4. HONIG'S BOUILLONBLOK ans 6 voor lOct. WOENSDAG 22 NOVEMBER 1933 DERDE BLAD PAG. 9 De bedoeling is, meer helderheid te krij gen over verschillende vraagstukken, die den laatsten naar voren komen. De dag begint met een H. Mis, des mor gens om 10 uur, in de kapel van het R. K. Lyceum, Zijlweg te Haarlem. Om kwart over elf begint de bijeenkomst in het restaurant Brinkman te Haarlem. Inleidingen worden gehouden door den zeereerwaarden heer J. Mol, algemeen ad viseur, te 's-Gravenhage, en den heer H. N. Smits, te Hoorn. Rector J. Mol: „Sport in de jeugdbewe ging". 1. Sport is een onderdeeel van de jeugd beweging. De vorming van onze jonge men- schen in katholieken zin. Doel van de ge- heele j eugc.be wegir_, moet ook doel zijn van de sport!, aweging. 2. De sport moet negatief en positief mee werken aan de vorming in katholieken geest. Negatief, door het bijeenbrengen van ge lijkgezinden enz. Positief. De sport moet niet om de sport beoefend worden. Technisch goede spelers moeten den geest van de vereeniging niet beinvloeden in verkeerde richting. Er moet gebroken worden met het vasthouden van verkeerde elementen onder het motief, dat wij als katholieke vereeniging niemand mogen weigeren, uit vrees, dat zij naar de neutralen overloopen. Leiders moeten leekenapostelen zijn. De geest van de algemeene jeugdbewe ging kan doorwerken op onze sportbewe- ging door nauw contact en invloed van jeugdbeweging op onze sportleiders. H. N. Smits: „Vraagstukken van organi satie in den D. H. V. B." I. De D. H. V. B. kan geen algemeenen regel stellen voor het wenschelijke van het bestaan van groote en kleine vereenigin- gen; daarvoor zijn alleen reeds de omstan digheden. in de grootere en middelsteden en het platteland, dat een groot deel van het bondsgebied uitmaakt, te verschillend. 2. In hoeverre nieuwe vereenigingen kun nen worden opgericht, dient TJp de eerste plaats locaal of dekenaal beoordeeld te worden. Dit is de lijn van de historie dei- bisschoppelijke voorschriften en organisa torisch het meest doelmatig in de prak tijk. 3. Als algemeene regel wordt aangeno men, dat geen nieuv.e vereenigingen moe ten worden opgericht, indien aan de even tueel verschillende behoeften van speelge- legenheid in katholiek verband in stad of dorp, behoorlijk wordt voldaan. 4. De D. H. V. B. kan niet dwingend op treden om tot samensmelting van bestaande clubs te komen. Als regel is zulk een sa mensmelting ook niet gewenscht in het belang van de competitie-mogelijkheid der lagere elftallen. 5. Het is gewenscht, dat ook de leiders van de vereenigingen in den D. H. V. B. meer doordrongen worden van de beteeke- nis van het bisschoppelijk mandement van 6 Augustus, opdat dit voor de propaganda naar binnen en buiten het grootst moge lijk effect sorteere. 6. Mede als gevolg van de 5e stelling wordt krachtiger werk van de districten en de districtsbesturen vereischt. Zij moeten uitgroeien tot sterkere steunpunten in de organisatie, in verband met de plaats, wel ke de districten zullen innemen bij een eventueele reorganisatie van de bondsver gadering. „Sport 111." UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. J unioren-Competitie. De uitslagen van 19 Nov. luiden: Afd. A.: Teylingen aRWD a 11 on der protest van Teylingen; Leiden aVVL a 1—8. Afd. B.: SNA a—NVC a 2—1; Kolping Boys aForeholte b 51; Meerburg a SMC a 3—1. Af d. C.: KRV b—NVC b 0—4; RWD b— Teylingen b 1 -6. Öet wedstrijdprogramma voor a.s. Zon dag luidt: Af d. A: SJC aTeylingen a 12.30 uur A. Brouwer; KRV aVVL a, 12.30 uur, H. v. Veelen; Leiden aRWD a, 3 uur, A. Dieben Afd. B: Lisse aMeerburg a, 12.30 uur F. Homan; Foreholte bSMC a, 12.30 uur, G. E. Bakker; VVL b—SNA a, 12.30 uur, N. J. v. d. Akker. Afd. C: Teylingen bKRV b, 12.30 uur, J. W. Hoogervorst; NVC b—ASC a, 12.30 uur, M. Heuzen. Hieronder laten wij volgen de adressen van de heeren scheidsrechters voor even tueele terreinafkeuring. H. van Veelen, Zandslootkade 39, Sas- senheim; A. Brouwer, Rijnegommerstraat G 20, Zoeterwoude; A. Dieben, Hooge Rijn dijk 166, Leiden: F. Homan, Teyloosstraat 21, Sassenheim; G. E. Bakker, St. Aagten straat 23, Leiden; N. J. v. d. Akker, Wei poort B 45, Zoeterwoude; ja>W. Hooger vorst, Hooge Rijndijk F 248, Zoeterwoude; M. Heuezn, Geeregracht 10, Leiden. C. J. v. LEEUWEN, compt.leider. AUTOMOBILISME WAARSCHUWING VOOR AUTOMOBILISTEN. Strenge controle aan de Belgische grens. De Kon. Ned. Automobielclub meldt ons, dat de Belgische douane op verschillende groote wegen aan de grenskantoren van zonsondergang tot zonsopgang versperrin gen heeft aangebracht, hetzij door het spannen van kettingen, hetzij door het leg gen van boomstammen dwars over den weg. Zulks is o.a. het geval te Wuestwezei, Putte, enz. Midden op den weg wordt in die gevallen vóór de versperring ter waar schuwing een roode lantaarn geplaatst. Pas nadat de visitatie is geschied, wordt de versperring weggenomen. Automobilisten zulen dus goed doen, met het gevaar, dat deze versperringen kunnen opleveren, re kening te houden. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN. BuysseDeneef winnen. Gisteravond lliep de 29e Berlijnsche Zes- daagsche weder ten einde. Om 11 uur wa ren na 144 uur rijdens 3481.840 kilometers afgelegd. Bij het ingaan van het laatste *uur was de stand: Aan den kop: Buysse Deneef, SchoenGoebel, EhmerFunda en TietzChar lier; op drie ronden: Mouton Boucheron, SiegelThierbach, Rieger Preüss en PuetzfeldMaczynski; op vijf ronden: Gebr. Nickel en op 6 ronden: WolkeDorn. Toen begonnen de sprints. De eerste was voor Wolke, de volgenden voor Thierbach en Wolke. Toen werd er door de Belgen een jacht ingezet. Er kwam -nu in het hoofd- peleton groote verandering. BuysseDe neef wisten naar voren te komen en lagen alleen aan den kop. De vierde sprint was voor Goebel, toen volgden Mouton, Buysse, Siegel, Boucheron, Boucheron, Buysse en Charlier. Na de negende sprint gingen Schoen en Goebel op het hoofdpeleton af. De Eelgen zorgden er echter voor dat de andere kop pels niet bij hen konden komen. Goebel kwam nog te vallen- zoodat alle kans voor hem verkeken was.-Tietz-Schoen en Buys seDeneef beheerschten nu het veld. De Belgen lagen alleen aan den kop. De twaalf de sprint was voor Boucheron. De daaraan volgende resp. voor Rieger, Wolke, Preuss, Mouton, Preuss, Mouton, Preuss, Mouton, en Preuss. RiegerPreuss en Schoen Goebel ondernamen daarop nog een uit looppoging, zij werden echter ingesloten, zoodat hffn dit niet gelukte. De 22e sprint was daarop voor Charlier, de volgende resp. voor Buysse, Preuss en Ehmer. En- th< GEMENGDE BERICHTEN BOTSING TUSSCHEN TWEE VRACHTAUTO'S. Man van wagen gevallen en gewond. Gistermiddag is te Helmond de 11-jarige het kruispunt BiltstraatWittevrouwensin- gel te Utrecht een ernstige aanrijding tus- schen twee vrachtauto's plaats gehad. Op de aangereden auto, geladen met leege kis ten, zat een man, afkomstig uit Zeist. Deze werd van den wagen geslingerd en kwam met een smak op de straat terecht. Door den schok waren ook de leege kis ten gaan werken en vielen den man op het lichaam. Zwaar gewond is de man naar de Rijksklinieken gevoerd, waar hij gister avond is overleden. Het slachtoffer was de 30-jarige H. uit Zeist. De in de cabine zittende drie personen kwamen met de schrik vrij. BEEN AFGEREDEN. Jongen op rijdende tram gesprongen. Gistermiddag is te Helmond de 111-jarige jongen W. v. d. B., toen hij op een van Eindhoven komende tram wilde springen, gevallen en door de tram overreden. Zijn rechterbeen werd juist beneden de knie afgereden. De knaap is onmiddellijk in zorgwekkenden toestand, naar het St. An- tomus-ziekenhuis te Helmond overge bracht, waar hem het been afgezet moest worden. IN KOKEND WATER VERBRAND. Het 2Yt -jarig kind van den heer M. S. te Altweert-Weert, dat Zondag in een on bewaakt oogenblik spelende in een vat kokend water vieL is later aan de gevol gen overleden. KORENMOLEN AFGEBRAND. Te Lutjegast (gemeente Grootegast) is de korenmolen van den heer H. K. van Anken een prooi der vlammen geworden. Ook een groote voorraad meel, die in den molen geborgen was, ging verloren. De oorzaak is onbekend. De molen was een sieraad voor dorp en omgeving. BOERDERIJ AFGEBRAND. Terwijl de bewoners afwezig waren ont stond Dinsdagmiddag brand in de berg plaats van de boerderij van den heer J. Vestjens onder Altweert te Weert. Door omwonenden en werklieden konden vier vette varkens en een koe uit de stalling, waarheen het vuur inmiddels was overge slagen, gered worden. Eene tweede koe wist zich los te rukken en werd met brand wonden naar buiten gehaald. Daarna sloeg het vuur over naar het aan stal en berg plaats aangebouwd woonhuis, waarvan de bovenkamers en zolder uitbrandden. Een groot gedeelte der meubels was in- tusschen uit het huis gedragen. Oogst, schuur en akkergerei alsook een gedeelte der meubels gingen in het vuur verloren. De motorspuit,' die vrij spoedig ter plaat se was kon weinig meer uitrichten. Oor zaak onbekend. Pand en inventaris wa ren vrij laag verzekerd. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. LEIDERSBIJEENKCMST IN HET BISDOM HA/-LEM. De D. H. V, B. belegt de eerste diocesane leidersbijeenkomst r~> Zondag 26 Novem ber a.s. te Haarlem. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 40) Dus Juan Garcia's oponthoud bij de poort verklaart het feit, dat ik de motor fiets eerst hoorde nadat de schoten afge vuurd waren en de auto weggereden was? zei Royson. Dat ligt nogal voor de hand, niet? snauwde Furneaux, die het onaangenaam vond, als zijn gedachtengang gestoord werd. Misschien wel. 't Lag zoowat evenzeer voor de hand, dat Shiela op de pastorie beter beveiligd had behooren te worden. Die slag is raak.... en flink ook, al moge het zwaard ook gekleurd zijn door den wrok van een kalverenliefde. Wellicht is het nooit Garcia's bedoeling ge weest, dat de ontvoering zoo drastisch ten uitvoer gebracht zou worden. Het denkbeeld was ongetwijfeld om haar in een of ander afgelegen dorp aan de Fransche kust onder te brengen en op die manier op het gevoel van den baron te werken. Maar de jonge Garcia wist dat Gonda en haar bende gisteravond openlijk naar „The Homestead" zouden komen. Hij moedigde het denkbeeld aan, en bracht er ons te gelijkertijd van op de hoogte, zoodat wij allen met denzelfden trein van Waterla- station vertrokken. In Salisbury ontdekte ik door een geluk kig toeval die van Juan's speciale trawan ten, vergezeld van Velasquez, die met een trein uit het Westen van Engeland aan kwamen, ik zag hen de controle passee- ren en was er zoo zeer verlegen mee hóe Velasquez' tegenwoordigheid in de oppo sitie te verklaren, dat onze trein weer in beweging was, voordat ik uit kon stappen. Ik was zoo woest, dat ik bijna aan de noodrem trok. Maar vwj haalden de schade in; wij zorg den er voor onze Spaansche medereizi gers in Woolcraft voor te zijn en stuurden ijlings versterking naar „The Homestead"; zoodoende waren wij in staat met een overweldigende overmocht voor den dag te komen, toen het gevecht begon. Wij arresteerden dat mensch Almarez en de mannen met haar, wegens het dragen van vuurwapenen zonder vergunning en we gens het zich op een besloten erf bevin den met het oogmerk een misdrijf te be gaan. Juan Garcia trachtte zijn vader over te halen om tusschenbeide te komen op grond, dat zij onschuldige langenooten waren, die gekomen waren om Spaansche aangelegenheden met hem te bespreken, toen de vuurpijlen opgingen. Dat was onze eerste fout. Wij verwachtten niet, dat op zulk een vroeg uur een aanslag op Hethcott's huis gepleegd zou worden. Tegen half elf op zijn laatst zouden we de plaats onder bewaking hebben van minstens zes mannen in de plaats van de twee, die vanwege de graafschapspolitie waren aangewezen. Garcia was zeker vol moed, toen jul lie allen wisten of vermoedden, dat Shie la in gevaar verkeerde? Ik veronderstelde, dat Gonda tegen over hem door liet schemeren, dat de zaak heel anders zou uitpakken dan hij zich voorgesteld had. In ieder geval vloog hij op die motor van hem heen, voordat wij hem tegen konden houden. Toen be sloot Winter bij de Zuidpoort om hem met ons mee te laten komen, aangezien hij zich nuttig zou kunnen maken. Nu, dat heeft hij ook gedaan. Hij zag kans zich dood te laten schieten. Het was de groot ste dienst, dien hij zichzelf en de wereld in het algemeen bewijzen kon. Is dat de schoorsteenpijp niet van een kanonneer boot, die daar boven de daken van die huisjes uitsteekt? Ik geloof het ook. Heeft die mis schien de Jeanne binnengebracht? Ze is hier zeker niet voor haar plei- zier. Wanneer je daaraan twijfelt, vraag het dan maar eens aan haar commandant, die gisterenavond per radio uit Plymouth weggehaald is. Laten we even op het po litiebureau een agent gaan halen. Niemand gelooft mij ooit, wanneer ik zeg, dat ik een detective ben. Ja, de Jeanne lag inderdaad aan de kade, verzekerde brigadier Jackson him, onder bewaking van een marinier en een politieman, terwijl de heele vischersbevol- king toekeek en zich afvroeg, wie de eige naar van de gestolen kreeften zou blijken te zijn. En de door en door verschrikte Fransche schipper talmde niet met het vertellen van zijn geschiedenis. De Jeanne was twee maal door dezelfde mannen afgehuurd, Spanjaarden, die in Brest woonachtig wa ren. Hun doel was, naar hij verklaarde, om een Spaansch meisje, wier leven in En geland in gevaar verkeerde, te redden en in veiligheid te brengen. Eén keer was UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 23 Nov. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV 11.00, KRO 2.00 NCRV 8.00—12.00 KRO. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst o. 1. v. Ds. G. J. Duy- vendak. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gramofonplaten. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Gramofonplaten. 4.00 Zeemansuurtje. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 NCRV-Klein-orkest o. 1. v. P. v. d. Hurk. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.Uitzending van de opera „Acis en Galatée" uit de Stadsschouwburg te Am sterdam. 10.Vaz Dias. 10.05 Gramofoon. 10.30 „l'Heure Espagnole", muzikale co- medie in één bedrijf (aansluiting aan de Stadsschouwburg te Amsterdam). 11.30 Gramofoon. Hilversum, 296 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Piano-recital E. Veen. 11.00 Voordracht door W. Hunsche. 11.30 Gramofoonplaten. 12.002.15 Ensemble Rentmeester en Gramofoonplaten. 2.30 Cornelius Codolban en zijn orkest. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Zang door Anne Marie Boezaardt. A. de vleugel: Egb. Veen. 4.55 Gramofoonplaten. 5.00 Radio-tooneeel voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg Kovacs Lajos. 7.30 Engelsche Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 „Het meisje van Aries" van A. Dau- det. Vert.: B. Verhagen. Regie: Kommer Kleyn. Muziek van Raalte. 10.4512.00 Verslag van de finale der Zesdaagsche te Amsterdam door H. Hol lander. In de pauze om 11.00 Vaz Dias. Daventry, 1554 M. 10è35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 en 11.2011.40 Lezingen. 12.20 Het Rutland Square en New Vic- toria-orkest o. 1. v. N. Austtin. 1.20 Gramofoonplaten. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Duitsche les. 4.25 Midi. Studio-orkest o. 1. v. Cantell m. m. v. F. Milbourn (tenor). 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Mozart's Pianosonates door E. Isaacs 7.10 en 7.50 Lezingen. 8.20 „Consequences", gevarieerd pro gramma. 9.20 Berichten en lezing. kele minuten voor het einde werden er nog pogingen ondernomen om bij de Belgen te komen, doch zij sloegen iederen aanval af. Na 145 uur rijden waren tenslotte 3524.160 Kilometers afgelegd. Het eindresultaat was als volgt: 1. BuysseDeneef 280 p. hun toelag mislukt en, ofschoon hij bedoelde schipper er niet zeker van was of de zaak wettelijk wel in den haak was, de omstandigheid, dat er na de eerste poging in het geheel geen moeilijkheden volgden, moedigde hem aan, om voor de tweede maal de opdracht te aanvaarden. Of zij hem goed betaalden? En of! Hij had goed geld er mee verdiend. Maar toen er een gevecht op de kust ontstond, was hij niet gerust geweest. En die vuurpijlen overal over het land kon den ook geen particuliere zaak zijn. Of schoon één van zijn mannen met de boot aan land was, kwam het hem verstandig voor om zee te kiezen. Had hij kwaad ge daan? Meneer wist, hoe die Spanjaarden waren.... niet zoo als andere menschen. Bovendien waren twee van die Spanjaar den een paar dagen geleden van de Jeanne in het dorp gegaan zonder door de politie ondervraagd te worden. Heet de matroos, dien je kwijt bent, Jean Pierre Briez? vroeg Furneaux. Sapperloot, dat was hem. Was hij ge zond en wel? O, er wordt goed voor hem gezorgd! antwoordde de detective. Jij gaat ook mee. Zeg aan je bemanning, om rustig aan boord te blijven. Als je verhaal waar is, den zul je waarschijnlijk op vrije voe ten gesteld worden, nadat je een beëedig- de verklaring voor een Franschen consul hebt afgelegd. Misschien zul je je boot verbeuren. Dat weet ik niet, en schelen kan het mij nog minder. Jullie schijnen te denken, dat er in Engeland geen wetten bestaan, maar nu zul je toch eens precies het omgekeerde zien. De Bretagner schikte zich zoo goed mo gelijk in het geval. Na een aanhouding van een week werd hij vrijgelaten tegen ze 10.00 Concert. H. Kux (sopraan) en L. Pouishnoff (piano). 10.50 Korte Dienst. 11.0512.20 BBC-Dansorkest o. 1. van H. Hall. „Radio-Paris", 1724 M. 8.05; 12.50 en 7.40 Gramofoonplaten. 8.20 „Rse ma yoisine", operette van Chadel. 9.05 „George Dandia", spel van Mloière. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Ritz". 2.204.05 Concert uit Rest. „Wivex". 7.30 Radio-symphonie-orkest o. 1. v. Fritz Busch m. m. v. Serkin (piano). 10.1511.50 Dansmuziek uit „National - Scala". Langenberg, 473 M. 5.25 en 3.33 Gramofoonplaten. 10.45 en 11.20 dito. 12.55 Concert o. 1. v. W. Caspar. 2.05 Piano-recital. 3.20 Gevarieerd concert m. m. v. „Die fröhlichen Fünf". 6.20 Zie Deutschlandsender. 7.30 Orkest- en solistenconcert o. 1. van Rosbaud. 10.05 Gramofoonpl. 10.2012.20 Dansmuziek o. 1. v. Kühn. R o m e, 441 M. 8.20 Concert m. m. v. L. Carlevarini (viool), R. Josi (piano) en E. Livi (tenor) 9.20 Radio-tooneel. Hierna Gramofoonmu- ziek. Brussel, 338 en 508 M. 338 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.50 Gramoionplaten. 8.2010.L0 S>mphonieconcert o. 1. v. Meu- lemans. 508 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans I.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 6.35 Gramofoonplateen 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 8.35 Cabaret. 9.2010.20 Vervolg concert. Deutschlandsender, 1365 M. 6.20 Rijksuitzending: Auf geht's (Beier- sche volksmuziek). 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Simplizius Simplizissimus, radio-ora torium van H. Leip. Muziek van E. Roters. 9.20 Berichten, Sportpraatje, Weerbe richt. 10.20 Populair concert uit Frankfurt. II.2011.50 Dansmuziek (Zie Langen berg). Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.00—12.20 Langenberg. 12.2014.20 Luxemburg. 14.20—15.20 Kalundberg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—18.05 Rome. 18.05—19.20 Weenen 19.20—21.10 Warschau. 21.10afloop Londen Reg. (4de - ;ramma). 11.20—12.20 Kalundberg. 12.20—15.20 Midland Reg. 15.2016.25 Deutschl. sender. 16.2517.35 Daventry. 17.3518.20 Londen National. 18.2022.00 Boedapest. 22.0022.50 Daventry. 22.50afloop Langenberg. 1 ronde achterstand: 2. TietzCharlier 441 p.; 3. SchoenGoebel 377 p. 2 ronden achterstand: 4. EhmerFunda 236 p. 4 ronden achterstand: 5. PuetzfeldMac zynski 124 p. 5 ronden achterstand: 6. SiegelThier bach 267 p.; 7. PreussEhmer 258 p.; 8. MoutonBoucheron 193 p. 7 ronden achterstand: 9. Gebr. Nickel 141 p. 8 ronden achterstand: 10. WolkeDorn 125 p. kerheidsstelling, dat kostelijke vonnis van „niet schuldig, maar die het nooit meer", waar de Engelsche politierechtspraak zoo aan gehecht is. Dien middag was Royson's kleine kamer boordevol. De hoofdcommissaris, de man nen van de Crimineele Recherche, Inspec teur Hobbs en de plaatselijke commissaris verzamelden zich voor een bespreking. Smithers, die van te voren duidelijke instructies ontvangen had, wist van niets en had niets anders gezien dan het voorbij snellen van een onbekenden auto, een hevige schermutseling in het donker, en een groot aantal dooden en gewonden. Toch vond iedereen, dat hij zich buitengewoon kranig gedragen had, hetgeen men ook zeide. De hoofdcommissaris bood hem een aan stelling aan bij de politiemacht van het graafschap en Smithers bedankte hem be leefd, maar hij wilde zijn moeder liever niet alleen laten en hij had reeds een vaste betrekking, waarop hem medegedeeld werd dat men hem stellig een gratificatie voor zijn diensten zou toekennen. „Lieve help!" snoof juffrouw Smithers, toen zij dit hoorde, „ze moeten er wel reus achtig op gesteld zijn, dat je je mond dicht houdt! Als die kat daar praten kon, dan zouden ze haar waarachtig nog een pen sioen geven!" Royson vernam ieder oogenblik weer iets nieuws. De laatste aanslag was eigen lijk meer het slotbedrijf van een tragelie dan een tragedie op zichzelf. Langzamer hand begon hij de heele geschiedenis voor oogen te zien. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9