DONDERDAG 23 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURAN1 ZESDE BLAD PAG. 22 UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Geboren: Arida, d. van N. G. Bruynis en H. van Elderen Anna Adriana, d. van A. A. J. Millenaar en A. Eilander Aar tje, d. van C. Roodenburg en H. van Splun- ter Wijnanda Josina, d. van C. Bol en C. P. Offerman Johannes Petrus, z. van J. H. van der Lans en C. Meijer Hen- drikus Adrianus, z. van H. Harding en A. B. van Es Jacobus Cornelis Gerardus, z. van J. Th. Pijpers en J. Markman Cornelis Lambertus, z. van A. G. Enzler en A. Cuiper Wilhelmina Theodora, d. van H. Jansen en M. de Goede. Ondertrouwd: D. Resting 20 j. en H. M. Wies 19 j. G. Jongkind 23 j. en A. Maarsen 20 j. Getrouwd: A. C. Hopstaken 23 j. en A. M. Visser 23 j. Overleden: Klaas Stapel 63 j. gesch. v. G. Huigen Hermanus Vissers 60 j., geh. met S. Rodenburgh Johannes Si mon Eijking 76 j., geh. met W. van Galen Adam van de Wetering 68 j., wedr. van P. J. van Nieuwkoop. Gevestigd: Martina M. Apswoude, van Obdam Jantje Blok, van 's Heer Arendskerke Maria L. Huntelaar, van Amsterdam Cornelia G. Huijsmans, van Hillegom Willemijntje Kloet, van Haar lem Marinus Kroon, van Moordrecht Gerardus Loogman, van Apeldoorn Wil helmina Moleman, van Aalsmeer Wil- lempje H. van Raam, naar Enkhuizen Everard Root, van Amsterdam Johanna M. Schreurs, van Hillegom Cornelia J. Schalk, van Arnhem Margien Venema, van Amsterdam Alida J. M. Surig, van Utrecht Helena M. Vissers, van Utrecht Wed. J. W. Woltering, van Vlissingen Leendert van der Wekken, van Amster dam Cornelis de Vries, van Amsterdam Pieter Benschop, van Noord wijk Frans Bleijenberg, van Haarlem Heiltje Blokland, van Hillegom Maria Th. den Boer, van Lisse Jan Boot, van Zijpe (N.-H.) Wed. W. F. Derwig, van Am sterdam Sijds Dobma, van Anna Pau- lowna Anthonius de Droog, van Haar lem. Vertrokken: Cornelia Jansen naar Lisse S. Matheus Heus, naar Amster dam Arie Stolker, naar Lisse Pieter Korsman naar Hillegom Theodorus de Koning, naar Amsterdam Pieternella van Damme, naar Amsterdam Frede- rik Wijbrandts, naar Amsterdam Pie- tertje Plaisier, naar Aalsmeer Aaltje J. Wentzel, naar Kollum Adriaan Konings, naar Haarlem Hendricus L. van Wijck, naar Amsterdam Hendrikus P. Groen, naar Amsterdam Hendrika P. Pelsma, naar Amsterdam. HILLEGOM. Lezing. Door den heer G. J. W. Ma thot, lid van de Kamer van Koophandel, alhier, werd gisteren in een bijeenkomst, georganiseerd door de Centrale der 3 plaat selijke middenstandsvereenigingen, een le zing gehouden over de Kamer van Koop handel en het Handelsregister. De avond werd geopend door den heer F. J. A. J. van Gennip, die de aanwezigen hartelijk welkom heette en vervolgens het woord gaf aan den spreker. Er in gevlogen. Gisteravond was er weer de wekelijksche pluimvee-veiling in de werkplaatsen van den heer van Riek. Een persoon uit Lisse had eenige konijnen ingebracht ten verkoop. Kort na den aan vang kwam de politie binnen met den eige naar der door V. ingebrachte konijnen. Ontkennen ging niet en proces-verbaal werd opgemaakt. LISSE. HET TOONEELCONCOURS VAN DEN R. K. VOLKSBOND. Voorhout op de planken. Gisteravond was 't de tweede avond van het Tooneelconcours uitgeschreven door de R. K. Tooneelvereeniging „Nut en Genoe gen", waarop de Tooneelvereeniging „Ons Genoegen", onderafdeeling van den R. K. Volksbond te Voorhout moest toonen hoe hoog zij staat op de tooneelladder. Daar dit tevens een avond was van het jaarfeest van den R. K. Volksbond, was de zaal zeer goed bezet. De voorzitter der afdeeling, de heer C. Schrama, hield de openingsrede, welke zoo ongeveer in denzelfden geest stond als Zon dagavond. Spreker waarschuwde vooral de jongeren tegen het Fascisme, hetgeen ook hier wortel heeft geschoten en het komt in onze plaats voor dat er patroons zijn aanhangers van de Nat.-Socialistiscne be weging welke de jongeren onder hun personeel willen dwingen lid der bewe ging te worden of uit hun brood gestooten te worden, 't Lijkt ons wat kras maar 't wordt beweerd! Na allen een genoegelijken avond te hebben toegewenscht, gaf hij het woord aan de mededingende vereeniging, welke voor 't voetlicht kwam met „De Wa terduivel" tooneelspel in drie bedrijven, door J. Grosfeld, onder regie van den heer F. N. Angevaren en de grime van den heer Kouwenberg te Leiden. Het is niet aan ons om over het spel een oordeel uit te spreken, dat is aan de jury. Toch moet ons van het hart dat de Voor- houters subliem spel hebben geleverd. Nu mag men zeggen: het stuk leende zich _r toe om op succes te mogen rekenen, dat is voorzeker zoo, maar de weergave was in één woord af en wij voor ons geven „Ons Genoegen" een goede kans. Het publiek toonde zich ook zeer dankbaar en bewees dit door een spontaan applaus! Na de pauze vulde „Nut en Genoegen" den avond verder aan mot ,,'n Rustig Uur tje" wat ook zeer goed in den smaak viel. Was ee'n mooie geslaagde avond. A.s. Zondagavond treed „Eensgezind heid" uit Maassluis in het strijdperk met „Als Moskou roept", tooneelspel in drie bedrijven, terwijl „Nut en Genoegen" a.s. Maandagavond op veler verzoek „De Ge rechtigheid Gods" nog eens zal opvoeren. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Woensdag 29 November a.s., des namiddags om 2 uur, ter behandeling van de navolgende punten: 1. Verzoek van den heer A. W. I. Korswagen om eervol ontslag als hoofd der openbare lagere school; 2. Benoeming van een hoofd der openbare lagere school; 3. Eervol ontslag aan den overcompleten onderwijzer aan de openbare school, den heer L. van den Woude; 4. Overdracht van een plaatsje in gevolge de Landarbeiderswet; 5. Vaststel ling van de navolgende begrootingen voor 1934: a. begrooting Burgerlijk Armbestuur; b. Begrooting Schoolartsendienst; c. Be grootingen van het Gas- en Waterleiding bedrijf; d. de gemeente-begrooting en 6. aanbieding van de rekening der gemeente over het dienstjaar 1932. Ontslag schoolhoofd. Burg. en Weth. dezer gemeente stellen den Raad voor om aan den heer A. W. I. Korswagen, overeen komstig eigen verzoek, eervol ontslag te verleenen als hoofd der openbare lagere school in deze gemeente, met ingang van 22 Januari 1934, onder dankbetuiging voor de diensten in het belang van het onder wijs bewezen. De heer Korswagen is benoemd tot hoofd eener openbare lagere school in de ge meente Leiden. Overdracht Landarbeiderswetplaatsje. Burg. en Weth. dezer gemeente stellen den Raad voor, behoudens toestemming van den heer Minister van Financiën, de hypo- theekacte ten laste van het perceel Lisse, kad. bekend in sectie D. no. 3167, plaatse lijk gemerkt Julianastraat no. 72, staande ten name van den heer J. van Diest, met alle daaruit voortvloeiende verplichtingen ten behoeve der gemeente te stellen ten na me van den heer J. M. Baak. Aan den heer van Diest- is bij raadsbe sluit van 17 October 1924, voor de stich ting van een plaatsje, ingevolge de Land- arbeiderswet, een voorschot verleend van 3400.—. Het ligt in de bedoeling van den heer J. van Diest om zijn op deze wijze gesticht plaatsje over te dragen op den heer J. M. Baak, eveneens een landarbeider, die de verplichtingen aan de gemeente ten op zichte van dit plaatsje dan eveneens over neemt van J. van Diest. LEEMUIDEN-RIJNZATEtcv. wtvii. Distributie van vleesch. Burgemeester en Wethouders dezer gemeenten zullen ook overgaan tot distributie van vleesch in bussen. De wijze waarop de distributie zal geschieden is nog niet geheel bekend. Personen die echter voor dit vleesch m aanmerking wenschen te komen moeten zich zoo spoedig mogelijk ter secretarie van Leimuiden opgeven. Zooals bekend zal het vleesch gedistribueerd worden onder de steuntrekkenden en andere armlasti gen. Het zal worden verkocht tegen ƒ0.35 per K.G. NOORDWIJK-BINNEN. TOCH NOG EEN ST.-NICOLAAS-WEEK. In café „Flora" had een vergadering plaats van winkeliers te Noord wij k-Bin- nen. Deze vergadering stond onder leiding van de Winkelweekcomm. Deze comm. was n.l. door verschillende winkeliers aan gezocht zoo mogelijk toch nog een St.-Ni- colaas-reclameweek te organiseeren. Door middel van circulaires waren alle te Noord wij k-Binnen wonende winkeliers tot deze vergadering opgeroepen. De voorzitter der winkelweekcomm., de heer H. v. Bourgondiën, opende deze goed bezette vergadering met een hartelijk woord van welkom en memoreerde het be sluiteloos blijven der div. organisaties tot het organiseeren van een St. Nicolaas-re- clameweek. De Winkelweekcomm., aldus sp.r, is van meening, dat toch een reclameweek zal moeten worden gehouden. De comm. had gemeend aan deze reclameweek de vol gende voorwaarden te moeten verbinden, te weten: alle deelnemende winkeliers zul len evenals het vorig jaar bonnen kunnen koopen. Ieder deelnemend winkelier zal drie prijzen beschikbaar stellen welke prijzen geëtaleerd worden Ieder deel nemend winkelier zal in zijn etalage moe ten hangen een voor het publiek zichtbare en door de Winkelweekcomm. ondertee- kende speciale St. Nicolaaskaart, zoodat iedereen zich kan overtuigen, dat aldaar bonnen worden afgegeven. De vergadering kon zich met het comm.-voorstel vereeni gen. Besloten werd een St. Nicolaas-recla- meweek te houden en wel van Dinsdag 28 Nov. tot en met Dinsdag 5 Dec. 1933. De prijzen zullen een dag na St. Nico- laas in een voor het publiek toegankelijke vergadering worden bekend gemaakt. Alle deelnemende winkeliers kunnen dan Don derdagmorgen de nummers waarop een prijs is gevallen in hun etalage bekend maken. De inschrijving tot deelname kan ge schieden tot uiterlijk Donderdagavond 23 Nov. des avonds 8 uur bij den heer Mey- rink, Bronckhorststraat 35. Voorgesteld wordt de Sipt Nicolaas in het dorp te laten rijden, wat met meerder heid van stemmen wordt aangenomen. Be sloten wordt dit te doen plaats hebben op Zaterdagmiddag 2 December. Na de gebruikelijke rondraag welke geen bijzonderheden opleverde sloot de voorzit ter onder dankzegging voor de belangstel ling en de aangename discussies deze zeer geanimeerde vergadering, hierbij de wensch uitsprekend, dat door onderlinge samenwerking der winkeliers, deze Sint Nicolaas-reclameweek èn voor het pu bliek èn voor de winkeliers een aange naam verloop moge hebben hetgeen moge leiden tot een steeds meer koopen in Noord wyk. NOORD WIJK. Botsing. Op den hoek Oude Zeeweg Abraham van Rooyenstraat te Noordwijk aan Zee heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto bestuurd door den heer Sch. te Katwijk en een luxe-auto be stuurd door den heer v. B. alhier. De luxe auto is daarna tegen een langs den Oude Zeeweg staande lantaarnpaal opgereden. Beide motorrijtuigen bekwamen belangrij ke moterieele schade. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. NOORDWIJKERHOUT. Opening Land- en Tuinbouwcursus. De Land- en Tuinbouwcursus van den L. T. B. is alhier officieel geopend. Bij deze opening waren aanwezig de Edelachtbare heer Burgemeester, de Zeereerw. heer Pastoor Quant, het bestuur van den L. T. B., afdeeling Noordwijkerhout, een verte genwoordiger van den Rijkstuinbouwcon- sulent, leeraren en leerlingen. Achtereen volgens werd het woord gevoerd door den voorzitter van den L. T. B., den Burgemees ter, Pastoor Quant, den vertegenwoordiger van den Rijkstuinbouwconsulent en de bei de leeraren, de heeren Schouten en Wil man. Allen gaven ieder op zijn wijze uiting van hun voldoening over het tot stand ko men van dezen cursus. Zij uitten de beste wenschen voor het succes daarvan. De cur sus telt 21 leerlingen. NOOTDORP. Uitvoering Volksbond. De Ned. R.-K. Volksbond gaf Dinsdag haar eerste uit voering van dit seizoen in het R.-K. Ver- eenigingsgebouw, met medewerking van de tooneelvereeniging „St. Genesius", on derafdeeling van den R.-K. Volksbond en muziek van het Trio Visser uit Delft. Toen de zaal als gewoon weer goed gevuld was, opende de voorzitter deze avond met een woord van welkom en spoorde de leden aan, meer actief te zijn, als lid van deze vereeniging, vooral in deze drukkende tij den. Na de opening werd het Strijdlied ge zongen en vertoonden de tooneelisten zich voor het voetlicht met de opvoering van „Miskend", tooneelspel in vier bedrijven. De rollen van dit spel waren allen in goede handen en werden ook in de pun tjes ten tooneel gevoerd. Tusschen de be drijven werden door eenige jongedames loten verkocht, waarvan de trekking ge schiedde voor de pauze, en de prijzen, 18 in getal, waaronder pracht-voorwerpen, aan de gelukkige winnaars uitgereikt wer den. Na de pauze volgde nog een klucht in één bedrijf, getiteld: „Weg met de emanci patie, of zonder vrouwen is geen le ven". Soms bracht dit stuk de lachspieren geducht in beweging, maar dan wel, door het humoristische optreden van de huis knecht Josefus, met zijn veranderlijke ge laatstrekken, zijn zang en spel, waarmee deze speler het publiek doet schudden. Maar verder waren eenige andere spelers niet in hun rol en hun spel was daardoor slap. Dit was blijkbaar voor andere aan leiding om op zichzelf te geen spelen; de door hen ingelaschte passages echter wa ren soms ruw, gemaakt, en getuigden van weinig smaak. De spelers dienen te weten, ook al tre den zij op in een klucht, dat de rgels van wellevendheid ook op de planken moeten worden gehandhaafd. Beter ware het in het vervolg geen kluchtspel na te geven, dan één dat den goeden indruk van den geheelen avond wegneemt. Na afloop nam de voorzitter het woord en dankte allen, die aan deze avond had den medegewerkt, vroeg een kleine gave in het busje „Hulp in Nood" en sloot de avond met een wel thuis, en wel te rusten. Uitvoering Missienaaikring. Door de missienaaikring „St. Franciscus Xaverius", wordt bij gelegenheid van haar eerste lus trum een uitvoering gegeven op Zondag 26 en Dinsdag 28 November a.s. Door de dames zal ten tooneel worden gevoerd „De sombere molen", drama in vier bedrijven, door Frans Dirikx, en „De gezellige betrekking", klucht in één be drijf, door J. v. Duin. In de pauze zal een verloting worden ge houden zonder nieten. Het beloven weer mooie avonden te wor den. Deze club staat in deze vijf jaren be kend voor het mooie tooneelspel, waarvan de leiding steeds in goede handen is. Twijfel dus niet om te komen zien; al len, óf Zondag, óf -Dinsdag naar de uit voering van de Nootdorpsche Missienaai kring; u zult genieten van het werk der dames, u gaat met een mooie prijs huis waarts en u steunt het mooie en groote werk der missienaaikring. WARMOND. o-^iccnteraad. De Raad dezer ge meente komt Dinsdag 28 November a.s. in openbare vergadering bijeen ter behande- ling van de navolgende agenda: 1. Be- eediging raadslid G. Onderwater. 2. Inge komen stukken. 3. Benoeming lid van de waterleidingscommissie. 4. Benoeming lid van de Electriciteitscommissie. 5. Steun- verleening aan de kleine kweekers. 6. Wijziging en aanvulling van het Ambte naren-reglement voor deze gemeente. 7. Wijziging instructie voor den gemeente ontvanger. 8. Verzoek om vergunning tot het leggen van een duiker door den Hee- renweg nabij Huize Haghe Weyde. 9. Comptabiliteit. 10. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 111. Rondvraag. ROELOFARENDSVEEN. ZELDZAME JUBILEA. Zes gouden koor-jubilarissen. Woensdag vond alhier een zeldzaam ju- jubileum plaats van het zangkoor van de parochiekerk St. Petrus Banden. Tegelijk met het feest van St. Cecilia herdachten de heeren J. van der Meer, directeur, J. Volwater, J. J. van der Meer Jgzn., J. Huig- sloot, C. Cozijn en M. Hoogenboom hun 50- jarig lidmaatschap van genoemd zangkoor. De dag werd begonnen met een stille H. Mis voor de levende en overledene leden van het zangkoor, waaronder algemeene H. Communie van de leden. Ten 9 uur werd tot intentie van de ju bilarissen een gezongen H. Mis uit dank baarheid aan God opgedragen met assi stentie van de beide kapelaans der pa rochie. Het zangkoor voerde op zeer de vote wijze uit de Mis Sancte Mathilde van Hub. Kuipers. Na de H. Mis werd de Ceci- liacantate gezongen. Des avonds ten 1.30 uur kwamen alle le den, eere-leden en genoodigden bijeen tot huldiging van de juoilarissen. De voorzit ter, de heer van der Meer, sprak een kort welkomstwoord en richtte zich vervolgens tot de aanwezige jubilarissen, daarbij zijn spijt erover uitsprekende, dat de direc teur, de heer J. van der Meer, die op zoo uitnemende wijze het zangkoor leidt, door ziekte verhinderd is, de hulde in ontvangst te nemen. Spr. schetste in welgekozen woorden de vele verdiensten van de gou den jubilarissen, wees op de zeer goede verstandhouding die in de afgeloopen ja ren had bestaan tusschen directeuren en leden, en bracht dank voor den luister wel ke zij door hun zang aan het Godshuis steeds hadden bijgezet. Hierna nam de zeereerw. heer Pastoor het woord. Spr. wees op dit zeldzame ju bileum en de groote verdiensten van de jubilarissen en bracht hun daarvoor dank. Hij hoopte, dat God hen in ruime mate zal mogen beloon en, en dat zij hiernamaals eenmaal opgenomen zullen worden in het koor den Engelen om dan in eeuwigheid God lof te zingen. Zijneerw. deed nog voorlezing van een ontvangen schrijven van prof. Verbeem, oud-kapelaan der parochie, die naast zijn gelukwenschhen het zangkoor prees voor de stichting en de goede muziek die de leden steeds ten beste gaven. De heer v. d. Meer, secretaris van het zangkoor, liet in een aardige speech uitkomen de vele of fers, die gebracht zijn door den heer J. van der Meer, directeur en J. J. van der Meer J.G.zn. Beide heeren hebben het in de kerkmuziek ver gebracht, maar om een uur les te halen te Leiden en te Warmond moesten zij 5 uur loopen, wel een bewijs hoezeer de kerkmuziek hun na aan het harte lag. Kap. Meereboer bracht namens de jubi larissen dank aan Pastoor en leden voor de mooie attentie, hun hedenmorgen bewe zen, een schooner geschenk hadden ze niet kunnen ontvangen. Het zangkoor gaf eeni ge geestelijke en humoristische liederen ten beste, waarna deze dag met een gezellig samenzijn werd besloten. Muziekgezelschap. Door het muziek gezelschap „Liefde voor Harmonie" was een verloting op touw gezet ten bate van de kas, waarvan de bodem reeds lang te zien was. Deze verloting mag buitengewoon geslaagd heeten, want alle loten zijn uit verkocht, zoodat nu de trekking kan plaats hebben. Zulks zal geschieden op Dinsdag 28 No vember e.k. des avonds te 7.30 uur in het café van den heer J. C. van der Geest te Roelofarendsveen. De avond zal met mu ziek worden opgeluisterd. R.K.S.V. D.O.S. Voor een stampvolle, zaald hield de heer F. J. v. Veen uit Am sterdam een spellezing met lichtbeelden in Hotel „De Vier Heemskinderen". Tegen woordig waren bijna alle D.O.S.-leden en verder veel leden van „Majella", Oudewe tering, „Steeds Hooger" Rijpwetering en „O.D.I." Leimuiden. Bovendien nog zeer veel supporters. De D.O.S.-voorzitter, de heer Boeker, opende de bijeenkomst en legde er nog eens de nadruk op, dat deze avond niet is ge organiseerd voor ontspanning, dóch dat men hiervan ^al kunnen leeren. Daarna kreeg de heer van Veen het woord. Spreker gaf niet alleen blijk doorkneed te zijn in de spelregels, doch toonde zich ook een aan genaam causeur. Door zijn duidelijke en prettige manier van uitleggen, wist hij de VAN ROMMELZAK 27. Rommelzak pakte zijn zaakjes bij elkaar en omdat het zoo vreeselijk warm was, besloot hij maar liever onder de bloote hemel in het bosch, in de buurt van Mun sterdorp le gaan slapen. Hobbelt je vond het eerst wel jammer, maar toen zijn baas hem beloofde, dat hij zijn lekker hapje niet mis sen zou, legde hij er zich graag bij neer. aanwezigen 2 uur lang te boeien. Aan het einde mocht hij een warm applaus in ent vangst nemen. Spreker dankte voor het aandachtige gehoor en eindigde met een kernachtige sportieve speech, waarvan we hopen, dat velen iets hebben meegenomen. Zoo sportief spelen als de heer v. Veen ons leerde, zullen we allen probeeren in de practijk te brengen en te behouden. Uit de vergadering kwam tenslotte nog een vraag naar voren, die de heer v. Veen klaar en duidelijk beantwoordde. Daarna sloot de voorzitter van D.O.S. met een dank woord aan den heer v. Veen voor zijn prachtige lezing, dezen succesvollen avond. Filmavond. A.s. Zondag half acht filmavond in Hotel de Vier Heemskinde ren. Daar worden naast het prachtige pro gramma o.m. vertoond de voetbalwedstrij den uit de Olympiade. De DOS-leden heb ben toegang tegen gereduceerden prijs. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE (H.R.). IJsclub. Gisteravond werd de 49ste jaarvergadering gehouden van de IJsclub „Leiderdorp-Zoeterwoude" in het café ,,'t Witte Huis". Wegens verhindering van den voorzitter werd deze vergadering geleid door den heer C. de Graaf, die de vergadering open de met een woord van welkom in het bij zonder aan den heer burgemeester Brug van Leiderdorp en tot den voorzitter der zustervereeniging „IJssport". Hij memo reerde wat er gedaan was in den vorigen winter en sprak de hoop uit, dat wij in deze voor velen zoo bitteren tijd voor een al te strengen winter bespaard zouden blijven. Door den secretaris, den heer W. J. v. Beveren, werden de notulen gelezen, welke met een woord van dank onveranderd wer den goedgekeurd. De penningmeester, de heer Jac. Lem merzaal, gaf het finantieel verslag, waar uit bleek, dat in totaal was uitgegeven 467.24. Door de heeren A. H. Volleberg en H. v. d. Poel waren boeken en beschei den nagezien en in orde bevonden. Als kascommissie voor het volgende jaar werden benoemd de heer J. M. Koning en Adr. Pieterse. Met bijna algemeene stemmen werd als bestuurslid herkozen de heer Th. Verkleij te Leiderdorp, die met zijn benoeming in kennis zal worden gesteld. Als baancommis sarissen werden eveneens herkozen de heeren J. M. de Koning en A. C. Hendrik- sen. De voorzitter feliciteerde de heeren met hun herbenoeming en verwachtte ook in de toekomst wederom dezelfde activi teit. Het loon van de baanvegers werd weder om vastgesteld op 2.per dag. Door den heer Lemmerzaal werd als af gevaardigde naar den Zuid-Hollandschen Ijsbond verslag uitgebracht. Naar aanlei ding hiervan ontspint zich een uitgebreide discussie over al of niet verplichte verze kering der arbeiders. Het bestuur zal nog een nader onderzoek hieromtrent inwin nen. In aansluiting aan het verslag geeft de heer Hendriksen, district-commissaris van den Z.H.IJ. een uiteenzetting over de te houden Sterrit in den a.s. winter. Dit be looft heel wat te worden. Burgemeester Brug dankt den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en zegt met genoegen deze vergadering te hebben bij gewoond en verlaat de vergadering. Punt 9 der agenda was „Voorstel van het bestuur om de beste Edelachtb. Heeren Bur gemeesters van Leiderdorp en Zoeterwoude te benoemen als eere-lid". Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Aan het bestuur werd machtiging ver leend tot aanschaffing van het allernoodig- ste materiaal. Tot slot werd nog voorgesteld in dezen tijd de contributie te stellen op 1.50 per jaar. Dit zal dan tevens een aansporing zijn tot uitbreiding van het ledental. Het bestuur belooft dit punt op de eerstvolgen de bestuursvergadering ernstig te bespre ken. De voorzitter dankte de steeds getrouwe leden voor de aangename discussies en sloot de vergadering. De traditie getrouw, waren er verschil lenden, die met een banketletter of een doosje sigaren huiswaarts konden keer en. EN HOBBELTJE. in, zelfs een mooi nieuw pak en hoed, en ook klontjes suiker, waar Hobbelt je zoo dol op was. Hij huppelde meer dan hij liep, vooral toen ze bij het bosch waren. Daar wipte Hobbelt je onder zijn tuig uit en ren de over het gras.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 22