DINSDAG 28 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN door een auto aangereden en gedood. Gistermiddag is op den Rijksweg Har- lingenFraneker, nabij Franeker, mevr. Merckx, die zich te voet stadwaarts begaf, door een Etax-auto aangereden en op slag gedood. De politie onderzoekt de zaak. ERNSTIGE AANRIJDING. Onde man onder auto. Te Tegelen werd de 66-jarige P. H., die per rijwiel over den Roermondschen Weg reed, door een hem achterop komende auto aangereden. De man viel en liep ern stige verwondingen op. De chauffeur trok zich van den ouden man hoegenaamd niets aan en beperkte er zich toe het ver nielde rijwiel onder de auto uit te halen, waarna hij met zijn auto verder reed. De oude man, die later door voorbijgangers gevonden werd, werd naar het R.-K. zie kenhuis te Tegelen overgebracht. FIETSRIJDER TE WATER. Angst is een slechte raadgeefster. Gistermörgen heeft te Berkenwoude een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. De 24- jarige landbouwer J. H. bevond zich te omstreeks zeven uur op de fiets op den Beyerschen weg. Hij reed in de richting van Stolwijk en vervoerde voor op zijn bagagedragen een zak, inhouden 20 K.G. aardappelen. J. H. bezat geen vervoerbe- wijs. Toen hij bij de Schenkelbrug geko men was, keek hij om en zag zich gevolgd door een man in uniform eveneens op de fiets. In het donker meende hij in een post bode V. den veldwachter te herkennen. Hij versnelde nu plotseling zijn tempo en reed met groote vaart tegen de brugleu ning op. De ongelukkige werd van de fiets afgeslingerd, kwam eerst met het hoofd op een paal terecht en dook toen on der water. De ijlings toegeschoten post bode heeft J. H. uit de wetering gehaald en in bewusteloozen toestand bij een vee houder binnengedragen. Reeds spoedig is de man bijgekomen en nadat de vrij diepe hoofdwonde was verbonden, kon hij per auto naar zijn woning worden vervoerd. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat de aardappelene die bij den val op de fiets waren gebleven, niet te water raak ten. De 20 K.G. zijn voorloopig, tot J. H. kan worden ondervraagd, door de politie in beslag genomen. AUTO-ONGEVAL BIJ MUIDEN. Luxe-auto vernield. Gisteravond omstreeks zes uur heeft op den Rijksstraatweg tusschen Muiden en Naarden een auto-ongeval plaats gehad, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Om streeks dien tijd kwam een vrachtauto van een erf rijden en bleef op den weg staan. Op een gegeven oogenblik kwam uit de richting het Gooi een luxe-auto, bestuurd door den heer B. uit Amsterdam, welke wagen met de vrachtauto in botsing kwam. Vermoedelijk had de bestuurder den vrachtwagen niet gezien. De luxe-auto werd totaal vernield. De heer B. kwam door den schok door de voorruit terecht en het duurde eenigen tijd, voordat hij uit zijn benarde positie bevrijd kon worden. De waarnemer van dr. Nieuwkerk te Mui den verleende geneeskundige hulp, waarbij de verwondingen niet van ernstigen aard bleken te zijn. De luxe-auto moest door den kraan wagen van de garage Wegmans wor den weggesleept. De vrachtauto van de meelfabriek Otto uit Weesp bekwam geen schade. OM WAKKER TE WORDEN. Als een bijzonderheid meldt de „Msb.", dat een viertal Culemborgsche zwemmers nog iederen morgen een bad neemt in de rivier de Lek. FEUILLETON. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 2) Sinds Bristew vier maanden geleden op No. 9 was komen wonen, hadden allen hem min of meer als een zonderling beschouwd, omdat hij zoo teruggetrokken leefde. Het viel hun ook nu weer op, dat hij de beide dames, die al maanden bijna vlak naast hem hadden gewoond, amper kende. Van verschillende zijden werden hem inlichtin gen verstrekt. Miss Maria Fulton had, zoo als trouwens bijna ieder in Manniston Road, tuberculose en mevrouw Withers had met haar samen gewoond. Hoewel ze misschien niet rijk waren, konden ze zich met comfort en zelfr met luxe omgeveg. Zij hadden hier hun intrek genomen in de hoop, dat het klimaat in Turnville miss Fulton genezing zou brengen. Een negermeisje, dat echter dien ochtend klaarblijkelijk niet gekomen was, deed al het werk. Miss Fulton, die de jongste van de twee zusters was, onderging een rust kuur, haar door den dokter voorgeschre ven; ze moest dag en nacht te bed blijven. Wellicht was het daaraan toe te schrijven, dat zij het doode lichaam van haar zuster niet eerder had ontdekt. Eindelijk kwam hoofdcommissaris Green- leaf met een van zijn beambten haastig de stoep op. Eerbiedig weken de menschen op zij, waarna de opening zich onmiddellijk weer achter hem sloot. „Alles staat nog precies zoo", wendde Bristew zich tot Greenleaf. EEN ZONDERLING TE GESTEL OVERLEDEN. Eigenaardige gewoonten van een eenzame. Te St. Michielsgestel nabij 's Hertogen bosch woonde ongeveer een tiental jaren de gepensionneerde postambtenaar Jan Beier man uit Esch bij Boxtel, die bekend stond als een zonderling en thans overleden is. Nadat hij op pensioen gesteld was, heeft hij eerst te Gestel bij de zusters in het kloos ter gewoond. Na zeven jaar ging hij bij verschillende menschen in den kost. De laatste jaren woonde hij op een paar ka mers, waar niemand dan hij mocht binnen komen. Hij zorgde geheel voor zichzelf en leefde vooral van eieren en zoetigheden. Vleesch nam hij nooit tot zich. Zijn buren, Lammers, met wie wij eens gingen praten, vertelden ons, dat zij sedert eenige dagen niets meer van hem gehoord hadden. Zij hadden den burgemeester gewaarschuwd en deze was met den veldwachter, den ka pelaan, den notaris en den dokter gekomen om een onderzoek in te stellen. Daar de 67- jarige zijn woning altijd met ketingen, grendels, sloten en pinnen afsloot kon men eerst niet binnenkomen. Toen men einde lijk door een kapot geslagen ruit het huis was binnengedrongen vond men Beierman dood op zijn matras, op zes stoelen bij de kachel liggen. Het mag als een wonder be schouwd worden, dat hij niet verbrand is, daar zijn eene been met een sok er aan, naar beneden hing, vlak bij de kachel. Het was een eigenaardige gewoonte van den ouden man, steeds op zes stoelen te sla pen, ofschoon hij boven een groot ledikant had staan. Iederen avond hoorden de bu ren geschuifel; de zonderling sleepte dan zijn matras van boven naar beneden, om zijn bed op de stoelen in gereedheid te brengen. Men vond een groot aantal aange broken kisten sigaren en een groote hoe veelheid potten jam in zijn kast. In zijn bed lagen een paar buidels met geld. Op last van den burgemeester werd zijn groote koffer op zolder opengebroken, waarin men ook nog heel wat geld vond. De oude man had in 't geheel geen famliie hij had zijn vader nooit gekend, daar hij op driejarigen leeftijd in een weeshuis te Amsterdam terechtgekomen was. Aan deze instelling heeft hij f 1000 nagelaten. Zijn huisraad en nog f 1000 vermaakte hij aan de Vincentiusvereen. ing van Gestel. Als eigenaardigheid is nog te vermelden, dat hij in het slechtste weer tot des avonds 9 uur in zijn tuintje rondliep. Hij was zeer aan de courant gehecht en voelde zich diep ongelukkig als deze wat te laat kwam. Het testament is ook zonderling. Zijn stoffelijk overschot moet door schooljongens naar de laatste rustplaats gebracht worden. Na de begrafenis krijgen de jongens een zeer overvloedige BrabanLche koffietafel en gedurende 25 jaar zullen zij op 25 Nov. rijkelijk getracteerd worden. Hij heeft nog verschillende geldsommen aan vereenigin— gen nagelaten. Men zal zooveel mogelijk er naar streven aan de verlangens van den zonderling te voldoen. „Tel." OVERVAL IN EEN DUITSCH CAFE. Hitler's portret gestolen. In de Luitsche grensplaats Stralen hield een auto met vier Nederlanders stil voor een café, dat eenige meters van de Ne- derlandsche grens gelegen is. Twee der inzittenden gingen het café binnen en ge lastten de waardin de gordijnen dicht te schuiven, terwijl zij zelf de deur sloten. De vrouw wilde toen het raam openen om hulp te roepen, maar toen kwamen ook de beide andere heeren door dat raam de ge lagkamer binnen. Zij trokken een portret van Hitler van den wand, dat zij achter den auto bonden en verdwenen toen over de Nederlandsche grens in de richting Arcen, het portret achter hen aan slee- pende. Dit incident veroorzaakte in de grensstreek groote consternatie. De Duitsche politie heeft zich met de Nederlandsche politie in verbinding ge steld, om de daders op te sporen. „Waar is zij?" informeerde hij met ge dempte stem. „Deksels", mompelde hij, toen hij het slachtoffer in 't oog kreeg. „Vooruit Jen kins", vervolgde hij toen, „ga mee en ga jij ook maar mee Bristew". De drie mannén gingen het vertrek bin nen, terwijl Greenleaf de deur voor de omstanders sloot. Ook hij deed, wat Bristew gedaan had hij legde zijn vin gers om den pols der doode. Zijn adem ging snel en zijn hand beefde. Jenkins stond onbewegelijk naast hem; hij was ook geheel beduusd door het drama, dat zich afgespeeld had. Hij voelde zich voor zulk werk eigenlijk niet geschikt. Hij was in z'n element, als hij jacht kon maken op drank smokkelaars en negers, maar iets als dit was nieuw voor hem, zoodat hij er geen benul van had, van wat hem te doen stond. „Ze is dood", merkte Bristew op. „De dokter zei, dat de dood al uren geleden in getreden is." „Waar is de dokter?" „In de slaapkamer. Miss Fulton, de zus ter van de vermoorde, is buiten zich zelf van schrik." „Wie heeft den dokter laten halen?" „Ik; ik heb een van de vrouwen opgedra gen om een dokter te telephoneeren". „Dan zal ik den lijkschouwer gaan waar schuwen." Hij begaf zich door de suitedeuren naar de achterkamer en nam den haak van de telefoon, terwijl hij intusschen zijn oogen door de kamers liet dwalen. „Bristew bukte zich, raapte iets op, dat bij de sofa lag, waarna hij het in zijn vestzak liet verdwijnen. Juist toen de hoofdcommissaris den haak weer op de. telefoon legde, kwam de dok ter uit de slaapkamer terug. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Een mooie daad. Het bestuur der Coöp. Vereeniging „Onderling Belang" biedt aan werklooze leder, ier vereeni ging een St. Nicolaaspakket gratis aan. Dit bevat verschillende in de huishouding on ontbeerlijke artikelen ter waarde van 3. Inderdaad een mooie getuigenis van mee leven. Voor de jeugdige werkloozenDe cur sussen voor de jeugdige werkloozen zijn begonnen, het aantal deelnemers bedraagt rond 50. De heer J. C. de Koning, onder wijst rekenen en lezen, de heer R. J. J. Heiman maatschappelijke en volkenkunde, terwijl de heer W. van Lingen de Engel- sche taal verzorgt. Mooi resultaat. De opbrengst eener bazar ten bate der chr. kleuterschool be liep 1100, een waarlijk schitterende re sultaat. Burgerlijk Armbestuur. Belanghebben den wijzen er op, dat vanaf Donderdag a.s. de vergaderingen van het Burgerlijk Arm bestuur niet meer op het Raadhuis zullen worden gehouden, doch in het gebouw van Openbare Werken aan de Jhr. Mockkade. Gem. Arbeidsbeurs. Aan de Gemeen telijke Arbeidsbeurs staan thans ingeschre ven 485 werkzoekenden tegen 421 voor een week. De toename is helaas wel groot. On der de ingeschrevenen zijn 53 bouwvakar beiders, 342 bloemist- en landarbeiders en 28 losse arbeiders. Kamer van Koophandel. Onze plaats genoot de heer G. J. W. Mathot is bij en kele candidaatstelling herkozen tot lie. van de Kamer van Koophandel afdeeling klein bedrijf. Lezingen. De zeereerw. heer Pater Missionaris Veldman heeft in de groote zaal van Flora alhier een tweetal lezingen gehouden over zijn verblijf in China en zijn tocht door Rusland naar het vader land. Door Rusland werd de reis gemaakt in de vermomming van Chineesch officier en later als Poolsche Jood. Een gedeelte der reis geschiedde onder geleide van den Zweedschen ontdekkingsreiziger S. van Heden en hoewel hierbij zich menig avontuur voordeed liep het zonder onge lukken af. Door Sovjet-Rusland ging het niet zoo prettig, waar-van Pater Veldman krasse staaltjes vertelde. Een en ander werd door lichtbeelden verduidelijkt. De bizon der aangename humoristische vertel trant van den Pater boeide de eivolle zaal van het begin tot het einde. Het waren schitterende avonden. Geboren: Elisabeth Johanna, d. v. C. G .Zonneveld en H. C. den Hollander. Jenneke, d. v. A. Westerlaken en M. den Besten. Johanna Anna, d. vt O. H. Zijl stra en M. Bakker. Albertus Jacobus, z. v. J. J. Leenslag en A. Robijn. Getrouwd: A. Leuven en S. F. van Maris. H. J. Dirks en T. P. Walraven. Gevestigd: Magdalena Krainer, Sta tionsweg 48; C. E. Hokker, Haarlemmerstr. 7; Th. B. de Wit-BreecL Ambachtstr. 55; E. Greven, Weeresteinstraat 28; L. van Maris, Kennemerbeekweg 6; I. Mollema, Hoofd straat 111; G. J. Philippo, Wilhelminalaan 11; G. E. Noort-Stam, Patrimoniumplein 5; T. van Wieringen-Allis, Ambachtstr. 76. Vertrokken: L. v. d. Berg-Boshamer en gezin, naar Noordwijkerhout; Th. P. Walraven, naar Haarlem; S. F. van Maris, naar Heemstede; M. J. F. de Munnik, naar Maastricht. KATWIJK. Geboren: Cornells Pieter, z. v. W. Haasnoot en S. van der Wiel. Rina, d. v. R. van Rijn en T. van der Plas. Hen- riette Christina, d. v. C. Hoogerdijk en A. van der Plas. Hendrik, z. v. E. Paauw en J. Ouwehand. Johannes Cornelis, z. v. D. Verloop en C. D. de Wit. Jeltje, d. v. R. Schotanus en A. Werkman. O n d e r t r o u w d; - B. Dubbelaar en A. de Best. Overleden: Pieter Glasbergen, oud 69 jaren, echtgenoot van J. C. Hemerik. „Juffrouw Fulton is nu wat gekalmeerd" kondigde hij aan. „Dokter", wendde Greenleaf zich tot hem, „geeft uw opinie eens. Waaraan moet de dood worden toegeschreven?" Braley, een man met haastige bewegin gen, boog zich over de doode heen en licht te eet} van haar oogleden op. Daarop on derzocht hij den hals, waarbij hij er zoo veel mogelijk zorg voor droeg haar hoofd niet te bewegen. „Zij is geworgd", gaf hij daarop als zijn oordeel te kennen. „Hoewel haar oogen ge sloten zijn, kunt u toch nog zien, dat zij bijna uit de kassen treden. Daarbij is de tong opgezwollen. Ook zijn er indrukken op den hals. Daar aan den linkerkant kunt u ze duidelijk zien." „Hoelang is ze al dood?" „Dat kan ik niet met nauwkeurigheid zeggen. Ik denk een uur of acht k tien." Dat zich in een kamer in Manniston Road zoo langen tijd een lijk zou bevinden, zon der dat dit door iemand zou zijn opge merkt, wilde er bij Greenleaf niet goed in. Zijn zenuwachtigheid nam toe. Hij voelde, dat hij handelen moest. „Hoe is het met miss Fulton?" vroeg hij. „Kan ik haar 'n verhoor gaan afnemen?" „Neen, nu nog niet .Ze moet nog even tijd hebben, om tot zichzelf te komen. Overigens heeft ze mij al het een en an der meegedeeld. Iets eigenaardigs iets zeldzaam eigenaardigs 1" „Ze vertelde mij", lichtte de dokter in, „dat zij het lijk van haar zuster slechts even voor men haar hoorde gillen heeft ontdekt Haar zuster, mevrouw Withers, was naar een bal geweest het Maandag avondbal in Mapplewood Inn. Zij is er met mr. Douglas Campbell, den eigenaar van het landgoed, heen geweest. U kent hem wel. Gisteravond om negen uur zijn ze urr DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 29 Nov. Huizen, 1875 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o. L v. Ds. P. N. Kruyswijk. 11.00 Viool-recital M. MeijerVerhoeven A. d. vleugel: Mej. H. Troostwijk. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Trio v. d. Horst m. m. van Mevr. C. van Ravenzwaay-Möllenkamp (zang) 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Huish. raadgevingen. 3.00 Chr. lectuur. 3.303.45 Gramofoonplaten. 4.00 Orgelspel Ferd. Kloek. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Causerie over Rusland door Dr. F. J. Krop. 8.00 Evangelisatie-Samenkomst in de Baptisten Kerk te Hengelo. Sprekers; Dr. K. Reiling en Ds. J. Huizinga. M. m. v. koor en orkest. 9.30 Vaz Dias. 9.40 Orgelconcert door J. Zwart. 10.4011.30 Gramofoonmuziek. Hilversum 296 m. V ARA-U itzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Onze keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00—2.00 VARA-Kleinorkest. 2.15 Knipcursus. 3.00 Voor de Kinderen. 6.00 VARA-orkest. 6.30 RVU. H. Ch. G. J. v. d. Mandero: Volkenbond, veiligheid en ontwapening. 7.00 Causerie. 7.20 De Flierefluiters. 7.40 Declamatie. 8.00 Herh. SOS-Bsrichten. 8.02 VARA-Orkest o. 1. v. L. Ruygrok. 9.45 Zang door K. Nelles. 10.00 Vervolg orkestconcert. 10.30 Vervolg zang. 10.40 Vervolg orkestconcert. 11.00 Orgelspel J. Jong. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.45 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. 12.00 Voor de scholen. 12.20 Orgelspel Q. Maclean. 1.05 Western Studio-orkest o. 1. v. F. Thomas. I.50 Gramofoonplaten. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Piano-recital C. Dixon. 3.35 Sted Orkest Bournemouth o. 1. v. Emil Kahn en George Lloyd. M. m. van B. Rawlins (viool). 5.05 Het John Mac Arthur kwintet. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen van Berlioz door J. Arm strong (tenor). 7.10, 7.25, 7.50 en 8.20 Lezingen. 8.35 BBC-Symphonie-orkest o. 1. v. Adr. Boult m. m. v. Alfre Cortot (p'ano). 10.50 Voordracht. II.10—12.20 Roy Fox en zijn Band. Vertrokken: B. Joritsma, naar Am sterdam; P. G. Roodhuizen en gezin, naar Den Haag; A. M. Tillekens, naar Den Haag; A. de Vries en gezin, naar Valkenburg; W. A. Noordam, naar N. Lekkerland. L. Remmelzwaal met gezin, naar Worm er. J. Joly, naar Wassenaar; N. v. d. Gugten, naar Den Haag. Gevestigd: G. Duyndam, W. Taatstr. 8, van Noord wijk; A. Jansen, Varkv.str. 75, van Noordwijk; K. Schuitemaker en ge zin, v. d. Piaskade 15, van Egmond; A. M. Jark, Achterkerkweg 1, van Oegstgeest; J. v. Nieuwekerk en gezin, Achterkerkweg 1, van Oegstgeest; J. M. Houtman, Huize Cal- lao, van Wassenaar; F. Haas, Voorstraat 18a, weggegaan. Het was de laatste maal, dat miss Fulton haar zuster levend heeft ge zien. „Intusschen was miss Fulton, die ik had voorgeschreven om in bed te blijven, op gestaan. Zij had zich aangekleed, omdat zij den avond met een vriend uit Washing ton wilde doorbrengen. Henry Morley is zijn naam. Even over elven gisteravond is hij weggegaan en met den nachttrein naar Washington vertrokken." „Misss Fulton, die doodmoe was, is toen naar bed gegaan en tegen half twaalf in geslapen. Als regel neemt ze een slaap drankje in, wat gisteravond ook het geval was, zoodat zij vanochtend niet vóór tien uur wakker is geworden. Zij heeft haar zuster vannacht zelfs niet thuis hooren komen." „Toen zij vanochtend wakker werd, riep zij haar zuster. Verbaasd, omdat ze geen antwoord kreeg, stond zij op om te gaan kijken. Het bleek haar, dat het bed van mevrouw Withers niet beslapen was. Daar na begaf zij zich naar deze kamer en ont dekte daar het lijk van haar zuster." „U wilt zeggen, dat het zieke meisje den heelen nacht in huis is geweest, zon der iets te hooren?" bracht Bristew in het midden. „Zoo luidt althans haar verklaring", gaf de arts hem ten antwoord. „Gaf zij eenige aanwijzing, wie de moor denaar zou kunnen zijn?" informeerde Greenleaf vervolgens. „Neen, maar zij is op het oogenblik nog niet voldoende gekalmeerd om zich daar omtrent een meening te kunnen vormen." „Laten we hier eens rondkijken", stelde de hoofdcommissaris voor. Zijn voorbeeld werd door Bristew en den dokter gevolgd. Behalve de omgevallen stoel tusschen de sofa en de achterkamer „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05 en 12.35 Gramofoonplaten.è 12.50 Orgelconcert G. T. Desserre. I.25 en 7.40 Gramofoonplaten. 9.05 Concert door het ork-st van de Assoc. des Concerts Lamoureux o. 1. v. Wolff. Kalundborg, 1153 M. 12.05—L20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 2.20 Concert uit Rest. „Wivex". 4.204.50 Gramofconplaten. 7.20 Fall-Programma o. 1. v. E. Reesen. 8.35 Cembalo-recital F. Jensen. 9.35 Omroeporkest o. 1. v. Reesen. 10.2011.50 Dansmuziek. L a n g e n b e r g, 473 M. 5.25, 6.35, 11.00 en 11.20 Gramofoonplaten 12.55 Concert. 3.20 Dansmuziek o. 1. v. Kühn m. m. v. koor o. 1. v. Brouwers. 6.20 Opera-Concert. 7.30 Gevarieerd programma m. m. van orkest en solisten o. 1. v. Seyfert. 10.05 Gramofoonplaten. 10.20 „Szenen aus Mozarts Leben", opc- zette van Lortzing m. m. v. orkest o. 1. v. H. Rosbaud. II.2012.20 Concèrt. Rome, 441 m. 7.50 „Tristan und Isolde", opera van R. Wagner. Brussel, 338 en 508 m. 338 meter: 12.20 Max Alexys' orkest. 1.30 Gramofofoonplaten. 5.20 dito. 5.50 Omroeporkest o. 1. van Walpot. 6.50 dito. 8.20 ,3eacrys" van R. Veremans. M. m. van orkest en solisten o. 1. v. Meulemans. 508 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Max Alexys' orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.35 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Declamatie en Piano-recital. 9.05 Zang door Yvette Guilbert. 9.5010.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1365 M 6.20 Rijkszending: Concert uit Frankfurt 7.25 „Verwegene Reise", hoorspel van A. Prugel. 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Berichten, Lezing, Weerbericht. 10.2011.20 Concert uit München o. 1. v. K. List. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.00—12.20 Langenberg. 12.20—14.20 Brussel (VI.) 14.2016.20 Kalundborg. 16.2017.20 Langenberg. 17.20—18.20 Brussel (VI.) 18.20-7-19.20 Weenen. 10.20—20.50 Warschau. 20.50afloop Boedapest. Daarna Luxemburg of Kalundborg. (4e Programma) 8.059.30 Parijs Radio. 9.3010.20 Deutschl. sender. 12.05—12.20 Kalundborg. 12.2014.Luxemburg. 14.0015.20 Midland Reg. 15.2017.35 Davenl y. 17.35—19.00 Brussel (Fr.) 19.00—20.35 Praag. 20.35afloop Daventry. (Wijzigingen vorobehouden). van Wassenaar; C. Gartner, Malefijtstr. 60, van Utrecht; H. Verkerk, v. d. Piaskade 8, van Dordrecht; C. F. de Goede van Leun- schen, Overrijn 7, van Venray; D. Lunter, O verrijn 7, van Venray; H. Maarteveld, Mr. Fockstr. 18. RIJNSBURG. Geboren: Frederik Reinier Jacob, z. v. Nic..v. Egmond en A. Knetsch. Abra ham, z. v. J. Ravensbergen en Cath. de Mooy. Ondertrouwd: W. v. Egmond, 44 j. en Anna v. Egmond, 43 j. C. Hogewo- ning, 24 j. en M. de Mooy, 23 j. was er geen enkel meubelstuk va~n zijn plaats. Geen der drie mannen raakte den omver gevallen stoel aan. De ramen waien alle gesloten, maar niet op de pen, wat ook niet noodig was, daar zich aan den buitenkant nog muskie tengaas bevond. De rolluiken waren naaf- beneden. De buitendeur was niet op de knip gedaan. Greenleaf nam een kijkje in de keuken, in de ongebruikte slaapkamer, de badka mer en het achterste slaapvertrek. Ook hier bevonden zich stevige grendels, even als bij de ramen aan den voorkant van hel huis en nergens was iets van geweld te be speuren. Ook van een worsteling, die wel licht kon hebben plaats gehad, was niets te ontdekken. Al deze bijzonderheden werden door de drie mannen snel opge merkt. Mevrouw Allen, die tot dat oogenblik bij miss Fulton was gebleven, voegde zich nu bij de mannen en deelde hun mede, dat aan de drie ramen in haar slaapvertrek evenmin sporen van braak vielen waar te nemen. Ze begaven zich daarop naar de voorkamer terug. Hier werd een zoo nauw keurig mogelijk onderzoek op den grond, langs de muren en aan het meubilair in gesteld, doch een 'oplossing werd niet ge vonden. De moordenaar had niet het ge ringste spoor achtergelaten. „Naai- mijn meening", zei de hoofdcom missaris ten slotte, „heeft er in dit huis in den afgeloopen nacht geen sterveling ingebroken. Wat echter vast staat, is, dat twee mannen er toegang hebben gehad. De een was mr. Douglas Campbell, de eige naar van het landgoed en de ander mr. Henry Morley, die miss Fulton kwam be zoeken. Die twee moeten ons vertellen, WJ»t ze weten. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9