MAANDAG 4 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ISARÜMETLK. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Dec. 1933, medegedeeld door het Kon. N i .eteoroL instituut te De BUdt. Hoogste barometerst.: 785..0 te Breslau. Laagste barometerst.: 755.9 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 5 Dec.: Krachtige tot matige Oostelijke wind, hel der tot licht bewolkt, droog weer, lichte tot matige vorst overdag, des nacht matige tot strenge vorst. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Noord-Oosten is sinds Zaterdag nog toege nomen, doch is thans afnemende. Het breid de zich verder naar het Noord-Westen uit. Behalve ver in het Noord-Westen is de ba rometer overal dalende. Zoowel aan de Noord- als aan de Zuidzijde van het gebied van hoogen luchtdruk waaien krachtige tot stormachtige winden. Aan de noordzijde brengt een luchtstroom uit het Westen zeer warme lucht over IJsland, naar Noord- Scandinavië, zoodat het op IJsland zomers warm is en in Noord-Zweden alle vorst verdween. Aan de zuidzijde echter wor- dan continentale koude luchtmassa's van Oost-Europa met snelheden van tegen 100 km .per uur naar het Westen gevoerd, die tot in Engeland vorst zullen brengen. In deze koude en uiterst droge lucht heerschen allerwege helder weer, waardoor de vorst indien de sterke winden ophouden nog strenger zal kunnen worden. Voor de eerste dagen is dus te rekenen op helder weer met overdag lichte en des nachts matige tot strenge vorst. LUCHTTEMPERATUUR. Temp. .-atuur des middags te half drie 4.4 gr. C. onder nul. LICHT OP VOOR FIETSERS CJU? Van Maandagnamiddag 4.20 uur tot Dinsdagmorgen 7.21 uur. BINNENLAND DE VERHOOGING VAN DEN TABAKS ACCIJNS. BESCHERMING VAN DEN BANDEROLLEPRUS. De sigaren op 12 y2 pet., de cigarillos op 17 y, pet., en de sigaretten op 50 pet. gebracht. Volgens de mededeelingen van den mi nister van financiën, die voorkomen in het versiag van de commissie van voorberei ding nopens het ontwerp tot verhooging van dan tabaksaccijns, zijn in het ontwerp de voigenae wijzigingen aangebracht: de accijns voor sigaren (geen cigarillos), wegende per 1000 stuks 3y3 K.G. of meer wordt niec van 10 tot 22'/3 pet., maar van 10 tot 12% pet. verhoogd; de accijns voor andere sigaren (cigaril los worcit niet van 10 tot 22'/3 pet., maar van 10 tot 11% pet. vernoogd; de accijns voor sigaretten wordt niet ver hoogd van 33 1/3 pet. van den kleinhan delsprijs tot 37pet., maar tot 50 pet.; de accijns voor rook- en pruimtaoak en snuif wordt (zooals in het aanvankelijke ontwerp) verhoogd van 15 tot 22'/3 pet. Voorts zal, benoudens door of vanwege den minister van financiën verleende ver gunning het verboden zijn, aan accijns on derworpen artikelen in het klein te ver- koopen, te koop aan te bieden, of af le leveren voor een lageren prijs dan dien, vermeld op de aangebraente zegels. Ais overtreding van dit verbod wordt mede aangemerkt het verleenen van kortingen op den naar hoeveelheid en zegels verschul- digden kleinhandelsprijs en het bij of in veroand met de aflevering van tabaks-fa brikaten in eenigerlei vorm verstrekken van geschenken. Ten slotte zal voor een lokaal of voor lokalen, waarvoor aan een fabrikant een bedrijfsvergunning is verleend, aan een an deren voor eigen rekening werkenden fa brikant geen bedrijfsvergunning als zoo danig worden verleend. De minister is ge machtigd onder door hem te stellen voor waarden afwijking van deze bepaling toe te laten. Opheffing treinhalten. Naar in de M. v. A. aan de Tweede Ka mer inzake de Waters taatsbegrooting wordt meegedeeld, wordt overwo gun o.a. op de volgende kleine stations en halten geen reizigerstreinen meer te doen stop pen: Hazerswoude-Koudekerlc, De Kwakel, en Waarder. DE STEUN AAN DE SUIKERBIETEN TEELT. De Commissie inzake Steun aan de Sui kerbietenteelt, deelt mede, dat voor de sui kerbieten, waarvoor geen garantie beschik baar is, geen aanvullende steunregelingen te verwachten zijn. Degenen, welke over dergelijke bieten beschikken, wordt aangeraden om daar voor een zoo goed mogelijke bestemming te zoeken, hetzij voor veevoeder, hetzij op andere wijze. Hoewel dit buiten de bemoeiing der Com missie ligt, maakt de commissie erop op merkzaam, dat bij levering aan suikerfa brieken daarvoor slechts een lage prijs zai kunnen worden uitbetaald, daar het be drag van de steun tot het maximum van 1710 millioen K.G. wordt en blijft gelimi teerd. STEUNVERLEENING AAN TIJDENS WERKLOOSHEID GEHUWDEN. De minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat bij artikel 10 der steunregeling, vervat in het besluit van 15 Januari 1932, is bepaald, dat aan degenen die na den 1 Januari 1931 tijdens hun werkloosheid zijn gehuld geen gehuwden-uitkeering mag worden verstrekt, dan nadat zij na hun huwelijk tenminste drie maanden in het vrije be drijf hebben gewerkt. Nu de steunverleening reeds zoo lang duurt en de betrokken gezinnen daardoor dreigen in armoede te vervallen, heeft de minister besloten, daze bapaling in dier voege te wijzigen, dat instede van den len Januari 1931 in den vervolge wordt gelezen de le Januari 1933. Ter voorkoming van misverstanden ves tigt de minister er de aandacht op, dat ten aanzien van diegenen, die nè 1 Januari 1933 zijn gehuwd, gehandhaafd blijft de bepaling, dat kostgangerssteun kan worden verstrekt aan hen, die vóór hun huwelijk kostgangerssteun genoten en nog geen drie maanden na hun huwelijk in het vrije be drijf gewerkt hebben. DE STEUN AAN LANDARBEIDERS. De hoofdbesturen van de moderne, Chr. en R. K. landarbeidersbonden hebben aan alle betrokken gemeentebesturen verzocht: le. de werkverschaffingen ook in de trek kingsperiode der werkloozenkassen zoo lang mogelijk open te houden, en in geen geval den verzekerden vroeger ontslag te geven dan den niet-verzekerden; 2e. aan de verzekerden bij het trekken uit de werkloozenkas een zoodanigen bij slag te geven, dat uitkeering uit de werk- loozenkas plus bijslag ten minste gelijk is aan het bedrag, in de steunregeling met inbegrip van gezinsleden- en woninghuur- bijslag vastgesteld voor de trekgerechtigde leden; 3e. aan de trekkende leden boven de werkloozenkas-uitkeeringen bovendien een brandstoffenbijslag te verleenen. KIPPEN EN EENDENHOUDERLJ. Namens den minister van Economische zaken, maakt de regeeringscommissaris voor de uitvoering van de Garantierege ling 1933 ten behoeve van de kippen en eendenhouderij bekend, dat de uitkeering volgens de garantieregeling voor de week van 4 t.-m. 9 Dec. is vastgesteld op 40 ets. per 100 stuks uit te voeren versche eenden eieren. Voor kippeneieren zal geen uitkee ring plaats vinden. POSTVLUCHTDIENST OP INDIE. De snelheid der vliegtuigen. In de Memorie van Antwoord betreffen de de Waterstaatsbegrooting 1934 deelt de minister mede, dat zoolang de snelheid van de vliegtuigen niet zoodanig zai zijn ver groot, dat zoowel de heen- ais de retour vlucht in ongeveer zeven dagen kan plaat3 vinden, geen mogelijkheid bestaat tot on middellijke beantwoording der hier te lan de ontvangen luchtpostcorrespondentie. Ook tegen het vervroegen van het vertrek uit Batavia bestaat bezwaar. BEPERKING ARBEID CHAUFFEURS. Een wetsontwerp naar den Hoogen Raad. Naar in de M. v. A. aan de Tweede Ka mer, inzake de Waterstaatsbegrooting. wordt meegedeeld, is de minister van so ciale zaken voornemens een ontwerp van een regeling tot beperking van den arbeids tijd van chauffeurs aan het oordeel van den Hoogen Raad te onderwerpen. DE SALARIEERING DER KANTOOR- EN HANDELSBEDIENDEN. De Neder landsche Vereenig ing van Christelijke Kantoor- en Hanuelsoedien- den en de Nederlandsche Roomsen-Katho lieken Bond van Handels-, Kantoor- en WinKelbedienden „St. Franeiscus van Assi- sië" hebben zich dezer dagen door middel van een uitvoerig gemotiveerd schrijven tot de patroons gewend met het verzoek om herstel der periodieke loonsverhoogin- gen. Gewezen wordt op zeer lage loonen van jeugdig personeel en de daaruit voortsprui tende moreele en zedelijke gevaren. Ge vraagd wordt een salaris, dat op huw6aren leeftijd het aangaan van een bescheiden christelijk huwelijk mogelijk maakt. Daar bij wordt genoemd een bedrag van 1800 per jaar voor op behoorlijke wijze verrich ten eenvoudigen arbeid op 25-jarigen leef tijd. 'levens wordt den nadruk gelegd op Je maatschappelijke beteekenis van het'gezin en in verband hiermede o.m. op den kin dertoeslag, waarbij wordt gewezen op de verzwaarde lasten door de tijdsomstandig heden op de gezinnen, speciaal op het groo- te gezin, neerkomende. DIOC. HAAR".. VOETBALBOND. Blauw Zwart. De uitslagen der wedstrijden, door BI. Zwart gespeeld, zijn als volgt: DHB II—Blauw Zwart II 0—3, 20 min. voor einde door DHB gestaakt. Blauw Zwart IVL. en Sn. 30, 25 min. voor einde gestaakt door L. en Sn. Junioren: Blauw Zwart aAVVa 1—0. ■w& WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE KEULEN. De stand hedenmorgen te 6 nar. Na een jacht, die ongeveer een uur duur de, is er Zondagavond weinig meer gebeurd De baandirectie, legde eenige temporonden in, waarbij Rausch, Hürtgen en Pijnenburg een aantal punten Konden winnen. Het klassement van 2 uur bracht geen strijd. De sprints werden gewonnen door Schön, Kilian, Rausch, Bokkum, Siegel en Esser. Het klassement van 4 uur leverde een groot aantal punten voor onze landgenoo- tsn en favorieten PijnenburgWals op. Do sprints werden gewonnen door Zims, Wals, Pijnenburg, Wals, Pijnenburg en Wals. Bij het overnemen zijn even na 2 uur Ippen en Charlier gevallen, doch zij kwa men spoedig weer in de baan. Ook de Dort- munder renner Kilian maakte een val, te omstreeks half drie en moest korten tijd worden geneutraliseerd. Later is hij echter weer in de baan verschenen. Hedenmorgen te 6 uur bij de neutralisa tie toe afgelegd waren 1429 km. was de stan dals volgt: 1. GuimbretièreBroccardo 67 punten. Op 1 ronde: 2. Pijnenburg—Wals 160 pun ten 3. Schön-rGöbël 158 punten; 4. Charlier Ippen 105 punten; 5. Rausch—Hürtgen 94 punten; 6. ZimsKusler 65 punten. Op 2 ronden: 7. Siegel—Thierbach 67 p. Op 6 ronden: 8. Vopel—Kilian 71 pnt. Op 7 ronden. 9. OszmellaSchorn 52 pnt. Op 8 ronden: 10. ClignetKoumans 51 punten. Op 13 ronden: 11. BokkumKisters 63 punten. Op 15 ronden: 12. EsserEbeling 95 pnt. LETTEREN EN KUNSI Albert Vogel, t Op even plechtige als sobere wüze heeft de Haagsche Kunstkring Zondagmiddag zijn oud-voorzitter en eere-lid Albert Vo gel herdacht. De zaal aan de Lange Houtstraat 7 was nagenoeg geheel met belangstellenden ge vuld; op het podium was de buste van den ontslapen woord-kunstenaar met een im mortellenkrans opgesteld, terwijl tegen den wand achter het podium een zwart doek met zilveren letters A. V. was bevestigd. Mevr. Ellen Vareno, Vogel's weduwe woonde met de kinderen de herdenking bij. Jan Ubing, de voorzitter van de letter kundige afdeeling van den Kunstkring, leidde de bijeenkomst met een korte rede in en schetste Vogels als grootkunstenaar, die tot de geheele gemeenschap behoorde. Hij las een gedicht voor, dat een van Vo gels' vrienden aan diens verscheiden, twee dagen na den dood van Herman Poort, had gewijd. Vogel, aldus spreker, was een zeer bij zonder mensch en de Haagsche Kunstkring zal hem nimmer vergeten. Hugo van Dalen droeg op de piano eeni ge maten voor van een compositie, die des tijds bij de herdenking van Toorop was ge speeld en die toen op Vogel een zeer die pen indruk had gemaakt Eduard Veterman schetste den gestor ven woordkunstenaar als heroische, klas sieke geest, belangrijk als verschijnsel, als kunstencar en als mensch. Vogel had in zijn optreden iets in zich van Napoleon, van wien hij een groot vereerder was en in de kunst was die van het voordragen voor Vogel het belangrijkste en hij speelde o.a. alle figuren uit Shakespeares drama's. Vo gel was in ons land de hoofdvertegenwoor diger van een kunst, die aan het individu de hoogste eischen stelde; hij heeft het zelf standig bestaan van de voordrachtskunst persoonlijk bewezen. Met zijn vriend Her man Poort heeft hij de Maatschappij voor Woordkunst opgericht. Als mensch was hij psychologisch hoogst gecompliceerd, heros en droomer tegelijk. Nadat vervolgens Thera La tour had voorgedragen „Ik houd van het proza" (van Lod. van Deyssel) en de zanger Va- desta een plechtig lied van Verhulst had gezongen heeft de heer W. N. van der Horst, privaat-docent in de publiciteitsleer, Vogel herdacht, herinnerend aan de woor den eenmaal van Johan van Oldenbarne- velt getuigd: „hij was singulier in alle dingen". Vogel, eenerzijds de stramme mi litair, die als het moest, met het zwaard in de hand den dood zou zijn tegemoetgegaan, anderzijds de zachtmoedige, edele kunste naar. Spr. was op de twee standaardwerken, door Vogel nagelaten, „Je maintiendrai", het door-en-door militaire, en „Rethorica", het door-en-door kunstzinnige. Vogel, aldus spr., was een man van ma jestueuze allure, een geboren a: erder en voorganger. vZijn naam zal verleven zoolang de Nederlandsche taal de kroon zal zijn van de Nederlandsche gedachte. HET RIJKSDAGBRANDPROCES. Gemeentelijke Aankondigingen. NOG MEER COMMUNISTISCHE GETUIGEN GEHOORD. Een nieuwe theorie van dr. Seuffert. De nieuwe week vangt aan met het ver hoor van een aantal communistische ge tuigen uit de gevangenis Guben, die voor een deel wegens terroristische actie ver oordeeld zijn of terecht zullen staan. Eerste getuige is de invalide Nickel uit Zilkendorf bij Frankfort a. d. Oder, die vroeger voor de politie en den rechter van instructie zou hebben verklaard, dat in zijn woning m de maanden Januari en Februari 1933 acht of tien geheime com munistische vergaderingen zouden zijn ge houden, waarin over terroristische daden zou zijn gesproken, o.a. van het opblazen van de electrische centrale Finkenheerd in verband met een komende omwenteling. Thans ontkent Nickel echter dat deze ver gaderingen zijn gehouden en dat hij dat ooit zou hebben verklaard. Dimitrof verzoekt de ambtenaren te dag vaarden, die de vroegere verhooren heb ben geleeid doch dit verzoek wordt afge wezen als een poging om den gang van het proces te vertragen. Van der Lubbe's verdediger dr. Seuffert vroeg hedenmorgen het woord tot het doen van een mededeeling. Naar aanlei ding van verschillende door hem onder zochte gegevens was hij van meening, dat de plotselinge ontvlamming van de groote zittingszaal kon zijn geschied na de ont steking van een enkelen brandhaard, om dat voor het schoonhouden van de stoelen en banken een sterk benzine-houdend rei nigingsmiddel werd geberuikt n.l. Sanatol. Dr. Seuffert citeert verklaringen, die voor een deel anoniem zijn, waarin wordt ge zegd, dat een soortgelijk geval zich eens heeft voorgedaan in een winkel te Bad Kisingen. Volgens de deskundigen zou bij langdurig gebruik van dit reinigingsmid del een laag ontstaan, die gasvorming ver oorzaakt, zoodra de temperatuur van de omgeving daalt en deze gasvorming ver klaart de plotselinge ontvlamming bij de aanwezigheid van vuur. Dr. Seuffert stelt voor, den huisbewaar der van den rijksdag over het gebruik en den deskundige dr. Schatz over de eigen schappen van dit reinigingsmiddel te hoo- ren. Na een pauze deelt dr. Eünger mede dat de huisbewaarder van den rijksdag als getuige zal worden gehoord over dit rei nigingsmiddel, terwijl dra Schatz uit Halle als deskundige zal worden gehoord over de mogelijkheid of dit middel invloed kan hebben gehad op de brandstichting. Op verzoek van den procureur-generaal en van Dimitrof worden gedagvaard de po- litie-beambten en de rechter van instruc- ite die den getuige Jeschke hebben ver hoord. Zij zullen moeten mededeelen o bij het verhoor van Jeschke geweld is ge bruikt. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Het saueeringsplan in het bakkersbedrijf. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden arrest gewezen in de procedure tusschen de N.V. Mij. voor Meel- en Broodfabrieken te Amsterdam en de Centrale Bakkerij- commissie. De N.V. was door de Centrale Bakkerij commissie op de z.g. grijze lijst geplaatst, op grond, dat zij zich niet gehouden heeft aan de bepaling van het Amsterdamsche bakkercontract, luidende: „De bakkers verbinden zich geen kaartjes of bonnen voor Paasch- ex. Kerstbrood of voor an dere doeleinden te zullen verstrekken, of toe te laten dat hun afnamers-wederver- koopers die zullen verstrekken, ook niet te gen volledige betaling hunner waarde." Naar aanleiding hiervan had de N.V. in kort geding veroordeeling van de C. B. C. gevraagd om deze plaatsing op de grijze lijst ongedaan te maliën, aangezien van die plaatsing het gevolg is, dat de N.V. niet dan op bezwarende voorwaarden bloem kan betreken. Zij stelde dat die plaatsing een onrechtmatige daad was, die schade veroorzaakt en waardoor stagnatie in het bedrijf is te vreèzen. De president der Haagsche rechtbank ontzegde de ingestelde vordering. In Hooger beroep heeft het Hof thans o.m. overwogen, dat onjuist is, dat het sa- neeringscontract een monopolie schept, ook al hebben alle meelfabrikanten zich daar bij verbonden, daar niets de N.V. belet, hetzij alleen, hetzij tezamen met andere niet toegetreden bakkers, een eigen meelfa briek op te richten, en de gevolgen van het zich niet storen aan de gestelde bepalingen ook niet van dien aard zijn, dat de N.V. met recht kan klagen dat het bedrijf van de overtreders daardoor onmogelijk wordt gemaakt. Het Hof heeft het vonis van den presi dent bevestigd. KANTONGERECHT TE LEIDEN DE WINKELWEEK-BONNENRECLAME Overtreding van de Loterijwct Voor het kantongerecht te Leiden is he denmorgen behandeld een zaak tegen den winkelier P., die tijdens de winkelweek is verbaliseerd, omdat hij bij aankoop van een bepaald bedrag (50 cents) een bon ver strekte die kans gaf op een door hem be- schikbaargestelde prijs (de bekende bon nen-reclame) en zich op deze wijze zou schuldig hebben gehaakt aan overtreding van de loterij wet. Tegen verdachte, die niet verschenen was, werd verstek ver leend. Als getuige werden gehoord de ver balisant en de journalist M. Z„ een der .e- den van het perscomité, dat de nummers, waarop de geschenken zouden vallen, had bepaald. Beiden lichtten de gang van za ken toe. De ambtenaar van het O.M. was van meening, dat hier inderdaad gehan deld was in strijd met de loterij-wet en Hinderwet, Burgemeester en Wethouders van Lei den gezien het verzoek van a. J. Pet om vergunning tot het oprichten van een in richting vcor het bewerken, rooken en ko ken van vleeschwaren in hét perceel Jan- vossensteeg No. 30; b. de N.y. Nederland sche Electrolasch Maat chap] ij om vergun ning tot hst oprichter vafi ;en lasscherij op het perceel Zoeten 'ouclgcsie weg; gelet op de artikelen 6 en 1 der I in der wet; ge ven kennis aan het p .bliek dat genoem de verzoeken met de b|^an op de Secre tarie dezer gemeente tervisis gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag 16 December e.k. des voormiddags te half elf uur in het per ceel Bresstraat 125 (Bureau van Gemeen tewerken) gelegenheid zal worden gege ven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. AGENDA LEIDEN. Donderdag Vergadering „Katholiek Leiden" Vergulden Turk, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, Tel. 406. vroeg een geldboete van 10 subs. 5 da gen hechtenis. De kantonrechter verklaar de verdachte schuldig aan overtreding van de lóterij-wet, maar legde, in verband met de omstandigheden waaronder het delict is gepleegd, geen straf op. Naar wij vernemen zal verdachte (het geldt hier een proef-proces) van deze be slissing in hooger beroep gaan. 464e STAATSLOTERIJ <Niet officieel) 2e Klasse. ls:e Ulst Trekking van Vlaax;dag December 1933 Hooge Prijzen t 20.000.— No. 2536 f 2.GG0.— No. 2889 f 1.500.— NO. 4899 f 1.000.— NOS. 2167 4001 I 400.- NO. 2743 f 200.— NOS. 506 4882 11858 15015 t 100.— Nos. .1115 2443 4173 5564 5930 9078 11853 13158 14410 19G39 Prüzen van 31».— 82 159 171 174 196 231 245 291 316 336 337 367 381 405 489 477 5C3 516 531 576 663 742 KzO 846 886 907 dl 921 934 957 982 999 1006 1008 1031 1033 1044 1054 1079 1084 1085 1094 1123 1150 1188 1260 1276 1304 1326 1356 1394 1413 1483 1502 1517 1519 1547 1568 1Ti2 17ie 1741 1754 1785 1325 1842 1852 1864 1879 1882 1950 1957 2010 2074 21U 2164 2^05 2210 2255 2327 2328 2346 2367 2378 2421 2422 2501 2503 2510 2591 2608 2785 2789 2790 2817 2823 2912 2993 3105 375 33C3 3335 3354 3361 3371 3381 3383 3411 3422 3424 3433 3450 3482 3521 3549 3627 i63C 3373 3380 3682 3695 3696 3709 3724 3726 3318 3858 3877 3880 3503 3960 3C67 4C-S 4C63 4031 4117 4134 4165 4168 4242 4251 4254 4327 4341 4383 4423 4438 4443 4444 4463 4498 4557 4564 4615 4684 4698 4720 4737 4761 4781 47B6 4803 4821 4839 4845 4875 4888 4890 4895 4921 4952 4972 5009 5025 5028 5059 5094 5174 52C0 5213 5237 5412 5420 5511 5518 5558 5597 5617 5543 5S33 3£66 5613 5753 5798 5882 5909 6082 6152 6188' 61S5 6213 6273 6312 6354 6282 6391 6403 6412 6424 6-151 6466 6484 6492 6494 6579 6oC8 6625 6531 6848 6875 6771- 63o9 6876 6889 6904 6908 6913 6993 7000 7016 7028 7079 7083 7102 7122 7143 7144 7184 7219 7255 7280 7203 7306 7317 «340 7364 7459 7510 7533 7555 7576 7618 7637 76o0 7702 7766 7727 7783 7829 7892 7904 7907 7919 7922 7967 8024 8033 8042 8060 8032 80S8 8160 8168 8194 8200 8230 8285 8307 8331 8347 8363 8374 8401 8403 8441 8449 8462 8522 8564 8595 8325 8626 8644 8585 GC88 8845 8816 8850 3878 8904 8936 8953 8989 89bl 8JS4 9021 9044 9098 9103 9322 8138 9169 9240 9277 9236 9420 9437 9454 9462 9521 9546 9558 9576 9578 959G 9o44 9559 9365 936b 9668 9636 9736 9780 9787 9789 9307 9840 9847 984S 9857 9380 9902 9921 9932 9950 9961 9978 9991 9997 10023 10103 10118 1020c 10216 10222 10250 10213 10317 10323 10331 10375 10195 10552 1Ü332 1C658 1C633 l'»675 107U2 10743 10767 10780 1CC04 10833 10373 .0878 10388 10941 10993 11010 11018 11034 11084 11141 11149 11187 11189 11ISO 1121b 11283 11229 11318 11350 11543 11603 11677 11717 11718 11742 11754 11789 11793 11819 11SG3 11871 18838 118D0 11857 J190S 11*60 11977 12011 12023 12074 12C81 12090 12127 12135 12148 12169 12192 12193 1222U 12223 12274 12279 12312 123C8 12423 12443 12433 12533 12551 12588 12596 12610 12525 12537 12856 12704 12708 12741 12753 12774 12303 12S20 12329 12915 12980 1300* 13043 13676 13096 13146 13193 13214 13257 13271 13273 13315 13323 13359 13332 13291 134U7 13460 13464 13523 13540 13543 13556 13590 13338 13692 13710 13718 13730 13728 133.-0 13349 13875 13887 13990 14C02 14059 14078 14185 14288 142„2 14334 14355 14599 14406 14474 14533 14221 14850 14721 14731 14753 14733 14833 14855 *4884 14904 14906 14934 14960 14233 15078 15120 15123 15147 15211 15233 15252 15291 15348 15352 15368 15404 15435 15438 15474 15508 15558 15612 15G32 15899 15.16 J57S5 15801 15807 15341 15872 15390 15353 15903 15943 15957 15988 15970 15y9S 13009 16027 16082 160S4 1S095 1G1C5 16145 16162 13177 16187 16229 38260 16236 16239 lJSlC 16337 18338 16353 16367 16119 16446 16453 13474 16-175 1G477 1G542 16547 13580 16585 16597 16624 1G623 16653 16704 16771 1G773 16777 16784 16020 1G351 16875 16882 1G91C JG983 16966 16959 1G970 16929 17026 17057 17M92 17130 17136 17143 17161 17209 17239 17236 17300 ,7312 17377 17407 17457 17458 17541 17572 17816 17379 17677 17GC4 17700 17717 17731 17743 17820 17333 17872 17890 17320 17224 17D57 17377 17990 80-15 18093 18131 13193 13215 18255 18807 13328 S'C3 12423 18441 13-157 13471 18500 13543 18563 43589 18666 18703 15737 13732 18841 18910 189o3 19010 19056 18035 19111 19120 19136 19144 101Ö9 12203 1S220 19340 19255 1940S 19423 19411 19456 ^8424 19501 19503 19529 19554 19555 19628 12697 ]S702 19710 19710 19735 19313 19317 19034 1DJÖ9 .-9S03 10829 12963 1S5G7 19380 20045 20059 23061 20029 20104 20110 20124 20143 20155 20161 2016;- 2U176 20230 20233 20239 20254 20502 20315 2031. 0340 20397 20475 20513 20523 20544 20557 20o6C 20607 20C4S 20371 2CG30 20717 20753 20.62 2076C 20771 20799 20329 20897 20903 20916 20922 2092? 20394

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2