WOENSDAG 6 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN WARMOND SPORT WIELRENNEN ZESDAAGSCHE TE KEULEN. De Dinsdagavond gaf vele jachten te zien. Zy waren echter van weinig betee- kenis en het was hoofdzakelijk „Kundeu- spielerei". Om half tien werden temporon den ingelegd, waarbij SchönGöbel 14, ZimsKuester 7, Siegei—Thierbach 5 en PijnenburgWals 4 punten wisten te ver overen. Na het avondklassement van 10 uur werd wederom een jacht ingezet, die echter evenals de vorige van weinig be- teekenis was. Rausch en Pijnenburg kwa men te vallen, doch kregen daarbij geen ernstige verwondingen. De jury was ge noodzaakt eenige straffen uit te deelen wegens het niet volgen van het veld. Pij- nenourg kreeg 10 Mark boete, Cnarlier drie maal 10 Mark, teiwyl Wals een waar schuwing kreeg. Hierna was de stand om kwart over 11 als volgt: Aan den kop 1. PijnenburgWals 283 punten; 2. IppenCharlier 184 pnt.; 3. RauschHuertgen 132 pnt.; 4. Broccardo Guimbretière 126 pnt. Op 1 ronde: 5. ScnoenGoebel 310 pnt. Op 2 ronden: 6. ZimsKuester 118 pnt. Op 3 ronden: 7. SiegeiThierbach 148 pnt.; 8. VopelKilian 97 pnt. Op 7 ronden: 9. OszmeliaSchorn. Kou- mans gaf op. Clignet blijft dus voorloo- pig reserve. „De Rijnstreek". Morgen zal de wielrennersclub „de Rijn streek" voor haar leden een home-trainers wedstrijd houden in Hotel Sportrust. ATHLETIEK. TRAINING OLYMPISCHE SPELEN 1936. Onder leiding van de trainingscommissie der K.N.A.U. met als eigenlijke trainers de heeren van de Putte en Korver, zullen in den Haag eveneens getraind worden C. Meskers en A. Visser van Zuid wij ck. SCHAATSENRIJDEN. HARDRIJDERIJ VOOR DAMES. Gisteren heeft de eerste hardrijderij van het seizoen plaats gehad n.l. een wedstrijd voor dames over 140 Meter, uitgeschreven door den Algemeenen Frieschen IJsbond en georganiseerd door de IJsclub te Win- sum. Zestien der snelste Friesche rijdsters namen aan den wedstrijd deel. De uitslag luidt: 1. T. Hemminga (Bees- terzwaag). 2. Cl. Huizema (Workum). 3. Pasceer (Akkrum). 4. H. v. d. Meer (Tjum). De kampioene van vorig jaar J. Douma uit Grouw werd geklopt door mej. Pasceer, evenals de gewezen kampioene G. Woud stra uit Dooyenga. PAARDENSPORT RONDRIT DOOR NEDERLAND 1933. Op de vergadering van de Ruitercommis- missie van den A.N'.W.B., Toeristenbond voor Nederland, is bepaald, dat op de fees telijke samenkomt, welke zal plaats heb ben op 9 December a.s. te 14.30 uur in het Jaarbeursgebouw te Utrecht, de volgende groote zilveren bekers zullen worden uit gereikt: Aan de groepen van de Bereden Politie te Rotterdam en te Utrecht, aan detache menten van het 2e, 4e en 8e Reg. Veldartil lerie en aan het detachement van het 4e Half Reg. Huzaren te Deventer, aan het detachement van het 8e Reg. Veldartillerie zal bovendien een groote zilveren beker worden uitgereikt, aangezien dit detache ment zich van de militaire detachementen bij den Rondrit te Paard door Nederland 1933 het meest heeft onderscheiden, aan den heer J. G. M. Wijers te Amsterdam, die in 1933 een Rondrit te paard heeft gemaakt, welke van bijzonder toeristische waarde was, aan den heer G. van Veelen te Am sterdam, die langs ruiterwegen van den A.N.W.B. den langsten afstand te paard in 1933 heeft afgelegd. Bovendien zullen 59 kleine zilveren bekers uitgereikt worden aan degenen, die aan de bepalingen van den Rondrit 1933 voldaan hebben. De medailles zijn reeds ter beschikking gestled van de groepen der Berden Poli tie en de militaire detachementen. „Vad." SCHAKEN DAMMEN Damclub „Gezellig Samenzijn". De uitslagen van de le klasse competitie wedstrijden van den R. K. Dambond, dis trict den Haag, tusschen D.I.O. uit Mon ster, en G.S. Leiden gisterenavond ge speeld te den Haag luiden als volgt: D.I.O. G.S. A. W. de GrootG. Gerelings 02 P. v. LeeuwenA. ter Haar 02 L. MiddelburgH. B. Stipdonk 02 H. ZuiderwijkA. H. Jansen 11 A. de VriendG. Jansen 02 J. v. d. Valk—C. H. Klein 1—1 A. v. d. Valk—B. Goddijn 0—2 A. v. d. LaarC. v. Bakel 02 H. v. DijkW. v. d. Veer 1t P. KouwenhovenTh. H. D. Bousie 02 3—17 A.s. Donderdag zal de ontmoeting plaa:s hebben tusschen G.S. Leiden en O.D.B. uit Voorburg in den R. K. Volksbond te Lei den. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Bloembollencultuur. De afd. Hillegom der Alg. Ver. houdt morgen een zeer be langrijke ledenvergadering. De agenda vermeldt o.m. punt 4: Behandeling van den door den heer W. Murk ingediende motie welke luidt als volgt: „De Afd. Hil legom van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur in vergadering bijeen op 6 December 1933 in Hotel Sistermans; gehoord de besprekingen inzake saneering bloembollenbedrijf op de Afd. vergadering van 6 Oct. j.L; gelet op de schadelijke en ongewenschte gevolgen voor het bloem bollenvak, van voortzetting der door de regeering getroffen maatregelen verbon den; spreekt zich uit tegen verdere over heidsbemoeiingen en noodigt het Hoofd bestuur der Alg. Vereeniging voor Bloem bollencultuur dringend uit onverwijld stappen te willen doen om de saneerings- maatregelen ten spoedigste te doen ein digen". Punt 5 luidt: Deelname aan de Groote Tentoonstelling 1933 en benoeming tentoonstellingscommissie. Punt 8: Verkie zing voorzitter wegens periodieke aftre ding van den heer W. Jonkheer. Wij vertrouwen, dat de zaal stampvol zal zijn: de vergadering verdient het. Jubileumconcert. In de concertzaal van Hotel Sistermans is het 10-jarig be staan van het Hillegomsch Dameskoor op eenvoudige, doch schitterende wijze her dacht. Het wekt dan ook geen verwonde ring, dat de zaal uitmuntend was bezet. Mej. Cor Igesz, de bekwame dirigente, die van de oprichting af het koor leidde, verwierf zich nieuwe lauweren met de ver tolking van een grootendeels geheel nieuw programma. Als glanspunt van den avond noemen wij „Standchen" van F. Schubert met mej. Rie Tuyl Schuitemaker als alt soliste. De schitterende bloemenhulde na dit nummer aan dirigente en soliste ge boden was ten volle verdiend. Zeer mooi klonken ook „Agnus Dei" van Gluck, „Das gemeensame Grab" van Saek en „Gezang aus Finehal" van Brahms. De 2 canons waren mede 'n succes. Cello-solist was de heer Joh. de Nobel uit Haarlem. Van hem noemen wij bijzonder Tocata en Requiec- bros van Cussato. De begeleiding van mevr. VerkwijsenVan Vladeracken was af. Mej. Annie Jonkheer begeleidde de koorwerken op sublieme wijze. Aan het eind van den avond sprak Mej. Schuitemaker een kort maar hartelijk dankwoord. Onder daverend applaus deel de zij mede, dat de Burgemeestersvrouwe als Beschermvrouwe was benoemd en deze benoeming had aanvaard. Een aardige at tentie in dit verband was het aanbieden van een vaasje schitterende orchideëen. Voor men de zaal verliet werd van de jubileerende dames een groepsfoto geno- Het was een schitterende avond van werkelijk kunstgenot. De nieuwe Ijsbaan. De ijsbaan van het comité „Hilegom Voorruit" is juist bijtijds onder water gezet. De baan wordt gelegd langs het geheele terrein ter breed te van 17 M. terwijl de lengte 180 M. be draagt. In het midden komen 2 banen, eveneens 17 M. bred, één voor de liefheb bers van schoonrijden en één voor hen, die deze móóie sport willen leeren. Voor de kinderen komt er een z.g. krab- belbaan van 34 bij 30 M. Groote masten zijn aangebracht, die voor een rijke ver lichting zullen zorgen. Als nu de wintet maar komen wil Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, Burgemeester, had heden een openbare vergadering plaats van den Raad dezer gemeente, welke vergadering geheel stond in het teeken van credietverleening aan kleine kweekers. Nadat de bijeen komst op de gebruikelijke wijze was ge opend en door de Secretaris de notulen der vorige bijeenkomst waren voorgelezen, welke zonder bemerkingen werden vast gesteld werd in de allereerste plaats over gegaan tot beëediging van het nieuw be noemde raadslid den heer G. Onderwater. Een nieuw gezicht. Nadat door deze de gebruikelijke eeden waren afgelegd, werd hij met een kern achtige speechje door den voorzitter ver welkomd, waarbij deze er op wees, dat de heer Onderwater geen vreemde in Jeruza lem is, daar hij reeds eerder als raadslid zitting had gehad en men gedurende dien tijd gelegenheid te over heeft gehad om de ijver en toewijding waarmede hij de belan gen van Warmond voorstond te kunnen waardeeren. Hierna deelde de voorzitter mede dat door de verschillende maatrege len van financieelen aard, die door de re geering waren getroffen na het vaststellen der begrooting dezer gemeente voor 1934, en welke maatregelen op de samenstelling van de begrooting van grooten invloed zou den zijn geweest, deze begrooting wijziging zal moeten ondergaan en naar nieuwe dek kingsmiddelen zal moeten worden uitge zien of te wel nieuwe bezuinigingen zullen moeten worden aangebracht. Deze zaak is in voorbereiding bij Burgemeester en Wet houders en te dezer zake zullen in de eerst volgende raadsvergadering voorstellen aan den raad worden voorgelegd. De ingeko men stukken betroffen uitsluitend missives mededeelende de goedkeuring van de in vo rige vergaderingen genomen besluiten. Ver volgens werd overgegaan tot benoeming van een lid der waterleiding-commissie, electriciteits-commissie en van de vereeni ging van Vreemdelingenverkeer en respec tievelijk werden benoemd de heren G. On derwater, J. Heitlager en C. Breedijk, die alleen verklaarden hunne benoeming aan te nemen. Steun aan de Kleine Kweekers. Hierna kwam thans aan de orde de steunverleening voor kleine kweekers, of om een meer juiste terminologie te gebrui ken Credietverleening aan kleine kweekers Door een te dezer zake door den Raad be noemde Commissie was een uitvoerig rap port uitgebracht over deze aangelegenheid. In het bij dit rapport door B. en W. overge legd prae-advies deelde dit College mede, aan dit rapport niets toe te voegen te heb ben. Het College stelde in dit prae-advies den Raad voor hen te machtigen de Com missie dank te brengen voor het door hun verricht werk en tfeze commissie als zoo danig op te heffen. Verder stelt dit College voor een raadscommissie te benoemen aan gevuld met twee adviseerende leden, welke commissie B. en W. bij het verstrekken van crediet van voorlichting zal dienen. Meer genoemd College adviseert in deze Commis- 3 pet., manufacturen 3 pet., slagerij 4 pet., schoenwerk 4 pet. Door het o verlij densfonds werd 191.70 aan 3 gezinnen in goederen uitgekeerd. Het kapitaal van het pensioenfonds voor het personeel bedroeg 23500. Hoewel de cijfers een achteruitgang ver- toonen is het bestuur van den gang van zaken, gezien de crisis en het terugloopen der prijzen niet ontevreden. De gebouwen en inventarissen komen op de balans voor tot een bedrag van 109.945.94, tedwijl in 19321933 een be drag van 6019.331 werd afgeschreven. De balans geeft een totaal winstcijfer van 18559.85 ]A. Nieuwe tooneelvereeniging. Door het personeel der Hillegomsche Kunstzand- steenfabriek „Arnoud" is een tooneelver- eeniging opgericht genaamd „Tot ons ver maak". Doel is voor en door het eigen per soneel gezellige kunstavonden te organi- seeren. In hotel Sistermans had Me eerste uitvoering Zaterdag plaats, waarbij men voor het voetlicht kwam met het blijspel: „De Houten Ham". Voor een geheel ge vulde zaal werd dit stuk gespeeld en het spel gaf duidelijk blijk, dat er onder deze eenvoudige menschen goede tooneelisten schuilen. In een gestige toespraak ver klaarde dr. Marcus, alg. secretaris der di rectie, hoe de vereeniging was ontstaan, waarbij hij tevens meedeelde, dat de di recteur, baron van Hardenbroek, tot zijn spijt verhinderd was tegenwoordig te zijn. Het ga de jonge vereeniging goed! sie te benoemen de heeren Zwetsloot, Heit lager en Onderwater en als adviserende le den de heeren J. K. Heyl en A. van Moor- sel Azn. De Coöperatieve Spaar- en Voorschot bank voor Land en Tuinbouw alhier, aldus de voorzitter, welke instelling toch zeer zeker de meest aangewezen instelling is om in deze krachtdadig steun te verleenen, werd niet bereid gevonden medewerking te verlegnen, zoodat de onderhandelingen met deze instelling moesten worden ge staakt. Dit was dubbel jammer daar de Centrale Bank te Utrecht geen enkel be zwaar had dat door de Bank alhier haar medèwerking in deze werd verleend. Het groote belang, aldus spreker, dat aan deze credietverleening verbonden is, heeft het Noord-Hollandsch Landbouw Crediet N.V. Bijkantoor Leiden, bewogen, aan deze ge meente volle medewerking toe te zeggen. In verband hiermede stellen B. en W. voor met de Noord-Hollandsche Landbouw Cre- dietBank te Leiden een overeenkomst tot het verleenen van een crediet aan de kleine kweekers alhier over te gaan tót een maxi mum van f 8000.en hun College te mach tigen datgene te doen wat voor een goede uitvoering van dit besluit noodig moet worden geacht. De heer Breedijk vindt, dat, waar vooi het verleenen van het crediet een rente moet worden betaald van 7 pet. men niet van steun kan spreken. Wanneer werkelijk gesteund moet worden dan moet de ge meente aan degenen die volgens de Com missie hiervoor in aanmerking komen, een renteloos voorschot verstrekken. De voorzitter zegt dat Gedeputeerde Sta ten op een dergelijk besluit wel geen goed keuring zullen verleenen. Persoonlijk is spreker tegen het verstrekken van rente- looze voorschotten. Men moet goed het uit gangspunt van deze credietverstrekking in het oog houden. Het is de bedoeling bedrij ven, die in normale tijden zich kunnen be druipen over hun moeielijkheden heen te helpen. Wanneer nu geen rente gevraagd wordt is de kans natuurlijk zeer groot dat een ieder, die voor crediet in aanmerking komt het maximum aanvraagc, waarbij niet is uitgesloten, dat met het geld dat de ge meente dan verstrekt winsten worden ge maakt door belegging of anderszins^ het geen toch zeker de bedoeling niet is van deze credietverstrekking. De heer Weyers voelt echter veel voor het standpunt van den heer Breedijk om rentelooze voorschot ten te verstrekken. De heer Heitlager meent dat een gemeente met het verstrekken van rentelooze voorschoten de uiterste voor zichtigheid in acht moet nemen. Sprekers vaste overtuiging is dat in deze gemeente nog veel meer noodlijdende bedrijven zijn, die dan eveneens voor een renteloos voor schot in aanmerking zouden komen, zoodat wij hiermede op een weg zouden komen zonder eind. Na nog eenige bespreking werd het voorstel van Burgemeester en Wethouders met algemeene stemmen aan genomen. De voorzitter bracht nog een woord vau dank aan den heer J. van Winsen, voorzit ter van den bond voor Kleine Kweekers, die gemeend heeft te moeten bedanken als Edelachtb. heer Burgemeester van Iersel, wethouder Warmerdam, B. N. Loerakker en den Weleerw. Pater-assistent van de Parochie. De Burgemeester zeide in zijn rede, dat het lot van de werkloozen ten zeerste zijn belangstelling heeft, hetgeen wel blijkt uit zijn onverzwakt pogen om de steunregeling zoo goed als mogelijk is, toe te passen. De heer Loerakker zette duidelijk uiteen welke wantoestanden er momenteel heer- schen, overal overvloed van productie en toch het grootste gebrek in de huisgezin nen der werkloozen. Hij spoorde ieder aan bij dit alles toch allereerst Gods hulp m te roepen, vooral des morgens onder het H. Misoffer. De Weleerw. Pater sloot zich volkomen bij deze woorden aan. Deze zeide, dat, wan neer de tijden nog slechter mochten wor den, men steeds op God moet blijven ver trouwen, daar na deze wereldsche romp slomp de eeuwige rust bij God genoten kan worden. De sprekers ontvingen elk een daverend applaus.-Na dank aan de sprekers gebracht te hebben voor hun welgemeende woorden verklaarde de 2e voorzitter het lokaal voor geopend. VAN ROMMELZAK 49. Maar plotseling begonnen de kinderen vooraan te gillen, want.o.de pop draait heel langzar n zijn hoofd om en zet zijn glas voor zijn rechteroog. O, roepen ze nu allemaal. Het is Jan Rommelzak zelf! En nu gaat er een daverend gelach op. lid der commissie van uitvoering. De heer van Winsen, aldus de voorzitter, heeft zijn ijverig en onvermoeid streven beloond ge zien. Het ambtenarenreglement. Vervolgens kwam aan de orde een voor stel van B. en W. tot wijziging van het amb tenaren reglement. Deze wijziging betrof het inlasschen van een artikel met betrek king tot de politieke gezindheid der ambte naren zooals bij provinciaal blad is voor geschreven. Tevens werd een bepaling op genomen, waarbij aan de in dienst zijnde ambtenaren de verplichting wordt opge legd, om. indien zij den 65-jarigen leeftijd hebben bereikt, binnen drie maanden na het bereiken van dezen leeftijd aan den Raad eervol ontslag te verzoeken. Een uit zondering hiervoor werd gemaakt voor den gemeente-ontvanger. Tevens werd een be paling opgenomen, dat, wanneer een in dienst zijnde ambtenares in het huwelijk treedt, zij met ingang van den dag van haar huwelijk eervol wordt ontslagen. Op ver zoek van heeren Gedeputeerde Staten wer den eenige wijzigingen van ondergeschik ten aard aangebracht in den instructies van den gemeente-secretaris en den gemeen te-ontvanger. Aan den heer Mr. Menten werd „vergunning verleend tot het leggen van een duiker in den Heerenweg. Burge meester en Wethouders stellen voor, aldus de voorzitter, het voormalige gemeentehuis dezen winter weder af te staan als ontspan ningslokaal voor werkloozen, benevens voor dit doeleinde uit de gemeentekas een sub sidie toe te kennen van f 250.De heer Weyers vraagt, waarom deze subsidie van f 300.is teruggebracht tot f 250.De voorzitter zegt, dat waar verleden jaar in November begonnen werd en nu in Januari er ook minder subsidie gegeven kan worden. De heer Weyers zegt, dat verleden jaar eveneens in Januari begonnen is. Het eind resultaat was, dat zoo de heer Weyers ge lijk heeft, hetgeen nagegaan zal worden, de subsidie weer zal worden gebracht op f 300.—. Bij de gebruikelijke rondvraag wees de heer Heitlager op het groot aantal werk loozen en de vele braak liggende grond. Hij zou het op prijs stellen wanneer de ge meente tegen een matige huur deze braak liggende gronden zou kunnen huren om deze gronden dan gratis aan de werkloozen te geven voor het telen van groenten enz. De voorzitter zegt, da' deze aangelegenheid reeds bij B. en W. in behandeling is en dit College te dezer zake diligent is. Op verT zoek van den heer Weyers deden B. en W. de toezegging, dat, mocht de Minister even als verleden jaar weder gelegenheid geven tot het geven van een Kerstgave aan de werkloozen, ook de werkloozen in deze ge meente deze Kerstgave zouden ontvangen. Nog klaagde de heer Weyers over de moeielijkheden die de menschen ondervon den, wanneer een vervoerbewijs voor aard appelen aangevraagd moest worden. Deze waren dan verplicht zich naar Sassenheim te begeven, waar twee controleurs wonen. Is het niet mogelijk, aldus spreker, dat ook hier in Warmond een dergelijke controleur wordt aangesteld. De voorzitter zegde toe te dezer zake zich in verbinding te zullen stellen met de aardappelencentrale. Hierna werd de bijeenkomst gesloten. RUNSATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Donderdagnamiddag half acht. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Behandeling ingekomen stuken. 3. Voorstel tót aanvulling Ambtenarenreglement. 4. Voorstel tot wijziging gemesnte-begrooting dienst 1933. 5. Voorstel tot vaststelling eener verordening op de heffing en invor dering van straatbelasting. 6. Voorstel tot wijziging gemeentebegrooting dienst 1934. 7. Behandeling schrijven Ged. Staten der prov. Zuid-Holland d.d. 1220 Dec. 1932. 8. Behandeling reclame schoolgeld. En het geen verder ter tafel zal worden gebracht. hebben. (Marianne). EN HOBBELTJE. 50. Ja hoor! zegt Jan hu, ik ben het zelf in mijn nieuwe costuum. Mooi hè! Hier is mijn hoofd met mijn nieuwe zije en hier zijn mijn beenen. Ja hoor, heusch hij is het. Of ben ik het niet? vraagt hij aan de kin deren. Ja, ja, jij bent het, roepen ze nu al lemaal. En zoo gaat hij nog even door en zegt dan tot een van de jongens: Kom eens naast mij staan. DE LEIDSCHE SCHAAKCLUB „PHILIDOR". 6 Januari a.s. 15 jaar. Op 6 Januari 1919 werd in het Volkshuis aan den Apothekersdijk de Leidsche Volkr- schaakclub opgericht. Eenige jaren later werd de naam gewijzigd in Leidsche schaakclub „Philidor" en ging men het clublokaal vestigen in Café „Neuf" aan de Breestraat. Daar zetelt de club" ook thans nog. In verband met dit a.s. jubileum hield de club gisteravond een algemeene leden vergadering onder leiding van den voor zitter, den heer P. Herfkens. Na ampele be spreking werd besloten het 15-jarig bestaan der vereeniging te herdenken op Maandag 8 Januari ?..s. Het programma voor dezen avond is het volgende: Inleiding over het schaakspel, te houden door den heer U. L de Nie, secretaris der vereeniging, met behulp van een wandschaakbord, daarna tractaties voor de leden, vervolgens blik sem wedstrijd. De feest-ivund wordt beslo ten met een eenvoudig souper. De onkosten voo- dezen avond woeden bestreden uit eer reservefondsje, dat in den loop der ja ren gevormd werd. Jaarverslag Onderling Belang. Het jaarverslag 19321933 der Coop. Ver- bruiksver. „Onderling Belang" is versche nen, waaraan wij het volgende ontleenen: Het ledental liep met 15 terug en bedraagt thans 1061. De omzetcijfers duiden aan, dat de koopkracht daalt, wat een zeer na tuurlijk verschijnsel is in dezen tijd. De omzet der afd. bakkerij was 19992.45 «4 met een winst van 12.887.98 y3voor de afd. kruidenierswaren was de omzet 172.126.35 en 6666.93 voor de afd. ma nufacturen was de omzet 75.664.73 en 1969.53 winst. De omzet der slagerij was 24605.80, die der schoenenzaak 7873, winstcijfers hiervan worden niet vermeld. Het bestuur beëindigde het contract met den slager, voerde onderhandelingen met andere slagers, het resultaat hiervan zal de ledenraad binnenkort bekend maken, het gemiddelde verbruik per lid bedroeg voor de bakkerij in 1930"31 f 99.58, in 1931—'32 38.67 en in 1932—'33 f 75.37; voor de afd. kruidenierswaren waren deze cijfers: 238.20, 191.71 er. 162.31; voor de afd. manufacturen S 138..°0. 95.85 en 70.62. Het dividend is vastgesteld als volgt: Bakkerij 8 pet., kruidenierswaren NOORDWIJKERHOUT. Zilveren Professiefeest. 8 December a.s. viert de Eerw. Zuster Georgia, Hoofd zuster van het Paviljoen „St. Anna", af- I deeling Observatie van het Gesticht „Sanc- ta Maria", alhier, haar zilveren professie- feest. j Reeds sedert 21 jaren is zij hoofdzuster. I waarvan zij er 15 heeft doorgebracht in hc< gesticht te Venray en 5 jaren alhier, j «De Zusters zoowel als de patiënten, maar nog meer de verpleegsters houden heel veel van haar en zij is alom bemind, j Zij is een steun en troost voor iedereen. NOORDWIJKERHOUT (ZILK). I Openings Ontspanninglokaal werkloo- zen. De opening van het ontspanningslo kaal voor werkloozen in de Zilk heelt plaats gehad. Een groot aantal werkloozen was bij de opening tegenwoordig. Nadat de bijeenkomst in het ontspanningslokaal met den christelijker, groet door den 2en voorzitter van de Werkliedenvereniging was geopend, heette hij alle aanwezigen I hartelijk welkom in het o ij zonder den

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10