WOENSDAG 22 NOVEMBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Nov. 1933, medegedeeld door het Kon. N ja. i .eteoroi. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 771.4 te Memel. Laagste barometerst.: 753.1 te Varda. Verwachting tot den avond van 23 Nov.: Meest zwakke wind uit Zuidelijke rich tingen, nevelig tot zwaar bewolkt, wei nig of geen neerslag, aanvankelijk iets zachter. De Noordelijke depressie breidt zich over Noord-Scandinavië uit en bracht daar vrij veel neerslag, waarbij de vorst verdween en nu zelf regen valt. Het hooge drukge- bied wijkt steeds sneller naar het Zuid- Oosten; in Midden-Scandinavië nam de vorst toe en bijna geheel Duitschland had hedenmorgen vorst. Hier te lande is na enkele uren vorst door het verdwijnen van de depressie in Zuid-Frankrijk een Zuide lijke vochtige wind ingevallen die in het geheele land de mist weer deed terugkee- ren. Terwijl in Ierland matige vorst voor komt, bij helder weer, heeft Engeland bij betrokken lucht hier en daar motregen. Frankrijk en Zuid-West-Duitschland over al windstilte en mist. De depressie op den Oceaan werd veel dieper maar begint eerst zich naar het Zuid-Oosten uit te brei den. Door het afnemen van de hooge druk king en den toevoer van vochtige lucht zijn voorloopig de kansen op vorst weer verdwenen en is aanhouden van den mist te wachten. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 4.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a.: Van Woensdagnamiddag 4.30 uur tot Donderdagmorge.n 7.03 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 23 November voorm. 6.35 uur en nam. 7.05 uur. INVOERMONOPOLIE VAN ZETMEEL. Ingediend is een wetsontwerp ingevalge art. 37 der landbouwcrisiswet 1933 aanaan- de het K. B. van 22 September 1933. Sedert de inwerkingtreding van het invoermono- polie van granen en derivaten van granen tot toepassing van de landbouwercrisiswet zegt de toelichting heeft de ervaring geleerd, dat de steun, welke onder meer aan de productie van aardappelmeel wordt verleend, in zijn effect ernstig wordt ge schaad, indien niet tevens sago, tapioca, arrowroot en andere soorten zetmelen, ver kregen op andere wijze dan uit graan of zaden, aan het genoemde invoermonopolie worden onderworpen. De genoemde pro ducten toch begonnen de gemonopoliseer de producten te verdringen, waardoor het doel van het invoermonopolie in gevaar dreigde te komen. De wet laat niet toe, dat andere dan crisisproducten aan een invoermonopolie worden onderworpen. Der halve werden bij genoemd K. B. bedoelde producten als crisisproduct aangewezen. POOTAARDAPPELEN. Commissieleden benoemd. De Minister van Economische Zaken heeft benoemd tot leden van de Pootaard- appelcommissie de heeren: L. A. F. Prins te Wassenaar; ir. J. Siebenga te Wageningen; R. W. Jansen te Roosendaal.. E. Vermue te 's-Gravenpol- der; L. van Dijke te Groede; P. J. Jacobs te Roermond; J. Vos Jzn. te Tiengemeen ten; P. J. Timmers te Klundert; C. Koe man te Noord-Scharwoude ;E. Harkema te Assen Th. J. Hetteman te Leeuwarden: L. S. Hilarides te Pingjum en J. C. van Tui nen te Berlikum. Tot voorzitter is benoemd L. A. F. Prins en tot onder-voorzitter ir. J. Sie benga. CRISIS RUNDVEECENTRALE. De Crisis Rundveecentrale verzoekt per sonen, welke in de periode, loopende van 1 Januari 1927 tot 1 Juli 1933 geslachte kal veren of runderen in versch of bevroren toestand, uit Nederland hebben geëxpor teerd, zich met de Crisis Rundveecentrale in verbinding te stellen. Formulieren tot het doen van opgave van het aantal geëxporteerde dieren wor den rp schriftelijk verzoek door de Crisis Rundveecentrale toegezonden. Winkelsluiting. Een wetswijziging tot tijdelijke verlen ging van de openstelling op Zondagen Vc.n banketbakkers-, visch-, fruit- en brood winkels enz. van 4 tot 6 uren, is, naar het „Hbld." meldt, voor indiening gereed. MELK. De Crisïs-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 26 November tot en met 2 December de prijs voor het taxe- gedeelte van consumptiemelk, gekocht op regeeringscontract, voor de verschillende soorten melk is vastgesteld op 6, 6>{ en 6 y2 cent per Liter en dat het bedrag der afdracht op andere in consumptie gebrach te melk is vastgesteld op 1J4 cent per Liter. De vastgestelde prijs geldt af boerderij. CENTRAAL BLOEMBOLLENCOMITE. De secretaris van het Centraal Bloem bollencomité deelt in het Weekblad van Bloembollencultuur mee, dat genoemd co mité, dat verleden jaar groot succes heeft gehad met de beplanting van de stadspar ken te Lyon, dit jaar een zending bloem bollen aan de eveneens in Zuid-Frankrijk gelegen stad St. Etienne, ter beplanting van de stadsparken, aangeboden heeft. De zending bestond uit 1000 tulpen, 500 hya cinthen en 500 narcissen. De bollen waren oorspronkelijk voor vernietiging bestemd. Deze onpersoonlijke reclame voor Neder- landsche bloembollen zal, evenals verleden jaar te Lyon, gesteund worden door eeni- ge vertooningen van de film: Van bol tot bloem, voorzien van Franschen tekst. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Wis- en Natuurkun de, letter F, mej. J. K. Sanders, Noord- w ij k a/Z e e; Doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak scheikunde, mej. A. C. Bedet, Den Haag; examen Apothekers-assistenten te Lei den, mej. C. M. P. Schoonen, Rotterdam, mej. J. C. van den Berg, Rotteramd en de heer H. Vetten, Voorburg. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. VROUW DOOR DEN ELECTR. TREIN GEGREPEN. Op slag gedood. Hedenmorgen omstreeks 10 uur heeft bij de spoorwomng no. 61 onder Veur een droevig ongeval met doodelijken afloop plaats gehad. In die woning woont het ge zin van den spoorwegarbeider Opzeeland, die zijn schoonmoeder, mej. Dijkshoorn, wonende te Vlaardingen, te logeeren had. Van de wo^ig, die naast den spoorlijn staat, kan men slechts over den spoorlijn den weg bereiken. Hedenmorgen om 10 uur wilde ook mej. Dijkshoorn den spoorbaan oversteken, maar zij bemerkte niet, dat er juist een electrische trein uit de richting Leiden na derde. Plotseling werd zij door den trein gegre pen en een eind meegesleurd. De bestuur-, der remde uit alle macht, maar het was reeds te laat, de vrouw werd dood onder den trein vandaan gehaald. De politie alsmede de officier van Justi tie uit den Haag waren spoedig ter plaatse. Nadat een onderzoek was ingesteld, werd het lijk vrijgegeven en naar de woning van Opzeeland overgebracht. De trein had 20 minuten vertraging. STOMPWIJK. Volksbond. Gisteravond had in de „Nieuwe Schenkkan" de gewone maande- lijksche vergadering plaats van den Volks bond. De voorzitter opende de vergadering in 't bijzonder den heer v. d. Akker, spre- met den Chr. groet en heette allen welkom, ker van dien avond. Nadat door allen het Strijdlied was gezongen, werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen door den 2den secretaris, den heer C. Havik en onveranderd goedgekeurd. Hierna volgden eenige mededeelingen o.a. dat de feestavond voor de leden zal gehou den wórden begin Jan. De datum wordt nog nader bekend gemaakt. Tevens werd ook bekend gemaakt dat de collecte voor de werkloozen zal gehouden worden op Zon dag voor Kerstmis, waarna op 1 Januari een uitkeering aan de werkloozen zal plaats hebben. Verder waren er eenige ingekomen stukken o.a. over de Retraite, wat door den Geeestelijk Adviseur uiteengezet werd. Vervolgens kwam de heer v. d. Akker aan het woord, nadat spreker eerst een en an der over de retraite had gezegd, het onder werp wat behandeld werd had tot titel: „Wij Katholieken en de nieuwe stelsels". Een en ander werd op begrijpelijke wijze verteld, zooals men van spreker gewoon is, en waar voor hij dim ook dankbaar applaus ont ving. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering op de gebrui kelijke wijze, na eerst den spreker bedankt te hebben voor zijn prachtige en leerzame rede. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanhouding verzocht. Door de ouders is bij de politie opsporing en aanhouding verzocht van hun 16-jarige zoon S. L., die Maandag per rijwiel de ouderlijke woning heeft verlaten en nog niet is teruggekeerd. BOSKOOP. GEEN PUTTEN UIT VERNIEUWINGS FONDSEN DER BEDRIJVEN. Maar wel: uitkeering aan die fondsen opschorten. In de vergadering van 28 Maart 1933 werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten tot goedmaking van de ver hooging der uitgaven voor steunverleening en werkverschaffing, door uit de vernieu wingsfondsen van de waterleiding en gas fabriek; ten bate van den dienst 1933 res pect. 6000 en 5000 aan de gemeente uit te keéren. Zij 'gaven aan Gedep. Staten dezer provincie op hun verzoek een uiteen zetting van de wijze, waarop de voor den dienst 1933 nog noodig geachtte dekkings middelen zouden worden gevonden en ver- meidden toen reeds de uitkeeringen uit de vernieuwingsfondsen. Eenigen tijd later zijn de posten tot uitkeering uit die fond sen op de gemeentebegrooting 1933 ge bracht. Daartegen is bij Gedep. Staten be- denxing gerezen. B. en W. hebben ge tracht het College van het huns inziens on juiste standpunt terug te brengen, er o.m. op wijzende, dat zij reeds in April van het voornemen aldus het ontbrekende te vinden, mededeeling was gedaan, maar zij mochten er niet in slagen Gedep. Staten tot een andere zienswijze over te halen. Slechts dan zouden Gedep. Staten waar schijnlijk in de uitkeeringen van de ge meente berusten, indien kan worden aan getoond, dat de dienst 1933 niet sluitend kan blijven zonder deze uitkeeringen. B. en W. betreuren de houding van het College zeer, omdat, ook al kan niet wor den aangetoond, dat de dienst 1933 de ge raamde bedragen volledig zal noodig heb ben, het wegvallen van deze uitkeeringen een zoodanige verzwakking van dienst 1933 beteekent, dat de samenstelling van de begrooting voor 1935 bijkans onoverko melijke rnoeieiijkheden zal opleveren. Gedep. Staten beschouwen den dienst 1933 op zichzelf; het standpunt van B. en W. is, dat ook het oog moet worden gericht op de komende jaren en dat de financieele politiek, welke zich uitsluitend bezig houdt met de zorgen van het heden, hoe zwaar deze ook mogen zijn, zich niet met een voorzichtig en, voor zoover mogelijk, voor uitziend beleid verdraagt. Zij hebben na beraad gemeend (nu te verwachten is, dat Gedep. Staten, indien de iaad op z'n stanapunt blijft staan, hun goedkeuring aan het besluit zullen onthouden) naar een oplossing te zoeken, die hen voor den dienst 1933 de noodig geachte middelen op een andere wijze verzekert. Wel zou het mogelijk zijn bij onthouding der goed keuring door Gedep. Staten van dit be sluit voorziening bij de Kroon te vragen, maar 't komt B. en W. niet geraden voor, in dezen tijd in "t onzekere te verkeeren omtrent de financieele positie van den dienst 1933, terwijl bovendien, indien on verhoopt de Kroon zich aan de zijde van Gedep. Staten zou scharen, toch de weg gevallen inkomsten door andere, misschien dan met grooter moeite zouden moeten worden vervangen. De door B. en W. ge dachte methode, waartegen niet het be zwaar kan worden geopperd, dat uit de fondsen wordt geput, is de volgende: Ingetrokken wordt het besluit, waarbij ten behoeve van den dienst 1933 uit deze fondsen ten bate van den gewonen dienst werd beschikt. Het gevolg hiervan is, dat deze fondsen, op 1 Januari 1933 respectie velijk groot: waterleiding 10.015.32, gas fabriek 18.613.82 ook thans nog deze be dragen aanwijzen. Volgens de begrooting 1933 zou worden gestort in het vernieu wingsfonds der waterleiding 3335.91, in dat der gasfabriek 8085.13. Hoewel nog niet met nauwkeurigheid kan worden aangegeven, welke uitgaven ten laste van deze fondsen zullen komen, kan met zekerheid worden beweerd, dat de op 1 Japuari 1933 in de fondsen beschik bare middelen toereikend zijn voor de daaruit te bestrijden uitgaven. Daarom kunnen zonder bezwaar voor 1933 ge raamde stortingen achterwege worden ge laten. De geraamde winstuitkeering der gemeente kan dan met het vrijkomend be drag worden verhoogd en op die wijze zijn de aan de begrooting ontvallende inkom sten ƒ11.000.in totaal gevonden. B. en W. geven daarom den raad in overweging te besluiten: a. in te trekken het besluit van 23 Mei 1933, waarbij ten behoeve der begrooting 1933 uit het vernieuwingsfonds van het waterleidingbedrijf 6000.uit dat dei' gasfabriek ƒ5000.werd geput: b. de begrootingen 1933 van gasfabriek en waterleiding zóó te wijzigen, dat de stortingen in het vernieuwingsfonds wor den verminderd met 8000.van de gas fabriek en 3000.van de waterleiding; c. de begrootingen 1933 van de ge- gemeente, gasfabriek en waterleiding zoó te wijzigen, dat de aan de gemeente toe vallende winst met ƒ8000.respectievelijk ƒ3000.wordt verhoogd. Kring van groentenhandelaren. Alhier is opgericht een kring van kleinhandelaren in groenten, aardappelen en fruit. De afdeeling Gouda, Waddinxveen, Al phen en Boskoop met een totaal van -00 leden traden tot den kring toe. Het bestuur bestaat uit de heeren C. Alblas, Alphen, voorzitter; H. N. Koremah, Gouda, secretaris en A. Timp, Boskoop, penningmeester. NIEUWKOOP. IJsclub. Gistei'avond werd in Hotel „De Hollandsche Leeuw" alhier een ledenver gadering gehouden van de Nieuwkoop- sche IJsclub. Na opening van den heer P. de Graaf, voorzitter, las de secretaris, de heer B. A. C. Zaal de notulen voor, alsmede een uit gebreid en keurig verzorgd jaarverslag. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer P. Augustinus blijkt dat er een kassaldo is van niet minder dan den voorzitter om van den winter de ijs- „DAS MEER RUFT". Het scenario. Nu, zooals reeds genoegzaam bekend zal zijn, de eerste groote Eidophon-film „Das Meer ruft", waarin de bekende filmspeler Heinrich George zoo meesterlijk de hoofd rol vervulde, Zondag a.s. ook in Leiden zal worden vertoond, willen wij onze lezers den sterken inhoud van dit filmwerk eens meedeelen, zooals de „Msb." deze in een speciale pagina aan deze film gewijd, weer- gaf. Hoe gemakkelijk laat de mensch zich boeien door de macht van de zee, haar eindeloosheid en het opbeukend geweld van haar golven. De grootste dichters en den kers haalden er hun inspiratie, en hoe aan nemelijk is het dan ook, dat de schrijver van het manuscript van „Das Meer ruft!" het motief van de zee met haar geraffi neerde verlokking, haar verrukkende be koring door dit verhaal heeft geweven als een Leitmotiv, als een melodie, die je hoor de en die nu dagen lang je behekst, zich in ieder rhythme aan je opdringt, zonder dat je weet van het hoe er. waarom. Dit werd de grondgedachte van dit film verhaal, borstelig en ruig, als de kop van Terje Wiggen, mild als de kleine vrouw, achttien karaats moeder, maar een likje sentimenteel. Het lief en leed van die twee mooie mensehenkinderen willen wij U in het kort, ontdaan van alle filmfranje, na vertellen. De film verliest er niets door 'aan waarde,- wijl er onverwachte wendin gen in overvloed blijven. Terje Wiggen is loods op het kleine eiland Moon in de golf van Riga. In hem roept iederen dag de verlokking van de zee, als hij den fieren uittocht ziet der hooge sche pen. Hij mag toezien, hoogstens even op andermans commandobrug staan, om de schuit door de ondiepten heen te loodsen. En ieder uur staat het hem meer tegeh: „den janschen Tag Karten spielen und saufenund saufen und Karten spielen". Hij houdt met een vereerende, haast pri mitieve liefde van zijn jonge vrouw Antje, die nog bijna een kind is, maar sterker dan de man in hem, is de zeeman, die onhoud baar getrokken wordt naar het wijde water. Op een dag, dat de eeuwige zwerflust hem te machtig wordt, brengt hij de „Ca- rola" het zeegat uit, en als de wind in de zeilen zoeft en de takels zingen van de spanning, is het stuurwiel niet meer uit zijn handen te krijgen. Na bittere weder waardigheden, vol van een felle tragiek, laat de bemanning hem alleen op het schip, dat met zijn hooge tuigage een weerlooze speelbal der golven is, zelfs al staat 'de kolos Terje Wiggen op de brug. Hij vecht tot het laatste moment, kapitein, stuurman en bemanning tegelijk, de „Carola" ver gaat „Jetzt geh'ich nie wieder 'raus" zegt Terje, als hij, thuisgekomen bij zijn vrouw, de wieg ziet staan, met zijn eerste kind. Daarbij staat de ruige kolos woordeloos., „na Antjen, dass es so etwas gibt...." De oorlog komt ook over deze kleine we reld, en erger dan de dorst aan boord, kwelt nu de honger met de wetenschap, dat er voor vrouw en kind geen brood en geen melk is. En weer roept de zee, maar slechts als echo op den harden, maar graag-aan- vaarden plicht van zijn vaderschap. Hij roeit weg van het eiland, om brood en melk te halen. Op den terugweg wordt hij be merkt door een torpedojager; de kapitein geeft bevel zijn roeiboot te vernietigen. Terje's roerende klacht „Aber Herr Kapi- tan, ich hab' doch eine Frau und ein Kind. die verhungern" krijgt slechts het snerpen de antwoord „Es ist Krieg". De lokos vecht voor hen, die hem zijn toevertrouwd; slin gert eenige matrozen overboord en wordt gestraft met drie jaar tuchthuisstraf. Terug op het eiland, vindt hij het eigen huis vervreemd, want Antje stierf van ver driet. Zijn kind is door een andere vrouw aangenomen; als hij het begroeten wil. vlucht het voor dien enormen venthij keert weer terug tot den sleur van vroeger jaren „saufen und Karten spielen". Als een groot blok tragiek loopt hij rond, ruste loos, van alles en allen vervreemd. Op een stormachtigen nacht, als de gol ven donderen op de rotsen van het eiland, vinden we hem terug, als redder op de brug van een schip in nood. De kapitein is dezelfde, die eenige jaren terug geen mede lijden had met Antje en het Kind, omdat het oorlog bvas. Even vecht de oude haat met de liefde voor zijn kind en dreigt hij de schuit nog zekerder de vernietiging in te sturen. Maar als de storm bedaard is, is ook de haat tot rust gekomen; twee mannen rei ken elkaar de hand en gaan hun eigen weg. Terje naar den vuurtoren, alleen Een sterk scenarie dus, aangrijpend van begin tot einde, een film, die de toeschou wers in ademlooze spanning zal houden. f 450.De 4 aftredende bestuursleden de heeren P. G. Overvliet, G. Zwart, M. J. H. Bots en N. Bodegraven werden met groote meerderheid van stemmen herko zen. In de vacature van den heer M. J. van der Weijden, die naar elders vertrok, werd voorzien door verkiezing van den heer A. Leliveld. Tot leden van de financieele commissie voor 1934 werden aangewezen de heeren ,P. Boer en S. Sannes, terwijl tot plaatsver vangende leden werden benoemd de hee ren G. Verlooij en I. van Geest. Besloten werd om in den a.s. winter „ijs en we'der dienende" wederom wedstrijden te houden voor behoeftigen om levensmid delen waarbij tevens de le, 2e en 3e prijs winnaars een geldprijs krijgen van f 2.5Ö f 1.50 en f 1.Indien mogelijk zullen ook "ringrijderij-wedstrijden en wedstrijden voor de jeugd worden georganiseerd. Oo voorstel van den heer Sannes zal het be stuur eens informeeren naar de mogelijk heid om ook hier wedstrijden voor natio nale hardrijders te houden. Dit punt zal dan op de eerstvolgende vergadering ter sprake worden gebracht, zoo ook het voorstel van baan op een dag af te staan aan het crisis comité om alsdan door entreeheffing, zoo- AGENDA LEIDEN. Donderdag Ledenvergadering R. K. Vrou wenbond, Zomerlust 8 uur. Dinsdag. Fritz Hirsch Operette „Das Drei- madlerhaus" Schouwburg 3.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Sten- straat 35, telef. 136, en A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313. wel voor leden als niet leden, haar kas te stijven. Bij de rondvraag werd gevraagd of de baan des avonds niet verlicht kan worden. De voorzitter zegt, dat dit punt al reeds eerder eens ter sprake is gebracht en dat het toen verworpen is om het gevaar dat er aan verbonden is, doordat het ijs op de plassen hier altijd gevaarlijke plaatsen heeft. Ook nu werd van een verlichte baan afgezien. Van de gratis verloting die nu gehouden werd waren prijswinnaars: le prijs een rol lade B. A. C. Zaal, 2e prijs 3 pond karbo nade W. van den Bosch; 3e prijs een rook worst E. Augustinus en 4e prijs een rook worst T. Klapwijk. Hierna sluit de voorzitter onder een woord van dank voor de prettige afwerking van de agenda de vergadering. Wateronderzoek. Een visscher had ge klaagd over slecht water op onze plassen en schreef dit toe aan de gemeentelijke vuilstorting. Dezer' dagen is vanwege de Heide-maatschappij een deskundig onder zoek ingesteld en het water bij en in de omgeving bleek niet de minste schadelijke bestanddeelen te bevatten, welke uit de vuilstorting konden voortkomen. WOERDEN. IJsclub. De Woerdensche IJsclub hield gisterenavond haar jaarlijksche ledenver gadering. De voorz. hoopte dat met het flink aantal aanwezigen een gezellige ver gadering zou worden gehouden. Verder deelde hij mede, dat het geheele jaar niet is stilgeze'ten, zoodat het bestuur zich ten volle van haar taak heeft gekweten. De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd onder applaus der aan wezigen. De voorz. deelt mede, dat na onderzoek is gebleken, dat de vereeniging als zooda nig geen donateur kan worden der Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond. Gewerkt is aan een nieuwe indeeling der ijsbanen, zoodat we nu zullen hebben: Hardrijbaan aan de buitenzijde. Hierop volgend een gewone baan. In het midden de wedstrijdbaan. Aan weerszijden zal een kinderbaan en kunstrijbaan komen. Een eenvoudige, maar zoo goed mogelijke garderobe zal worden ingericht. De technische commissie is bezig aan een uitvinding voor een nieuwe veegmachine, waarover nog geen bijzonderheden kun nen worden verstrekt. Voor een nieuwe toegangsbrug is gezorgd. De voorz. wijdt nog even uit over de verdiensten van den secretaris-penning meester voor de IJsclub, welke woorden door de aanwezigen worden toegejuicht. De controle-commissie heeft de kas en bescheiden van de penningmeester in vol komen orde bevonden. De heer P. v. d. Wel heeft als bestuurs lid bedankt. Hij was de uitvinder van het nieuwe kaartsysteem. Uit het jaarverslag van den secretaris- penningmeester brengen we het volgende naar voren. Het ledental groeide tot 455 gedurende de laatste ijsperiode. De veldijsbaan is vorig jaar zeer druk bereden. Eveneens van de buitengemeen ten (uit welke gemeenten zich ook leden aanmelden) kwamen veel bezoekers. Wel is gebleken het groote voordeel van boven genoemde veldijsbaan. Het financieele verslag geeft een totaaul van ontvangsten van f 2823.80 aan, terwijl de uitgaven beloopen eên bedrag van f 2816.17. Het aantal leden op heden bedraagt 445. Als leden der controlecommissie worden aangewezen de heeren Nap, v. Doorn en Plomp. Aan de orde is dan bestuursverkiezing Aftredend zijn de heeren v. Kooten en v. d. Wel. De laatste heeft bedankt. De heer v. Kooten wordt met op één na algemeene stemmen herkozen. In de vacature v. d. Wel wordt gekozen met 26 stemmen de heer L. Vroege, ter wijl 16 stemmen worden uitgebracht op den heer Bitterling. Het bestuur heeft dan een voorstel be treffende huisgenootenkaarten. Besloten wordt alléén huisgenootenkaarten te ver strekken aan gezinsleden en inwonende dienstboden. Dus niet, meer aan commen saals, logé's enz. Er zal geen nieuwe uitloting van aandee- len plaats heebben. Voor wadst: ijc'cn er. ij sleesten heeft de wedstrijdcommissie een uitgebreid pro gramma opgemaakt, hetwelk we t. z. t. zullen bekend maken. Door de voorz. wordt nog medegedeeld, dat voor berging van fietsen een gunstige gelegenheid is gevonden door het plaat sen van 85 rijwielrekken. Tevens is ge zorgd voor een parkeerterrein. Als verrassing hooren we nog dat aan de IJsclub drie paar nikkelen Kunstschaatsen zijn cadeau gedaan. Deze worden gratis verloot en vallen ten deel aan de heeren: F. Doremans, Oskam en Baeldc.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2