DONDERDAG 16 NOVEMBER 1933 JE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN kinderwagen omvergereden. Een kind van twee jaren gedood. Te Maastricht heeft Dinsdagmiddag een auto een kinderwagen, welke door de moe der werd gereden, omver geworpen. Het tweejarig jongetje, Jozef Maas, werd naar het ziekenhuis gebracht, waar het thans is overleden. MOTORRIJDER VERDRONKEN. Zijn lijk opgehaald. Late voorbijgangers waarschuwden Dins dagavond den rijksveldwachter Janssen te Jutphaas, dat er op den IJsselsteinschen weg, ter hoogte van den Randdijk, een mo torrijwiel onbeheerd tegen een telefoon paal stond. Onmiddellijk werden de bur gemeester en de gemeentepolitie gewaar schuwd, daar men aan een ongeluk dacht. Bij nader onderzoek bleek het motorrij wiel aan den heer van E. uit Zeist, toe te behooren, die nog niet naar huis was te ruggekeerd. Men vreesde, dat de man in den Hol- landschen IJssel, die parallel loopt met den IJsselsteinschen weg, was geraakt. Door de duisternis en den mist was het niet mogelijk, dadelijk een onderzoek te water in te stellen, zoodat men daar Woensdagmorgen mee begonnen is. Na een poos dreggen is het lijk van van E. uit den IJssel opgehaald en ter beschikking van de justitie gesteld. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van dit ongeval. De heer v. E. was gehuwd en laat vrouw en twee kinderen achter. MOTORONGELUK. In den vooravond heeft gisteren onder Duivendrecht op den rijksstraatweg Dui- vendrechtUtrecht een ernstig ongeval plaats gehad. Onder de gemeente Duiven drecht wilden twee uit tegenovergestelde richting komende auto's elkaar passeeren, toen op het laatste oogenblik een motor rijder, komende uit de richting Utrecht nog tusschen beide wagens wilde doorrij den. Dit gelukte niet met het noodlottig gevolg, dat de motorrijder, een inwoner uit Amsterdam door een der auto's werd ge grepen. De motorrijder werd tegen den grond geworpen en zeer ernstig gewond. Dr. Balfoort uit Diemen verleende de eer ste hulp, waarna het slachtoffer naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam werd overgebracht, waar hij ter verpleging is op genomen. Het motorrijwiel en de auto, die bij deze aanrijding betrokken was, zyn bescha digd. Een onderzoek wordt ingesteld. DOOR DE TRAM GEGREPEN. Moeder en kind gewond. Omstreeks 7 uur gisteravond wandelde de vrouw van den arbeider A. Stolk te Spijkenisse met haar twee kinderen naast de trambaan van de Rotterdamsche Stoom tramweg Maatschappij. Op een gegeven moment naderde een auto, waarvoor de vrouw wilde uitwijken en op de trambaan ging loopen. Juist naderde de motortram, die haar van achteren aanreed. De vrouw en een der kinderen van 3 jaar kwamen te vallen en werden door de motortram eeni- ge meters meegesleurd, waarna de ma chinist er in slaagde de tram tot stilstand te brengen. Vrouw S. werd licht gewond, doch haar 3-jarig kind kwam er minder' goed af. De kleine werd zeer ernstig ge wond opgenomen. Dr. Bruhl uit Hekelin gen en dr. Greup uit Poortugaal verleen den de eerste geneeskundige hulp. Voor het leven van 't kleine slachtoffer wordt gevreesd. DE KETELONTPLOFFING TE ROTTERDAM. De chauffeur overleden. De 36-jarlge chauffeur L. Nijmans, ge woond hebbende in de Immobiliastraat, te Rotterdam, die gistermorgen zeer zwaar werd gewond bij de ketelontploffing in een wasscherij aan den Groenen Hilledijk te Rotterdam, is vannacht aan de gevolgen van een nekwervelfractuur overleden. AANVARING OP HET NOORDZEE KANAAL. Gisteravond had op het Noordzeekanaal in de nabijheid van Westzaan een aanva ring plaats tusschen het Zweedsche uit gaande vrachtschip „Normandia" en het Duitsche naar Amsterdam opstoomende stoomschip „Naumburg" van de Harburg- Amerika-lijn. De aanvaring verliep zonder veel schade aan te richten. Het Zweedsche stoomschip liep geringe schade aan bak boord op, het kon echter de reis vervolgen en werd om 8.10 uuit te IJmuiden geschut, waarna het de reis naar Rotterdam voort zette. De „Naumburg" is na een gering op onthoud aan de Javakade aan de steiger van de Hamburg-Amerika-lijn aangeko men. Waarschijnlijk is het ongeluk hieraan te wijten, dat de „Normandia" uit zijn roer liep. De „Naumburg" werd hierdoor mid scheeps getroffen, doch liep weinig of geen averij op. STEEKPARTIJ TE AMSTERDAM. Een café In puinhoop herschapen. In een café op den Overtoom bij het Leidscheplein te Amsterdam heeft een vechtpartij plaats gehad, waarbij het café in een ruïne werd herschapen en een man werd getroffen. Om circa elf uur traden daar twee „zware" jongens binnen, die nu niet be paald „zuiver" waren. JDe kellner van het café, dat nodit dergelijke klanten herbergt, zag direct dat het geen goed volk was. De mannen namen achter de toog plaats om iets te gebruiken, doch waarschijnlijk had den ze, voor ze het café betraden oneenig- heid gehad, in ieder geval begonnen ze met elkaar ruzié te maken en wilden, na elkaar flink opgewarmd te hebben, aan het bakkelyen slaan. Aan den toog was ook een chauffeur, die de mannen om orde verzocht, doch hieraan wenschten de „zware" jongens geen gevolg te geven, integendeel een van hen greep een stoel en sloeg dezen tegen het hoofd van den ander in stukken. Dit was het sein tot den aanval. De bier- en bitter glaasjes rinkelden over de tafeltjes en de toog, de kellner schoof met een enkel gebaar alle bierglazen onder het biljart om te voor komen, dat er nog meer projectielen zou den kunnen worden gebezigd. Een paartje, dat rustig in een hoekje wat zat te gebrui ken, verdween gezwind onder het tafeltje, kortom er dreigde moord- en doodslag. Een der beide vechtersbazen was naar buiten getreden met een stoel in de hand, dien hij dwars door de spiegelruit slinger de. Kom naar buiten, schreeuwde hij, doch zijn tegenstander binnen, wenschte aan deze uitnoodiging geen gevolg te geven. Deze was door de vechtpartij zoo opgewon den, dat hij een mes trok en dit diep in den schouder van een der bezoekers van het café stootte. De chauffeur, de derde man dus, werd intusschen bij de haren door den caféhou der en diens vrouw in bedwang gehouden. Dit alles speelde zich in korten tijd af. Toen de agenten van het bureau der be reden politie op het tumult verschenen, was het ergste al achter den rug. In aller ijl werd de gevaarlijke vent van Jiet mes ontwapend en gearresteerd, evenals de vechtersbaas buiten. Beiden werden naar het bureau Leidsche plein overgebracht waar proces-verbaal tegen hen werd opgemaakt. Daar bleek het dat het bekenden van de politie waren die reeds eerder wegens toebrengen van licha melijk letsel moeten, zijn veroordeeld. De getroffene die er op attent gemaakt moest worden, dat hij gestoken was, is naar het nabij gelegen Teëselsohadezieken- hüis geloopen om zich te laten verbinden. Het bleek gelukkig, dat de wond niet diep was. zoodat de getroffeneeen 38-jarigen man, zich, na geholpen te zijn, eveneens naar het bureau Leidscheplein kon bege ven voor het verstrekken van lnlichtihgen. De man wenschte echter van de steekpartij geen aangifte te doen, zoodat de beide vechtersbazen niet zullen worden vervolgd wegens toebrengen van lichamelijk letsel. Wel zullen zij zich hebben te verantwoor den voor de ruïne, die zij in het café heb ben aangericht. „Msb." een ongewenscht bezoeker. Gisteravond omstreeks kwart voor tien bemerkte een waker van de Ned. Bewa king Maatschappij te Amsterdam, welke in het nog niet voltooide Bungehuis in de Spuistraat bij de. Paleisstraat de wacht houdt, dat zich in een lokaal, waarin ma teriaal was opgeslagen, een ongenoode gast bevond. Daar hij van de zijde waar hij zich bevond het lokaal niet kon betreden, spoedde hij zich naar het Singel om den man daar op te vangen. Deze was inmid dels reeds door een raam geklommen en had de vlucht genomen. Eenige burgers hadden dit gezien en waarschuwden de politie, die den onbekenden achterna ging, die echter spoorloos verdwenen was. Ongeveer een uur later hoorde de waker wederom onraad. Hij waarschuwde on middellijk de politie. Eenige rechercheurs en agenten van het bureau Singel hebben daarop een uitgebreid onderzoek in het gebouw ingesteld, echter zonder iets te vinden. BRANDSTICHTING TE KAATSHEUVEL. Schoenfabrikant, zijn zoon en een zaakwaarnemer ontmaskerd. De Centrale Recherche te Rotterdam heeft aangehouden den 51-jarigen J. W. S., vroeger eigenaar van een schoenfabriek te Kaatsheuvel, zijn zoon, den 19-jarigen F. G. S. en den zaakwaarnemer M. B., welke personen verdacht worden van brand stichting, valschheid in geschrifte, bedrie- gelijke bankbreuk, meineed en poging tot oplichting. De Rotterdamsche politie is achter deze affaire gekomen, toen zij de vorige week vernam, dat te Rotterdam een partij leer onder verdachte omstandigheden te koop werd aangeboden. Dit leer werd in beslag genomen in een pand aan de Oleander- straat en men wist na te gaan, dat het af komstig was uit een pakhuis in de Maurits- straat. In dit pakhuis werd een groote partij schoenmakersartikelen, benevens de boek houding van een schoenfabriek te Kaats heuvel, toebehoorencte- aan S., gevonden. Deze schoenfabriek is van den zomer in Kaatsheuvel afgebrand en eenigen tijd la ter werd de eigenaar failliet verklaard. Bij de boekhouding werd nog een aantal brie ven gevonden, waaruit bleek, dat de fa brikant in contact is geweest met den zaakwaarnemer B. De fabrikant was in Rotterdam komen wonen en werd hier door de politie gehoord, evenals zijn 19-ja- rige zoon. Ten slotte vielen zij door de mand en vertelden, dat de fabriek zeer slecht ging en dat men toen contact had gezocht met den zaakwaarnemer. Het plan was gerezen, de fabriek in Kaatsheuvel in brand te steken. Dit geschiedde in den nacht van 7 Juni j.l. De vader was tevo ren naar Rotterdam gegaan. Intussschen was men door den brand nog niet uit de financieele moeilijkheden, omdat verschil lende schuldeischer beslag zouden leggen op de uitkeering van de verzekeringsmaat schappij. Toen heeft men een gefingeerde schuldbekentenis van 5000 opgemaakt ten name van een Engelschen leverancier. Bij den brand was zoogenaamd slechts één boek uit de boekhouding gered en daarin kwam de post van ƒ5000 voor. De andere boeken, die men evenals de voorraden vóór UIT DE RADIOWERELD Programma's van Vrijdag 17 November. Huizen, 1875 m. Alg. Programma, verzorgd door den K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door het KRO-sextet met Gramofoonplaten-intermezzo. 2.00 Wagner's „Lohengrin" (Gramofoon- platen). 3.00 Bretonsche liederen en gedichten door mevr. Marguérite Coupérus, zang, mevr. Sophie Nieuwenhuis-v. d. Rijst, toe lichting met declamatie. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 De K.R.O.-boys. Te 5.00 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 Willy d'Ablaing geeft een muzikale toelichting op het concert van hedenavond. 7.15 „De ontwikkeling der luchtvaart" door mr. E. Franquinet. 7.35 Gramofoonplaten. 8.00 Solistenconcert door het KRO-orkest m.m.v. Myra Hess, klavier. Te 8.30 Vaz Dias. Te 9.00 Uit de Matthaus-Passion (Gra mofoonplaten). Te 9.15 H. v. d. Eerenbeemt over koning Ichnaton. Te 10.30 Vaz Dias. 10.45 De KRO-boys met Gramofoonpl.- intermezzo. Hilversum. 296 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Trio Favoriet. 11.00 Causerie voor de Vrouw. 11.20 Trioconcert. 11.40 Voordracht. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en Gramofoonplaten. 2.30 Causerie Mevr. Ida de, Leeuw-Van Rees. 3.00 Gramofoonplaten. 3.30 Uit het Carlton-Hotel: Cornelius Co- dolban en zijn orkest. 4.00 Gramofoonplaten. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 VARA-Kleinorkest o.Lv. H. de Groot 6.17 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en Gramofoonplaten. 7.10 Causerie over het Fascisme door Dr. W. Banning. 7.30 De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst m.m.v. A. de Booy. 8.00 Dr. W. Banning: Religieuze opbouw. 8.30 Gramofoonplaten. 9.00 Prof. Dr. G. J. Heering: De kracht van ons geloof. 9.30 Gramofoonplaten. 10.00 Vryz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Mej. A. Geyl: Shakespeare's Koning Lear. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Orgelspel J. Jong. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert A. Baynon. 12.50 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall. 1.35 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Muzikale causerie. 3.55 Voordracht. 4.10 Gramofoonplaten. 4.50 E. Colombo's orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Schumann-sonates. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 „Matinée", hoorspel van P. H. Len nox. Muziek van L. Woodgate. den brand naar Rotterdam had getranspor teerd en die zoodoende dezer dagen hier werden ontdekt vermelden niets over de schuld van ƒ5000. Bij de faillissementsprocedure die na den brand toch nog is gevolgd, heeft de eigenaar onder eede verklaard, dat de 9.20 Berichten. Gramofoonplaten. 9.50 S. P. B. Mais: The modern Columbus. 10.10 G. Parkington-kwintet m.m.v. M. Middleton, alt. 11.20 Veordracht. 11.15'—12.20 Dansmuziek door Harry Roy en zijn Band. ..Radio-Paris. 1724 M. 8.05, 12.502.20 en 7.40 Gramofoonpl. 9.05 Radio-tooneel. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Concert uit Hotel Angleterre. 2.204.20 C. Rydahl's orkest m.m.v, so listen. 7.20 Kerkconcert o.l.v. Wöldike. 8.05 Hoorspel „Kleine man wat nu", naar Fallada van Hermann. 9.50 Mandoline-muziek door het Braco- ny-Trio. 10.2011.50 Dansmuziek uit Rest. „Ritz" Langen berg, 473 M. 5.25 en 6.35 Gramofoonplaten. 11.20 Gramofoonplaten. 12.55 Die fröhlichen Fünf. 1.50 Gramofoonplaten. 3.20 Omroeporkest en solisten o. 1. v. Kühn. 5.55 Mannenkoor o.l.v. Breuer. 6.20 Zie Qgutschlandsender. 7.30 Künneke-concert o.l.v. van den com ponist. 10.00 Gramofoonplaten. 10.20 Omroeporkest o.l.v. Kühn. Rome, 441 M. 7.35 Letlandsche muziek. 9.10 Radio-tooneel. 9.35—10.20 Variété. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o.l.v. André. 8.50 Radio-tooneeL 9.5010.20 Vervolg concert. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. André. 6.35 Gramofoonplaten. 7.20 Zangvoordracht. 8.2010.20 Symphonieconcert m.m.v. so listen o.l.v. Jean Kumps. Deutschlandsender, 1635 M. 6.20 Rijkszending: Ludwig Spohr-Pro- gramma. 7.30 Zie Langenberg. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Reportage van de Zesdaagsche te Berlijn. 10.3011.50 Populair concert door het Emdé-orkest te Leipzig. Gemeentelijk Radio distributie-bedrijf te Leiden. 3e Programma. II.20—12.20 Kalundborg. 12.2014.20 Luxemburg. 14.2016.20 Kalundborg. 16.2019.50 Beromünster. 19.50—20.20 Parijs (Eiffel). 20.20afloop Boedapest. Daarna: Daventry. 4e Programma. 11.2012.20 Langenberg. 12.2013.20 Daventry. 13.2017.35 Londen Reg. 17.3518.20 Londen National. 18.20—20.00 Midland Reg. 20.0023.00 Locale Uitzending. a. The Dutch Players. b. Dubb. mannenkw. Inter Nos. c. A. 't Hart, piano. 23.00afloop Langenberg. (Wijzigingen voorbehouden). schuld van ƒ5000 inderdaad bestond. De vader en zoon werden Maandag jJ. in arrest gesteld. Den zaakwaarnemer heeft men te Rot terdam weten aan te houden. Alle drie zul len naar 't Huis van Bewaring te Den Bosch worden overgebracht. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 35) HOOFDSTUK XVII. „Eens aan boord van den logger". Zegt u dat wel, kapitein riep Smi th ers met een breeden grijns. Juist toen u in de boot klom, zag ik nog twee auto's aankomen. En hoor, daar roept iemand in het koeterwaalsch: het anker op! Het kletterend gerammel van een lier en het geratel van ra's'en hoepels om den mast liet zich vanuit zee hooren. Het vaag-zichtbare schip was gealarmeerd en maakte zich gereed om te vluchten. Op het land vertoonden zich telkens opvlammen de lichtbundels van electrische lantaarns, maar het schieten was gestaakt. Royson was verlangend om voor Shiela te zor gen, maar hij moest wel volgen wat zich verder afspeelde. Houd de boot daar, Bob, zei hij. Ofschoon die schurken zich overgegeven schijnen te hebben, is het gevaar nog niet aeelemaal geweken. Als ik iemand in de buurt van de waterlinie zie, dan zal ik probeeren hem aan te roepen. Maar het was gemakkelijker om vanaf net strand de boot te onderscheiden, dan voor de mannen in de boot om menschen te onderscheiden. Ben jij het, Royson? riep plotseling een hooge, heldere stem vanaf het strand. Goeie hemel, liet Royson zich ontval len. Toen luid: Dat is u toch niet, meneer Furneaux? Ik ben het inderdaad, kapitein Roy son. U heeft het meisje natuurlijk bij u? Goddank wel! Zij is toch niet gewond, hoop ik? Ik geloof van niet Zij is flauw geval len, wat niet te verwonderen is. Ze is bijna flauw gevallen, verbeter de Shiela, maar nu is ze weer heele- maal in orde. Ik hield mij alleen maar stil, omdat u iets anders had om aan te denken. Hela, kapitein! Niet te veel gewicht voor in de boot! riep Smithers. Deze schuit is zoo heusch al wankel genoeg. Maar Royson knielde aan Shiela's voe ten neer en hield haar handen in de zijne. Jij, lieveling, bracht hij er uit. Ben je heusch niet gekwetst? Neen. Ik gaf den moed niet op, Phi lip. Ik was er zeker van, dat je mjj op de een of andere manier te hulp zou komen. Hoorde je mij gillen, toen ik voorbij je huis kwam?O, wat is dat? De Franschman, die buiten gevecht ge steld was, kwam weer bij. Hij bewoog zich en trachtte op te staan. Laat hem maar aan my over, zei Royson, terwijl hij op Smithers schouders steunend naar de achtersteven ging. Houd je bedaard! waarschuwde hij in het Fransch. Er zal je geen kwaad ge daan worden, als je je behoorlijk ge draagt. Misère de Dieu! kermde de man, wat heb ik eigenlijk verkeerd gedaan? Dat zal de politie je wel vertellen. Juist stootte de punt van de boot weer op het strand. Royson sprong in het wa ter. Niemand anders dan hij zelf zou Shiela uit de boot tillen. Furneaux stond daar met eenige agen ten. U heeft twee gevangenen aan boord, zei de kleine man. Neen, maar één, antwoordde Royson, die op dat oogenblik al zijn aandacht voor Shiela noodig had. Gek, hoe iemand zich vergissen kan, luidde de sarcastische opmerking. Dat is zeker de heer Smithers? Dit tegen den man aan de riemen. Ja, meneer, antwoordde de verbaasde Bob. Als die kreeftenvisscher zijn beenen niet gebruiken kan, laat de boot dan draaien, dan zullen wij je met den achter steven het eerst aan land halenCom- mant ga va, Pierre? Pas b'en m'sieu, gromde de Fransch- men, die dacht, de duivel er achter stak dat zooveel menschen hier hem vloeiend in zijn eigen taal toespraken. Iemand heeft mijn hersenpan haast gebroken, en wat voor kwaad heb ik eigenlijk ge daan? We zullen eerst je hoofd oplappen, en dan moet je ons vertellen, wie die vrien den van je zijn. Is dat de Jeanne? Oui, m'sieu. Ik denk er hard over, om er aan boord e gaan. Dat zal niet gaan, meneer.ze is onder zeil, kwam de scherpziende Bob tusschenbeide. De Bretagner, die klaarblijkelijk de be- teekenis van Smithers woorden vatte, vloekte luid. Meneer Furneaux, viel Royson in, die Shiela in zijn armen had, is het ab soluut veilig om juffrouw Macdonald naar den weg te brengen? Ja zeker. Ik ga voor alle zekerheid met u mee. Bob, vervolgde Royson, breng de fietsen naar huis, dan ben je de beste. Me neer Furneaux zal ons ongetwijfeld een plaatsje in een van zijn auto's geven. Vraag je moeder om voor een ketel kokend wa ter te zorgen, voor het geval je het eerst thuis bent. Niet voor uw invalide, zei de detec tive, die zich scheen te ergeren over den loop dien de zaken genomen hadden. Zij moet naar „The Homestead" gaan. Zij gaat naar mijn huis, hield Roy son vol. Jullie kunnen haar blijkbaar niet beschermen. We zullen zien, of ik dat misschien kan. Je stelling is ongegrond, brave jon gen. Het feit, dat die brave kerels gedood en vijf zwaar gewond zijn, pleit er tegen. Ik wensch je niets van den lof die je toe komt te onthouden, maar je zou volstrekt niets hebben kunnen uitrichten, als de politie den weg niet geëffend had. Denk daar 'ns goed over na, wil je? Wat de „Jeanne" betreft, die zal tegen den och tend door een paar kanonneerbooten bij den kraag gepakt worden. Zij zijn op het oogenblik daar in volle zee, klaar om haar op te vangen. t Spijt me, maar ik ben nog steeds niet overtuigd. Dit arme kind is op het oogenblik niet in een toestand om door Juan Garcia geplaagd te worden. Met een geweldige krachtsinspanning, want hij had er erg het land aan, om een ander het laatste woord te laten heb ben, wist Furneaux zijn antwoord in te houden. Shiela voelde met vrouwelijke intuite de stille woede van den detective. Dat was dus; de vreemde, kleine man, over wien ze zooveel gehoord had. Terwijl iedereen dacht, dat hij in Lon den was, verscheen hij plotseling hier aan deze afgelegen baai op de Zuidkust, en wel op het oogenblik, dat zijn tegenwoor digheid het meest gewenscht was. Liefste, fluisterde zij. Hij bedoelt meer dan hy zegt. En ik kan best loo pen. Heusch, het gaat best. Ik was alleen maar buiten adem van de worsteling, en ik werd bijna krankzinnig, toen ik de boot zag wachten, terwijl de hulp zoo nabij was. Natuurlijk dacht ik, dat jij bij de mannen was die vanaf den weg schoten. Daar dan! en haar lippen beroerden de zijne, zet mij nu op den grond! Dat is een omkooping die ik niet weerstaan kan, zei hij zacht. Geef haar liever" een arm opperde Furneaux. Zij zou om kunnen vallen. Zie je hem? Wat meer naar rechts. Daar. bij de opening in den berm? De opening was niet waarneembaar, maar Royson herkreeg eindelijk voldoende zijn bezinning om de bedoeling van den dective te begrijpen. Zij hadden in de richting van een groep mannen met elec trische lantaarns geloopen en hij moest denken aan een veldlazaret gedurende een nachtelijken aanval. Een lange, krachtig-gebouwde man was bezig orders te geven aan den politie chauffeur van inspecteur Hobb's auto, toen zij naderbij kwamen. Royson herkende Winter. (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9