WOENSDAG 22 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. *3 SASSENHEIM. Uitvoering „St. Ambrosius". Gister avond had in het K.S.A.-gebouw een uit voering plaats van de Harmonie- en Zang- vereeniging „St. Amrosius". Op dezen avond, speciaal gegeven voor donateurs en leden, werd onder leiding van den heer G. Dik uit Leiden geconcerteerd. De zang werd uitgevoerd onder leiding van den dirigent, den heer M. Post, alhier. Te acht uur werd het scherm opgehaald voor de talrijke aanwezigen. Met een pittige marsch „Groot Rotterdam" werd het pro gram geopend, gevolgd door een fantasie „Chrysanthème", waarna nog een aantal groote nummers. Dat de aanwezigen geno ten hebben, bewees het daverend applaus. Na de eerste vier nummers was het woord aan de afdeeling zang. Alvorens het koor aanving, verwelkomde de voorzitter, de heer Post, de aanwezigen en besprak het succes van de vorige uit voering, waarop zooveel loten zijn verkocht, voor de loterij, welke binnenkort zal ge houden worden. Spreker hoopt, dat de laat ste loten nog deze week zullen wegkomen. Hierna werd een keurig program tenge- hoore gegeven, waarvan we willen aan stippen als bijzondere succesnummers „Hymne aan den Vrede", en „Rozen uit het Zuiden" van Strauss, welke zangstuk ken werden begeleid door den jongenheer W. v. Hage. Het applaus na deze mooie nummers was groot. Het verdient o.i. ech ter aanbeveling het getal mannenstemmen uit te breiden. Het slot was weer aan de Harmonie toe vertrouwd, waarbij werd uitgevoerd het concoursnummer, dat zeer verdienstelijk werd gespeeld. Voor de slotmarsch dankte de voorzitter de aanwezigen, in het bijzonder de Gees telijkheid der Parochie voor de belang stelling en alle aanwezigen voor de mede werking met deze mooie vereeniging, hetzij als lid, als donateur of als begunstiger. Spr. uitte het vertrouwen, dat de enkele nog open plaatsen bij de volgende uitvoering be zet zijn, wat altijd aangenamer is voor de werkende leden. Een slotdansje deed de deur van dit gezellige programma dicht. WARMOND. Distributie rundvleesch. Ook in deze gemeente zal distributie van vleesch in busseri plaats vinden. Binnen eenige da gen zal de wijze worden bekend gemaakt, waarop de distributie zal geschieden. Zoo als bij Ministerieele beschikking is be paald, zal de verkoop plaats hebben door de in deze gemeente gevestigde slagers- en vleeschwinkels, terwijl het vleesch zal worden gedistribueerd onder de steun- trekkenaen en andere armlastigen. Het vleesch zal worden verkocht tegen 0.35 per K.G. Werkloozen. Volgens mededeeling van den correspondent der arbeidsbemidde ling bedraagt het aantal ingeschreven werkloozen momenteel 70. Gemeente-Begrooting. Gezien het feit dat door het Rijk zal worden overgegaan tot een korting op de uitkeering uit het gemeentefonds zoomede tot een verminde ring in de bijdrage wegens kosten van steunverleening zal de begrooting dezer gemeente een wijziging moeten ondergaan en zal naar nieuwe dekkingsmiddtlen moeten worden uitgezien. UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. Groene Kruis. De afdeeling „Koude kerk" van de Z.-H. Vereeniging „Het Groene Kruis" hield dezer dagen op de bovenzaal van Hotel de Bruin haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer Ant. van Egmond opende het samenzijn met een welkomst woord, waarna de secretaris, de heer J. C. Ketel, de notulen las en een vluchtig jaar verslag gaf, waaruit o.m. bleek, dat het ledental bedraagt 128. De penningmeester, de heer Senkeveld gaf een financieel verslag waaruit bleek, dat de ontvangst met inbegrip van het saldo van het vorig jaar bedroef 423.80 1/2 en de uitgaven 141.39, saldo 281.41 1/2. Door een commissie werd de rekening nagezien en in orde bevonden. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Van Beek, Ketel en Schenkeveld. Besloten werd tot het houden van een moedercursus van 27 Nov.8 Dec. a.s. waaraan dames boven den leeftijd van 18 jaar kunnen deelnemen. Vervolgens bleek de afd. nog velerlei andere nuttige zaken te doen als het aan schaffen van een bebeweger en praktische handelingen te verstrekken aan jonge moe ders enz. Na eenige besprekingen sloot de voor zitter de slecht bezochte, maar niettemin gezellige vergadering. Geboren: Jacob, z. v. Arie van der Vis en Dina Wille. Deleaantje Hcndrika, d. v. Hendrik Bloos en Deleaantje Roden burg. KERKVADERS. Ze weten fijntjes, hoe de priesters moe ten zijn, En zeggen het kordaat in hun bro- chuurtjes; Vertalen Vaders uit het Grieksch en het Latijn. Enschelden in de taal der achter buurtjes. Uit de November-aflevering van „De Dijk", orgaan van de Unie van R.-K. Stud.-Ver. in Neder land. Geestl. Adv., den weleerw. heer H. Brans, prof. dr. van Rooyen, den spreker van de zen avond, den heer van den Akker, Cen- traal-Voorzitter van den bond en den pia nist, den heer Th. Deckers, die zich geheel belangloos ter beschikking heeft gesteld. Spr. wenscht allen een prettigen avond en verzoekt de aanwezigen op te staan om het Bondslied te zingen. De solo werd gezon gen door den heer W. Loos, begeleid door genoemden pianist, en door een der leden, den heer W. van Klink, op de viool. Hier na geeft den voorz. het woord aan den heer van den Akker, om zijn feestrede uit te spreken. Het is mij, aldus spreker, een waar ge noegen ook eens de vrouwen der leden op een vergadering te zien, daar hij weet, dat vele vrouwen zich wel eens afvragen, waarvoor dient eigenlijk die organisatie van mijn man, die hem zoo dikwijls van huis roept, hetzij voor vergaderingen of anderszins. Mijn doel is nu om in het kort een kleine uiteenzetting te geven van de taak en het streven der organisatie. Hoe wel er momenteel voor de stoffelijke be langen niet veel te bereiken is, hebben wij een zooveel grooter strijd voor de moreele belangen. Vooral nu door den moeilijken tijd waarin velen verkeeren door een lang durige werkloosheid, bij maar al te ge makkelijk ontvankelijk zijn voor het zoet gefluit van den vogelaar, in casu de so cialistische en communistische propagan disten. Spreker geeft hiervan eenige voor beelden uit de praktijk en besluit zijn gloedvolle rede met allen op het hart te drukken, vooral door ons goed voorbeeld anderen te trekken tot onze Roomsche or ganisatie. Met een daverend applaus geef t de vergadering haar instemming met het gesprokene te kennen. Na den spreker be dankt te hebben, geeft de voorz. de ver dere leiding van den avond over aan den heer Luisterburg voor een „bonten avond". Dat de voordrachten, welke ten beste werden gegeven, bij allen zeer in den smaak vielen, bewees telkens het applau=. Als iets bijzonders was nog een attractie georganiseerd, waarvan de opbrengst ten bate kwam van het Plaatselijk Crisis-Co mité, n.l. een luister-wedstrijd. Bij deze attractie is onbedaarlijk gelachen en te vens bracht zij netto 5 gulden op. Onge merkt is zoodoende het middernachtelijk uur genaderd waarop de Geestl. Adv. al len, die méde hebben gewerkt om dezen avond te doen slagen, een woord van dank bracht en tevens in herinnering brengt het gesprokéne door den heer van den Ak ker. Spr hoopt, dat allen dit nu reeds in de praktijk zullen brengen door de col lecte welke gehouden wordt aan de deur voor,,Hulp in nood" goed te gedenken. Spr. sluit de vergadering met den chr. groet. „Hulp in nood" bracht op 6.98. ZWAMMERDAM. Overleden: levenloos geboren kind van Arie Rietveld en Willemijntje Marga- retha Wolswijk. Ondertrouwd: Jan Pieter Edelman j.m. 25 jaar en Jacoba Maria van Os, j.d. 23 jaar, te Reeuwijk. RECHTZAKEN DE MOORD TE NIJMEGEN. De Rechtbank te Arnhem deed gisteren uitspraak in de zaak tegen den 30-jarigen J. J. R., geboren te Rotterdam, bakker te Nijmegen, thans gedetineerd, wien ten las te is gelegd dat hij op 9 Aug. j.l. te Nijme gen G. Th. C. met een mes een zoodanigen steek in de borst heeft toegebracht, dat hij vrijwel onmiddellijk daarop is overleden. Conform den eisch van het O. M. werd verdachte veroordeeld tot vier jaar ge vangenisstraf. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken P. J. M. van Steijn, los-werkman te Noordwijk; cur. mr, G. H. E. Norti Thomson. P. J. Ketelaar de Zilk, te Noor dw ij ker hout; cur. mr. F. K. Reijsenbach de Haan te Leiden. LISSE. Gemeente-begrooting 1934. In ons overzicht van de gemeente-be grooting 1934 voor deze gemeente gaven wij reeds te kennen, dat het evenwicht der gemeente-begrooting door tegenvallers wel eens in disorde zou kunnen worden gebracht. Van de Ministers van Binnenlandsche Zaken; van Sociale Zaken en van Finan ciën werd door het gemeentebestuur de mededeeling ontvangen, dat in de kosten aan steunverleening voor het jaar 1934 geen hoogere rijkssubsidie zal worden ontvangen dan 46/75e gedeelte van de subsidie, waarop de gemeente aan de hand van verschillende berekeningen over het jaar 1933 aanspraak kan maken. Voor de gemeente Lisse heeft- dit tengevolge, dat waarschijnlijk eene subsidie zal worden genoten van 36 pet. in de kosten van steun verleening. Had het gemeentebestuur bij de samen stelling der gemeen te-begrooting reeds re kening te houden met eene mindere uitkee ring van 8 pet. uit het gemeentefonds van de totale uitkeering over het uitkeerings- jaar 1934/1935, zijnde een bedrag van ƒ7.875.35, waarvan ten laste van de be grooting 1934 komt ƒ5.906.51, thans heeft zij wederom dekking te zoeken voor een hieronder nader uiteen te zetten bedrag van 13.000. Op de aan den Raad aan te bieden be grooting is eene subsidie van 50 pet. ge raamd voor de kosten van steunverleening op een bedrag van 70.U00.derhalve een inkomst van 35.000.Thans nu de subsi die slechts 36 pet. zal bedragen, wordt eene mindere bijdrage verkregen van 9.800.Het verloop der werkloosheid heeit het college van Burg. en Weth. bo vendien aanleiding gegeven nogmaals ern stig te overwegen of met eene raming van VU.OuO.aan uitgaven voor het dienst jaar 1934 kan worden volstaan. De stand der werkloosneid van heden vergelijkende met die van 1932 en pessimistisch gestemd ten opzichte van den komenden winter, acnten zij het noodzakelijk de ondersteu ning aan crisiswerkloozen te verhoogen mee 5.000.en te brengen op 75.000. Rekening houdende met eene subsidie van 36 pet. van dit bedrag, zijnde 27.000.en een vernooging van 5.000.aan uitgaven, is derhalve een dekking te zoeken van 13.000.zijnde 35.000.min 27.000 plus ƒ5.000. De dekKing van dit bedrag moet volgens het college van Burg. en Weth. gevonden worden in eene sterke bezuiniging, wel ke alleen gevonden kan worden in de ge meentelijke huishouding. Over een zeer belangrijk deel van'het gemeentelijk bud get wordt beschikt door particulieren, vooral door de schoolbesturen, zonder dat de Raad of Burg. en Weth. daarop invloed kunnen uitoefenen. Mede van deze hangt het af of het bezuinigingsplan van Burg. en Weth. zal slagen, doch kennende hun ernstigen wil om het gemeentebelang te dienen, zullen ook zij blijmoedig hun of fer brengen. In niet mindere mate wordt beleid gevraagd van het Burg. Armbestuur, wiens toch al moeilijke taak door beper king der middelen bij stijgenden nood zeer verzwaard wordt. Tevens zullen instellin gen, die van gemeentewege worden gesub sidieerd op lagere subsidie-bedragen moe ten rekenen. De inkomsten willen Burg. en Weth. op voeren o.a. door het ontwerpen van eene nieuwe verordening op de secretarie-leges en rechten van den burgerlijke stand, waardoor eene hoogere opbrengst wordt verwacht van ƒ300.Aan terugontvangst van kosten van verstratingen enz. ten be hoeve van bedrijven op 1.000.zoodat een meerdere ontvangst van 1.500. wordt geraamd. Zoowel in ontvangsten en uitgaven wordt een bedrag van ongeveer ƒ2.300.minder geraamd voor het open baar lager onderwijs, omdat het aantal leerlingen der openbare school vermoede lijk niet hooger zal komen, dan 66, zoodat er een leerkracht aan die school overcom pleet komt met ingang van 1 Januari 1934. Blijkens de toelichting zal de heer L. van der Woude derhalve op wachtgeld worden gesteld op genoemde datum. Door verhoo ging van de bijdragen van particulieren in de kosten van verpleging van arme krank zinnigen wordt meer ontvangen dan ge raamd een bedrag van ongeveer 133. na aitrek van het aandeel der provincie in deze bate. Op algemeen beheer wordt een bedrag van 611.75 meer bezuinigd dan oorspronkelijk geraamd. Op openbare vei ligheid wordt een bedrag van 595.min der aan uitgaven geraamd dan oorspron kelijk in het voornemen lag, terwijl een bedrag van 677.05 minder aan uitgaven wordt geraamd voor volksgezondheid, waaronder een bedrag van 5U0.min der subsidie voor de kosten ter bestrijding van de tuberculose. Deze nadere raming is geschied naar voorgaande jaren. Er stond een bedrag van 1.000.geraamd. Op openbare werken is een bedrag van 1.008.75 minder aan uitgaven geraamd. Behalve de reeds genoemde mindere uit gaaf voor het openbaar lager onderwijs wordt bovendien nog hierop bezuinigd een bedrag van bijna ƒ1.200.waaronder een bedrag van 840.voor een kweekeling, welke belooning wordt ingetrokken. Op het openbaar uitgebreid lager onderwijs ver wacht men een mindere uitgaaf van 200. Op bijzonder lager onderwijs ƒ2.150.en op bijzonder uitgebreid lager onderwijs 600.minder geraamd dan oorspronke- lijk. Op het bijzonder bewaarschoolonder- wijs wordt een bedrag van 200.min der aan uitgaaf geraamd. Op de andere paragrafen van het hoofdstuk onderwijs, kunsten en wetenschappen wordt nog een bedrag van 1.035.aan uitgaven minder geraamd, hetgeen o.m. zijn oorzaak vindt in het feit, dat voorgesteld wordt de na volgende subsidien te doen vervallen, n.l. subsidie aan tuinbouwwintercursussen ad 100.subsidie aan bouwvakcursussen ad 90.de subsidiën aan de muziek korpsen te brengen van 150.op 100. op ieder muziekkorps; de subsidie aan den Vrijwilligen Landstorm te halveeren en te brengen op 50.in plaats van 100. Voor het Burg. Armbestuur wordt een be drag van 2.000.minder aan subsidie geraamd. De subsidie van de R. K. Geiten- fokvereeniging wordt eveneens gehalveerd en gebracht op 25.en dé subsidie aan de Ver. voor Pluimvee- en Konijnensport wordt ingetrokken. Een bedrag van 346.41 wordt tenslotte minder geraamd op on voorziene uitgaven. Hiermede hebben wjj de voornaamste voorgenomen bezuinigin gen van het college van Burg. en Weth. weergegeven. Harmonie „Adolf Kolping". De R. K. Harmonie „Adolf Kolping" hield gister avond in een der zalen van het Patronaats gebouw een buitengewone vergadering met een goede opkomst. Wegens ontsten tenis van den voorzitter, den heer J. v. d. Voort, die om gezondheidsredenen voor zijn functie noodgedwongen heeft moeten bedanken, werd de vergadering door den secretaris, den heer J. v. Dijk Pz., met den christelijken groet geopend en den leden welkom geheeten. Nadat door hem de no tulen waren voorgelezen en onveranderd vastgesteld, stelde hij aan de orde de hoofdschotel van den avond: de verkiezing van een voorzitter. De waarn. voorzitter deelde mede, dat het bestuur als eenige candidaat aan de leden voorstelde den heer A. Raaphorst Hz. Deze keuze weid door de leden geapprecieerd, weshalve de heer Raaphorst bij enkele candidaatstel- ling als gekozen werd veklaard. Hierna stelde de voorzitter de vraag aan de orde om in de parochie van de H.H. En gelbewaarder een uitvoering te geven. Het voor en tegen hiervan werd in den breede overwogen en besproken. De leden ge voelden er veel voor en aan het bestuur werd machtiging gegeven in deze de noodi- ge stappen te doen. De heer v. Oeffelen brach' namens de commissie van verificateur;, verslag uit van de bescheiden van den penningmees ter en verklaarde alles in de beste orde te hebben bevonden, weshalve de voorzitter de commissie dank bracht en de penning meester van alle verantwoording onthief. De voorzitter wees er op, dat a.s. Zaterdag namiddag het nieuwe voetbalterrein zal worden geopend en dat er in verband daar mede plannen bestaan dat te doen op luisteren door de muziek van „Adolf Kol ping", waarmede de leden rekening moe ten houden. Alsnu kwam de nieuw gekozen voorzit ter, de heer Raaphorst, ter vergadering. De waarn. voorzitter heette hem welkom en hij deelde hem mede, dat hij met algemee- ne stemmen tot voorzitter was gekozen. Nadat de heer Raaphorst verklaard had met deze benoeming accoord te gaan, feli citeerde de wnd. voorzitter den gekozene; hij hoopte in hem een waardig opvolger in de plaats van den heer v. d. Voort te vin den. De heer Raaphorst zegde dank voor het in hem gestelde vertrouwen, doch hij was er niet gerust op, of men in hem wel zou terugvinden wat men in zijn voorgan ger had verloren, omdat hij als 't ware „een kat in een vreemd pakhuis" is. Hij zegde echter zijn volle medewerking toe en hij vroeg de medewerking en steun van bestuur en leden. De waarn. voorzitter deed echter uitkomen, dat het gaat om leiding te geven en wat dat betreft mee- nen bestuur en leden alsmede de directeur, de heer Ged. Dik, in den heer Raaphorst het volle vertrouwen te kunnen stellen. Waar het noodig is ka nde nieuwe voorzit ter op voorlichting rekenen van bestuur, directeur en Geestelijk Adviseur. Bij de rondvraag feliciteerde de heer Beugels- dijk namens den Raad v. Bestuur de heer Raaphorst met zijn benoeming tot voor zitter en hij hoopte, dat de vereeniging on der de nieuwe leiding moge groeien cn bloeien, al staat ze reeds op een hoogen trap, getuige de bekroningen aan het vaan del. Ook bestuur en leden feliciteerde hij met den nieuwen functionaris en hij was ervan overtuigd, dat de leiding in goede handen is. De heer Raaphorst dankte voor deze sympathieke woorden, waarna de vergadering met den christelijken groet werd gesloten. IJsclub. Gisteravond hield de IJsclub „Lisserbroek en Omstreken" haar jaarver gadering in het café van den hee'- A. Faas. De opkomst voor deze jaarvergadering was groot. De voorzitter, de heer B. Ber- bee, opendè met een welkomstwoord deze bijeenkomst. Uit het finantieele gedeelte zal blijken, dat in den afgeloopen winter de vereeni ging een zware operatie heeft moeten on dergaan, omdat het van haar gevraagd werd, en zij heeft deze operatie doorstaan. Op bewonderenswaardige wijze, dank zij uw aller steun, is zij nog in goeden toe stand. Dringend beval spr. aan dezen avond bij het verkoopen der loten weder een goede gezindheid tegenover de vereeniging te toonen. De penningmeester, de heer A. de Bruin, las hierna het finantieele gedeelte voor. Saldo in kas vorig jaar 1114.75, aan ont vangsten 293.98, en totale ontvangsten 1408.73, aan uitgaven 815.48. alzoo in kas 593.25. Namens de kascommissie bracht de heer Th. Straathof verslag uit en prees het werk van den penningmeester, hetwelk, gezien het vele werk dezen winter, op accurate wijze is uitgevoerd. Tevens braclrt spr. een woord van dank aan het ijverige bestuur, voor het vele werk, waarvan de leden in de afgeloopen winter hebben kunnen pro fiteer en. De voorzitter deelde mede, dat de heer J. A. van Leeuwen bedankt had als lid der kascommissie. In zijn plaats werd benoemd de heer J. C. Smakman. De aftredende be stuursleden werden allen bij acclamatie herkozen. Vervolgens werden de nieuwe statuten voorgelezen, welke de goedkeuring der ver gadering wegdroegen. Bij de Rondvraag vroeg de heer P. v. d. Lans of des avonds de baan niet verlicht zou kunnen worden. De heer L. J. v. d. Lans bracht dank aan het bestuur, dat de werkloozen in den afgeloopen winter in staat zijn gesteld iets te kunnen verdienen. De voorzitter bracht dank aan de Muziek- vereen. „V.O.O.A." voor de belanglooze opluistering bij de gehouden IJsfeesten. Hierna had de verloting plaats van prach tige prijzen door milde gevers en geefsters beschikbaar gesteld. Hierna sluiting. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Al is .de prijs der Chrysanthen den laatsten tijd een paar centen per bos hooger, er kan nog lang niet gesproken worden van een goede en loonende prijs. De volgende prijzen werden betaald. Chrysanthen Flory King ƒ0.07 0.11, Harryland ƒ0.050.09, Source d'or ƒ0.10—0.17, Mensing ƒ0.040.08, Mont blanc ƒ0.130.18, Rayonanthen ƒ0.12 0.15, Rozen per bos van 20 stuks: Hadley. ƒ0.320.54, Ophelia ƒ0.340.40. Mad But terfly 0.40—0.57, Anjers 0.40—0.57. Geboren: Elisabeth Niesje, d. van J. Timmer en A. Zandbergen Jaantje Geertruida, d. van J. v. d. Haak en J. in 't Veld Petronella Gerarda Johanna, d. van J. van Delft en G. Bloemendaal. Ondertrouwd: K. H. van Klaveren 25 j. en J. M. van Iterson 24 j. Getrouwd: N. van der Gugten en A. H. van Klaveren. Overleden: F. Passchier 55 j. VOORHOUT. Kleinvee Vereeniging D. V. V. Boven genoemde vereeniging vergaderde in café Boerhaave van den heer Angevaren op Dinsdagavond 21 November. De voorzitter, de heer H. Zuidhoek opent de vergadering met den Christelijken Groet en heet leden en belangstellenden van har te welkom. Het lid C. van Werkhoven Sr. doet hier op een voorstel, hetgeen inhoudt, dat een nummer dat op de veiling is gebracht en dat opgehouden wordt, voor de tweede maal in bod mag worden gezet, met die restrictie, dat dan voor de tweede aanbie ding de halve inbreng-prijs moet worden betaald, indien het nummer ook voor de tweéde maal wordt opgehouden; wordt het echter bij tweede aanbieding verkocht, dan wordt de volle veilingprijs ook voor de tweede maal betaald. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierna komt aan de orde bespreking klachten en verdere aangelegenheden, de veiling betreffende. Hierover wordt zeer uitvoerig gediscussieerd. Veel critiek wordt uitgeoefend, hetgeen tot resultaat had, dat geheel deze veiling-aangelegenheid in der minne zal worden geschikt. Gezien de drukke bezigheden welke aan het ambt van Secretaris dezer vereeniging is verbonden, wordt op voorstel van den Voorzitter de Secretaris, P. J. van der Werf gedeeltelijk ontlast van zijn adminis tratieve taak bij de veilingen, evenwel zal zijn aanwezigheid bij de te houden veilin gen zeer op prijs gesteld worden, aangezien er altijd nog andere bezigheden zijn te ver richten. Hiermede kan de Secretaris zich dan tenslotte wel vereenigen. Ook de Pen ningmeester heeft het bij de veilingen zoo nu en dan verbazend druk gekregen, bij het in-ontvangst-nemen van veiling-gelden en bij het uitbetalen van de verkochte num mers aan de verkoopQrs, zoodat op het voorstel van den voorzitter zonder stem ming wordt besloten, dat deze functionaris in den vervolge wordt bijgestaan door den tweeden Penningmeester, waardoor ook de veiling een nog vlotter verloop kan hebben. Natuurlijk was de bespreking van de tentoonstellingsaangelegenheden een voor naam punt op de agenda. Allereerst werd de vergadering ter inzage gegeven een door het Tentoonstellingscomité samengesteld Reglement voor de te houden tentoonstel ling. Verschillende leden zouden gaarne eeni ge inlichtingen willen hebben over eenige punten welke in dit reglement zijn ver vat, welke vragen tot aller tevredenheid door den heer C. van Werkhoven Sr. als lid der zooeven genoemde commissie, worden beantwoord. Naar aanleiding van een ge houden briefwisselingmet de keurmeees- ters voor de tentoonstelling, is thans ko men vast te staan, dat zij er genoegen me de nemen, dat ook jonge dieren, doch niet jonger dan 4 maanden naar de tentoon stelling kunnen worden gezonden. Voor deze jonge dieren zal dan een aparte groe peering plaats vinden, waarvoor dus ook een afzonderlijke keuring noodig zal zijn. Verder had het toetreden van Jeden tot de vereeniging na 1 October veel voeten aan de aarde. Na veel gediscussieer wordt dan besloten, om momenteel wél leden aan te nemen, echter met dien verstande, dat zij vanaf 1 October moeten betalen, omdat an ders het inleggeld voor de tentoonstelling zou kunnen worden ontdoken, voor een ge deelte althans. Zijn zij echter langer dan 5 maanden lid der vereeniging, dan zal nun de maand October 1933 worden terugbe taald. Tenslotte wordt besloten om als agent voor Sassenheim aan te stellen de heer C. van Werkhoven Jr., aldaar. Nadat de voor zitter eenige leden op de door hen gestelde vragen bij de gebruikelijke rondvraag tot tevredenheid had geantwoord, werd over gegaan tot de aan elke vergadering ver bonden attractie. Ditmaal waren de geluk kigen W. Floor en Th. Verlaan te Nocrd- wijkerhout, die beiden met een flink konijn huiswaarts keerden. Hierna sluiting. VEUR. Geboren: Cornelia Geertruida, d. van J. P. Knijnenburg en A. v. Vliet. Eliza beth Petronella Leontina, d. van C. D. J. v. d. Pol en A. A. Kleij. Anna Maria An- tonia, d. van A. M. C. v. d. Biggelaar en A. M. de Wijs. Gehuwd: J. Marks en C. D. H. Buijs. Qverleden: Wilhelmus Johannes Ge- rardus v. Veen 13 j. Jozina Wilhelmina Maria v. Nugteren 54 j. ZOETERWOUDE (Dorp). Volksbond. De gewoonte getrouw j werd door de plaatselijke afd. van den Nederl. R. K. Volksbond, alhier het Pa- troonsfeest herdacht. De kerkelijke vie ring werd gehouden op Zondag 19 No vember met een H. Mis voor de levende en overleden leden van den bond, en een algemeene H. Communie. De Maandag daaropvolgende werd een feestvergadering gehouden in het Patronaat. Op deze feest vergadering waren tevens de huisgenooten der leden genoodigd. Door den voorzitter, den heer van Haastregt, werd te ruini half acht de vergadering met den chr. groet ge- opend. Vervolgens heette spr. alle aan- I wezigen hartelijk welkom, inzonder den i Wat kom jij hier doen? gymna stiek? Je wilt zeker zoo slank uls Apollo worden? Nou manals ik voorloopig maar zoo slank wordt, als de sok kel waar Apollo op staat. (Lustige HlutlerJ.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7