VRIJDAG 24 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. v UIT DË OMGEVING LEIDSCHENDAM. Personalia. Voor het examen klerk bij de departementen van het algemeen be stuur slaagde o.a. onze plaatsgenoote mej. J. A. Strickling. Verpachting. Naar wij vernemen, zal de R. K. Sportvereeniging A. V. V. te Leidschendam haar consumtietent op 't ter rein voor het jaar 1934 verpachten. Bij de pachting is inbegrepen het schoon houden der kleedkamers; het lijnen trek ken op het terrein en het ophangen en af halen der doelnetten. Opgaven worden ingewacht tot 7 Dec. a s. aan het Secretariaat Damstraat 15 te Veur. Volksbond. Donderdag had de tweede feestavond plaats ter viering van het jaar feest van den R. K. .Volksbond. Ook thans was de groote zaal geheel bezet. De voorzitter opende den avond met den Christelijken groet en heette allen harte lijk welkom. De voorzitter spoorde allen aan trouw de contributie te betalen, ook bij werkloosheid, daar andeis zou kunnen vol gen, hij doet hiervoor vooral een beroep op de vrouwen. Harmonie en tooneel zorgden wederom voor keurige muziek en goed spel, zoodat allen volop konden genieten. Op het einde deelde de voorz. nog mede, dat de formulieren voor de verstrekking van vleesch, ook voor niet-werkloozen nog verkrijgbaar zijn ter Secretarie. B. en W. zullen uitmaken, hoe en aan wien de dis tributie zal geschieden; de formulieren moe ten ten spoedigste bij de diverse Penning meesters of ter Secretarie worden ingele verd. Aan den souffleur wordt voor zijn moeilijke werk als blijk van waardeering een doceurtje aangeboden. Na dank aan allen voor de medewerking sluit de voorz. met den Christelijken groet. K. J. M. V.-feestavond. De K. J. M. V. meldt ons, dat a.s. Vrijdagavond 24 Novem ber van 7.30 tot 10.30 uur in de clubzaal in het R. K. Vereenigingsgebouw ontspan ningsgelegenheid is. De leden kunnen op dezen avond hun toegangsbewijs voor den feestavond ver krijgen; tevens is er gelegenheid om plaat sen te bespreken a f 0.10 ook Donateurs van 7—9 uur. Voor belanghebbenden plaatsbespreken voor den groeten feestavond „Ds Dorps- poeët" Zondagmorgen na de Hoogmis tot 1 uur. Er zijn nog enkele kaarten verkrijg baar, haast u dus. Maandagavond voor de K. J. M. V.'ers van 6.308 uur. SASSENHEIM. Werkloozen. Het aantal werkloozen op 20 Nov. bedroeg totaal 233 tegen 1S1 op 20 Nov. 1932. De laatste stand op 31 Oct. bedroeg 178 tegen 103 op 31 Oct. 1932. Gunning. Aan de Firma Wed. Bakker alhier is van gemeentewege'opgedragen het plaatsen van een ijzeren hek aan de Nieuwe Haven, als laagste inschryfster, zijnde ƒ324.75. Bazar Prot. Wijkverpleging. Gister middag werd in het vereenigingsgebouw een bazar geopend, welker baten zullen dienen voor het Wijkgebouw Bethesda. Op deze bazar waren vele attracties aanwezig, waar een ieder zijn geluk kon beproeven. De opening geschiedde door mevr. du Boeuf, die het doei uiteenzette, namelijk de instandhouding van het wijkgebouw. De eerste middag is reeds een succes ge worden daar van een goede geefster een spaarpot met 100 was ontvangen. Geboren: Petronella Martha, d. van P. J. den Hollander en J. C. Koert. Nico- laas Gerardus Jeroen, z. van J. L. J. van Nobelen en M. Warmerdam Maarten, z. van C. van der Heiden en S. C. Ben schop. Jan Gerard, z. van C. M. Voor- sluijs en M. J. Op 't Landt. Martha EiLa- beth Maria, d. van J. J. Wesseling en J. u. van Cassel Johanna Karin, d. van W. Zonneveld en A. E. M. Cren Maartje, d. van J. Bette en E. Verhoef. Getrouwd: G. Q. van Dijk 27 j. en M. M. Ammerlaan 25 j. J. Hoogendoorn 28 j. en P. Beksbrede 23 j. Gevestigd: A. G. Smits van Amster dam P. G. M. Gouverneur van N.-O.- Indië J. B. Mullié en gezin van Soera- baya A. G. M. van den Bosch van Noord wij xerho ut. Vertrokken: M. P. Verkerk naar Al phen a. d. Rijn A. G. Bierfischer naar Oegstgeest. ZOETERMEERZEGWAART. Distributie van vleesch. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat in be gin December een aanvang zal worden ge maakt met de distributie van rund vleesch in blik, beschikbaar gesteld door de Crisis- Rundvee-Centrale. Voor het ontvangen de zer bussen, welke een inhoud hebben van 1 K.G., komen in aanmerking steuntrek- kenden volgens de bestaande steunregeling, armlastigen, die door het burgelijk arm bestuur of door de kerken worden gesteund, en verder armlastigen, die naar het oor deel van Burgemeester en Wethouders ais zoodanig moeten worden aangemerkt. De bussen zullen tegen inlevering van een bon verkrijgbaar zijn bij de plaatse lijke slagers tegen een bedrag van ƒ0.35 per blik van 1 K.G. Gezinnen van niet meer dan 2 personen kunnen 1 K.G., die oestaan uit meer personen 2 K.G. per week ntvangen. Allen, die voor deze distributie in aan- erking wenschen te komen, kunnen zich enden -tot de Gemeente-secretaris te Zoe- rmeer, alwaar alle noodige inlichtingen -ii gegevens worden verstrekt. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De winkelweek. Ondanks het minder gunstige weder heerschte er gisteravond op den eersten dag der winkelweek op straat een geanimeerde drukte. De Winkelweek commissie en de Burgemeester maakten ter bezichtiging der étalages een rijtoer door de gemeente. Door de gemeentelijke bedrij ven is nabij de Alphensche brug een recla- me-lichtzuil geplaatst, die op de omgeving een zeer van licht afwerpt. Heden, Vrijdagavond, zal door de mu- ziekvereeniging „Crescendo" een muzikale rondgang door de winkelstraten worden gemaakt. Winkelruit ingeduwd. Al stoeiende werd gisteravond door eenige jongens van het pand van den heer K. in de Brugstraat een winkelruit ingeduwd. Bazar voetbalvereen. „Alphen". Gis teravond werd op de bovenzaal van hotel „Centraal" door den voorzitter der A.V.V. „Alphen", den heer G. v. d. Kolk, in tegen woordigheid van diverse genoodigden, sportvrienden, benevens de Raadsleden H. v. Kleef en A. Groeneveld, de driedaagsche bazar geopend ten bate van het .terreinfonds der A.V.V. „Alphen". De voorzitter memo reerde eerst op welke wijze 4 jaar terug het terreinfonds werd gesticht en hoewel de re sultaten zeer bevredigend zijn, bleken deze toch niet voldoende. Bestond reeds bij de vorige bazar een terreinnood, deze is thans nog toegenomen, hoewel door tijdsomstan digheden het terrein nog niet geheel is in gebouwd. De eischen welke evenwel rede lijkerwijze aan terrein en inrichting kun nen worden gesteld zijn zeer onvoldoende. Vooral sinds „Alphen" haar intrede in de 2e klasse deed zijn deze eischen uit den aard hooger. Noodzakelijk is het dan ook geworden, dat Alphen voor haar lagere elftallen een bij-terrein moest zoeken, dat echter niet als een ideale toestand kan wordt aangemerkt. Spr.- vertrouwt, dat de opbrengst van deze bazar weer een steen tje zal bijdragen tot het beoogde doel. Het bestuur vooral zal het aangenaam zijn, wanneer volgend jaar bij het 25-jarig be staan der vereeniging het doel van een nieuw terrein verwezenlijkt werd. De bazar zelf is wederom zeer smaak vol ingericht, terwijl de vele stands die we aantreffen, „elk wat wils" bieden. Ook de verschillende vermakelijkheden, als touwtje trekken, schiettent enz. ontbreken niet. Een versterkte geluids-installatie van Radio Kuiper zorgt voor vroolijke muzikale afwisseling. Fiets gevonden. Bij de politie zijn in lichtingen te bekomen omtrent een gevon den heerenrijwiel. Geboren: Emma Maria, d. van W. van JSchie en J. Burger. Theodorus Cornelis, z. van J. van Steijn en J. Aartman. Hu- go, z. van A. Houtman en J. P. Rodenburg. Cornelia Elizabeth, d. van J. M. de Heij en A. E. van der Zwet. Overleden: A. Hendriks 71 j., weduwe van H. Haverkamp. M. A. van Doorn 27 j., echtgenoot van E. Wesseling. A. F. Heijdeman 78 j. Gevestigd: Adriana van Eijbergen van Venlo. Jacoba P. van der Lee van Kethel en* Spaland. Pieter A. Brussce van Rijnsburg. Frederika van Klaveren van Wassenaar. Antonie Oomens van Rotterdam. Maria P. Verkerk Van Sas- senheim. Charles F. Ph. P. Q. L. H. Ban nier en gezin van Zutphen. Wilhelmina J. van Huik van Beverwijk. Vertrokken: Jan Kamphorst naar Ermelo. Rudolf W. de Grauw naar Rot terdam. Elisabeth C. van Egmond naar Wassenaar. Jeanette H. Vergeer naar Zeist. Cornelia Tijsterman naar Nieuw koop. Gerrit van der Nagel naar Wou- brugge. Pieter Paling naar Zoeterwoude. Maria Oskam naar Koudekerk. BOSKOOP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente zal Maandag 27 Nov. a.s. des na middags twee uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeenkomen. Agenda: 1. Opening, trekking van num mer voor stemming. 2. Rondvraag. 2. Vast stelling van de notulen van de vergadering van 27 October 1933. 3. Ingekomen stuk ken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel in ver band met voorgenomen uitkeeringen uit de vernieuwingsfondsen van gasfabriek en wa terleiding. 5. Voorstel tot onbewoonbaar verklaring van de woning, plaatselijk ge merkt Zijde no. 58. 7. Voorstel tot aanvul ling van de algemeene politie- en leges- verordening, in verband met ventvergun ningen. 8. Voorstel tot onderhandsche ver huring van de perceeleen Kerkstraat nos. 10 en 12 aan den heër A. Pos. 9. Voorstel tot het verleenen van vergunning aan de gemeente Reeuwijk tot waterlevering, ten behoeve van de bewoners van den Zwarte- weg. 10. Voorstel tot vaststelling van twee pensioensgrondslagen. 11a Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke rege ling omtrent de toelating van kinderen uit de gemeente Hazerswoude en de openbare scholen der gemeente Boskoop. 12. Voorstel tot wijziging van de verordening, regelen de de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der veldwachters in dienst der gemeente Boskoop. 13. Voorstel tot nadere vaststelling van grondprijzen van het bouw terrein der gemeente. 14. Voorstel tot vast stelling van een suppletoir kohier der hon denbelasting dienst 1933. 15. Voorstel tot het «angaan van een geldleening. 16. On derzoek geloofsbrieven van twee tot lid van den gemeenteraad benoemden. 17 Rond vraag. Drinkwatervoorziening aan den Zwarte- weg. Het Rijksbureau voor Drinkwater voorziening heeft zich namens het gemeen tebestuur van Reeuwijk tot het college van B. en W. gewend met het verzoek de per- HET KIND AT BIJNA NIET EN HOESTTE MAAR DOOR. „Ons kind kreeg hevige aanvallen van slijmhoest. Het kind werd hoe langer hoe zwakker, at bijna niets en hoestte maar door. Het had het zoo benauwd, dat wij vaak dachten dat hij iri «en hoestbui zou blijven. Geen Aikel Geneesmiddel hielp hem, totdat f\4ij op he{ gelukkige idee kwamen eens "Abdijsirodp 'te probeeren. Na één flesch f ^wa..i er Sveel slijm los, hetgeen groo+^ i&eraichting .feaf en na 3 flesschen Abdijsiroop was onze lieve kleine weer gezóncn'. Zdè schreef ons mevr. F. v.' L., vyüer lorigineele brief voor ieder ter inzage ljgt. I Als Uw lieve: kleine kinkhoest heeft kunt Ge met Abdijsiroop de angstaan jagende benauwdlwêen verminderen, de slijmoplossing vermeerderen en de adem haling vergemakkelijken. Daarmede be strijdt Ge en voorkomt Ge het hijgen en het afmattende hoeéen zult Ge zien ver minderen en ophouden. Dank zij haar bijzondere samenstelling uit kruiden extracten heeft Akker's Abdijsiroop een buitengewoon geneeskrachtige werking bij aandoeningen der ademhalingsorganen, zooals Hoest, Bronchitis, Asthma, Slijm en Kinkhoest. Thans per flesch 1. 1.59 en 2.75. Abdijsiroop-Bonbons („ge stolde" Abdijsiroop) voor buitenshuis 35 cent en 60 cent per doos. (Reel.) 10398 ceelen, gelegen aan den Zwartew^g onder deze gemeente aan de door dat bestuur te stichten waterleiding te mogen aansluiten. Het verzoek wordt gedaan in verband met het feit, dat de gemeente Boskoop de be doelde perceelen niet van water kan voor zien. Hoewel de mogelijkheid niet is uitgeslo ten, dat deze gemeente in den toekomst evenwijdig aan den Zwarte weg een buis leiding zal leggen, in welk geval de be doelde perceelen aan haar leidingnet zul len kunnen worden aangesloten, kan ech ter voorloopig deze mogelijkheid buiten be schouwing blijven. B. en W. hebben mitsdien geen bezwaar het gemeentebestuur van Reeuwijk de ge vraagde vergunning tot het tijdstip waar op de gemeente Boskoop deze perceelen van water zal voorzien, te verleenen; ech ter kunnen zij zich niet vereenigen met dat gedeelte van het voorstel van de ge meente Reeuwijk, waarbij de gemeente Boskoop de verplichting op zich neemt om ingeval de vergunning zal komen te ver vallen, aan haar te betalen de kosten, welke zij zich thans voor de gratis aanslui ting der perceelen getroost, verminderd met een jaarlijksch afschrijvingsbedrag ten be drage van 1% gedurende, de eerste" 5 jaren, 2% voor de tweede, 3% voor de derde, 4% voor de vierde en 5% voor de vijfde en zesde vijfjarige periode. Het College "erkent-de billijkheid der terugbetaling der gemaakte kosten, indien de gemeente Boskoop zelf de waterleiding der onderhoorige perceelen binnen een zeker aantal jaren aan zich zou trekken, echter kan het geen genoegen nemen met de voorgestelde afschrijvingspercentages. Het acht een jaarlijksche afschrijving van 5% alleszins normaal. Het College geeft den Raad in overwe ging de gemeente Reeuwijk vergunning te verleenen tot waterlevering aan de bewo ners van perceelen gelegen aan den Zwar- teweg onder deze gemeente onder bepaling, dat de gemeente Boskoop, indien zij bin nen 20 jaar zelf de levering van water aan die perceelen zal verzorgen, aan de gemeen te Reeuwijk zal vergoeden de thans te ma ken kosten voor deze gratis aansluiting, verminderd met een afschijvingssom van 5% per jaar. BODEGRAVEN. Vereeniging „Ziekenvoeding". In Hotel Oudejans hield deze vereeniging haar jaarvergadering onder presidium van den heer J. Beijen. De voorzitter memoreerde met een korte rede het 40-jarig bestaan der vereeniging en sprak den wensch uit, dat Ziekenvoeding nog vele jaren aan het door haar beoogde doel zou mogen beantwoor den. De secretaris, de heer E. Bogaart, las hierna de notulen der vorige ledenvergade ring, welke onveranderd werden goedge keurd. Evenzoo geschiedde met het jaarver slag. De penningmeester, de heer P. Turken burg, bracht het financieel verslag uit, waaruit we aanstippen: Aan contributies werd ontvangen 238.50.een kleine f 20 minder dan het vorige jaar. Aan melk en eieren is door de verschillende leveranciers aan de zieken gedistribueerd voor 369.52. Geen wonder, da.t de penningmeester een klaagzang liet hooren_ over zijn nadeelig slot van 73.21. Boeken en bescheiden waren gecontro leerd en in beste orde bevonden door de heeren F. Noordhoek en I. Hoogendoorn, waarvoor beiden dank werd gebracht. Na gehouden stemming werden de be stuursleden B. Batelaan, P. Turkenburg en E. Bogaert herkozen verklaard. Bij de rondvraag vormde het aanwerven van nieuwe leden een punt van bespreking, waarna sluiting volgde. Jammer, dat niet meerdere leden waren opgekomen. Trouwe hond. Elf jaar geleden ver kocht D. v. Donk in de Meije zyn hond aan een melkventer in de Meije. Deze week kwam het beest weer naar zijn vorige baas terug, tot groote verwondering der familie. Alhoewel men eerst meende, dat het dier was afgedankt, is men het toch weer terug komen halen! Bouwen. Döor Burgemeester en Wet houders is aan P. G. H. Veelenturf vergun ning verleend tot verbouw van een woon- huis in de Prins Hendrikstraat. J Geboren: Catharina Cornelia, d. v. C. I Klerks en C. M. Goes. Cornelia, d. v. S. Blonk en A. Wansinck. Gijsbert, z. v. A. A. G. van der Nagel en J. van den Ham. Maurits, z. v. D. Boot en W. Koning. Ondertrouv d: J. Pouw, oud 22 j. en J. W. Ammerman, oud 23 j. G e h u w d: D. J. Bruil 23 j. en E. Hogen- doorn 19 j. Overleden: Matthijs van Kleef, oud 81 j. Ingekomen: C. S. van Dobben de Bruijn, van Noordwijk; F. C. M. Bloem, van Hoorn; Wed. F. de Vries, geb. van der Boon, van Lange Ruige Weide; H. S. Schuurman, van Alphen aan den Rijn; A. den Braver, van Mijdrecht; R. Smit, van Reeuwijk; M. Treur, van Leimuiden; G. J. de Vries, van Ermelo; G. de Borst, van Reeuwijk; D. Hoogendoorn, van Polsbroek; G. Vonk, van Alphen en Riel. Vertrokken: S. Schouten naar Am sterdam; P. de Jong, naar Schiermon- nikook. HAZERSWOUDE. Gouden koorjubileum. In aansluiting van het bericht van gisteren van het jubilé van den heer G. Ballering vijftig jaar lid van het R. K. Zangkoor, zij nog mede gedeeld dat na de gezongen H. Mis van Woensdagmorgen te zijner eer een 4-stem- mig Laudate Dominum werd gezongen. Aan het gezamenlijk ontbijt, wat na de H. Mis in de Pastorie werd aangeboden, werden den jubilaris namens kerkbestuur, en het bestuur van het zangkoor verschil lende cadeaux aangeboden. In den loop van den dag gaven meerdere parochianen van hunne belangstelling blijk. De dag werd besloten met een gezellige bijeeenkomst der zangers. Geboren: Adriana, d. van C. Endeveld en S. A. Binnendijk. Gerarda Evelina, d. van H. J. Straver en G. de Graaff. Rei- nierus Henricus, z. van H. van Vliet en E. M. Lelieveld. Dirk, z. van D. van Vliet en A. Schellingerhoud. Martinus Jose- phus, z. van M. Zonderop en H. M. Kuyf. Maria Johanna, d. van A. Ch. Koot en A. M. A. Rotteveel. Willem, z. van W. Boer en H. van der Heiden. Johannes Martinus, z. van G. Th. van Zuilen en C. W. Menken. Overleden: Alida Margaretha Char- don 74 j. (won. te Bleiswijk). Jacobus de Jong 85 j. Jaapje van Eyk 46 j. (geh. met W. L. v. d* Mey). Gehuwd: W. A. F. A. Plasmeyer en Joh. Elsgeest. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK). Tooneeluitvoering. Dinsdag- en Woens dagavond gaf de R. K. Tooneelvereeniging „St. Michaël" haar eerste uitvoering van dit seizoen in het café van den heer A. Boers. Donateurs en bezoekers denken al tijd met voldoening terug aan de vorige ja ren, waarin de club ons reeds zoo menige genotvolle avond bezorgde. Vandaar ook nu weer een goed bezette zaal. Het eerste nummer: „Onder de Sovjetvlag" heeft de vroegere stukken, ver overtroffen. Het gaf een juist beeld van ideeën en toestanden in Rusland, waar het roode leger koning kraait. In het derde bedrijf zien we den leider Sergius, een vurig aanhanger der Sovjet tot het oude geloof zijner jeugd terugkeeren. De prijs is wel hoog: Zijn priesterzoon, eerst door hem verstooten, brengt edelmoedig het offer van zijn leven om de zielen van vader en broer van den eeuwigen ondergang te bewaren. De taak der spelers was niet gemakkelijk maar ieder was zijn rol volkomen meester. Hulde aan de spelers die hun moeite en inspanning om hun zware rol in te studee- ren, met zoo'n mooi succes bekroond zien. De keurige costumes, geleverd door den heer Hoppezak, hebben zeker het hunne bijgedragen om het stuk zoo mooi te doen slagen. Het krachtig applaus na afloop was wel de beste uiting van algemeene voldaan heid. De ernstige stemming, gewekt door dit dramatisch spel, werd al spoedig ver dreven door den pianist die met goed ge kozen muziek de pauze opluisterde. En bij de klucht: „de lieve rijke Roza" kwamen de lachtspieren weer flink in actie. Alles bij elkaar is deze uitvoering weer een succes voor de vereeniging en voor de bezoekers een aanmoediging om bij de vol gende uitvoering niet achter te blijven. KOUDEKERK. Voor de werkloozen. De Burgemeester onze gemeente ontving van de N.V. Douwe Egberts te Utrecht bericht, dat zij voor de Commissie voor ontspanning en ontwikke ling van werkloozen in deze gemeente, wederom gratis beschikbaar heeft gesteld: 50 pakjes D. E. Echte Friesche Heerenbaai en 50 imitatie oud-zilveren tabaksdoosjes, alsmede een tweetal Flip- en Flapspelen met bijbehooren. Het spreekt vanzelf dat de Burgemeester en de commissie, alsmede ze ker vooral niet minder de werkloozen, de fa. D. E. voor dit geschenk wel zeer erken telijk zijn. NIEUWKOOP. De Winkelweek. De winkelweek zal oficieel worden ge opend ten gemeentehuize, op Donderdag 30 November a.s, des namiddags 4 uur. Rijksweg. Zeer geruimen tijd heeft het bij den Rijkswaterstaat een punt van on derzoek en besprekingen uitgemaakt, waar het kruispunt zou komen van de groote nieuw aan te leggen en reeds gedeeltelijk in aanleg zijnde wegen van Amsterdam naar Rotterdam en van 's-Gravenhage naar Utrecht. Thans moet de beslissing zijn gevallen en komt het kruispunt bij Spo- kersbrug onder Bodegraven, welke de eer ste ophaalbrug is op den straatweg van Bo degraven naar Gouda. Door deze beslissing wordt het wel zeer waarschijnlijk, dat de Rijksweg Amsterdam —Rotterdam gelegd "wordt Oostelijk van het dorp Bodegraven en krijgt men steeds WA7 ANDERE BLADEN bCUlilJ A,\ .- „MOEDIGE" DAAD? De weigering van den nieuwen vrijzinni gen burgemeester van Hoorn om den Al lerheiligenomgang van een groep zwijgen de Graalmeisjes toe te staan, is door ds. Kersten in zijn „Banier" warm toegejuicht. Niet zoo denkt een ander protestantsch blad De Zeeuw (anti-rev.) over het geval. Het schrijft: „Het is wel jammer, dat het Staalk. Ger. orgaan niet wat dieper op deze zaak ingaat, en dat het niet vertelt, dat deze burgemeester nog meer heeft gedaan. Korten tijd geleden werd te Hoorn de kermis gevierd ook op Zon dag. Terwyl in de kerken godsdienst oefeningen werden gehouden, klonk daarbuiten op hinderlijke wijze het kermisrumoer. Het spreekt vanzelf, dat het kerkgaand publiek zich daar door gegriefd gevoelde. Door den bur gemeester werd echter niets gedaan om het te stillen. Er moet ruim baan zijn voor de kermis. Maar daarbij bleef het niet! Tot nu toe was het regel, dat op de kermis te Hoorn ook het Evan gelie gebracht werd. Naast de kermis tenten was een bijbeltent, waar een evangelist trachtte bijbels te verkoo- pen en ook aan 't kermispubliek de boodschap des heils te brengen. Maar de burgemeester, die vanwege zijn moe dige daden door ds. Kersten zoozeer wordt geprezen, heeft daar een einde aan gemaakt. En op precies denzelfden grond, waarop de Graaltocht werd ge weigerd, n.l. dat daardoor „de gods dienstige verhoudingen onnoodig zou den worden verscherpt"Hieruit blijkt, dat het niet ging tegen den evangelist, evenmin als het ging tegen de Graal, maar dat het ging tegen den godsdienst. En dan durft de „Banier" zulk een magistraatspersoon nog hulde te brengen voor zijn moedig optreden, en sprak zij met waardeering van een moedige daad!" meer kans dat hij door onze gemeente wordt aangelegd op de wijze als eenparig met verlangen wordt gezien. De omzetbelasting en onze Rietcultuur. Naar wij vernemen vallen ook het hal en dekriet onder de omzetbelasting en zal met f 4.van elke f 100.omzet aan 's Rijks berooide schatkist mogen offeren. De vraag rijst echter, wie in berooider toestand verkeert, genoemde kas of onze rietlandmenschen, als men ziet, dat nog honderden hectare rietland ongesneden is, uitsluitend omdat het loon er voor niet be taald kan worden. Ongeval. De metselaar A. K. had gis teren het ongeluk, dat, toen hij een hand wagen beladen met cementplaten voort duwde plotseling de wagen dompte waar door hij de duwkruk vasthoudende mee de hoogte inging en zich met de borst zooda nig aan de wagenpoot bezeerde, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij onderzoek bleek hij eenige ribben te hebben gekneusd. STOOMVAARTBERICHTEN KON. NED. STOOMB. MIJ. ARIADNE, Palermo naar Amsterdam pass. 23 Nov. Gibraltar. GANYMEDES arr. 23 Nov. van Bourgas te Varna. JASON vertr. 23 Nov. van Tripoli naar Smyrna. MARS arr. 23 Nov. van Malta naar Tar ragona. PLUTO vertr. 23 Nov. van Bilbao naar Santander. RHEA Stettin naar Amsterdam pass. 23 Nov. Brunsbüttel. BARNEVELD (thuisr.) arr. 21 Nov. te Buenaventura. KON. HOIiL. LLOYD. FLANDRIA (uitr.) vertr. 23 November van Pernambuco. GAASTERLAND (thuisr.) arr. 23 Nov. te Bahia. KON. PAKETV. MIJ. VAN REES, Batavia naar Sydney, pass. 22 Nov. Thursday Isles. N. ZEELAND vertr. 22 Nov. van Sydney naar Singapore. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BREEDIJK v. New Orleans naar Rotter dam vertr. 23 Nov. van Antwerpen. DRECHTDIJK, Vancouver-Rotterdam arr. 22 Nov. te Cristobal. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN IJSTROOM (uitr.) vertr. 26 Nov. van Dakar naar Lagos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA (thuisr.) vertr. 23 Nov. van Gibraltar. BALOERAN (uitr.) vertr. 23 Nov. van Southampton. STOOMV. MIJ. OCEAAN. ANTENOR, Japan-Rotterdam vertr. 22 Nov. van Hongkong. DIOMED, Japan-Rotterdam, pass. 23 Nov. Perim. NELEUS, Rotterdam-Japan, vertr. 21 No- vembe rvan Singapore. PHRONTIS, Java-Amsterdam vertr. 22 Nov. van Singapore. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH vertr. 22 Nov. van Almeria naar Londen, VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. HollandOost- Azië-Lijn ARENDSKERK (uitr.) pass. 22 Novem ber Perim.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6