MAANDAG 20 NOVEMBER 1933 JE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN DUITSCH SCHIP OP DE NOORDZEE VERGAAN Slechts één geredde van de elf man.- Met z'n zessen in een boot Gistermorgen is te Rotterdam a'angeko- men het Duitsche stoomschip „Egeria", af komstig uit Dantzig. Aan bo..rd bevonden zich de ernstig zieke eerste-machinist van het Duitsche motorschip „Kreuzsee" en het stoffelijk overschot van den tweeden ma chinist van de „Kreuzsee" Dit schip is Vrij dagavond om 10 uur ter hoogte van Bor- kum gekapseisd en het kan als zeker wor den aangenomen dat van de elf koppen tel lende bemanning slechts de eerste machi nist nog in leven is. De „Kreuzsee" bevond zich van Hamburg op weg naar Londen. Zaterdagochtend om vijf uur hoorde een matroos aan boord van de „Egeria" hulp geroep. Men zocht met de lampen en ont dekte toeri op de zeer hooge stortzee zeer dicht bij het stoomschip, een open boot met drie menschen erin. Deze boot lag aan stuurboord, maar het was onmogelijk de boot langszij te komen, voordat deze aan bakboord was gekomen. Een uur lang werd er gemanoeuvreerd voor men het zoo ver had gekregen. Toen de reddingsboot langs zij de Egeria lag greep een man de reeling van het stoomschip, waarna men hem aan boord kon trekken. De golven sloegen daar op het bootje weg. Na een half uur had men de boot weer langszij. De tweede stuurman sprong in de roeiboot en wist aaar nog een man uit te halen, die echter overleden bleek. De derde man dien men aanvankelijk in de boot had gezien en die ook al overleden moet zijn geweest, was er uitgespoeld. De geredde is de eerste machinist van de j Kreuzsee, Schwint uit Bremerhafen. Het j lijk, dat men aan boord van de „Egeria" j nam was van den tweede machinist Kint uit Stadt Muenden. De eerste machinist kon vertellen, dat Vrijdagavond om tien uur 't motorschip gekapseisd is. Alles was in en kele minuten afgeloopen geweest. Hijzelf had op het moment van het omslaan in kooi gelegen. Hij en nog vijf andere man nen wisten in de boot te springen en zij zijn daarmee op zee blijven ronddrijven, totdat men 's morgens door de „Egeria" werd opgepikt De vijf andere mannen van de „Kreuzsee" zijn intusschen om het leven gekomen en vier hunner zijn in de diepte verdwenen. Zes uren lang hebben de mannen in de open boot op zee rondgezwalkt. De boot was al spoedig vrijwel volgeloopen, zoodat men nog slechts op de tank bleef drijven. Het was buitengewoon koud en de zee was zeer hol. Voortdurend sloegen groote gol ven over de boot heen en de mannen moes ten zich met alle macht aan de roeibanken vast houden. Eén voor één zijn bezweken, bewusteloos geraakt en dan met de over komende golven weggeslagen. Alleen de eerste machinist, een buitengewoon sterke man, heeft kans gezien den strijd vol te houden en alleen hij werd nog levend door de „Egeria" aan boord genomen. Hij is gistermorgen ter verpleging opge nomen in het ziekenhuis aan den Coolsin- gel. Het stoffelijk overschot van den twee den machinist is van boord van de „Egeria" 1 gehaald en naar de begraafplaats „Croos- 1 wijk" gebracht. Er is nog niet bepaald of het stoffelijk overschot te Rotterdam zal worden begraven dan wel naar Duitschland zal worden overgebracht. LANDBOUWERS VROUW DOOR AUTO GEGREPEN Aan de gevolgen overleden. Zaterdagmiddag is de echtgenoote van den landbouwer Tjoonk uit de gemeente Haaksbergen op den Eiberschenweg aange reden door een vrachtauto, die haar pas seerde, tengevolge van het feit, dat een per sonenauto. die op hetzelfde moment, dat de vrachtauto de vrouw voorbijreed, nog wil de passeeren. De vrouw werd van haar rij wiel geslingerd en in ernstigen toestand per brancard naar het St. Antonius-gasthuis vervoerd, waar medische hulp is verleend. Enkele uren na de aanrijding is de ongeluk kige overleden. De politie heeft de zaak in onderzoek. TWEE SLACHTOFFERS VAN AUTO-ONGELUK Tegen tram gereden. Omstreeks drie uur gistermiddag had on der de gemeente Maasbracht een ernstig auto-ongeluk plaats, waarbij burgemeester Galiart uit Stevensweert (tevens lid van Gedeputeerde Staten van Limburg) een ernstige bekkenbreuk, een beenbreuk en een hoofdwonde opliep en de bestuurder en eigenaar van den auto, de heer G. Steeg- mans, handelsagent te Roermond, verschil lende inwendige kneuzingen en een hoofd wonde bekwam. De heer Steegmans was naar Stevens- weert gegaan om den burgemeester op te halen. Op de terugreis naar Roermond reed de wagen tegen de juist passeerende tram, die ter plaatse van het ongeval dwars over den weg gaat. Toen de autobestuurder de tram zag aankomen, remde hij uit alle macht, hetgeen gebleken is uit de rem sporen op den weg, doch een aanrijding was niet meer te voorkomen. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan onoplettend heid, daar het uitzicht ter plaatse ruim schoots voldoende is. De beide slachtoffers van dit ongeluk zijn per ziekenauto naar het Laurentiuszieken- huis te Roermond overgebracht. De toe stand van den burgemeester is zeer ern stig. De auto is totaal vernield, terwijl de tram eenige materieele schade opliep. „De Crt." ERNSTIGE AANRIJDING. Een zwaar gewonde. Zaterdagmiddag is de heer Ooms, uit Haarlem, die leelnam aan den Sterpt van de K.N.A.C. naar Den Bosch tusschen He- del en Den Bosch onder de gemeente Em- pel met zijn auto tegen een brugleuning ge reden, toen hij door een defect aan het ags- pedaal, werd afgeleid. De wagen reeds twee passeerende wielrijdsters aan en reed ver volgens in het moeras naast den weg. De inzittenden, de heer en mevr. Ooms. ble ven ongedeerd, maar een der wielrijdsters, de 20-jarige mej. H. Geraerdts uit Eindho ven, kreeg een schedelfractuur en een die pe hoofdwonde. Zij werd naar het zieken huis te Den Bosch overgebracht, waar zij bewusteloos en in zeer ernstigen toestand werd opgenomen. BEIDE BEENEN AFGEREDEN. Knaap wilde op rijdende tram springen. Zaterdagmiddag omstreeks half twaalf is het twaalfjarig zoontje van ds. Boogers uit Aohelen, dat te Franeker op school gaat, aldaar, toen hij op een binnenkomen de goederentram wilde springen, waarme de hij naar huis moest terugkeeren, mis- gesprongen en overreden. Beide beenen werden de knaap afgereden. Twee dokto ren waren spoedig aanwezig, die het slachtoffer in het tramstation voorloopig hebben verbonden. De toestand van den knaap is hoogst ernstig. LANDBOUWER GEDOOD. Door een stier aangevallen. Toen de landbouwer L. enkele dagen ge leden in de weide nabij zijn woning te Te- tering het vee voederde en een jongen stier op zich zag afkomen, is hij bij het ont wijken uitgegleden en achterover gevallen, waarbij de stier met de knieën op den man terecht kwam. Bewusteloos werd hij wordt eerst wérkelijk al" geopend J^Bchouwd, als de Koning zelf de deur^^tsloten heeft. Zoo kan alles wat als „^^irin" verkocht wordt, slechts als wèrkjilfjke, werkzame en on. schadelijke pijr^tiller beschouwd worden, als ieder tablet het Bayer kruis draagt. door voorbijgangers in de weide aange troffen. Op advies van den geneesheer werd de man naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda overgebracht, waar hij, nadat ope ratief was ingegrepen, tengevolge van de bekomen inwendige kwetsuren, is overle den. De man laat een vrouw en twee kinde ren achter. Het lijk is door de justitie in MOLEN AFGEBRAND Gistermorgen ontstond brand in de groo te houtzaagmolen van den heer Broersma te Steenwijk, waarin een loonzagerij was gevestigd. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat weldra de molen een vuurzee was. De brandweer, die met veel materiaal ter plaatse was, kon niets uitrichten, zoo dat de molen tot den grond toe afbrandde. Om drie uur gistermiddag was men nog bezig met het nablusschingswerk. De mo len was verzekerd. SMOKKELAUTO'S BESCHOTEN. Men meldt uit Roosendaal aan het „Vad.": Zaterdagochtend om half 6 passeerde bij Nispen twee uit België komende auto's de grens. Bij de Hollandsche douanen geko men, leek het of zij zouden stoppen maar bij de douanen gekomen gaven de bestuur ders plotseling vol gas en reden in razen de vaart weg. De kommiezen namen de auto's dadelijk onder vuur, zonder ze tot staan te kunnen brengen. Het is niet be kend of de schoten doel troffen. Het smok kelen wordt op dit punt van de grens steeds driester. Eergisteren is een Holland sche vrachtauto,geladen met koffie, in volle snelheid de Belgische douanen te Es- schen gepasseerd. De ambtenaren legden een staalband met spijkers op den weg, toen zij gewaar werden met een smokkelauto te doen te hebben. Het schijnt echter, dat de banden van den wagen op deze hin dernis berekend waren. In snelle vaart re den de smokkelaars door het dorp Esschen. Bij de kom der gemeente werd het voer tuig door vier kommiezen met karabijnen onder vuur genomen, zonder dat de scho ten blfjkbaar doel troffen. Het is overigens merkwaardig, welke afmetingen de smok kelhandel onder de bevolking in West- Barbant aanneemt. Het overkomt u als eerzaam burger, dat vrienden en kennis sen u op kantoor of op straat in gemoede een aanbod voor suiker of boter doen te- R.K, VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIDEN Plaatsing-Bureau Boeijia^restraat 30 verleent hulp door gedilloA eerde krachten Geopend elke DonderdagnrodJg^an 2—5 uur tot het verstrekken van lie gewenschte in lichtingen en ter aanmelding van contribu- eorende leden. Schriftelijke aanvrage adres: R.K. Yer. v. Kr., Stille Rijn 7, Telef. 3420 UIT DE RADIOWERELD Programma voor Dinsdag 21 Nov. Huizen, 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het KRO.-orkest met gramofoon-intermezzo. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Mode-cursus. 4.00 Afgestaan aan de H.I.R.O. 5.10 Namiddag-concert door de KRO.- boys. 6.00 K. W. C. Kloppenburg over „De R.K. Standsorganisatie voor den werknemenden Middenstand". 6.15 Vervolg irjiddagconcert. 6.40 Esperanto-cursus. 7.15 Dr. J. B. Deelen over Moederschaps- zorg. 7.45 Verbondskwartiertje. (Na 8 uur geruild met de NCRV. voor den Donderdagavond). 8.00 Chr. Zangvereeniging „Bennebroek", o.l.v. H. J. Arisz. 9.00 Ouderuurtje door A. J. Drewes. 9.30 Tambours- en Pijperscorps „Jubal", o.l.v. C. J. Schotel. C.a. 10.10 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 296 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Ensemble Otto Hendriks. 11.00 Kook- en bakpraatje door mevr. R. LotgeringHillebrand. 11.30 Vervolg concert. 12.302.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, en Gramofoonpl. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Knipcursus. 4.00 Vioolrecital door prof. S. Frydberg. Aan den vleugel mevr. S. LoopuitRoeper. 4.30 Radio-kinder-koorzang oi.v. J. Ha mel. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO door ds. B. J. Aris. 6.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 7.00 Dr. M. Th. Hillen: Waarvan stam men onze woorden. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Kovacs Lajos en zyn orkest. 9.00 „Caesar en Cleopatra", van G. B. Shaw. Vert.: W. Vogt. Regie: Kommer Kleyn (vierde bedrijf). 10.10 Kovacs Lajos en zijn orkest, en verslag van de Zesdaagsche te Amsterdam door H. Hollander. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonmuziek en verslag v. d. Zesdaagsche te Amsterdam door H. Hollander. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Kookpraatje. 11.2011.40 Lezing. 12.20 Orgelspel. R. New. 12.50 Gramofoonpl. 1.50 Midi. Studio Orkest o.l.v. F. Cantell. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.55 Fransche les. 4.25 Causerie. 4.50 Concert door het Grinke-Trlo m.m.v H. Campbell (bariton). 5.35 Kinderuur. 6.50 Mozart's piano-sonates door E. Isaacs 7.10 Duitsche causerie. 7.40 Radio Militair Orkest o.l.v. B. W. O'DonneU m.m.v. J. Farrington (bas-bari ton). 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 BBC.-orkest o.l.v. J. Lewis, mjn.v. G. Garside (alt). 10.50 Voordracht. 10.55—12.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.0512.20 GramofoonpL 12.50 Orkestconcert oJ.v. H. Plussigne. I.50 Gramofoonpl. 7.40 en 8.20 Gramofoonpl. 8.50 „Le prophéte", opera van Meyer beer. M.m.v. orkest, koor en solisten o.l.v. Cohen. Kalundborg, 1153 M. II.2012.10 Concert uit rest „Wivex". 2.204.20 Omhoeporkest o.l.v. Grondahl. 7.20 Koorconcert o.l.v. C. Kofod. 7.40 Hoorspel. 8.15 Vioolrecital M. Hansen. 8.30 Gramofoonp. 8.40 Reportage. 9.25 Fransche muziek o.l.v. E. Reesen. 10.1511.50 Dansmuziek uit rest. „Nimb" Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35 en 10.45 en 11.20 Gramofoonpl. 12.55 Concert o.l.v. G. Schumacher. 2.05 Kamermuziek 3.20 Kamermuziek op oude instrumenten 4.40 Harmonica- en cithermuziek. 6.20 Hedendaagsche Westduitsche muziek door het Omroeporkest en solisten o.l.v. Breuer. 8.20 Blaasconcert o.l.v. Hanker. 10.05 Gramofoonpl. 10.20 „Spass beiseite", gramofoonplaten. Rome, 441 M. 7.50 „Tristan und Isolde" opera van Wag ner. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 en 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot, mjn.v H. Didama (tenor), 508 M.: 12.20 en 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o.Lv. Walpot. 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Solistenconcert 8.20 Selectie uit Bizet's „Parelvisschers". 10.05 GramofoonpL Deutschlandsender, 1365 M. 6.20 Rijkszending: Nieuwe Westduitsche muziek. 7.20 Lezing. 7.25 „Der Barbier von Bagdad", opera van Cornelius. 9.20 Berichten, Sportpraatje. Weerbericht 10.2011.20 Populair concert uit Stutt gart. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf Derde Programma. 11.2012.20 Kalundborg 12.20—14.20 Luxemburg. 14.2016.20 Kalundborg. 16.2017.20 Langenberg. 37.20—19.20 Brussel (VL) 19.20afl. Warschau. Daarna: Luxemburg of Kalundborg. Vierde Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.2014.15 Daventry. 14.15—16.30 North Reg. 16.30—18.20 Milaan. 18.2019.40 Weenen. 19.4020.00 Daventry. 20.0023.00 Locale uitzending (gramof. muziek). 23.00afloop. Daventry. gen beduidend lageren prijs dan men in den winkel betaalt De toestand, welke in dit opzicht is ontstaan doet voor dien van de oorlogsjaren niet onder. Uit den aard staan de rijksambtenaren vrijwel machte loos tegenover dezen detail-smokkelhandel. INBRAAK IN KERK EN PASTORIE. Vrijdagnacht is ingebroken in de kerk en de pastorie te Monnikendam. In de kerk lichtte men de offerblokken, terwijl uit de pastorie het gouden horloge van wijlen den zeereerw. heer pastoor A. Spigi gestolen werd. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 38) En Arthur Hethcott snelde weg zonder een woord meer te zeggen. Hij was zoo wel lichamelijk als geestelijk pijnlijk gesla gen. Hij liep zelfs zijn zuster voorbij vlak bij hun eigen hek, want Gladys verzamel de evenals alle menschen in het dorp, gre tig al het nieuws. Zij snelde haar broeder achterna, maar kon hem niet inhalen, voordat hij in een stoel in zfjn studeerkamer neergevallen was. Er was geen licht op en zij kon ternau wernood zien, waar hij was. Artie, riep zij verschrikt. Artie, wat is er? Ben je ziek? Je zei. Laat mij alstublieft alleen, Gladys, mompelde hij. Je alleen laten? Waarom? Artie, bes te kerel, vertel me, wat er geburd is. Je deed, alsof die slag niets te beteekenen had, toen ik er het verband om deed. Je had niet naar „The Homestead" moeten fietsen. Ik dacht weL dat het verkeerd was. Aangezien zij zeer aan elkaar gehecht waren, vermande hij zich ter wille van haar. Hij had een vaag vermoeden, dat zijn zuster Royson zeer tegemoetkomend beje gend zou hebben, indien hij notitie van haar genomen had, maar haar houding ge durende de laatste week duidde daar vol strekt niet op. Zelfs in haar gesprekken met Shiela had zij ternauwernood zijn naam genoemd. Maar vrouwen hadden hun eigen metho den om dergelijke situaties te behande len. Het zou jammer zijn als ook zij er on der zou moeten lijden. Lichamelijk mankeert mij niets zei hij. Wat mankeert er dan aan? Op het oogenblik alles. Maar die be proevingen gaan gelukkig voorbij! Artie, wil je mij niet zeggen, wat je hindert? Is het, is het iets met Shiela? De menschen zeggen.... dat zij.... onge deerd is. Hethcott was blij, dat het gezicht van zijn zuster bijna onzichtbaar was. Het betreft inderdaad Shiela, hernam hij. En mij. Jou misschien ook. Zij is met Royson verloofd. De hemel beware mij er voor, dat zij mij vragen getuige te zijn bij hun huwelijk. Gedurende een paar seconden zweeg Gladys. Toen strompelde zij naar de deur en hij hoorde haar al tastende de trap opgaan. Hij schudde zichzelf uit zijn verdoo- ving wakker, en sprong overeind. Gladys! riep hij. Gladys! Er kwam geen antwoord. De deur van haar slaapkamer werd gesloten. Toen, met een gebaar van volkomen hulpeloosheid, liet hij zich weer in zijn stoel neervallen. Op „The Homestead" trof «Royson een tooneel van bedrijvigheid aanja, een vriendschappelijke smulpartij. Negen Spanjaarden, drie met verbanden om, za ten om koude vleeschspijzen, die de pro visiekamer had opgeleverd. Goda Almarez zat afzonderlijk. Men had haar een glas wijn gegeven. Haar bleek heid was vreeselijk om aan te zien. Zelfs haar oogen hadden hun glans verloren. Waarschijnlijk was het een of andere gerucht van Juan Garcia's dood tot haar doorgedrongen, daar eenige van de over levenden de identiteit van hun dooden hadden vastgesteld. In de buurt van de gevangenen ston den andere tafels, waaromheen zich een aantal politiemannen verzameld hadden. Ook eenige van deze stoere kerels waren verbonden. Niemand, behalve de vrouw, zag er be droefd uit. Ook de Franschman was er, met hechtpleisters kris-kras boven zijn rechteroor geplakt; hij zat tusschen de agenten en stelde klaarblijkelijk in alles wat zich afspeelde, belang. Hobbs was niet aanwezig, noch een van de mannen van de Crimineele Recherche. 1 Royson, die eigenlijk niet goed raad met zichzelf wist, was op het punt om de groep politiemannen uitleg te vragen, toen Smithers verscheen met twee kannen met warm water. Ha, is u daar weer, kapitein! grin nikte hij. Zij zijn allemaal in de rook kamer en er is een plaats voor u gedekt. Maakt moeder het goed? Zoo goed, als het maar kan, ant woordde Royson. Nou, ik zal hier nog wel uren bezig moeten zijn, kapitein. Zou u misschien de sleutel in het slot willen laten? Waarom zul je zoo laat moeten blij ven? De dokter heeft zijn handen voL Er is een auto naar Woolcraft om nog een dok ter te halen, een paar verpleegsters en een nieuwe voorraad chloroform. De dienst meisjes zijn hier niet opgewassen tegen hospitaal werk. Juffrouw Shiela is alleen evenveel waard als een dozijn van hen. Helpt zij den dokter? Dat zou ik denken! Of ze helpt! Vraag u het den ouden pillendraaier zelf maar- eens, als u hem ziet. In de rookkamer vond Royson zijn vrienden en een inspecteur uit Woolcraft, dien hij te voren nog niet had ontmoet. Een schelle vrouwenstem klonk. De menschen in de rookkamer snelden naar buiten en een treffend schouwspel ver toonde zich aan hun oogen. De gevange nen werden telkens met drie tegelijk in de handboeien geslagen, alvorens in de auto gevoerd te worden, die nu op de oprijlaan wachtten. De baron stond boven aan de trap; hij sprak met de stem van een profeet en met het uiterlijk van iemand, die uit den dood verrezen was. Gij dwazen! zei hij, gij arme mis leide dwazen! Gij praat over vrijheid, maar gij draagt haar fakkel alleen om te vernielen Ofschoon uw handen rood zijn van het bloed van uw eigen medeburgers, durft gij hierheen te komen, de bakermat zeker van de menschelijke vrijheid, met uw haatgevoelens en partijleuzen. Gij breekt alle wetten, zoowel menschelijke als goddelijke, en matigt u zeiven het recht aan om te dooden en te verminken, zooals u goeddunkt; neen, zooals louter moordlust u in geeft, zonder reden en zon der grond. Niet de gevangenis, maar het krankzinnigengesticht is de plaats, waar gij thuis hoort. Gaat heen! Scheer u weg, gij uitvaagsel! Gij bezoedelt de lacht van een vrij land! De mannen keken beschaamd; alleen Gonda Almarez keek iedereen tartend aan. Zij barstte uit in het een of andere woeste scheldwoord, maar Winter was haar te vlug af. De gevangenen werden in auto's gela den, die elk onder behoorlijk geleide stonden, terwijl motorrijders den stoet voorafgingen en volgden. Royson wandel de met Furneaux naar zijn huis. Voor hen uit gingen brigadier Jackson en de Fransch man, die in het dorps-cachot zou worden aangehouden. Nu, zei Royson, toen ze een poosje op weg waren, ik vermoed, dat er twee partijen zijn, en dat de ééne meegeholpen heeft om de andere te verslaan. Moge de hemel je bewaren! Je bent de gelukkigste kerel, die ooit op twee bee nen rondliep. Je was ter dood of tot totale invaliditeit bestemd vanaf vanavond tien uur, en niettemin wandel je nu met me naar huis zonder ook maar een schramme tje opgeloopen te hebben, terwijl een lief meisje, dat haar gewicht in radium waard is, je als den eenigen man ter wereld be schouwt, en Buitenlandsche Zaken bereid is, je tot Ridder van het Engelsche Kei zerrijk te doen verheffen. En wanneer ik de waarde van Shiela Macdonald schat, dan denk ik niet aan laag winstbejag maar aan haar bijzondere hoedanigheden als vrouw. Ze is volbloed, op en top. Je bent werkelijk het „toppunt", zei Royson. Ik kan mij niet voorstellen, hoe je ooit er toe gekomen bent detective te worden. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10