VRIJDAG 24 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 LUCHTVAART DE SNELLE „ZILVERMEEUW". Eerste lijnvlucht van de F 20 een record. De F 20, de nieuwste Fokkermachine van de K. L. M. is gisteren in vasten dienst ge steld. Gistermorgen 9.25 uur vertrok de Zilvermeeuw, bestuurd door gezagvoerder Smirnof, met drie passagiers naar Londen, Ondanks het feit, dat men een omweg moest maken via Rotterdam, waar nog even geland werd, is de reis volbracht in 1 uur 45 min. „De Valk" daarentegen, die niet den omweg via Rotterdam maakte, vol bracht den reis in 2 uur 2 min. De F20 zal thans geregeld dienst doen op de vaste lijnen, totdat de machine in orde moet gemaakt worden voor de extra post- vlucht naar Indië c. 18 Dec. a.s. DE VLIEGRAMP BIJ CHARKOF. Twintig proefvluchten waren reeds gemaakt. Omtrent de ramp met het groote Russi sche vliegtuig meldt de Moskousche cor respondent van de „Daily Telegraph" nog, dat de autoriteiten vermoeden, met een ge val van sabotage te doen te heben. De K 7 had al twintig proefvluchten gemaakt, al vorens zij als volkomen gereed werd afge leverd. Pas twee weken geleden had het toestel, dat 60 m. breed was en 20 ton woog, de laatste proefvlucht gemaakt. Begin van de vorige week was het bestaan van het toestel aan het publiek onthuld door de „Prawda", die er op wees, dat het geheel van Russisch staal was vervaardigd, zoodat de Sovjet-Unie op dit punt niet langer af hankelijk was van invoer uit het buitenland Bij deze geweldig-groote machine, die ont worpen was door den jongen ingenieur Ka linin, had men het beginsel toegepast „alles in de vleugels" In plaats van het gewone rompgeraamte had de K. 7 slechts een open stalen frame. Passagiers en bemanning reis den in de vleugels. Bij dag kon het toestel 128 personen vervoeren, des nachts 64 in zestien hutten. Overdag stonden overal di vans; er was ook een bar aangebracht. Bij de eerste proefvlucht op 12 Augustus had Kalinin niet meer dan 12 man willen meenemen, maar de geestdrift te Charkof waar het toestel was gebouwd, was zóó groot, dat veertig arbeiders van de'fabriek als verstekelingen meegingen. Hun aanwe zigheid werd eerst ontdekt, toen het toestel weer was KERKNIEUWS NED. MARINEMANNEN BIJ DEN PAUS. Men meldt aan de „Msb." uit Rome: Een 25-tal leden der bemanning van Hr. Ms. Hertog Hendrik, welke op het oogen- blik een oefeningsreis maakt in de Mid- dellandsche Zee, heeft van Napels uit on der leiding van Jen Vlootaalmoezenier den zeereerw. pater J. Albarda Jelgersma, een reis ondernomen naar de H. Stad. Vrijdag 17 November vertrokken ze uit Napels en Zaterdagmiddag werden ze zoo als we mededeelden in audiëntie ontvangen door den H. Vader. Zijn Heiligheid hield een hartelijke toe spraak tot de bemanning en heette hen har telijke welkom in het vaderhuis, bizonder welkom omdat het Hollandsche matrozen waren. Op de eerste plaats matrozen. In zekeren zin, zei de H. Vader, zijn wij ook „matroos" want wij varen op het schip van Petrus, dat de vruchten der Verlossing brengt. Wij voeren daar commando en gij vaart er op als matrozen, als leden der groote Katholieke Kerk. Vervolgens zijt gij bijzonder welkom als matrozen van Holland, dat, Wij hebben het zoo dikwijls betuigd, Ons zoo dierbaar is om zijn liefde voor 't geloof in eigen land en in de missies. Dan schonk Zijn Heiligheid Zijn Apos- tolischen zegen aan de bemanning, hun su perieuren en kameraden aan boord en het vaderland, hun familieleden en betrekkin gen. Met een driewerf Hoezee van ons en een hartelijk Adieu van Zijne Heiligheid nam de audiëntie een einde. RECHTZAKEN DE MOORD TE SCHIJNDEL. Zes jaar geëischt. Onder groote belangstelling is Donder dag voor de Arrondissementsrechtbank te Den Bosch behandeld de strafzaak tegen C. J. van H., 34 jaar oud, logementhouder te Oosterhout, die op 28 Augustus j.l. te Schijndel J. Schelle door een revolverschot van het leven heeft beroofd. De verd. was des nachts uit Oosterhout weggefietst om zijn vrouw te halen, die voor de vierde maal was weggeloopen en, naar hij veronderstelde, bij Schelle in Schijndel verbleef. De vrouw was daar echter niet. Des morgens om half zes kwam verd. bij Schelle aan. Volgens zijn verkla ringen is er een twist ontstaan, waarbij Schelle hem een bijl rakelings langs het hoofd wierp. Drie getuigen, die zich in de onmiddellijke nabijheid bevonden, hadden echter geen twist gehoord. De offcier van justitie achtte doodslag bewezen en eischte tegen verd. zes jaar ge vangenisstraf. De rechtbank besloot na het pleidooi van mr. van Meerwijk over drie weken den rijksveldwachter P. Schuurmans uit Eerde te hooren over een bedreiging, die de ver- slagene een vorige maal ten opzichte van verd. zou hebben geuit. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De raad dezer gemeente kwam Woens dag 22 Nov. in openbare vergadering bij een. Voorzitter was Burgemeester Wol- dringh van der Hoop. Aanwezig alle le den, behalve dr. Lodder en de heer A. v. Rijn. Ingekomen is een bericht van den heer H. Parlevliet, meldend, dat hij zijn be noeming tot lid van de Commissie van Fa bricage en van de Commissie voor het Grondbedrijf niet aanneemt, zoodat een nieuwe verkiezing zal moeten plaats heb ben. Gekozen wordt de heer D. F. E. Meer burg, die zijn benoeming in beraad wenscht te houdei£ Punt 4 is een voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van leges. B. en W. zeggen als hun oordeel, dat als gevolg van de vermindering der gemeen telijke inkomsten, nieuwe bronnen moeten worden aangeboord om de begrooting slui tend te kunnen maken en daarom achten zij het wenschelijk over te gaan tot her ziening van de legesverordening en ver schillende tarieven te verhoogen. Tegelijk wordt tegemoet gekomen aan de wen- schen van Ged. Staten, welk college op merkingen had ten opzichte dezer veror dening. Na bespreking z. h. st. aangeno men. Punt 5 is: voorstellen tot verkoop van grond. Allereerst gaat het over een strook je grond, gekocht door A. Haasnoot, deel uitmakende van „Het Witte Paard". Ten gevolge van een in het kadaster voorko mende fout is deze zaak niet geheel afge wikkeld geworden zooals dit had behooren te geschieden. Op grond hiervan is er vol gens B. en W. voldoende grond aanwezig om ten aanzien van Haasnoot eenige tege moetkomendheid te betrachten door de be wuste strook grond liggende naast de in- tusschen gebouwde huizen alsnog voor den prijs van 1.in totaal in eigendom over te dragen. Aldus wordt besloten. De heer KL Dubbeldam vraagt in koop te mogen hebben pl.m. 482 M2. grond ge legen aan straat 5 in „Nieuw Zuid". B. en W. stellen voor deze grond aan Dubbeldam te verkoopen voor 4.50 per M2. H. N. v. Leeuwen vraagt 407 M2. grond, gelegen aan de Wyborghstraat-Remise- straat. Prijs 4.50 per M2. G. de Best J.A.zn. vraagt 540 M2. grond, gelegen aan de Tarbotstraat, groot 540 M2., prijs 5.per M2. J. Houward vraagt in koop te mogen hebben 775 M2. grond, gelegen aan Je Tarbotstr.Secr. Varkevisserstraat, prijs ƒ5.per M2. Al deze aanvragen worden onder de ge wone voorwaarden tóegestaan. Nieuwe school. Volgt een voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewerking ingevolge de L. O.-Wet tot het verbouwen van de Chris telijke school van L. O. en U. L. O. en tot den bouw van een nieuwe school. B. en W. zijn van oordeel dat het verzoek gewettigd is en dat de inwilliging van het verzoek de normale eischen niet te boven gaat. Mitsdien geeft het college van B. en W. den raad in overweging medewerking te verleenen tot het verbouwen van de be staande school tot een 7-klassige lagere school en tot het stichten van een nieuwe school voor uitgebreid lager onderwijs. In verband met het bepaalde «bij art. 75 der gemeentewet, dat B. en W. voor de be slissing plaatst of nu ook tot oprichting van een overeenkomstige openbare school voor U. L. O. zal worden overgegaan, stel len B. en W. voor in ontkennende zin la beslissen. Over dit voorstel wordt eindeloos gedis cussieerd, waarna het wordt aangenomen met 11 tegen 4 stemmen. Voorstel tot het verleenen van korting op de landhuur over 1933 tgt een bedrag van 20 pet. onder voorwaarde evenwel, dat voor de betaling van het restant van de nog verschuldigde huur over 1933 tijdig wordt zorg gedragen. Naar de meening van B. en W. behooren alleen zij die voor 1 Januari 1932 het land van de gemeente hebben gehuurd, voor deze vermindering in aanmerking te komen, aangezien de pachten, welke bij de na laatstgenoemde datum gehouden landverhuringen der ge meente zijn bedongen, in verhouding met bij vorige verhuringen gecontracteerde pachtsommen reeds belangrijk lager zijn. Op voorstel van den heer H. W. Grim bergen besluit de raad met 133 st. om 30 pet. korting op de landhuur te verleenen. Vervolgens is aan de orde een voorstel van B. en W. tot het verlengen van de steunregeling voor werklooze arbeiders en tot het toekennen van brandstoffentoesla- gen. Bedoeling is tevens in het vervolg de Rijksregeling toe te passen welke verande ring van formeelen aard is en slechts tot doel heeft om te voorkomen, dat B. en W telkens met een voorstel moeten komen om de steunregeling te verlengen. Voorts deelen B. en W. mede, dat de Minister toe stemming heeft verleend aan ondersteunde werkloozen een brandstoffentoeslag te ver strekken gedurende de periode van 29 Oct. 1933 tot en met 31 Mrt. 1934. Aan de werk looze arbeiders die uitkeering uit de werk- loozenkas ontvangen, en in de week, on middellijk voorafgaande aan het tijdstip, waarop zij gingen trekken volgens de steun regeling steun ontvingen, zou een brand- stoffenbon ter waarde van 1.kunnen worden verstrekt, in de kosten waarvan evenwel geen Rijksbijdrage kan worden tegemoet gezien. De heer B. v. d. Bent verzoekt de brand- stoffenbon te verstrekken via de organisa tie. Dit zal voortaan geschieden. Praeadvies op het verzoek van A. Pronk die vraagt het door hem gehuurde perceel teelland in de Zanderij „de Ridder" uit de huur te willen nemen. Adressant heeft dit perceel volgens huurcontract d.d. 22 Jan. 1931 met 5 optiejaren nog tot Kerstmis 1935 in huur. Huurprijs 110.p. jaar. Uit komsten van het bedrijf kunnen niet, zeg gen B. en W., als een geldend motief wor den beschouwd voor inwilliging van het verzoek en bovendien zou het een gevaar lijk precedent scheppen tegenover de ove rige huurders. B. en W. adviseeren afwij zend op het verzoek te beschikken waar mede de raad zich kan vereenigen. De winkelsluiting. Punt 10 is een voorstel tot opnieuw vaststellen van de verordening tot afwij king van bepalingen der winKeisluitings- wet. De Hooge Raad heeft beslist, dat een plaatselijke verordening, tot afwijkingen van bepalingen der winkelsluitingswet, ver bindende kracht mist, indien niet uit die verordening zelf blijkt, welKe de bijzondere omstandigneaen zijn geweest die den Kaad er toe heoben bewogen, deze aiwijkingen vast te stellen. Hoewel de vraag kan op komen, waarom het hoogste recntscollege aan de wordingsgescniedenis der winkei- sluitingsverordemngen geenerlei aandacht geschonken wil zien, zal het noodzakelijk gevolg van dit arrest zijn, dat de gemeen ten, willen zij althans de kans ondoopen, dat hun winkelsluitingsverordening te eenigen tijd door den reenter onveroindend worat vertelaard, in deze verordening zelf de bijzondere omstandigheden vermelden, welke de vastgestelde ai wijkingen kunnen motiveeren. Ais bijzondere omstandigheid noemen B. en W. o.m. hec Cnnstelijie ka- raicter van het overgroote deel dezer ge meente en de historiscn gegroeide plaatse lijke levensgewoonte. Daarom is wensche lijk een algeheel verbod om een winkel voor hec puoiiek gedurende den Zondag ge opend te hebben, met dit voorbehoud, dat meikwinkels tot 9 uur v.m. geopend mogen zijn, en dat alle winkels gedurende Juli en Aug. op de eerste vijf werkdagen der weex geopend mogen zijn tot 9 uur n.m. Na discussie conform besloten. Punt 11: Voorstel tot wijziging van de gemeentebegrooting 1933. Dit in verband met een bijzondere uitgave. Wordt goedge keurd. De begrooting. Hierna is het voornaamste punt der agenda aan de orde, n.l. de behandeling en vaststelling van de gemeente- en bedryfs- begrootingen voor net Dienstjaar 1934. De gewone dienst sluit met een bedrag aan inKomscen en uitgaven van 812,475.17. Kapitaal dienst inkomsten 148.100.73; uit gaven 185.280; nadeelig saldo ƒ219.179.24. Electriciteicsoedrijf in ïnxomsten en uit gaven 114.430.45; grondbedrijf idem j 15,145; gasbedrijf 165.879.77 en waterlei dingbedrijf 64.363.35, Van de regeering is een missieve inge komen inzake verminderde uitkeering uit het gemeentefonds van 1600 en vermin derde bijdrage voor werkverscnaffing en steunverleening van 36.000, zoodat er een verlaging van inkomsten is van 37.600. B. en W. stellen voor dit gat te stoppen door vernooging van inkomsten. De voornaamste posten daarvan zijn ƒ8000 van saldo 1932; leges 500, keurloonen 500, strandexploi- tacie 3200, kampeerterrein 1000, uit breidingsplan 100U, vermindering bijdra ge tekort Zeeweg ƒ3000, straatDelasting 1000, bewaarschoolsubsidie 350, vermin dering steun werkloozen 3000, idem werk- loozenkassen 4000 en uit onvoorziene uit gaven 9628.22. Algcmeene Beschouwingen. De heer P. Guijt wijst op de winst uit de bedrijven. Deze indirecte belastingen drukken zwaar op de minst draagkraenti- gen. Hij wenscht die grove onrechtvaardig heid niet te bevorderen. Wijzend op den noodtoestand, waarin een groot aantal werkloozen verkeer en, vraagt spr. een ex tra uitkeering voor de Kerstdagen. De heer D. F. E. Meerourg constateert, dat in de laatste 5 jaren de uitgaven on geveer stationair zijn gebleven. Dat betee- kent bij de daling van het indexcijfer dus feitelijk een verhooging. Alle uitgaven moesten eigenlijk met 30 pet. vermindeid worden. Gewezen wordt op den toestand in den tuinbouw en de visscherij, waar de loonen tot een minimum zijn gedaald. Bjj de gemeente zijn de loonen slechts 8 pet. gedaald, zoodat naar den geest van het rapport-Schouten, aanpassing zeer wensche- lijK is. Spr. zal voorstellen tot verminde ring der loonen steunen. Ook de heer M. v. d. Bent spreekt er zijn teleurstelling over uit, dat er op de hoo ge salarissen niet bezuinigd wordt. Vooits laakt spr. de houding van B. en W. bij den bouw van de school van het Zee-Hospitium. Zij hadden bepalingen moeten treffen, dat er een publieke aanbesteding had plaats gehad inplaats van een onderhandsche. De heer C. v. Tongeren noemt de be grooting onevenwichtig. De manier waar op B. en W. getracht hebben het tekoit van 37.600 weg te werken is niet juist. Het is slechts een verschuiving van lasten naar het volgende dienstjaar. Wij moeten nu maatregelen nemen. Spr. acht een matige korting der salarissen gerechtvaardigd. Wij moeten terug naar een lager levenspeil. De versobering dient ook daarin uit te komen, dat er geen nieuwe functies worden gecreëerd, zooals een commissariaat van politie. Voorts wil spr. de functie van di recteur van gemeentewerken opheffen. We leven daarin ver boven onzen stand. Het hoofd van den keuringsdienst kan ook gevoeglijk verdwijnen. De hulpkeur meester verricht het meeste werk. Ten slotte stelt spr. voor in 1934 de korting op de loonen van het gemeentepersoneel te verhoogen en wel de loonen van 1000 15U0 met 4 pet.; 150025U0 met 5 pet.; 25004000 met 6 pet. en daarboven met 7 pet., zoodat de hoogste Korting totaal 15 pet. zal bedragen. De heer L. v. d. Zwan wenscht niet, dat de salarissen de sluitpost der begrooting zullen worden. Toch zullen ook in onze gemeente de loonen langzamerhand terug moeten en geeft hij salariskorting in over weging. Bij de beantwoording van den voorzitter» merkt deze op, dat de winst uit de bedrij ven in onze gemeente gering is, in vergelij king met andere plaatsen. Met betrekking tot de korting op dé sa larissen besloten B. en W. na de verscho ning van het rapport-Schouten in den loop van 1934 de geheele salarisregeling te moe ten herzien. Vooral aan de topsalarissert zal dan aandacht worden geschonken. Mocht het voorstel van den heer Van Ton geren aangenomen worden, dan zal spr. het ter vernietiging aan de Kroon voordragen, omdat niet aan de wettelijke bepalingen is voldaan. Het is niet in de commissie van georganiseerd overleg geweest. Ook wethouder Veltkamp beantwoordt nog eenige vragen, speciaal, die van den heer Guyt over de winst uit de gemeente bedrijven. De heer Van Tongeren handhaaft zyn voorstel en wijzigt het zoodanig, dat het alsnog in de commissie aanhangig gemaakt zal worden. De heer J. v. d. Perk kan tot op zekeie hoogte met een korting meegaan, doch geaic de voorkeur aan het voorstel van B. en W. Dan kunnen de uitwassen afgesne den worden. Spr. wenscht vaststelling van een datum, wanneer B. en W. met voor stellen zuilen komen. De voorzitter doet toezegging van 1 Maart 1934 met voorstel len bij den raad te zullen komen. Het voorstel-Van Tongeren wordt met 107 st. verworpen. Voor de heeren Van Tongeren, M. v. d. Bent, Meerburg, Van Riessen, Hueting, Parlevliet en Van Rijn. Hierna komen de posten in behandeling. Eersc van de bedrijven; daarna van den gewonen dienst. Bij de begrooting van het waterleiding bedrijf stelt de heer C. v. Tongeren voor bij een minimum afname van 300 M3. per kalenderjaar water voor de industrie be schikbaar te stellen a 25 ct. per M3. Hy verwacht daardoor een meerdere afname van water en begroot het daardoor ver kregen voordeel voor het bedrijf op ƒ300 per jaar. Wethouder Veltkamp noemt het denk beeld van meer waterverbruik fantastisch. Het voorstel wordt echter aangenomen met 115 st. De post bureaubehoeften en kosten in richting laboratorium schoolarts was 200 hooger geraamd dan het vorige jaar. Met 106 st. besloot de raad die verhooging niet toe te staan. De heer C. v. Tongeren stelt voor het presentiegeld voor de leden van den raad van ƒ3 op 2 te brengen. Nadat het voor stel hevig bestreden is wordt het met 11 5 st. verworpen. Bij de post bruggelden zegt de heer v. d. Zwan, dat het salaris van den brugwachter te Katwijk aan den Rijn veel te laag is. De heer v. Tongeren daarentegen is van meening, dat dit geen volle functie is. Ook wethouder Dubbeldam noemt het een ne venbetrekking. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. zullen trachten, nu de tegen woordige brugwachter ontslagen is, iemand te krijgen die het als bijbetrekking kan aanvaarden. Bij „werkverschaffing" vraagt de heer v. Tongeren als werkverschaffing aan den nenplanting te gaan doen. De voorzitter zegt, dat momenteel geen terrein beschiK- baar is. De heer B. v. d. Bent vraagt welk voordeel er in gelegen is om werk te doen uitvoeren als werkverschaffing in eigen beheer. De voorzitter zegt, dat de doorslag geeft of er wel of niet veel materiaal voor nooaig is, dus verschil in het werkobject. De heer P. Guyt vraagt of er van Katwijx nog geen werkloozen in Rijkswerkverschaf fing kunnen worden opgenomen. De voor zitter antwoordt, dat zulks nog niet gelukt is. Wethouder Veltkamp vindt het treurig, ook voor de werkloozen, zelf de hand te moeten ophouden zonder iets te hebben gepresteerd. Hij zal den dag zegenen als zulks niet meer noodig zal zijn. De heer B. v. d. Bent komt met het denkbeeld om de werkloozen te laten tuinen op land dat onbeteeld blijft liggen. Strand-excessen, en wat de voorzitter daarvan denkt. De inkomsten der strandexploitatie, bij welk punt gediscussieerd wordt, vraagt de heer v. Tongeren allereerst hoe B. en W. aan de 3200.— denkt te komen die hooger geraamd zijn. Uit meerdere huur der ten ten enz. zegt de voorzitter, wat voor de heer v. Tongeren aanleiding is om te vra gen of men zich dan niet meer en meer zal gaan vestigen op het Noorderstrand (het stille strand) waar de gemeente geen zeggenschap heeft. Spr. zou alsnog pogin gen in het werk gesteld willen zien om de exploitatie van het Noorderstrand in handen te krijgen. De gemeente heeft toch ook voor de veiligheid te zorgen. Vervol gens spreekt de heer v. Tongeren uitvoe rig over de aan het strand ongewenschte toestanden wat de zedelijkheid betreft en waarover al veel geschreven is. Het gaat, volgens spr., proporties aannemen die het badbedryf zullen schaden. Voor een circu laire van den Minister was er voldoende reden. In de Katwijksche verordening is een leemte, deze is gemaakt voor het strand alleen en niet voor de straat. De Kerkeraad der Gereformeerde en Her vormde kerken zullen aan het gemeentebe stuur over deze aangelegenheid schrijven. Ook in de vergadering van V. V. V. is de zaak breedvoerig besproken. De voorzitter zegt, dat de heer v. Ton geren op waardige wijze de Minister volgt. De circulaire waarover de heer v. T. sprak stond al 14 dagen geleden in alle kranten toen het gemeentebestuur deze pas ont ving. 't Is een goedkoope manier van den Minister, doch zelf geeft deze geen mid delen aan. Niettegenstaande zullen B. en W. medewerken tegen excessen die hier nog niet zijn voorgekomen. Spr. wil waar schuwen, dat op straat niet geloopen mag worden in kleeding die alleen op het strand toelaatbaar is. Doch gezien de tijdgeest wordt het voor de overheid moeilijk nor men aan te nemen. Er zijn echter hier nog geen zedenschandalen. Het is ook niet zoo erg om zoo te loopen dan om gedwongen te worden om er naar te zien. De heeren v. d. Zwan, Guyt e.a. zeggen, dat er ook hier excessen voorkwamen waartegen streng dient te worden opgetreden. Verbazend soepel optreden. De heer Veltkamp, wethouder, vindt het mede een kwestie van opvoeding, een kwestie van de kerk, een niet vasthouden aan de algemeene zedenwet. Het zedelijk heidsbegrip moet op de eerste plaats thuis en in de kerk bijgebracht worden. De poli tie moet met kracht optreden en beter de verordening toepassen. De heer v. Tongeren zegt, dat de politie verbazend soepel is opgetreden. De voorzitter zegt, dat deze zaak de volle aandacht zal hebben van B. en W. en Wet houder Veltkamp is dankbaar voor de toe zegging die de burgemeester als hoofd der politie heeft gedaan. De begrooting wordt met de aangebrach te wijzigingen zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bij de rondvraag vraagt de heer P. Guj't of het de bedoeling is van B. en W. aan de werklooze een extra Kerstgave te ver strekken. De voorzitter zegt, dat B. en W. zulks niet van plan zijn doch vorig jaar kwam de minister met een voorstel dat is aanvaard. Mocht de Minister ook nu met een voorstel komen dan zullen B. en W. dit overnemen. De heer Guyt dankt voor deze toezegging. De heer v. Tongeren vraagt of het aan B. en W. bekend is, dat het Crisis-comité voornemens is een extra-gift aan kleeren te verstrekken met Kerstmis. Zulks is aan B. en W. bekend, antwoordt de voorzitter, doch het gaat buiten de vraag van den heer Guyt om. Hierna sluiting der vergadering met dankgebed. LAND- EN TUINBOUW MINIMUMPRIJZEN BOSKOOPSCHE PRODUCTEN. In de te Utrecht gehouden vergadering, uitgeschreven door het bestuur der bloe men- en plantenveiling „U. en O." aldaar, welke vergadering speciaal was belegd voor inzenders van Boskoopsche produc ten op die veiling, en alwaar een groot aantal Boskoopsche kweekers aanwezig was, is besloten tot het invoeren van mi nimumprijzen voor de ter veiling aange voerde Boskoopsche artikelen. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 29. Rommelzak zocht een mooi zitje om zijn maal te nuttigen. Wat smaakte dat heerlijk! Hij genoot van de natuur en het mooie uitzicht, vooral toen hij in een boom klom. Wat was Munsterdorp toch een aar dig plaatsje. Hij stak een pijpje op en voelde zich tevreden. 30. Hij zat zoo te genieten in die boom, dat hij niet eens bemerkte, dat de maan reeds hoog en breed aan den hemel stond. Hè, dacht hy, 'k zou hier best vannacht in de boom willen slapen! Maar wie wekt mij op tijd? Want Rommelzak kon altijd moei lijk wakker worden. En nu kreeg hij weel een pracht ingeving.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15