iTAMENT MABUSE WOENSDAG 22 NOVEMBER 1933 DE LE1D5CHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN VEUR Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer kwam de Raad der gemeente Veur in openbare vergaderig bijeen. Se-' cretaris de heer Trapman. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van Augustus, 27 September en 31 Oct. en de notulen der geheime ver gadering van 8 Augustus 1933 worden na enkele opmerkingen van den heer Koerts en Schrader en na toelichting door den voorzitter, goedgekeurd. 2. Ingekomen zijn proces-verbaal van kasopneming van den gemeente-ontvanger. Verslag woningwet. Mededeeling van Ged. Staten, dat de grensregeling van 's-Gra- venhage c.a. niet kan doorgaan. Mededee ling Ged. Staten betreffende zekerheids stelling gemeente-ontvanger, enz.voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel tot wijziging der algemeene politieverordening wordt z.h.st. goedge keurd, terwijl het voorstel tot wijziging der steunregeling voor werkloozen in zake stempelen na een opmerking van den heer Raaphorst en na toelichting door den voorzitter eveneens z.h.s. wordt goec^ge- keurd. Voorstel tot subsidie-verleening aan het R.-K. Lyceum voor Meisjes te 's-Graven- hage. De heer Koerts: deze subsidie voor een leerling ad 81.85 komt mij buitengewoon hoog voor, gezien den slechten financiee- len toestand der gemeente. Verschillende subsidies worden geschrapt; bovendien be treft het hier een meisje van een goed ge situeerd ingezetene en het ligt niet op den weg der gemeente deze subsidie te ge ven en daarom zal hij tegen het voorstel stemmen. De heer Schrader: subsidie voor onder wijs heeft steeds mijn instemming, doch deze subsidie lijkt mij ook zeer hoog. Hij vraagt, of deze post niet kan worden ge halveerd. De voorz.: het is moeilijk voor B. en W. een maatstaf te nemen. Op het Lyceum is het zeker het goedkoopste, want als de leerlinge op de H. B. S. zou gaan, zou het de gemeente zeker duurder komen te staan. De heer Schrader: het is toch te motivee- ren de subsidie te halveeren. Weth. Koning: het is toch geen juist standpunt, dan dienen andere subsidies ook te worden gehalveerd. De voorz. geeft den heer Schrader in overweging een voorstel hieromtrent te doen en de subsidie te brengen op 45. De voorstel-Scvhrader in stemming ge bracht, wordt met 65 stemmen verwor pen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 101 st. De begrooting. Vaststelling gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1934. De voorzitter opent de algemeene be schouwingen. De heer Koerts brengt hulde en dank aan B. en W. en de ambtenaren voor het zoo uitvoerige en keurige ontwerp. Het is geen gemakkelijke taak in deze tijden een begrooting daar te stellen. Alles vraagt meer, overal moet bezuinigd worden en er zal nog meer moeten worden bezuinigd. Ook de salarissen van de ambtenaren en van het personeel moeten worden ver laagd, ook de kindertoeslag moet worden gebracht tot max. 3 kinderen. Hij is van meening, dat deze maatregelen reeds eer der hadden genomen moeten worden. Ook op onderwijs zal zooveel mogelijk moetèn worden bezuinigd. De belastingen zullen als laatste maatregel moeten worden ver- hoofd, daar de bevolking anders geheel wordt uitgeput en dit funest werkt. Ook de converteering der geldleeningen tegen een lagere rentestandaard zal de volle aandacht dienen te hebben. Het spijt hem, dat de subsidie voor schoolreisjes en'de subsidie oudercommissie voor de helft is geschrapt en brengt dit nog even onder de aandacht van B. en W. De heer Borst brengt dank voor de werk wijze, welke B. en W. hebben getoond in afgeloopen jaar; wij hebben een keurig uitbreidingsplan; de plannen van de Voor- burgsche weg, enz.; wij kunnen blijde te rugzien op het afgeloopen jaar. B. en W. hebben alles gedaan om Veur aantrekke lijk te maken. Alleen zal nog een postje op de begrooting moeten komen voor be planting der straten, wat Veur nog aan trekkelijker zal maken. Hij brengt specia- len dank aan weth. de Koning en den gem. opzichter de Regt voor hun zoo moeilijk en verantwoordelijk werk met menschen, die voor een laag loon moeten werken. Er is een algemeene verarming te constatee- ren; de lasten worden zwaar en moeilijk te dragen. De uiterste zuinigheid zal moeten worden betracht, doch als er zuinigheid moet worden betracht, dan dient alles ge schoren te worden over een kam en als B. en W. nu komen met verlaging der steun aan werkloozen, zal ook een verlaging der salarissen van ambtenaren en personeel niet achterwege kunnen blijven. Hij had gedacht, dat hieromtrent zeker een voor stel zou komen. Voor de verhooging der opcenten pers. belasting dringt hij aan op een hertaxatie der perceelen. Als er aflos- bare leeningen zijn, dan dient geprobeerd te worden lagere leeningen te sluiten. Hij hoopt, dat B. en W. komen met een vent- verbod van melk op Zondag na des mor gens 9 uur. Ook vraagt hij de aandacht van B. en W. voor de rijwielsport op den Voorborgschen Weg om deze tegen te gaan en een onderzoek in te stellen naar de slechte woningen in deze geemeente. De heer Raaphorst sluit zich bij de vo rige heeren aan, wat de hulde en dank betreft. Hij had gemeend, dat de leden alle stukken hadden thuis gekregen om juist te kunnen zien, welke zaken deze be grooting zoo slecht hebben beinvloed. Met verwondering heeft hij kennis genomen van de verlaging steun aan werkloozen; hij is hier tegen, alsook tegen het stellen van wachtdagen. Hij zou graag een juist overzicht hebben over de diverse leenin gen en een uitsluitsel over de cumulatie van betrekkingen. Hij vraagt B. en W. de aandacht der politie te vestigen op de snelheidsmaniakken (tuot's en fietsers) op Damlaan en Damstraat. Het is overal slecht. De voorzitter brengt de heeren weder zijds dank voor de hulde aan B. en W. en in het bijzonder ook aan de ambtenaren gebracht, en aan weth. de Koning en den gem.-opzichter. Het doet goed een woord van waardeering te hooren, want de dank betuigingen zijn in deze tijden niet groot. De dank van de heeren toont, dat zij het werk weten te waardeeren en dit zal een aansporing zijn voor allen met nog groo teren ijver te werken. Wat de bezuiniging op de salarissen en loonen van het personeel, de kindertoeslag en de max. pensioenbijdrage betreft, B. en W. hadden gemeend, dat zij van hooger- hand hieromtrent bericht zouden krijgen en dan zouden zij met voorstellen zijn ge komen. Hij kan mededeelen, dat als zij voor 1 December nog geen bericht hebben, dat dan B. en W. toch met grooten spoed met voorstellen dienaangaande zullen ko men. De bezuiniging op onderwijs zal zoo veel mogelijk behartigd worden er er zal bij het onderwijzend personeel op de uiter ste zuinigheid worden aangedrongen. De beplanting door den heer Borst besproken, heeft reeds de volle aandacht van B. en W. Hij gelooft niet, dat de beter-gesitueer- den de gemeente zullen verlaten, het is overal slecht, doch laten wij ons best doen, dat alles in orde is en de menschen hier blijven. De converteering der leeningen heeft eveneens de aandacht van B. en W., wij moeten echter wachten om geen groote boete te beloopen voor vervroegd^ aflos sing tot begin 1934, dan zullen hierom trent voorstellen komen. Het spijt hem ook, dat de subsidie schoolreisjes moest worden geschrapt; het is echter een bit tere noodzaak. De hertaxatie perceelen zal in B. en W. worden besproken. Het vent- verbod zal eveneens de volle aandacht hebben en zal zeker tot stand komen. De rijwielsport is een moeilijke kwestie; het zijn geen wedstrijden en dan staat de po litie voor een moeilijke taak. Hij zal echter overleg plegen met andere gemeenten en zal nagaan, wat kan worden gedaan. De slechte woningen zullen eveneens door B. en W. onder de oogen worden ge zien. De heer Raaphorst staat niet sympa thiek tegenover de verlaging steun aan werkloozen, ook de voorzitter staat hier tegenover niet sympathiek, doch de be- grooting moet kloppend gemaakt worden, en B. en W. hebben dit noodgedwongen ge daan; de wachtdagen willen B. en W. ech ter handhaven. De heer Koerts dankt B. en W. voor de diverse toezeggingen. De heer Borst zegt aardig bevredigd te zijn beantwoord; hij dringt aan om in vol gende vergadering te komen met definitie ve voorstellen inzake ventverbod en dat B. en W. inzake woningen urgent zullen zijn. De heer Raaphorst merkt op, dat de voorz. nog niet geantwoord heeft op zijn vraag inzake cumulatie betrekkingen. Met de wachtdagen kan hij zich nog niet ver eenigen, terwijl hij inzake leeningen con verteering op spoed aandringt. Hij vraagt de meening van B. en W. inzeke kinder toeslag. De voorz. zegt, dat hij inzake cumulatie betrekkingen geen officieele mededeelin- kan doen; hij is persoonlijk tegen den door den fieer Koerts voorgestelden kindertoe- Wordt vervolgd). RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Is er nu werkelijk niets met mij te beginnen vroeg de 26-jarige gedeti neerde tuindersknecht Hendrik le M., na dat hij door den advocaat-generaal beves tiging van het vonnis had hooren eischen, waarbij de Rechtbank verdachte wegens rijwieldiefstal had veroordeeld tot 11/2 jaar gevangenisstraf. Neen, schudde de president, mr. Jel- linghaus, daarbij verdachte wijzend op een serie vonnissen door hem ondergaan, die geen beletsel geweest zijn om telkens op nieuw rijwielen te gaan stelen, voorname lijk in Leiden en in de omgeving. De advocaat-generaal had er in zijn re quisitoir op gewezen, dat er alleen in Den Haag in 1932 1948 rijwielen werden gesto len en in 1933 in de eerste tien maanden reeds 2207 stuks. De verdediger mr. A. P. C. Peters wees op de verwantschap tusschen de door ver dachte gepleegde misdrijven en de hem op gelegde korte vrijheirsstraffen. Deze jon geman is steeds een verstooteling zonder tehuis geweest, die de laatste 5 1/2 jaar zijn moeder niet zag. Deze wil hem nu graag zien. Verdachte heeft nu kans een gere gelde werkking als tuinman te krijgen en pleiter verzoekt het Hof hiermede wel re kening te willen houden. Nadat le M., nogmaals een beroep op 's Hofs clementie had gedaan werd het arrest bepaald óp 7 Dec. a.s. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door het kantongerecht werden heden de navolgende verstekvonnissen gewezen, we gens overtreding van de Motor- en Rij- wielwet, J. P. J. van Z. te den Haag f 25. subs. 4 dg., met toew. van civ. vordering ad f36.12, aan R. G. te Alphen a. d. Rijn; A. den B. te Woubrugge f3.50 subs. 1 dg.; J. L. L. A. f3.50 subs. 1 dg.; E. G. te Gaas- terland f 10 subs. 2 dg.; Overtr. der Vis- 1 dg.; J. v. d. E. te 's-Gravenhage f4 subs. 1 dg.; J. H. de K. te Gouda f4 subs. 1 dg.; A. K. en C. P. te Delft beiden f4.50 subs. 1 dg.; J. v.d.E.te 's-Gravenhage f4 subs. 1 dg. met verb.verkl. v. hengel; C. P. de L. en H. W. te den Haag beiden f5.50 subs. 2 dg.; A. V. te den Haag; D. V. te Schie dam en J. V. te Rotterdam ieder f5 subs. 1 dg.; Overtr. v. Art. 460 wetb. v. Straf recht A. J. T. den Haag fl.50 subs. 1 dg.; Overtr. der algem. politieveror. der ge meente Kouderkerk R. T. te Hoogeveen f0.50 subs. 1 dg.; Terzake wegens overtre ding van art. 453 wetb. van strafrecht M. v. d. W. te Boskoop f5 subs. 1 dg.; E. H. ■zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f 5 subs. 1 dg.; J. M. idem f 5 subs. 1 dg.; J. H. v. T. te Boskoop f 5 subs. 1 dg.; A. V. te Boskoop f5 subs. 1 dg.; Over treding der Trekhondenwet J. D. te Lei den 3 X f 1.50 subs. 3 x 1 dg. Waar geen woonplaats is vermeld wonen veroordeel den te Alphen a. d. Ryn. STADSNIEUWS LEIDSCH OUD-DOCT. EXAMEN SCHEIKUNDE. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft goedgevonden ter al gemeene kennis te brengen, dat de fecul- teit der wis- en natuurkunde aan de rijks universiteit te Leiden heeft besloten tot toekenning van de onderwijsbevoegdheid voor natuurkunde en crystallographie aan een oud-doctoraal examen in de schei kunde. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 1675. A. P. de Vrind, Leiedn, Nieuwe Rijn 37, vleeschhouwerij. Uittr. E.: A. P. de Vrind, Leiden, d.d. 17 Nov. 1933. Wijz. handelsn. in: A. de Vrind. Wijz. uitgeoef. bedr.: rund-, kalfs- en var kensslagerij: fijne veleschwaren. N. E.: A. G. A. de Vrind, Leiden. 2014. Firma Simon de Wit (f.), Leiden, Donkersteeg 11, ho'ofdz.: Zaandam, West zijde 154, exploitatie van winkels in krui denierswaren enz. Vest. fil.: Katwijk, Sluis- weg. Gistermiddag is de 49-jarige R. J. J. op het terrein der fa. Gebrs. v. H. aan de Waardstraat onder 'n stapel afglijdende baddings terecht gekomen doordat 'n lor rie ontspoorde. Door den E. H. D. werd de man naar het Diaconessenhuis vervoerd. Bij de politie zijn twee rijwielen te be vragen. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). JUBILEUM JAN MUSCH. Jan MuSch kwam gisteren in den Leid- schen Schouwburg zijn 40-jarig tooneel- jubileum vieren met een spel van den Oos- tenrijkschen schrijver Hans Sassmann „Brand in de Stad". „Er behoort een zekere vrijmoedigheid toe, zeide prof. Meijers in zijn huldigings toespraak, om in Leiden te komen jubilee- ren met „Brand in de Stad". De voorzitter van het Leidsche Schouwburgbestuur zins- speelde hier op het feit, dat het den laat- sten tijd in Leiden nogal eens brandt, zoo dat Leiden in letterlijken zin meer dan ge noeg heeft van „brand in de stad". Maar aan den anderen kant is het toch ook buiten alle toespelingen om waar, dat het een waagstuk is geweest van Jan Musch om in een dergelijke laten we zeggen: zeer moeilijke rol te jubileer en. Men moet wel een buitengewoon kunstenaar zijn, niet alleen om van zulk een rol iets te maken, maar om er bovendien een creatie van te maken, welke met applaus wordt omjubeld. Ieder ander artist zou zich op zijn 40-jarig feest met zulk een rol gezelfmoord heb ben, maar Jan Musch heeft het klaarge speeld, dat een goed bezette zaal zijn tee- merige en lijmerige woorden met gretig heid savoureerde zonder misselijk te wor den. Hij had tot opgaaf een fotograaf uit te beelden, Christiaan Mikoff genaamd, een onaanzienlijk en ietwat vervelend manne tje, dat van de stamtafel der notabelen wordt geweerd. Er is in die dagen juist een brandstichter in de stad en omdat Mikoff, door het mislukken zijner hopelooze pogin gen om zich in te dringen, verwacht wordt wraakgevoelens te koesteren, ziet men hem voor den brandstichter aan. Weliswaar wordt hij vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs, maar hij is door die verdenking een man van gewicht geworden. Iedereen wil hem nu tot vriend houden, want.... je kan nooit weten. Hij wordt toegelaten tot de stamtafel en terroriseert nu de anderen. Totdat de ware brandstichter ontdekt wordt en het uit is met zijn kortstondige glorie. Dan sticht hij werkelijk brand, maar nu gelooft niemand hem meer. Het is een tragi-komisch spel, dat een aardige novelle had kunnen zijn, maar voor een tooneelspel wat magertjes is. Ove rigens vulde Jan Musch grootendeels aan wat ontbrak. Nadat Christiaan Mikoff voor het laatst uit het café was gevlucht en het doek tot slot was gevallen, trad Jan Musch opnieuw door het wankele deurtje het tooneel op en achter hem kwamen het Schouwburgbe stuur, en de vertegenwoordigers van de mannelijke en vrouwelijke studenten, be laden met zware kransen. Prof. Meijers sprak namens het Schouw burgbestuur en noemde Jan Musch als een buitengewoon veelzijdig kunstenaar. Wij hebben u, aldus prof Meijers, in alle moge lijke rollen zien spelen, ernstige en vroo- üjke, maar telkens zagen wij een anderen tooneelspeler. Hoewel u den laatsten tijd niet dikwijls in Leiden bent opgetreden, hebt u toch telkens, als u kwam, de herin nering aan uw kunsi. weer doen herleven. Spr. vestigde vooral de aandacht op het klassieke spel, welks traditie wij moeten hooghouden. Het spelen van klassieke kunst is ook steeds den wensch van Jan Musch geweest en spr. hoopt, dat hij aan dien wensch meer gevolg zal kunnen geven. Als stoffelijk bewijs van waardeering overhan digde spr. den jubilaris een portefeuille met inhoud en een lauwerkrans. Namens het L. Stud. Corps en de V.V. S.L. werden kransen -overhandigd onder toepasselijke woorden. Jan Musch verontschuldigde zich dat hij zoo weinig in Leiden kwam met een be roep op de tijdsomstandigheden. Het stem de spr. dan ook zeer dankbaar, dat hij des ondanks op zulk een hartelijke wijze door het Leidsche publiek is verwelkomd. Hij dankte allen, de woordvoerders, de pers en het publiek. LAATSTE BERICHTEN DE UITKEERING UIT HET GEMEENTE FONDS. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de gemeentebesturen medege deeld, dat, nu bij Nota van Wijziging de bedrijfswinsten uit den draagkrachtsfac tor, opgenomen in het wetsontwerp tot kor ting op de tuitkeering ex art. 3 onder b der w evan 15 Juli 1929 zijn gelicht, het be drag der draagkracht van alle gemeen ten des Rijks eveneens wijziging onder gaat. Dit bedrag, dat in de circulaire van 3 October j.l. was gesteld op ƒ27.49 (met inbegrip der bedrijfswinsten), is thans aan te nemen op f 21.38 (derhalve zonder de bedrij f swinsten TELEGRAMMEN WAGENRENNEN MET SCHIETPARTIJ OP BOERENBRUILOFT. BELGRADO, 22 Nov. (V.D.). Tijdens een groote Boerenbruiloft te Mioniza, waaraan meer dan 200 gasten deelnamen, kwam het tot een ernstige schietpartij. De strijd ont stond bij het inhalen van de bruid, toen plotseling ongeveer 150 gasten met 30 wa gens een wedstrijd organiseerden om het eerst bij de bruid te zijn. Daardoor ontstond twist, die met revolvers en messen werd uitgevochten. Zeven boegen werden zoo ernstig gewond, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht, terwijl 35 anderen licht gewond werden en thuis ver bonden moesten worden. NOODLOTTIGE VERGISSING VAN EEN MEDICUS. KATTOWITZ, 22 Nov. (V.D.). Door een noodlottige vergissing van een arts zijn te Sosnowitz twee zuigelingen om het leven gekomen. Nadat de kinderen voor het sla pen gaan een medicijn hadden gebruikt, dat de dokter had voorgeschreven, vonden de ouders den volgenden ochtend de kin deren dood in bed. Het bleek, dat de dok ter verkeerde medicijnen had voorgeschre ven. De geneesheer, die de noodlottige ver gissing maakte, werd gearresteerd. FRANSCHE STEMMEN OVER DE VERKIEZINGSUITSLAG IN SPANJE. PARIJS, 22 Nov. (V.D.). De uitslag der Spaansche verkiezingen heeft in Frankrijk tamelijk veel opzien gebaard. De Fransche pers vraagt zich bezorgd af, of de Spaan sche republiek in gevaar is. In het alge meen wordt op deze vraag een geruststel lend antwoord gegeven. De radicaal-socialistische „République" trekt een parallel met de Fransche binnen landsche politiek. Het blad herinnert er aan, dat de rechtsche overwinning in Span je onmogelijk zou zijn geworden, wanneer er eenheid bij de linksche partijen had ge- heerscht. In Italië heeft de oneenigheid der linksche partijen tot de dictatuur geleid. In Duitschland dito. De taktiek der Spaan sche linksche partijen heeft de republiek ernstig verzwakt.- De leider der bij de verkiezingen suc cesvolle partijen, Gil Robles, verklaarde tegenover een correspondent van het „Journal", dat de verkiezingsuitslag voor namelijk een gevolg was van de Godsdienst vervolgingen en de houding der socialis ten. Gil Robles verklaarde niet te streven naar een dictatuur der rechtsche partijen, integendeel diende een centrum-regeering te worden gevormd die een te plotselinge overgang van links naar rechts zou vermij den. In een dergelijke overgangstijd zou dan een rechtsche regeering voorbereid kunnen worden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: David Jacobus, z. van S. C. de Bree en J. v. Doezelaar. Overleden: J. Staphorst m. 73 j. J. J. Regeer wedn. 81 j. H. L. v. Wel m. 49 j. J. Niehot-Sieze vr. 48 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 22 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 271 vette kalveren: le kwal. f 5460, 2e kwal. 4652 cent, 3e kwal. 4044 cent per kg. levend gewicht; 16 nuchtere kalveren f 5- - 8 per stuk, 407 varkens vleeschvarkens we gende van 90110 kg. 4546 cent, zware 4344 cent, vette 4243 cent per kg slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren minder aanvoer dan de vorige week, ge drukte handel en hoogere prijzen wegens aankoop kalveren door Rundvee Centrale. Nuchtere kalveren geringe aanvoer, stille handel en onveranderde prijzen. Varkens verminderde aanvoer, stille handel en onveranderde prijzen. WOERDEN, 22 Nov. Kaas. Aanvoer 322 partijen kaas. Met rijksmerk le kwal. f 26— 29. met rijksmerk 2e kwal. f 2325, zware f 29. Handel matig. VEUR, 21 Nov. Eierenveiling Café Het Wapen van Veur. Aangevoerd 21260 stuks. Prijzen: 21249 kippeneieren f 3.78—7.15, 11 eendeneieren f 4.65 per 100 stuks, 402 kip pen 4085 cent, 47 eenden 4065 cent. 306 konijnen f 0.20—2.25, en 30 duiven 7—20 cent per stuk. STOMPWIJK, 21 Nov. Eiercnveiling. Aangevoerd 1881 stuks. Prijzen: hennen- eieren f 5.105.35 en kippeneieren f 6.80 7.35 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 21 Nov. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren f 5.80—6.10. kuiken eieren f 5.00—5.40 per 100 stuks; kippen 60 —70 cent, hanen 70—100 cent konijnen f 1.25 2.00, duiven 1520 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Berlijn 59.10 Londen 8.101', New York 1.19'; Parijs 9 Brussel 3456 Zwitserland 48.06' MHaan 13 08" Madrid 20.15 Oslo 40.70 Kopenhagen 36 10 Stockholm 41.75 Weenen Praag 7 E6'/2 Boedapest Prolongatie 1%. BEURSOVERZICHT. van gisteren. De Amsterdamsche fondsenmarkt had heden een eenigszins verdeeld voorkomen, doch markante koersverschillen waren niet aan te wijzen. De vaste houding van Wall- street vond hier slechts in beperkte mate weerklank, daar de daling van den dollar en de ongunstige beoordeeling van den in ternationalen politieken toestand eenigs zins ontstemmend werkten. De handel was zeer stil, doch voor Kunstzijde-aandeelcn scheen toch nog eenige belangstelling te bestaan. Onder invloed van de verdere koersstijging op de Berlijnsche beurs trok ken deze papieren wederom aan. Aku's stegen boven 30% Unilevers werden 1% hooger afgedaan, terwijl Philips een zelfde winst boekten. Ned. Ford lagen iets hooger. Van de Oliewaarden bleven Kon Olies op peil, terwijl de Amerikaansche soorten evenmin wijzigingen van beteekenis te zien gaven. Rubbers lagen bij onbeteekenende omzetten iets zwakker in tegenstelling tot Suikers, die hooger waren. H.V.A.'s ver beterden een kleine 3-tal pets. Tabakken waren eveneens goed gedisponeerd onder leiding van Deliv Batavia's, die enkele puntén hooger noteerden. Scheepv. bleven op peil zonder attenties te trekken. Ameri kanen waren weliswaar hooger doch ble ven beneden New Yorksche pariteit. Duit- sche obligaties werden hooger genoteerd. Younleening was wederom bijna 1% hoo ger. Ned. Staatsfondsen waren prijshou dend. FRITZ LANG's MEESTERWERK Dat is de film die men geaien moet hebben DIRECTIE TRI ANOX-TII EATER

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3