DINSDAG 14 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 SPORT UIT HET KATHOLIEKE SPORTLEVEN DE 24-UUR-BIJEENEOMST VAN DEN LV.CJB. In hotel Noord-Brabant te 's-Hertogen- bosch is Zaterdag en Zondag de aangekon digde 24-uur-bij eenkomst van den I.V.C.B. gehouden. Er waren een veertigtal afgevaardigden, vertegenwoordigende 24 vereenigingen, aanwezig, alsmede enkele bestuursleden van diocesane bonden en de Federatie. Verder nog de geestelijke adviseurs van R. K. Federatie en I.V.C.B. de zeereerwaar- de heer A. Vissers en de voorzitter der Fe deratie ,dr. P. v. d. Heyde. De eerste inleiding werd gehouden door den zeereerwaaraen zeergeleerden pater dr. G. Vrijmoed O.F.M., geestelijk adviseur van DJH.L. te Delft, over het onderwerp: Paröchieele en interparochieele vereeni gingen ten opzichte der groote vereenigin gen. Na een geanimeerde discussie werden de volgende conclusies aanvaard: 1. Het is gewenscht dat er richtlijnen worden aangegeven voor het tot stand ko men en samenstellen van clubs. 2. Hoe komt in deze vereenigingen de jeugdzorg het beste tot haar recht? 3. Het is gewenscht en aan de standing van den I.V.C.B. verplicht om de leiding van de competitie zoo straf mogelijk te doen zijn. 4. Het is gewenscht geheel het georga niseerde katholieke leven van Nederland op te roepen, mede te werken aan de ver wezenlijking van het schrijven van de bis schoppen van Nederland! Na een korte pauze sprak daarna de heer H. N. Smits, bestuurslid der Federatie, over het onderwerp: Voldoet de tegenwoordige voetbalstaat? Voor- en nadeelen. Ook na deze inleiding ontstond er een zeer uitvoerige gedachtenwisseling. Zondagmorgen vereenigden de deelne mers zich na de H. Mis aan een gemeen schappelijk ontbijt. Te half tien leidde de heer B. Roosenboom, bestuurslid der Fede ratie, het slot-onderwerp in: Wat staat óns nu te doen? Ook thans volgden weer uitvoerige dis cussies, waarna volgende conclusies werden vastgesteld. 1. De ontwikkeling van de R. K. voet balbeweging dient te worden gesteld in het teeken van een krachtigen 1 andelij ken bond, die naar buiten speltechnisch optreedt als voetbal organiseerend lichaam, waarin de groote vereenigingen volledige zeggen schap hebben, onder leiding van een fede ratief bestuur, dat statuair optreden kan in die onderdeelen van zijn gebied, waar de kracht van de 'landelijke voetbaltechnische representatie wordt geschaad. 2. De belangenverenigingen kunnen rekenen op de sympathie van allen waar zij langs legalen weg het doei van een krachtige nationa.e katholieke spurtbewe ging bevorderen. 3. Het is noodig de bezwaren van de huidige voetbalmaatschappij ernstig te on derzoeken en deze, zoo er zijn en waar ze bestaan, langs wettelijken weg op te rui men. Te twaalf uur werd de zeer geanimeer de bijeenkomst, na een dankwoord aan de inleiders, gesloten. OM DEN ONAFHANKELIJKHEIDS BEKER. Van der Meulen speelt niet. Naar de Sportkroniek meldt, zal Van der Meulen niet uitkomen in het Neder- landsch A-elftal, dat Zondag tegen de Rot- terdamsche ploeg speelt om den Onafhan kelijkheidsbeker. ZWITSERLAND—NEDERLAND. Als datum van den voor het volgend sei zoen overeengekomen wedstrijd Zwitser landNederland is thans definitief 4 No vember vastgesteld. Tevens is bepaald, dat de Onafhankelijk heidsbeker op 18 November 1934 zal plaats vinden. WIELRENNEN. TWEEDE ZESDAAGSCHE TE AMSTERDAM. Wist u al dat: 1. Jeant Aerts een der beste Belgische renners is en eigenlijk de held was der Tour de France. Men heeft Aerts bij laatst genoemden wedstrijd verweten, dat hij te eerzuchtig en alleen voor zich zelf gere den heeft en te weinig voor het Belgische team. Aerts is dan ook een der interes santste figuren in het rennerskamp. 2. Guerra dit jaar na zijn overwinning om het kampioenschap van Italië door Mussolini werd ontvangen, die hem bij deze gelegenheid heeft toegesproken en zijn hoogste waardeering te kennen gaf voor deze geweldige prestatie. 3. Pijnenburg, de grootste zesdagen- renner van heden, zijn eerste successen op dit gebied in Duicschland heeft geboekt. - Zijn eerste Zesdaagsche heeft hij gereden in Keulen tezamen met den bekenden Duitschen renner Oszmella en wel onder leiding van den heer Grolms. Dit koppel heeft in dezen wedstrijd bij alle sprints het geheele veld geslagen en verreweg het hoogste puntenaantal behaald. Pijnenöurg was toentertijd in de inter nationale rennerswereld bekend als de man die altijd de valpartijen meemaakte en reeds na den derden dag onherkenbaar was door de vele pleisters. Pijnenburg de „val pechvogel" van toen is nu een artist op die gebied ge*7orJ_n. 4. Jan van Kempen zijn meteorachtige stijging in 1929 begonnen is, toen hij in Këulen den Zesdaagschen heeft gereden samen met zijn halfbroer Piet. Bij dezen wedstrijd kwam het tussohen de beide renners tot heftige oneenigheden, daar Jan zelfs bij de sprints stukken beter was dan de Zesdagen-koning Piet. 5. De Amerikaan Peden, verleden jaar den Zesdaagschen te Dortmund heeft mee gereden en direct na afluop van dezen wedstrijd per stoomboot wederom naar Amerika vertrokken is om dan met een speciale vliegmachine onmiddellijk van New York naar Cleveland te vliegen ten einde daar nog op tijd voor den Zesdaag schen te starten. Peden bezette in dezen wedstrijd nog de tweede plaats. 6. In deze Tweeden Amsterdamschen Zesdaagschsche voor de eerste keer door de directie eenige leden der jury speciaal zijn benoemd tot defecten-commissarissen, d.w.z., dat deze leden der jury zich in de onmiddellijke nabijheid der cabines op houden om ieder defect, dat gemeld wordt, direct te kunnen onderzoeken en te consta- teeren of deze opgaven correct en juist zijn. 7. Bij den tweeden Amsterdamschen Zesdaagsche het leidende koppel te herken nen is aan een kleine roode basken muts. De stand van den wedstrijd is hierdoor di rect te constateeren. 8. RauschHuertgen, het groote Euro- peesche Zesdagen-koppel, dat verleden jaar veler sympathie gewonnen heeft, slechts na veel moeite voor dezen Zesdaagschen door de directie geëngageerd kon worden. Zij zijn, na in het begin van dit jaar, sa men talrijke successen behaald te hebben uit elkaar gegaan. 9. Navolgende oude herinneringen voor het publiek zeer interessant zijn: Charles Miller, de winnaar van den New Yorksche Six Days van 1897 sliep in totaal slechts 7 uur. Hij legde 336Ö.305 K.M. af. De lijst der Zesdaagsche wedstrijden, waarbij koppels in het strijdperk traden, begint met het jaar 1899. MülerWaller vormden het winnend koppel en de af stand bedroeg 4309.047 K.M. Georg Hoelscher, oud-baandirecteur en Otto Buchwald, financier, beiden te Ber lijn, waren de eerste organisators van een Europeesche Zesdaagsche. De wedstrijd liep in Berlijn in Maart 1910 van stapel cn de zege behaalde het Amerikaansche kop pel Mac FarlandMoran met een afstand van 3665.700 K.M. Een der mooiste eindstrijden, welke de beslissing moeten brengen vóór het pun- tenstelsel werd ingevoerd, verrichtte John Stol in den Six-Jours van Brussel 1914. De eindstrijd liep over 10 ronden, de zwaarste tegenstander was Mac Namara, „The iron man". In de laatste ronde had de Amerikaan den kop. Stol maakte drie maal een schijnaanval, waarbij Mac Na mara telkens iets op liep. Opeens schoot Stol binnendoor en won daarmede onder onbeschrijfelijken jubel den wedstrijd, als partner van Houwaert. Lapize snapte nog net den tweeden prijs. Tusschen de eerste vijf koppels lagen slechts 3V2 lengten. Het is moeilijk na ce gaan, hoe het allen oud-Zesdagen-konin- gen op dit ondermaansche is gegaan, nadat zij de wielersport vaarwel zegden. Maar 30 jaar geleden telde de winnaar van den Zesdaagsche te New York in 1891 40 jaar. Wat was William Martin en hij legde 2353 K.M. af op een hooge bicycle. Op 40-jari- gen leeftijd was hij dus nog actief wielren ner. Welke Hollandsche renners hebben in Zesdaagschen gereden? Dat waren Stol, Ls Bon, Schilling, Straat, Wiersma, P. van Kempen, Moeskops, Jan Snoek, Blekemo- len, Vermeer, KI. van Nek Sr., Erkelens, De Castro, Meerbach, Ranchart, v. Hal, P. v. d. Horst e.a. In het nieuwe Wintervelodrome te Brus sel behaalden Stolvan Houwaert in Fe bruari 1914 de overwinning en reden een wereldrecordafstand van 4502.200 K.M. Deze afstand werd in 1915 te Chicago door EeeVerri verbeterd en gebracht op 4511.636 K.M. Het staat nu ten name van KrupkatHuschke met 4544.200 K.M., ge maakt in Maart 1924 op de Kaiserdamm- baan te Berlijn. Bobby Walthour Jr. sloeg Burton Fenn Jr. in den amateur wedstrijd, welke de Zes daagsche in 1920 te New York voorafging. KI. van Nek Sr. en Leene hebben dien wedstrijd gezien. Klaas kwam in den Six Days n.l. 7e aan met Miquel als maat en Gerard 9e met Piani. Beide koppels wa ren 3 ronden achter. Het eerste idee van beslissingen door puntentelling bij Zesdaagschen werd toe gepast in Maart 1914 te Berlijn en dat jaar in New York overgenomen. De kleinste wielerbaan waarop een Zes daagsche werd gereden was die van Ham burg, waar in 1911 de gebr. Sueter zege vierden. De lengte der oaan bedroeg 120 Meter. Een andere kleine baan was die in Newark die in 1914 werd gebruikt, zij mat 134 Meter. John Stol werd op 15 Februari 1908 te Amsterdam gehuldigd na zijn mooie pres tatie in den New Yorksche 6-days. Van „Olympia" kreeg hij een fraaie oor konde. De heer L. Douwes bood hem na mens sportvrienden een groote gouden draagmedaille aan. BILJARTEN. De uitslag van den wedstrijd de Caram boleHS.D.O. 2 voor de 2de klas comp. L.B.B. luidt: J. N. (S.D.O.). 125 58 19 2.15 L. v. d. Heyden res. de Car. 11457 8 2.00 C. Koning 125 41 27 2.04 W. H. 102 40 20 2.55 R. Kantebeen 69 35 10 1.97 F. W. Veltman 125 35 28 3.57 D. Fasseur 96 66 17 1.45 C. v. d. Berg 125 66 9 1.89 de Carambole 1 p., S.D.O. 1 p. De uitslag van den wedstrijd D.O.S. 3 T.O.P. 1 voor de 3e klas comp. L.B B. luidt: J. Hartevelt (T.O.P.) 79 60 6 1.31 F. Sire (D.O.S.) 100 60 7 1.66 L. Boom 80 46 7 1.73 P. Kasteelen 100 46 13 2.17 P. v. d. Burg 100 42 11 2.38 H. Nasveld 69 41 10 1.68 P. Oudshoorn 90 57 11 1.57 J. Hul 100 57 12 1.73 D.O.S. 2 p., T.O.P. 0 p. De uitslag van den wedstrijd T.O.G. 2 't Vierk. 2 voor de 3e klas comp. L.B.B. luidt: J. Kerkvliet ('t Vierk.) 57 31 10 1.83 M. Sierat (T.O.G.) 100 31 38 3.22 F. Kerkvliet J. J. Mulder 100 42 15 2.38 78 41 11 1.90 LUCHTVAART LOOS ALARM OM LINDBERGH. Omtrent het verloop van den tocht der Lindberghs, die gisteren van Santander naar Lissabon wilden vliegen, hebben te Madrid alarmeerende berichten de ronde gedaan, die echter ongegrond bleken te zijn. Als gevolg van den dichten mist achtte Lindbergh het raadzaam, zijn vlucht niet voort te zetten en te Caldalas de Puy (na bij Vigo) te dalen. Aanvankelijk werd ge meld, dat het vliegtuig was vernield en dat de Spaansche regeering een kanonneerboot naar Caldalas had gezonden, om hulp te verleenen. Later ontving het ministerie van Binnenlandsche Zaken van den civie- len gouverneur der provincie Montevedra echter bericht, dat de daling normaal was verloopen en dat er geen sprake was van een ongev^ United Press ontving van de douane-autoriteiten te Caldalas een gelijk luidende bevestiging. FINANCIëN EN ECONOMIE LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd T.O.G. I 't Vierkantje I voor de 2e klas comp. L.B.B. luidt: H. Ouwerkerk ('t Vierk.) 69 31 11 2.22 J. Bouman (T.O.G.) 125 31 16 4.02 B. Brandt C. Paauw I. v. d. Wijngaard C. Buis 121 43 16 2.82 125 43 9 2.90 64 41 15 3.04 125 41 15 3.04 I. Neuteboom 119 48 12 2.47 J. Sierat 125 48 14 2.60 T.O.G. 2 punten, 't Vierk. 0 punten. F. v. d. Wijngaard 100 37 12 2.70 H. Righart v. Gelder 76 36 7 2.11 I. Zirkzee 100 62 12 1.61 J. Wassink 85 61 7 1.39 't Vierk. 2 p., T.O.G. 0 p. De uitslag van den wedstrijd 't Vierk. 4 S.D.O. 4 voor de 4e klas cop. L.B.B. luidt: J. Oudshoorn (S.D.O.) 74 30 11 2.46 W. v. d. Wijngaard ('t Vierk.) 75 30 13 2.50 J. Lagerman 75 21 15 3.56 A. Moseman 48 20 8 2.40 W. K. 67 44 7 1.52 I. Binnendijk 75 44 9 1.70 De 4e partij door S.D.O. gewonnen ge geven. 't Vierk 2 p., S.D.O. 0 p. De uitslag van den wedstrijd 't Vierk. 3 T.O.P. 2 voor de 4e klas comp. L.B.B. luidt: C. v. d. Burg (T.O.P.) 57 49 8 1.16 D. v. d. Burg ('t Vierk.) 75 49 11 1.51 N. Keizer 75 51 6 1.47 J. Nieuwenburg 50 50 5 1.00 J. v. Leeuwe,n 54 38 9 1.36 N. v. d. Hoogt 75 38 16 1.97 A. Flippo 49 38 10 1.28 H. Stol 75 38 11 1.97 't Vierkantje 2 p., T.O.P. 0 p. Hollandia IExcelsior I. Het resultaat van dezen wedstrijd is als volgt: Pnt.Brt.H.S.Gem. P. Duivenvoorde Jr. Exc. 200 20 42 10.— J. C. v. d. Berg Hollandia 151 19 47 7.94 J. Waasdorp 200 27 34 7.40 P. M. v. d. Berg 119 26 19 4.57 Ant. v. d. Berg 150 28 44 5.35 J. Remmerswaal 93 27 27 3.44 B. Duivenvoorden 114 36 11 3.18 C. Bloot 125 36 16 3.47 Totale uitslag: Excelsior I (Lisse) 664 carb, Hollandia I (Katwijk) 488 carb., al- zoo wint Excelsior dezen wedstrijd met 176 carb. Vrijdag a.s. Excelsior IHollandia I in café „De Duif" te Lisse. SCHAKEN NEDERLANDSCHE SCHAAKBOND. De jaarvergadering. Zaterdagmiddag vond te Utrecht de jaar vergadering van den Nederlandschen Scnaakoonci plaats. De aftredende bestuursleden, Hartogen- sis, Eggink en van der Gevel, worden her kozen. De heer Eggink houdt zijn benoe ming aan. De financieele toestand gaat vooruit. Aan de orde kwam vervolgens ne instelling van een bonden-competitie. Er zijn nog steeds vele sterke spelers, b.v. dr. Pannekoek, Kloosterboer en W. A. F. Meyer, die niet in staat zijn mede te spe len aan de eerste klasse-competitie, daar zij niet woonaentig zijn in een van de groo te steden met een eerste klasclub. Uit der gelijke spelers wil men thans bondstientai- len samenstellen, waarin de deelnemers en reservespeiers van de eerste klascompeti tie niet mogen worden opgenomen. Deze wedstrijden zuilen ook op Zondag gehou den worden. Tevens wordt een verdeeling van de tientallen vastgesteld. De winnaar zaï een wedstrijd spelen met de kampioen van de eerste klascompetitie. Limburg en Rotterdam zijn er tegen de Stichtsch Gooische schaakbond, gesteund door den Haag, stelt voor, eerst de clubs te hooren, zooaat dit voorstel aangehouden wordt. Daarna gaat men over tot de contribu tie en het verplicht stellen van een abon nement op het tijdschrift. Het beste zou zijn, de abonnementsgelden in de contribu tie op te nemen, waardoor ieder automa tisch het tijdschrift verkrijgt. In ieder- ge val wenscht men voortaan slechts nieuwe leden aan te nemen, die zich ook op het tijdschrift abonneer en. Daarmee is de ver gadering het eens. De heer van de Water onderschrijft abonneeren. Daarmee is de vergadering het eens. De heer van de Wa ter onderschrijft het plan, het abonnement verplicht te stellen, doch acht het be stuursvoorstel te laat ingediend. De heer Hartogensis stelt voor in Januari een ex tra-vergadering over dit punt te houden, ten einde deze zaak nog eens onder de oogen te kunnen zien. Hiermede gaat men accoord. N.V. Nederlandscbe Linoleumfabriek Krommenie. Directie en Commissarissen van de Ne- derlandsche Linoleumfabriek te Krom menie hebben besloten aan een speciaal voor dit doel te houden algemeene verga dering van aandeelhouders voor te stel len een kapitaalsafstempeling van vijftig procent door te voeren. Het uit de kapitaalsvermindering vrij komende bedrag zal worden aangewend om het per 1 Januari j.l. bedragende ver- liessaldo van 1.011.393.50 te dekken en de boekwaarde van de zich in het bezit van de Nederlandsche Linoleumfabriek bevin dende Zw. francs 5.000.000.concernaan- deelen, die thans voor 110 procent in de balans voorkomen, ,.e verlagen tot vijftig procent van de oude nominale waarde. Ver der zal op de vordering op de N.V. Han delmaatschappij „Oleum" een dusdanig bedrag worden afgeschreven, dat deze Vennootschap in staat zal zijn de zich in haar portefeuille bevindende Concernaan- deelen eveneens tot op 50 procent van de thans nog bestaande nominale waarde te verminderen. Ook zullen op de boekwaar den der gebouwen en arbeiderswoningen extra-afschrijvingen plaats vinden. Na doorvoering van al deze maatregelen zul len de eigen middelen der vennootschap 4.125.000.bedragen, samengesteld uit 3.750.000 aandeelen kapitaal en 375.000 reserve. Bij de andere, bij de Continentale Lino leum Union aangesloten vennootschappen, dat zijn de Deutsche Linoleum Werke A.G. te Bietigheim; de Continentale Linoleum Union te Zurich, de Linoleum A. G. Giu- biasco en de Linoleum A. B. Forshaga te Gödborg zullen tegelijkertijd kapitaalsaf stempelingen in gelijke hoogte plaats vin den. De verliessaldi, de afschrijvingen tot op 50 procent van de oude nominale waar de van het bezit aan Concernaandeelen en de afschrijvingen op de vorderingen op de N.V. Handelsmaatschappij „Oleum" wer den gepoold krachtens het Pool-contract, dat tusschen de Nederlandsche Linoleum fabriek en deze Vennootschappen sinds 1929 bestaat. INGEZONDEN STUKKEN Het uitbreidingsplan geslikt. Jaren, maanden, dagen, uren deze aanhef kreeg ik in gedachten toen in den gemeenteraad het uitbreidingsplan is afgehandeld. Zooals in Uw blad van Zaterdag de firma van Hoeken reeds vermeldt, is hun bezwaarschrift in een vloek en een zucht onder de tafel gewerkt, doch ook de be zwaarschriften van zoovele anderen zijn voor kennisgeving aangenomen, dat wil zeggen naar de prullemand verwezen. Ook een adres van de N.V. Hou-Vast, waar van ondergeteekende directeur is, heeft een zelfde lót ondergaan. Waarvoor is toch de goedkeuring van den Raad noodig tot vaststelling van het uitbreidingsplan? Burgemeester en Wethouders hebben zes jaar noodig gehad om het klaar te maken en het ter goedkeuring aan den Raad voor te dragen. Maar zijn de Raadsleden dan marionetten om het plan zonder meer goed te keuren? Immers waar B. en W. (zeg een enkele rijksambtenaar) jaren en maanden voor noodig hadden, daar zijn in den Raad da gen in geheime zitting, uren voor verleend in openbare zitting, en dat om de belan gen van de belasting-betalende burgerij te behartigen. Wij willen aannemen, dat verschillende Raadsleden deze zitting verlaten hebben met wrevel, althans in minder prettige stemming. Gaan wij het uitbreidingsplan nader on der den loup nemen, dan komen bij mij de volgende vragen naar voren: 1. Wat moet aan de ontwerper van het uitbreidingsplan betaald worden voor dit ongeluksplan? 2. Wie waren die ontwerpers, die oor spronkelijk een straat dwars door de Hoog- landsche Kerk projecteeerden? 3. Waren zij wel ter plaatse deskundig? (Over vraag 2 en 3 later meer). 4. Hebben B. en W. en later de Raad (deze laatste noodgedwongen) zich niet te veel in een hoek laten drukken door de loopjongens van een Rijksambtenaar? 5. Heeft de heer van Boven als Rijks ambtenaar hier niet te veel de eerste viool gespeeld? 6. Hebben B. en W. en in het bijzonder de wethouder zich door dezen ambtenaar niet teveel laten beinvloeden? 7. Hebben de Raadsleden, die altijd strijden voor goedkoope woningen, zich met dit uitbreidingsplan, niet met een kluitje in het riet laten sturen? 8. Had niet een veel grooter deel van het uitbreidingsplan moeten worden aange wezen voor werkmanswoningen? 9. Is daarom al die jaren zooveel opge hangen aan den kapstok van het uitbrei dingsplan? 10. Was nu niet de Raad aangewezen, om dezen Rijksambtenaar, die zoovele grondeigenaren dupeert (werkelijk goede vereenigingen tot bevordering van goed koope werkmanswoningen) de nek om draait, in het welbegrepen belang onzer burgerij van het ondoordachte van zijn plannen te overtuigen? Hierover later meer. Mij dunkt van ja!, maar de Raad durf de het blijkbaar niet, evenmin als er een Raadslid is, die vraagt: waar blijft het praeadvies op een adres van een ingeze tene, om de 1.50 per meter te laten ver vallen voor kleine woningen, wat het bouwrijp maken van gronden betreft. Dit adres is ruim een jaar geleden inge diend. Maar laat dit ons Gemeentebestuur ge zegd zijn, dat het handelt in strijd met een Ministerieele aanschrijving om de werk manswoningen zoo goedkoop mogelijk te maken, indien zij deze 1.50 per meter voor kleine woningen niet laat vervallen. Ik weet wel, dat het praeadvies van B. en W. in deze afwijzend is, het is reeds maanden klaar. Maar dit is niet het laatste woord. Wij zullen zien wat de Raad doet. Waar blijven al die menschen in- den Raad die over goedkoope werkmanswo ningen spreken? Waarom doet ons Gemeentebestuur en een groot deel onzer Raadsleden hun best om de werkmans- en middenstandswonin gen te duur te doen zijn? Het kan goed- kooper! Mijnheer de Redacteur als u het mij ver gunt, ben ik bereid u binnenkort over bo venstaande enkele opstellen ter plaatsing toe te zenden. U beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte. J. J. DE CLER. Leiden, 14 November 1933. Heeft mylady nog orders voor heden avond? Neon Perkins, dank je, je kunt gaan. (Pearson), VAN ROW ZAK EN HOBBELT JE. 11. Uit zijn zak diepte hij eer. stevig touw op, dat hij met het eene einde om de hals van Hobbeltje bond en m het andere ein de aan een haak die aan de ton zat. Hob beltje, die in zijn leven wel geleerd had zijn baas vlug te begrijpen, genoot al bij voorbaat. Hij was dol op water. 12. De koopman legde zijn zak in" de ton en stapte er toen zelf ook in. Ziezoo, zei hij, toen hij zich genoeglijk had neerge vleid, zwem jij nu maar verder Hobbeltje. dan gaan we zoo samen naar Munsterdor

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10