Vergadering van de L.T.B. te Haarlem DINSDAG 14 NOVEMBER 193i DE LEIDSCHE COURAN1 TWEEDE BLAD PAG. 6 (Vervol*). BUITENUND VAN HET VATIC AAN DE HEILIGE STOEL EN BERLIJN. Een tegenspraak. Wij hebben gisteren onder voorbehoud melding gemaakt van geruchten omtrent een minder goede verstandhouding tus- schen de H. Stoel en Berlijn. In verband met dit bericht telefoneert de Romeinsche correspondent van de „Tijd" het volgende: De internationale persagenturen wed ijveren sedert enkele weken in het ver spreiden van sensationeele berichten over de betrekkingen tusschen den H. Stoel en Duitschland. Protesten, encyclieken en ge weigerde audiënties zijn, volgens deze be richten aan de orde van den dag. Aan het Vaticaan, dat gewoon is een rustiger po litiek te voeren, blijft de eentonige taak deze berichten in hetzelfde tempo als waarin ze opduiken, tegen te spreken. Ook de desbetreffende berichten, de vo rig week door United Press verspreid, moe ten, naar wij van de meest betrouwbare zijde vernemen, volkomen worden tegen gesproken. In de verhouding tusschen het Vaticaan en Duitschland is sedert de rati ficatie van het concordaat geen verande ring gekomen, noch hebben zich onrust barende gebeurtenissen voorgedaan. De H. Stoel heeft, zooals wij destijds meldden, aan de Duitsche regeering haar onvoldaanheid over eenige punten aan gaande de uitvoering van het Concordaat te kennen gegeven en wel voornamelijk over de belemmering van de vrijheid en de werkzaamheid der katholieke vereeni- gingen. De onderhandelingen daaromtrent zijn nog loopende. Deze onderhandelingen geschieden langs de gewone diplomatieke wegen en van protest en encycliek is op dit oogenblik geen sprake. Omtrent het resultaat dezer besprekingen in dezen of genen zin staat nog niets vast. De volksstemming in Duitschland zal waarschijnlijk oorzaak zijn, dat dit resultaat nog enkele dagen op zich laat wachten. DE ONTWAPENINGSKWESTIE LEGT HENDERSON ZIJN FUNCTIE NEER? Verstoord over de geringe belangstelling voor de ontwapeningsconferentie. Van gezaghebbende zijde verneemt „Uni ted Press", dat de voorzitter der ontwape ningsconferentie, Arthur Henderson, ern stig overweegt, zijn functie neer te leggen, als protest tegen het gebrek aan belang stelling der regeeringen voor het werk der conferentie. Henderson is blijkbaar verstoord, om dat geen enkele minister van Buitenland- sche Zaken de zitting van het bureau der ontwapeningsconferentie heeft bijgewoond, o DUITSCHLAND. DE JEUGDORGANISATIES IN DUITSCHLAND. Schrijven van den bisschop van Fulda. De bisschop van Fulda heeft aan de ge- loovigen van zijn bisdom het volgende schrijven gericht: „In den laatsten tijd bereiken ons voort durend ernstige klachten over de achter stelling en tegenwerking die de Katho lieke jeugdorganisaties ondervinden. Ik be schouw het als mijn plicht openlijk te ver klaren, dat de Katholieke Kerk krachtens Haar goddelijke zending voor zich het recht moet behouden om de opgroeiende jeugd een practisch Katholieke opvoeding te geven, zooals tot nog toe bij de haar toevertrouwde jeugdorganisaties is ge schied. Evenals de staat zijn opvoedings taak slechts verzekerd acht door een be paalde vorm van organisatie, zoo ook ziet de Kerk in haar vereenigingen en in de tot nu toe uitgeoefende practijk een onont beerlijk en onvervreemdbaar middel voor een degelijke religieuse opvoeding. Ook in het onlangs afgesloten concor daat wordt dit recht der Kerk erkend en beschermd. De regeering verklaarde aan de bisschoppen, dat de leden van Katholie ke organisaties nergens, noch in school, noch in den staat eenig onrecht zal ge schieden. Wij, bisschoppen, stellen ons volle ver trouwen in deze verklaring en moeten het daarom uitgesloten achten, dat de strijd die tegen onze jeugdorganisaties gevoerd wordt, in overeenkomst zou zijn met den uitdrukkelijken wil der regeering. Derhalve verzoeken wij de Katholieke ouders met den meesten aandrang, dat zij hunne kinderen slechts aan Katholieke jeugdorganisaties zullen toevertrouwen. KATHOLIEKE LEIDERS IN DUITSCHLAND VERVOLGD. Beschuldigd van oplichting. Naar de „Volksparole" meldt, heeft da districtsleider staatsraad Florian, Zater dagavond tijdens de laatste verkiezings vergadering te MünchenGladbach mede gedeeld, dat tegen verantwoordelijke lei ders en functionarissen van de Volksver- eeniging voor het katholieke Duitschland een aanklacht is ingediend en ook reeds is overgegaan tot het verrichten van arresta ties of verzoek om aanhouding. Naar aan de „Volksparole" in verband hiermede me degedeeld wordt, is bij de rechtbank te MünchenGladbach een aanklacht inge diend o.a. tegen den vroegeren directeur- generaal van de volksvereeniging dr. Hohn, den vroegeren rijkskanselier Marx, den gewezen Rijksdagafgevaardigde Lam- mers, de ex-rijksministers dr. Brauns en Stegerwald, den gewezen Rijksdagafge vaardigde prof. dr. Dessauer en den direc teur-generaal der volksvereeniging pastoor Van der Velden. Hun wordt het voortgezette misdrijf van oplichting ten laste gelegd. Een aanklacht is verder ingediend tegen den advocaat dr. Kohlen en den boekhou der Commertz, die in MünchenGladbach verscheiden firma's o.w. een middenstands- bank, voor meer dan twee millioen mark moeten hebben benadeeld. De overige per sonen worden ervan verdacht een groot aantal firma's voor 350.000 M. te hebben opgelicht. AMERIKA. KALMER SFEER TE HAVANA. Stilte vóór den storm? Na de vuurgevechten der laatste dagen, waarbij wederom soldaten en mariniers gedood of gewond werden is de toestand te Havana thans veel kalmer. De straten zijn bijna geheel uitgestorven; müitairen in auto's patrouilleer en door de stad, gereed om zoo noodig direct het vuur te openen. Daar de opstandelingen zich vooral op de daken der huizen ophielden, heeft men daar tal van lijken aangetroffen. Vijftig slachtoffers konden nog niet worden ge- identificeerd. Verscheiden huizen z(jn door de z.g. Abecedarios, de aanhangers der A. B. C.-organisatie, met dynamiet vernield. Ook in de Joodsche wijk schijnt gevoch ten te zijn, waarbij vier Poolsche Joden zouden z(jn gedood. Volgens de jongste cij fers zijn bij den laatsten opstand niet minder dan ruim 2U0 personen gedood, terwijl een ontelbaar aantal gewonden is opgenomen in de ziekenhuizen, die dan ook overvol zijn. In officieele kringen wordt verder ver klaard, dat de regeering weet, dat een nieuwe opstand wordt voorbereid; zij is echter op alles voorbereid en zal bij het eerste alarm direct ingrijpen. De kalme stemming, die momenteel te Havana heerscht, zoo zegt men, is slechts de stüte, die aan den storm voorafgaat Het depar tement van Binnenlandsche Zaken spreekt het bericht tegen, volgens hetwelk Meno- cal de leiding zou hebben genomen over een 500U-tal rebellen. De Chineesche consul-generaal heeft ten behoeve van zyn landgenooten, wier hui zen geplunderd zijn, om bescherming door de troepen verzocht. Te Havana zijn alle communistische arbeiders, die in den laat sten tijd waren gearresteerd, alsmede alle rebellen beneden den leeftijd van achttien jaar, weer op vrije voeten gesteld. In de provincie Matanzas is weer een opstand uitgebroken, en wel onder leiding van Carlos de Armas. De regeeringstroepen hebben den strijd met hem aangebonden. BUITENL. BERICHTEN ZEVEN PERSONEN IN CHARBIN DOODGEVROREN. Uit Charbin wordt gemeld: Bij de eerste nachtvorsten zijn drie Russen en vier Chi- neezen, die op straat hadden geslapen, doodgevroren. Drie nadere Chineezen zijn half bevroren naar het ziekenhuis overge bracht. De arme bevolking heeft zeer te lijden van de strenge koude, die hier op het oogenblik heerscht. ONWETTIGE GEVANGENHOUDING VAN EEN PASTOOR. De pastoor van het Spaansche dorp Ser- rantes is in hechtenis genomen en 30 uur gevangen gehouden, omdat hij tegen het verbod van den burgemeester de kerkklok geluid had. De provinciale regeering heeft thans den burgemeester geschorst en er is een aan klacht tegen hem ingediend wegens on wettige gevangenhouding. STANDBEELDENSTORM IN FRANKRIJK Terwijl j.l. Vrijdag het medaillon van Briand te Trebeurden waarschijnlijk door nationalisten werd vernield, is gistermid dag uit weerwraak het standbeeld van Dé- roulède te Parijs de kop en de linkerschou der afgeslagen door den dienstweigeraar Lerecourt en een helper. Zij lieten zich ar resteeren. Kort daarop werd bericht ontvangen, dat het standbeeld van Briand, dat Zaterdag te Pacy sur Eure werd onthuld, zwaar be schadigd is door een kaasmaker uit Col- vados, die per auto was gekomen en het standbeeld met zwavelzuur had overgoten. Hij werd gegrepen en verklaarde uit poli tieke overwegingen te handelen. Het standbeeld is aan de achterzijde be schadigd. Het comité schat de schade op 25.000 francs. GALG OPGERICHT. In verband met het wederinvoeren van de doodstraf in Oostenrijk is op de binnen plaats van de hoofdgevangenis te Weenen een galg opgericht. Sedert 1908 heeft op deze plaats geen terechtstelling meer plaats gehad, daar in dat jaar keizer Franz Joseph weigerde nog verdere doodvonnissen te onderteekenen. De helper van den vroegeren keizerlijken beul is benoemd tot beul der republiek. NOTITIES VAN AMUNDSEN GEVONDEN. De Russische Academie van Wetenschap pen deelt mede, dat een Russische pool expeditie in de nabijheid van het Alexi- eiland een aanteekenboek heeft gevonden met den datum 20 Mei 1919. De aanteeke- ningen zijn in het Noorsch en geven een beschrijving van verschillende onderzoe kingstochten in het Poolgebied. WILKINS WIL WEER ONDER HET US. Sir Hubert Wilkins, wiens fantastische poging om met de „Nautilus" een speciaal daartoe uitgerusten ouden onderzeeër on der de laag Poolijs door, een tocht te maken naar de Noordpool, nog versch in ieders geheugen zal liggen, deelt mede, voorne mens te zijn een tweede „Nautüus" te bou wen met de bedoeling opnieuw een poging te doen om glijdend langs de onderzijde van het ijs de Pool te bereiken. Ook de nieuwe onderzeeër zal worden voorzien van een slede, die het mogelijk zal maken, dat de boot zich gemakkelijker langs de oneffenheden van het ijs kan voortbewe gen. De duikboot zal echter veel sterker worden gebouwd dan de eerste, die zooals men weet reeds op haar tocht over den Oceaan met tal van defecten had 'te kam pen en ten slotte als waardeloos werd af gekeurd en haar graf vond in het water aan Noorwegens kust. De „Nautilus n" zal sterk genoeg worden om op 165 meter diepte te opereeren. DE INDIANEN IN CANADA. Het jaarverslag van het departement voor Indiaansche aangelegenheden vermeldt dat de Indianen in de prairie-provincie van Canada, die 50 jaar geleden, toen de buf fels zich in deze streken niet meer ver toonden, practisch tot armoede waren ver vallen, thans bijzonder welvarend zijn en ongetwijfeld in een betere positie verkee- ren dan hun blanke broeders. Deze welvaart is een gevolg van den steun op landbouwgebied, dien zij in die 50 jaar van de regeering hebben ondervon den. Zij zijn ook vrijgesteld van de beta ling van de belasting en van de aflossing en rente op hypotheken. De Indianen stonden aanvankelijk on wennig tegenover het beoefenen van het landbouwbedrijf, maar de tact en het ge duld van de ambtenaren, die hun onder richt gaven, brachten hen tenslotte van het zetten van vallen en op jacht gaan tot het rustige boerenbedrijf, ofschoon er nog oude Indianen zy'n, die niets moeten heb ben van de methoden der blanke mannen en weigeren zulk „vrouwenwerk" als het boerenbedrijf te beoefenen. KERKNIEUWS „NIET STAKEN, DOORGAAN S.V.P." Een lichtstraal!Een girobriefje van een vriendelijken offeraar met dit op schrift viel ons in handen. Een recht- streelcsch antwoord op onze wanhopige vraag: „Moeten wij staken?" Het is zoo iets van „Hup, hup, Holland" bij een match in het Stadion, en ik neem met jeukende vingers de- pen op om een paar woorden neer te schrijven om de ar me gedupeerde Carmelitessen van Amster dam, door een bankfailliet van 150.000 gul den beroofd, weer in de helpende belang stelling van Katholiek Nederland aan te bevelen. Ik heb zitten peinzen hoe dat woordje op het girobiljet kwamIn het hart van een Katholiek die het geval „Carme- litessen-nood in Amsterdam" ernstig be denkt, stormen allerlei gevoelens dooreen een gevoel van verontwaardiging tegen. maar neendie optornende bitterheid wordt het stilzwijgen opgelegd. Sinds ons hulpcomité bijeenkwam en met de Zus ters Carmelitessen de toestanden besprak, is er geen woord van bitterheid gesproken tegen wie ookeen gevoel van diep medelijden met de arme geslagenen die zoo hulpeloos daar stonden na het verlies van zulk een kapitaal en nog altijd niet weten of zij niet met gebedenboek en reiszak weldra op de harde keien zullen staan en haar onverzorgde kindertjes zul len moeten achterlaten en als insolventen uit Amsterdam moeten sluipen. Maar ook een gevoel van Katholieken trots: „dat laten wij nooit toe", dan lie ver droog brood met de Zusters gegeten dan die religieuzen, den room van de roomsche melk, zoo te laten vertrekken en dan schrijft hij een giro-biljet en zet er op: „Niet staken, doorgaan s.v.p." aan het Hulpcomité. Katholieken van Nederland, toont, dat gij hetzelfde voelt als deze brave Katholiek. Gij kunt het bewijzen: Wij kunnen alleen doorgaan met bedelen, als Katholiek Ne derland doorgaat met geven. Deze week moet er 1500 gulden bijeenkomen! Wij hebben nog maar 9 van de honderd „blauwe rugjes" gekregen. Wie weet.... wat komen gaat. Pastoor v. d. Tuyn met zijn gironummer 180484 wacht.... Verantwoording der binnengekomen gif ten: Totaal vorige verantwoording 11.474.95 1/2; binnengekomen tot en met 8 November 921.30, dus thans in totaal 12 396.25 1/2. ABDIJ VAN 'EGMOND. Totaal vorige opgave 15.270.28. De ingekomen giften en toegezegde bij dragen van 30 September10 November bedragen in totaal ƒ684.95. Algemeen to taal 18.691.23. Giften voor dit doel worden aangeno men bij de St. Paulus-Abdij te Oosterhout (N.-B.), Giro-nummer 39167 en ten kan tore van de firma Theodoor Gilissen, Nieu we Doelenstraat 1214, te Amsterdam, Gironummer 28485. Na het vertrek van Z.Exc. den Minister van Defensie, mr. dr. L. N. Deckers, werd voortgegaan met de bespreking van een executie-verbod. De afd. Zoeterwoude o.a. betoogde, dat veel boeren en tuinders in angst en vrees leven. Van de Regeering wordt verwacht, dat zij snel en flink zal optreden. De afd. deed een beroep op Boerenleenbanken om geen vakgenooten, vaak gezinnen met veel kinderen, op straat te zetten. De afd. Noorden informeerde naar de mogelijkheid aan de executie-wet terug werkende kracht te verleen en. Het lid der Tweede Kamer, de heer M. P. van der Weyden, hield een gloed volle toespraak en wees er o.a. op, dat de banken zelf óók schuld hebben door in den goeden tijd veel te ruime cre- dieten te verstrekken. Spr. gaf een be schouwing over het plan-Dubois, dat ech ter z.i. niet afdoende is. Rector Kok wees erop, dat de Regee ring deze zaak van twee kanten moet be kijken. Ook credietgevers hebben recht. Spr. achtte het den besten weg bij de Re geering op spoedige indiening van het wetsontwerp aan te dringen, maar daar naast te vragen om een Noodwet, om exe cuties op te houden tot de nieuwe regeling is tot stand gekomen. De voorzitter zeide, dat de Kath. fractie en het Hoofdbestuur al het mogelijke zul len doen. Spr. stelde voor twee telegram men te zenden, één aan den Minister-Pre sident en één aan Minister Verschuur. Het volgende telegram werd voorge steld om gezonden te worden aan Z.Exc. dr. Colijn: Telegrammen. „De Dioc. L. en T. Bond te Haarlem in algemeene vergadering bijeen, bespreken de de wanverhoudingen tusschen lasten en baten van land- en tuinbouwbedrijf, wij zende op het toenemend groot aantal exe cuties, gevolg van aankondiging, regeling, uitoefening executie-recht, verzoekt zeer spoedig en met den meesten aandrang maatregelen tot verbod van executies zoo lang algeheele regeling uitblijft". Aan het privé-adres van Minister Ver schuur werd voorgesteld de volgende dé pêche te zenden; „De Dioc. R. K. Land- en Tuinbouwbond in algemeene vergadering bijeen, betuigt Uwe Excellentie zfjn erkentelijkheid voor aanwezigheid in H. Mis, danken U voor Uw steun aan het Land- en Tuinbouwbe drijf en verzoeken allerdringendst te wil len bevorderen, dat ten spoedigste een ver bod komt voor onredelijke executies, wel ke thans zeer veelvuldig voorkomen". De afd. Ilpendam wenschte de woorden „zeer spoedig" in het telegram te wijzigen in „binnen tweemaal 24 uur". Als deze wensch niet wordt vervuld, zou spr. wülen dat nog deze week de Hoofdbesturen der Boerenbonden bijeenkomen om deze zaak te bespreken. Rector Kok antwoordde, dat het H.B. voldoende van den toestand op de hoogte is. Spr. verzekert, dat de aanwezige Ka merleden dit telegram zullen ondersteu nen. Dat is beter dan opnieuw vergaderin gen byeen te roepen. De voorzitter zeide geen behoefte te heb ben aan toelichting. Als de anti-executie- wet erdoor is, is spr. van veel bemiddeling en overlast af. Zoo velen zijn geholpen. Men kan niet eischen stellen binnen twee maal 24 uur. Besloten werd het telegram te zenden zooals werd voorgesteld. De gouden standaard. Eenige bespreking ontstond bij het voor- stel-Heemskerk om den gouden standaard afgeschaft te krijgen. De afd. Obdam wenschte een commissie, om te onderzoeken, welke houding de L. T. B. in deze kwestie moet aannemen. De voorzitter achtte een commissie van land- en tuinbouwers ter bestudeering van dit moeilijke financieele vraagstuk niet ge- wenscht. En een commissie van deskundi gen zou veel geld kosten. Men moet zich in dit vraagstuk aan het oordeel der re geering onderwerpen. Het H.B. zal deze zaak echter ter spra ke brengen bij den Ned. Boerenbond. Bij de opmerkingen op de voorstellen Berkel en Rodenrijs e.a. inzake vorming van een kindertoeslagfonds deelde de voor zitter mede, dat de Kath. Kamerfractie daarover nog een hartig woordje zal spre ken. Bij het voorstel Hazerswoude, Zoeter- meer e.a. inzake de belasting op vracht auto's, deelde de voorzitter in antwoord op enkele opmerkingen mede, dat dit vraagstuk ook aanhangig gemaakt zal wor den bij den Kath. Ned. Boerenbond. De afd. Roelofarendsveen voerde nog het woord over haar voorstel om te komen lot een verbod om de belastingen af te trek ken van de veilinggelden. De voorzitter deelde nogmaals mede, dat het hoofdbestuur zijn best zal doen deze verschrikkelijke beslagnamen te voorko men. Ook de afd. Langer aar drong aan op spoedige voorziening. De voorzitter gaf nog verschillende fei ten, waaruit bleek, dat sommige boeren en tuinders daardoor zwaar gedupeerd worden. De aardappelcentrale in de kinderziekten. In bespreking kwam vervolgens de be noeming van controleurs bij de verschil lende crisis-centrales. Geklaagd werd, dat de Katholieken bij benoemingen gepasseerd worden. Het H. B. zal hiertegen doen wat ertegen te doen is; de eigenlijke actie moet echter gevoerd worden in de districtscom missies. De heer Groen, Hoofdbestuur, zeide, dai ook het H.B. ervan overtuigd is, dat er aan de Aardappel-regeling niet veel goeds is. Het H3. doet al het mogelijke, de Aard appelcentrale door de kinderziekten heen te helpen. Als er echter geen aardappeJ- regeling was, zouden de aardappelen voor afbraakprijzen weggaan. Laten we ons dus gelukkig prijzen, dat er een Aardappel regeling is. Rector Kok sprak de behandeling der agenda onderbrekend een woord van dank voor de groote opkomst bij de H. Mis hedenmorgen. Spr. wenschte den heer Kampschöer geluk met zijn herbenoeming tot voorzitter. Spr. wekte op tot vertrouwen in de leiders. Gebrek aan vertrouwen is hei- meest funeste wat er in een organisatie is. Als de L. T. B. er niet was geweest. Spr. wees op het nut van den L. T. B. Als yoorbeeld haalde spr. aan de toestand in de Bollenstreek, waar nooit een steun regeling was gekomen als de L. T. B. er niet was geweest. Want er waren daar zoo vele andere krachten aan 't werk, dat an ders de Regeering besloten had tot „uit zieken". Spr. wekte op om als één man achter het Hoofdbestuur te staan om aan de acties steun te verleenen. Spr. betreurde het echter, dat toen on langs voor den L. T. B. een vergaderng was belegd ter bespreking van het collec tief contract in de Bollenstreek, slechts 14 laden waren opgekomen. Dat is niet be moedigend voor het Bestuur, dat dag-in- dag-uit op de bres staat. Rector Kok sprak nog een ongezouten woordje over nieuwe politieke stroomin gen. Spr. spoorde aan „mee te voelen met de Kerk", zooals de H. Ignatius reeds aan beval, ook in onze kwesties. Vooral in het Heilig Jaar zag spr. gaar ne, dat de noodlijdende boeren en tuinders dagelijks de H. Mis zullen bijwonen om met Christus te leeren lijden en Gods ze gen af te smeeken. Spoedig teeltbeperking in den tuinbouw. Bij de voorstellen betreffende de steun regeling voor den tuinbouw achtte de afd. Langer aar het gewenscht, dat geen toe stemming meer gegeven werd voor volks tuintjes. De voorzitter zeide, dat de bedoeling is. dat de maatregel omtrent de teeltbeperking voor den tuinbouw zeer spoedig zal ver schijnen. Het is in het eigen belang der tuinders, dat zij zullen medewerken. Want het is jammer, dat er aan controle zooveel geld weg gaat, maar ieder weet dat die controle noodig is, omdat men individueel tracht de voorschriften te ontduiken. Een wfjziging van onze tuinbouwcultuur is noodzakelijk. Door een beperking moeten wU komen tot hoogere prijzen. De heer Groen deelde nog mede, dat de volkstuintjes reeds in bespreking zijn. Aanmerking werd erop gemaakt, dat de boeren-organisaties niet gehoord worden voor een ministerieele regeling wordt uit gevaardigd. De heer De Kok, Hoofdbestuurslid, sprak deze bewering tegen. Voor de nieuwe tuin- bouw-regeling is het Hoofdbestuur ge hoord. Spr. betreurde het echter, dat men nu pas met een beperking voor den tuin bouw komt. Een jaar geleden heeft de L. T. B. daar reeds op aangedrongen. Bij de voorstellen inzake saneering bloembollen werd gevraagd waarom niet i is aangedrongen op vergoeding van het j plantgoed. I Het Hoofdbestuur antwoordde, dat het j plantgoed nooit in aanmerking zou konten J voor vergoeding. Wel wordt aangedrongen op vergoeding van het leverbaar. Namens de afd. Lisse werd aan het Hooidoestuur hulde gebracht voor zijn in grijpen. Het vertrouwen, dat de Bollen streek gesteld heeft in het Bondsbestuur is volkomen rechtvaardig gebleken. Rondvraag. Bij de rondvraag kwamen nog verschil lende aideelingen inlichtingen vragen. Uit de besprekingen stippen wij aan, dat de voorzitter in overweging zal nemen nu en dan de kringvoorzitters bijeen te roepen ter gezamenlijke besprekingen en dat de oprichting van een Kath. Jonge Boeren bond nog niet mogelijk is, maar dat Rector Kok en de heer Verkley zitting hebben m een landelijke commissie om uniforme sta tuten voor de Jonge Boerenbonden op te maken. Hierna sloot de voorzitter te half 7 deze zeer druk bezochte vergadering met een woord van dank voor de aangename be sprekingen. Fijn uitgaan met het vrouwtje, wat pakjes aandragen, nóg meer pakjeshemeltje nou is er geen plaats mee, maar ik loop wel even door de sneeuw. (Life).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6