MAANDAG 20 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 UIT DE OMGEVING LEIDSCHE ND AM. 25 JAAR KERKMEESTER De heer A .Romijn begiftigd met het Gouden Eerekruis. Zondag herdacht de heer A. Romijn den dag, waarop hij door Z.D.H. den Bisschop van Haarlem werd benoemd tot kerkmees ter van de Parochie van den H.H. Petrus en Paulus te Leidschendam. Om 10 uur werd de heer Romijn met zijn echtgenoote door een stoet van lieve bruid jes van de Pastorie afgehaald en de kerk binnengeleid. Hierna werd door den zeer- eerw. heer Pastoor Kammers met assisten tie van de beide kapelaans der Parochie een plechtige H. Mis aan God opgedragen. Het zangkoor voerde op zeer verdienstelijke wijze onder leiding van haar directeur, den heer H. van Beek, de driestemmige Mis van Perosi uit, terwijl voor de H. Mis werd gezongen het Veni^Creator van Eppink. Na de H. Mis werd de heer Romijn we derom door de bruidjes de Pastorie binnen geleid, waar de zeereerw. heer Pastoor hem namens het Kerkbestuur feliciteert met zijn jubileum. Een kerkmeester, aldus zijn Eerw., moet een man zijn van godsdienst zin, een man, die een voorbeeld is voor de Parochie. Het feit, dat Z.D.H. hem voor 25 jaar heeft benoemd, zegt voldoende en wij behoeven hieraan dus niets meer toe te voegen. Dat het een eervolle benoeming is, hiervan zijn wij allen overtuigd. Hoe U de 25 jaar hebt doorleefd en uw ambt hebt vervuld, hierover kan ik, aldus spreker, weinig zeggen, daar ik slechts de laats.te 6 jaren met U heb mogen werken; wij heb ben wel eens van meening verschild, doch juist hierdoor zijn wij nader tot elkaar ge komen en het meaningsverschil was steeds spoedig opgelost. Steeds heeft bij U voorge zeten een nauwgezette en trouwe plichts vervulling en hebt U voor de.belangen der Parochie U geheel gegeven en blijmoedig Uw taak volbacht. Daarom kunt U volt trots en genoegen op dezen dag terugzien en zal deze dag voor U de mooiste bladzij de Uws levens zijn. Nogmaals voor alles, wat U voor de Parochie hebt gedaan, onzen hartelijken en welgemeenden dank. Het heeft Z.H. den Paus behaagd U voor Uwe groote verdiensten te begiftigen met het gouden Kruis „Pro Ecclesia et Ponti- fice". Zijn eerw. spelt de hüoge onderschei ding op de borst van den heer Romijn en spreekt hierbij den wensch, dat deze hooge onderscheiding nog vele jaren'- zijn borst moge sieren en dat Mevrouw hiervan nog vele jaren getuige moge z'ijn. De heer Romijn dankt den Pastoor voor zijn hartelijke woorden en voor het Plech tige Misoffer voor hem opgedragen, waar uit zoo duidelijk blijkt, dat het werk door hem gedaan wordt gewaardeerd. Hij heeft God dank gebracht, dat Hij hem de kracht heeft geschonken zijn werk te volbrengen, doch hij heeft ook Hem gesmeekt, dat de Pastoor nog lange jaren als Herder dezer Parochie door Hem moge gespaard blijven, opdat de band tusschen Pastoor en Kerk bestuur steeds hechter moge worden en men gezamelijk nog veel voor de Parochie zou kunnen tot stand brengen. Des avonds had in de Pastorie nog een intiem feestje plaats. Moge de heer Romijn nog lange jaren de kracht en lust gegeven worden op den in geslagen weg voort te gaan. NOOTDORP. Ijstocht. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van de Zuid-Hollandsche IJsclub om ter gelegenheid van haar 40- jarig bestaan dezen winter een grooten ijs tocht te organiseeren, waarbij o.m. ook onze gemeente zal worden aangedaan. Wij hopen dat ook het Weer er toe mag mede werken dit plan te doen slagen. Voor dit doel is een eere comité gevormd, waarin o.a. Burgemeester H. C. A. M. Schölvinck zich bereid heeft verklaard zitting te wil len nemen. Overtreding. Door den Rijkszuivelvisi- teur A. Geelhoed is in samenwerking met de gemeentepolitie dezer dagen proces-ver baal opgemaakt tegen den boterproducent W. Th. v. L., alhier, wegens het in voor raad hebben van boter zonder rijksmerk. STOMPWIJK. Gemeentepolitie. Naar men ons van niet officieele zijde mededeelt, heeft de Ge meente Stompwijk aan den Kostverloren- weg een woning gehuurd voor den veld wachter Polderman. Deze veldwachter komt dus weer in zijn standplaats wonen. Crisis-aardappelwet. De kantoorhou der voor de Crisis-aardappelwet, de heer A. H. v. d. Akker Johzn., Veenestraat 18, is thans telefonisch aangesloten onder No. 76. VOORSCHOTEN. Hanze. In het R. K. Verenigingsge bouw vergaderde onder leiding van den hr. G. Schrama, voorzitter der afdeeling, de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" Na het afhandelen van eenige ingekomen voorzitter een woord van welkom tot de aanwezigen en in het bijzonder tot den heer J. Mol, propagandist van het Centraal Bu reau en spreker voor dezen avond. De secretaris las de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden vast gesteld en bracht verslag uit van den Cen- tralen Raad. Na het afhandelen van eenigie ingekomen stukken, verleende de voorzitter het woord aan den heer J. Mol, die behandelen zou het onderwerp: „De omzetbelasting", een zeer belangrijk onderwerp voor de middenstan ders. Spreker begon met de voorgeschiede nis van dit belastingonderwerp onder mi- nister De Geer, welke ontwerp voor den mddenstand onaanvaardbaar was om de groote onbillijkheden, die dat ontwerp be zat. Het ontwerp van minister ^De Geer is dank zij de gevoerde actie der organisaties ingetrokken en minister Oud heeft een ge heel gewijzigd ontwerp ingediend, welk ontwerp na behandeling van Tweede en Eerste Kamer is aangenomen. Deze wet zal op 1 Januari 1934 in werking treden. Op de gewone artikelen zullen 4% en op de weelde-artikelen 10% geheven worden. Deze wet geldt voor den tijd van vijf jaar. In den breede zette spreker de werking dezer wet uiteen en toonde aan hoe de levering van onroerende goederen zal wor den belast bij de eindbron en spreker ad viseerde de middenstanders te zorgen voor een goede boekhouding om onjuiste aan slagen te kunnen afwenden. De voorzitter dankte den spreker voor zijne duidelijke uiteenzetting der nieuwe wet, waarmede zoovele kleinhandelaren in de toekomst te maken zullen hebben en onderstreepte het advies te zorgen voor een goede boekhouding wat een groot belang zal blijken te zijn. Een nieuw lid, de heer G. Duinïsveld, werd als lid toegelaten. Op de gebruikelijke wijze sloot de voorzitter deze goedbezochte vergadering. NOORDWIJK Het Nat. Socialisme in de Kiesvereeni ging besproken. Onder zeer goede op komst vergaderde Vrijdagavond de R.K. kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" in de groote zaal van het Juvenaat onder pre sidium van den heer W. Braun. Na een kort openingswoord warden de notulen ongewijzigd vastgesteld, terwijl en kele ingekomen stukken voor kennisgeving werden aangenomen. Verder was ingeko men èen schrijven van den heer H. den Boer over de verregaande zedeloosheid, welke ook in onze badplaats afmetingen aanneemt, waartegen met kracht stelling genomen, moet worden. Aan den heer den oBer, ter vergadering aanwezig, werd door den voorzitter gaarne het woord verleend om deze belangrijke materie nader te be spreken. De heer den oBer gaf als zijn mee ning, dat het oirbare in kleeding, vooral i nhet badseizoen, al ver overschreden is en bij velen het schaamtegevoel reeds geheel is verdwenen, hetgeen ook wij in onze bad plaats hebben moeten consteeren. Het euvel wordt van jaar tot jaar erger, zoo zelfs, dat minister de Wilde een circulaire tot de gemeentebesturen heeft moeten richten om de verregaande zeden-verwildering tegen te gaan, trwijl ook in het buitenland de overheid hiertegen krachtdadig optreedt. Buiten dat moeten wij ^ls Katholieken de hand houden aan goede zeden, waarbij schaamtegevoel bewaarder der deugd is, zoodat wij ervoor op moeten komen dit eergevoel hoog te houden. Plet geldt hier een belang van allen, doch vooral van de jeugd, dat ontstane excessen worden opgeruimd en daarom stelt spr. voor een motie in te dienen bij de R.K. Raadsfractie, en met klem te verzoeken de gestelde zedenwetten te doen naleven en zoo noodig te doen verscherpen. Met alge- meene stemmen werd besloten de navol-, gende motie te verzenden: De R.K. Kiesvereeniging te Noordwijk in vergadering bijeen op Vrijdag 17 Nov. '33; gehoord de besprekingen over de zeden- ontaarding als gevolg van het al te vrije strandleven, voornamelijk in het badsei zoen; overwegende dat tegengaan van zeden verwildering niet enkel een katholiek, maar een algemeen christelijk belang is; dringt er bij de R.K. Raadsfractie van den Gemeenteraad op aan, dat deze ter be voegde plaats krachtige pogingen aanwen de, opdat aan excessen, zooals deze zich ook in onze badplaats gaan vertoonen, een einde kome; en gaat over tot de orde van den dag. Staande de vergadering deelde de voorz. va nde R.K. Raadsfractie mede, dat deze motie zeker een ernstige bespreking in de fractie zal uitmaken. De voorz. dankt den heer den Boer hierna voor diens toelich ting, terwijl de heer den Boer dank brengt aan de kiezers voor het aannemen dezer motie. Hierna bracht de heer J. Braun Sr. een overzichtelijk verslag uit van de gehouden vergadering der Kamercentrale op de hem geestige manier, waarvoor hij een dank woord verkeeg. De secretaris-penningmeester bracht hierna verslag uit over zijn beheer, waar uit bleek, dat de kas na jaren wederom een sluitend bedrag aangaf, een unicum, waar voor het huidige bestur wel een woord von lof toekomt, in het bijzondeh den heer Schelvis als penningmeester. Intusschen was de heer Max v. Poll ter vergadering gekomen, die door den voorz. hartelijk werd welkom geheeten en hem werd gaarne het woord verleend om te spreken over het „Nationaal-Socialisme". In een uitvoerige eschouwing gaat spr. hier bij allereerst na. hoe en waarom het Nat. Soc. in Duitschland is ontstaan en toegeno men, waarbij op den voorgrond werd ge steld dat het Nat. Soc. alreeds voor 1914, hoewel toe niets te beteekenen, bestond, en was gebaseerd op de innerlijke gesteldheid der Duitschers. Tot het eenig doel stelt het nationale grootheid van het Duitsche volk. Waar wij als Katholieken een hooger doel hebben, n.l. de eeuwige zaligheid en ver- eeniging met God, kunnen en mogen wij niet medegaan met een program als het Nat .Soc. voorschrijft, want de Staat moet ondergeschikt blijven aan het einddoel, het welk wij als Katholieken hebben na te streven. Hierna werden door de aanwezigen een aantal vragen gestclr, waaruit bleek, dat het behandelde onderwerp wel in het tee- ken van de belangstelling stond bij de aan wezigen, waarop de heer v. Pol een dank woord bracht, hetwelk door de vergade ring met applaus werd bevestigd. De be stuursverkiezing had tot uitslag, dat de af- j tredende dames de RidderHermans en i J. de GrootMulder met groote meer- j derheid werden herkozen. In zijn sluitings- I woord deelde de voorz. nog mede, dat hij aan de beurt van aftreden was en zich onder geen voorwaarde voor deze functie beschikbaar stelde, zoodat in de Januari vergadering een nieuwe functionaris geko zen moet worden. Hierna sluiting onder dank voor de goe de opkomst met den chr. groet. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. „HERWONNEN LEVENSKRACHT" Oprichting van een Propaganda-comité. Vrijdagavond was door het bestuur van den R.-K. Volksbond in het Patonaatsge- bouw een speciale bijeenkomst belegd voor leden en anderen voor „Herwonnen Le venskracht", R.-K. Vereeniging tot bestrij ding der tuberculose, instelling van het R.-K. Werkliedenverbond in Nederland. De heer A. van Houten, voorzitter van den Volksbond, deelde in zijn openings woord het doel van deze bijeenkomst mede, om n.l. meer bekendheid te geven aan en meer in bijzonderheden kennis te ma ken met het werk van „Herwonnen Le venskracht", waartoe hij aan de vergade ring voorstelde den heer H. Vuister uit Utrecht propagandist van „Herwonnen Le venskracht". De heer Vuister begon nu met de vertoo ning vein den film, vervaardigd door Ansgar Hin en getiteld „Uit Berg en Bosch". In dezen film, bestaande uit 5 acten, wordt een duidelijk beeld gegeven van de gestichtsverpleging der t.b.c. Het eerste onderzoek, de gebouwen, de ligging en be handeling, de arbeids-therapie, kortom al les, dat daarop betrekking heeft werd overzichtelijk in mooie, scherpe beelden weergegeven. Tusschen de 4e en 5e acte spreekt de heer Vuister de aanwezigen toe. Jaarlijks sterven in ons land aan t.b.c. 6 a 7000 men- schen, gemiddeld lijden er 35000 aan deze ziekte, waarvan *1500 onder de R.-K. geor ganiseerde arbeiders. Herwonnen Levens-, kracht heeft 20 jaren bestaan en nam in dien tijd in behandeling 3500 patiënten, wat een uitgaaf eischte van 11/2 millioen gulden. Jaarlijks komen binnen ongeveer 400 aanvragen van arbeiders of hun gezins leden, die door hun lidmaatschap van den Werkliedenbond recht op verpleging heb ben, voorzoover de ruimte en de geldmid delen dit toelaten. In dit recht ligt een op voedende kracht opgesloten en een doel bewuste en krachtdadige bestrijding is ook een belang voor de maatschappij, omdat een t.b.c.-lijder ook een gevaar kan zijn voor de omgeving. Het sanatorium, eerst gevestigd te Apel doorn, thans te Bilthoven, biedt plaats voor 420 patiënten, bezit een uitstekende nazorg, en is het grootste van Nederland. Eén groot tekort .kleeft er nog echter aan, dat n.l. nog niet de directe opname mogelijk is. Jaarlijks komen er 400 aan vragen binnen doch de geldmiddelen la ten slechts toe verpleging van 2 a 300: Het gevolg daarvan is, dat een wachtlijst is in gevoerd moeten worden en het is reeds voorgekomen, dat hier 400 namen op ston den, terwijl soms van 12 tot 18 maanden gewacht moest worden, alvorens opname kon plaats hebben. Evenwel was de ziekte dan vaak in zoodanig stadium gekomen, dat in de laatste 7 jaren er gemiddeld 40 afgewezen moesten worden omdat genezing menschelijkerwijze niet meer mogelijk was geworden. Op dit moment zijn er 190 opgenomen en de wachtlijst vermeldt 110 namen Om deze reden heeft men naast de ver plichte 1 cent per week contributie voor de leden (wat 95000.per opbrengt) nog ingevoerd is de vrijwillige stuiver-per - week-contributie, wat in 1932 rond 50.000 opbracht en waarvoor in het ge- heele land tot thans 400 plaatselijke co- mité's in het leven geroepen werden. Ook in Nieuwkoop is.thans een comité ingesteld bestaande uit A. Vergeer, voor zitter, W. Voorn, secretaris, Th. van Leeu wen, penningmeester, M. van Koert en A. A. Wansinck, leden. Dit comité zal ook hier propaganda ma ken om bijdragen te verkrijgen ter berei king van het ideaal, dat de wachtlijst over bodig wordt Wie 52 zegels per jaar plakt van 5 cent krijgt tevens het Zonneboek van Herwonnen Levenskracht en wie er 66 plakt ontvangt tevens het maandblad gratis. Na een opwekkend slotwoord worden kaarten rondgedeeld en blijkt dat er 20 zich opgeven voor de vrijwillige contri butie van 5 cents per week. De heer van Houten sprak een woord van dank tot sluiting van deze welge slaagde vergadering en deelt ook mede, •dat huis aan huis getracht zal worden dit getal aanmerkelijk te vergrooten. Telkens als de tijd dit toeliet vergastten de heeren N. van den Haak en J. Eijs de aan wezigen op een gezellig strijkje. ven op de schouders gelegd, welke functie hij tot op heden vervuld. Tijdens zijn wethoudersschap zijn belang rijke veranderingen en verbeteringen bjj de bedrijven tot stand gekomen. Wij memo- reeren o.a. de electrificeering van het pomp station der waterleiding, stichting van het electriciteitsbedrijf, de afsluiting van een contract met de gemeenten Roelofarends- veen, Leimuiden en Rijnsater wou de voor waterlevering. Uitbreiding van het pomp station. Ook in het belang der volkshuisvesting heeft de heer van Gelderen zijn krachten gegeven, welke thans weer voor het werk- loozenvraagstuk worden geëischt. In de wethoudersvergadering werden den heer van Gelderen namens de gemeen tebedrijven gelukwenschen aangeboden en een ets overhandigd. Ook mocht de jubi laris tal van felicitaties van vereenigingen en instellingen in ontvangst nemen. Wij vertrouwen dan ook dat de heer van Gelderen nog vele jaren zijn krachten mag geven in het belang der geheele bevolking. Bezoek van den nieuwen burgemeester. Vrijdag bracht mr. E. P. Verkerk de nieu we burgemeester een bezoek aan onze ge meente. Na kennis te hebben gemaakt met de wethouders en verschillende ambtenaren werd door hem het raadhuis bezichtigd. Tijdens het bezoek, dat slechts van kor ten duur was, is bepaald, dat de installatie zal plaats hebben op Vrijdag I December nam. te 2 uur. Aanbesteding. Bij de gehouden aan besteding, arch, de heer J. D. Kranenburg, te Boskoop, voor den bouw van een kan toorgebouw met kassierswoning voor de Coöp. Boerenleenbank in deze gemeente, werd ingeschreven als volgt. In massa: /Van Noordt Zn. Benthuizen 24.900, Gebr. v. Wijk, Alphen a. d. Rijn ƒ23.950, K. Vink Zn., Moordrecht ƒ22.222, G. van Dam, Boskoop 21.897, Gebr. Huisman, Stilwyk 21.835, J. H. Mohr, Boskoop 21.626, J. Reyn, Waddinxveen ƒ21.444, G. Verweij Boskoop 20.465, J. v. d. Vliet, Boskoop 19.749. In vakken: J. v. d. Vliet: metselwerk ƒ7274, P. Bouwman, schilderwerk ƒ11169, W. C. Verbakei, smis werk 804, allen te Boskoop. Geboren: Helena Maria, d. van Th. Fianen en W. M. de Lange. Adriaan Pie- ter, z. van B. J. v. Lomwei en W. Goor. Wilhelmina Annie, d. van J. A. Driesprong en A. van 't Hof. Johannes Nicolaas, z. van Th. L. de Wit en A. W. Benschop. Ondertrouwd: A. Geers 30 j. en A. v. Leeuwen 24 j. Overleden: Dirk Mesman 54 j. Willem v. Kleef 75 j. NIEUW VEEN. V.V.N. weer bovenaan. Zondag heeft V.V.N. I weer de eerste plaats in haar af deeling kunnen heroveren, door op eigen terrein te winnen van Gouda VI met 32 en doordat de zwaarste rivaal, Voorwaarts I, een onfortuinlijke wedstrijd heeft ge speeld. Nu moeten de Nieuwveensche jon gens hun uiterste best doen, dat ze zich weer niet van de bovenste plaats laten ver dringen. Ook het tweede elftal speelde ge lukkig en won uit met 5—2 van Olym- pia V. NOORDEN. Kiesvereeniging. Vrijdagavond heeft de R. K. Kiesvereeniging een ledenverga dering gehouden om op de eerste plaats een voorzitter te kiezen. Bij de gehouden stemming verkreeg de heer P. de Jong de meerderheid. Deze nam zijn benoeming aan. Als nieuw bestuurslid, zoo pas gekozen en nog jong, deed het den nieuwen voorzitter leed, dat de heer Mou nts zijn plaats zal moeten verwisselen, een man, die zich geheel heeft gegeven voor de politieke zaak en onvermoeid altijd op de bres heeft gestaan. De hr. Mourits antwoordde, dat hij den uit slag dezer verkiezing niet anders gedacht had. Voorzitter de Jong bracht een woord van dank aan den scheidenden voorzitter voor alles, wat hij in het belang der goede za?1- had gedaan en hij hoopte dat de heer Mourits nog lang met alle bestuurs leden een goede gezondheid zou mogen samenwerken tot heil van de R. K. Staats partij. Daarna had bespreking plaats van de agenda van de Kamer-Centrale Leiden Bij de rondvraag werd gevraagd, of het niet mogelijk is een spreker te laten komen om het fascisme en zijn gevolgen eens grondig uiteen te komen zetten. Dit stuit nog al op financieele moeilijkheden, doch het zal door het bestuur ernstig worden overwogen. Hierna sluiting. LAATSTE BERICHTEN A. ROODHUIZEN f dag bekend worden, daar de telling der stemcijfers met groote moeilijkheden ge paard gaat. Volgens de tot dusver bekend geworden resultaten kan echter een verschuiving naar rechts- verwacht worden, doordat de so cialisten een aantal zetels hebben verloren. Lerroux is in verscheidene kieskringen gekozen. Martinez Barrios werd te Sevilla gekozen. In Santa Cruz en Teneriffa werd de fascistische candidaat Barretto gekozen. Ook de beide monarchistische candidaten, Graaf Romanones en de pas uit de gevan genis ontvluchte bankier March, die zich op het oogenblik te Parijs bevinden, zullen deel uitmaken van het nieuwe Spaansche parlement. Generaal San Jerjo, die op het laatste oogenblik zijn candidatuur heeft in getrokken, omdat de regeering maatregelen tegen hem had genomen, die zijn verkie zing twijfelachtig zouden hebben gemaakt, moet echter zooveel stemmen op zich ver- eenigd hebben, dat hij als gekozen kan worden beschouwd.- In Cataionië heeft de Cambos-partij, de gematigde radicalen, de meerderheid over de aanhangers van Macias behouden. Hoewel er op verscheidene plaatsen bot singen met de communisten hebben plaats gehad, is de verkiezingsstrijd over het alge meen rustiger verloopen dan men verwacht had, vooral in de groote steden. In 50 plaat sen hebben communisten echter de stem bussen vernield of gestolen. In een dei- wijken van Sevilla gelukte het den com munisten eenige uren een straat te bezet ten. Daarna werden zij echter door de po litie verdreven. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 20 Nov. Vee. Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen, afkomstig uit Denemarken. 527 vette koeien le kwal. 56 60 cent, 2e kwal. 4454 cent, 3e kwal. 3442 cent per kg. slacht9ewicht; 78 melk en kalfkoeien f 160210, 120 vette kalveren le kwal. 4854, 2e kwal. 4044 en 3ekwal. 3038 cent per kg. leyend gewicht; 93 nuchtere kalveren f 58, 94 schapen f 10 20 per stuk, 725 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 kg 4546, zware 43 44 en vette 4243 cent per kg. slachtge- wicht 38 paarden f 70110 per stuk. Over zicht: Runderen aanvoer minder dan vorige week, handel vlug, iets dalende prijzen. Vette kalveren stille aanvoer, handel slecht; terugloopende prijzen. Varkens ta melijke aanvoer, handel stil, onveranderde prijzen. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, stille handel, lage prijzen. Schapen tamelij ke aanvoer, handel vlug en onveranderde prijzen. Paarden weinig aanvoer, handel vrij stil. ROTTERDAM, 20 Nov. Vee. Aanvoer, vette runderen 503, vette kalveren 290, schapen en lammeren 1330, varkens 861. Prijzen per kg.: vette koeien 5558„ 4852 en 3036 cent, vette kalveren 8595, 70 76 en 4655 cent. varkens (levend gewicht) 303633 cent, export varkens 3028 cent schapen 383530 cent, lammeren 4038 33 cent. Prijzen per stuk: schapen 1814 8 cent, lammeren 15138 cent. Over zicht: vette koeien en ossen, aanvoer even als vorige week, handel flauw, prijzen als vorige week, een beste koe 2 cent, boven noteering Vette kalveren, aanvoer als vo rige week, handel flauw, prijzen iets lager. Schapen en lammeren, aanvoer ruimer, han del tamelijk, prijzen lager. Varkens, minder aanvoer, tamelijke handel, prijzen iets la ger. De markt over het geheel flauw, best varken 1 cent boven noteering. NOOTDORP, 18 Nov. Eiercnveiling. Op de veiling werden deze week de volgende prijzen genoteerd: kippeneieren f 6.206.90 aanvoer 1787 stuks; kuikeneieren f 4.20 4.90 eendeneieren f 4.204.50 per 100 stuks, hanen 70 cent, konijnen f 1.85 per stuk, kaas 2028 cent per pond. BOSKOOP, 18 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1424 cent, Hadley 3055 cent, Colum bia 30—61 cent, Butterfly 30—70 cent, Wilh. Kordes 5072 cent, Rosalandia 3048 cent Florex 15—28 cent, Chas. P. Kilham 17—27 cent, Aug. Noack 1326 cent, Chrysanten, grootbloemig 60120 cent, idem tros 820 cent. DEN HAAG, 18 Nov. Fruitveiling. Appe len: Goudreinet extra 1622 cent, I 12—15 cent, II 69 cent, Zonzoet 68 cent, Belle fleur extra 14—16 cent, I 12—15 cent, II 69 cent, Eng. Bellefleur 11 cent, Steerap pel extra 15—26 cent, I 9—14 cent, Triumph de Kiel 1316 cent, Notarisappel 1518 cent, Benderzoet 79 cent, oZete Reinet 8 10 cent; Court Pendu 810 cent; Cam pagne zoet 7—9 cent, Groninger Kroon 8— 10 cent, Armgaton 6—8 cent, Jasappel 46 cent, Zure Bloemé 7—12 cent, Ossenkop pen 512 cent, Koningspippeling 911 ct.. Klumkens 1013 cent. Peren: Zwijndrecht- sche Wijnperen 11—20 cent, St. Remis 78 cent, Gieser Wildeman 8—11 cent, IJsbou- ten 4—9 cent, Brederodes 8—11 cent, Klei- peren 58 cent, Leghiponts 2435 cent, Beurre Clairgeau 16—18 cent, Comtesse de Paris 1721 cent. Bruss. witlof 2428 ct. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) 59.18 8.04 1.517/g 9 701 34 55» 48.04 13 07 20 20 40,27i/.> 35 90 41.35 7 S6i/o 1 iedapest "nrtHe 1% BOSKOOP. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER J. VAN GELDEREN Als lid voor den Gemeenteraad. Vrijdag 17 Nov. j.l. heeft de heer J. van Gelderen, lid van den Gemeenteraad in deze gemeente, en wethouder van bedrij ven, den dag herdacht, waarop hij voor 25 jaar als vertegenwoordiger van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" in den raad zitting nam. In deze periode heeft de heer van Gel deren voor de belangen van zijn partij ge streden, maar ook, en dit in belangrijke mate, voor de belangen der geheele bevol king. 14 Febr. 1921 werd de heer van Gelderen tot wethouder benoemd en werd hem de moeilijke taak van wethouder der bedrij Hedenmorgen is, in den ouderdom van vier-en-zeventig jaar, de heer A. Roodhuy- zen, oud-lid der Tweede Kamer en politiek hoofdredacteur van „Het Vaderland" over leden. Met den heer Roodhuyzen verdwijnt een bekende en in breeden kring zeer gewaar deerde figuur uit het politieke leven. TELEGRAMMEN DE UITSLAG DER SP.' W'SCHE VERKIEZINGEN Een verschuiving naar rechts PARIJS, 20 Nov. (V.D.) Volgens tele grammen uit Madrid zal het gultaat van de verkiezingen

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3