MAANDAG 4 DECEMBER 1933 DE LEÏDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. IT GEMENGDE BERICHTEN Brutale roofoverval te Den Haag Jsugdig indringer mis handelt bejaarde dame. Slachtoffer aan ver wondingen bezweken. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur ver voegde zich een tot dusverre onbekende man aan de woning van den heer H. aan de Joan Maetsuyckerstraat 56 te Den Haag. De 73-jarige mevrouw H. die alleen thuis was opende de voordeur. Zooals zoovelen, die aan de deur komen was ook deze man niet weg te krijgen. Op een gegeven oogen- blik drong hij langs mevr. H. heen i-aai binnen. Toen zij den indringer wilde tegen houden mishandelde hij haar.. Hevig ont daan vluchtte mevrouw H. naar de voor kamer. Inmiddels nam de onbekende 1e kans waar om zich eenige gouden «ie-* aden tce te eigener, en zicb uit de voeten te maken. Pi: zyn thuiskomst \ond de heer H. zijn echtgenoote in deerniswekkenden toestand kreunende en onrustig op den divan zitten. De heer H. stelde de politie terstond van het gebeurde in kennis. Met het vage signalement, dat mevr. H. van den indrin ger kon geven is de politie het onderzoek aangevangen, doch zij staat voor een duis tere zaak. Omtrent het gebeurde wordt ons van an dere zijde medegedeeld, dat de heer A. Harmsen, bij zijn thuiskomst zijn vrouw zwaar bloedend heeft aangetroffend. Ver- moedelijk heeft in de gang der woning een worsteling plaats gevonden tusschen me vrouw Harmsen en den dader, In de gang bevonden zich namelijk plassen bloed, er kleefde bloed aan de muren en het kleed achter den kapstok was gescheurd. In verschillende vertrekken zijn de kas ten uitgehaald. De dader heeft in de com modes enz. waarschijnlijk gezocht naar geld en sieraden. Wat gestolen is, kan nog niet worden opgegeven. De heer H., die evenals zijn vrouw over de zestig is, was in de morgenuren niet thuis. V Het slachtoffer overleden. In het ziekenhuis bleek dat de verwon dingen niet toegebracht waren met een mes, doch vermoedelijk met een boksbeu gel. Toch was de toestand van mevrouw H. van dien aard, dat men eerst laat in den middag pogingen aan kon wenden, haar te verhooren. Tegen den avond is de toestand van me vrouw H. verergerd. Men vreesde het erg ste en heeft de familie opgeroepen. Zon dagmorgen ging het iets beter; toch was het gevaar nog geenszins geweken. De oude vrouw reageerde nergens op. Zij heeft een hevige psychische schok gehad, die haar geheel schijnt te hebben versuft. Signalement van den dader. Het slachtoffer is gisteravond om kwart over zes overleden. Zij is slechts een en kele maal bij bewustzijn geweest en kon in die oogenblikken aan den rechercheur, die voortdurend bij haar bed waakte, het signalement van den dader opgeven. Volgens dit signalement moet de moor denaar een jongeman van omstreeks acht tien jaar zijn, lang ongeveer 1.65 M., net gekleed, met een mager gezicht, lichte oogen en achterovergekamd haar, gekleed in een donker colbertcostuum met lange broek. Het slachtoffer had hem nooit te voren gezien. Vermoedelijk heeft hij zich als venter aangediend of was hij een venter. Onder voorwendsel zag hij kans binnen te ko men. De commissaris van politie verzoekt per sonen, die inlichting kunen geven en die Zaterdagmorgen iemand het perceel Joan Maetsuyckerstraat 56 hebben zien binnen gaan of verlaten, zich ten spoedigste by af- dèeling B. van het hoofdbureau, Alexander- plein te vervoegen. TWEE WIELRUDSTERS GEVALLEN. Een er van door autobus overreden. Zaterdagmorgen fietsten twee meisjes D. uit Vianen op len Utrechtschen straat weg onder Jutphaas in de richting Utrecht, toen een autobus uit IJsselstein wilde pas- seeren. De meisjes reden tegen elkaar met het gevolg, dat een harer over den weg slingerde en voor den autobus terecht kwam. Hoewel de chauffeur zooveel moge lijk uithaalde, kon hij niet voorkomen, dat het meisje onder den wagen kwam. Met vrij ernstige wonden is zij naar het St. Antoniusgasthuis te Utrecht vervoerd. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Inzittende dame gewond en aan gevolgen overleden. Zaterdagavond te kwart voor zeven is even ten Noorden van de gemeente Over- schie op den Rijksweg, waar die niet ver licht is, een luxe-auto, bestuurd door den heer B. uit Amsterdam met groote snel heid in de flank van een stilstaander» vrachtauto gereden. De luxe-auto sloeg over den kop en werd gt.ieel vernield. Wonderlijk genoeg bleef dc bestuurder volkomen ongedeerd. Zijn mede-passagiere echter, mej. N. de J. uit Rotterdam werd door den schok uit den wagen geslingerd en kreeg een ern stige schedelbreuk. Zij werd in het ge meentelijk ziekenhuis van Overschie opge nomen, alwaar zij aan de gevolgen Is over leden. DOODGEBLEVEN OP WEG NAAR ZUN WERK. Zaterdagmorgen vroeg vonden voorbij gangers op het fietspad langs den weg Et- teRoosendaal stervende naast zijn rij wiel den 36-jarigen M. Roks uit Rucphen. Direct hebben zij de marechaussee te Etten alsmede dr. Mol aldaar gewaar schuwd. Beiden waren spoedig ter plaat- he. Dr. Mol kon helaas slechts den dood constateeren van den inmiddels overle den R. Een direct ingesteld onderzoek leidde tot den indruk, dat hier slechts een na tuurlijken dood door hartverlamming kan worden gesproken; noch sporen van aanrij ding, noch van ander geweld werden aan lijk of fiets gevonden. Intusschen blijft de politie de zaak na der bezien. Roks was op weg naar Breda, alwaar hij werkzaam was op de Hero-fa- brieken. Hij was alleen van huis gereden. De man was gehuwd en vader van vijf kinderen. TRAGISCHE DOOD VAN EEN KNAAP. Het gebeurde te Heusdenhout. Omtrent het tragisch overlijden van een 15-jarigen jongen in de buurtschap Heus denhout, die werd gevonden met een touw om den hals, vernemen wij nader, dat geen misdaad in het spel is. Het medisch onder zoek, dat een geneesheer te Ginneken heeft ingesteld, wees uit, dat er geen enkel spoor van geweldpleging op het lichaam is te vinden. De jongen schijnt met een touw waarin hij een lus had gelegd, gespeeld te hebben. Dit touw had hij aan een balk be vestigd. Door een ongeval moet hij met het hoofd in de lus zijn geraakt met het gevolg, dat hij zich ophing. „Tel.." LIJK GEVONDEN. Tijdens een drijfjacht. Bij een drijfjacht in de bosschen behoo- rende bij het landgoed Roverstein te Bilt- hoven is, naar het „U. D." meldt,door één der drijvers in een dichtbegroeid jong sparrenbosch het in verren staat van ont binding verkeerend lijk gevonden van een man, van naar schatting ongeveer 50 jaar oud, terwijl dicht in de nabijheid van het lijk een heerenrijwiel stond. Eén der beenen van het lijk was een kunstbeen, terwijl het rijwiel een vast pe daal bezat Van de vondst werd de politie in kennis gesteld, die vermoedde, dat dit lijk misschien kon zijn van een sedert Mei j.L vermisten ingezetene van Maarsseveen, zoodat men van deze vondst kennis gaf ten gemeentehuize aldaar. De politie uit Maarsen met een familie lid van den sedert Mei verdwenen per soon, kwamen naar de plaats van vinding en zij herkenden in het gevonden lijk J. B., oud 50 jaar uit die gemeente, welke se dert 16 Mei j.L vermist werd. Gezien de houding waarin het lijk werd gevonden, behoeft aan misdrijf niet gedacht te wor den. Het lijk werd ter plaatse gekist en naar Maarssen vervoerd MOTORSCHIP GEZONKEN Bemanning gered. Het motorschip „Maco" beladen met bie ten, is op weg van Breskens naar Vlissin- gen, benoorden Breskens gistermorgen, ten gevolge van den sterken Oostenwind, ge zonken. De bemanning, bestaande uit vier koppen, kon worden gered. VEERBOOT VASTGELOOPEN De Rijks veerboot, die van Schiermonnik- ook op Oostmahorn dienst doet, is gister morgen tengevolge van den lagen water stand vastgeloopen. Er bevonden zich pas sagiers aan boord benevens de post. Gis teravond hoopte men by hoogwater weer vlot te komen. FELLE DORPSBRAND TE GROOTEBROEK Twe perceelen in de asch gelegd. Koel water van motorspuit bevroren. Drie gezinnen dakloos. Een felle brand heeft gisteren het dorp Grootebroek geteisterd. Terwyl het ge- heele dorp zich nog vrywel in rust bevond, brak gistermorgen vroeg een binnenbrand uit in het perceel bewoond door de fami lies A. en N. Keeman. Aangewakkerd door een sterken Oostenwind, sloegen de vlam men al spoedig naar buiten, terwyl van de inmiddels ter plaatse gekomen motorspuit het koelwater bevroren bleek, zoodat men lijdelijk moest aanzien, dat de vlammen oversloegen op het huis van W, Ooteman. Gelukkig kwam daarna op verzoek van den burgemeester een autospuit uit Enk huizen, welke het vuur spoedig wist te be dwingen. Deze was nog maar juist in de garage teruggekeerd toen ze opnieuw werd ontbo den, nu voor een brand in een dichtbij ge legen perceel, bewoond door P. Duin. Ook dit brandde grootendeels plat. De oorzaak is vermoedelijk aan een slecht geveegden schoorsteen te wijten. Verzekering dekt de schade. Drie gezinnen, in totaal tellende 29 personen, werden dakloos. „De Crt.'* cocaïnesmokkelaars TE ROTTERDAM. Vier personen gearresteerd. In de maand September kwam aan de Centrale Recherche te Rotterdam ter oore, dat regelmatig kleine partijtjes cocaine ten verkoop werden aangeboden. Tijdens het onderzoek gelukte het een gedeelte van de bewuste partij, juist toen deze aan den koo- per zou worden afgeleverd, op te sporen en in beslag te nemen. Dit partijtje be stond uit 2 doozen, ieder inhoudende 50 fleschjes van 5 gram netto. In verband hiermee werden op den Lin ker Maasoever aangehouden de garagehou der K. en de caféhouder O. Beiden ontken den iets van de zaak af te weten. Een derde arrestatie leverde maer resul taat op. In woning van den caféhouder A. B. in de Veerlaan werden tijdens een huiszoe king 2 koffers met 500 fleschjes cocaine gevonden. De caféhouder werd aangehou den en legde een bekentenis af. Toen bleek, dat er ook nog een vierde man in het complot was betrokken, n.L de kapitein van een boot, P. R. geheeten, die regelmatig de Rijn bevaart en op het oogenblik van de arrestaties in Duitsch- land vertoefde. Korten tijd later arriveer de hij echter weer in Rotterdam, waar hij werd aangehouden en in bewaring gesteld. Tijdens het verhoor bleek, dat hij de co caine had gestolen uit een kist met medi camenten, die vanuit Darmstadt naar Rotterdam was vervoerd, en die bestemd was voor Zuid-Amerika. Het viertal is reeds naar het Huis van Bewaring overgebracht. KONING WINTER REGEERT De vorst, die het jongste etmaal, gelei delijk in hevigheid toenemende Zondag avond vroor het zes graden Celsius den winter in het land heeft gebracht, geeft naar wij van de zijde der filiaal-inrichting van het Koninklijk Nederlandsch Meteo rologisch Instituut te Amsterdam vernamen nog geen aanleiding tot bijzondere op merkingen, aangezien de periode, geduren de welke de kwikkolom onder het nulpunt is gezakt, daarvoor nog te kort is. Wel valt, in verband met den Oostenwind, en met de berichten over zeer lage tempera turen in het buitenland, op aanhouding van het strenge winterweer te rekenen. Overi gens hebben wij hier niet met een bijzon der verschijnsel te doen, daar ook de maand November zich meermalen door perioden van vrij hevigen vorst heeft gekenmerkt. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK Volksbond. Vrijdagavond vergaderde de R.K. Volksbond in het Juvenaatsgebouw onder voorzitterschap van den heer P. Smit, die in zijn inleidingswoord allen en in het bijzonder den geestel. adviseur, ka pelaan Heemskerk en den spreker van dezen avond, den heer A. G. Delen van harte welkom heette. De heer Delen, direct het woord verkrij gend, behandelde dezen avond het onder werp „De Sterren". Spr. bracht allereerst naar voren, dat dit onderwerp ten on rechte bij velen de "gedachte kan opwek ken, dat dit van minder belang is, want 'n beter kennis onzer sterrenwereld heeft geestelijke waarde en geeft ons een beter blik op de almacht en eeuwigheid van God, die dit onvergelijkelijke heelal heeft geschapen. Wij, als bewoners der aarde, beschouwen het als vanzelfsprekend, dat wy leven in een doorzichtige atmosfeer. Toch is dit niet zoo vanzelfsprekend, want vele planten zijn omringd door een laag dikke wolken, zoo zelfs dat men dit met het oog kan constateeren. Daarom is het een groote gave voor ons, dat wij op de aarde kunnen genieten van de schoone poëzie, die van den nachtelijken sterren hemel uitgaat. On2e voorouders dachten de aarde het voornaamste punt, het mid delpunt, van het heelal en als men nog verder teruggaat waren de gedachten nog naiever, totdat in 1600 door Galilei werd geconstateerd, dat de aarde niet het mid delpunt was, maar de aarde om de zon heendraaide. Van groote beteekenis voor de kennis van het heelal is de uitvinding van den verrekijker, waardoor de sterren kunde een steeds grootere vlucht heeft ge nomen en steeds meer tot de wetenschap kwam, dat de aarde buitengewoon weinig beteekent. Spr. behandelde hierna het zon nestelsel, zijnde een verzameling van pla neten, waarvan de zon het middelpunt is, welke zoo onmetelijk veel grooter is dan de aarde, dat men zich hiervan geen voor beeld kan geven. Na een bespreking over enkele planeten als Mars, Jupiter en de Maan, ging spr. over tot zijn eigenlijk on derwerp: „de sterren". Wat de aarde is ten opzichte van de zon, is de zon weer ten opzichte van de sterren, want de afmeting van sommige steren is zoo onnoemelijk veel grooter dan van de zon, dat ook deze weer in 't niet wegzinkt. De dichtsbij- staande ster staat nog 270.000 maal verder van de aarde dan de zon, terwyl Sinus 28 maal grooter lichtkracht uitstraalt dan do zon. Met enkele voorbeelden haalde spr. aan hoe klein en nietig toch alles hier op aarde is, ten opzichte van de hemel lichamen. Er is voor een godsdienstig mensch geen betere meditatie om zijn nie tigheid te beschouwen tegenover den Schepper, waaruit tevens blijkt, dat een praatje over sterren wel zijn nut kan hebben. Een aangename gedachten-wisse ling ontspon zich door het stellen van ver schillende vragen, waaruit bleek, dat het onderwerp wel ingang had gevonden, waarbij de heer Delen, de gestelde vra gen nader toelichtte. Met een dankwoord van den voorz. en een applaus der ver gadering werd de spr. hiervoor beloond. De voorz. deelde hierna nog mede, dat de zen winter een retraite zal gehouden wor den voor gehuwde werkloozen. Nog en kele plaatsen zijn hiervoor open, waar voor men zich tot 9 Dec. kan opgeven. Ook kostwinnaars kunnen hiervoor in aan merking komen. Op 22 Dec. zal een ont- wikkeliugsavond gegeven worden met het onderwerp „Massa-mensch of Chrlsten- mensch", terwyl Zaterdag 9 Dec. het kin derfeest zal plaats hebben. Hiervoor kun nen de kinderen van 510 jaar zich ko men opgeven alléén Zondag 3 Dec. van 3 4 uur in het Juvenaat, op vertoon van lid maatschapskaart van den R.K. Volksbond. Met een woord van dank aan den spr. van dezen avond en voor de opkomst der aanwezigen, sloot de voorz. dezen goed ge slaagden ontwikkelingsavond met den chr. groet. NOORDWIJKERHOÜT St. Nicolaas. St. Nicolaas heeft Zon dagmiddag een „koude" tocht gehad- door Noordwijkerhout. Om 1 uur kwam hij met den trein op het station aan, alwaar de heilige man werd afgehaald door de muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc". Een groote menigte kinderen was on danks de koude naar het station getogen cm de intocht van den Sint mee te maken. In tegenstelilng met andere jaren waren er op het dorp niet zooveel toeschouwers om den tocht mede te maken, wat wel te wy- ten zal zijn aan de koude. Er werd gecollecteerd langs de huizen voor de kas van St. Jeanne d'Arc. Algemeene veradering Crisis-Comité. Het plaatselijke Crisis-Comité hield een algemeene vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis om 8 uur Vrijdagavond. De voorzitter, burgemeester van IerseL ogende de vergadering en heette alle aan wezigen hartelijk welkom. Spreker zeide verheugd te zijn, dat nagenoeg alle leden van het comité aan den oproep voor de vergadering gehoor, hebben gegeven. Toen de eerste vergadering van het plaatselijk crisis-comité werd gehouden, vervolgde de voorz., dachten we allemaal dat hst met één winter wel zou afgeloo- pen zijn, en toen we voor de tweede maal een algemeene vergadering hielden, zijn we weer vol moed aan een win tercampa gne begonnen in de hoop dat dezen winter de laatste zou zijn. Deze hoop is echter niet verwezenlijkt en zoo staan we voor de derde win tercampagne. Ongetwijfeld zijn de verwachtingen voor het komende seizoen niet hoopvol. Het wordt den Inge zetenen door vele collecten, bloempjesda- gen en fancy-fairs niet gemakkelijk ge maakt en nu gaat het crisis-comité we derom een beroep op de milddadigheid van de ingezetenen doen. Dit neemt niet weg, dat we moeten trachten den nood van vele ingezetenen te verlichten. Vervolgens werden de notulen voorgelezen en onver anderd vastgesteld. Hierna werd punt 2 van de agenda aan de orde gesteld: vaststelling der rekening van het comité over het jaar 1933. Op verzoek van den voorz. leest de secreta ris van het comité, de heer J. A. M. Pij nenburg, de rekening voor, met toelichting en een kort verslag van de werkzaam heden over het tijdvak 18 Sept. '32 tot 5 Mei 1933. De voorz. deelde mede, dat de rekening met daarbij behoorende bijlagen door een commissie van 3 leden, bestaande uit de volgende personen: mevr. Gevers van Ke- thel en Spaland, dr. de WithHamer en dr. Sengers, is onderzocht. Dr. de With Hamer deelde namens de commissie mede dat geen op of aanmerkingen over de re kening te rapporteeren zijn. De rekening werd hierna met algemeene stemmen vast gesteld. De voorz. richtte vervolgens allereerst een woord van dank aan het adres van den secretaris voor zyn zeer overzichtelijk op gestelde rekening met toelichting met me morie van toelichting, alsmede een kort verslag over de werkzaamheden van het comité. Als de vergaderingen van 't werk comité ten einde zijn, dan begint de secre taris aan de uitvoering van de genomen besluiten en deze zijn niet gering. Het in ontvangst nemen van gelden en het verzenden van bonnen voor giften in natura of giften in geld vraagt heel wat tijd. Dat de zaken dus goed loopen is het werk van den secretaris. Vervolgens bracht de voorz. dank aan de adjunct-secretaresse van het comité, mej. K. Wösten, voor hare bemoeiingen, jam mer heeft deze haar bemoeiingen moeten staken wegens het feit, dat zij elders een werkkring heeft gekregen. Hierna bracht de voorz. dank aan de le den van het werkcomité en aan de dames- collectrices die ondanks het gure jaarge tijde, trouw elke week de toegezegde bij dragen in ontvangst gingen nemen langs de huizen. Daarna las de voorz. een lyst voor van de goederen, welke van het nationaal cri sis-comité zijn ontvangen en werden uitge deeld. Ontvangen werd het navolgende: 15 K G. cacao. 15 K.G. thee. 40 paar meisjes- schoenen, 50 paar jongensschoenen, 10 p. vrouwenschoenen, 10 paar vetleerenschoe nen, 3 luiermand-uitzetten. 3 dozijn baby- kleerties, stel II, 3 dozijn baby-kleertjes, stel III, 20 jongenstruien en broekjes, 10 jongenspakjes, 10 vrouwentruien, 10 vrou wenrokken, 2 dozijn mannensokken, 2 do zijn vrouwenkousen, 2 dozijn meisjeskou sen en 2 dozijn jongenskousen. Bij punt 3 van de agenda kwam ter sprake de werkwijze in het komende sei zoen. Algemeen nam men aan de gedach- tenwisseling deel; veel mogelijkheden wer den aan de hand gedaan om geld in het laadje te brengen. Uit de besprekingen bleek echter Jat de tot heden toe gevolg de methode van werken, n.l. de wekelijk- sche rondgang om de toegezegde bedra gen, financieel het beste resultaat ople vert, zoodat besloten werd evenals in de afgeloopen 2 /inters in het komende sei zoen <je wekelijksche rondgang voor de in aanmerking komende huizen te doen. De eerste rondgang zal door dames en heeren van het crisis-comité geschieden, vervolgers zullen de jonge dames, collec- trices wekelijks de toegezegde bijdragen komen ophalen Daar verder niets meer aan de orde was sloot de voorz. onder dankzegging voor het aangenaam verloop der besprekingen, de vergadering. Uit het kort verslag van de werkzaam heden van het comité, en de rekening, stippen wy nog het volgende aan: Als nieuwe 'eden van het comité namen zitting H. Nederstigt en H. J. Buschman. De afdracht aan het nationaal crisis-co mité bedroeg 10 pet. van 3288.22 of 328.82. Door deze afdracht kwam het plaatselijke crisis-comité in aanmerking voor de verschillerde uitkeeringen in na tura vanwege het nationaal comité. De kwaliteit der verstrekte goederen was uit stekend en de ondersteunden waren er uitermate dankbaar voor. De uitreiking der goederen had in de avonduren door den secretaris plaats. Wegens van de ingezetenen ontvangen giften in natura werden regelmatig tot 1 Mei 1933 en gedurende 21 weken verdeeld de volgende goederen: 294 brooden van 8 ons, 14 mud eierkolen, mud aardappelen, 1 binnen- en 1 buitenfietsband, 63 uiter m„ 630 pond rijst, 105 pond bonnen en 210 pond meel. De geldelijke ondersteuningen varieerden in verband met de ingezamelde bijdragen. In 1933 kon ƒ860.77 minder uit betaald worden, niettegenstaande het aan tal bedeelden grooter was. 65 Personen werden in geld ondersteund. In totaal werd uitgekeerd ƒ3804 VOORHOUT. Tentoonstelling D.V.V. Zaterdagmoi- gen is in Café „Boerhave" de tentoonstel ling van de Pluimveevereeniging „Door Veredeling Verbetering" op ofiicieeie wijze geopend. Onder de aanwezigen merkten wij op den Pastoor en Kapelaan, den Burge meester en zijn echtgenoote, wethouder v. d. Hulst, en afgevaardigden van verschil lende vereenigingen en corporaties. De voorzitter der vereeniging, de heer H. Zuidhoek, verwelkomde alle aanwezi gen en verzocht daarop den burgemeester deze tentoonstelling te willen openen. De burgemeester zeide, dat hij vorig jaar er op gewezen heeft dat, indien de vereeniging op de ingeslagen weg voort ging, zy zeker haar doel zal bereiden. En nu spreker deze tentoonstelling ziet, kan hy zeggen dat er zeer veel vooruitgang is. Dat er belangstelling voor de vereeniging bestaat by de burgerij, kan men daaruit zien, dat door den middenstand mooie prij zen beschikbaar zyn. gesteld. Tenslotte spreekt hy de hoop uit, dat deze tentoon stelling in ieder opzicht een succes moge worden, en dat volgend jaar een nog groo ter aantal deelnemers zal inzenden. Hierna werden de eerewyn en sigaren aangebo den. vervolgens werd onder leiding van den voorzitter een rondgang over de tentoon stelling gemaakt. Zooara men de zaal bin nengaat valt onmiddellijk het verscnil met vorig jaar op. Waren er toen 54 inzendin gen, tnans zyn er met minuer dan 1*2, het geen ongetwijfeld een kolossale vooruit gang is. ue keuring is zeer streng geweest, hetgeén ongetwijfeld voor de inzenders een groove voldoening is. De tentoonstelling is voor iedereen een bezoek overwaard en wij meenen het bestuur wel te kunnen fe- liciieeren, dat het zooiets in den korten tyd dat de vereeniging bestaat, tot stand kwam. De prijzen zyn als volgt toegekend: Voor konynen. Eere-prys en 1ste prys A. Eikelenboom, H. Zuianoek, G. Bel, ter wijl P. Angevaare 2 eere-pryzen en eeu lste prys verworven heeft. Cavia's: Eere-prys en 1ste prys C. Werk hoven Sr., deze inzender heeft bovendien voor Cavia's een 2e en een 3e prys. Duiven: Eere-prys en 1ste prys l,. Steen- voorden. Kippen-trio: Eere-prijs en 1ste prys Th. Verbaan en D. Uythoven. Konynen: 1ste pry'zen: Van Eyk, O. de Vroomen, H. en H. Smit. Kippen: lste prijzen: Th. Verlaan, D. Uythoven, H. v. Klaveren, N. Hermans, J. Kooioos en A. Eij kelen boom. Fazanten: 1ste prys: Giezen, Noordwyk a. Zee. Konijnen 2e prijzen: G. van Leeuwen, Boonders, Katwyk a. Zee, G. Bel, J. Die- mei, C. Verlaan, P. v. d. Wolf, Giezen, Th v. d. Ploeg H. Smit en P. Angevaare. Kippen 2e prijzen: P. Star, H. v. Klave ren, A. Eikelenboom en J. Kooioos, terwyl de inzender D. Uythoven niet minder dan drie 2e prijzen heeft. Konynen 3e prijzen: Boonders, Bodeyn. A. Augustinus, C. P. v. Werkhoven, Zand wijk, P. Angevaare, Th. v. d. Ploeg. Kippen 3e prijzen: J. Kooioos 2 derde prijzen. Duiven 1ste prijs: A. Poel en L. Steen- voorden; 2de prijs A. Poel en J. Paardekoo- per, deze laatste met 2 tweede prijzen; 3de prijs: A. Poel, C. Verlaan, J. Paardekooper en L. Steen voorden, A. Augustinus 2 der de prijzen. Er zijn zeer veel inzenders van buiten de gemeente, wel een bewijs dat er voor deze tentoonstelling groote belangstelling is. De dieren zijn zeer goed gehuisvest en worden uitstekend verzorgd. Schieivereeniging „St. Hubertus". Deze vereeniging vergaderde in café „De Bonte Koe", uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat er een batig saldo was van 38.55. Besloten werd op Kopper- Maandag weer vogel te schieten en daar bij de traditioneele schuttersmaaltijd te houden: erwtensoep met kluif. In tegen stelling met andere jaren zullen thans geen luxe prijzen worden verschoten, doch ha zen, konijnen, een ham enz. Het belooft voor de schutters weer een echte sportieve en gezellige dag te worden. Kerstgave. In ons verslag over de raadsvergadering van Vrijdag 1 Dec. ver zuimden wij mede te dealen, dat de raad het voorstel van B. en W. om de gehuwde werkloozen en kostwinners een Kerstgave van ƒ2.50 te verstrekken, met algemeene stemton werd goedgekeurd.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11