. de Vreugd. Huig, z. v. H. v. Rhee en J. H. Ouwehand. Alida, d. v. K. Dijkrenth en E. Klok. Maarten, z. v. A. Kuyt en J. v. Beelen. Jacob, z. v. C. Ouwehand en L. v. d. Plas. Sophie, d. v. C. Zwanenburg en T. v. Duyvenbode. Jacob Hendrikus, z. v. J. v. Duyn en G. v. Rijn. Ondertrouwd: C. v. d. Voort en C. v. Beelen. C. Zwaneburg en N. Kuyt. N. Messemaker en T Haasnoot. J. Zuy- derduin en C. Pluimgraaf. T. de Boer en L. v. d. Bent. J. Hoek en T. Krijgsman. Getrouwd: H. Hogewoning en S. v. d. Wijngaard. J. Ouwehand en A. v. Rijn. W. van Duin en E. Harteveld. Overleden: Levenloos aangegeven kind van C. Guyt en J. v. d. Plas. KATWIJK AAN DEN RIJN. St. Nicolaas. Zoóals we reeds bericht hebben h'ad St. Nicolaas bericht gezonden dat hij in het Parochiehuis gelegenheid zou geven om de kinderen te ontvangen. Men Was hierop dus voldoende Voorbereid en alle schoolkinderen hadden zich beijverd om hem een waardige ontvangst te berei den en hem ter eere liedjes, voordrachten, reidansen, enz. te leeren. Te 2 uur waren ze allen present, hun hartjes waren kloppend van Verwachting. Pastoor Buijs sprak de kinderen toe en be reidde ze reeds op de komst van den goeden Sint. Dóór een kléin oponthoud onderweg zou hel 3 uur zijn eer St. Nicolaas aanwe zig kon zijn, doch die tijd werd gedood door het zingen van liedjes, het opvoeren van een tooneelstükje „In de tram", rei dansen door de meisjes van 4de en 5de klas. Een voordracht „Gefopt" door 3 meisjes. Doch intusschen was de goede Sint gear' riveerd en werd binnengeleid door het be stuur van Kath. Katwijk en toegezonden door alle kinderen. Pastoor Buys verwel komde den Sint en sprak hem namens de kinderen en de respectievelijke ouders toe. St. Nicolaas sprak hierna de kinderen en de ouders toe en zeide verheugd te zijn op zijn reis Katwijk te kunnen aandoen, waar van hij zooveel goeds vernomen had, voor al van de kinderen. Er was dan gelegenheid Voor de kinderen om met St. Nicolaas persoonlijk té spreken Waarvan door allen zonder uitzondering werd gebruik gemaakt. Aan allen werden cadeaux uitgereikt die in dank en met blijde gezichten werden Ontvangen. «Jfitusschen hadden de noodige traetaties plaats. Géén wonder dat allen meer dan voldaan warén toen de tijd wèer aangebro ken was, dat St. Nicolaas weer moest ver trokken om andere bezoeken te gaan afleg gen. St. Nicolaas had ook nog gezorgd voor een heerlijk present voor Pastoor Buys en voor de Eerw. Zuster Marie Jose, de Wijk zuster van het W.G. Kruis. Katholiek Katwijk, die het initiatief ge nomen had om St. Nicolaas uit te noodigen naar hier te komen, heeft velen, niet alleen de kinderen, doch ook de ouders en verdere belangstellenden aan zich verplicht. Pastoor. Buys bracht dank aan de mede werkenden aan dezen middag, niet het minst aan het onderwijspersoneel, dat zóó veel werk aan de voorbereiding had ge daan en enkele personen die zich finantisel voor dit feest hadden geïnteresseerd. Het was een mooie middag. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De begrooting. Naar wij vernemen zal de behandeling van de a.s. gemeente-be grooting plaats hebben in de te houden raadsvergadering van 18 of 19 December Zwerversleed. Gisteravond verzocht dc 59-jarige zwerver G. B. aan een land bouwer aan den Woubrugschen weg onder dak, hetwelk hem werd verleend in den hooiberg. Vanmorgen hoorde de veehouder den man kermen. Het bleek, dat hij zeer van de koude geleden had, want een zijner voeten was zélfs bevroren. Dr. v. Wermes kefken verleende den man medische hulp. De man werd voorloópig in het Oudshöorn- sche Weéfhüis ondergebracht. KANTOREN TE. ALPHtN ad. RIJN - $tationss!raat 34-36 BODEGRAVEN, lederen fldnidag 10 12 hui-, wtjil „van Haatten'' LEIDEN, iederen Vrijdag lt»12 uur, 188 Hotel „rteilevue" BOSKOOP. Geboren: Cornells Leonardus Maria, z. van C. Moer inga en M. C. J. Roest. Pieter Cornells, z. van W. F. L. Sacks en J. L. Goemans. Hendrik Nicolaas, z. vttn C. Rentes en A. M. van Doorn. Henrij Jan, z. van A. W. Lagerman en G. M. v. d. Stam. Gijsbertus, z. van KI. Bobel- dijk en M. de Jong. Ondertrouwd: W. C. den Braven en G. de Bruyn. Getrouwd: A. Geers 30 j. en A. van Leeuwen 24 j. NIEUWKOOP. Ontwikkelingsavonden. Het bestuur van den R. K. Volksbond heeft een win- ter-programma opgemaakt met meerdere outwikkelingsavonden welke ook voor niet-leden kosteloos toegankelijk zijn. Reeds trad op Pater Terpstra uit Aals meer over het Fascisme en nu zal op Maandagavond a.s. te half acht in het Pa tronaat de heer Steinmetz, lid van ie Tweede Kamer en lid van den Gemeente raad te Amsterdam een rede komen hou den en spreken over „de invloed van een pauselijk stuk op het maatschappelijk ie- ven". Up 11 Januari zai de heer Gommers uit den Haag spreken over „de Democratie en hel Fascisme", Werkloozen. Bedroeg liet aantal werklooze kostwinners dat komt stempe len voor een gemeentelijke steunuitkeering in de vurige week nog 31, thans is dit ge tal gestegen tot 49. St. Nicolaas op bezoek bij de kinderen van den Volksbond. Het was Maai dag avond eén gezellige drukte in het Palro- naatsgebouw. Om half zeven waren daar aanwezig „vol verwachting" de kinderen der leden van den R. K. Volksbond, het bestuur, alsmede de Z.Eerw. Pastoor en het onderwijzend personeel. Na een weinig wachten schreed de waar dige Sint in vol ornaat binnen, gevolgd door zijn zwarten knecht. De vrees voor Piet verdween alras, want mét guile hand greep hij in' eqn groote zak met moppen en slingerden deze over de hóófden van het vroolijk opspringende volkje. Sint ging kennis maken aan de tafel eti nam plaats in een gereserveerde sto?l naast den Pas toor. Onder leiding Van de onderwijzers Teu- ntsse, Vroonhof en mej. Valkenet werden nu geestdriftig enkele bekende Sinter klaas-liedjes gezonden, waarna de Pastoor den goeden Sint Verwelkomde en de kin deren Vertelde, dat Sint trots 'n 193 jari gen leeftijd toch nog naar Nieuwkoop wilde komen. De Sint sprak nu zelf de kin deren toe en liét allen één voor één bij zich komen, leder ontving een stuk speelgoed, een reep chocolade en een suikefwerkje, waarna een paai' kinderen een versje kwa- meh opzeggen en een 4 tal bewaarschool- kleuters een liedje kwamen Zingen. Pastoor sprak nog een woord waarna de voorzitter, de heer A. van Houten, een toepasseiijk dankwoord sprak. Men kon inderdaad het geluk van het gezicht der kinderen aflezen. Het was een gezellig 1 y3 uurtje. Ongeiuk. Terwijl Dinsdagmorgen een schipper bezig was om met een ijsbreker de Ziendevaart vaarbaar te maken, pas seerde een kaasbrik om naar de markt te gaan in Bodegraven. Het paard werd schichtig tin de geheel equipage kwam in den berm terecht. De brik lag een oogen- blik later omgekeerd over de naastlig gende sloot. Voerman en paard kwamen er vrijwel met den schrik af. NIEUWVEEN. Binnenbrand. Dinsdagnamiddag brak er brand uit in de naaikamer van dé Joh. Stichting alhier, een huls, dat niet aan het hoofdgebouw vast staat. Onder groote be langstelling werd het blusschingswerk' ter hand genomen, dat spoedig resultaat ople verde. De kamer brandde met de boven verdieping, waar veel kleeren geborgen wa ren, tamelijk Uit. De waterschade was aan zienlijk. Vermoedelijk ontstond de brand bij de schoorsteen. Dank zij de zeer weinige wind werd groot onheil voorkomen. WOERDEN. BRAND IN HET CENTRAAL MAGAZIJN. Hel vuur werd beperkt tot een gat in 't dak. Gisternacht ontstond brand in het Cen traal Kleedingmagazijn. De nachtwaker ontdekte te 3 uur vlammen en waarschuw de onmiddellijk de kapitein. Na alarm zag men. dat de haard der brand in een schoorsteen boven de stop- perij Zetelde, die men onmiddellijk met eigen middelen ging bestrijden. Deze pogin gen echter faalden. De politie waarschuw de inmiddels de brandweer, die direct met de motorspuit uitrukte. Het bleek dat dit wel noodig was. De vlammen hadden reeds vanuit de schoorsteen een flink gat in het dak geslagen. Toch werden deze tamelijk spoedig gebluscht. Een groot geluk was dat er niet een dergelijke stormwind waaide als de vorige nacht. Dan zou ongetwijfeld een ontzaglijke verwoesting hebben plaats gehad. De schade blijft beperkt tot die door het overvloedige water veroorzaakt. Zandbergen werden boeken en bescheiden nagezien en in orde bevonden. De aftredende bestuursleden, de heeren C. v, Velsen en Th. Vlasveld, werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag be sprak de voorzitter ddl propaganda. Hij spoorde de aanwezige leden aan hiervoor te werken, opdat ook nog enkele oudere, maar voor de vele nieuwe parochianen worden Ingeschreven als lid onzer vereeni- ging. Zondag a.s. zal de H. Mis van half acht aan God worden opgedragen voor do le vende en overleden leden der vereeniging. Met een aansporing deze H. Mis bij te wo nen en allen deel te nemen aan de Alge meene H. Communie, sloot de voorzitter déze slécht bezochte vergadering. RECHTZAKEN Burgemeester en wethoudstcr tot boeten veroordeeld. De rechtbank te Alkmaar heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen burge meester V. de G. tegen wien de officier van justitie 14 dagen geleden wegens be- leedigirtg van den penningmeester van de wijkverpleging 200 boete of 60 dagen hechtenis had geéischt. Verd. werd veroor deeld tot 300 boete subs. 30 dagen hech tenis. De wethoudstér N. S.S. tegen wien de officier van justitie de vorige week we gens valschhcid in geschrifte in verband met mandaten voor de werkloozen drie maanden gevangenisstraf had geëischt, werd veroordeeld tot 25 boete of 25 da gen hechtenis. De rechtbank nam aan, dat verdachte in het algemeen belang en dat van de werkloozen had willon handelen en paste daarom art, 23 bis wetb. V. strafr. toe, waardoor het mogelijk is voor dit feit. Waarop alleen gevangenisstraf staat, een geldboete op te leggen. INGEZONDEN STUKKEN WOUBRUGGE. j Arbeidsbeurs. Bij het orgaan der Ar beidsbemiddeling stonden per 30 Novem ber j.l. ingeschreven: landarbeiders 26, fabr.arb. 28, timmerlieden 4, metselaars 3, schilders 2, schippers 1, losse werklieden 4. korenmolenaar 1. Gevestigd: P. de Vette en gez. van Barneveld (Gld.) Ja. Baak van Hnzers- woude C. Blom van 's Gravenhagc G. v. d. Nagel van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: Ja. Ma. v. d. Velde naar Foortvliet (Z.) H. W. Verdocs naar Zoetermeer-Zegwaart A. C'Rij- kelijkhuizen naar Alphen a. d. Rijn Ca. A. Rijkelijkhuizen naai- Alphen a. d. Rijn. ZOETERWOUDE (H. R.). St. Barbara-vereeniging. - Gisteravond hield dé St. Barbara-ver. de jaarlijksche algemeene vergadering in het patronaats gebouw. De voorzitter, de heer H. v. d. Poel, opende de vergadering met een woord van welkom, in 't bijzonder tot pastoor Meijer. Door den secretaris, den heer C. v. Velsen, werden de notulen gelezen welke onver anderd werden goedgekeurd. Uit het hier na volgende jaarverslag bleek, dat dit jaar 13 personen grafwaarts zijn gedragen waar onder 8 onzer leden. Dankbaar werd ge memoreerd de keurige verbetering van het kerkhof en de gelegenheid welke Sn de laatste tijd werd gegeven, om met de gees telijken 't kerkhof te bezoeken en daar te bidden voor onze overledene. De penningmeester, de heer H. J. van Mil, gaf het financieel verslag. Saldo in kas vorig jaar ƒ341.06. inkomsten ƒ2434.22, uitgaven 534.52, alzoo eep nadeelig saldo van f 100.30. Gaat af van het saldo vo- I rig jaar ƒ341.06 blijft oen saldo in kas van I 2^0.76. Door de heeren I. J. Klaver en C. Voorhout, 3 Dec. 1933. Mijnheer de Redacteur, Het verslag der Raadszitting van 1 de zer, voorkomende in uw blad, op heden, behoeft, m.i. eenige correctie. Het voorstel van de minderheid van B. en W. (welh. v. d. Laan, 10 pet. salariskor ting) is niet niet 1 stem, doch met 3 stem men tegen aangenomen. Tegen stemden: weth. v. d. Hulst en de leden: v. d. Geer en Witteman. Het voorstel van weth. v. d. Laan om, indien hoogere instanties geen toestemming geven, die salarissen te verlagen, welke, buiten de bemoeiingsfeer van den Raad vallen toch de andere salarissen te verda gen, werd niet aangenomen met 8 tegen 3 doch met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stem den: weth. v. d. Hulst en de leden: de Groot, Witteman en .v. d. Voet. Geen melding is gemaakt, of de uitgaaf posten uitgetrokken voor werkloozenzorg met 6000.-— verlaagd moesten worden. Dit werd aangenomen met 7 tegen 4 stem men. Tegen stemden de Jeden: de Groot, Spierenburg, Witteman en v. d. Voet, Dan komi cr een passage in het verslag voor, dat de leden v. d. Voet en Spieren- buig van den voorz. het verwijt te incas- seeren hadden, dat zy het prae-advies van B. en W. niet begrepen hadden. Die leden hebben echter opgemerkt, clat het advies van Ged. St. afweek van het prae-advies van B. en W., omtrent een 'bepaald punt. Ged. St. adviseeren een ontvangstpost, be rekend naai' voorschriften van de Regee ring met 11.200.te vei minderen en B. en W. berekenen een bedrag, volgens de zelfde voorschriften op i 77a0.Dit lijkt mij toch niet bizonder duidelijk, wat mij dan ook de interruptie ontlokte: „Natuur lijk stelt men de zaak onduidelijk voor, om ons gemakkelijker te vangen". Vanzelfsprekend is dat uw verslaggever ontgaan. Hij is n.l. een dergenen, die vol gens het voorstel-Spierenburg, niet voor salariskorting in aanmerking komt. Daar om hing hij (figuurlijk dan) aan de lip pen van den heer Spierenburg. Maar met dat al Worden wij zéér sub jectief „verslagen". Als ik „verslagen" word, dan goed, doch niet half. Ik wil het hierbij laten, al valt. er op het verslag in kwestie nog wel het een en an der aan le merken. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, J. v. d. VOET. Tref ik dat even. Als d»*' ongeluk 'n minuut later ge beurd was, hadden ze me sesnapt, dat ik geen spoor kaartje bezit. fGriugoire)

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11