Aanbesteding DINSDAG 28 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Dimitrof wil hooge personages dagvaarden Bij de behandeling van de politieke si tuatie ten tijde van den rijksdagbrand stel de Dimitrof heden voor als getuigen over dit onderwerp te hooren: generaal von Schleicher, dr. Hugenberg, vice-kanselier von Papen, oud-rijkskanselier dr. Brüning en den leider van het politie-district De Senaat zal in den loop van den dag van heden of morgen een beslissing nemen. Dimitrof wilde weten of een der vorige regeeringen over documenten beschikte» waaruit zou blijken, dat een onmiddellijke gewapende opstand der K. P. D. dreigde. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. K. J. ML V. Maandag hield de K. J. M. V., af deeling Leidschendam, een verga dering onder voorzitterschap van den heer Wira Bleys, in welke vergadering ais spre ker optrad den Weled. heer G. C. Scholtes, voorzitter van de R. K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze" van de afdeeling Leidscnendam. De voorzitter opende de vergadering met den K. J. M. V.-groet en heette allen harte lijk welkom, m het bijzonder den spreker van dezen avond, die daarop het woord ver kreeg en als onderwerp had gekozen „De taak der jongeren in de Vakorganisatie in de toekomst". Spreker zette duidelijk uit een, hoe wij in de tegenwoordige tydsom- Stanuigneaen gekomen zijn, waarin wij le ven en dat regeeren in dezen tijd moeilijk is, zelfs de hoog ontwikkelde, de geleerde weet er niet uit te komen, vooral voor den Middenstand is het moeilijk en men zaJ anes in net werk moeien stenen en de han den in eiKaar moeten siaan om zich te red den. Alies wordt gericnt op coöperatief geoied, zeifs de Staat is een coöperatieve Maatscnappij geworden. Spreker zet uit een het veiscnil van Dedryrsraad en be- drijisgroep en lichtte toe hoever men het in ariciere landen gebracht heeft door de verscniuende groepen, zooals Fascisme, enz. Daarom ricntte spreker het woord speciaal tot de K. J. M. V.'ers over de taak der jongeren om het bedrijfsleven op te bou wen en gaf een waarschuwing zich niet te laten verleiden door den roep van het lascisme, dat leidt tot verval van den Midueristand. Op net oogenblik gaat er een strooming door de wereld, die alies mee sleept, daarom raad ik u aan, aldus spre ker, hieraan geen gehoor te geven, maai blyft opbouwen en voortgaan, zooals gy tot heaen geuaan hebt.-Het verheugt mij, als voorziLer van de R. K. Middens«.ands- vereeniging „De Hanze", dat hier in Leid schendam een jonge Middenstandsver- eenigmg is en hoopt te mogen beleven, dat de jonge Middenstanders eenmaal leden zullen zijn van den R. K. Middenstand ie Hanze en zullen blyven opoouwen op den grondslag, waarop gebouwd kan worden, n.l. op „Quadragesimo Anno", op den Roomsen Kamolieken grondslag. De voorzitter dankte den spreker voor zijn leerzame, waarschuwende en aanspo rende rede en zeide intusschen een schre ven ontvangen te hebben van de Bondsver gadering van de K. J. M. V., Bisdom Haar lem. De voorzitter gaf het schrijven in woorden weer, waarop hij eenige inlichtin gen gaf over spreekavonden, opgegeven aoor het Bondsbestuur (te houden in Ja nuari), waardoor het programma gewy- zigd zal moeten worden. Spieker vertrouwt dan ook op de medewerking van alle K. J. M. V.'ers die avonden vrij te houden. Verder werden er nog eenige mededee- lingen gedaan de Vereeniging betreffende, vooral over de lang verwachten feestavond van Woensdag 29 November a.s., waarvoor alle kaarten reeds zijn uitverkocht en slu.t dan de vergadering met den K. J. M. V.- groet „Voor Christus, onze Koning, God NOORDWIJK. Gemeenteraad. In afwijking van een voorgaand bericht kan thans met zekerheid worden medegedeeld, dat de eerstvolgen de raadsvergadering zal worden gehouden niet Vrijdag 1 December, doch Woensdag 6 December des namiddags ten 3 ure. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt morgenavond m openbare vergadering bijeen. Behandeld zal worden de gemeenlebegrooting 1934 en de verbou wing van het gemeentehuis. ROELOFARENDSVEEN. Inbraak in de pastorie. In den nacht van 25 op 26 November is ingebroken in de pastorie van de kerk van St. Petrus Banden alhier. Binnengekomen is men door verwringing van den grendel van een luik en het openbreken van een raam. Een kleine tweehonderd guldens zijn ge stolen, o.m. van het kerkbestuur. Zilveren tafelgerei hebben de dieven laten liggen. Geen spoor van de daders is gevonden. De daders hadden de brutaliteit de deur van de slaapkamer van den Pastoor welke steeds aanstaat te sluiten om in de kamer het geld te kunnen ontvreemden. Dé schade wordt vergoed door de Verz. M(j. Protector te Amsterdam. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. Vrijdag 1 December her denkt de heer J. Geel den dag. dat hy gedurende 40 jaar werkzaam is als admi nistrateur der Martha-Stichting alhier. Voor belangstellende bestaat gelegenheid den heer Geel te zijnen huize dien dag tusschen 2.304.30 uur te complimentee ren. Ook van de zijde der Stichting zal naar wij vernemen dit feit voor den jubi laris niet onopgemerkt voorbijgaan. Postduiven-tentoonstelling.. Ter gele genheid van het 10-jarig bestaan der Post- duivenvereeniging „De Gevleugelde Vrien den" zal cp 19 en 20 Januari a.s. een Na tionale Jubileum-tentoonstelling worden gehouden. Patronaatsuitvoering. Gisteravond werd in de St. Josephzaal door het Patro naat een uitstekend geslaagde tooneel- avond gegeven. De directeur, kapelaan Jong, opende dezen Patronaatsavond met een kort openingswoord, waarin spreker wees op de goede samenwerking tusschen de ouders, patronaatsleden en commissie. Met een aansporing om het Patronaat te blijven steunen, besloot spr. zijn openings woord. De verdere verzorging van dezen avond was opgedragen aan de tooneelis- ten, die ten tooneele brachten het drie-be drijvig tooneel-missiestuk „Het Doopsel van Tommy", dat zeer vlot van stapel liep. De verschillende rollen werden door de dilettanten uitstekend vertolkt. Een wel verdiend apnlans viel hen dan ook na elk bedrijf ten deel. Deze goed geslaagde avond werd door vele ouders der leden en genoodigden bij gewoond. WOERDEN. Collecte Elisabethvereeniging. De col lecte Zondag j.l. gehouden onder alle H.H. Missen ten bate der St Elisabethvereeni- ging, heeft opgebracht ruim 300. Gouden jubileum. Een zeldzaam jubi leum is gisteren gevierd op het Centraal Magazijn. De heer M. W. v. d. Pas. bureel- ambtenaar aan dit Magazijn, herdacht het feit, dat hij 50 jaar geleden voor 't eerst zijn intrede op 't kantoor deed als 13-jari- ge jongen. Onafgebroken is hij in dienst geweest te Woerden. Voor de herdenking van dit feit was gistermorgen het geheele personeel te elf uur bijeengeroepen, waar na de jubilaris (vergezeld van echtgenoo- te en zoon) werd gehuldigd. Er werd gesproken door een afgevaardig de van den Minister van Defensie, die den feesteling ten slotte een zilveren medaille overhandigde. Kapitein Oldert, hoofd van het Maga zijn, voerde hierna het woord en huldigde de jubilaris als ambtenaar. De heer van Zaten, opzichter, sprak woorden van waardeering t.o.v. zijn col lega, waarmede ook instemden de heeren Baretta en v. d. Beukei, die ieder een kor te maar gloedvolle toespraak hielden. De heer Koolhoven sloot de rij der spre kers, waarna de heer v. d. Pas ontroerd dankte èn voor de waardeerende woor den èn voor de stoffelijke huldeblijken (waaronder een clubfauteuil namens het personeel). Het Fanfarekorps „Excelsior" bracht luister aan de hulde by. BODEGRAVEN Vrouwenbond. De R.K. Vrouwenbond afd. BodegravenZwamerdam, heeft op Zondag 26 Nov. voor hare leden een wel geslaagde feestavond gehouden in het pa rochiehuis. Het program werd afgewerkt door de leden van aen R.K. Vrouwenbond en de Graal. Na de, gebruikelijke opening door de presidente mej. de koning, werd een aanvang gemaakt met de operette Goudmuiltje" in twee bedrijven. Dit ge heel stond onder leiding van den weled. heer J. M. Kouwenhoven, directeur der R.K Dameszangver. St. Caecilia. onderafd. van de Graal. De muziek werd als volgt ver zorgd: piano de heer J. M. Kouwenhoven, viool de heer J. Kuipers, cello de heer C. Versluys. Over décor en kleeding niets dan lof, terwijl ook de verlichting goed verzorgd was. Het geheel werd op keurige wijze uitgevoerd, getuige de vele verkla ringen van de aanwezigen. Niettegenstaan de deze operette vóór eenige jaren reeds was opgevoerd, was de groote bovenzaal tot in de uiterste hoeken bezet. Na het schitterende tableau volgde een welver diend applaus. Als tweede gedeelte stond op 't program vermeld de gymnastiek, uit te voeren door de P K. dames®vmnas*iekvereen. „Snort en Spel", onderafd. van de Graal. In een pit tig temoo marcheerden de leden het no- dium op, waarna door de kleinsten een vroolijk reidanste op onberispelijke wijze werd uitgevoerd. Door groen .twee en drie werden zonder eenigen twijfel in 'n vlub temoo enkele vriie oefeningen afgewerkt. Na no° enkele nummers keurig te hebben afgewerkt wer den tot slot een drietal fraaie standen ver toond. Proficiat met zon'n uitvoering. Het geheel sto^d <v^»r leiding van den heer v. Oe»de i'it Leiden. Onder de pauze werden nog enkele taar ten verloot, het «een niet weinig mede werkte om ook t'idens de pauze de stem ming erin te houden. STADSNIEUWS KATHOLIEK DEMOCRATISCHE PARTIJ Voor de eerste maal sinds de verbroede ring tusschen de Katholieken democraten „par excellence", de heeren C. D. Wesse- ling en prof. dr. J. A. Veraart, werd in Leiden een openbare propagandavergaJe- ring gehouden door de Katholiek Democra tische Partij. In de groote Burchtzaal hield prof. Veraart gisterenavond een ufcde over den huidigen politieken toestand. De be langstelling was van de zijde van het K.D.P.-bestuur bekeken niet onbevredi gend, al schuilde er kaf onder het koren, gelijk uit het verloop van deze vergadering blijken zal! De voorzitter van de Leidsche afdeeling. de heer J. A. Verkuylen, opende met een „aanklacht" tegen de Leidsche Courant, d*o zijns inziens propaganda maakt voor het Fascisme. „Leest de driestar", aldus spr., „en beziet de photopagina's!" Tegen deze HET DRAMA TE NIEUWKOOP. Uitspraak: Acht maanden gevangenis Veertien dagen geleden stond voor de Utrechtsche rechtbank terecht, de gepen- sionneerd majoor van de Rijksveldwacht, die zich te Nieuwkoop had schuldig ge maakt aan het veroorzaken van zwaaj: lichamelijk letsel door schuld. Het betrof hier het z.g. stroopersdrama, waarbij een visscher door een geweer schot werd gewond, tengevolge waarvan hij het licht uit beide oogen verloor. Ver dachte zeide bij zijn fuiken een stellage te hebben gemaakt waarop een geweer rust te. Het slachtoffer daarentegen verklaarde, dat staande op hem geschoten was. De Of ficier bij de Rechtbank eischte 8 maanden gevangenisstraf. Mr. Wierda trad als ver dediger op. De rechtbank, heden uitspraak doende, heeft verd. conform den eisch veroordeeld, en overwoog daarbij dat het verweer van verd. dat hij niet de bedoeling had iemand te treffen, voor haar onaannemelijk is. De verdachte heeft zich van een ontoelaat baar middel bediend, dat ingrijpender was dan het kwaad dat hij bestrijden wilde. Zij besloot voorts rekening te houden met de ernstige gevolgen van den daad, maar overwoog anderzijds de plaatselijke om standigheden en den staat van dienst, die verdacht bij de Rij ksveld wacht achter den rug heeft. opwekking van den voorzitter om onze krant te lezen kunnen wij natuurlijk geen bezwaar hebben, maar laat men de krant dan in vredesnaam béter lezen dan de voorzitter. Prof. Veraart heeft vervolgens zyn kyk op den huidigen politieken toestand uiteen gezet. Ook deze spreker begon met een aanval op de Katholieke pers in het al gemeen, die volgens den hooggeleerden spreker vanuit het „Dr. Schaepmanhuis" ten opzichte van de K.D.P. het consigne krijgt: doodzwijgen, en dit consigne opvolgt ook. (Van dit consigne is ons niet bekend, ook met van een advies in dezen geest. Red.). Erger vond spr. het, dat de belastingplan nen van de K.D.P. aan allerlei verdachtma kingen onderhevig waren en speciaal was spr. verbolgen op dr. Kortenhorst, die had verklaard, dat prof. Veraart met deze be lastingplannen zyn toehoorders willens en wetens had bedrogen. Spr. verklaarde, dat hij zich hierdoor gekwetst voelde, niet zoo zeer om eigen persoon, want spr. is aan smaad gewoon, doch wegens de schade aan de Katholieke zaak. Over deze belastingplannen welke een rechtvaardiger verdeeling van lasten be oogen heeft spr. niet uitgewyd, doch verwezen naar „Onze"Vaan". Ook de verlichting van de afschuwelijke ramp der werkloosheid wérd door prof. Veraart besproken. Spr. becritiseerde het beleid der Regeering en van de Kam. Staatsparty, waardoor honderden millioe- nen aan steun zijn weggegeven, welke be ter besteed waren geweest aan werkver ruiming op groote schaal. Wij zouden den geachten spreker willen voornouden, wat de Minister-President verklaarde aangaande de 60 millioen, wel ke voor werkverruiming zullen worden be steed, namelijk, dat op méér kunstmatige werkverruiming in het vrije bedrijf een te rugslag zou volgen door een hernieuwde vermeerdering der werkloosheid. Spr. protesteerde ertegen, dat in de drie groote steden de steunnormen waren ver laagd, ondanks de beloften bij de verkie zing. In het slot van zyn betoog waar spr. zich tegen de beknotting der vrijheid door het Fascisme keerdestaan wij geheel aan zijn zyde. Er was gelegenheid tot debat, waarvan werd gebruik gemaakt door den heer. Wouda, die een „opwekkend woord" sprak namens het Anti-fascistisch Strijdcomité en zich uitte in termen als het „Hitier- beest" e.d. en opwekte tot boycot tegen elkeen die de fascistische dictatuur-Colyn steunt. Dat de voorzitter dit communistisch ge raas liet passeeren is ons een raadsel. En nog grooter raadsel was het, dat na deze Woudiaansche „rede" een lang niet een stemmig. maar toch vry krachtig applaus weerklonk. Prof. Veraart had natuurlijk in 't vizier, wat voor vleesch hij in de kuip had en ver klaarde onder daverende toejuichingen, dat de K.D.P. van een eenheidsfront met de communisten niets wilde weten. De K.D.P. staat evenzeer achter het Nederlandsch ge zag als welke andere partij. Zij voert langs wettigen weg een strijd voor de maat schappelijk zwakken. Zij zoekt haar doel te bereiken door een samenwerking van alle bewust-democratisch voelende partijen in Nederland. De voorzitter, de heer Verkuylen. sloot de vergadering met een dankwoord aan prof. Veraart en aan de aanwezigen voor de betoonde belangstelling. Het was een matte avond, zonder geest drift. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). Handelsregister K. v. K. W y z i g i n g 619 Naamlooze Vennoot schap Maatschappij tot exploitatie van ho tels .en pensions voorheen pensioen Hol lander. Noordwijk aan Zee, Noord-Boule vard 11. Overl. dir.: Wed. J. G. Hellen- bergden Hollander, d.d. 9 Oct. 1933. BINNENLAND. TWEE FASCISTEN VEROORDEELD. Wegens het dragen van uniform. Tegen 2 fascisten uit Delft is hedenmid dag voor het kantongerecht alhier een geldboete geëischt van 5 of 3 dg. wegens het dragen van kleedingstukken die uiting geven aan een bepaald staatkundig stre- LAATSTE BERICHTEN VIOLIST DOOR DUIZELING BEVANGEN In de concertzaal gevallen Gisteravond is tijdens een concert™te Winschoten de violist Francis Koenen doof een duizeling bevangen en tot groc:*n schrik van het publiek achterover neerge vallen. In de zaal aanwezige doktoren schoten onmiddellijk toe en verleenden me dische hulp. Gelukkig was de ongesteld heid vein de heer Koenen van lichten aard; zoodat hy zich spoedig naar zijn hotel kon begeven. Het concert, waaraan voorts de pieiniste Henriëtte Bosman haar medewerking ver leende, moest echter wordenafgebroken. TELEGRAMMEN ELF DOODVONNISSEN GEëlSCHT. DESSAU, 28 November (V.D.). In het proces tegen de elf communisten uit Heck- lingen die er van worden beschuldigd op 11 Febr. van dit jaar een S.A.-man te heb ben doodgeschoten en welk proces reeds 7 dagen duurt, eischte heden de procureur- genraal tegen alle beklaagden de dood straf. ACHTTIEN BANDIETEN GEFUSILLEERD PEKING, 28 Nov. (V.D.) Wegens me deplichtigheid aan den overval op de Si- berië-express btf Tsitsikar In Mandsjoekwo werden achttien Chineesche bandieten ge arresteerd en door een Mandsjoerijschen krijgsraad ter dood veroordeeld. De dood vonnissen werden onmiddellijk voltrokken. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 27 Nov. Buitenl.Granen. (Op de condities van de Amsterdamsche Korenbeurs), Mais La Plata gele verwacht 30 Nov. per Fernbaak f 101; 12 Dec. per Onassi Pinelopi f 100, begin Dec. per Ma- roulo f 100, 14 Dec. per Farmsum f96; 22 Dec. per Benwelltower f 96, per Tannus en Zrinsky, te vertrekken resp. 2 en 5 Dec. f95, ladend per Texiarchis en per Rav- naas f 95. Gerst Donau f 6061 kg. aange komen f 82, ladend per Rostock f 83. Lijn koeken Noord-Amerik. disp. boord/spoor- vrij f 6.60. ROTTERDAM, 27 Nov. Binnenl. Granen. Gerst f 4.25 tot f 4.75, Winter Chevalier f 1 tot f 4.25. Haver f 5.50 tot f 6. Erwten kleine groene f8 tot f 9.50. Schokkér Eerwten f 12 tot f 13.50. Bruine boonen f 8.50 tot f9.25 per 100 kg. B.nneniandsche granen. (Boerennotee- ring). Rogge f77.50, wintergerst f3.75 4.25, chevalier gerst f 44.50, naver f 5.50 6, duivenboonen f 88.50, paardenboo- nen f 66.50, groene rewten f 910, vale erwten f 910, geel mosterdzaad f 12 13.50, alles per 100 kg., karwijzaad f 14.50 15, blauw maanzaad f9.5010 per 50 kg. LEIDEN, 27 Nov. Groentenveiling. Andijvie f 0.501.Kroten f 11.40, Bioemokol I f 3.806.70, Bloemkool II f 1.50 3.Roode Kool f 1.704.40, Savo>e Kool f 1.50—4.50, Groene Kool f 1.70—2.40, Pieterselie f0.801.60, Prei f0.401.40, Kropsalade f 0.502.10, Selderie f 0.70 1.60, Knolselderie f0.702.50, Wortelen f 57.60 per 100 stuks; Kroten, gek. f 2— 2.80, Witioof f 624.Boeren Kool f 1.50 3.20, Spinazie f 1525.Uien f 11.05, Wortelen f 14.50, Spruiten I f 4-. Spruiten II f 1.504.per 100 kilo. 28 Nov. Vette Varkens. Aangevoerd 303 zwaar, 32 licht, totaal 335 stuks. Prys per K.G. levend gewicht zwaar f 0.380.37, licht f 0.36, handel tamelyk stug. Vette koeien en ossen aanvoer weinig min der, handel tamelyk, prijzen iets stijver, een beste koe tot 2 cent boven nateering. Stieren weinig aanvoer, tamelijke handel, prijzen als vorige week. Vette kalveren ïmnder aanvoer, handel flauw, goede soor ten iets lager pryzen.overige als vorige week. Schapen en lammeren minder aan voer, handel vlug, pry zen een weinig la ger. Nuchtere slacht- en fokkalveren aan voer iets minder, handel vlug, prijzen iels hooger. Biggen aanvoer ruimer handel flauw, prijzen als vorige week. Paarden aanvoer gewoon, handel tamelyk, prijzen voor werkpaarden en hitten iets stijver, overige soorten hooger. Kalf- en melk koeien aanvoer minder, handel tamelijk, prijzen als vorige week. Vaarzen en pin ken, aanvoer ruimer, handel flauw, pry- zen als vorige week. Graskalveren aanvoer als vorige week, handel tamelyk, prijzen als vorige week. De markt had een tamelyk levendig verloop, doch de aanvoer was te groot voor de vraag. Door de C. R. C. wer den 25 vette kalveren overgenomen 21 23 cent per pond levend gewicht, evenals circa 500 runderen. ROTTERDAM, 28 Nov. Vee. Aanvoer: 230 paarden, 7 veulens, 2570 magere en vette runderen, 570 vete graskalveren, 634 nuchtere kalveren, 231 schapen en lamme ren, 4 varkens, 101 biggen, 23 bokken of geiten. Per K.G. vette koeien: 5658, 48—52, 34—38, vette ossen 52—54, 42—46, 34—38, stieren 44—48, 40—42, 34—36, vette kalveren 85—90, 7075, 4555, schapen 37, 34, 30, lammeren 40, 36, 32. Prijzen per stuk: Schapen 18, 14, 8. Lammeren 15, 13, 8. Nuchtere slachtk. 12, 9, 7, Nucht. fokkal- BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon:Goedgekeurd. veren 16, 12, 8, Biggen 12, 10, 7, Slachtpaar- den 130, 80, 65, Werkpaarden 150, 120, 70. Hitten 70, 55, 40. Veulens 50. 40, Stieren 260, 190, 130, Kalfkoeien 230, 210, 160. Melk koeien 250, 200, 150, Vaarzen 130, 110, 90. Pinken 90, 70, 45, Graskalveren 60, 45, 30. Biggen per week 120, 110. BODEGRAVEN, 28 Nov. Kaas. Aan voer 259 partijen Goudsche kaas, waaron der 257 met ryksmerk, totaal 10348 stuks, wegende 93456 K.G. Prijs per R.M. Ie soort f2628.50, 2e ƒ2325. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 27 Nov. Groen tenveiling. Sla f 0.505.60 per 100 krop. tomaten A f 4.3012.40, B f 6.4013.30 en C f 1.00—3.60 per 50 kg. VINKEVEEN, 27 Nov. Groentenveiling. peen 5 cent per bos, roodekool 2 cent per stuk, groenekool 2 cent per stuk, witlof 12 21 cent per kg. BOSKOOP, 27 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 20—41 cent, Hadley 4062 cent, Clau dius Pernet 2430 cent, Columbia 4081 cent, Butterfly 4078 cent, Mac. Keiler 15 25 cent, Wilh. Kordes 5087 cent, Mme Jules Bouché 30 cent, Rosalandia 4082 cent, Florex 4066 cent, Chas. P. Kilham 25 42 cent, Edith Helen 70110 cent, Aug. Noack 4065 cent, Else Poulsen 60110 c\ Gloria Mundi 3552 cent, Steward 3046 cent, Ingar Olson 4580 cent, Elle Poulsen 3050 cent, Briarcliff 3547 cent, Chrysan ten, grootbloemig 60120 cent, idem tros 1050 cent, Seringen 6070 cent. Clematis Prins Hendrik f 1.401.80, Ligustrum 8 ct., Mahonia 12 cent. ZOETERWOUDE, 28 Nov. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 1299 stuks. Prijzen: kippeneieren f 5.907.00, eendeneieren f 4.30, kuikeneieren f 4.606.40 per 100 stuks, kaas 2528 cent per pond, hanen 95 cent, duiven 8 cent, eenden 5090 cent, ko nijnen f 0.331.55 per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 27 Nov. Groenten veiling. Per 100 stuks: roodekool f 1.90 2.30, gelekool f 1.602.20, groenekool f 0.90 —1.80, bloemkool f 8.20—8.80; per 100 kg.. uien f 1.80—2.10, peen f 2.00—3.50. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Berlijn 59.31 Londen 8.18 New York l.AO&L Parys 9 731/g Brussel 34 571/2 Zwitserland 48.09 Milaan 13 07 Madrid 20 25 Oslo 41 10 Kopenhagen 36 45 Stockholm 42.071/2 Weenen Praag 7.S71/2 Boedapest Prolongatie 1%. BEURSOVERZICHT. van gisteren. De stemmin gop de Amsterdamsche fond- senmarkt werd heden beheerscht door de berichten uit Indië, dat slechts het plan om de Ruberproductie te verminderen, het z.g. quota-schema, kans van slagen heeft. Daar niet de voorbereiding van het plan echter minstens 6 maanden gemoeid zijn, kan de uitvoer in dien tijd sterk toeneme 1 en deze overweging was het, die de stem ming voor de betreffende aandeelen afbreuk deed. In de eerste plaats werden Rubbers getroffen. A'dam Rubbers, die hedenmor- nog ruim 101 pet hadden bedongen, daal den in den loop van den middag tot 94 pet., waarop slechts een licht herstel volgde. Ook de minder courante soorten verkeerden in reactie. Voorts werden H. V. A.'s door de rubber-berichten benadeeld. Het fonds daalde tot 157 pet., hetgeen 5 pet. beneden het vorig slot was, waarna het zich eenigs- zins redresseeerde. Tabakken moesten even- etens iets van hun koers prijsgeven, al ble ven de verliezen tot enkele pets beperkt. Van de Industrieelen liepen Ned. Ford 6 pet. op onder invlc^d van de mededeeling dat de Belgische F W* pet. op het kapi taal terugstort. Philips, Aku's en Unilevers waren nauwelijks prijshoudend. Oliewaar den gaven slechts onbeteekenende ver schillen te zien. Van de Scheepv. waren Ned. Scheepv. Uni wa. hooger. Amerika nen waren prijshoudend. Duitsche obliga ties neigden tot reactie. Ned. Staatsfondsen waren verdeeld. Op de wisselmarkt steeg het pond boven f 8.20, de dollar liep van f 1.55 tot f 1.59 op de Fransche franc was vast op f 9.71 3/4. op Dinsdag 5 December a. s. te 11 uur v.m. in het Bureau van Geme^lewerken, Bree- strauit No.JTC5, van: Jl Onterh. Bestek No. 1) Het ji^reren gedorende et jiarj|934 van het be- oomgde zand voor den rtratingsdient". (Onderh. Bestek No. 2). „Het vervoer van mate rialen enz. ten .behoeve van den Dienst der Ge meentewerken". Beide bestekken zyn ver krijgbaar bij het Bureau van Gemeentewerken voornoemd ad 0.25 per exemplaar. 10487

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3