BEAURAING. DE LEIDSCHE COURANT Op Woensdag 29 November a.s. wordt te Beauraing het feit herdacht, dat op dien datum vóór één jaar de H. Maagd aan de kinderen Degeimbre en Voisin voor de eerste maal zou zijn verschenen. Wij hebben gemeend onze abonné's in de gelegenheid te moeten stellen de groote feestelijkheden op dien dag te kunnen meemaken en stellen ons daarom voor, maar alleen BIJ VOLDOENDE DEELNAME wederom een reis naar Beauraing te organiseeren en wel op Woensdag en Donderdag 29 en 30 November a.s. DE PRIJS IS WEDEROM 15.—, ALLES INBEGREPEN. Alleen wanneer er vóór VRIJDAG a.s. 17 November een voldoend aan tal deelnemers is, zal deze reis doorgaan. Men gelieve zich dus voor deelname op te geven vóór a.s. VRIJDAG. Ondergeteekende(n) wenscht(en) deel te nemen aan de reis DINANT—BEAURAING—BRUSSEL NAAM WOONPLAATS: (in drukletters) GIRO 103003 DONDERDAG 16 NOVEMBER 1933 BEN JIJ DAAR, WILLEM? Sigarendiéven gearresteerd. Twee in burger gekleede agenten te Am sterdam zagen gisternacht in de Kinker straat twee mannen met een zak loopen. Toen de agenten naderbij kwamen, kregen de mannen klaarblijkelijk argwaan. Zij wierpen den zak weg, zetten 't op een loo pen en wisten te ontkomen. In den zak vonden de agenten een groote partij siga ren en sigaretten. Juist toen de agenten met hun vondst wilden weggaan, werd boven een sigaren winkel een raam opengeschoven en riep een vrouwenstem: „Ben jij daar Willem?" 't Leek er op, of men daarboven op den buite zat te wachten en de agenten stel den er dan ook een onderzoek in, waarbij inderdaad een flinke hoeveelheid van dief- staf afkomstige sigaren en sigaretten ge vonden werd. Willem was de man van de 1 roepende juffrouw, hij werd eenigen tijd later aangehouden en heeft bekend het rookgerei gestolen te hebben uit den si garenwinkel onder zijn woning, waar hij via den kelder was binnengedrongen. In den loop van den ochtend is ook zijn kame raad aangehouden; het tweetal zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. SMALENDE GODSLASTERING. Tijdens een openbare vergadering der O.S.P. is Dinsdagavond te Delft in het Roxy-theater de spreker G. v. O. door de politie gearresteerd wegens uitlatingen die als smalende godslastering voor godsdiens tige gevoelens krenkend waren. SPORT VOETBAL OOSTELIJK ELFTAL—NOORDELIJK ELFTAL 1—6. Een lichtwedstrijd te Deventer. Gisteren speelden het Oostelijk en het Noordelijk elftal op het verlichte Go Ahead- terrein te Deventer tegen elkaar. De beide elftallen waren als volgt samengesteld: Oostelijk elftal: Doel: Rademakers (Wageningen) Achter: Schlosser (Heracles) en Kolde- wijn (Heracles). Midden: Schipper (Heracles), ten Donke laar (Enschede) en Rieken (Vitesse). Voor: Nagels (Enschede), Entjes (Herac les), Dommering (Vitesse), Bennink (En- 6chedesche Boys) en de Vries (Go Ahead). Noordelijk elftal: Doel: Nolhuis (Velocitas). Achter: Sissingh en Pienter (beiden Be Quick). Midden: Luppens (Velocitas), Hazemeijer (Be Quick) en Dijkstra (Frisia). Voor: Blijham (Be Quick), Blom (Sneek), Mulder (H.S.C.), Woltjes (Veendam) en Korper (G.R.C.). De Noordelijken zetten direct een vlot open aanvalsspel in, terwijl de Be Quick- backs de voorhoede van de Oostelijken voorloopig in bedwang kon houden. Aan vankelijk ging.het spel dan ook gelijk op. Dommering gaf na 7 minuten de Oostelij ken de leiding met een goed schot, nadat de Vries het leder fraai had voorgezet. Het spel blijft verdeeld en na 23 minuten maak te Korper voor de Noordelijken gelijk. Sterk kwamen toen de Noordelijken op zetten en het Oostelijk elftal werd in de verdediging gedwongen. Nog voor de eerste helft verstreken was zag Blijham kans uit een voorzet van Korper den stand op 21 ter brengen voor het Noordelijk elftal. In de tweede helft beginnen de Oostelij ken tallooze fouten met het gevolg, dat de Noordelijken steeds meer in den aanval kwamen en hun overwicht tenslotte in eenige doelppunten konden uitdrukken, waardoor het Oosten een smadelijke 61 nederlaag leed. Vooral het schieten bij de Oostelijke spe lers was slecht, waardoor menige kans ver loren ging. Mulder bracht den stand op 31 voor het Noorden en even later profiteerde Blom van een missen van Koldewijn en een 4e doelpunt voor het Noorden lag achter Ra demakers. Tenslotte brachten Blom en Blijham den eindstand op 61 voor het Noorden, wel een onverwachte groote nederlaag voor het Oosten. Het Noorden was met eenige invallers verschenen, o.m. voor Bonsema en Meule- ma van Velocitas en voorts voor Strijbosch van Be Quick. WALES—ENGELAND 2—1. Voor 10.000 toeschouwers speelde giste ren te New Castle Wales tegen Engeland. De weersomstandigheden waren vrij on gunstig, terwijl de regen het veld in een modderpoel herschiep. In de eerste helft gaf Mills aan Wales de leiding. De Engel- sche spil, Allen van Portsmouth, geraakte geblesseerd en moest van verder spelen afzien. De wedstrijd eindigde in een 21 zege voor Wales, waarbij Asthley voor Wales en Brooks van de Manchester City voor Engeland nog een doelpunt scoorde,. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Promotie-degradatieregeling. Naar „Korfbal Revue" meldt zullen, in dien eenigszins mogelijk, de promotie-de- gradatie wedstrijden ook dit seizoen weder volgens volledig competitie-systeem wor den verspeeld. Er is verder bepaald, dat indien in eeni ge promotie- of degradatiecompetitie één of meer twaalftallen met een gelijk punten- aantal eindigen, één of meer beslissings wedstrijden zullen worden gespeeld. Indien ook deze in een gelijk spel eindigt(en), zal de beslissing verkregen worden door het nemen van straf worpen (door elk der spe lers en speelsters één). Voor de tweede klasse Z u i d-Ho lland zullen twee promotie-degradatiecompeti ties worden gespeeld, resp. tusschen num mer laatst der 2e klasse A en 2 der 4 derde klasse kampioenen en nummer laatste der 2e klasse B en de beide overige derde klas se kampioenen. In beide competities zal worden gespeeld om een plaats in de tweede klasse. Een en ander eveneens door loting vast te stellen. De bondsseriewedstrijden. In verband met het vlotte verloop der competite is dit seizoen weder de inschrij ving opengesteld voor de bondsseriewed strijden om den Zilveren Korf en Zilveren Nieuws v. d. Dagbal. Er is echter bepaald, dat de clubs slechts aan één van beide tournooien mogen deelnemen. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN AANGEVANGEN. Van der HeydenBogaert rijden mee. Gisteravond is in het Sportpaleis te Ber lijn de 29ste Zesdaagsche wielerwedstrijd aangevangen, waaraan 14 koppels deelne men. Op het laatste oogenblik waren nog eenige wijzigingen in de koppels gekomen, zoo reden Ehmer en Funda met elkaar in plaats van Ehmer en Lehmann, terwijl de laatste thans gekoppeld was aan Um- benhauer. Na eenige amateurs wedstrijden werd een aanvang gemaakt met het voorstellen van de koppels, waarbij het Nederlandsche kop pel Bogaertvan der Heijden een luid applaus in ontvangst mocht nemen. Om 11 uur precies gaf „Radsportführer" Ortmann het startschot, waarna de volgen de 14 koppels den 145-uurswedstrijd aan vingen: Van der HeijdenBogaert (Nederland), BuysseDeneef (België), CharliesTietz (België-Duitschland), Mouton-Boucheren (Frankrijk), PiomontesiDinale (Italië) en de Duitsche koppels SchönBuschenha- gen, SiegelThierbach, Gebr. Nickel, Mac- zynskiPutzfeld, Rieger—Preuss, Ehmer Funda, DornEolke, KrollGöbel en Leh mannUmbenhauer. Er werd onmiddellijk een scherp tempo ingezet, waarna om middernacht de eerste klassementssprints een aanvang namen. In de volgende dagen en nachten zijn klassementsprints als volgt ingedeeld: des middags om half 3 en half 5, des avonds om 10 uur en des nachts om 2 en om 4 uur. AUTOMOBILISME DE AUTO-RENBAAN BIJ ARNHEM. Nadere bijzonderheden. In een persconferentie hebben de leden van het Syndicaat voor de stichting van een Nederlandsche Auto-renbaan, de hee- ren F. Wind, dr. ir. W. Wessel en R. But- taszoni, nadere mededeelingen gedaan over hun plannen betreffende de auto-renbaan bij Arnhem, waarvan wij dezer dagen mel ding maakten. Tot nu toe is het eenige wat in Neder land op dit gebied bestaat, de baan voor de T.T.-races bij Assen. Deze baan is ech ter niet permanent, hetgeen tengevolge heeft, dat de Nederlandsche rijders telken male niet voldoende geoefend aan deze wedstrijden deelnemen. Om misverstand te voorkomen, zij thans reeds opgemerkt, dat het niet in de bedoeling ligt te trachten .de baan bij Assen concurrentie aan te doen. De omgeving van Arnhem leent zich uitsluitend voor een auto-racebaan. In dien het mogelijk zou zijn in Nederland, in Gelderland, nabij Arnhem autowedstrij den te organiseeren op een wijze zooals b.v. in Duitschland op den „Nurburgring" geschiedt, dan zou dit niet alleen een at tractie voor tal van binnen- en buitenlan ders, doch tevens een middel tot werkver ruiming beteekenen. Een auto-renbaan moet een behoorlijke grootte hebben, het terrein moet geheel af sluitbaar zijn en de verkeerswegen moe ten voldoende capaciteit hebben. Het gekozen terrein op het landgoed „Johannahoeve", dat een grootte heeft van ongeveer 750 H.A., voldoet aan al deze eischen. Het landgoed ligt aan drie spoor wegstations: Oosterbeek-Hoog, Buinder- kamp en Wolfheze, waarvan vooral het laatste een groot emplacement bezit. De totale capaciteit van de toegangswegen be draagt ongeveer 3000 wagens per uur. Onbegrensde snelheid. Wat de baan zelve betreft, zij zal de voor Nederland ongekende sensatie van een ongelimiteerde snelheid waarborgen. De baan wordt volkomen effen gecon strueerd, de bochten worden niet te scherp gelegd en behoorlijk opgehoogd. De baan bevat twee lange rechte stuk ken, die evenwijdig aan den straatweg EdeArnhem loopen. Voor de hoofdtri bune (voor 6000 bezoekers) echter, die bij het station Wolfheze wordt gebouwd, maakt de baan tweemaal een wijde bocht. De tweede loopt binnen de eerste, dus tel kens tweemaal passeeren, terwijl men ze over een zeer groot gedeelte zal kunnen volgen. Bovendien worden hier de restau rants gebouwd. Zooals reeds gemeld, wordt de baan 12 K.M. lang. Gedurende het geheele jaar zal men de baan kunnen berijden tegen een geringen toegangsprijs. Het ligt in de bedoeling te trachten de voorbereidingen en de uitvoering van den bouw zooveel mogelijk te bespoedigen, zoodat de baan in 1934 in gebruik kan wor den genomen. De Technische Commissie van de K.NA.. C. heeft de plannen gedurende een maand bestudeerd en eenige eischen gesteld, aan welke de baan volkomen zal kunnen vol doen. De baan ligt voor het grootste gedeelte in de gemeente Arnhem; de rest in de ge meente Renkum. Beide gemeentebesturen zegden volledige medewerking toe. Wat de financieele zijde van het plan aangaat het vordert anderhalf millioen gulden het Syndicaat ontving re.eds be langrijke toezeggingen. In verband met de groeiende belanstelling voor groote sport- objecten verwacht het, dat velen zich fi nancieel voor het plan zullen interessee ren. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJART-BOND. Comp. N.B.B. De uitslag van den wedstrijd L.B.B. D.O.S. den Haag luidt: H. Metz (D.O.S.) 150 150 17 37 8.82 B.'Tegelaar (L.B.B.) 200 142 16 25 8.87 H. Buitendorp 150 150 21 24 7.14 J. Bruinnincks 200 149 20 19 7.45 H. Jungeling 150 150 29 28 5.17 A. Verstraaten res. 200 147 28 21 5.25 H. v. d. Ven 150 80 26 16 3.07 G. M. Teegelaar res 150 150 26 31 5.76 H. Buitendorp 150 49 13 14 3.76 B. Teegelaar 200 200 13 121 15.38 H. Metz 150 150 23 27 6.52 J. Bruinnincks 200 143 22 24 6.50 H. v. d. Ven 150 92 38 14 2.42 A. Verstraaten res. 200 200 38 26 5.26 H. Jungeling 150 67 22 12 3.04 G. M. Teegelaa.r res. 15C 150 22 24 7.27 L.B.B. 1 punt, D.O.S. punt 44. B. Teegelaar maakte een serie van 121 caramb. terwijl hij 122 caramb. noodig had om de partij uit te maken. SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De uitslag van een competitiewedstrijd gisteravond alhier in het Volksgebouw aan de Heerengracht gespeeld was de volgende: L. Arb. Sch.cl.Bodegraven n C. L. WassenburgH. v. d. Panne 10 A. Blonk—P. J. G. Ydo 1—0 L ZitmanJ. A. Hoogendyk 10 J. KoetB. Batelaan 01 J. F. v. LuitenC. Jongeburger 10 W. B. BrugmanW. B. Ydo 01 J. S. LipsA. v. Dam 10 J. WolfslagW. Verduin 01 W. BodryS. Verburg 01 P. BeekmanE. v. Waver en 10 Totaal 64 De Leidsche club won dus den wedstrijd met 6 punten tegen 4 punten. LUCHTVAART GEEN OCEAANVLUCHT VAN LINDBERGH. Zijn toestel er niet voor geschikt. Lindbergh heeft het bericht, dat hij zon der tusschenlanding van Lissabon naar New York zou vliegen, tegengesproken. De actie-radius van zijn toestel is hiertoe niet voldoende. RECHTZAKEN VERDUISTERING VAN VEE. De rechtbank te Rotterdam had den 42- jarigen veehouder P. v. d. D. uit Reeuwijk, ter zake van verduistering van koeien, toe- behoorende aan de N.V. Landbouwbank te Utrecht, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf van welk vonnis v. D. gisteren in hooger beroep voor 't gerechts hof te Rotterdam terecht stond. Uit het getuigenverhoor bleek, dat ver dachte eenige jaren geleden een schuld groot 111.800 bij deze Bank vereffende middels overdracht van zijn bedrijf. Te de zer zake was door partijen een contract opgemaakt en onderteekend, waarin o.m. voorkwam, dat verdachte het bedrijf van veenouder mocht blijven uitoefenen en ook vee mocht verkoopen, mits geen minder waardig vee daarvoor in de plaats zou worden gesteld. Van tijd tot tijd had hier omtrent controle plaats, doch ten vorige jare was gebleken, dat een aantal koeien was verkocht en daarvoor waren andere in de plaats gesteld welke evenwel naar schatting 1000.minder waard bleken. Bij het verhoor van den directer van bovengenoemde Bank, wees de president mr. Jeilinghaus, op de zonderlinge bepalin gen van het contract, welke hij klinkklare nonsens noemde. Immers zoo merkte de president op was er vergunning gege ven om het vee waaronder zich een aan tal kalveren bevonden te weiden om deze later als koeien ter markt te brengen, hetgeen ook geschied is. Het feit, dat ver dachte hiertoe koeien wegvoerde kan hem derhalve niet als verduistering wor den aangemerkt. De advocaat-generaal mr. J. A. de Vis ser, zeide, dat het vonnis der Rechtbank ten onrechte gewezen was. Indien, zooals beweerd wordt, de verdachte niet de ge heele opbrengst van den verkoop van vee heeft afgedragen, dan zou hem verduiste ring van geld ten laste moeten zijn gelegd. Het contract in kwestie geeft hem recht tot verkoop, mits daarvoor evenwaardig goed in de plaats werd gesteld. Verdachte be roept zich er op, dat de markt ten tijde van den verkoop op het laagste niveau was. Hoe dan ook, op deze dagvaarding zal geen veroordeeling kunnen volgen en spr. con cludeerde mitsdien tot vrijspraak. De verdediger sloot zich bij die requisi toir aan, er bij voegend, dat hij voor de Rechtbank te Rotterdam in ongeveer de zelfde bewoordingen als door den advo caat-generaal thans gebruikt, had gepleit. Het Hof zal 29 dezer arrest wijzen. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: M. Jonkers, Wassenaar. Cur.: Mr. J. S. Thiems, den Haag. 15. Toen hij niet meer wist te spelen en hij zag, dat het dorp nog lang niet be reikt was, bedacht hij zich, dat hij nog best een pijpje op kon steken. Hij haalde nu een geweldige pijp uit zijn zak, waar wel een half pond tabak tegelijk ingang, en stak er de brand in. De rook vloog in groote wolken omhoog. Het leek wel of de ton in brand stond. DERDE BLAD PAG. 10 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Bebouwing Meerstraat. Door de firma W. J. van den Bosch alhier worden aan de Meerstraat een achttal Burger woonhuizen gebouwd. Geleidelijk wordt onze Meerlaan gelijk aan de Handelsstraat te Lisse. LISSE. Personalia. Naar wij vernemen is de heer A. R. Kuiper, onderwijzer aan de Ned. Herv. School alhier, benoemd als onder wijzer eener Chr. U.L.O.-Kopschool te Am sterdam, terwijl de heer S. Kleijnenberg te Melissant benoemd is tot onderwijzer aan de Ned. Herv. School, voor uitgebreid lager onderwijs, alhier. VOORSCHOTEN. Guido Gezelle. Gisterenavond gaf de tooneelvereeniging „Guido Gezelle" eene uitvoering in het R. K. VereenigingsgeboUw met medewerking van de Jasz-band „The Nosy Fellows". De belangstelling was zeer groot en geen plaats in de zaal was onbezet, toen de weleerwaarde heer de Brabander, kapelaan alhier, dezen feestavond opende met een kort woord. Opgevoerd werd het blijspel „Janus Tulp", een blijspel in vier bedrijven door A. P. van der Swalk. Janus Tulp, een eerzaam barbier en aanspreker, door het overlijden van een zijner familie leden plotseling zeer rijk geworden zijnde, verliet zijn scheeersalon en wenschte zijn verder leven door te brengen in de hoogere kringen, wat hem dooor zijn ouden vader sterk werd ontraden. Hij knoopte vriend schap aan met een Jonker van Rietheuvel tot Riethorst, die wel een edelman, doch in het geheel geen edel man was en Janus Tulp gebruikte om een deel van zijn geld machtig te worden. Verwaand geworden zijnde doorzag Janus Tulp in den beginne zijn zoogenaamden adelijken vriend, die hem in de hoogste kringen zou introducee- ren, niet, en werd alzoo de dupe van den Jonker, ondanks de herhaalde waarschu wingen van zijn ouden vader en kinderen. Doch tenslotte doorzag de heer Tulp de be doelingen van den Jonker en met behulp van zijne vroegere vrienden en zijn getrou wen knecht van voorheen, brak hij de vriendschap af met den Jonker en ging we derom minder luxieus zijn verdere leven inrichten tot geluk van zich zelf en ande ren. De uitvoering verliep zeer vlot en de rollen werden door de acteurs goed ge speeld. Het was een mooie avond. De pau zen tijdens de bedrijven werden aangevuld door verschillende muzieknummers van de Jaszband „The Noisy Fellow's". Met een woord van dank gesproken door den wel eerwaarden heer de Brabander, Kapelaan alhier, tot de acteurs en het muziekgezel schap voor het genot hedenavond verschaft aan de aanwezigen werd den avond geslo ten.. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier, staan als werkzoekenden 132 perso nen ingeschreven. 7 timmerlieden, 11 met selaars, 5 opperlieden, 10 grondwerkers, 5 schilders, 54 land- en tuinarbeiders, 16 los se arbeiders, 1 zilverbewerker, 1 loodgie ter, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 2 scheep makers, 2 bandwerkers, 2 chauffeurs, 1 ra- dio-techniker, 1 gereedschapsmid, 1 schoen maker, 1 stuurman, 1 houtbewerker, 3 mon teurs, 1 electricien, 1 smid, 1 handelsreizi ger, 1 survaillant, 2 letterzetters. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Geboren: Wilhelmina Maria Catharina, d. v. L. J. Gieske en W. M. E. van den Brink. Overleden: P .J. Segaar, oud 69 j. Ingekomen: H. Beurschgens, Noort- heijstraat 19, van Breda; D. W. Derks-Hoo- gendijk, Leidschweg 157, van Oegstgeest; C. W. Colpa, Burgemeester Vernèdepark 153, van Leiden; P. L. Rosdorf en gezin, Rijndijk 84a, van Leiden; E. J. H. ten Bosch, Wijngaardenlaan 54, van Sassen- heim; J. L. Pieters, Hyacinthstraat 1, van Wassenaar; A. M. Zoet, Haagweg 1, van Alkemade. Vertrokken: J. Spek naar Leider dorp; J. Worst en gezin, naar Nijmegen; A. Anker, naar 's-Gravenhage; J. Kardo- lus en gezin, naar 's-Gravenhage; L. Doe- kes, naar Kampen; Ch. M. E. van Leeuwen, naar Monster. 16. Van het rooken werd hij weer erg slaperig. Hij keek nog eens suffig naar Hobbelt je, die maar dapper doorzwom en ja hoor, daar vielen zijn oogen dicht en sliep hij stevig in. Gelukkig, dat de kop van zijn pijp juist in het water terecht kwam, anders had het nog wel eens leelijk met hem kunnen afloopen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10