DINSDAG 14 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 VERVOLGCURSUSSEN VAN PATER HENDRICHS. Zooals wel eenigermate te voorzien was, door den ongewoon grooten toeloop bij de Conferenties van Pater Hendrichs voor niet-Katholieken, in Amsterdam, Den Haag, Leiden en Rotterdam, zullen ook de aan deze conferenties aansluitende „ver volgcursussen" door een aantal deelne mers en deelneemsters worden bezocht, hetwelk dat van vorige jaren verre over treft. De geestelijke bezinning lijkt wel zeer groot te zijn in dezen angstigen tijd. Volgens de cyfers der comité's in de bo vengenoemde vier plaatsen gaven er zich vóór 5 jaar in 't geheel op voor den ver volgcursus (1928): 167: in 1929: 187: in 1930: 195; in 1931: 206; 1932: 216; en nu in 1933: 241. Gemiddeld gaat 50 tot 60 pet. van den „vervolgcursus" over tot de Ka tholieke Kerk. Den Haag staat dit jaar bo venaan met 86 dames en heeren, dan volgt Amsterdam met 74. Ongetwijfeld zullen de broeders en zusters in het Geloof den wensch der comité's tegemoet komen, dat er veel gebeden worde, opdat Gods ge nade steeds op dit grootsch binnenlandsch missiewerk blijve rusten. TIJDELIJKE STOPZETTING DER K.V.W. FABRIEKEN. In verband met de plannen tot tabak-accijnsverhooging. In verband met de heerschende onzeker heid in verband met de plannen der Re geering tot accijnsverhooging en de daar uit volgende stagnatie zullen de K.V.W.- fabrieken te Rosendaal, Wernhout en Nis pen eenige weken worden stopgelegd. Deze stopzetting betreft alleen de siga renmakers, ongeveer 450 man. Het overige personeel blijft aan het werk. In totaal zijn ongeveer 800 personen aan deze fabrieken werkzaam. Hoelang de stopzetting zal duren, staat nog niet vast, maar maximaal echter vier weken. „Tijd." UIT DE OMGEVING NOOD DER BOOMKWEEKERS. Spoedige behandeling der crediet- aanvragen. Op de desbetreffende vragen van het Kamerlid Ver voorn heeft Minister Ver schuur o.m. het volgende geantwoord: In verband met de moeilijke omstandig heden, waarin de boomkweekers verkee- ren, worden van Regeeringswege aan die bedrijven, welke daarvoor in aanmerking komen, credieten verstrekt. De credietaanvragen worden, na door de betreffende Regionale Commissie en door de Centrale Commissie voor boomkwee- kerscrediet te zijn onderzocht en goedge keurd, aan den Minister toegezonden ter betaalbaarstelling van het crediet, waar bij dezerzijds zooveel mogelijk spoed wordt betracht. De Minister is bereid de spoedige behan deling der credietaanvragen in alle instan ties zooveel mogelijk te bevorderen. De Amsterdamsche juffrouw Bon wil niet „zitten". De thans fascistische juffrouw Bon, die vorig jaar in hatelijke antipapistische brocnures deed, werd op 3 Juli van dit jaar veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf wegens beleediging van een kapelaan. Haar cassatieoeroep werd dezer dagen door den Hoogen Raad verworpen. Als laatste middel om aan de straf voor haar optreden te ontkomen, heeft zij nu een verzoek om gratie ontworpen, dat door een aantal Amsterdammers zal worden on der teexend. Zij heeft den steun verkregen van den wonderen, eeuwigen Kamercandi- daat dr. Van der Mijle, thans zooveel als leider van het Verbond van Nationalisten een der vele fascistische partijtjes. Ver der zullen een achttal predikanten der Her vormde kerk: ds. Gravemeijer, ds. Ekering, ds. Hoek, ds. Van Limburg, ds. Konings bergen, or. Oorthuysen, dr. l.os en ds. Hoo- gennuyzen het stuk teekenen! Op een vraag van „Het V olk" dat deze comoinatie blijkbaar óók nogal vreemd vond aan een der predikanten, waarom hij aldus deze fascistische juffr. de hand boven het hoofd poogde te houden, deelde deze mede, dat hij niet eens wist, dat zij fascistisch was geworden. Met enxeie an dere collega's had hij het gratieverzoek ge- teexend eenteronder de reserve, juf frouw Bon vrijwel niet te kennen. Zij heeft eens in een vergadering in Parkzicnt, waar ik sprak, een relletje po gen te maken, zoo erg, dat wij op het punt stonaen, de politie'te roepen, aldus deze predikant. Toen haar man bij mij kwam om mijn huip te vragen, wilde ik niet wei geren. Ik wist alleen van haar af, dat zy fel anti-roomsch is en in haar opgewonden heid tot zeer afkeurenswaardige daden was gekomen. Van deze strijdwijze ben ik eenter een scherp tegenstander. Bovendien verzekerde de zegsman he o ik haar aangezien voor iemand die zelf roomsen is geweest en u weet, die men- schen zijn altijd veel fanatieker. Dat dr. Van der Mijle ook het gratieverzoek zou teekenen is mij niet meegedeeld. Verschei dene mijner collega's verkeer en in hetzelf de geval. En ja, dat zij haar anti-roomsche actie heext losgelaten om fascistische propagan da te voeren het werpt wel een eigen aardig iicnt op deze juxirouwi Dit heele geval werpt echter een nog eigenaaidiger licht op de actie der predi kanten.... aldus de „Tijd". Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren HILLEGOM. De begrooting. B. en W. dezer ge meente zijn er in geslaagd de begrooting der gemeente sluitend te maken, zoodat er geen tekort is en inmenging der Regeering achterwege kan blijven. Om tot dit resul taat te komen zal een flinke belastingver- hooging noodig zijn, die trouwens dezen zomer reeds in het vooruitzicht werd ge steld. Groote werken zullen niet kunnen worden ondernomen daar een groot gedeel te van 't belastinginkomen noodig is voor werkloozen, steuntrekkers, werkvarschaf- fing en Burgerlijk Armbestuur. Hillegom staat in dezen echter niet alleen en niet aan de spits. Geboren; Kees, zv. J. van El en W. J. Geitenbeek. Helene Constance Maria, d. v. W. A. G. van Gennep en G. M. Hul kenberg. Ondertrouwd: H. J. Dirks en Th. P. Walraven. Gevestigd: H. van den Berg, Leid- schestr. 145; L. van den Berg-Boshamer met gezin, Leidschestr. 145; H. A. Jonk heer, Sixlaan la; P. Korsman met gezin, Oosteinderpolder 1; P. Th. Lukassen, Wee- resteinstr. 89a; F. C. Ruygrok met gezin, Ambachtstr. 18; M. H. Schelpzand, Veenen- burgerlaan 4; A. Aumayer, Hoofdstr. 77; E. A. Meijer, Paralelweg 21. Vertrokken: H. J. de Bouter, naar Egmond aan Zee; M. o. Tesselaar, naar Haarlem; P. W. van der Meij, naar Am sterdam; E. Zandbergen, naar Sassenheim; F. L. van Tol, naar Noordwijkerhout; M. C. C. A. Spoelder, naar Heemstede; J. van Nobelen, naar Culemborg; J. Vinke, naar Haarlem. KATWIJK. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbe steding voor het bouwen van een banket bakkerij met winkel en lunchroom aan de Varkevisserstraat was hoogste inschrij ver G. de Best Jr. voor ƒ6380, laagste de firma Verdoes en Vooijs voor 5430, aan wie het werk is gegund. Werkloosheid. Aan het bureau der Arbeidsbemiddeling staan op heden inge schreven 376 personen. Hiervan zijn 108 losse arbeiders, 88 landarbeiders, 3 tuin lieden, 26 visschers, 7 stokers, 4 binnen schippers, 2 loodgieters, 6 scheepmakers, 4 kuipers, 3 fabrieksarbeiders, 9 metselaars, 12 schilders, 26 timmerlieden, 47 grondwer kers, 16 opperlieden. Deze week konden 6 personen worden geplaatst. Geboren: Johannes Cornells, z. van H. Admiraal en E. G. Etgeton. Geertrui- da Maria, d. van N. J. Winters en G. J. Borst. Adriana, d. van A. van Duiven voorde en H. IJspelder. Hendrik, z. van G. Messemaker en W. Zwanenburg. Cornells, z. van A. van Duijn en A. van Beelen. Teunisje, z. van G. Haasnoot en E. van Dijk. Ondertrouwd: IJ. Verdoes en J. B. Dijkdrent. Getrouwd: B. Dubbelaar en D. Hoek. O v e rieden: Levenl. aangeg. kind van W. C. van Welie en J. Merzenich. KATKIJK AAN DEN RUN. Personalia. Voor het Notarieel examen 3e gedeelte is geslaagd de heer H. Welling. Katholiek Katwijk. Onder leiding van pastoor Buys hield K. K. een ledenverga dering, die goed bezocht was. Na lezing van notulen en behandeling van ingekomen stukken was aan de orde bespreking van het winterprogram. Voorloopig kon het be stuur reeds mededeeling doen van het ge ven van een uitgebreid St. Nicolaasfeest voor de schoolgaande jeugd. Vervolgens zal een gasdemonstratie gegeven worden door den heer v. Daalen, directeur van de gemeentebedrijven. Dan zal pastoor Hout man zorgen voor het geven van enkele kunstavonden. Voor het St. Nicolaasfeest werd een commissie benoemd bestaande uit de volgende personen: de heer F. Luy- ten, mej. Wiena Grimbergen, de heer Cas- tenmiller, de heer Grimbergen en L. van Paridon. Na rondvraag sluiting dezer ge animeerde vergadering. NOORDWIJKERHOUT. Biljartwedstrijd. Donderdag a.s. heeft in café het „Wapen van Noordwijkerhout" een biljartwedstrijd plaats tusschen be kende biljartspelers uit Lisse en Noord wijkerhout om het kampioenschap. Ukwet. Wederom zijn door den gem.- veldwachter bij eenige winkeliers maten en gewichten in beslag genomen, omdat zij niet van het vereischte goedkeuringsmerk waren voorzien. Onder de gewichten was er een welke zelfs van een afkeuringsmerk was voorzien. Terug uit Rome. Onze dorpsgenoot Jan Bakker Ezn., is Zondag thuis geko men van zijn bedevaart naar Rome. Hij heeft den tocht meegemaakt als chauffeur van een der vrachtauto's, welke de werk loozen vergezelden, die per fiets naar Rome zijn geweest onder leiding van Rector Boo nekamp. WASSENAAR. Het tramvraagstuk. In hotel Bellevue heeft de vereeniging van Huis en Grond eigenaren een vergadering gehouden, waar mede aanwezig waren vertegenwoordigers van de Buurtvereeniging Deijleroord en Nieuw Wassenaar. De voorzitter van eerstgenoemde ver eeniging heette de aanwezigen welkom. Deze wees er op, dat de bijeenkomst ver band houdt met de actie, welke wordt ge voerd voor het maken van een bestrating tusschen de tramsporen in de van Zuylen van Nijeveltstraat en mede voor andere zaken welke het vraagstuk der tram be- DE HEER C. A. VAN DONGEN 40 JAAR COLLECTANT. Begiftigd met het eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Zondag heeft de heer C. A. Dongen zijn veertig-jarig ju bileum als collectant der St. Petruskerk herdacht. Ter gelegenheid van dit wel zeldzame jubileum werd Zon dagmorgen om half tien in de Lode wij ks- kerk een plechtige H. Mis gecelebreerd door den Zeereerw. heer Pastoor Th. Beukers met assistentie van de weleerw. heeren Kapelaan G. Mud- de en Kapelaan A. Leenders, welke H. Mis door het college van collectanten en door den jubilaris en familie werd bijge woond. Na de H. Mis had in de pastorie een ge meenschappelijk ontbijt plaats, waaraan behalve de jubilaris en diens echtgenoote aanzaten de eerw. heeren geestelijken der parochie en alle collectanten. Tijdens dezen maaltijd nam Pastoor Beu kers het woord om den jubilaris bij een hartelijk woord van gelukwensch te dan ken voor zijn veertigjarigen dienst als col lectant en tevens voor de trouwe vervul ling der wekelijksche administratieve werkzaamheden in dc pastorie. Het verheugde den Pastoor dan ook den jubilaris te kunnen mededeelen, dat het Z. H. den Paus behaagd had hem te begif tigen met het eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice", waarmede hij hem tegelijker tijd hartelijk gelukwenschte. De echtgenoote van den heer van Don gen spelde hem hierna het onderscheidings- teeken op de borst. Vervolgens sprak nog de voorzitter van het college van collectanten, de heer Th. Koekenbier, die namens dit college tot den jubilaris woorden van dank en gelukwensch richtte. oogen. Spreker heette welkom den heer Ir. L. Radersma, die dit onderwerp zou in leiden en spreekt de verwachting uit, dat de aanwezigen van deze voordracht profijt zouden weten te trekken. Na een uitvoerige inleiding kwam ir. Radersma tot de vol gende conclusie: le. Wassenaar heeft met haar tram- en busdienst een alleszins voldoende verbin ding; 2e. Zoowel de tram* als de busdiensten voldoen aan de redelijk te stellen ëischen; 3e. Betreurd wordt, dat de tram de 20 minutendienst heeft ingevoerd en in over weging wordt gegeven den kwartierdienst weer in te stellen; 4e. Aan de tram worden eenige plaatse lijke verbeteringen verzocht, n.L op het stationsplein in Leiden, bij de Korte Voor hout en in de Van Zuylen van Nijevelt straat; 5e. De tarieven zijn voor de meeste ver bindingen redelijk; uitzonderingen zijn Deijleroord in de richting Leiden en de Kieviet in de richting Den Haag; 6e. Bij de samenstelling der tarieven is duidelijk merkbaar, dat de richting Den Haag bevoordeeld wordt boven de richting Leiden; 7e. Voor het groote bedrag, dat door middel van de tram in Den Haag wordt gebracht, mag Wassenaar van de eigena resse van de tram wel verwachten, dat dit vervoermiddel op peil wordt gehouden. Hiermede besloot Ir. Radersma deze be langstellende beschouwing, waarvoor hem een hartelijk en verdiend applaus toeviel. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Personalia. Voor het Notarieel examen 3e gedeelte is geslaagd de heer J. Munt- sing. Auto in de sloot. Doordat de chauf feur v. R. van des zeswielige vrachtauto van de firma Bos op den smallen Woubrug- schen weg uit moest halen voor een hon den kar, geraakte de auto van den weg en kwam gedeeltelijk in de sloot terecht, waarbij de cabine werd vernield. De be stuurder wist zich tijdig in veiligheid te stellen. Filmavond. In de St. Josephzaal werd gisteravond door de Witte film vereeniging een filmavond gegeven, met als hoofdnum mer het schitterend filmwerk „Moeder liefde". Doel van dezen avond was tevens te be vorderen de oprichting van een afdeeling van „Katholiek Filmfront". Deze nieuwe cultureele stichting beoogt het brengen van goede films en het bestrijden van slechte. Zij wil de Katholieken brengen tot het in zicht, dat de film niet meer gemist kan worden om de wereld te brengen tot betere vervulling van haar taak en tot juister op vatting van het leven. Als spreker trad dezen avond op de heer J. P. van Vonderen uit Utrecht, die in wel gekozen woorden wees op het gevaar ver borgen in het vertoonen van slechte films, en dan ook met kracht de aanwezigen op wekten, lid te worden van „Katholiek I Filmfront" waarvan de contributie slechts 50 cent per jaar bedraagt. Woensdagavond zal een tweede film avond worden gegeven met natuurlijk nog meer belangstelling, want de netto op brengst komt ten goede aan het R. K. Par. Armbestuur, dat daarvoor zeer dankbaar zal zijn. GOUDEN HUWELIJKSFEEST TE NOORD WIJK Onze ingezetenen Jan v. d. Berg en Geertruida Janson, wonende Molensteeg 7, hopen a.s. Woensdag 15 November hun gouden huwelijksfeest te herdenken. Ondanks een veelbewogen leven mogen bruid en bruidegom, resp. 70 en 75 jaar, zich nog in goede gezondheid verheugen. De bruidegom, bij allen bekend als „groote Jan", wordt wel iets minder ter been, toch kunnen wij hem iedere morgen trouw ont moeten in zijn kerkgang, nu hij niet meer tot werken in staat is. Wij vertrouwen, dat het op dien dag het gouden echtpaar niet zal ontbreken aan belangstelling en velen hun levensavond zullen opvroolijken door eenige daadwerkelijke belangstelling. BOSKOOP. Geboren: Helena Jacomina, d. van J. van Eijk en J. Schouten. Catharina Johanna, d. van A. Kruit en P. van Herk. - Johannes Martinus, z. van L. M. v. d. Nieuwendijk en P. M. v. Kersbergen. Petronella Hendrika, d. van J. C. Blaazer en J. Maassen. Lucia Helena, d. van N. Stolwijk en C. M. v. Baren. Alfred Hein- rich, z. vein J. A. v. d. Broek en W. B. L. Faseler. Ge t r o u w d: C. A. Blonk 27 j. en G. M. Binken 26 j. A. Zandbergen 26 j. en R. S. Raateland 29 j. Overleden: Arie Abraham Verkade 40 j. Vertrokken: A. P. Janzweert naar Gouda. P. J. Winkel naar Haarlem. P. L. Binken naar Amersfoort. H. G. Heidbuurt naar Diemen. C. Havelaar naar Hazerswoude. H. Oosterom naar Amerika. S. J. de Rijk naar Gouda. J. Erkelens naar Alphen a. d. Rijn. L. de Vries naar Buurmalsen (Gld.). Gevestigd: P. G. Valk van Hillegom. E. Nummerdor van 's Gravenhage. NIEUWKOOP Sociale Zondag. Op 12 dezer was door den R. K. Volksbond alhier een Socialen Zondag georganiseerd en werd tegelijk ge vierd het Patroonfeest St. Willebrordus. Na een algemeene H. Ciommunie door alle leden werd in de Vroegmis een predi katie gehouden door Pastoor Blom, Gees telijk Adviseur, over het nut en de nood zakelijkheid om zich op principieelen grondslag te organiseeren. Daarna werd een gemeenschappelijk ontbijt gehouden in het Patronaatsgebouw. Des avonds had een vergadering plaats, waarin als spreker optrad de Weleerw. Pa ter Philotheus Terpstra, van de Orde der Carmelieten uit Aalsmeer, assistent te Nieuwveen. De heer A. van Houten leidde in zijn openings- en welkomstwoord den gewijden spreker in, verheugde zich allereerst over de groote opkomst, want de zaal was meer dan vol, over de aanwezigheid van Pastoor en Burgemeester en van zoovelen uit an dere standen dan die der arbeiders, waar uit blijkt het steeds meer veld winnend saamhoorigheidsgevoel, waarbij de geor ganiseerde standen niet tegenover doch naast elkaar behoore.i te staan. Spreker betreurt het, dat nog steeds enkele arbei ders hun plicht niet beseffen, door buiten den Bond te blijven, terwijl aansluiting juist nu zoo noodzakelijk is, nu het fas cisme zoo driest naar voren treedt. Ten einde omtrent het gevaar daarvan een goed inzicht te krijgen, za. de Weleerw. spreker van den avond aan dit onderwerp een be schouwing wijden, waarmede Z.Eerw. te vens is ingeleid. Pater Terpstra wijst op de huidige groote verwarring in het maatschappelijke huis houden. een crisis waarover de geleerdheid zich aftobd, doch welke niet is op te los sen zoolang God daar buiten gelaten wordt. Zonder God, zonder godsdienst en zede lijkheid is geen ware verbetering moge lijk, omdat het zijn de pijlers der groote grondbeginselen van rechtvaardigheid en naastenliefde. De crisis ontstond door de ongetemde zelfzucht, waardoor ontstond klassestrijd, de onderlinge afkeer tusschen de verschillende standen, verdrukking en uitbuiting, binnen- en buitenlandsche con currentie en vanzelf oneenigheid en onte vredenheid. Uit den heerschenden nood roept men om andere staatsvormen, waar bij het fascisme de macht in één per soon of in een kleine groep het meest op den voorgrond treedt. Dit stelsel kan veel goeds in zich hebben, doch het kan ook zeer veel gevaren meebrengen, het hangt er geheel van af wie deze menschen zijn. Dergelijke alleenheerschappij is niemand verantwoording schuldig, wat vele risico's meebrengt, vooral in een land als het onze met zijn gemengde bevolking. De R. K. Kerk veroordeelt geen enkele staatsvorm op zich, zij let slechts op de toepassing. De grondbeginselen van het fascisme staan echter lijnrecht tegenover die der Katholieken. Bij ons staat de mensch op den voorgrond, déar wordt de mensch opgeslorpt door den staat, welke doel is en geen middel gelijk bij ons. In Duitschland vindt men tevens nog het rasidee, waar alles voor zwichten moet, waaruit voortvloeien de jodenver volging en de sterilisatie. In den breede gaat spreker nu na den toestand, zooals deze geschapen is in Duitschland. Het fascisme stelt de Kerk los van den Staat in naam, doch in werkelijkheid zal het steeds in mindere of meerdere mate zeggingsmacht daarover uitoefenen en als wij helaas zien, dat meerdere Katholieken neigen tot het fascisme, dan is het omdat zij niet weten wat het fascisme inhoudt en die neiging geboren wordt uit het verlan gen naar betere tijden, welke men daar zeker niet bereiken zal, omdat de crisis is een wereldcrisis en deze alleen is op te lossen, wanneer de regeeringen in oprechte eensgezindheid, in rechtvaardigheid en naastenliefde doen heerschen, welke wor telden" in den godsdienst. In een begeesterend slotwoord stelt spre ker op den voorgrond het Heilig Geloof, dat voor ons het eenige richtsnoer moet zijn voor het leven waarin tevens opgeslo ten is de eenig mogelijke redding uit de heerschende wereldcrisis. (Enthousiast ap plaus). Voorzitter van Houten dankt den Eerw. Spreker voor zijn leerzame rede en stelt nu de heeren Cor de Haas en Bart Devilé uit Leiden in de gelegenheid om door wat kostelijken humor en kunstige goochelarij de aanwezigen nog eenigen tijd aangenaam bezig te houden. Hierdoor werd het een avond van prettig samenzijn, waarin veel is geleerd en veel genoten, waarbij ook niet weinig bijdroeg het piano- en vioolspel van de heeren N. van den Haak en J. Eijs, wat een voortdurend luistergenot was. Een paar prijzen werden nog verloot, een taart en een krentenbrood, welke ge wonnen verden door Mej. Eijs en door Mej. van der Weijden-van Scheppingen. NOORDEN. In den val. Bij den Gemeenteveld wachter alhier werd door een veehouder van V. alhier, aangifte gedaan, dat bij hem was ontvreemd een heerenhorloge en eenig geld. Hiervan werd verdacht de 20-jarige H. W. van der M., uit Haarlemmermeer, die slechts eenige weken bij hem in dienst was en nu zonder eenige reden plotseling was vertrokken met achterlating van zijn militaire kleeding en uitrusting. Daar de lichting, waartoe v. d. M. behoorde, nog onder de wapenen is, wekte dit bij den politieman argwaan en rap werd het poli tieblad eens nagezien, waarbij bleek dat van der M. gesignaleerd stond als deser teur. Terstond werd op onderzoek uitge gaan en het geluk was den veldwachter gunstig. In samenwerking met den Ge meenteveldwachter uit Zwammerdam werd van der M. onder de gemeente Alphen aan den Rijn opgespoord en aangehouden. Na verhoor legde hij omtrent den diefstal een volledige bekentenis af, waarna hij is over gegeven aan den Commandant der Mili taire Politietroepen te Leiden. WOERDEN. Personalia. Voor het Notarieel examen 3e gedeelte is geslaagd de heer C. J. Henz- stum. Hengelaarsvereeniging. In een dezer dagen gehouden druk bezochte vergade ring der kortelings opgerichte hengelaars vereeniging werd medegedeeld, dat een onderhoud heeft plaats gehad met B. en W. waarbij werd verkregen de onderlinge ver pachting van het vischwater aan deze ver eeniging. Een bespreking werd hierna ge houden over de verdeeling der grachten. De heer Weelde, afgevaardigde van een dergelijke vereeniging te Utrecht, gaf een uiteenzetting over de hengelsport en haar ontstaan, ontwikkeling enz. Aangeraden werd zich nog voorloopig van aansluiting bij een bond te onthouden. Op een volgende vergadering zal een concept-reglement worden behandeld. Nog werd besloten een door den voor zitter voorgelezen adres aan den Raad te zenden over het pachten der grachten enz. Na deze geanimeerde besprekingen werd de vergadering gesloten.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8