DINSDAG 5 DECEMBER 193o DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 Dec. 1933, medegedeeld door het Kon N eieoroh Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 776.9 te Thorshavn. Laagste barometerst.: 751.0 te Vardö. Verwachting tot den avond van 6 Dec. Zwakke tot matige Oostelijke tot Noord- Oostelijke wind, hel der tot licht of halt bewolkt, droog weer, matige tot strenge vorst des nachts, over dag matige tot lichte vorst. Hoewel de luchtdrukverschillen minder groot werden door het dalen van de baro meter langs de as van het langgerekte ge bied van hoogen luchtdruk onderging de luc'ntdrukverdeeling als zoodanig geen ver andering. Nog steeds liggen de maxima van de luchtdruk in Zuid-Oost Europa en in het Noord-Westen en wordt de grootste koude gevonden ten zuiden van de Zuid- Oost-, Noord-West gerichte as die door de beide maxima gelegd kan worden. Het gebied me* zwaarste vorst, wordt thans gevonden in de Westelijke middelgebergten. Alle vlieg tuigwaarnemingen in het vorstgebied ge ven echter enorme stijging van de tempe ratuur boven de koude der onderste lagen aan en in Zuid- en Midden-Duitschland temperaturen tot 5 graden boven nul op hoogten van 800 tot 1600 meter. Tevens is de geheele atmospheer uiterst droog. In Noord Scandinavië kwam de temperatuur weer onder het vriespunt, doch is de vorst van geen beteekenis. Op IJsland kwam de temperatuur weer tot normale verhouding terug. In Spanje stijgt de luchtdruk flink. Op den Oceaan verscheen een depressie. Het is te verwachten, dat de vorst nog en kele dagen zal aanhouden, doch niet dat zij strenger zal worden dan thans. LUCHTTEMPERATUUR. Temp-.atuur des middags te half drie 3.2 gr. C. onder nul. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a.ï Van Dinsdagnamiddag .4.20 uur tot Woensdagmorgen 7.23 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 6 December voorm. 5 uur en nam. 5.21 uur. DE NATIONALE BOND TEGEN REVOLUTIE. Gaat zich ook tegen het fascisme keeren. De Nederlandsche Bond tegen revolutie, in welks hoofdbestuur de Kamerleden ir. Bongaerts, mr. van der Hoeven en ridder van Rappard, voorts gen. van Terwisga, prof. Volgraff e.a. zitting hebben, had tot nog toe zijn aandacht in het bijzonder op de communistische en aanverwante, min der fel-roode gevaren geconcentreerd en ten aanzien van de fascistische beweging den loop der dingen nog afgewacht. Thans meent de bond zijn waarschuwende stem ook ten deze in zijn orgaan „Ik zal hand haven" te moeten doen hooren. Het opzij schuiven van wettelijke rechten en ver plichtingen. het vervangen van een histo risch ontwikkeld staatsbestel door iets heel nieuws, omdat daarmee in het buitenland succes is bereikt, acht den bond ten zeerste onverstandig. HET VOORZITTERSCHAP DER S.D.A.P. Naar wij vernemen heeft de heer J. Oudegeest, daartoe genoopt door zijn leef tijd en zijn gezondheidstoestand, het voor nemen, af te treden als voorzitter der So ciaal Democratische Arbeiders-Partij. De heer Oudegéest zal echter zijn func tie blijven waarnemen tot het met April van. het volgend jaar te houden partij congres. R.-K. HANDELSHOOGESCHOOL TE TILBURG. Het 6e Jaarboek van de R.-K. Handels- hoogeschool te Tilburg vangt aan met een „in memoriam" prof. mr. dr. A. B. C. Trie beis, 28 Februrai van dit jaar overleden. In het verslag van den toestand der stichting wordt o.a. medegedeeld, dat een beroep is gedaan op het Episcopaat, ten einde een aandeel te krijgen in de jaarlijk- sche universiteitcollectie of een sugside van de St. Radhoudstichting. Voor het studiejaar 1932'33 waren in geschreven 144 studenten volledig en 6 on volledig. Er werden 16 candidaats- en 36 propaedeutische examens met goed gevolg afgelegd en bovendien 19 examens boek houden. Het aantal boekdeelen der bibliotheek vermeerderde dit jaar met 3995, zoodat 't thans 15.887 in totaal telt. Het oeconomisch archief boekte dit jaar 328 nieuwe verslagen. Bekrachtiging van contingenteerings- maatregelen. Ingediend zijn wetsontwerpen, waarbij door de wet wordnen krachtigd de bij K. Besluiten bepaalde regeling van den in voer van pluche, fluweel, trijp en andere stoffen met opstaande pool, alsmere van voorwerpen daarvan en regeling van den invoer van meubelen. Korting op de jaarwedden burgemeesters, secretarissen en ontvangers in Zuid-Holland. Ged. Staten van Zuid-Holland deelen aan de raden van de gemeenten in deze provin cie mede, dat zij voornemens zyn te beslui ten tot voorloopige continueering van de korting, die over het kalenderjaar 1933 op de jaarwedden van de burgemeesters, wethouders, secretarissen en de ontvangers en op de vast jaarwedden van de ambte naren van den burgerlijken stand, wordt toegepast. Aan de raden wordt verzocht hun gevoelen voor 22 December a.s. ken baar te maken. Ged. Staten eindigen met de mededee- ling, dat de voorbereiding van een alge- meene herziening van de geldende salaris- regeling reeds door hen ter hand is geno men. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Schade. De tamelijk onverwachts in gevallen vorst komt vele tuinders nog tame lijk ongelegen. Sommigen hebben nog bloemkool te veld staan, andere weer di verse wintergroenten, terwijl er tevens nog zijn die in het drukst van het bloembollen- planten zitten, aangezien dit bij sommigen vrij laat in het seizoen pleegt te geschieden, omreden de navrucht eerst van die percee- len moet zijn geoogst. Sommige producten hebben de vorst zoo hevig te pakken, dat deze als verloren kunnen worden be schouwd. LISSE. R. K. Coöperatie. Gisteravond hield de R. K. Coöperatie een belangrijke ver gadering voor hare leden in verband met den huidigen toestand. De voorz., de heer C Schrama, opende met den chr. groet deze goed bezochte bijeenkomst. Spr. zeide, dat het bestuur verplicht is tegenover de leden, den toestand der coöperatie in alle haar gelederen te laten zien.. Spr. herin nerde aan de moeilijkheden na den we reldoorlog. Wat is de Coöperatie thans? Het spijt spr., dat velen, de Coöperatie hebben verlaten en velen zijn er die, met schuld, thans koopen bij de groot-winkel bedrijven. Wij zijn, daarom genoodzaakt, deze als lid te royeeren, indien zij niet willen terugkeeren. Wij weten wel, dat de omzet niet zoo hoog kan worden als vo rige jaren, doch met aller medewerking kan de Coöperatie blijven marcheeren. Na deze uiteenzetting verkreeg de pen ningmeester het woord, die allereerst uit eenzette, waarom de R. K. Coöperatie in het belang is van den arbeider. Voorts be handelde spr. in cijfers, het verleden, het heden en de toekomst, waaruit moge blij ken, dat het ledental geweldig is toegeno men, doch de koopkracht aan onze zaak geweldig is teruggeloopen. De Handelskamer heeft wederom dit jaar haar omzet verhoogd. Welnu, laat zij dan concurreeren tegen de grootbedrijven, dan kunnen wij ook goedkooper in de Coöperaties kooppen. De penningmeester zegt, dat de Handelskamer ook de steun van onze Coöperatie heeft ondervonden. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door velen werd gebruik gemaakt, alle in den geest van opbouw dezer zaak. Met een kort propagandistisch woord sloot de voorz. na een woord van dank gebrhcht te hebben voor de aangename besprekingen, deze bijeenkomst. VEUR-LEIDSCHENDAM. Aanrijding. Doordat een wielrijder geen voorrang verleende, kwam hij Zater dag op den Westvlietweg in botsing met een auto. De wielrijder bekwam kneuzin gen aan de beenen, terwijl de fiets ver nield werd. Biljartclub. Zaterdag speelde het le viertal van de biljartclub der St. Josephs- Gezellen-Vereeniging uit Leidschendam 'n competitiewedstrijd tegen de St. Josephs- Gezellen-Vereeniging Den Haag III te Den Haag. Het was een aardige en spannende wedstrijd, welke een zeer aangenaam ver loop had. Beide partijen wisten ieder 2 wedstrijden te winnen, terwijl Leidschen dam 235 en Den Haag 210 caramboles be haalde. Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen ter verdere behandeling der Gemeente-begroo ting. Voorzitter Burgemeester A. J. Ger- revink. Secretaris R. Reitsma. Aanwezig alle leden. De Raad nam op verzoek van Ged. Sta ten het besluit om de tijdelijke korting van 5 pet. op de salarissen van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger te continueeren. De heeren v. Breda en Kruizinga stemden tegen. Op het salaris van den Schoolarts wordt, op verzoek van het gemeentebestuur van Katwijk eveneens 5 pet. korting toegepast. Gemeentebegrooting. Het salaris van den Gemeentebode wordt gebracht van 1100 op 1200. Dit punt was de vorige vergadering aangehouden. Een voorstel-Kortmann de post voor muggenbestrijding te verminderen woidt verworpen met 9 tegen 4 stemmen. Bij Hoofdstuk VI Openbare werken, stelt de heer Kruizinga voor enkele arbeiders meer in vasten dienst te nemen. De heer den Ouden ontraadt dit voorstel, omdat het mogelijk voor enkele menschen niet in hun belang is. De voorzitter ontraadt eveneens het voorstel-Kruizinga. Het voorstel wordt verworpen met 11 tegen 2 stemmen, die van de heeren Krui zinga en Breda. Post onuernoud wegen en voetpaden. De begroolings-commissie wenscht eerst het resultaat van den L Lagen Morschweg af te wachten alvorens den Hooge Morsen- weg enderhanden te nemen. B. en W. wenschen dit met te doen, doch willen wachten tot het na-voor jaar. Langdurige discussies, waaraan verschil lende raadsleden deelnamen, ontstonden by deze post nog over verscnuiende verbe teringen van wegen, waarna de post met aig. stemmen weid aangenomen. Bij post Gemeen tereiniging informeert de heer Kortmann naar de kosten van vuilaivoer. De voorzitter merkt op, dat men voortdurend stuit op de bedrijfszeker- neid. B. en W. zijn verder in dit opzicht di ligent. By post Belooning kweekelingen deeloe de voorzitter mede, dat van hoogerhand wel zal beslist worden ot de Openoaie scnool aan den Rijndyk of aan de Morsch wordt opgeheven. De heer Bakker zegt, dat we aan de Morsch prima krachten hebben en acht eventueel aanstelling van een kweekelinge aldaar wei gewensent. De heer Paardekoo- per wijst erop, dat het onderwijs in deze ge meente duur is, hetgeen de voorzitter on derstreept. De heer Paardekooper stelt voor een kweekeiing aan te stellen op een sala ris van ƒ300. Het voorstel-Kruizinga om 600 salaris uit te keeren wordt aangenomen met 7 te gen 6 stemmen, waardoor het voorstei- Paardekooper vervalt. Bij openbaar vervolgonderwijs herinnert de heer Bakker aan de opmerkingen van de minderheid van het College van B. en W. Het onderwijs is aan de Morsch zeer nuttig. Spreker zou deze cursus nog wil len laten voortgaan en stelt zulks voor. De heer Paardekooper is dezelfde meening toegedaan. De meerderheid van B. en W. meent, dat de voortzetting van het vervolg-onderwijs reeds daarom overbodig is wyl voortgezet onderwys en ook vervolgonderwijs in lede ren gewilden vorm in het naburige Leiden is te verkrijgen, en dat de ouders van kin deren, die werkelijk op dit onderwijs ge steld zyn, ruimschoots en zonder groote bezwaren in de gelegenheid zijn hunne kin deren daarheen te zenden. Door het ver volgonderwijs op te heffen beweegt het gemeentebestuur zich geheel in de door de Regeering gewenschte richting. Immers door vereeniging van vervolgklassen wor den de kosten per kind sterk gedrukt, ter wijl naar de meening der meerderheid de resultaten van het onderwijs beter kunnen zijn. De minderheid van het College, de heer van Egmond, is van meening, dat het ver volgonderwijs op den Morsch zegenrijke resultaten heeft gehad en dat dit onder wijs mitsdien moet worden-gehandhaafd. De heer Kortmann vraagt of het belang van het onderwijs moet wijken voor de tijdsomstandigheden. Spreker is het dien aangaande eens met den heer v. Egmond. Het voorstel-Bakker, overgenomen door de meerderheid van B. en W., wordt aan genomen met 7 tegen 6 stemmen. Bij punt 299: 500.voor volksfeesten (kinderfeest 31 Aug.) stelt de heer Krui zinga voor deze post te schrappen. Dit voorstel werd niet ondersteund. De heer Paardekooper stelt voor de subsidie Leidsche Hout a 500.te schrap pen en wel meer uit zedelijke overwegin gen. De heer Kruizinga toont zich voorstan der, terwijl de heer Uitenboogaard en Breda er zich tegen verkleuren. De heer Simon Thomas is niet in prin cipe er tegen doch vindt het bedrag te hoog. De voorzitter verdedigt het voorstel van B. en W. Vele menschen van Oegstgeest profitee- ren van deze gelegenheid en vindt het zeer zakelijk deze dure opzet te subsidiee- De heer Bakker zou willen zien uitge drukt hoeveel subsidie de minderheid der commissie wel zou zien toegekend. Wethouder van Egmond verdedigt het LEIDSCHENDAM. Een paard in de kamer. Maandagmor gen kwam de heer K. met een met paard bespannen wagen de Sluisbrug af f ij den, toen plotseling het lamoen brak, waardoor K. het paard niet meer houden kon, zoo- voorstel van B. en W. Spreker zou de laat ste zyn om te ontkennen dat er wel eens iets niet goeds geschied. De heer Kortman meent heel inconse quent te handelen een zoo groote subsidie toe te kennen en subsidies onzer eigen in stellingen te verlagen. De heer Paardekooper stelt voor 250. toe te kennen. Dat wordt verworpen met 8 tegen 5 stemmen. De post wordt aangenomen met 8 tegen 5 stemmen; tegen de heeren Breda, Uiten boogaard, Kuiten, Kortmann en Paarde kooper. Post 349: Kosten van verbetering van den Hoogen Morschweg. De commissie maakt ernstig bezwaar te gen een uitgaaf van ƒ14000.waaronder begrepen is 10.500.voor koperslak keien, één der duurste wegdekmaterialen. De commissie kan zonder voorbehoud een goede voorziening van den Hoogen Morsch weg billijken, maar acht een goedkoopere wegbedekking niet uitgesloten, b.v. door middel van breede straatklinkers. Ook vestigt de commissie de aandacht er op, dat deze uitgaaf voor een weglengte van slechts 250 Meter dient, terwijl de geheele Hooge Morschweg ruim 1 K.M. lang is. Het ligt n.l. in de bedoeling van B. en W. de volgende jaren met dé vernieuwing van dezen weg voort te gaan, een weg, die bo vendien meer interlocale beteekenis heeft, dan van locaal belang is. Het doet B. en W. leed, by de commis sie ernstig bezwaar te ontmoeten tegen hun voorstel, den Hooge Morschweg bij gedeelten te voorzien van een „entgültig" wegdek, van koperslakkeien, omdat zy meenen, dat deze de eenig juiste en op den duur verreweg de goedkoopste is. In het rapport der commissie wordt gesproken van klinkers, terwijl zij vernamen dat in de commissie ook nog eene verharding met granietkeien is genoemd. Om met deze laatste verharding te be ginnen moeten zij opmerken dat deze ver harding op dezen weg, als te glad, nadruk kelijk moet worden ontraden. De mogelijkheid van slippen van zware motorvrachtwagens, waaruit het verkeer daar voor een groot deel bestaat, brengt voor de over de straat zich bewegende bewoners van de Morsch bijzondere geva ren mede, omdat op zeer vele plaatsen de huizen en hekken onmiddellijk aan den weg staan en de voetgangers dus voor een slippenden wagen vrijwel nergens een veilige plaats kunnen vinden. Een ongefundeerde klinkerweg moet ook worden verworpen, wijl wellicht op geen plaats in de gemeente de ondergrond zoo ongeschikt is voor wegenaanleg, en de weg bovendien tengevolge van de onmid dellijke begrenzing met huizen en schuren zeer slecht afwatert. De Raad houde zich overtuigd, dat een ongefundeerde klinker weg den eersten winter van zijn bestaan niet overleeft. Komt men nu tot den gefundeerden klinkerweg, dan merken zij in de eerste plaats op, dat de electrische en telefoon kabels, alsmede de gas- en waterleiding buizen alle midden in den weg liggen. Burgemeester en wethouders meenen dat zy dit bezwaar niet nader behoeven te verklaren. In de tweede plaats staat vast, dat een gefundeerde klinkerweg, althans voorzooveel de klinker betreft, het onder dit verkeer zeker niet langer dan 10 jaren uithoudt, terwijl het gevaar van verzakking der fundeering in den weeken grond bo vendien verre van denkbeeldig is. In de derde plaats geeft de uitbreiding der fundeering bezwaren bij plaatselijke verbreeding van den deg. En ten slotte is een goed gefundeerde klinkerweg niet zoo heel veel goedkooper dan de voorgestelde bestrating. Reeds sedert ongeveer 3 jaren voeren B. en W. voor de bouwgrondexploitanten den wegenaanleg en wat daartoe behoort, uit. Voor het in orde brengen van den Hoo gen Morschweg kunnen naar de meening van Burgemeester en Wethouders de re sultaten van de behandeling van den La gen Morschweg niet worden afgewacht, i De Hooge Morschweg is daartoe in ge woon onderhoud te kostbaar. Dit onder houd is, ondanks de hooge kosten zeer on voldoende. Omtrent de resultaten van de behande ling van den Lagen Morschweg kunnen zij den Raad wel inlichten. Deze weg blijft ongeveer 2 of ten hoogste 3 jaren goed, waarna hij kan worden on derhouden met een oppervlaktebehande ling die 0.12 1/2 a 0.15 per M.2 kost en ieder jaar of om de 2 jaren, al naar het gebruik dat er van wordt gemaakt. De heer Bakker gaf af op de bezwaren van de commissie en zou nog advies wen schen van een wegenbouwkundige. Spr. is zeer huiverig voor deze post te stemmen. De heer Kortman onderschrijft het idee van den heer Bakker, dat wordt aangeno men. De vergadering wordt hierna verdaagd tot Maandag 11 December en gaat onze Raad haar derde vergadering houden over de gemeente-begrooting. De uitgaven zijn afgehandeld, zonder aanbrenging van be langrijke veranderingen. Wie gisteravond de vergadering heeft bijgewoond zal het zeker met ons eens zijn, dat indien de Raad wat minder langdradig was geweest bij de behandeling van en kele posten en lust had gevoeld na elf uur nog een half uur door te gaan, men zeer zeker met de behandeling der begrooting was klaar gekomen. We krijgen nu weer een derde verga dering die met zich brengt extra kosten aan presentiegeld en anderen. dat het paard by den hoofdonderwijzer C. door het raam ging en met den kop in de kamer kwam te staan. Het paard werd ernstig aan den buik verwond door het glas. Verder liep alles wonderwel af. AGENDA LEIDEN. Donderdag Vergadering „Katholiek Leiden" Vergulden Turk, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogo- woerd 171, tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, Tel. 406. TER AAR. Altaarwacht. In het R. K. Vereen i- gingsgebouw werd de leden-jaarvergade ring gehouden van de Parochieele Altaar- wacht „St. Hadrianus". De voorz., dr. Post Uiterweer, opent de bijeenkomst met den chr. groet, roept de aanwezigen (het aantal is gering) een hartelijk welkom toe, waarna de secr., de heer W. Togni, de no tulen leest, die zonder aanmerkingen wor den goedgekeurd. Een mooi, uitgebreid jaarverslag, werd voorgelezen door den secr., waarvoor hij een hartelijk applaus ontving met een dankwoord van den voorzitter. Het financieele gedeelte, wat berust bij den Penningmester den heer H. v. d. Kroon, werd bekend gemaakt. De ontvang sten 828.26, de uitgaven 915.80, een nadeelig saldo van 87.54. De verificatie commissie, de heeren P. v. Rijn en Jac. Zwirts, rapporteerde dat alles in orde was. De penningm. werd gedéchargeerd. Het bestuursvoorstel: in plaats van twee maal, éénmaal per jaar een vergadering te houden, ging vlot onder de hamer door. Bij de rondvraag sneed de weleerw. heer kapelaan, een punt aan, n.l. het geringe bezoek van deze bijeenkomst. Er is een tekort aan verband. Moeten wij niet trach ten middelen te beramen, om de band strakker aan te halen, waaruit voortvloeit beter vergadering-bezoek? Om hiertoe te geraken, zou men b.v. gezamenlijk kunnen deelnemen aan Kerkelijke plechtigheden, geregelde aanbidding, gedurende de dagen van het 40-uren-gebed. Verder om de ver gadering aantrekelijk te maken, werken naar het idee van den Stillen Omgang. Het bestuur voelde veel voor deze plan nen. Zij maakte zelfs van de gelegenheid gebruik, den weleerw. heer kapelaan te vragen voor een lezing met lichtbeelden. Dit vergt misschien wel het minst van de kas, die werkelijk zorgvuldig behandeld moet worden. De zeereerw. heer pastoor vond het zoo schoon, dat deze vereeniging zich ten doel stelt, het bewaken van het H. Tabernakel. Ieder moet het als een eer bè houwen, lid te zijn van de Altaarwacht. Hij brengt een woord van dank aan allen, die lid zijn van deze vereeniging. Spr. hoopt, dat iedere parochiaan lid worde van de Altaarwacht. Laat het voor ons een eer zijn, iets af te staan van het stoffelijke, ter bewaking van het Allerheiligste. Na nog medegedeeld te hebben, dat de vereeniging een vrije verzekering heeft aangegaan', wat een mooi ding is, gaat de voorz. over tot sluiting met den chr. groet. VOORSCHOTEN. Eerste Hulp bij Ongelukken. Het bondsdiploma „Eerste Hulp Bij Ongeluk ken" ingesteld door den Koninklijken Na- tionalen Bond voor Reddingwezen en Eer ste Hulp Bij Ongelukken „Het Oranje Kruis" is, na gehouden examen, behaald door de volgende candidaten, allen cur sisten van Dr. M. van der Stoel, arts, al hier. De heeren D. van Barneveld, alhier; A. van Biemen, alhier; W. C. Derks, al hier; J. H. Eigeman, alhier: C. van Egmond, alhier; G. v. d. Eijkel, alhier; G. P. den Hollander, alhier; Jhr. A. H. Just de la Passires, 's-Gravenhage; W. Kramer, Lei den; P. G. Niersman, alhier; A. J. van Mou- rik, alhier; C. van Osnabrugge, alhier; C. H. Oudshoorn, alhier* M. C. Overduin, al hier; G. G. Roep, alhier; G. Scholtes, al hier; Jhr. Mr. R. Sandberg van Boelens, Wassenaar; Jac. P. Smit, alhier; L. G. SLolk, alhier; G. C. Verrips, alhier; J. Verwer, Leiden; Joh. Zuiderduin, alhier; N. C. Lam- boo, alhier; P. L. den Boef, alhier; J. G. Zwaan, alhier.; afgewezen: één candidaat. WARMOND. Gevonden en verloren. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van het vinden van een gouden horloge en het verliezen van een sleutelring met sleutels benevens een portefeuille inhoudende eenig bank papier. Werkloozen. Het aantal werkloozen in deze gemeente neemt wederom gesta dig toe. Noteerden wij in de afgeloopen week nog 68 werkloozen, dit aantal is sinds deze week gestegen tot 98. Het is te voor zien dat dit aantal de komende dagen nog zal toenemen, daar de vorst, zoo deze blijft aanhouden oorzaak zal worden dat nog verschillende personen die thans werk hebben eveneens werkloos zullen worden. Geslipt. Door de gladheid van den weg kwam een motorrijder, de heer v. K. uit Heemstede op den Heerenweg alhier te slippen en reed tegen een aan den weg staanden boom. De motor werd zwaar be- I schadigd doch de berijder kwam er met eenige lichte kwetsuren af. Het harde rij den was aan dit ongeval niet vreemd. VEUR. Geboren: Nicolaas Gijsbertus Johan nes, z. v. J. van Vliet en H. G. van Ven- rooij. Marcelis, z. v. H. Groene velt en T. van Maastrigt. Gehuwd: G. P. Wassenaar en J. C. de Heij. Overleden: M .Bazuin 69 j

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2